Regio Handtekeningen tegen flitstrein 'Heel' Zoeterwoude in teken wielerronde Pizzabakker pakt dief Dierendag buurthuis groot succes Guur weer tijdens Westlander zeildagen Warmond Maandag 17 juni 1991 Radactlr 071-161400 MIEP 06 G*AAPf UES8ETH BUITINK WIM KOEVOET DOWTH UCTVOET EMC JAN WETER1NGS E.ndredactoe: PAUL DE TOMBE Vormgeving: HENK BUIS 8 Eerste paal in Voorschoten VOORSCHOTEN De Voorschotense wethouder J.W.E. van de Poel (WD) slaat donderdag de eerste paal voor een project van 154 woningen in de nieuwbouwwijk Starrenburg. De eer ste woningen worden begin volgend jaar opgeleverd. De wet houder verricht de officiële handeling om half vier op de bouwplaats in Starrenbure. Eerder werd de eerste paal gesla gen voor een aantal houtskeletbouwwoningen in deze nieuwe wijk. Warmond onderzoekt woningmarkt WARMOND B en W van Warmond willen 20.000 gulden uit trekken voor een woningbehoefte-onderzoek. Omdat de ge meente eigenaar is geworden van de grond van kwekerij Wa- mero in de dorpskern moet dit karwei met spoed worden uit gevoerd. Woningstichting Warmunda wil de andere helft van de kosten betalen. De gemeenteraad buigt zich later deze maand over de kwestie. Leiderdorp sluit wegen af LEIDERDORP De Leiderdorpse Cor Gordijnsingel en de laan van Ouderzorg worden tijdelijk afgesloten voor door gaand verkeer. Er blijft wel doorgang voor fietsers en voetgan- gers. De Cor Gordijnsingel wordt vanaf morgen voor ongeveer een jaar afgesloten. Voor de bouw van appartementen in het voor malige Palendorp wordt een kraan ingezet, die de weg blok keert. Sociaal-cultureel centrum de Muzenhof en bejaardente huis de Dillenburg blijven bereikbaar vanaf de Muzenlaan. De Cor Gordijnsingel, de Dom Helder Cameraplaats en de Steve Bikoplaats zijn alleen via de Buitenhoflaan bereikbaar. De Laan van Ouderzorg is deze week afgesloten. Op de krusin- gen met de Van Diepeningenlaan en de Van Poelgeestlaan worden verkeersdrempels aangelegd. Het parkeerterrein bij winkelcentrum Santhorst blijft steeds vanaf één kant bereik baar. Hoofdwond na rijden door rood VOORSCHOTEN Een 16-jarige fietser uit Voorschoten is gis termiddag gewofld geraakt bij een ongeval in zijn woonplaats. Om half vier reed hij op de Wijngaardenlaan ter hoogte van de bibliotheek door het rode stoplicht. Daarop werd de jongen ge schept door een automobiliste die vanuit het centrum in de richting van Wassenaar reed. Het slachtoffer werd met een hoofdwond overgebracht naar het AZL LEIDEN NIEUWSLIJN ZOETEWWOUOE J«n de Vrtes Heel Zoeterwoude-dorp heeft gisteren in het teken gestaan van de tiende wielerronde. Ei genlijk begon het jubileumfes tijn al op zaterdagavond in Don Bosco. Vanwege de weersom standigheden kon het feest niet op het Dorpsplein worden ge houden. Hoogtepunt van deze zeer druk bezochte avond was de huldiging van alle kampioe nen van de afgelopen tien jaar. De wethouders Hogenelst en Ringersma waren gebroederlijk op hun fiets vanuit de Hoge Rijndijk naar het dorp komen fietsen. De echte wielerliefhebber kijkt op de zondag van de wie lerronde uit naar de wedstrijd voor de A-amateurs over 85 ki lometer. Voor de Zoeterwoude- naren is de Grutronde echt leuk. Deze wedstrijd over drie kilo meter voor kinderen tot 12 jaar werd nu voor de derde keer ge houden. Er waren 35 deelne mers, waarvan de iongste vier jaar was. Toen de winnaar, Hugo Zwarts, al lang en breed onder de douche stond, kwam de laatste deelnemer met opge wekt gezicht binnen. Ook hij had aan een echte wedstrijd meegedaan. Misschien wil het Wielerco- mité de jeugd via deze wedstrijd al enthousiast maken voor het wat grotere werk van de Burger ronde. Deze wedstrijd over 50 kilometer, alleen bestemd voor inwoners van Zoeterwoude en Stompwijk, trekt heel veel pu bliek. Hier krijgt men de gele genheid om een familielid, vriend of kennis aan te moedi gen. De mannen in de A-cate gorie zijn niet echt de allerjong sten, van ruim 30 tot dik 50, dus aanvulling vanuit de jeugd is hard nodig. Toch is het de vraag of de jeugd deze wielrenners zal kunnen bijhouden: ze mogen zich vrijwel allemaal goed ge trainde fietsers noemen, met een goed koersinzicht. Veel strijd De Burgerronde gaf gisteren veel strijd te zien. Er was geen renner, zoals bij vorige gelegen heden, die met kop en schou ders boven de rest uitstak. Te gen het slot ontsnapten Ben Versteegen en Theo van Klink uit het peloton. In enkele ron den namen zij een voorsprong van 300 meter en die was niet meer te overbruggen, hoe hard de overige renners hun best ook deden, in de laatste ronde reed Van Klink weg bij Versteegen, die geen kracht meer had om de aanval te pareren, johan de Groot won de sprint van het pe loton en werd derde. Tijdens de wedstrijd waren ook burgemeester en wethou ders aanwezig. Voor Zoeter woude is de belangstelling van het gemeentebestuur voor deze wielerdag bijna vanzelfspre kend. Een bewijs hiervoor is dat de gemeente bij het nemen van verkeersmaatregelen in en om de dorpskern altijd het Wieier- comité betrekt. (Zie voor verslag Wielerron de zelf de sportpagina's van vandaag). Direct na de wielerwedstrijden in Zoeterwoude gloeiden gisteren de barbecue's bij Don Bosco. FOTO HIELCO KUIPERS Vijfvoudig feest in tehuis voor gehandicapten in Oegstgeest OEGSTGEEST. In het gezinsvervangend tehuis (gvt) Waterschapsheuvel in Haaswijk en in de dependances in dezelfde Oegstgeester nieuw bouwwijk waren zaterdag vijf redenen om te feesten. Belangrijkste reden was de of ficiële opening van twee 'inter ne' dependances. In het hoofd gebouw aan de T. Koenenlaan zijn namelijk kantoorruimte en de zolderverdieping 'opgeof ferd', aldus hoofdleider H. v.d.Wijngaard, aan woonruimte. In totaal is hier nu voor zes mensen ruimte om zich voor te bereiden op zelfstandig wonen. Voorts werd het vijfjarig be staan van de dependances aan de A.Holstlaan gevierd alsmede het negende Pannebierfeest en jubila van personeel en bewo- De vijfde reden was het ont- bijtcafédat werd geopend. De bewoners zijn hiervoor zelf ver antwoordelijk. Het ontbijtcaféis bedoeld om ze het dag- en nachtritme bij te brengen en dwingt hen zich sociaal op te stellen. Waterschapsheuvel ressor teert onder de stichting voorzie ningen gehandicapten noorde lijk Zuid-Holland. In Oegstgeest heeft deze stichting dagverblij ven en een 'gvt' voor volwassen geestelijk gehandicapten. OP HET RANDJE DOOR MIEP DE GRAAFF, WIM KOEVOET EN DORITH UGTVOET. ster van het Jagershuisje, trekt bij de burgemeester in, de eer ste burger gaat samen met Ja- cobse Van Es het lekkende Ja gershuisje in en asielzoekers strijken neer in de Dorpsstraat, op basis van een uiterst globale verblijfsaanvraag. Als dan de asielzoekers het land zijn uitgezet, kan ook de rest weer naar huis. Tegen die tijd is De Nobels huisje dan heus wel gerestaureerd. WK Woningruil Moeten de twee restaurateurs van de voormalige Tolgaarders- woning aan de Oegstgeester Dorpsstraat nu aan de schand paal? Puur formeel beschouwd is daar geen enkele reden toe. Er is immers geen sprake van misbruik van subsidieregelin gen, zij hebben hooguit geen gebruik gemaakt van de hen aangereikte mogelijkheden. De twee hebben geheel en al op ei gen houtje ge- en verbouwd en de gemeente, die zo graag het eerste gerestaureerde gemeen telijke monument had willen presenteren, moet nu op een houtje bijten. Volgens de monumenten commissie verrijst er aan de Dorpsstraat geen monument maar een degelijk woonhuis. De bouw kan niet worden stilge legd. De twee beschikken over de vereiste papieren. Die heb ben ze in de wacht gesleept op basis van een heel globale teke ning, waarop bij voorbeeld de profielen van de kozijnen niet zijn aangegeven. Dikwijls ma ken details van een pand een monument, maar bij het tolhuis zijn net als op de tekeningen tierelantijntjes achterwege gela ten. De gemeente in het algemeen en burgemeester Scheenstra (monumentenzorg) in het bij zonder hebben joekels van blunders begaan. Eerder verge leek de eerste burger de eigen gereide restaurateurs met Ja- cobse Van Es. Dat wees erop dat hij het duo in de smiezen had. Maar de drager van de ambtsketen blijkt de restaura teurs, achter wie een stelletje ordinaire kasko-bouwers schuil gaan, al die tijd het voordeel van de twijfel te hebben ge gund. Wie verleent er nu een vergunning op basis van een Dik Bruna-schetsje? Formeel is er een dikke punt achter deze zaak gezet. Maar moreel ontbreekt er iets. Een pittig strafje (voor een goed doel natuurlijk) voor de drie hoofd rolspelers in dit Oegstgeester drama in drie bedrijven? Gun asielzoekers het pand aan de Dorpsstraat! De twee restaura teurs moeten dan zo lang bij de burgemeester logeren. Of nog beter: Annie de Nobel.bewoon- RODE KAART Denk je dat je lekker anoniem kunt wonen in het rustige en li berale Oegstgeest, breekt op een goede dag het koude zweet je uit, want wat blijkt: de ge meente slaat haar burgers wel degelijk gade! En spreekt hen als het moet bestraffend toe. Getuige de gele kaart die de Hoofdafdeling Openbare Wer ken de afgelopen weken op me nige mini-container heeft ge plakt. Als het deksel van de con tainer niet voor de volle hon derd procent dicht zit. Als er net een randje vuilniszak over het deksel heen piept. Als er een los kistje bij de minicontainer wordt aangeboden. Als de con tainer net een meter naast de officiële aanbiedplaats wordt neergezet. De gemeente kruist op het gele kaartje aan wat van toepassing is en slaat de laatste tijd met harde hand toe. Wilde ze vroeger nog wel eens coulant zijn voor grote gezinnen die na een week vuilnis sparen met een overvolle container zaten, tegenwoordig laten ze losse vol le vuilniszakken, kistjes of doos jes onverbiddelijk staan. Mag je weer in de container opsparen tot de volgende week. Maar dan begin je dus alweer met een halfvolle container en met een beetje kinderen en/of verjaar dag, inclusief kroost in de luiers, puilt dat ding na drie dagen weer uit. Enzovoorts enzo voorts, kortom, na een paar we ken zul je je zakken illegaal el ders moeten dumpen om er van af te komen. Een gele kaart. Binnenkort zullen de-rode exemplaren wel volgen. MdG vookschotcn. dachie. een 27 jarige Hagenaar, ingerekend. De man was de De eigenaar van een pizzeria Mak binnengedrongen door aan de Leidseweg in Voorscho aan de achterzijde van het pand ten heeft vannacht een inbreker een ruit uit de sponning te til- in zijn zaak in de kraag gegre- |en pen. De politie heeft de ver- Vrijwilligers gaan alle huizen in Zoeterwoude langs Deze en volgende week gaan vrijwilligers in de avonduren in Zoeterwoude huis-aan-huis om handte keningen in te zamelen on der een bezwaarschrift te gen de flitstrein. F. Bakker, voorzitter van het Woon- overleg Zoeterwoude, heeft het initiatief genomen tot deze actie. loumwouoi* Volgens de Zoeterwoudenaar is er na de voorlichtingsavond in de Eendenkooi over ae gevrees de flitstrein niets meer gebeurd. Wethouder R. Hogenelst (CDA) vertolkte bij die gelegenheid weliswaar het negatieve stand punt van Zoeterwoude. maar over initiatieven tot grootschali ge acties werd niets afgespro- Bakker meldt dat alle leden van de CDA-fractie zich bereid hebben verklaard om als vrijwil liger op te treden. Hij verwacht dat ook de leden van de andere fracties hiertoe bereid zullen zijn. De handtekeningen wor den volgende week donderdag of vrijdag op het ministerie van verkeer en waterstaat aangebo den. Het bezwaarschrift begint met de zin: "Als inwoner van Zoeterwoude ben ik absoluut tegen de aanleg van de HSL (Hoge Snelheidsspoorverbin ding) volgens tracé B (langs rijksweg 4. dwars door Zoeter woude), omdat...". Daarna vol gen zeven bezwaren. Zoeter- woudenaren kunnen zelf de achtste invullen. De hrief ein digt met de stelling dat de bouw van een nieuw tracé 'volstrekt onnodig, verwerpelijk en ver spillend^ is. De bezwaren die Bakker op een rijtje heeft gezet betrefTen landschap, natuur, milieu en woonomgeving. Volgens Bakker richt de flitstrein 'onherstelbare schade' aan in het Groene Hart en in en bij Zoeterwoude. "Het zelfde geldt voor het tracé in Rijneveld. Ook de eventuele omleidingsvariant dwars door de Grote Polder is onaccepta bel". De actievoerder stelt vast dat een flink aantal huizen in de net voltooide wijk De Goede Herder en rondom de Miening in Zoe- terwoude-Dorp moeten wijken als de flitstrein langs de A4 gaat rijden. In het bezwaarschrift wordt ook ingegaan op de 'enorme ge luidsoverlast' en het doorboren van stiltegebieden en weidevo- gelgebieden door een zeven meter hoge spoordijk. En: "Gro te schade wordt toegebracht aan de agrarische bedrijven. Net binnen het gebied waarin de HSL is geprojecteerd, is de ruilverkaveling afgerond. Het zijn juist die gezonde agrarische bedrijven die ons landschap groen kunnen houden". De Voorschotense dierenarts C.G. Westgeest onderzoekt een konijntje. De jonge eigenaars kijken belangstel lend toe. FOTO HIELCO KUIPERS seerd. Zij kwamen dan ook in groten getale uit al le delen van de gemeente. Vele kinderen maakten van de gelegenheid ge bruik om hun huisdier mee te nemen. De Voor schotense dierenarts C.G. Westgeest onderzocht de beesten. De arts had het druk. Hij keek in wel ke conditie de dieren verkeerden en gaf tips voor de verzorging van hond Flap en poes Pimmetje. De kinderen konden zich ook tot dier laten schminken, beesten maken van brooddeeg en dierfiguren schilderen. Het Leidse dierenasiel was met een informatiestand aanwezig en draaide films. Konijnen, cavia's en kinderen bevolkten zater dagmiddag het buurthuis Bloemenwiik/Bosch- geest aan de Baron Schimmelpenninck van der Oyelaan in Voorschoten. De open dag, georgani seerd door de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, was een succes. „We zijn zeker van plan dit over een paar jaar weer te her halen zegt J.H.L van Kempen, woordvoerster van de afdeling Voorschoten. De stichting had alle Voorschotense basisscho len aangeschreven voor deze open dag. Het eve- nemente was speciaal voor kinderen georgani- WABMONP* De Westlander zeildagen in Warmond zijn dit weekeinde door de slechte weersomstan digheden voor een deel ver waaid. Toch vindt de organisa tor van de wedstrijden voor ge restaureerde oude zeilschepen, H. Tromp niet dat het festijn op de Kagerplassen helemaal in het water is gevallen. "Alleen het publiek bleef beperkt tot een handvol getrouwen' De harde wind eistte vrijdag al zijn tol in de zogenaamde 'onderlinge wedstrijd', een 'be perkte' tocht over 't loppe die niet meetelt voor het eindklas sement. Van de zes schepen die uitvoeren wisten slechts vier de eindstreep te bereiken. Winnaar werd Arnhemmer Felix Reij- mers met zijn Westlander Hen drik. Warmondcr Aad Juffer mans finishte als tweede met zijn Kagenaar 'Den Joppige Juf- Zaterdag en zondag werden onder gure weersomstandighe den wedstrijden voor de A - en B- klasse gevaren. Winnaar in de B-klasse werd Kees Hermsen uit Velp met zijn Westlander Nellie. De A klasse leverde een nipte zege op voor de winnaar van de 'onderlinge wedstrijd' Felix Reijmers. De man die ook vorig jaar als eerste finishte bleef de gebroeders Persoon uit Den Haag met hun schip 'Antonius' nét voor. De Westlander Zeildagen werden het afgelopen weekeinde geteisterd door regen en wind.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 8