Sport 'Mijn vrouw heb ik erg gemist. Dat mag toch?' Tourcrisis België duurt al vijftien jaar LeMond komt naar Nederland Maandag 29 juli 1991 Redactie: 071-161400 HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN - 1 WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: ROB ONDERWATER Vormgeving: HENK BUIS 12 Gert-Jan Theunisse: dertiende plaats. ders. Maar als ze me thuis in Haarlem een bord pannekoe ken zouden voorzetten, denk ik dat ik zo blij ben als een klein kind". MARC VAN ORSOUW, Panasonic, 78e: „Die ritzege van Ekimov, dat was het be langrijkst. Daar gaat het om. Het was klote dat het zo lang uitbleef. Maar dan gebeurt het, en is het lachen en champagne aan tafel. Ik kan mezelf moeilijk een cijfer geven, een zeventje, een 7 1/2, denk ik". „Het meest gemist heb ik af en toe een zak chips, de Neder landse televisie. De dingen die je thuis ook doet. Je loopt altijd met de gedachte rond van: goh, ik moet morgen weer rijden. De echte ontspanning, die mis je hier. Het eerste wat ik ga doen? Een frikandel speciaal? Dat toch niet. Mijn vriendin kwam gister avond al, daar heb ik de eerste aandacht aan besteed. En thuis is het de post nakijken". GERRIT DE VRIES, Buckler, 34e: „Ik moest zoveel mogelijk werk doen voor onze kopman Rooks. Als hij die slechte dag in de Pyreneeën niet tegen was ge komen, stond hij bij de eerste Steven Rooks. archieffoto tien, en dat was voor ons alle maal goed geweest. Dan had ik zelf ook hoger gestaan. Maar mijn tijd komt nog wel". „Voor mezelf een rapportcij fer? Toch wel een 9. Ik ben zeer tevreden over mezelf. Je moet niet vergeten, dat ik op het vlak ke toch ook heel veel voor die jongens heb gedaan. En zó'n Rooks, die kan mooi tussen de wieltjes meerijden". ,,'t Meeste gemist heb ik mijn vriendin. Die mis ik altijd. In het peloton niet zo, maar als je 's avonds terug bent in het hotel wel. Wat ik het eerste ga doen? Lekker eten, een Chinees of zo, dat smaakt me altijd wel". STEVEN ROOKS, Buckler, 26e: „Ik zit met een onbevredi gend gevoel. Als je goed door de Pyreneeën komt, is dat goed voor je moraal. Nu was een goe de klassering verkeken. Maar ik ben blij dat ik de beste van de Alpen ben geworden, dat geeft nog enigszins vertrouwen. Hoop ik in het najaar toch nog wat mee te doen, in de klassie kers en het WK. Een cijfer? Een 6-je". „Wat ik heb gemist is een Tour zonder rotdag. Althans, ik heb 'em dus wel gehad. Ik denk dat ik nog tenminste één goeie Tour moet kunnen rijden, maar dan moet ik me wel beperken tot één grote ronde. Als ik thuis ben, ga ik niet door naar Box meer, want die willen me niét hebben, ze vinden me te duur. Nou, dan pakken ze Bugno maar, voor drie keer zoveel. Dan rijd ik vanavond gewoon in Aalst". ROB HARMELING, TVM, 158e en laatste: „Het belang rijkste voor mij was die. etappe dat ik viel, door die etenszak van die Colombiaan, dat ik 170 kilometer alleen heb moeten rij den, tegen 55 in het uur. Ik ben daar zo ongelooflijk diep moe ten gaan... Ik werd laatste, maar Priem en Van Calster waren toen heel onder de indruk dat ik het had gehaald. En ik was toen ook zelf best trots op mezelf'. „Het meest gemist heb ik mijn zoontje. Mijp vrouw ook, maar vooral mijn zoontje. Dat verandert zóveel. Als ik thuis kom schrik ik elke keer weer. Hij is maar drie maanden, nu in middels al weer bijna vier. Ik ben best emotioneel, ik mis hem af en toe verschrikkelijk". „Het eerste wat ik ga doen is hem pakken, en mijn vröuw". „Een cijfer? Ik heb nooit hoge cijfers gehaald. Ik ben niet gauw tevreden, 't Zal een zes zijn, als je Parijs haalt heb je in elk geval een voldoende". De rapportcijfers van de Nederlandse coureurs Br zijn betere Tourjaren geweest voor Nederland dan 1991. Twee ritoverwinningen op het vlakke, van Nijdam en Van Poppel, een dertiende plaats in het eindklasse ment van Gert-Jan Theunisse, geen enkele rol in de jacht op een trui, van welke kleur ook. PARUS PETER OUWtRKERK GPD-VERSLAGGEVER En er was natuurlijk 'de PDM- affaire', die een schaduw wierp over de Tourbeleving van vele Nederlanders. Achtljen 'kwamen er aan het vertrek, veertien haalden Parijs. Behalve de vier PDM-renners (Breukink, Van Poppel, Van Aert en Verhoeven) hoefde er nié mand voortijdig op te geven. Vier vragen voor veertien 'overlevenden'. Wat was het be langrijkste voor ze in de Tour, wat hebben ze het meest ge mist, wat gaan/gingen ze het eerst doen na de Ronde, en welk rapportcijfer hebben ze voor zichzelf in petto? GERT-JAN THEUNISSE, TVM, 13e: „Ik heb een ver schrikkelijke hekel aan klagen, maar het belangrijkste voor mij is tpch geweest, dat ik allemaal dingen ben tegengekomen, die je in een Tour niet kunt tegen- Frans Maassen. archieffoto komen. Het begon met ontsto ken tenen, gezwel op m'n zit vlak, verbrand zitvlak, ziek in de Pyreneeën, en na afgelopen woensdag weer ziek: koorts, voorhoofdsholte-ontsteking, denk ik. Een rapportcijfer? Als ik normaal blijf had ik bij eerste tien gereden. Ik geef me nu een klein voldoendetje. Een 7 min". „Ik heb gemist dat ik echt sterk ben, zoals in andere jaren. Dat ik in de bergen iqts kon doen. Dit rit die Claveyrolat won, reed ik in de finale twee keer lek. Ik verloor twee keer 1.20 minden ik kwam op een halve minuut binnen. Het geluk mis je dan ook". „Het eerste wat ik thuis ga doen, is alles een beetje bijpra ten met mijn vrouw, en dan .naar Boxmeer". HENRI MANDERS, Helvetia, 144e: „Ik heb 'em weer uitgere den, voor de zesde keer. Dat is het enige goeie wat ik gedaan heb. Ik heb moeten werken voor Gilles Delion, maar die is niet echt uit de bus gekomen, al hadden we dat ook niet ver wacht. Mijn werk heb ik goed gedaan, voor mezelf niet. Een 6, 7". „Het meest gemist heb ik col legialiteit in het peloton. Die is in negen jaar tijd helemaal ver dwenen. De bus van de bergen bestaat niet meer, ze rijden alle maal in groepjes van drie, vier. 't Komt allemaal een voor een binnen. Ze proberen elkaar er allemaal af te rijden, en dan 's avonds gauw in het communi qué kijken hoeveel er buiten tijd zijn binnengekomen". „Het eerste wat ik ga doen thuis is met mijn kleine wande len, van negen maanden". WIEBREN VEENSTRA, Buckler, 157e: „Ik heb voor het eerst Parijs gehaald, dat was ook mijn streven. Maar een tegen valler was dat ik geen goeie uit slagen heb gereden, te weinig heb laten .zien, voor mijn type renner. Uitrijden is al een vol doende, een 6 dus". „Mijn vrouw heb ik heel erg gemist. Dat mag toch, of niet soms? Het eerste wat ik doe is Boxmeer rijden. Voor het ande re heb ik geen tijd, we gingen maandagmorgen pas terug naar Nederland". FRANS MAASSEN, Buckler, 129e: „Belangrijk was dat we als ploeg niet goed hebben gere den. Daar had ik ook schuld aan, door mijn ziekte. Poels moest zich voor mij opofferen, en toen Rooks ziek werd moest De Vries bij hem blijven. Daar door reden we niet zoals je van ons gewend bent: meespringen in elke ontsnapping. Voor me zelf heb ik een 4 gescoord, maar aan de andere kant: als je tegen opgeven aanzit, maar je zet door omdat het de Tour is, ver dien je toch een hoger cijfer". „Wat is het meest gemist heb is succes. Maar ja, na één dag ziek worden, dat is een enorme afknapper, met nog 3800 kilo meter te gaan. Dan kun je moeilijk meer terugvechten. Thuis rijd ik meteen Boxmeer, dan vier dagen bijtrainen, en klaar zijn voor de Wincanton Classic, komend weekend". JAN SIEMONS, TVM, 146e: „Ik heb mijn opdracht kunnen vervullen: zorgen dat Theunisse de eerste tien, elf dagen goed doorkwam, dat hij zonder scha de aan de bergen kon beginnen. Dat is aardig gelukt. Dat hij daarna ziek werd, dat lag niet aan mij. Ik hoefde geen etappe, of klassement na te jagen. Mijn worden, want ik heb nooit, ook in de bergen niet, in de proble men gezeten". „Wat ik het eerst ga doen als ik thuis ben? Ik heb een vrien din, wat dacht je...?" JELLE NIJDAM, Buckler, 117e: „Je gaat naar de Tóur om een etappe te winnen. Hoewel de kans dat je niet wint veel groter is dan dat je wel wint. Een klein 7-tje. Ik reed mis schien de beste Tour ooit, de bergen kwam ik heel makkelijk overheen. Maar ik miste de pu re snelheid, explosiviteit. Die komt overigens ieder jaar pas na de Tour, na de twintig crite riums, als ik interval heb ge daan. Dus ik heb nog wat te goed". „Ik mis de gezelligheid. Het is zo gestressed allemaal. Je fietst de Tour niet meer voor je ple zier, het is echt werken nu. Toen ik pas begon was het de laatste 40 kilometer volle bak, maar daarvoor was het lekker ouwehoeren met elkaar. Het is nu alleen, puur stress. Ik herin ner me niks leuks van dit jaar. Er is niemand die de boel eens op zijn kop zet. Maar ja, er stop pen veel ploegen, eind dit jaar, dus een etappeoverwinning kan heel belangrijk zijn". „Het eerste wat ik ga doen? Een kop koffie "drinken, met warme melk, zelf gemaakt. Die is toch wel het lekkerste". TOINE POELS, Buckler, 154e: „De etappezege van Nijdam was heel belangrijk, maar het in koers houden van Maassen ook. Daar heb ik flink voor moeten rijden, en als hij dan Parijs haalt, geeft dat enorm veel voldoening. Daar om héb ik een 7 verdiend, net als andere jaren. Het werk dat ik moest doen heb ik kunnen doen". Thuis ga ik meteen drie crite riums rijden en dan vier dagen rusten. Dat heb ik wel nodig. Als je drie weken vol hebt moeten rijden, ben je wel naar de klo ten. Ik zal blij zijn als ik m'n vriendin weer zie. Want zo'n Tour duurt toch wel erg lang, hè". PETER STEVENHAAGEN, Helvetia, 94e: „Het belangrijk ste voor ons was dat Rué heel erg meeviel. Hij had een tendi nitis, maar de beslissing hem mee te nemen was goed. Mijn cijfer? Qua resultaten voor me zelf vind ik dat ik niet zo'n goeie Tour heb gereden - een 6. Maar voor de ploeg een 7 1/2. Ik kan gewoon over naar de volgende klas: vijf gereden, vijf uitgere den". „Gemist? Het Nederlandse potje eten. Per se Nederlands hoeft ook niet, maar gewoon eens een avond lekker eten. Niet vreten, of luxe, maar ge woon lekker. Het is alle dagen dezelfde toestand. Vieze, plak kerige spaghetti. Gisteravond zijn we met de ploeg Parijs in geweest, hebben we Mexicaans gegeten. Was wéér eens wat an- cijfer moet je aan Theunisse vragen. Maar ik vond het wel voldoende, een 7". „De collegialiteit, die mis ik het meest. Vijf, zes jaar terug als er dan een putje in de weg lag, dan werd er meteen met het handje gewapperd, of er werd wat geroepen. Maar te genwoordig - ze kwakken en gooien maar. Als er valpartijen zijn, dan lachen ze gewoon. Dan zie je ze denken: die zijn we ook weer kwijt.." „Wat ik het eerst ga doen? Ik denk m'n vriendin een goeie beurt geven, hóhaha! Gewoon een menselijk trekje toch"? GERRIT SOLLEVELD, Buckler, 133e: „Het belangrijk ste? Dat zou ik niet weten. Zo veel uitschieters zijn er niet ge weest voor mij. Dat Nijdam die rit won, daar heb ik natuurlijk ook m'n steentje aan bijgedra gen. Maar verder was het alle maal wat minder voor mij per soonlijk. Een cijfer? Ik denk dat ik voor de ploeg zeer waardevol ben. Ze hebben me er graag bij, dat is een goed teken. Een 7". „Gemist? Er is verschrikkelijk hard gereden. Een géintje zit er niet meer in. Eeri dag gewoon op het gemak, om te herstellen, is er niet meer bij". „Als ik thuis kom ga ik meteen naar mijn schoonmoe der, mijn zoon van tien maan den halen, en een rondje met hem door het dorp rijden. Op een gewone fiets, met spatbor den, een bagagedrager, een ket- tingkast. Even buurten, bij ie dereen". EDDY SCHURER, TVM, 152e: „De etappezeges van Ko- _nisjev waren de hoogtepunten. Drie jaar achteraan zitten jagen, niks, en dan nu zelfs twee kéer raak. Die zeges geven veel mo raal. Wat ik het meest indruk- Jelle Nijdam. •archieffoto wekkend vond, was het geweld van het peloton in de finales. Dat maak je alleen in de Tour „Ik heb me weinig kunnen la ten zien, maar ik heb naar te vredenheid gewerkt. Ik heb Pa rijs gehaald, dus een 6 1/2". „Gemist? Persoonlijk succes. Ik had gehoopt op een ritzege, maar die heeft er geen moment ingezeten. Ik ben wel sterker ge- België heeft de slechtste Tour de France uit de geschiedenis achter de rug. Weliswaar won Etienne De Wilde een etappe, maar de bestgeklasseerde Belg heeft nog nooit zo laag gestaan: Johan Bruyneel, 35ste op 57.28 De Tourcrisis in België duurt al vijftien jaar. Na Lucien van Impe (eindwinnaar in '76) brak weliswaar het tijdperk-Criquie- lion aan, maar hoger dan een Vijfde plaats reikte de Waal nooit. Meespelen voor de eind overwinning, of etappezeges in het hooggebergte - dat bereiken de Belgen al jafcn niet meer. De balans van de laatste ja- 1988 - 0 ritzeges (ook in 1910... was dat al eens gebeurd), maar nog wel een groene trui voor Eddy Planckaert. 1989 - 1 ritzege (De Wilde), Luc Roosen beste Belg in eind klassement, 27ste. 1990 - 2 ritzeges (Johan Mu seeuw), Claude Criquielion bes te Belg in eindklassement, 9e. 1991 - 1 ritzege (Etienne De Wilde), Johan Bruyneel beste Belg in eindklassement, 35ste. De oorzaken van de Belgische Tourcrisis zijn volgens oud-ron derenners als Eddy Merckx en Johan De Muynck duidelijk: „Belgische amateurs leven veel te veel in een beschermde om geving. Ze komen het land, laat staan Europa amper nog uit. En tfat zet ze wereldvreemd in de jungle van hetprofessionalis me", zegt De Muynck. De gevolgen zijn ook mani fest: de sponsors haken een voor een af. Eind dit jaar stop pen SEFB, Histor en Weinmann hun activiteiten. En voorlopig hebben zich geen nieuwe geld schieters gemeld. „Dat betekent ongetwijfeld, dat België interna tionaal nog verder zal wegzak ken", voorspelt Merckx. Naast de uiterst sombere ba lans qua succes, valt ook de kwaliteit van de Belgische uit vallers op: Museeuw, Moreels, Nevens, Dhaenens, De Wolf, Van Itterbeeck en Goessens haalden Parijs niet. Eén halve ploeg voor het wereldkam pioenschap. „Maar in dat soort wedstrij den kunnen we nog wel hoofdrol spelen", wijst bonds coach Merckx terug naar Japan 1990, met goud en zilver voor Dhaenens en De Wolf. „Daar om ben ik nog niet zo pessimis tisch voor het komende WK, volgende maand in Stuttgart". „Maar de Tour - ik zie de eer ste jaren geen uitweg. In Spanje zich op de wip. „Maar ik kan meestal ook vuur. Bovendien heb ik nog geen contract voor volgend jaar. De renners trou wens ook niet. Na het wereld kampioenschap zal er duidelijk heid komen". De voormalige wereld- en Olympische kampioen weet Italië was er niet zo lang ge leden ook sprake van een crisis. Maar die was van tijdelijke aard, en niet structureel. In België vrees ik helaas van wel". Bij de wielerploeg van Hen- nie Kuiper, gesponsord door de Duitse firma Telekom, is een grote schoonmaak op komst. Het is niet uitgesloten dat Kui per zelf, evenals zijn assistent Herman Snoeijink, tot de slachtoffers van de reorganisatie zal behoren. De naam van Wal ter Godefroot, momenteel di recteur-sportief van de Zwitser se Weinmann-équipe, wordt genoemd als zijn opvolger. Kuiper, die het slotweekeinde van de Tour met zijn zoon op luisterde, neemt de geruchten serieus. „Waar rook is, is niets anders doen dan afwach ten. Ik weet alleen dat ze de ploeg én willen inkrimpen én willen versterken. Veel renners zullen afvloeien. We hebben nu twintig man, dat aantal moet te rug naar vijftien of zestien". Dat Kuiper buiten alle plan nen voor volgend seizoen wordt gehouden, lijkt een teken aan de wand. Kuiper: „Als ik weg zou moeten, zou ik dat heel ver velend vinden. Ik heb twee en een half jaar keihard aan deze ploeg gewerkt. Dit jaar werd er meer verwacht dan mogelijk is. We hebben te weinig goede renners om, FICP-punten te scoren. Het komt er op neer dat we met te weinig klasse in de eredivisie moeten zien mee te spelen". Greg LeMond probeert het nog eenmaal op de Champs Elysees. foto DE TOUR IN CIJFERS (VSt) 0.48, 4. Chlappucci (Ita) 1.08, 5. Eki- mov (Sov) 1.49, 6. Bernard (Fra) 2-14, 7. Maun (Spa) 2,14, 8. Poelnikov (Sov) 2.27, 9. Greg LeMond heeft zich aange meld als deelnemer aan de Ronde van Nederland. De Ame rikaan ziet deze etappekoers een goede gelegenheid de draad weer op te pakken. „Want", zo zei hij zaterdag na een verras send sterke tijdrit (derde) in Macon, waar zijn achterstand op winnaar Miguel Indurain slechts 48 seconden bedroeg, „ik ben nu even aan rust toe. Zo'n Tour de France vergt toch veel van je lichaam". LeMond, de nummer zeven van het eindklassement en toch nog voor Hampsten perste Amerikaan, had geen enkele moeite met Indurain als zijn opvolger. „Hij was gewoon de sterkste. Maar ik kan hem wel vertellen dat het nu moeilijker voor hem gaat worden. Het is gemakkelijker de eerste keer te winnen dan een zege te prolon geren. Dat heb ik dit jaar meer dan ooit gemerkt". Aan een ontoereikende voor bereiding wilde hij zijn - tegen vallende - zevende plaats niet wijten. „Ik heb alles gedaan wat ik moest doen. Ik had hetzelfde gewicht als vorig jaar en in 1989. Echt, geloof me, ik doe er net zoveel voor ais anderen. Het verschil zat hem in een paar procenten. Ik was misschien maar twee, drie procent minder dan Indurain. Maar ja, dat be paalt wel of je wint of verliest". Desondanks is de drievoudige Tourwinnaar van plan de zaken volgend jaar anders aan te pak ken. Klassiekers in het voorsei zoen zal hij links laten liggen. LeMond: „Daar ben ik het type renner niet voor. Ik kan me niet, zoals iemand als Argentin, voor zulke wedstrijden zetten. Ik wil volgend jaar meer kortere etap- pèwedstrijden rijden, zodat ik beter gerodeerd naar de Giro ga om daar de vorm verder aan te scherpen. Ik denk bijvoorbeeld aan een wedstrijd als de Ronde van Colombia. De Tour is en blijft alles voor mij. Wat is er nou nog belangrijker in de sportwereld? Alleen de Olympi sche Spelen misschien. Met zijn zevende plaats was LeMond uiteindelijk best tevre den. „Het maakt me niet zoveel uit of ik nu zevende word, of tweede of derde. Voor mij telt alleen de overwinning en die zat er dit keer niet in. In de etappe naar Val Louron heb ik me te veel moeten forceren en vervolgens had ik een week no dig om te herstellen. Ik ben blij dat ik de Tour goed heb kunnen afsluiten". LeMond wenste te benadruk ken dat zijn nederlaag niet aan zijn ploeg, die in de tweede Py^ reneeën-etappe volledig inel- kaar stortte, hééft gelegen. „Ik kan die jongens niets verwijten. Ze hebben gedaan wat in hun vermogen lag. Ik ben wel van mening dat we volgens jaar geen drie grote ronden in korte tijd moeten rijden. Dat is geen verwijt, maar een constatering. Zeven jaar gelèden kon je nog een groot programma rijden, die tijd is voorbij. Je moet steeds gerichter werken. Verder heb ik het prima naar' de zin bij Z. Ik kan goed overweg met Roger Legeay (ploegleider, red.) en ik hoop bij hem en Roger Zannier (sponsor, red.) mijn kunnen afsluiten". Fondriest (Ita) 4.32, 21. Chozas (Spa) 4.35, 22 Lance (Fra) 4 37, 23 Theunisse (Ned) 4.39, 24 Ampler (Dui) 4 40, 25. Winterberg 7 29. 105. Manders (Ned) 8.17. 124. Solle- veld (Ned) 9 18, 127 Argentin (Ita) 9 40. 136. Siemons (Ned) 10 35, 146. Veenstra 17. Delion (Fra). 18. Lino (Fra), 19. Mottet, 20 Barth (Dui), 21 Jarmann (Zwi), 22 Gölz (Dui), 23. Nijdam, 24. Calcaterra (Ita), 25. (Sov), 28. Rns'(Den), 29 Ceng'hialta (Ita), 30 LeMond, 35. Indurain, 44 Fondriest, 45 Chi- appucci, 46 Van Orsouw, 57 Rooks, 60. Bug no, 61. Poels, 68. Fignon, 72. De Vries, 74. Stevenhaagen, 90 Maassen, 98. Siemons, 127 Solleveld, 133. Schurer, 141. Van Hooy- Abdoesjaparov, gevallen tijdens eindsprir i, 2 Bugno op 3 36. 3 Chi- 20.13, 11. Chozas 21.00, 12. Rondon (Col) 26 47, 13 Theunisse 27 10, 14. Bernard 28.57, 15 Fondriest 30 09, 16. Roux (Fra) 30.40, 17. Caritoux (Fra) 32.39, 18. Camargo (Col) 32.54,19. Mejia 33 52, 20. Vichot (Fra) 36.43, 21. Delion (Fra) 38.43, 22. Murguial- day (Spa) 39 11. 23 Jerome Simon 39 14. 24 Philipot (Fra) 41.56, 25 Bourguignon Ruiz-Cabestany (Spa) 53,2 54.47, 35. Bruyneel (Bel) 57.28, 36. Bagot Boyer (Fra) 59.51, 39. Leanisbarrutia (Spa) 1.03.09, 40. Gianelli (Ita) 1.03.52, 41. Pen- sec (Fra) 1 06 04, 42 Ekimov 1 06 17, 43 Cardenas (Col) 1.07,23, 44. Louviot (Fra) jarreta (Spa) 1.18 19, 55. Mauleon (Fra) 1.20.28, 56 Cenghialta 1,20.42, 57. Pascal Simon (Fra) 1,22,17, 58. Reynel Montoya (Col) 1,23.15, (Fra) 26^57, 61. Gaston (Spa)T.28.43*%2 Nulens (Bel) 1.29.10, 63. Kneger (Dui) 1 29 11, 64. Maun 1.29.25, 65. Kappes 1.29,38, 66. Espinosa (Spa) 1.30.55, 67. 86 l, 69. Winterberg (Zwi) 1.34.35, 70. Lino 1.34.38, 71.. (GBr) 1.36.06. 73. Lu Jesus Montoya (Spa) 1 11.36 05, 72. Millar 1.44 54. 81. Sergeant (Bel) 1 cobs (Bel) 1.45.55,83. Jërmann 1.46.45,84. Van Lancker (Bel) 1 47.47, 85. Abdoesjaparov 1 49 05, 86. Jdanov (Sov) 1.49.32, 87. Cad- ado 1.49 32, 88. Poelnikov (Sov) 1 50.50. 89 Tebaldi (Ita) 1.53 01, 90. Van den Abeele 1.58.03, 96. Bontempi (Ita) 2.00.29, 97. Bauer 2 00 57. 98. Gianett. (Zwi) 2.02.03, 99. Lance (Fra) 2.03.35, 100. Rodriguez-Ma- gro (Spa) 2 (Bel) 2.09.54, 110. Chaubet (Fra) 2.11.22, 111. Marie 2.12.27, 112. Cassan. (Ita) 2.12 38, 113. Stutz (Zwi) 2.12.48, 114. Lud- wig 2.12.54. 115. Mare Madiot (Fra) 2.13,22, Duch (Spa) 2 17 04, 123. Alonso (Spa) Wilde 2.20.2i126. Bishop (VSt)'2.2o!30, 127 Vanderaerden 2.20.43, 128. MiSchler (Zwi) 2.21.05, 129. Maassen 2.21.31, 130. (Bel) 2.23.49, 131. Gusmeroli 1 Guerricagoitia (Spa) 2 39.48, Shownummertje Met een verrassend shownum mertje zette LeMond gisteren een punt achter een voor hem teleurstellende Tour de France. De Amerikaan, die dit keer niet verder kwam dan een zevende plaats in het eindklassement, liet bij het binnenrijden van Pa rijs zien dat hém de moed on danks alle bittere ervaringen niet in de schoenen is gezon ken. Zaterdag, toen hij in Macon zijn herstel bekrachtigde met een opmerkelijke derde plaats in de tijdrit, maakte hij een op geruimde en ontspannen in druk. „Ik heb een tegenslag moeten overwinnen, maar de moraal is weer goed", meldde de grote verliezer van de Tour. Om dat te accentueren reed hij als eerste solo de Champs Ely- sées op. Alsof hij wilde zeggen dat 'old soldiers never die'. Na twee rondjes vond het peloton dat de LeMond-show lang ge noeg had geduurd en werd de Yank, die een maximale voor sprong van een krappe minuut was gegund, weer tot de orde geroepen. 152 Schurer 2 58 55, 153 I Puntenklassement: 1. Abdoesjaparov 316, 2. Jalabert 263, 3, Ludwig 175, 4. Colotti .159, 5. Kappes 151, 6. De Wilde 143, 7. LeMond 139, 8. Fondriest 130, 9. Anderson 127, 10. Dagploegenklassement 21ste etappe: o 3.40.25, 2. Panasonic 3 Dagploegenklassement 22ste etappe: Algemeen ploegenklassement: 1 Banesto 8.24, 9. Toshiba 1.40.08, 10. Carrera 1.27. 13. Panasonic 2 13.33, 17 Buckler 7 21, 18. TVM 3.13.05.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 12