Sport Feyenoord biedt nog te weinig Geluk lacht Milan toe Orebrö deelt met Göteborg Vitesse nog steeds toonaangevend in de eredivisie HSV wint eindelijk van rivaal Bayern Nilis redt Anderlecht Goed debuut Witschge bij Barcelona Maandag 16 september 1991 NIEUWSLIJN Ajax mist drie basisspelers AMSTERDAM - Leo Beenhakker kan voor de UEFA-Cup wed strijd woensdag tegen het Zweedse Orebro geen beroep doen op Johnny Hansen, Dan Petersen en Alfons Groenendijk. Hansen verloor in het duel tegen Vitesse na een botsing met clubgenoot Frank de Boer enkele tanden en heeft nog altijd kaakklachten. Petersen kampt met een pijnlijke enkel. En Groenendijk heeft een verrekte knieband. Het geblesseerde drietal reist wel met Ajax mee naar het trainingskamp in Gut Höhne, vlak bij Düsseldorf, waar Ajax de 'thuiswedstrijd' tegen Orebro afwerkt. Naar aanleiding van het staafincident twee jaar geleden tegen Austria Wien werden de Amsterdammers door de UEFA gestraft en mogen zij de eerste dtie thuiswedstrijden niet op eigen veld spelen. Groningen mist Jan van Dijk GRONINGEN - Bij FC Groningen, dat in het Europa Cup III- toemooi thuis aantreedt tegen Rot-Weiss Erfurt uit de voormali ge DDR ontbreekt Jan van Dijk op het appel. De aanvoerder heeft van trainer Hans Westerhof twee weken rust voorgeschre ven gekregen om zijn slepende achillespeesblessure te laten he len. Milko Djurovski is een twijfelgeval. De Joegoslaaf sukkelt met knieklachten. Ruime winst van Besiktas ISTANBUL - Besiktas heeft zaterdag met ruime cijfers gewon nen, in de thuiswedstrijd tegen Trabzonspor werd het 5-1. Trai ner Gordon Milne was echter niet erg te spreken over zijn ploeg. „We hebben niet goed gespeeld, te traag vooral. Het had 10-1 moeten zijn." Besiktas kwam in de eerste helft op achterstand en stelde pas in de tweede helft orde op zaken. Milne: „Een wed strijd om de Europa Cup is natuurlijk wat anders. Ik neem dus aan dat PSV woensdag een heel ander Besiktas ontmoet." M KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS AC MILAN kroop bij koploper Juventus door het oog van de naald. Door een ei gen doelpunt van de Turijnse ploeg kwam het team van Ruud Gullit goed koop aan de gelijkmaker. Wie, zoals Wim Jansen gistermiddag, uitsluitend naar de 'koele cijfers' kijkt, kan niet anders constateren dan dat Feyenoord aanzienlijk meer punten pakt dan in de voor gaande twee jaar. Met acht uit vijf verblijft de stadionclub op het ogenblik in de zone, waar aan het einde van de ra ce de Europa Cup-tickets worden verdeeld, terwijl zij vo rig seizoen met vijf uit vijf in de middenmoot vertoefde en het jaar daarvoor met één uit vijf op de onderste plaats verbleef. ment kopten tijdens het eerste bedrijf de bal ieder een keer naast en de volijverige, maar weinig gelukkige Regi Blinker loste in de tweede helft twee re delijke schoten, maar over het geheel genomen had Joop Hiele een rustige middag. Feyenoord mocht blij zijn dat scheidsrechter Luinge dertien minuten na rust bij een stand van 1-0 een doelpunt van Ro mano Sion afkeurde. Volgens de arbiter had de laatste aanwinst van de Dordtse formatie in een sprintduel met Scholten zijn ar men gebruikt, maar dat zou best wel eens andersom ge weest kunnen zijn. Dick Advocaat, op de tribune in gezelschap van twee oude gabbers, Peter van Velzen en Ri- nus Steenbergen, was speciaal naar de Kuip gekomen om John de Wolf en Henk Fraser te bekij ken. Rinus Michels schijnt niet Wat Feyenoord zijn trouwe aan hang aan spektakel te bieden heeft is echter nog heel mager, sterker gezegd: ondermaats. Te gen SVV/Dordrecht produceer de het gisteren voor het eerst in dit seizoen twee doelpunten en kon de verdediging voor de vierde maal een nul laten note ren, maar desondanks was er weinig reden tot voldoening. „De aanvalskracht was te ge ring", moest ook rekenaar Wim Jansen toegeven. „We hebben te weinig kansen gecreëerd. Afgezien van de kopbal waar mee Henk Fraser Feyenoord vier minuten voor rust de lei ding gaf en de uitbraak waar mee Gaston Taument de strijd in de 83ste minuut besliste, maakte Feyenoord in aanval lend opzicht vrijwel niets klaar. John Metgod en Gaston Tau- Dolle vreugde bij Henk Fraser en zijn ploegmaats Taument, Blinker en Damaschin na de openingstreffer var de verdediger. fóto a van plan te zijn tegen Portugal revolutionaire wijzigen in de Oranje-defensie aan te brengen, maar als Nederland Zweden mocht halen, zijn de twee cen trumverdedigers van Feyenoord serieuze kandidaten voor de Oranje-selectie. De Wolf speelde weer ijzer- sterk. Fraser was in het begin wat slordig met het passen, maar herstelde zich snel en hield de snelle Romeo Wouden vervolgens uitstekend in be dwang. Fraser had bovendien de verdienste dat hij Feyenoord vlak voor rust uit een vrije schop van Rob Witschge naai 1- 0 kopte. SW/Dordrecht, dat tot giste ren de produktiefste ploeg in de eredivisie was, kwam ditmaal niet aan scoren toe. Romano Sion ontpopte zich na rust als de gevaarlijkste aan valler, maar het was Gaston Taument die de Dordtse forma tie de genadeslag toebracht. In de beginfase had Taument het erg moeilijk met terriër Jan Mulder, maar naarmate de wedstrijd vorderde kreeg hij steeds meer ruimte en zeven minuten voor tijd lag de weg naar Hiele volledig voor hem open, toen de goed spelende Peter Bosz hem in de vrije ruimte lanceerde, 2-0. EREDIVISIE 7250. Rode k Ie kaart: De Koe Mei|er 1-0. PSV - Roda JC 2-1 (2-1). 22. Ellerman 1-0, 23. Hofman 1-1, 42. Ellerman 2-1. Scheids rechter. Uilenberg. Toeschouwers 23.800. Ge- De Graafschap - Sparta 0-1 (0-1). 33. Dennis j Nooyer 0-1. Scheidsrechter: Schuurmans. Orebrö, tegenstander van Ajax in het toernooi om de UEFA-beker, heeft in de play offs van de Zweedse competitie gelijk gespeeld te gen IFK Göteborg. De wedstrijd in Orebrö eindigde onbeslist, 1-1. Göteborg blijft lijstaanvoerder in de Zweedse competitie. George Weah is op schot voor AS Monaco. Met zijn elfde doel punt in tien wedstrijden bezorgde hij zijn club de overwinning in de uitwedstrijd tegen St. Etienne (0-1). Door de zege behield Monaco de voorsprong van twee punten op landskampioen Olym- pique Marseille. Vitesse gaat goed door in de eredivisie. De Arnhemse ploeg blijft voorlopig toonaange vend. De uitwedstrijd bij Volendam werd verdiend gewonnen, 1-0. Van den Brom maakte het doelpunt. Vlak voor de Europese ontmoeting met Sturm Graz in Oostenrijk speelde FC Utrecht een leuke wedstrijd tegen FC Twente. Het duel eindigde onbeslist, 1-1. De Boer opende de score voor Twente, Van der Net maakte twee minuten later gelijk. De Utrechtse verdediger De Koek kreeg kort voor het einde de rode kaart na het maken van een handsbal. MW is uitgegroeid tot de beste club van Limburg. Na Roda JC op dinsdag moest het zwakke VW er zaterdag aan geloven. In Maastricht werd het slechts 1-0, omdat MW na het doelpunt van Meijer alle kan sen miste. VW heeft nog maar één punt en twee doelpunten voor en lijkt kandidaat nummer één. Ook De Graaf schap past zich vooralsnog moeilijk aan op het hoogste niveau. De nieuweling uit Doe- tinchem verloor thuis van Sparta, dat in Dennis de Nooijer zijn matchwinner had. De Doetinchemmers missen na het wegval len van de geblesseerde Hofstede iemand die doelpunten kan maken. Trainer Kiste- maker zou graag Houtman, op de bank bij Sparta, contracteren. PSV'er Romario mankeert niets EINDHOVEN PSV kreeg zaterdag vanuit Bra zilië oud nieuws te horen: Ro mario mankeert niets. Tenmin ste niets dat hem zou beletten te trainen en te spelen. Het kan de irritatie bij PSV over Romario alleen maar voe den. Bobby Robson voerde za terdagavond na de wedstrijd te gen Roda JC een kleine act op voor zijn vriend en vakbroeder Dave Sexton door twaalf andere plekken aan te wijzen waar Ro mario ineens pijn heeft, als hij ergens wordt geraakt. De the atrale explicatie van Robson was meer dan grappig. Hij is niet de enige die een zwaar vermoeden heeft dat Ro mario simuleert dan wel de pijngrens heeft van een poedel. De medische staf klaagt tegen woordig hardop over de recalci trante Braziliaan aan wie geen advies of opdracht is besteed. Fysiotherapeut Monne de Wit, die tien jaar lang bij het Neder lands elftal met vedetten te ma ken had: „Dit heb ik nog nooit meegemaakt. Ook bij PSV niet We hebben hier 44 contract- spelers, met 43 is niks aan de hand. Dus als we nou alleen met één Braziliaaan problemen hebben..." Ook De Wit heeft zo zijn me ning. „Hij kan niet ernstig ge blesseerd zijn, want drie dagen _na de wedstrijd voor de Super ~Cup speelde hij tegen FC Utrecht een vol uur." Vervol gens frustreerde Romario zijn eigen revalidatie. Als hij niet wil, houdt het op. Romario is moeilijk te behande len. Je geeft hem adviezen die hij gewoon niet opvolgt. Ieder een houdt zich aan bepaalde voorschriften, behalve hij. Hij zegt pijn te hebben, dan wordt het natuurlijk moeilijk voor ons. Uiteindelijk heeft hij zelf de keuze gemaakt om maar naar Brazilië te gaan." Scheidsrechter: Van Vliet. Toe- 4500. Gele kaart: Binken (Volen dam) en Straal (Vitesse). Feyenoord - BUITENLANDS VOETBAL BUITENLAND 12.000. Gele kaart: Boessen (SW Dordrecht'90). RKC - FC Den Haag 3-0 (2-0). 26. Decheiver 1-0. 45. Brands 2-0. 67. Decheiver 3-0. Toeschouwers: 3000. iag). 3 0 11 12 - 3 Feyenoord Sparta EERSTE DIVISIE I. 34. n 0-1. Duim 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Nienhuis. 1 schouwers: 4250. Gele kaart: Konterman (FC Zwolle), RBC - Go Ahead Eagles 2-0 (1-0). 43. Van Oeveren 1- 0, 58. Zwart 2-0 Scheidsrechter. Bettmger Toe schouwers: 2250. Gele kaart: Van Campenhout en Van Oeveren (RBC) en Knippenberg (Go Ahead). NEC - Eindhoven 2-0 (0-0). 81. Van Wanrooy 1-0,86. 1500. Gele kaart: Vrijns (Eindhoven). Wageningen - TOP 0-0. Scheidsrechter: Brekelmans. Toeschouwer! gen), Kuypers(TOP). 8 5 3 0 13 20 - 8 6 0 2 12 17 - 8 6 0 2 12 17 - 4 2 2 10 15 - 4 1 3 9 15 - 3 2 1 8 13 - 3 2 2 8 11 - 3 2 2 8 12 - 13 2 2 3 6 14 - 14 ser 3-2. Scheidsrechter: Merks. Toeschouwers: 2478. Gele kaart: Schaap (Heerenveen). (Cambuur), Frehe en Van der Gijp (Excelsior). Emmen - Telstar 2-7 (2-3). 3. De Roode 0-1, 14. Oostrom 0-2, 24. De Jonge 1-2 (strafschop), 30. Van Duyvenbode 2-2 (eigen doel). 33. Oostrom 2-3, 53. De Roode 2-4, 73. De Roode 2-5. 82. Oostrom 2-6, 87. Hoop 2-7. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 2140. Rode kaart. Schokker (52. Emmen). Gele kaart; Scher pen (Emmen), Tevreden, Plug, Smak en Van Duyven- Voor de eerste keer sinds zes jaar heeft Hamburger SV de al tijd beladen noord-zuid-con frontatie met Bayern München gewonnen. Voor ruim 52.000 toeschouwers won de thuisclub in het Volksparkstadion met 1 - 0. Eek, ooit spelend voor Bayern München, maakte na 45 minu ten het doelpunt. Eintracht Frankfurt behield met het nodige geluk de leiding in de Bundesliga. De formatie verspeelde in de tweede helft van de wedstrijd tegen Nürn- berg een zeker lijkende voor sprong. Bij rust leidde Frankfurt door treffers van Bein en Falkenmeyer met 2-0, na de hervatting zorgden Eckstein en Brunner voor 2-2. Friedmann had in de 79e minuut een unie ke kans Nümberg aan de winst te helpen. Hij miste echter een strafschop. VfB Stuttgart bleef hoog op de ranglijst door bij 1. FC Köln ge lijk te spelen. De thuisclub, met voor de eerste keer de nieuwe trainer Berger op de bank, wacht na de 1-1 nog steeds op de eerste overwinning van het Kaiserslautern blijft op schema. De kam pioen won, onder meer door drie doelpunten van Degen, van Borussia Dortmund, 4-0. Berger zal niet met al te veel genoegen terugkijken op zijn eerste optreden als trainer van Köln. VfB Stuttgart, met ex Köln-oefenmeester Daum op de bank, begon sterker. De ope ningstreffer van Walter, alweer zijn zesde doelpunt van het sei zoen, was verdiend. Banach zorgde echter nog voor rust voor de gelijkmaker. Bij Köln werd aanvaller Ordenewitz uit het veld gestuurd. Bij Dynamo Dresden - Wat tenscheid kregen drie spelers de rode kaart. Zander en Melzig van de voormalige Oostduitsers, Schupp van Wattenscheid. Dresden won wel met 3-0. De doelpunten kwamen op naam van Scholz, Gütschow en Allievi. Stuttgarter Kicker won vrij verrassend van Werder Bremen. De debutant herstelde zich van een 0-1 achterstand (doelpunt Allofs) en kwam dankzij Tatter- musch en Vollmer op 2-1. Een andere nieuweling, Schalke, speelde nogal kleurloos gelijk tegen Leverkusen, 0-0. De ploeg is wel in vijf thuiswedstrijden nog steeds ongeslagen. r het t Anderlecht heeft de leiding in de Belgische competitie behou den door, met moeite, bij Club Luik te winnen, 1-0. Club Brug ge, met een wedstrijd en een punt minder de eerste achter volger, versloeg Eendracht Aalst, 2-0. KV Mechelen blijft mee doen na de winst (2-1) bij Char leroi. Genk viel weg uit de kop groep. De ploeg verloor bij Lier- se SK (1-2). Voor Lierse bete kende het de eerste overwin ning van het seizoen. Germinal Ekeren won eveneens voor de eerste keer. Tegen Antwerp werd het 1-0. Luc Nilis zorgde bij Club Luik al na zes minuten ge doelpunt van Anderlecht. De overwinning van de kampioen was zeer geflatteerd. De thuis club, die in Hendrie Krüzen een Nederlandse uitblinker had, verdiende zeker een gelijk spel. Wel schoot Ernes op de paal en ging een fraaie lob van Krüzen net over. Het dichtst bij de ge lijkmaker was nog Bosman. De van PSV overgenomen aanvaller van Anderlecht miste het eigen doel op een haar. Trainer De Mos besloot zijn aankoop in de rust te wisselen. Bij Club Brugge maakte Booy, dit seizoen al goed voor negen treffers, geen doelpunt. Tegen het zich moe dig verwerende Eendracht Aalst werd het wel 2-0. Verspaille en Dziubinski scoorden na de rust. Thomas Doll rukt op n s Lazio Roma in de krachtmeting tegen Atalanta. AC Milan is door het oog van de naald gekropen in de eerste topper van dit seizoen. Een letterlijk uit de lucht gevallen eigen doelpunt hielp de roodzwarte ploeg in blessuretijd naast Juventus: 1-1. Gisteren ontbrak Van Basten alsnog op het ap pel. De spits had vanaf vrijdag wel meegetraind en werd speelklaar geacht. Op het laatste mo ment haakte hij echter af, terwijl de ook niet fitte Stefan Reuter onder luide aanmoedigingen van de Juve-fans een kwartier voor de aftrap wel slaagde voor een laatste test. Het wegvallen van Van Basten voorkwam een pijnlijk besluit van Ca- pello. De nieuwe trainer was aanvankelijk van plan om zonder Gullit te starten. Hij werd zater dag ingedeeld bij de reserves en trainde zichtbaar met ingehouden woede. Een onderonsje met Ca- pello kon hem nauwelijks opbeuren. Maar hij kreeg door de afwezigheid van Van Basten een herkansing en maakte een zeer gemotiveerde in druk met enkele individuele acties. Juventus opende het topduel met goed tech nisch voetbal en nam binnen een kwartier af stand van Milan. Een inzet van Schillaci werd 'door doelman Rossi half gekeerd. Baggio pikte de bal voor de achterlijn op en gaf een perfecte voor zet aan Casiraghi die met een fraaie kopbal scoor de. Rijkaard ontpopte zich tot de regisseur van Milan en stond aan de basis van de eerste plaag stoten. Doelman Tacconi moest ingrijpen op schoten van Donadoni, Gullit en Albertini. Na de goauze beperkte de 'Oude Dame' zich tot het ver dedigen van de voorsprong en had Milan een in middels vertrouwd veldoverwicht. Gullit rekende af met zijn kritici door twee keer gevaarlijk uit te halen. Een kopbal van de oud-PSV'er werd van de lijn gehaald. Toch bleef de machteloosheid uit de Milanese aanvallen spreken totdat een wan hoopsschot van Albertini via de rug van invaller Carrera. De sterk acterende Tacconi werd door de boog verslagen, maar was na afloop wel zo eerlijk om van een verdiend gelijkspel te spreken. „Ju ventus was de enige ploeg die vandaag kon sco ren. Het is jammer, maar Milan was na rust de betere ploeg". Capello was na afloop tevreden met de remise: „We verdienden natuurlijk dat doelpunt, want er viel na de pauze maar een ploeg. Het begint bij ons steeds beter te draaien en daarom is het jammer dat deze wedstrijd zo vroeg in het seizoen werd verspeeld". Inter greep, op basis van het doelsaldo, de kop positie door de remise in Turijn. De blauwzwarte ploeg scoort echter net zo moeizaam als Milan en Juventus. Tegen Verona leverden vier straf schoppen slechts twee treffers op, die allebei op naam kwamen van Desideri. Matthaus, Brehme en Ciocci misten vanaf elf meter, maar de ex-Ro mein kopte vlak voor rust in de re- bound na de inzet van Brehme de bal in het doel. Doelman Gregori, die vorige week al een strafschop van Vi- alli keerde, hield bij de normale aanvallen van In- ter zijn doel schoon. BARCELONA ANP Richard Witschge heeft op de derde speeldag van de Spaanse competitie goed gedebuteerd voor Barcelona. De Nederland se international was mede ver antwoordelijk voor de overwin ning op Real Zaragoza, 3-1. De kritische toeschouwers in Nou Camp, 70.000 man sterk, vergaapten zich aan de fraaie passes van het linkerbeen van Witschge. Ook Koeman, woens dag nog omstreden na zwak spel van het Nederlands elftal, speelde een goede wedstrijd. De kampioen van Spanje had de overwinning nodig. Vorig week werd de ploeg ruim verslagen (2-4) door Sevilla. Trainer Cruijff had drie wijzigingen doorgevoerd. Onder andere had Laudrup plaats gemaakt voor de vierde buitenlander in de selec tie, Witschge. Barcelona kwam zaterdag al na twaalf minuten op voor sprong door een doelpunt van Eusebio. Higuera zorgde in Nou Camp voor een domper door nog voor rust gelijk te maken. Na de hervatting zette Bakero Barcelona op 2-1, na een vlotte combinatie op links tussen Wit schge en Stoitskov. Beguiristain, zaterdagavond slechts invaller, maakte kort voor tijd 3-1 Cruijff toonde zich redelijk te vreden over het spel van Wit schge. „Hij heeft gedaan wat ik van hem verwachtte." De speler zelf was kritischer: „Evenals woensdag bij het Nederlands elftal viel ik na de rust terug. Ik had scherper moeten blijven. Het kan nog aanmerkelijk be ter." Door Mark Hughes heeft Manchester United zijn positie aan de kop van de league ver sterkt. De international van Wales maakte tegen Southamp ton het enige doelpunt. De lijst aanvoerder blijft na acht duels ongeslagen. Liverpool verloor opnieuw terrein. De favoriet in Engeland speelde op Anfield Road teleurstellend gelijk tegen Aston Villa, 1-1. Het verschil met Manchester United, vorig seizoen winnaar van de Europa Cup II, liep op tot zes punten. 3-6 Oviedo 3 5 3-6 Barcelona 3 4 3-6 Sporting G 3-4 - Sampdoria 1-1 Cagliar ASRo- SK - Genk 2-1, Club Brugge - Luik - Anderlecht 0-1, Germir Antwerp 1-0, Beveren - AA Gei Cercle Brugge 2-3, Waregem DUITSLAND: Dynamo Dre 3 Stuttgart 1-1, Stuttgarter K 9-12 Rostock 9-10 helsea - Leeds 0-1 Coventry Southampton - enham - Queen's Park Rangers 2-0 er City - Sheffield Wednesday 0-1 /I United 8-20 Liverpool Dunfermline Airdrieor Hibernian - Falkirk 2-2r Motherwell 0-1, Glasgow Rangers-Dundee Unite Rangers 7-11 Dundee Hibernian 7-U Celtic^ Austria Wien 12-18' Tirol Austria S 12-17 Rapid Stahl Linz 12 11 16 Young Boys 11 11 15 Servette 11 11 15 Luzern 11 11 kirkoy 4-2 I Konya - Ankaragucu 2 4 <o: Aydin 3-0 E - Galatasaray 0 Galatasaray

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14