Sport Raymakers mist goud Spaan is de weg kwijt SV Wassenaar heeft de punten hard nodig Argentinië pakt de 'Copa' ook zonder zijn superster Maradona Maandag 22 juli 1991 Redartie: 071-161400 AD VAN KAAM HERMAN JOUSTRA DM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOV ROB VAN DER ZANDEN GOS VAN OOSTEN Eindredactie: HERMAN JOUSTRA Vormgeving: RON VAN HAASTREGT NIEUWSLIJN Den Boer kiest voor vierdeklasser DEN HAAG - Piet den Boer heeft in de keuze van zijn nieuwe club de maatschappelijke zekerheid laten prevaleren boven zijn sportieve loopbaan. De 33-jarige spits tekende zaterdag een vijfjarig contract bij de Belgische vierdeklasser Tielen. De aanbieding van Feyenoord. dat hem voor twee jaar op de loon lijst wilde plaatsen, vond hij niet interessant. Den Boer gaat voor de hoofdsponsor van de ambitieuze club commerciële activiteiten ontplooien. De voormalige spits van Excelsior, KV Mechelen, Bordeaux en Caen wil nog twee jaar voetballen. Daarna hoopt Den Boer technisch of commercieel directeur bij Tielen te worden. De geboren Rotterdammer gaat zich met zijn gezin definitief vestigen in België. Door de afwijzing van Den Boer moet Feyenoord opnieuw naar een aanvalsleider uitkijken. John van Loen, bij Anderlecht min of meer overbodig, is één van de kandidaten. David Piatt naar Bari BARI - David Platt speelt de komende drie seizoenen bij Bari. De Italiaanse club betaalt 19 miljoen gulden aan Aston Villa en vijf miljoen per seizoen aan de speler zelf. Platt heeft daarnaast de garantie gekregen van voorzitter Vincenzo Matarrese (een broer van de praeses van de Italiaanse bond) dat Bari voor het seizoen '92-'93 nog eens 25 miljoen gulden investeert om de selectie te versterken. „Bari heeft grote plannen en daarom heb ik voor deze club ge kozen", aldus de Engelse international, die op het WK van vo rig jaar drie keer scoorde. „Ik wil met Bari kampioen van Italië worden. Dat zeg ik niet om te paaien, maar omdat Bari alles heeft om een topclub te worden. Een fraai stadion, een grote stad en een fantastisch publiek. Het staat er net zo voor als Na- poli, toen Maradona daar ging spelen. Ik hoop dat ik voor Bari net zoveel kan betekenen als hij voor Napoli." Vertrek Fraser van de baan DEN HAAG - Een tussentijds vertrek van Henk Fraser bij Feye noord van de baan. Vorige week toonde Karlsruhe serieuze be langstelling, maar een transfer ketste vrijdag af op de persoon lijke eisen van de verdediger en de vergoedingssom, die Feye noord verlangde. Fraser staat in de Kuip nog tot midden 1994 onder contract. Pascal Vergeer finisht als tweede Pascal Vergeer uit Warmond heeft afgelopen weekeinde een tweede plaats weggehaald in de Ronde van St. Maartensberg. Zijn broer Etienne werd derde in de Ronde van Noord-Lim burg bij de junioren. R. van Wetten (Noordwijkerhout) werd daar tiende. In de Ronde van Zwanenburg werd L. Koster eer ste. De renner van Swift/Casba werd gevolgd door Vierhoute (tweede) en Van der Taug uit Voorhout. Richard van Kempen werd zevende. Bij de B-rijders werd Mark Varkevisser derde en Alex Jansen vijfde. Beenbreuk Jos Daerden EKEREN - Jos Daerden, speler van Germinal Ekeren, heeft za terdag in een oefenwedstrijd een dubbele beenbreuk opgelo pen. De oud-international zal maanden zijn uitgeschakeld. Daerden, die vijf keer uit kwam voor de nationale ploeg van België, is 36 jaar. Sprong naar het goud. Op zijn paard Quito de Baussy bleek de Fransman Eric Navet uiteindelijk het sterkst bij de EK v kers leidde lange tijd het klassement, maar ging op de laatste hindemissen in de fout. Piet Raymakers is een man van goud, dus hij kan wel zonder die medaille leven. Maar - nondeju - wat flirtte in La Baule het succes met hem en wat liet het hem een blauwtje lopen. Vijftig meter en vier hindernissen ver lag de Europese titel naar Raymakers te lonken. LA BAULE CPD Daar konden zijn lange armen niet bij. De eerste balk viel, een orkaan barstte los: zesduizend Franse fans vierden de zege van hun held Eric Navet. Ook de tweede werd geraakt en vertwij feld keek de ruiter om. Zilver? Nee, niets. „Maar wat heb ik hier een fantastische tijd ge had", sprak hij, toen de ontgoo cheling nog enkel een wee ge voel in zijn maag was. Raymakers werd de ster van Oranje, de Batavier van de Bre tonse badplaats. In zijn ijver be zorgde hij Jos Lansink zelfs nog brons. Voor hem restten slechts de troostende woorden van de ruiterfamilie en de Hollandse kolonie. Raymakers, een ruiter met ruggegraat, had zich snel hervonden. „Nou kan ik het nog beter doen, hè." Op zijn me daille zou hij zijn hele leven trots zijn geweest. „Want zo'n EK, dat is toch wel iets. Drie grote prijzen winnen betekent niets, het moet hier en nu ge beuren", zei hij 's ochtends. Maar elke minuut in La Baule had hij zich voor ogen gehou den dat nog niets gewonnen was. Raymakers, de optimist, is voor de duvel niet bang, maar zal hem nooit uitdagen. Paardenrijk Lang bleef Raymakers onder de helblauwe hemel nummer een der springruiters. Zijn Ratina Z bleef almaar in topvorm, de merrie klopte de koningen van het paardenrijk. „De controle was tot de laatste lijn perfect", zei Raymakers in zijn analyse. De laatste hindernissen voerden echter naar de uitgang. „Ratina ging iets te snel op weg naar die bende begon te joelen, werd ze te snel." Raymakers was zelf door de aanhang van de thuis club niet gestoord. En dat hij goud had laten glippen, tsja, dat besefte hij zeker. „Maar ik heb het lang vastgehouden, niet"? Raymakers mag nu dus toe werken naar Olympisch goud, volgend jaar in Barcelona. Hij beseft echter dat de kansen nooit meer zo mooi worden als gistermiddag, rond de klok van half vijf. Maar dat is van later zorg. Raymakers borg zijn rui- terldoffie diep weg in zijn koffer en staat klaar voor zijn eerste echte vakantie, ter gelegenheid van zijn twaalf en half jarig hu welijk. „Maar in het dorp is het voor mij elke dag vakantie", sprak Raymakers. Vrije dagen bestaan nu eenmaal niet in zijn leven. De paarden zijn alles, sinds de dag dat hij als smids knecht eens in het zadel ging zitten. De immer vrolijke krachtpatser bleek geen stilist, wel een natuurtalent. „Rayma kers springt zelfs op ezels over 1.40 meter", werd gezegd toen hij in 1980 Nederlands kam pioen werd. Daarna droogden de successen wat op. Maar zo is de sport, weet Raymakers. „Je moet in een minuut waarmaken waar je een half jaar voor ge werkt hebt. Hoe moeilijk dat is, heb ik vanmiddag weer onder vonden." Van de Oranje-equipe, dié be stond uit drie boerenzonen en een bakkerszoon (Tops) was Raymakers tot nu toe de klein- verdiener. Hendrix en Tops hebben eigen, goedlopende bv's, Lansink heeft de afgelopen drie jaar flink gesnoept uit de prijzenpot. Nu mag ook Rayma kers oogsten, ongetwijfeld. Hij haalt er zijn schouders over op. „Ik ga Ratina niet over de kop rijden op jacht naar geld. Het is toch fijner om een goed en suc cesvol paard te hebben, dan vijftig mille op de bank. Nee, geld interesseert me niet, zo lang ik me kan redden. Als je wat wilt verdienen, dan moet je zorgen dat je honderd miljoen krijgt. Dan heb je pas echt HONKBALMEDEWERKER Voor het honkbalteam van SV Wassenaar breken er in de eer ste klasse A spannende tijden aan. Dit weekeinde gingen de twee wedstrijden tegen het ster ke NDC'86 verloren, 8-2 en 4-8, waardoor de door blessures getergde ploeg de komende we ken de nodige punten zal moe ten halen om degradatie te voorkomen. In dezelfde klasse staat Alphians er beter voor. De club won en verloor dit week einde van TIW/Survivors uit Diemen: 0-11 en 8-10. Zaterdag gaf SV Wassenaar in Rotterdam NDC'86 lang goed partij en wist onder leiding van startende pitcher Pesch de ach terstand lang te beperken tot 3- 1. In de zesde inning volgde echter de genadeklap. Een homerun van de Amerikaan An dy Walker bracht de stand op 7- 1 in het voordeel van de Rotter dammers. Tijdens dezelfde in ning werd pitcher Pesch ver vangen door Lobel. Beide ploe gen wisten hierna nog maar één keer te scoren: 8-2. Gisteren was het in Wasse naar bijzonder spannend. SV Wassenaar ging voortvarend van start, waarna in de zesde in ning zelfs een 4-0 voorsprong werd bereikt. Aan slag was Westrik goed op dreef, maar moest later vervangen worden nadat ook hij geblesseerd raak te. Nog in dezelfde inning trok NDC'86 de stand weer recht tot 4-4. Pitcher Erik Remmerswaal, die nog geen honkslag tegen had gehad, moest toezien hoe de Rotterdamse slagpartij uit pakte met een homerun en een honkslag. De 4-4 stand bleef tot de elfde inning op het score bord staan. In deze inning bracht NDC'86 de einstand uit eindelijk op 4-8. Zaterdag liep Alphians snel uit naar een 4-0 voorsprong te gen de Survivors. Dit was onder andere te danken aan een homerun van Van Wijngaarden in de eerste inning. Na de vier de inning ging het voor de Alp- henaren echter mis. Survivors sloeg hard toe en liep uit naar 4- 10 in de negende inning. Al phians kwam nog terug tot 8-10 en had zelfs nog kansen om de score gelijk te trekken. De Die- mense pitcher maakte het ech ter bekwaam af met drie slag. In Diemen was Alphians gis teren oppermachtig. Onder lei ding van pitcher Anthony Rayer (achtmaal drie-slag) bezorgden de Alphenaren de Survivors een knock-out: 0-11. Deze eind stand werd al in de zevende in ning bereikt. Ayrton Senna uit ziekenhuis HOCKENHEIM DPA Autocoureur Ayrton Senna zal geen blijvend letsel overhouden aan zijn spektakulaire crash, vrijdag op het circuit van Hocken- tieim. De Braziliaanse wereldkampioen mocht na een verblijf van enkele uren het ziekenhuis in Mannheim verlaten. De dok toren constateerden slechts een groot aantal kneuzingen in borst en hals. Senna vloog na zijn ontslag uit het ziekenhuis meteen naar zijn buitenverblijf in Monaco om te herstellen. Volgens een woordvoerder van McLaren-Honda bestaat geen twijfel over zijn^ start in de Grote Prijs"van Duitsland op 28 juli op Hockenheim. Bij een snelheid van ruim 300 kilometer per uur sloeg Senna vrijdag tijdens een privé-training als gevolg van een klapband enkele keren met zijn wagen over de kop. Het was dit seizoen niet het eerste ongeval van Senna. In de aanloop naar de Grote Prijs van Mexico liep hij een gapende hoofdwond op tijdens het waterskiën. Enkele dagen later maakte Senna tijdens de eerste trainingsrit met zijn bolide een salto. Daarbij bleef hij onge deerd. LE CASTELLET ANP Met het beste materiaal rijdt Hans Spaan gefrusteerd in het achterveld van de 125cc-klasse rond. De Nederlandse wegracer bereikte gisteren in Le Castellet een nieuw dieptepunt met de negentiende plaats bij de Grote Prijs van Frankrijk. Zijn teamge noot Wilco Zeelenberg verging het bij de kwart-liters iets beter met de zevende plaats. Egbert Streuer kon zijn sterke optreden van Assen geen vervolg geven. De Drent eindigde op het snik hete Franse circuit als vierde in de zijspanklasse. Spaan staat voor een belang rijke beslissing in zijn loopbaan. Gaat hij door bij, het team van Jan Huberts of kiest hij in zijn nadagen van zijn loopbaan voor het grote geld in Italië, waar constructeur Jan Witteveen de Castricummer graag bij Aprilia wil binnenhalen. Gezien de ervaringen van Spaan dit seizoen met het ma teriaal van Honda lijkt een over stap slechts een kwestie van tijd. Huberts heeft al voorzichtig te kennen geven met Wilco Zee lenberg de boer op te willen, wat Spaan de vrijheid geeft naar een andere werkgever uit te kij ken. Daarnaast stapt wereld kampioen Capirossi over naar de 250cc-klasse. Honda stelt voor 1992 drie fabriek-kits be schikbaar met de Duitser Wald- mann en de Italiaan Gresini als zekere eigenaars. Door de magere prestaties van Spaan is het twijfelachtig of de Nederlander in staat wordt gesteld met het fabrieksmateri- aal verder te gaan. Spaan kampt al het hele seizoen met pech. De i de 1 reldtitelstrijd van 1990 ligt al maanden met de Japanners van Honda overhoop over het te genvallende materiaal. Dat zou van aanzienlijk mindere kwali teit zijn dan waarmee de Itali aanse fabrieksrijders rijden. Spaan steekt al zijn vrije tijd in het sneller maken van zijn machine, resultaat heeft het sleutelwerk echter nog niet op geleverd. De Honda van de Ne derlander was gisteren op het circuit van Le Castellet op het rechte stuk veel langzamer dan de motor van winnaar Capiros si, die met nog vier wedstrijden zijn tweede wereldtitel nauwe lijks kan mislopen. Roldeur Spaan vocht een duel om de ne gentiende plaats uit met zijn landgenoot Arie Molenaar, die in het tweede team van Huberts uitkomt. Spaan, die bij de trai ningen ten val kwam en een rib kneusde, won het gevecht om niets. De roldeur van zijn pits- box ging na de race hermetisch op slot. „Dit moet wel het slechtste resultaat uit mijn tien-jarige ra celoopbaan zijn", stelde hij na afloop ontgoocheld vast. „Mis schien moet ik een compleet nieuwe weg inslaan", keek Spaan voorzichtig naar de toe komst. Huberts kon ook nauwelijks tevreden zijn met de verrichtin gen van Wilco Zeelenberg, die in de 250cc-klasse tegenviel met de zevende plaats. De Bleiswij- ker, dit seizoen zeer constant, kon zich niet mengen in de strijd om de podiumplaatsen. Die ging tussen de Italiaan Loris Reggiani en de Duitser Helmut Bradl. Reggiani bezorg de Aprilia de tweede zege van het seizoen, nadat Pierftancesco Chili in Assen voor de primeur zorgde. Chili verspeelde in de laatste bocht de derde plaats aan de Spanjaard Cardus door bijna onderuit te gaan. Als een rodeo-rijder hield hij zijn ma chine in bedwang. De Italiaan Luca Cadalora behield met zijn vijfde plaats de leiding in het tussenklassement. Zeelenberg bezet de vijfde plaats. n de 250-cc op zijn naam te brengen. Toch had hij meer ri Ook de Duitser Helmut Bradl slaagde er niet in de r, Bradl werd tweede, de Nederlander negentiende. Egbert Streuer met zijn Britse Winnaar werd Streuers vriend plaats in met 39 punten achter bakkenist Peter Brown speelde Biland, die hem in Assen de hel- stand. eveneens een bijrol bij de zij- pende hand toestak. In de strijd In de 500cc-klasse behaalde spanners. Na zijn overwinning om de wereldtitel leidt de Brit de Amerikaan Wayne Rainey in Assen een tegenvaller voor de Steve Webster, hij wordt door zijn vierde Grand Prix-overwin- Lucky Strike-rijder, die niet ver- Biland op negen punten ge- ning van het seizoen. Zijn con- der kwam dan de vierde plaats, volgd. Streuer neemt de zesde current in de strijd om de we reldtitel, de Australiër Mike Doohan, finishte als tweede en zag zijn achterstand op de titel verdediger oplopen tot acht punten. Cees Doorakkers finish te met zijn privémachine als twaalfde. SANTIAGO JURRIAAN VAN WESSEM GPD-VERSLAGGEVER Het voorlopige afscheid van Diego Maradona heeft de nationale ploeg van Argentinië niet opgebroken. Zonder de superster van het af gelopen decennium legde de vice-wereldkam pioen weer beslag op een hoofdprijs: de Copa America. De nieuwe bondscoach Alfio Basile was met een vrijwel nieuwe ploeg zonder enige discus sie de sterkste deelnemer aan het Zuidameri kaans kampioenschap. In 14 dagen werkten «Ie gauchos zeven wedstrijden af en bleef het .alle concurrenten voor. Zes overwinningen en een remise (tegen gastland Chili) zijn de over tuigende rapportcijfers. Het is voor de tiende keer dat de blauw witte formatie de 74-jarige trofee heeft gewonnen. Voor de laatste keer gebeurde dat in 1959. In de finaleronde versloeg het nieuwe Ar gentinië eerst de eeuwige rivaal Brazilië voor de tweede achtereenvolgende keer op een be langrijk toernooi. Die overwinning (3-2, waar bij vijf rode kaarten) bleek achteraf doorslag gevend en liet-over de verhoudingen op het continent geen twijfel bestaan. E)e 47-jarige Basile, die na het WK het roer overnam van Carlos Bilardo, koos voor een andere aanpak en liet veel jeugdspelers debuteren. Het moet de coach vooral hebben verrast dat enkele talenten samen met Claudio Ca- niggia voor prachtige staaltjes voetbal zorg den. De namen Rodriguez, Franco, Simeone en Batistuta (allen 22 jaar) zijn door alle voet balmakelaars genoteerd. Voor het vooraf aan gekondigde talent Diego Latorre (volgend jaar bij Fiorentina) was zelfs geen basisplaats be schikbaar. Zijn maatje Batistuta (van Boca Ju niors) scoorde zes doelpunten en werd top scorer van het toernooi. In de eerste ronde zorgde hij met een fraaie solo voor de win nende treffer tegen Chili. Op de slotdag haal de hij sterk uit na aangeven van Rodriguez te gen Colombia. Binnen 20 minuten hadden de gauchos het laatste karwei geklaard. Diego Si meone (van Pisa) hielp na een fout van zijn bewaker Escobar en doelman Higuita de nieuwe kampioen aan de leiding, waarna Ba tistuta het duel besliste. In de tweede helft verzuimde de spits de marge te vergroten, waardoor het na de te gentreffer van De Avila nog spannend werd. Tien minuten voor het einde sleepte de WK- doelman Sergio Goycoechea zijn ploeg door de moeilijke fase toen Osorio de vermoeide defensie had uitgespeeld. Met constant acht spelers achter de bal stelden de Argentijnen de eindzege veilig. ling op Colombia was noodza kelijk geworden doordat Brazilië na de neder laag van woensdag de andere teams uit de fi- nalegroep versloeg. De vroegere samba-selec tie groeide gedurende het toernooi uit tot een sterke counterploeg, maar dat zal de liefheb bers weinig plezier doen. Na de pijnlijke nederlaag tegen Colombia koos Falcao voor afwachtend voetbal. Tegen Argentinië leverde dat nog geen resultaat op, maar tegen Colombia en Chili waren de voet ballers met hun zuinige spel wèl succesvol. Beide ploegen werden ondanks een voortdu rend veldoverwicht met 2-0 verslagen. Thorpe terug aan het front REUTUNGEN ANP Drievoudig wereldkampioen David Thorpe heeft in de Grand Prix van Duitsland afgerekend met een mindere periode. De crosser won de Grote Prijs voor de 500cc-ers voor de Brit Jere my Whatley en de Belg Jacky Martens. In de strijd om de we reldtitel behield de Belg Geor ges Jobé de leiding, met een voorsprong van dertien punten op Martens. Thorpe werd op het keiharde circuit in Reutlingen tweede en eerste, voldoende voor de dag zege. Zijn eerste dit jaar. In de eerste manche moest zijn meer dere erkennen in Jobé. De crosser uit Wallonië, die na het verdwijnen van Honda uit de 500cc nog op het fa- brieksmateriaal van vorig sei zoen rijdt, viel in de tweede manche door materiaalpech van de derde naar de 31ste plaats terug en moest daardoor toezien dat Jacky Martens iets dichter bij de koppositie in het tussenklassement kwam. Mar tens werd in de eerste manche slechts elfde. Kees van der Ven reed ook weer in de punten. De Braban der eindigde als tiende en ze vende en vergaarde daarmee dertien punten. Carlo Hulsen beëindigde alleen de tweede manche, op de 23ste plaats. AUTOCOUREUR PAUL War wick is gisteren tijdens een race om het Brits kampioenschap voor formule 3000-wagens op het circuit Oulton Park om het leven gekomen. De 22-jarige Brit, broer van de voormalige Formule 1 -coureur Derek Warwick, verloor in de 23ste ronde macht over het stuur van zijn Reynard. Op volle snelheid knalde de auto tegen de vangrails. Warwick overleed kort na aankomst in het zieken huis, waar hij per helicopter was heen gebracht.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16