Sport Schapers na regenval in tranendal i Van Trigt onnavolgbaar op Bollenstreek Open Sienders Swiftrenners de baas in Zoeterwoude Hockeyelftal af van imago van 'slow -starter' Theunisse houdt stand 'Maandag 17juni 1991 1 161400 HERMAN JOUSTRA A BROUWER DC KOMNG ROS RUTCCR J HOOGfMMIK 15 ?t pu •I \.in ic tijd ïrssoti was eft te- >ennis it 21; i /i|ii hij difl prong Ti gis- *stref- chter- op de leider^ effersi >r dat wedH ver loven ■t 1-0. ridruk ap te •n het it en TENNISMEDEWERKER Marco van Trigt is gisteren op de tennisbanen van Lisse de kampioen van de Bollenstreek geworden. Hij versloeg in een eenzijdige finale Martijn Krans met 6-3 6-2. Marco van Trigt is onbetwist de sterkste speler op dit mo ment in het Leidse circuit. De Hillegommer mag dan mentaal niet zo sterk zijn. als het op ten nissen aan komt, kunnen er weinig aan hem tippen. De wij ze waarop hij afgelopen week in Usse huis hield was onnavolg baar. Mocht Onno Guinau in de kwartfinale op een 4-6 3-3 ach terstand nog opgeven wegens pau- d bij| alle illusies van Jan-Willem Lugthart, die zo graag had ge wonnen, aan diggelen geslagen: 6-2 6-4. De wedstrijd werd dan weliswaar in de voor de Katwij- ker ongunstige hal gespeeld, snelle banen zijn in het voor deel van Van Trigt, de uitslag was wel overduidelijk in het voordeel van de Hillegommer. Krans wist van te voren hoe gevaarlijk Van Trigt was. De Unicummer schudde in de hal ve finale Tom Groen van zich af met 6-3 6-4. „Het rotte van Van Trigt is dat je van tevoren nooit weet of je van hem gaat winnen. Het hangt gewoon van hem af of je een kans hebt", verklaarde Krans voorafgaande aan de wedstrijd. Krans kreeg gelijk. Het hing an Van Trigt af. Van het begin f aan hield de blonde Hille gommer het tempo erg hoog. Op zijn service kon de Leide- naar geen antwoord krijgen en de returns van Van Tngt bleken haarscherp. Krans keek al vrij snel tegen een 3-0 achterstand aan en kon alleen hopen dat Van Trigt steken ging laten val len. Dat was dan ook wel vrij snel het geval (Krans brak terug en haalde op tot 3-2), maar de gevreesde zwakke mentaliteit van de Hillegommer werd niet op de proef gesteld. Het is bekend dat van Trigt nogal moeilijk kan herstellen van tegenslagen tijdens wed strijden, juist als het goed lijkt te lopen, maar gisteren was er niks te merken van een terugslag na een onnodig verloren game. Sterker nog, Van Trigt nam ge woon weer het heft in handen en liet de Leidse student achter elkaar alle hoeken van het gravel zien. Bij de linkshander lukte alles en Krans kon vechten wat hij wilde, Van Trigt was heer en meester op het centre- court. Krans kon de diepgesla- gen topspin fore- en backhands van van Trigt niet pareren en de halfcourt teruggespeelde ballen waren keer op keer een prooi voor de dodelijke sliced back hands van de Hillegommer. Hij zette de Unicummer achter el kaar op het verkeerde been en Krans werd er moedeloos van. Een Van Trigt in deze vorm is voor geen enkele speler in het Leidse circuit te verslaan. Wessels Het Hillegomse feestje werd tompleet gemaakt door de vrouwenfinale. De beide vrou wen uit het eerste team van de gepromoveerde tweedeklasser. Petra Wessels en Cindy Berk hout, mochten in een onderlin ge finale uitmaken wie er dit keer de beste was. Het onderlin ge verschil is gering tussen de twee, hoewel eerstgenoemde wat constanter speelt. Berkhout was de ongedudigste. Zoals alle tegenstanders van Wessels deze week stuk gingen op haar vast heid - Marijke Guyt ondervond dat in de halve finale - ook Berkhout kon geen antwoord vinden. Berkhout, die in de halve fi nale opmerkelijk weinig moeite had met Petra Janssen, versloeg zich herhaaldelijk en Wessels hoefde weinig extra's te doen. Ze kon geduldig wachten tot Berkhout de fouten maakte en raakte, hoewel ze het na een dubbele fout op matchpoint nog knap moeilijk kreeg, niet echt in de problemen, 6-2 7-5. Tean De eerste speeldag van de Open Alphense tenniskampioen schappen is letterlijk in het wa ter gevallen. De zaterdag viel uit het schema, zodat het jaarlijkse evenement pas gisteren van start kon gaan. Met één-en-der tig partijen was het een rustige dag voor de Alphense wedstrijd leiding. Die 31 partijen leverden wel enkele interessante ontmoetin gen op. Zoals die in de man- nenenkel Cl tussen de twee Tean-spelers Alex Droge en Ot to Hettinga. Hettinga speelde zich met 6-2 en 6-1 een rondje verder. In het vrouwenenkel Cl Marco van Trigt steekt in een blakende vorm. Niet onverwacht schreef hij het open toernooi van Usse op zijn FOTO HENK BOUWMAN winnen. Met 6-1, 6-7 en 6-2 VEB1 1. N. van der Voort 2. A. Christa Rammers MEB2 1 R van Duyn 2. P. Paauw 3. J.P. Hartwijk 4. R. Bouwman MEC1 1. T. Ba velaar 2. O. Schoordijk 3. A. van der Berg 4. I Westdijk VEC1 1. Y. Plaatsingslijst Open Toernooi. Schoordijk 2. P. longmans MEB1: 1 T. Koemans 2. B. MEC2 1. J. Leunisse 2 T Stop- Bruin 3. R. Veeger 4. B. de Bruin pels nam Claudia van der Zwaan het racket op tegen Marieke Brou wer de Koning en won met 6-2 en 7-6. Thuisspeelster Sandra Smit kwam nauwelijks in pro blemen tegen Woubrugse Mari- anneke van Woerden (6-2 en 6- 2). Uit Waddinxveen kwam Lisa Arends om te zien en te over- bleek zij te sterk Verplancke (Tean). De Munnik ZOETERWOUDE W1M v. DUtVENBODE Ondanks dat Leiden en omge ving in de ban was van de rathon, was Zoeterwoude weer omgedoopt in een wielerdorp. Er was zelfs in de oude dorps kern van Zoeterwoude niets te merken van hetgeen wat er al lemaal in Leiden te doen was Bij alle onderdelen op de jaar lijkse wielerdag was het par cours goed bezet. Duizenden mensen genoten van prachtige wielersport met een uitsteken de finale bij de amateurs. Rob Sienders uit Zwijndrecht was de verwachte winnaar in een massasprint met ruim zestig renners. Iets wat voor Zoeterwoude nieuw was, want in de historie was het nog nimmer voorgeko men dat de wedstrijd in een massasprint is geëindigd. De rappe Sienders zag tot tevre denheid dat zijn grootste con currenten Axel Hermans (een dag tevoren zware klassieker in de benen), Richard van Kem pen (kon zijn benen niet meer rond krijgen) en Pascal Vergeer (gebroken stuur) uit de wed strijd stapten. De Australiër Perry Nigel, Erik Bos, Vital Tim mermans en Aart Vierhouten waren nu zijn naaste concur renten. Even leek Joos Böge- man roet in het eten van de coureur uit Zwijndrecht te gooien, maar door impulsen van de strijdlustige Vital Tim mermans werd de eenzame vluchter toch nog ingerekend. Sienders ging van ver af aan Het peloton raast langs 't Watertje en duldde alleen Laurens Kos ter nog aan zijn achterwiel. De Hagenaar zorgde voor een Swift/Casba succesje en hij kreeg later op het podium ge zelschap van Erik Bos die zwaar geblesseerd toch nog een derde plek voor zich opeiste. Eric Stroombergen (Lisse) werd zes de en l^on Rekelhof (Ter Aar) behaalde een zestiende plaats. Bij de B-amateurs gingen al snel vier renners aan de haaL Willem Varenkamp, Arie Blom- in Zoeterwoude. berg, Gerrit van der Plaats en plaatselijk favoriet Fred van der Meer lieten in de druilerige re gen het peloton ver achter zich en maakten onderling uit wie de hoofdprijs mee naar huis mocht nemen. Arie Blomberg bleek de rapste. Net voor Fred van der Meer greep hij een ver diende zege. Jan Zwaan reed ook een aanvallende koers en werd tiende. Behaalde de criteriumren ners in Zoeterwoude enkele suucesjes in Velddriel in de tODCompetitie ging het duide lijk mis. Arnold Stam kon zijn favorietenrol totaal niet waar maken en eindigde op een te leurstellende dertigste plaats. Ook Peter Mol en Frik van Nieuwkerk finishste niet bij de beste veertig. Een teleurstellen de prestatie voor Swift/Casba, temeer omdat sommige laagge plaatste clubs wel punten be haalden. De junioren van de Bollen- FOTO HENK BOUWMAN streek kwamen wel tot aan vaardbare resultaten. Rik van Wetten werd verrassend vierde en Etienne Vergeer kwam als veertiende over de eindstreep. In de klassieke Ronde van Mid den Nederland waren de rollen omgedraaid en was de vierde stek voor Etienne Vergeer. Nu werd Rik van Wetten achtste André van Reek, twee maan den geleden nog actief als C- amateur. was uitstekend op dreef in de Waterschapsronde waar hij als vijfde finishste Door dat Michael van Son (Be) goed presteerde, waren de eer ste punten voor De Bollen streek binnen. Avanti uit Al phen bleef, met Edwin Hofstee (13e) en Cees Vemooy (20e), niet achter bij haar zustervere niging. Bij de junioren behaal de Marlijn Noordermeer (Al phen een goede veertiende plaats. In de citeriums was er in Den Haag succes voor Angela van Smoorenburg uit Langeraar, die Els Kooloos uit Usse in de sprint voorbleef, lan Zwaan (4e) was bij de B-amateurs de beste regiorenner. Cees de Lan ge uit Leiderdorp werd negen de. De nieuwelingen kwamen goed voor de dag in Rijsbergen (André Möhlmann derde) en in Hilversum deny de Ruiter eveneens derde). Amateur Pe ter Mol pakte een zelfde derde plaats in het Zeeuwse Lams- waarde. Els Kooloos bewees gisteren dat zij de goede vorm te pakken heeft. In de semi klassieker Ot terleek-Wijdenes greep zij de zege voor Olympisch kampioe ne Monique Knol en Monique de Bruin. Zondag start de Swift/Casba- ploeg in de zware klassieker de Omloop van de Zuidwesthoek. Arnold Stam. Herman Bakker, Poter Mol. Erik van Nieuwkerk. Vital Timmermans en Robin van Kessel of Laurens Koster moeten de blauwwitten-ploeg wat verder van de degradatie grens gaan afhouden. PARUS AD HEESBEEN CORRESPONDENT CPD Van Johan CruijfT is bekend dat hij als speler voor grote titeltoernooien het conflict zocht om een optimaal prestatie-klimaat te creëren. In de meeste gevallen werd het Nederlands voetbalelf tal daar in het recente verleden niet slechter van. Bij het nationale mannenhockeyteam doet zich op het Europees kampioenschap in Parijs min of meer een soortgelijke situatie voor. Ondanks de openlijke botsing met bondscoach Rob Bianchi, die door zeven internationals wordt gedoogd, is nog geen sportieve drempel te hoog gebleken Buiten de drie 'ontwikkelingslanden'. Zwitserland. Polen (gisteren 10-1) en Italië (woensdag de tegenstander), konden Frankrijk en de Sovjetunie (zaterdag 4-0), de twee andere ge nomineerden in de poule voor een plek in de kruisfinales het getergde Oranjes ook al niet af stoppen. Ondanks de jubelstemming over die goede resultaten en het opmerkelijke doelsaldo (29-1) heeft het succes alleen promotionele waar de. Dat wil zeggen dat de nationale ploeg het beeld van slow-starter wegwerkte en de veelge plaagde coach zijn eigen beschadigde imago op poetste. In voorgaande titelgevechten groeide Neder land in de meeste gevallen pas in een later en be slissend stadium boven zichzelf uit. Zoals bij de vorige EK in Moskou en de laatste WK In l^hore. „De ervaring leert", herinnerde Mare Delissen zich, „dat ploegen die de poule wedstrijden heel goed doorkomen, het juist op de cruciale mo menten laten afweten. Dat gevaar bedreigt ons Bianchi is daar veel minder voor bevreesd. „Ik houd ze scherp door ze los te latendoelend op het stapje-avond dat de spelers gisteren in het vooruitzicht werd gesteld. ..Ze zullen dat ongetij- feld goed invullen." knikte hij een beetje mees muilend in de richting van zijn toehoorders Met drie rustdagen in het vooruitzicht en woensdag nog het verplichte nummer tegen Italië begint het toernooi vrijdag voor Nederland pas echt. Met Duitsland of Engeland, als potentiële sparringpartners in de strijd om een plaats in de finale. Dan zal moeten blijken of de vorm. waarin het elftal nu steekt, voldoende is voor een nieuwe greep naar de macht. Maar belangrijker nog, dan zal duidelijk worden in hoeverre de gespannen stemming tussen de dissidente kem en Rot) Bian chi de afgelopen dagen is weggedrukt door de sportieve daden op het veld. Want ofschoon de rust lijkt teruggekeerd, is er in de I ranse hoofdstad eerder prak» wapende vrede dan van een loyale houding. Ze ker nadat Bianchi de afgelopen week verklaarde dat hij bij het behalen van de titel niet op de schouders van de spelers van het veld wil worden gedragen. Op hun beurt reageerden de interna tionals geprikkeld met de opmerking dat ze dat ook helemaal niet van plan waren. Een echt spontaan feest zal het dus wel niet worden, mocht het Nederlands hockeyteam zich komende zondag voor de derde maal op rij In Parijs laat kronen als Europees kampioen. Harrie Delmee. de assistent van Bianchi. voelt zich allesbehalve gemakkelijk bij die situatie. F.nerzijds stelt hij rich achter de hoofdcoach op. anderzijds is doelman en dwarsligger Frank Lei stra de belangrijkste troef van zijn club Tilburg. „Leuk is anders", geeft hij het dilemma aan waar voor hij zich de afgelopen maanden geplaatst heeft gezien ..Ik had me er bed wat anders van voorgeMeld. Maar dat neemt niet weg dat ik met Bianchi prima heb samengewerkt Het ia jammer dat het zo gelopen en gespeeld is T nest voor hem persoonlijk, en uiteraard ook voor rijn grrin. Hij is ook een beetje het slachtoffer geworden van de situatie. Waneer een topcoach verdwijnt, volgt er altijd een moeilijke penode Iedere coach na lor ntsma zou het nvKiÜjk hebben gehad. Kort na het incident maakte hij een aangeslagrn indruk Maar Bianchi is te veel sportman om zjch «Uar met overeen te kunnen vechten Hij is zichzelf ge bleven. En zie het resultaat We presteren mede dank rij hem voortreffelijk Bovendien volgrnd seizoen werkt hij toch weer bij een hoofdklasser (SCHC-red.). Ik bedoel maar OP EEN BESLISSEND moment in zijn tenniscar rière slaat Michiel Scha pers de plank mis. Geen winst voor hem in een Grand Prix-finale. Na alle nattigheid die Rosmalen in de afgelopen week verstouwde, konden de tranen van Michiel Schapers er ook nog wel bij. De 31-jarige veteraan was gisteren milli meters verwijderd van een absoluut hoogtepunt uit rijn tennisloopbaan: een Grand Prix-titel. Maar net bleek toch nog te ver weg. ROSMALEN ROt V Het zou voor Schapers de eerste (irote Prijs zijn geweest en wel licht ook de laatste. Eentje met dubbele waarde dus. Hij liep in elf jaar proftennis heel wat GP's af. maar altijd zonder resultaat, (listermiddag had hij de hoofd prijs voor het oprapen, maar net toen de lange Eemnesser bukte, kreeg hij een duw van rijn tegenstander Christian Sa ceanu De 22 jarige Duitser - gecoacht door de vroegere trai ner van Schapers. Martin Simek bracht bij de stand 4-5 in de beslissende set twee match points van Schapers om zeep. Die mentale dreun kwam oe Nederlandse routinier niet meer te boven. Saceanu nummer 113 van de wereld en dne jaar geleden door (lünter Bosch een nog groter talent dan Becker' genoemd - serveerde naar 6-5 en brak vervolgens de service van Schapers. Die schonk met een dubbele fout zijn opponent drie matchpoints, waarvan de tweede werd verzilverd: 6-1, 3- 6. 7-5 al met al. ..Michiel begon na die 5-5 te denken' aldus Si- mek. die de verliezer negen jaar als trainer begeleidde en dus recht van spreken meende te hebben. „Hij heeft eigenlijk te veel analytisch vermogen. Christian deed gewoon wat hij moest doen. zonder na te den ken. Soms moet je een dier rijn op de baan. dat kan Michiel niet." Schapers moest bij de 5-4 voonpnog meest tragi sche. „Tragisch is als ik zo- meteen met de auto onder de trein kom", rrlativeerde de ver liezer na afloop koeltjes Maar innerlijk moet hij ontploft rijn. Na de laatste slag zat nii minu tenlang verborgen onoer rijn trillende handen. Ontroostbaar Saceanu zelf. bondscoach Stan ley Franker en toernooi baas Wim Buitendijk ontfermden zich over hem. Ted Troost (die Schapers onder handen beeft) keek van een afstandje toe. maar Icon weinig uitrichten. De tweeduizend toeschouwers voelden met de ontdane derti ger mee. I >e met een wild card binnen gekomen oudgediende werd dus de smaakmaker van het grastoemooi. En hij deed spor tief en financieel Kocde zaken Op de wereldranglijst steeg hij in een week honderd plaatsen (hij is nu ongeveer I50i en hij streek ook nog eens 40 000 gul den aan pnjzengeld op. Daar kan hij de boete van Parijs (10.000 gulden) mooi van beta ho Tom tin gMTOcteod finale bereikte - op zaterdag werd vanwege ilc regen geen bal geslagen kon hij dus al niet meer stuk. Al zou dat laatste dus bij nader inzien nog tegenvallen Geen redame De manier waarop Schapers via Michael Stkh in de eindstrijd was gekomen, was overigens bepaald geen reclame voor de tennissport De Duitser klaagde over een pijnlijke knie. volgens Schapers was bet aanstellerij. Toen de spelers voor een regen pauze stopten, maakte Stich v an de gelegenheid gebruik om een bandage aan te laten leg gen. De achterdocht van de No oeriander werd er niet door weggenomen. Hij maakte rijn tegenstander zelfs een keer uit voor klootzak Navraag bij toeroooiarts Leo Taal leerde dat Stich wel drge lijk een blessure had. Tijdens de ochtendtraining had hij met rijn racket het kniegrwrxht ge raakt waarna een zwelling ont stond. In de partij werd de pijn steeds heviger en na afloop werd hij opnieuw behandeld Op de dag dat Schapers spor ticf tot grote hoogte steeg, daal de hij aus razendsnel in achting bij een van rijn collega v Stich was erg ontdaan over bet gr drag van de oude rot. Ik be grijp niet waar hij mee bezig is Hij speelt al tien jaar op dit nl veau en dan loopt hij nu nog steeds overspannen te doen. Hij ging tekeer tegen me alsof ik het slechtste wezen ben dat er rondloopt Wat heb ik hem mts daan vroeg de ontredderde Stich zich na afloop af Nee. het zijn geen frustratie» die ik afreageer omdat ik verloren heb. Schapers was beter en is daarom oe terechte winnaar Maar wat hij me in de parti| gr flikt beeft, kan ik hem moeilijk vergeven. Ik ben meer irleurge strld door de persoon Schaper» dan door mijn nederlaag. Dit was geen sportman moet De Nederlander was zich van geen kw aad bewust en bleef ook na afloop Stub een simulant vinden. De Duitser zal het daar om niet erg gevonden hebben dat Schapers na de regrnval in het tranendal belandde DKKMCM ANR en kon hij gisteren met vier sr ronden voorsprong de flnalc in gaan V an het begin controleerde TVM de koer» Het was zaak tr verhinderen dat Maastrn vla twee 'nishes' op de streep in Diekircb bonificatie» zou verza melen De winnaar van de Am std Gold Race kreeg geen rnkr Ie kans en berustte in de op merkelijke 'wederopstanding van Thruniaar. Frans Maassen berustte. Tegen het collectief rond Gert Tan Theunisse was hij gisteren niet opgewassen. De Limburger moest zich tevreden stellen met de tweede plaats. Vier tellen achter Theunisse De 28-jarige Brabander koppelde aan rijn sensationele rentree in het prof peloton de eindzege in de Ron de van Luxemburg. En de rit- overwinning op de eerste dag De laatste dagprijzen van net tochtje door het Groothertog dom kwamen terrcht bij Eddy Schurer en Eric Vanderaerden Scburer zegevierde zaterdag in Ben ran ge. Vanderaerden zon dag in Ihckirth Zaterdag tijdens de rit van Rospon naar Benrangr was Theunisse bet gele leidrntricot een tijd kwijt lerst aan ploeg- makker Skibby die ded uit maakte van ren kopgroep van 22 renner», die ren maximale voorsprong van meer dan ne gen minuten verwierf Vervol gens even aan Brian Walton Met Skibby in de kopgroep was bet niet aan ons zaterdag te rijden De tn» bleef toch in ons bezit verklaarde Theunisse de aanvankelijk apathische hou ding van bet peloton In de voorlaatste nt pikte hij zrlfs twee tellen winst mee door een tuasensprint bergop te winnen Giro Het heeft ren tijdje geduurd, maar het rijpingsproces van I ranco hioccioti als professjo ncH wielrenner t» op zijn 31ste voltooid Zijn tiende Giro bracht uiteindelijk bet grote sur er», waarmee niemand zdf* (hmcdoii nil niet rekrning had gehouden. Zijn zrgr was echtrr 'mk mistreden In de slotrit naar Milaan. 153 melige kilometer» lang bewaak ten de renner» van Ud Tongn als geheel de belangen van (hmcooli met jpengr vrekkig beid. terwijl de fiool Zrnon ja» kuia in bet bijzmxler was vnjge maakt ter assistentie van Opoi lim Zij deden hun werk voor MMA Het resultaat was dr zevende dagprijs en dr tocaal/r gr. al Mond die ria de lange tijd nt van zatrrdag en eigrnlijk al eerder onomstotelijk vast.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15