Sport Landskampioen PSV zoekt het in aankopen Heerenveen komt doelpunt te kort Van Praag: 'Ajax ligt op schema' o Kaiserslautern trekt Bayern Lederhose uit Beker voor Club Brugge Maandag 17 juni 1991 r. 071-161400 HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER D6 KONING ROB ONDERWATER GUS VAN C WANROOY ROB VAN DER Z NIEUWSLIJN Van Dijk blijft verstoppertje spelen ROTTERDAM John van Dijk blijft verstoppertje spelen. De veelbesproken voorzitter van SW ontbrak bij de laatste com petitiewedstrijd tegen Sparta. Evenals vorige week tijdens het duel met Ajax liet de Rotterdamse zakenman wegens privé-re denen verstek gaan. Zijn toekomstplannen met de Schiedamse club bliiven mede door zijn vrijwillige absentie in nevelen gehuld. Zelfs penning meester Ton Krijnen, tevens financieel-directeur in het bedrijf van Van Diik, weet van niets. Van Dijk heeft inmiddels toege geven, dat hij met het bestuur van Feyenoord een intentie-ver klaring heeft gesloten over een fusie. Volgens de autohandelaar zijn er echter nog veel geschilpunten die uit de weg geruimd dienen te worden. FC Zwolle dagvaart KNVB ZWOLLt Na BW Den Bosch heeft ook FC Zwolle de Konink lijke Nederlandse Voetbalbond voor de rechter gedaagd. Het gaat om een bedrag van anderhalve ton, dat de KNVB zich ten onrechte zou hebben toegeëigend na het faillissement van PEC Zwolle. Bij de afwikkeling van het faillissement zou de bond hebben gezwegen om vervolgens na de opheffing ervan het volle be drag voor zich op te eisen. Alle andere crediteuren, waaronder de fiscus en de bedrijfsvereniging, moesten met beduidend ge ringere percentages genoegen nemen. Reeds op 2 maart liet de toenmalige curator Mr. J. C. Westmaas weten aat het sectiebe- stuur Betaald Voetbal in strijd met de failiissementswet had ge handeld. Schouderoperatie Bryan Roy AMSTERDAM - Bryan Roy ondergaat woensdag een operatie aan zijn rechterschouder. De linkerspits van Ajax ondervindt al geruime tijd hinder van het gewricht dat met zekere regelmaat uit de kom schiet. „Ik kan me in de duels niet goed verweren en dat gaat ten koste van mijn spel." Roy verwacht op 15 juli, als Ajax de voorbereiding op het nieuwe seizoen begint, weer fit te zijn. IX* verwachte degradatie van Heerenveen is tot stand geko men in een uiterst merkwaardi ge wedstrijd in eigen omgeving tegen FC Groningen. In het uit verkochte Abe Lenstra-stadion zegevierde Heerenveen door een welwillende houding van de Groningers met 4-2, na een achterstand van 0-2 bij de rust. Heerenveen kwam uiteinde lijk één doelpunt te kort om op gelijke hoogte te eindigen met SW en daardoor een beslis singswedstrijd om de zestiende plaats af te dwingen. In de slot minuut had de vrijstaande Van der Gijp tegen FC Groningen voor die sensatie kunnen zor gen. Doelman Lodcwijks was echter niet bereid om de oud international. die al twee keer had gescoord, tot held van Heerenveen te laten uitroepen. „We zijn eigenlijk niet van middag gedegradeerd, maar in de eerste helft van het seizoen", treurde trainer Korbach. „We hebben in die periode veel te genwerking gehad om spelers aan te trekken en hadden na ze ventien wedstrijden slechts zes punten. Daarna kwamen Van der Gijp, Camataru en Storm. We pakten in zeventien wed strijden achttien punten. Maar het is helaas niet voldoende ge weest. We zullen weer opnieuw moeten beginnen." Heerenveen was in de eerste helft tegen FC Groningen on herkenbaar. De in eigen omge ving altijd zeer strijdlustige hou ding was afwezig. De Friezen geloofden niet meer in een wondertje, lieten zich helemaal wegspelen en waren niet in K HOUTMAN Vorwtpuiry RUTGER J HOOGERDUK PSV KAMPIOEN maar ondanks het succes is het allerminst zeker of trainer Robson inderdaad vol gend seizoen weer de trainer is. Eric Gerets loekt een veilig heenkomen met de enige echte kamploenschaal. staat om Lodewijks te veront rusten. Heerenveen had het ge luk dat FC Groningen het na doelpunten van Huizingh en Djurovski mooi genoeg vond. Sparta Sparta heeft gistermiddag op het Kasteel de sportieve plicht gedaan. De Rotterdamse ploeg bleek tegen streekgenoot en voormalig fusiekandidaat SW allerminst bereid tot een vrien dendienst. De opvallend gretige thuis ploeg versloeg de tamme Schie damse formatie met 5-3 in een amusant foutenfestival. Sparta verdiende de zege, omdat de ploeg van de scheidende trainer Van Doornevcld minder kansen miste. De achttiende nederlaag van het seizoen veroordeelde SW tot het spelen van twee promo tie/degradatie-wedstrijden te gen NAC. Het team van coach Advocaat hield Heerenveen met een verschil van één doelpunt van de zestiende plaats af. Hen overwinning op Sparta had SW niet in veilige positie gebracht. De positieve resultaten van MW en FC Den Haag maakten het benodigde sprongetje op de ranglijst achteraf onmogelijk. Routinier Houtman was de grote man op Spangen. De in middels 34-jarige spits van Sparta nam drie treffers voor zijn rekening en bracht daar mee zijn totaal van dit seizoen op dertien. Een andere oudge diende, doelman Hiele van SW, was de schlemiel van de wed strijd. De 32-jarige international had schuld aan minimaal drie van de vijf treffers. PSV is kampioen, na de 3-0 thuis tegen Volendam, maar de vraag is of dat echt het beste is wat de club kon overkomen. Vanaf vol gende maand richt PSV zich weer op een nieuwe titel en het bereiken van de kwartfinales in de Europa Cup. Dat lijkt dan wat te optimistisch gedacht. Het kampioenschap, zo laat en curieus in Eindhoven beland, zal het bestuur van PSV er waarschijnlijk van weerhouden hard in te grijpen. Volgens manager Kees Ploegsma is we ken geleden al besloten dat Robson mag blijven, zelfs als Ajax met de eer was gaan strij ken. Bij een dergelijke uitspraak past het nodige wantrouwen. Nog altijd is het niet uitgesloten dat PSV en Robson voor augus tus uit elkaar gaan, maar de kans op ontslag is voor de Brit nu even klein geworden. Het betekent dat volgend sei zoen veel bij het oude blijft. hu—mi rn Koot vertrekken. De Tsjech is rond met Fener- bahce. voor Koot is 'best wel be langstelling', aldus Ploegsma, die zeker weet dat hij twee mil joen gulden gaat vangen voor de reserve-spelers. Verder zal John Bosman op zoek willen gaan naar een andere club. Deze week wil de spits een ga rantie krijgen dat hij volgend seizoen wel speelt, maar die zal Robson noch Ploegsma willen geven. Tegen Volendam zat de ex-in- temational weer op de bank. nu Twan Scheepers van de militai re autoriteiten wel mocht spe len. De blonde loper was dit sei zoen een betere maat voor Ro- mario dan Bosman, maar mist misschien de kwaliteit en zeker nog de routine voor grote, inter nationale wedstrijden. Het ligt echter niet aan de in trinsieke kwaliteit van de spe lersgroep dat PSV sukkelend door het seizoen is gegaan en pas op de laatste dag van de competitie nog een hoofdprijs in de wacht sleepte. Bij een top club is de relatie tussen coach en spelers een precaire. Sacchi van AC Milan zal dat beamen. Vorig jaar moest PSV niet voor niets de titel laten lopen toen de spelers het niet langer eens wa ren met Guus Hiddink Met Robson is het, zo te zien. dan nog net goed afgelopen. De Brit kan slechts gedeeltelijk ver antwoordelijk worden gesteld voor het povere jaar. Robson re kende op respect en geduld toen hij kwam, wat hij kreeg was wantrouwen en commen taar. Gisteren zei hij pas rond Kerst tot iets van een relatie met Ro- mario te zijn gekomen. „Hans Dorjee had het me gezegd: 'Bij Romario moet je een oogje dicht doen'. Zo moet je inder daad met hem omgaan. Ie moet van hem houden, je moet hem koesteren en verder zijn gang laten gaan. Dan haal je het bes te uit hem." De geniale Braziliaan, mis schien de sterke Popescu, wel licht Van Breukelen of anders prijzige aankopen als Bosman en Koeman waren kandidaat dit seizoen bij PSV de blitz te ma ken. De populairste PSV'er, gis teren uitverkoren, werd Jan Heintze. Kan het seizoen van PSV duidelijker worden ge schetst? Ook de laatste wedstrijd draafde de Deense linksback weer op en neer dat het een lie ve lust was. Hij mocht van Vo lendam, dat vooral na rust op vallend weinig animo vertoonde nog voor een gelijkspel te vech ten. Erg attent waren de gasten sowieso niet, wat bewezen werd door het feit dat PSV alle drie de goals uit corners maakte en alle drie 'in de rebound'. De spanning over de gang van zaken in Amsterdam over heerste het hele duel. Robson overdreef weer als gewoonlijk toen hij na afloop stelde dat zijn ploeg goed en zeer intelligent had gespeeld. Dat intelligente De twee meest besproken personen v en Bobby Robson sloeg dan op de manier waarop Volendam van een treffer was gehouden. Tot de eerste goal, van Va nenburg, voetbalde PSV zelfs buitengewoon slecht. „Dat was de stress", zei Eric Gerets later. De aanvoerder verklapte nog dezelfde dag het bestuur enkele 'fijne plannen' te gaan aanbie den. „Ik wil even een paar din gen regelen. Nee, ik zeg niét wat ik voor ideeën heb, het zijn en kele fijne plannen. PSV moet volgend seizoen een grotere eenheid zijn en ik weet ook ze ker dat we hier sterk uit van daan zullen komen." De kranige Belg is altijd al een optimist geweest. Zelf heeft hij echter allengs minder toe te voegen aan net spel van PSV. Daarbij is en blijft Robson een beschadigd man, wat de coach van een topelftal niet kan heb ben. Twee spelers, Koeman en Bosman, hebben een vierjarig contract, maar slepen een te leurstellend eerste seizoen met zich mee. En Romario zal altijd controversieel blijven. Van El- lerman, De Jong, Scheepers moet daarenboven afgewacht worden of ze het niveau hebben dat bij de ambities van de club past. Het zijn, kortom, nogal wat vuiltjes die weggewerkt moeten worden bij PSV. Ploegsma en Robson zoeken de oplossing vooralsnog in aankopen. Ploegsma: „Nee, ik ben er niet van overtuigd dat deze selectie de kwartfinales van de Europa Cup haalt. Daarom ook haal ik een of twee spelers, in principe Nederlandse spelers." Een opvallende uitspraak van iemand die het gehele seizoen heeft gezegd nog nooit zo n sterke selectie te hebben gehad. Een betere groep dus dan die in '88 de Europa Cup voor lands kampioenen won. Maar Ploegsma heeft wel gelijk: zon der maatregelen kan ook vol gend seizoen de eerste ronde voor PSV de laatste zijn. Tenzij Gerets hele fijne en hele slimme plannen heeft voor het be stuur... AARSTERDAM JAN MENNECA Geduld is momenteel het tover woord bij Ajax. Natuurlijk wa ren 'ze' bij de Amsterdamse club teleurgesteld dat PSV met de titel aan de haal was gegaan, maar er is volgens Michael van Praag allerminst reden tot on gerustheid. „Wij liggen," oor deelde de voorzitter van Ajax, „met ons vier jarenplan precies op schema. De ploeg is nog in opbouw en er is dit seizoen weer voortuitgang geboekt." Leo Beenhakker zei evenmin te wanhopen. „Het uitgangspunt dit seizoen was ons te kwalifice ren voor Europees voetbal en in die opzet zijn we geslaagd. En de grootste klap hebben we vo rige week al tegen SW gehad. Al repte hij daar gisteren met geen woord over. intern heeft ook Beenhakker te kennen ge geven geduld te zullen betrach ten. Zijn contractverlenging dit seizoen is daar ook een bevesti ging van. Beenhakker is evenals Van Praag van mening dat zijn pupillen dit seizoen vooruit gang hebben geboekt en dat zij bovendien nog niet zijn uitge leerd. De coach denkt dat er nog dertig procent meer uit deze Ajax-ploeg te halen valt. Maar geduld is ook bij Wit- schge en Roy, de kunstjesma kers zonder rendement van de linkerflank, een schone zaak, vindt Van Praag. „Er wordt vaak gezegd dat het deze jongens aan mentale hardheid ont breekt. maar daar kan aan ge werkt worden. Ze zijn nog jong." Beenhakker heeft even eens nog alle vertrouwen in zijn twee roomboterkinderen. „Ik usse maak me geen zorgen over Ri-j chard en Bryan. Maar het pui bliek verlangt nu al teveel van ^ar deze jongens, je moet ze de tijd de geven." Larr Ajax had dit seizoen ook te 8ew weinig scorende spelers in de ^en rijen. Nadat Stefan Petterssoi^ niet geblesseerd had afgehaak, was M het wat produktiviteit betreft teJ de veel afhankelijk van Dennis mej Bergkamp, ook nog maar 21; HM maar in tegenstelling tot zijn niel generatiegenoten maakte hij dit nis? seizoen wel een reuzensprongwe'' voorwaarts. Bergkamp nam gis- ze v termiddag ook de openingstref- Liss fer voor zijn rekening en achter- baa haalde daarmee Romario op de nationale topscorerslijst. Beiden ters kwam tot 25 competitietreffers, een al had de Braziliaan voor dat der, aantal aanzienlijk minder wed- al'e strijden nodig. Lug Er waren aJ 39 minuten ver- wor streken toen Bergkamp de score 6~21 openbrak, maar in Eindhoven we' leidde PSV toen ook al met 1 -0. Ler Ajax wekte ook niet de indruk! sne nog in een kampioenschap te dee geloven. Daarvoor speelden het was met te weinig hartstocht enjv°o agressie. Alleen vlak na de pau- K ze, toen John van de Brom de gev bal ongelukkig in eigen doel tik- Uni te, was even sprake van een ve over-mijn-lijk-instelling. Maar mel toen vanuit het Brabantse over- Tri}, waaide dat PSV tegen Volen- wee dam een 2-0 en daarna zelfs een Het 3-0 voorsprong had genomen, of j> tekenden de Amsterdammers Kra definitief de capitulatie. Dat in- we< valler Kreek de eindstand bij Ajax-Vitesse eveneens op 3-0; K bepaalde had nog slechts statis-1 van tische waarde. af Italië blijft kampioen bij militairen Italië heeft zijn wereldtitel voetbal voor militaire elftallen gisteren in Apeldoorn met succes verdedigd. Het land versloeg in de finale Duitsland. Nadat het na negentig minuten gelijk stond (3-3), er in de verlenging geen doelpunt werd gemaakt, benutten de Zuideuro peanen de strafschoppen beter: 6-5. Aanvankelijk had Italië zich niet eens voor de eindronde geplaatst. In de kwalificatie-reeks wer den de Azzuri uitgeschakeld door de Westduitsers. Pas nadat Brazi lië zich voor de wedstrijden in Nederland afmeldde, kreeg de titel verdediger alsnog toegang tot het evenement. Onnodige zorgen FC Den Haag Waarom FC Den Haag zich in de aanloop naar de slotdag van de eredivisie zorgen heeft ge maakt over een mogelijke de gradatie, is onduidelijk geble ven. Willem II was dit seizoen de vriendelijkste club buitens huis en hield de traditie van punten weggeven keurig in stand. Den Haag kon zien via een gelukkige treffer van routi nier Otto van klasse- en spon- sorbehoud verzekeren. Co Adriaanse hoopt nu enkele investeringen te kunnen doen. De interesse van de trainer van FC Den Haag gaat daarbij voor al uit naar de bij Feyenoord mislukte Harrie van der Laah en de bij SW in het gedrang geko men Zier Tebbenhoff en Peter Barendse. Het drietal zou vol gens de coach interesse hebben. Vleugelspits Danny Hoekman wordt mogelijk verkocht. EREDIVISIE PSV - Volendam 3-0 (1-0) 29 Vanenbt'? rn->.0. 80 Popescu 3-0 Sche.ds- sr End* Toeschouwers 28 500 iele kaart Popescu en Ge-ets (beiden PSV). Steur (Volendam) Ajax - Vitesse 3-0 (1-0). 4! Be-gnan-r 1-0 52 000 RKC -FC Twente 6-6(0 Zwanenberg 0-2, 44 Nielsen 0-3 48 Hoek stra 1-3, 51 8oogers 2-3, 64 Maas 3-3 65 ndt 6-6 J Van der Niet Toeschouwers 1800 Heerenween - FC Groningen 4-2 (0-2) 24 Hu zingh 0-1. 31 Djurovski 0-2, 55 Camataru 1 Gi|p 2-2. 87 Dijk 3-2. 90 der Gijp 4-2 Scheidsrechter Bakker Toe-: schouwers 12 312 (uitverkocht) NEC - Feyenoord 2 1 (1-0) 29 Lok 10 78 Farrington 11. 87 Sanchez Torres 2 1 Scheidsreci 2000 Gele Sparta SW 5-3 (2-1) BUITENLANDS VOETBAL Na 38 jaar eindelijk het Duitse voetbalkampioenschap binnen HHUN.GRP Naar schatting 200.000 aanhan gers van Kaiserslautern hebben gisteren hun 'Eerste FCK' ont naald na het behalen van het Duitse voetbalkampioenschap. De fans hebben 38 jaar op deze nieuwe titel moeten wachten. De hele Pfalz rond Kaiserslau tern was een grote jubelende, feestende mensenmassa toen de 'rode duivels' bij het stadhuis aankwamen. F.n overal dreunde het lied 'We hebben Bayern de Lederhose uitgetrokken'. Dat was de Eerste FCK een week ge leden al van plan. maar toen struikelde het team van trainer Karl Heinz 'Kalli' Feldkamp over de eigen Zaterdag was de laatste kans om de buit binnen te slenen. Ruim 35.000 fans volgden hun team naar het Mungersdorfer stadion in Keulen, waar de kroon op een uniek seizoen moest worden gezet. Duizen den aanhangers konden geen kaartje meer krijgen en moesten zich in cafés benelpen met ra dio's en tv-flitsen. Meer dan 5.000 FCK fans hadden zich met sekt. bier en wijn voor grote tv-schermen in het oude cen trum van Kaiserslautern geïn stalleerd. Voordat ze goed en wel zaten, stond hun club in het verre Keulen al met 2-0 voor en kon Bayem München de laatste hoop wel laten varen. Sterker nog, terwijl de wals uit de Pfalz doordaverde, kwam München tegen het al gedegradeerde Bayer Uerdingen achter te staan. Uiteindelijk zegevierde Kaiserslautern over de Eerste FC Köln met maar liefst 6-2, en flo ten 70.000 Bayem-fans hun team uit, omdat de sterren uit München niet verder kwamen dan een gelijk spel tegen de voetbaldwergen uit Uerdingen. Daarna kon het grote feest beginnen. IX aanhang van de Eerste FCK zette Keulen op stelten en aan het thuisfront werd de hele nacht door ge feest. IX spelers begonnen de terugtocht met een gealcoholi- seerd reisje over de Rijn, waarna als hoogtepunt de triomfantelij ke intocht volgde in het nieuwe Mekka van de Duitse voetbal sport Kaiserlautern. Elf middel matige spelers, van wie ^r niet een in de nationale selectie zit. toonden aan dat die inzet lo nend kan zijn en dat wist de Pfalz te waarderen. Bayem München heeft een dag na de beëindiging van Bundes liga hekend gemaakt een twee de Braziliaan te hebben gecon tracteerd. De Zuidduitse club nam Bernardo da Silva over van landskampioen Sao Paulo. Hij vergezelt zijn landgenoor 'Ma- zinho' naar München. Bayem München onderhandelt nog met Juventus over de transfer van zijp internationals lürgen Kohier en Stefan Effenberg naar Italië MSV Duisburg is er gisteren in geslaagd de Bundesliga weer te bereiken, na een afwezigheid van negen jaar. De 'Zebra's ver dedigden door een kleine zege op Blau-Weiss Berlin (1-0) de tweede plaats in het algemeen klassement achter Schalke 04. de kampioen van de tweede Bundesliga. De verdiende Duis- burgse winst kwam vier minu ten voor tijd tot stand dank zij een treffer van topschutter Mi chael Tönnies. Kaiserslautem-aanvoerder Stefan Kuntz met de kampioensdiaaJ FOTO (PA Club Brugge heeft zaterdag avond in het Heizelstadion van Brussel de voetbalbeker van België gewonnen. In de finale versloeg de onttroonde lands kampioen KV Mechelen. 3 -1 KV Mechelen, zonder de ge blesseerde Eykelkamp, met voormalig RKC er Bogers. be gon sterk. Club Brugge herstel de zich echter snel en kwam na bijna een half uur op voor sprong. Farina, de Australische topschutter, maakte het eerste doelpunt. Foeke Booy passeerde in de 73ste minuut international- doelman Preud'homme voor de tweede keer. De Nederlander scoorde op aangeven van aan voerder Ceulemans. Bruno Ver- savel maakte in de 78e minuut 2-1. De beslissing viel in de laatste minuut. Ceulemans be nutte een strafschop, nadat Preud'homme de doorgebroken Van der Eist had gevloerd. Het was de vijfde keer dat Club Brugge de beker won. Georges Leekens wordt trai ner van KV Mechelen. Dit werd zaterdag bekend nadat zijn hui dige club Club Brugge de beker finale had gewonnen. Arie Haan keert terug in de Belgische com petitie. Zaterdag bereikte de Nederlandse trainer overeen stemming met het bestuur van eersteklasser Standard Luik. Maandag tekent Haan in Luik een tweejarig contract. Odense BK heeft zaterdag de Deense voetbalbeker gewon nen. De ploeg versloeg in de tweede wedstrijd van de finale Aalborg BK door strafschoppen beter te benutten. 4-3. Spartak Praag is opnieuw kampioen van Tsjechoslowakije geworden. Op de laatste speeldaR won het de uitwedstrijd tegen Union Cheb met 2-0. terwijl naaste concur rent Siovan Bratislava gelijk speelde (3-3) bij Tl Vitkivic. i 4-2. 72 Houtman 5-2. 82 Jimmy Si mons 5-3 Scheidsrechter Houben Toeschou wers 4000 FC Den Haag - Willem II 1-0 (1-0) 41 Otto 1 0 Scheidsrechter Reygwart Toeschouwers 4000 Gele kaart Gent .ie 'FC Den Haagi Roda JC - Fortuna S 1-1 (1-0) 2 Verhagen 1 0. 76 Sneekes 1-1 Scheidsrechter Lumge 32 39 32 37 31 40 30 53 Toeschouwers. 5 000 34 8 16 10 34 10 12 12 34 12 7 15 34 13 4 17 34 9 12 13 34 7 15 12 34 10 8 16 34 9 9 16 34 8 8 18 34 9 6 19 28 40 27 38 24 31 24 41 BUITENL.VOETBAL eidag Wattenscheid igiadbach DusseH) Kaiserslautern 2 6 Hamburger S Stuttgart 4-0. Borowia Dortmund St Paun Werder Brem 34-42 VfB Stuttgart 34 38 SPANJE. BEKERTOERNOOI «wartf.naie Bar L

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14