Scorebord O V ZEI m Maandag 24 juni 1991 Redactie: 071-161400 HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN GUS VAN OOSTEN Eindredactie: HANS SONDERSVormgeving: HENK BUIS 17 SCHOONSPRINGEN uick Boys-speler Richard Hooger- vorst richt zich tot s nadat hij is uit geroepen tot de pechvogel van het jaar: Volgend jaar worden wij lands kampioen. Want twee keer is scheepsrecht. Niet drie keer. De Marokkaanse spits van For- tuna Sittard Aziz Doufïkar in Voetbal International over scheidsrechter Roelof Luinge: „Op een gegeven moment vroeg ik Luinge waarom hij een vrije trap gaf. Toen zei hij: 'Hou je kop buitenlander' en even later 'Je moet je smoel dichthouden, vieze vuile ramadan Scheidsrechter Roelof Luinge in Voetbal International over Aziz Doufïkar: „Natuurlijk heb ik niet gediscrimineerd. Dat mag ik niet en dat wil ik niet. Ik denk dat Doufikar mij verkeerd ver staan heeft. Hij liep steeds tegen tegen standers op te sprin gen en toen heb ik hem op een gegeven moment gezegd Hou |_J/\ I nou op met dat ram- Tennisster Martina Navratilova in De Volkskrant over haar critici in Ame rika: „Ze houden nu meer van mijn spelstijl dan vroeger, denk ik. In de jaren zeventig vonden ze het bedreigend. Daar was dat grote meisje uit. Tsjechoslowakije, met die flinke spieren. Die versloeg Chris (Evert). Zij had het imago van de perfect girl next door. Ze was Miss America. Zij speelde damestennis, en plotseling kwam die Grote Bruut naar het net. Dat vonden gend." Enkele passages uit het verhaal van Robert Misset over tennis ser John McEnroe in Het Pa rool: McEnroe tegen een toeschouwer tijdens een exhibitie-partij in Ede: 'Are you the chief of the assholes? McEnroe in discussie tijdens de Australian Open met de ka lende umpire Bellenger: WIE J DAT 'Op deze baan valt niet te spe len'. 'Volgens mij wel, speelt u verder meneer McEnroe'. 'Dus u vindt deze baan in orde?' Ja'. 'Als deze baan goed is, heeft u haar op uw kop'. McEnroe die zich ergert aan het psychosomatische kuchje van Boris Becker: 'Je blaft als een hond. Ben je ziek?' 'Ik kuch altijd voor mijn service, daar kan ik niets aan doen'. Je moet eens naar een dokter, ik word er doodziek van. 'Voetballer' John de Wolf in Nieuwe Revu over hoe hij zijn collega's behandelt in het veld: „Ik herinner me een wedstrijd tegen Neuchatel uit Zwitserland. Die wedstrijd is nog maar een paar minuten bezig, of één van die gasten krijgt de bal aan de zijlijn en die stuitertzo'n beetje op borsthoogte voor hem op. En ik vól d'r in. Je zag de noppen in z'n borst staan. Ik schrok er zelfvan, maar achteraf vond ik het toch wel mooi". En, even verderop: „Als een tegenstander alleen doorgaat, Imoet-ie neer. Zo lig gen de belangen nu eenmaal". En, tot slot: „Ik speelde met Spar ta tegen Carl Zeiss Jena. Ik was net een kwartiertje ingevallen, zie ik opeens een speler helemaal in z'n eentje op onze keeper af gaan. Dus ik schop die jongen echt helemaal onder het gras". Willem van Hanegem over Wil lem van Hanegem in Voetbal International: Vroeger was de druk voorAjax en Feyenoord veel groter. Zo speelden we de voorlaatste wed strijd van het seizoen tegen Ajax die beslissend was voor het kam pioenschap. We kwamen met 1- 0 achter, Neeskens had al twee keer bij mij nagetrapt. Toen hij er weer aankwam, zette ik 'n el leboog op z'n neus die gebroken bleek te zijn. Jammer dan, maar we wonnen wél met 3-1. Van zo genaamde druk hadden wij echt geen last. John Frederikstadt werd beroemd vanwege zijn voetbalcijfertjes en statis tieken. In een andere sport, ten nis, wil Frank van Drunen die rol graag op zich nemen. Met dit verschil dat Van Drunen zijn gegevens graag in elke huiska mer wil brengen via de compu ter. Hij denkt dat tennissend Nederland helemaal cijfermaf wordt en een abonnement neemt op zijn 'diskette' die da gelijks wordt geactualiseerd. Zo dat elke liefhebber met een druk op de knop kan zien wat Stefan Edberg zojuist heeft ge presteerd op Wimbledon en met welk percentage hij zijn eerste service in sloeg. Het idee is volgens Van Drunen 'absoluut uniek' in Nederland. Een up to date computerpro gramma dat vrijwel elke vraag over een willekeurige proften nisser kan beantwoorden. Een uitkomst voor journalisten mis schien, maar daar hij niet in de eerste plaats aan. Hij wil de par ticulier, in het bezit van een pc, bereiken. Tennis is geen voetbal waar de jeugd vaak massaal reageert op initiatieven als het verzamelen van voetbalplaatjes en andere ideëen. De tennissers willen vooral één ding: zelf een balletje slaan. Tennis is een doe-sport en het aantal niet-actieven is veel kleiner dan in bijvoorbeeld de voetbalsport. De vraag is dan ook of de mensen op grote schaal achter het beeldscherm kruipen om eens te zien wie nou de meeste aces heeft gesla gen in de afgelopen week, Jan Siemerink of Richard Krajicek. Het lijkt ook geen toeval dat Van Drunen al succes heeft in de Verenigde Staten. „Daar zijn al honderdduizenden diskettes afgenomen. Vooral door kle ding- en schoenenfabrikanten. Ze geven de diskette cadeau bij aanschaf van een artikel. Ameri kanen houden van nature mis schien meer van cijfertjes dan wij Nederlanders. Toch denk ik dat het ook hier gaat lopen", al dus Van Drunen, die zichzelf omschrijft als een sportfanaat die in de computerbusiness is beland. De tennisbond heeft zich al ge schaard achter het idee en wil meewerken aan de promotie van het project. Op Het Melk- huisje (vanaf 22 juli) wordt de campagne pas goed gestart. Dat komt omdat dan pas het boek Grand Slam Tennis klaar is en dat werkje moet als basis wor den gezien van de Grand Slam Disk. Het boek gaat terug in de tijd aan de hand van artikelen over spelers als Donald Budge, Rod Laver en Martina Navrati lova. Van Drunen vermoedt dat hij mee kan deinen op de golven van het recente nationale ten- ter kun je zo ontzettend veel doen. Alleen vinden we het een beetje eng om computers met elkaar te laten praten. Via de diskette krijg je toegang tot een bulletinboard en kun je veel dingen opvragen. Volgens mij werkt dat. Alleen heb ik gemerkt dat er voor Nederlanders meer een spel-element in moet zit ten. Dat kan straks ook. Je laat bijvoorbeeld Tom Okker tegen Richard Krajicek spelen aan de hand van alle gegevens die je hebt. Dat is toch geinig, niet?" Ski-bril Goalball is een merkwaardige sport. Het publiek beleeft er veel meer lol aan dan de deel nemers, die door hun lichtdich te ski-bril niets van hun duik en smijtwerk kunnen zien. Bo vendien doet het duiken en stoppen van de loodzware bal pijn. De toeschouwers daaren tegen vermaken zich vaak kos telijk met wat zich voor hun ogen afspeelt. Bij het lustrum integratietoer- nooi van GSV De Sleutels was het zaterdag al niet anders. De tien deelnemende teams, veelal onbekend met de sport die hoog scoort bij visueel gehandi capten, bakten er soms weinig van. Bovendien vormden hun worpen met de 1,5 kilo wegen de bal-met-een-bel een gevaar voor de belangstellenden. Een peuter werd bijvoorbeeld vol geraakt en verliet huilend de zaal van het universitair sport - Toch waren de lachende ge zichten in de meerderheid. Want de teams kregen snel han digheid in het misleiden van de tegenstander. Dat had grote uit slagen tot gevolg, met als uit schieter de finale tussen Leids- ch/Alphens Dagblad en Rand stad (16-16). Strafworpen moes ten toen de beslissing brengen en die vielen in het voordeel van de krant uit. Floor Katwijk was in rep en roer. Gaat Floor van Duyn stoppen of niet? Om even duidelijk te zijn: Floor hoopt nog jaren in Quick Boys 1 te spelen. Door een communi catiestoring tussen de verslag gever en Hans van der Plas is dit onjuiste bericht in de wereld ge komen. Deze deelneemster aan de Open Leidse kampioenschappen durfde de strijd op hoog niveau zaterdagochtend wel aan. Dat neemt niet weg dat zij tijdens haar balkoefening uiteindelijk op de grond terecht kwam. Met het minpuntje dat een jurylid haar toekent kan zij zo te zien niet erg zitten. FOTO LOEKZUYDERDUIN Naam: Jan Peters Club: De Treffers Leeftijd: bijna 37 Beroep: Rentenier O oormalig interna tional Jan afscheid van De Tref fers. Dat deed hij in Katwijk waar De Treffers het algeheel landskam pioenschap voor amateurs be haalde met een 3-4 zege op Quick Boys. Volgend seizoen speelt hij voor derdeklasser Ger- mania (één van de zeven clubs uit Groesbeek), de club waar hij ooit begon. Jantje 'Breed' speel de daarna voor NEC, AZ'67, Ge nua en Atalanta Bergamo. Toen je terugkwam uit Italië ging je bij De Treffers voetbal lenBij Germania werd dit niet in dank afgenomen. Je voelde je,als een misdadiger. „Dat klopt. Ik had altijd al ge zegd dat ik bij loopbaan bij Ger mania zou afsluiten. Toen ik vlak voor de overschrijvingster mijn bekend maakte dat ik naar De Treffers zou gaan, dacht men dat ik het voor het geld deed." Geen scheve gezichten bij De Treffers? „Nee, ze weten dat ik me altijd voor ze heb ingezet. Ik ga nu rustig afbouwen. Ik wil de men sen die me voor 'ouwe lui' uit schelden voor zijn." Wat is mooier. Op Wembley voetballen of op Nieuw-Zuid? „Elke leeftijd heeft zijn charme. Binnen mijn mogelijlcheden is het amateurkampioenschap het hoogst haalbare. Daarom vind ik het even mooi als toen op Wembley spelen. Quick Boys heeft een fijn publiek, een fijne ploeg. Dit was voor mij weer een hoogtepunt, gelijk aan de kampioenschappen bij AZ'67 en NEC (eerste divisie)." Ie doet helemaal niks. Zou je geen baan willen hebben? „Jawel. Ik ben door De Treffers gevraagd als technisch direc teur. Mooie term, hè? Niemand begrijpt het, maar ik schijn toch de intelligentie daarvoor te heb ben. Ik zoek ook wat buiten de voetballerij, want dat is toch een soort Muppet-show. De ene keer krijg je een schop, de ande re keer likken ze je af."

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17