Sport Kok overklast Van den Berg Golf gaat Muntz steeds beter af v mm Go Ahead Eagles aast op Jeffrey van As Fleischeuer erkent meerdere in Bulters Zaterdag 27 juli 1991 '1-161400 HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie: CONNY SMITS Vormgeving: RON VAN HAASTREGT 27 NIEUWSLIJN Volleybalteam verliest na goede start Het Nederlands volleybalteam is gisteravond tegen middernacht ten onder gegaan (3-2) tegen het thuisspelende Italië. In Milaan, waar dit weekeinde de finales van de World League worden ver speeld, waren de setstanden: 12-15 10-15 16-14 15-5 15-7. Italië komt vandaag in de finale uit tegen Cuba dat eerder op de dag de Sovjetunie klopte. Twee Nederlandse amateurs in finale In het kielzog van de leiders Bemhard Langer en Danny Mijovic hebben twee Nederlandse amateurs zich gisteren in Noordwijk geplaatst voor de finale van het Heineken Open golfkampioen- schap van Nederland. Rolf Muntz en Stephane Lovey mogen in het weekeinde de strijd aanbinden met de uitblinkende profs. Bemhard Langer, tien onder par, werd gisteren na zijn baanre cord van 63 op de eerste dag achterhaald door de naar Canada uitgeweken Joegoslaaf Mijovic. De Amerikaan Payne Stewart dook met een ronde van 68 naar negen onder par, gelijk met de Engelsman lamie Spence. Groenendijk debuteert met geel Met een vlotte gele kaart heeft Alfons Groenendijk gisteren voor Ajax gedebuteerd. Tijdens een toernooi in Gent kreeg de vroege re Roda-speler, deze week door de Amsterdammers aan gecon tracteerd, al na twee minuten een gele kaart. FC Antwerp won door een doelpunt in de 23ste minuut van de Joegoslaaf Jacovl- jevic. Robocop-spektakel op 't Melkhuisje 't Melkhuisje heeft vandaag naast Mark Koevermans - Jordi Ar- rese en het optreden van Siemerink en Krajicek in de dubbel ook het spektakelstuk Robocop 1 tegen Robocop 2 in de aanbieding. Magnus Gustafsson contra Karei Novacek, een herhaling van de thriller uit de eerste ronde van Parijs, die door een gekneusde enkel van Novacek een ontijdig einde had. Gustafsson versloeg in de kwartfinale Mare Rosset: 6-7 (3-7), 6-2,6-4. Na een geluk kige ommekeer was Novacek heer en meester over Franco Da- vin: 7-6 (7-3), 2-6,6-2. Wim Kieft drie jaar bij PSV PSV is vrijwel rond met Wim Kieft. Maandagmorgen, als in Eind hoven de ploeg wordt gepresenteerd, moet de rentree van de spits een feit zijn. Kieft zal voor drie seizoenen tekenen. Gisteren verklaarde Cor Coster, zaakwaarnemer van Wim Kieft, dat de verbintenis op een haar na rond is. SPORT OP TV 11.55-18.55 Gra 2.00 EURO: Bokser 8. and-West- 12 00-13 00 Sportnet: Autosport I 12 00-15.30 EURO: Tennis: Open 0 Sportnet: Truckracen wijk 3-17.00 Spor d 3: Stuc /olleybal, NK 14.30-17.00 Ned 2: Sportpanorama 15.00-17.00 Did 3: Sport 3 Extra. 15.25-17.00 Did 2: Sport-Extra: atle 15.30-17.00 EURO: Tour de France 15 30-17.10 BRT 2: Sport Extra: To 15.15-18.00 TV 5: Magnete Sport. 18 30-19.30 EURO: T 19.00-20.00 Sportnet 19.30-20.00 BRT 1: J 19.30-20.30 EURO: Ir sport. 19.33-19.54 Ned 3: Studio sport: Tour d 19 33-20.00 Did 3: Sport im Westen. 20 00-23 00 Sportnet profboksen. 20 30-22.45 EURO: Tennis- Open Neder 21 55-23.15 Did 2 Das aktuelle Sport- Studio. 22.00-00 00 Sportne 07.00-08.00 Sportnet: American Footba 08.00-09.00 Sportnet: GP Zeilen. 09.00-10.00 Sportnet: Truckracen. 09.00-10.00 EURO: Transworld sport 1000-11.00 Sportnet. Autosport 10.45-11.15 EURO: Eurotour sail. 11 00-11.30 Sportnet: World Sport Spe ll. 55-14.00 BBC 1- Cricket-, Engela 12.00-13.00 Sportnet: Atletiek 12.45-15.30 EURO: Tennis: Open N 13.05-17.40 Ned 3: Stuc 2.30 BBC 1: Sport. 5-23.10 BRT 1 Sport rt (GP Duitsland), r (GP Duitsland) en w Frankrijk. 14.10-14.45 RTL 4- Match Extra: V Gymnaestrada 15.05-17.00 Did 1: Sport Extra atl 18.00-18.30 Sportnet: Action Auto. 18 10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.30-19.00 Sportnet: motorsport 18.30-19 35 EURO: Tour de France. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tel •20.45 Sportnet: Autosport. •22.00 Sportnet: Bowlen 21.15-21.55 RTL V 23 15-23.35 TV 5:1 23.20-23.45 BBC 2: Cric 01.30-03.00 Sportnet 8oksen. 03.00-04 00 Sportnet: Autosport. 04 00-05.00 Sportnet: Autosport. 20.45-22.00 Sportr 21.15-21.55 RTL V 21.30-23.30 EURO: Ter 21" 5S0-2 2m0P0°Su per 3S u persports 21.55-22.10 Did 2: Sport am Sonntag. 22.00-00.00 Sportnet: VS Golf 22.30-22.55 BRT 1: Sport 22.30-23.15 BBC 2. Autosport: GP Duit: SCOREBORD ATLETIEK TENNIS (DAK) 35.49.00 28.42,46, 2. GOLF 3 Spence (Eng) 135 (66 69) en Stev z (Ned/am) 144, 60. I A-toernooi, mannen: Reuter - Bruin 2-6, 6-4 6-2, Kok - Van den Berg 6-1, 6-3, Lodder Koopman 7-6, 6-7, 6-0 Vrouwen: Moos - Ver bruggen 6-4, 6-3, Van Dierendonck - Zonderoi 6-2, 6-2, Kusters - Van Aalderen 7-5, 6-4 Reinders- Kamp 6-4, 6-3. MEB: Mol- Van der Broek 3-6 2-4 ret.; Bulters Fleischeuer 6-1 6-4; Voorbraak- Van Rijn 6-( 6-2; Belgrave der Linden- S Patiwael 7-6 2 6 6-1. MDB: Kallenberg/ ga 4-6 6-2 6-3; Belgrav ders 6-1 6-4; Van der Post/ Betz 6-3 5-7 Leenen/ Kraus/ Slanger Van Riet Paap- Velzel MEC1: Jacobs- Manupu velaar 6-3 6-1 MDC1: Zeeuw- Wijnveldt/ Wijnveldt 6-4 5-7 2-2 ret. Fasel/ Janzen- Hillegersberg/ De Ligt 6-3 6-7 6-1. MEC2: Stoppels- Parsons 6-3 7-5 Schuyt- Kramer 6-3 6-0; Brugman- De Mooy 6 3 7-5. VEC2: Polla- Van Doorn 6-2 6-4 Colson- Van Harten 4-6 6-3 6-4 7-6 6-3; Boe PiiféffPK; GOLFER ROLF MUNTZ overleefde gisteren in Noord- wijk de eerste schifting van de Nederlandse Open. Als amateur slaat hij tussen de prots zijn mannetje wÊÈÊÈÈÈÈÈÈÈm Rolf Muntz: „Ik kan de bal r i leggen waar ik hem hebben wil." foto henk bouwman NOORDWUK GUS V Met Rolf Muntz kun je alle kanten op. De meest succesvolle Nederlandse golfamateur van dit moment weet niet precies wat hij in de toekomst gaat doen. Hij houdt drie op ties open: prof worden, zijn werk uitbou wen of misschien weer studeren. „Ik ben pas 22, alles is nog mogelijk." De afgelopen maanden is Muntz in de verschillende media versleten voor zowel Leidenaar als Noordwijker. „Hou het maar op Bredanaar", zegt-ie. Daar komt hij van daan en daar speelt hij nog steeds golf. Bij het sterke Toxandria. Na zijn buitenlandse reizen (Muntz com bineert golf met zijn werk als commercieel directeur van Allied Products) strijkt hij neer bij zijn ouders, of bij zijn tante in Noordwijk. Muntz heeft een binding met Noordwijk, die is ontstaan toen hij er een jaar woonde tijdens zijn inmiddels afgebro ken studie rechten in Leiden. De Noord- wijkse Golfclub verleent hem alle facilitei ten om te oefenen. „Het is een fijne baan. Ik ken de holes uiteraard goed, het putten op de greens is vrij makkelijk." Het putten (het balletje in de hole tikken als het op de green ligt) ging hem gisteren in de tweede ronde van de Nederlandse Open goed af. Muntz had slechts 26 puts nodig. Ter vergelijking: de Duitser Bernhard Langer brak donder dag het baanrecord met 24 puts. Ruim een jaar geleden won Muntz het Britse Amateurkampioenschap. Daarmee zette hij Nederland in één klap op de inter nationale golfkaart. Samen met de US Ama teur is de Britse het meest belangrijke ama- teurtoemooi. Voor de winnaar gaat de we reld open. Muntz werd als amateur uitge nodigd voor belangrijke toernooien zoals de Britse Open, de Schotse en de Heineken Open in Noordwijk. Geheel passend bij zijn karakter sloeg hij tijdens de oefenronde van de Britse Open een hole-in-one. Muntz kon vorige week aardig meekomen, maar overleefde de schifting niet. In Noordwijk lukte hem dat gisteren wel. Na twee dagen gaan de beste 65 deelnemers verder voor de laatste twee ronden. Na één slag onder par op donder dag (71) sloeg hij gisteren een rondje van 73. Een prima prestatie, hoewel hij zelf vindt dat het nog beter had gekund. In zijn prestaties zit duidelijk een stijgen de lijn. Muntz:„Ik ga steeds beter spelen. Ik heb meer ervaring, mijn game-planning is beter. Ik kan nu een bal leggen waar ik hem wil hebben. Dat komt door veel oefenen en het spelen met de grote namen." Michael van den Berg hoefde na de verloren partij tegen Ralph Kok niet na te beschouwen. Dat was tijdens de wedstrijd reeds gebeurd. Toen de Koudekerker met één set achter (1-6) en op 2-3 in de tweede zijn eigen service inleverde, sprak hij een waarheid als een koe. "Hij wint deze game en jij niet. Dat is het verschil," riep een boze Van den Berg. Daar viel met de beste wil van de wereld geen speld tussen te krijgen. Wat kan een wedstrijdanalyse toch simpel zijn. Het verschil tussen Kok en Van den Berg was ook zonneklaar. De 'lange' uit Koudekerk aan den Rijn was geen moment een serieuze be dreiging voor de als eerste ge plaatste Kok. De 23-jarige Schiedammer retourneerde be ter, passeerde beter en volleerde beter. Van den Berg liep de hele wedstrijd achter de hem niet bijster vrolijk stemmende feiten aan: 6-1,6-3. Na de hopeloze eerste ronde wilde de eerste man van Dekker Warmond wat meer druk op de ketel zetten. Maar als hij met een approach op de proppen kwam, hoefde Kok niet eens na te denken over een oplossing. De aanvalsopzet van Van den Berg was zo belabberd dat de bal öf uit ging öf Kok kon simpel passeren. Het is overigens geen schan de i de Nederland te verliezen. Kok - hij debuteert op Roomburg - is nog een jonge twintiger maar heeft al meer successen achter zijn naam staan dan Van den Berg, 25ste van het land. Hij is een vaste klant van de nationale top tien en heeft al veel ervaring in grote toernooien. Hij speelde zelfs al diverse malen in het hoofdtoernooi van Wimbledon, waar hij een paar keer de kwali ficaties overleefde. De Leidse inbreng op Room burg is met de uitschakeling van 'Big Mike' tot nul geredu ceerd, want eerder op de dag kreeg Bionda Zonderop al bille- koek van Nathalie van Die rendonck: 6-2, 6-2. De enige Leidenaars op de baan zijn nu nog de ballenjongens en -meis jes. Want behalve voor de ten nissers is ook voor de ballenra- pers Roomburg de 'generale voor de nationale'. Gisteren werd een peloton ra- pers losgelaten op het gravel aan de Kanaal weg. Vanuit War mond, waar het NK dit jaar wordt gehouden, krijgen ze de Michael van den Berg werd door Ralph Kok met zijn neus op de feiten gedrukt. foto henk snaterse opdrachten mee en een stencil waarop de gedragsregels staan vermeld. Maar er is weinig eer aan te behalen als er 'heethoof den' tussen lopen zoals Jan Wil lem Lodder. Na een verspeeld punt sloeg de speler van Am- stelpark gisteren uit woede de bal in het Rijn- en Schiekanaal. Ga daar maar eëns achteraan als beginnend ballenjongen. Lodder - hij plaatste zich bij de laatste vier via winst (6-2, 6- 7, 6-4) op Roger Warmenhoven - staat zich al enkele dagen op te winden over het rumoerige karakter op het park van Room burg. Dat hebben tennissers wel vaker. Als ze een bal uitslaan, gaat een venijnige blik richting publiek. Alsof daar de oorzaak van het falen ligt. Soms denken spelers dat als ze een speld ho ren vallen dat ze dan opeens een wereldbal slaan. Werkte het LEIDEN HERMAN JOUSTRA Go Ahead Eagles heeft zijn oog laten vallen op Ajacied Jeffrey van As. De eerste-divisieclub wil de 20-jarige Leidenaar op huur- basis naar Deventer halen. De onderhandelingen over een mogelijke overgang zijn nog niet afgerond. Van As vertrok twee jaar geleden naar Ajax, na dat ook FC Den Haag, SW, Sparta, Volendam, Willem II en Haarlem belangstelling hadden getoond. Go AJiead Eagles ziet in de oud-Roodenburger een ge schikte kandidaat voor de links backpositie. Een andere gega digde voor die plek, Michael Dikken van FC Twente, werd vorige week afgetest. Volgens trainer Jan Versieyen past Van As in de ambitieuze plannen van de club om de sprong naar de eredivisie te maken. De oe- fenmeester zag de Leidenaar af gelopen seizoen twee maal aan liet werk in het tweede van Ajax. Ook de hoofdscout van de De venter club volgde Van As in twee duels. „Van As heeft een goede wedstrijdmentaliteit, is sterk in de lucht, en heeft een goede trap in zijn linkerbeen. Bovendien komt hij uit de Ajax- school. Rustig opbouwend van achteruit en proberend proble men voetballend op te lossen", aldus Versieyen. Overigens draagt oud-Noord wijker Cees Marbus volgend jaar de aanvoerdersband bij Go Ahead Eagles. Bij een verkiezing onder de spelers stemde negen tig procent op de 22-jarige ver dediger. Volgens Versleycn, die Marbus verder „een sterk on dergewaardeerde voetballer" noemt, is dat geen toeval: „Hij heeft van nature een sterk ont wikkeld sociaal gevoel. Hij weet wat leeft in de groep en weet ook precies wat hij wel en niet moet zeggen. Ik sta zelf hele maal achter deze keuze." Kamperveen Patrick Kamperveen beproeft op dit moment zijn geluk in Portugal. De 19-jarige ex-voet baller van Roodenburg speelt daar een aantal proefwedstrij- den in Lissabon door bemidde ling van een Portugese voetbal makelaar. Er schijnen vier be taalde clubs geïnteresseerd te zijn in de leidenaar, waarvan twee uit de hoogste divisie. Kamperveen belandde min of meer per toeval in het zuid-Eu- ropese land. De aanvaller, die het afgelopen jaar op amateur basis bij SW voetbalde maar na de fusie met Dordrecht '90 geen nieuwe aanbieding kreeg, speel de onlangs op uitnodiging van Excelsior een testwedstrijd in Pijnacker. Bij die wedstrijd wa ren twee Portuge: wezig op zoek na Excelsior zag af de ving wel t wedstrijden te tugal. scouts aan- jong talent, in Kamper- tballer ont- proef- pelen in Por- Favorieten mannen B vallen weg LEIDEN GERRIT-J, TENNISMEDEWERKER Mark Fleischeuer is er niet in geslaagd de halve finale van de Open Leidse te bereiken. Tom Bulters was in de kwartfinale een maatje te groot voor de Me- renwijker. Fleischeuer was geen schim van de speler die had gestunt in de derde ronde tegen Maarten van Welsem. Bulters bleef hem constant onder druk houden met diepe ballen. Eens te meer bleek de backhand van de Heemstedenaar een geducht wapen. Fleischeuer kreeg geen vat op de variatie die Bulters in zijn spel legde en de eerste set hoefde de Merlenhovenaar niet eens te zweten. Hij schreef de eerste reeks simpel op zijn naam met 6-1. In de tweede set kon Fleischeuer wèl aardig te genstand bieden. Hij bleef con stant in de buurt van Bulters, hoewel hij nooit echt gevaarlijk werd: 6-4. Bulters ontmoet in de halve finale vandaag Arthur Mol. Die profiteerde van een liesblessure van Reinoud van der Broek. Van der Broek, die vorig jaar het B- toemooi op zijn naam schreef, stond dik voor op het moment dat hij moest opgeven: 6-3 4-2 was de stand in zijn voordeel. Jammer voor de Leimoniasspe- ler, die toch eigenlijk zwaar fa- Marcel van Rijn kon de goede vorm, die hij etaleerde legen Mark Post, niet vasthouden. Kansloos ging hij ten onder te gen Martijn Voorbraak. Met 6-0 6-2 spraken de cijfers boekde len. De Nieuw-Venneper kende slechts éénmaal een voorsprong en dat was bij 1-0 in de tweede set. Vervolgens liep hij de rest van de wedstrijd achter de fei ten aan. Nadat Van der Broek het toernooi had verlaten, kon ook Sander van Gelder zijn kof fers pakken. De als tweede fina list ingeschatte speler moest zijn meerdere erkennen in Mar tijn Belgraver, de nummer acht van de plaatsingslijst. Met 6-1 6- 3 zat Belgraver aan de gunstige kant van de score. Constanter Jolanda van der Linden was bij de vrouwen in B te sterk voor de als vierde getipte Willemien Schutrops. De Gendtse kon dé eerste reeks nog wel bemachti gen met 7-5, maar daarna was het gebeurd met haar. Van der Linden bleef constanter spelen en had in de laatste twee sets geen problemen meer: 6-1 6-3. De Leidse inbreng in het B- toemooi werd gereduceerd tot één. Bionda Zonderop plaatste zich donderdag al voor de halve finale, gisteren ruimden Cindy Berkhout en Marguerite Pati wael het veld. Berkhout verloor van Chantal Leenen na drie sets (6-7 6-3 4-6), terwijl Marie-José Rutten ook een extra set nodig had tegen Patiwael: 6-7 6-4 1-6. De ex-Munnikse was weer even actief op Leidse grond en kwam toch nog aardig ver. Kansen wa ren er genoeg voor haar, maar dat kleine beetje geluk dat ze nodig had om de wedstrijd te i ontbrak. CAROLINE SLINGERLAND heeft tijdens de jeugdwereldtitelstnjd schaken voor meisjes tot 17 jaar nog steeds medaillekansen. In Gu- arapuava (Brazilië) heeft de Leidse uit acht partijen vijf punten ver zameld. Vandaag is een rustdag, morgen wordt de laatste ronde af gewerkt. Margot van Overloop vertrok drie jaar geleden naar Amerika om daar te gaan stu deren en tennis sen. De speelster 25 van Neder land was raakte door een blessu re haar punten voor de een aardig bedrag anders had ik nee gezegd. Ook hoef de ik in mijn en keipartijen niet diep te gaan. Ze hadden me meer nodig voor de dubbels." Ooit was je 25ste. Heb je de motiva tie om terug te ko- te komen? geen Naam: Margot van Overloop „Het rotte is ge- kon Leeftijd: 23 jaar woon geweest dat Deze Beroep: Studente ik mijn hele ran king kwijt ben. Het is moeilijk om weer op de A-lijst te komen. Gelukkig ken nen ze mijn naam nog bij de meeste toernooien, maar ik spelen. week kreeg zij van de westrijdleiding op de Open Leidse een wild-card om haar weer een beetje er boven op te helpen. Hoe kwam je in Amerika te recht? „Ik speelde ooit en A-toemooi in Domburg, dat ik won. Daar was ook een meisje, die net uit Amerika terug was. Van haar coach op de Texas Christian University in Fort Worth had ze zo'n beetje de opdracht gekre gen om in Nederland wat rond te kijken of er nog iemand rond liep, die haar scholarship' kon over nemen. Zodoende ben ik daar beland. Ik studeer Business Management, 's Morgens is het naar school gaan en 's middags trainen." Hoe ziet de tenniswereld er daar uit? In het begin heb je een paar individuele toernooien en daar na begint de competitie. We spelen met zes meisjes voor de school. Zes singles en drie dub bels. Door mijn elleboogblessu re ben ik er twee jaar uit ge weest. Volgend jaar hoop ik weer te spelen." Toen je terug kwam heb je nog drie competitiewedstrijden voor Dekker gespeeld. Itoe ging dat? „Normaal had ik het nooit ge daan. Ik kwam op een zaterdag totug <-ii s zon dags moest ik al spelen. Ik had behoorlijke last van een 'jet lag'. Dan is de kans op een blessure een stuk groter. Gelijk drie partij- en op één dag spelen was ik he lemaal niet meer gewend. Ook de overschakeling naar gravel valt natuurlijk zwaar, als je hard-court gewend bent. Ze boden me echter wild-card. Anders kom ik niet eens het kwalificatietoernooi in. Laatst heb ik in Putten nog een B-toemooi gewonnen, maar dat was niet echt een sterk toer nooi. Volgend jaar als ik ben af gestudeerd kom ik ook in prin cipe weer terug naar Nederland. Voorlopig ga ik lekker trainen en spelen en dan zie ik wel hoe die arm het houdt." Nu heb je tegen Bionda Zon derop gespeeld (de vriendin van haar broer Bob). Die ken je erg goed. Is dat dan niet lastig? Ja, hoe krijgen ze het voor el kaar. Het is natuurlijk niet de meest ongunstige loting, want er zijn sterkere speelsters. We hadden nog nooit in een toer nooi tegen elkaar gespeeld. Wel vaak oefenpotjes gespeeld, maar een wedstrijd is toch an ders. Dan zit er een stukje extra spanning in. Het was ook een beetje strijd tussen de ouders onderling. Jammer wel dat ik nog niet in vorm ben. Zij speek al veertien weken wedstrijden en ik ben pas weer begonnen." Je hebt een keer niet je naam in de USA-today gestaan. Dat is toch niet niks? „Is dat zo? Dat wist ik helemaal niet. Het zal wel geweest zijn toen we kampioen van Texas werden. Dat was de eerste kee game set match het be staan van de school. Ook heb ik eens aan de National's mee gedaan, mis schien heeft dat de krant ge haald."

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 27