Sport Harde 'forehand' zegeviert in Parijs Hitters naar laatste Bugno komt tel tekort Scheuren in banen dure grap voor KLTV Donderdag 6 juni 1991 Redactor 071-161400 HERAAAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GUS VAN OOSTEN WIM VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindcedactoe RAYMOND PEIL Vom^rvirvj RIET KOOREMAN 27 KEYTOWN HITTERS verloor gisteren zijn zevende competitiewedstrijd Door de nederlaag tegen Vennep Flyers be zetten de Leidse honkballers de laatste plek DANKZIJ WINST IN DE tijdrit van gisteren is Bug- no leider Chioccioli in de Giro tot één seconde ge naderd NIEUWSLIJN Oei maakt kans op Leidse schaaktitel LEIDEN Na de derde ronde in de strijd om het Leids schaak kampioenschap is het aantal spelers met een 100 score te ruggebracht tot vijf. Nadat de topfavorieten allen reeds in de tweede ronde waren gesneuveld, mag Ik Oei zich in dit rijtje van vijf de voornaamste kanshebber noemen. Oei tekende in het Antonius Clubhuis ten koste van Arco van Duivenbode voor zijn derde zege. De overige koplopers zijn Mark Irwing (winst tegen Mariska Kouwenhoven), Leen de Jong (zege op Mark Thiele), Albert TermeuJen (een vol punt tegen Joop Bak ker) en Peter Verwoerd (winst op De Kreij). Achter dit vijftal zit ten negen spelers met een score van 2,5 punt. Luba Leiden raakt Ben de Jong kwijt LEIDEN Luba Leiden heeft zijn selectie rond. Aan de op het laatste nippertje tot de promotiedivisie toegelaten basketbalse lectie van Bert Samson worden Maarten Wals en Diederik Hof stede van Leiderdorp en Jack Ginjaar, Erik van der Maas en Os car Taal van BVO Alphen toegevoed. Een gevoelige aderlating is daarentegen het vertrek van Ben de Jong. Tevens raakt Lei den, dat gisteren een oefenduel tegen Olivetti Grasshoppers met 99-83 won, Erik Paul van Weeren, Thijs Minderhout, Mar cel Sommeling en George Haverkamp (BVO) kwijt. Piet Buter weg bij Wageningen WAGENINGEN Onverwacht heeft het bestuur van FC Wage ningen, bijgestaan door de sponsor, trainer Piet Buter dinsdag avond medegedeeld dat zij liever zagen dat het contract met de oefenmeester, dat nog een jaar doorliep, per woensdag 5 juni 1991 om 12.00 uur zou worden beëindigd. De totaal verbaasde Haarlemmer stemde na enig beraad in met een vertrek waarbij een bevredigende financiële regeling werd getroffen. Achterberg maakte gisteren ook bekend dat er bij zijn vereni ging geen werk meer is voor Willem van Hanegem. De oud-in ternationaal, dit seizoen tot veler tevredenheid assistent van Buter, is te duur voor Wageningen. De Mos tot 1 november op de tribune BRUSSEL Aad de Mos is gisteren zwaar gestraft door het Sportcomité van de Belgische Voetbalbond. De coach van An- derlecht moet tot 1 november de wedstrijden van zijn ploeg vanaf de tribunes volgen. De straf is het gevolg van de wanordelijkheden die zich voorde den tijdens en na de kampioenswedstrijd tegen RWDM, zater dag 11 mei in het Constant Vanden Stock-stadion. Toen De Mos meende dat het duel was afgelopen of vond dat de wed strijd maar eens afgelopen moest zijn, stormde hij als een be zetene het veld op, het sein gevend aan de supporters massaal over de hekken te komen om het feest mee te vieren. LANGHIRANO Eén seconde scheidt Gianni Bugno nog van de rose lei derstrui in de Giro d'Italia. De Italiaanse nummer één van de wereld gebruikte gisteren de in dividuele tijdrit over 43 kilome ter om zijn achterstand op klas sementsleider Chioccioli tot een te beperken. Een druipend kaarsje op het Vinyl. daar moetje niet te licht over denken. En een lekkende vulpen tekentje viperbedekking voor het leven. Met een Naturo vloer ach, even 'n doekje. NATURO f VLOEREN WONEN ZONDER ZORGEN LEIDEN, Klokpoort 53, Tel. 071 -226138 SPORT OP TV 16 15-18 00 TV5 Tennis verslageer Ge'™intpa"ijs 16 35-17 00 Did 2 Pfiff sportprograr 1? 'oO- l' 800 Sportnet GP Zeilen 17 00-19.30 BBC 2 Cricket Engelen, 17 50-18 00 RTL V Wielrennen Giro 1800-19e00°Spo rtnet"Wwstelen 19 00-20 00 Sportnet Autosport Nas Winston Cup 19 25-20 00 Ned 2 De Heilige Koe a 20 00-21 00 Sportnet Motorsport Duitsland 20 25-20 30 Super 21 00-22 00 Sportn 21 30-22 00 BBC 2 gramma 22 00-00 30 Sportnet Spaans voet ba co Madrid-Rea1 Madrid 22 15-22 30 Ned 3 Studio Sport Jou 22 55-23 50 Ned 3 Match Barend e 08 00-08 30 Sportnet Autosport Engels* 08 30*09 00 Sportnet Autosport 09 00-09 30 Sportnet Motorsport 09 30-10 00 Sportnet Sport uit Frankri|k 10 00-11 00 Sportnet Asian ge 11 00-12 00 Sportnet Worsl 11 50-14 00 BBC 1 Cricket 11 50-18 50 Old 2 Sport Ex 3 00 Sportnet Speedwa* Courier en Stich tiaar halve finale Elk Grand-Slamtoernooi kent zijn vaste regels, maar in Parijs lijken die slechts te zijn opgesteld om te worden overtreden. Op Roland Garros hecht men niet zo aan tra dities. Bij geen enkel andere evenement leven de toe schouwers zo hevig mee en vooral op woensdag is het uitkijken geblazen om tussen de banen niet onder de voet te worden gelopen. PARUS. ERIC DE BIE Vlak voor het peloton het hooggebergte intrekt reed Bug no zijn rivalen voor het eerst flink uit de wielen. Een uur werk-specialist noemt de Itali aan zich niet. „Voor een goede tijdrit heb je motivatie en een sterke conditie nodig. Bij mij waren die twee componenten vandaag aanwezig", verklaarde Bugno na zijn uithaal, die hem dicht bij het rose bracht. Het was zijn tweede etappe-over winning in de ronde. „Iedereen noemt mij nu al weer de eindwinnaar, maar ik heb altijd gezegd dat de ronde pas met de tijdrit in Langhirano' zou beginnen. Morgen trekken we het hooggebergte in. Op de cols wordt de Giro beslist. De verschillen zullen dan niet meer in seconden worden gerekend, maar in minuten", aldus de grootste favoriet voor de eind zege. Bugno toonde zich meer dan tevreden met de winst op zijn concurrenten. De Fransman Jeff Bernard gaf slechts acht secon den toe op de winnaar. De vroe ge vertrekkers reden in de re gen, de favorieten konden later in de middag over een droge baan. Klassementsleider Chioccilio moest 62 tellen inleveren. Eén meer dan de grootste concur' rent van Bugno, Claudio Chiaj5- pucci. „Met dit verlies kan ik le ven", meende Chiappucci ach teraf. „In de bergen pak in Bug no aan", verklaarde hij. Na vijf kilometer had Chiappucci nog een kleine voorsprong op zijn rivaal, drie kilometer verder had Bugno het verschil ongedaan gemaakt. De grootste verliezers waren Laurent Fignon en de Spanjaard Delgado met respectievelijk ruim vier en drie minuten. CORRESPONDENT De luidruchtige schoolkinderen, die op hun vrije middag gratis toegang tot het stadion hebben, zijn nog wel eens geneigd om massaal op hol te slaan als ze een tennis- of andere beroemd heid in het vizier krijgen. Ieder een binnen de poorten van het tenniscomplex doet precies waar hij zelf zin in heeft. In Pa rijs draait het om frivoliteit, om zien en gezien worden. De enigen die eigenlijk buiten de toon vallen, zijn de tennis sers zelf. Zij nemen het toernooi meer dan serieus. Met als ge volg dat, geheel in de lijn van de huidige tendens in het circuit, elk cachet ontbreekt. Ook tij dens de huidige open Franse kampioenschappen moeten de artiesten die net tennis enige kleur weten te geven, met een vergrootglas worden gezocht. 'Hardhitten' is het motto, ram men vanaf de baseline het cre do. 'Service-volley' lijkt verbo den. Gisteren stonden op Roland Garros deze twee speelstijlen te genover elkaar en de kracht ze gevierde weer eens. Jim Courier zorgde voor de grootste verras sing van de dag door Stefan Ed- berg de weg naar de halve fina les te versperren: 6-4, 2-6, 6-3 en 6-4. Daarvoor had Michael Stich bij onze oosterburen de hoop op een Duitse finale le vend gehouden door de Argen tijn Franco Davin vrij eenvoudig met drie keer 6-4 te verslaan. Eergisteren verzekerden Becker en Agassi zich al van een plaats bij de laatste vier. Witte pet Courier bereikte door de zege op Edberg voor de eerste keer in zijn loopbaan de halve finales van een Grand-Slamtoernooi. Tot vorige week was de twintig jarige speler met de witte pet zelfs nog nooit verder gekomen dan de vierde ronde. De afgelo pen twee jaar speelde hij dat telkens in Parijs Idaar. De harde gravelbanen van Roland Garros liggen Courier, die zoals ieder produkt van Nick Bollettieri's tennisacademie aan de baseline lijkt vastgeplakt, dus wel. Vooral zijn snoeiharde fore hand is op het rode gruis een gevaarlijk wapen van de tennis ser uit Dade City, die aanvanke lijk leek voorbestemd om in het honkbal naam te gaan maken. Op dertienjarige leeftijd koos Courier, een grote fan van de Cincinnati Reds, echter voor het tennis. „Waarom weet ik nu nog niet. Ik vond honkbal eigenlijk veel leuker en in die spqrt is ook veel meer geld te verdienen. In feite was het een stomme be slissing, maar ik was pas der tien". zei hij eens over die keu- Gisteren speet het (Courier, dit jaar de sterkste in Indian Wells en Key Biscayne, echter aller minst dat hij destijds de honk balknuppel in de hoek smeet. Zo blij als een kind vierde hij op het centre-court zijn overwin ning met een Indianendansje. „Ik probeerde hem voortdurend van het net weg te houden. Te gen de volleys van Stefan kun je namelijk niet öp. Dat lukte aar dig. Toen ik ook nog goed be gon te serveren en hij juist min der, wist ik dat ik een kans maakte." Chang ontketend Bij Edberg kwam de uitschake ling hard aan. De Zweed wist op Roland Garros pas één keer de finale te halen (in 1989), maar liep toen een ontketende Mi chael Chang tegen het lijf. „Vandaag zat het me niet mee. Ballen die ik normaal net bin nen de lijnen sla, vielen er nu net buiten", mompelde de stoï cijnse Scandinaviër, die morgen ongetwijfeld met spanning de halve-finalepartij tussen Becker en Agassi zal volgen. Als eerst genoemde namelijk wint, is Ed berg niet langer meer de leider van de ten nisbende en kan bij tennisminnend Duitsland weer de vlag in top. M G' De Amerikaan Jim Courier bracht gisteren de boodschap luid en duidelijk over Met rijn zege bewees hij dat het service-volley van Edberg te bestrijden valt. roroiM chauvinisme nog wat meer te voeden. De 22-jarige bonestaak uit het bij Hamburg gelegen Elmshorn droomde na zijn zege op Davin al een beetje van een finale tussen hem en Becker. Voor hetzelfde geld staan er zondag twee Amerikanen op het Court Central Hetgeen in de geschiedenis van Roland Garros in 1954 voor het laatst gebeurde. Twee Duitse spelers hebben nog nooit gelijktijdig in de eindstrijd van het officieuze wereldkampioenschap gravel - tennis gestaan. Zelfs niet in de finale van een Grand-Slamtoer nooi Eén ding staat nu wel vast: dB I mm IpBB UM dit jaar an uinuM- namnda Mn van winnaars. Niemand van de vier cl»- halve finalisten was m l'an|s ooit de sterkste. SCOREBORD KATWUK GERRIT-JAN V 'Helemaal te dol, met regen op Regupol' is de toepasselijke leus die Tineke en Syta van der Plas van de wedstrijdleiding van het open KLTV-toemooi boven hun planningbord hebben staan. Ze geven hiermee weer dat het met de banen op sportpark De Krom niet best is gesteld. De Katwijkse club liet negen jaar geleden acht nieuwe all- weather banen aanleggen in de veronderstelling dat deze vijf tien jaar lang mee zouden gaan. De realiteit is echter anders. De banen zijn op. Het speelopper- vlak is op sommige plekken on derhevig aan scheuren en de toevoeging 'all-weather' is ook twijfelachtig. „We hebben indertijd een le ning van een miljoen gulden af gesloten". aldus voorzitter Jan Paauw. „Nu zijn de banen na negen jaar niet meer te bespe len en zijn we niet langer meer bereid hiermee door te gaan. Aan het einde van het seizoen moet er een plan klaar liggen voor de aanleg van hetzij gravel- hetzij kunstgrasbanen." Het probleem is echter dat de Kat wijkse club geen cent te mak ken heeft. „We zijn het nieuwe seizoen al ingegaan met een be grotingstekort van 25.000 gul den", aldus penningmeester Ben Adegeest. „Het ledental loopt terug en dat maakt het voor onze club erg moeilijk om te blijven functioneren als soci ale ontmoetingsplaats." Vreemde smoesjes Voorlopig moet het bestuur af wachten wat de gemeenteraad volgende maand beslist. Paauw: „Willen wij de zaak drijvende houden, dan moet er flink wat steun van de gemeente komen. De gemeente moet onze schul den aflossen en de aanleg van de nieuwe banen bekostigen, want met dit spul kunnen we niet verder. De enige stok die wij verder achter de deur heb ben is dat wij, als de gemeente ons niet wil helpen, weigeren de huur te betalen voor deze ba nen, waardoor de stichting ex ploitatie tennispark De Krom failliet gaat en de gemeente ver antwoordelijk is voor het gele den verlies. Overigens zijn we er wel van overtuigd dat de ge meente er alles aan zal doen om ons er bovenop te helpen, want we nemen als club met onge veer 700 leden een belangrijke plaats in in het dorp." De fabrikant van de tegenval lende baansoort blijft zodoende buiten schot „Het vorige be stuur heeft indertijd niets op papier gezet over de gebruiks duur. van de banen. Toen wij klaagden werd ons verteld, dat ons onderhoud niet deugde", zegt Paauw. „Ze kwamen met vreemde smoesjes over het doorspuiten van de poriën in de baan. Dat moest onder honderd bar druk gebeuren in plaats van Roland Geros <n Panp 13 00-14 00 Sportnet Autosoort 14 00-16 00 Sportnet VSPGAG Ritzeges van Van Poppel en Hermans LLANES/V1ENNE ANP De Nederlanders blijven zich roeren in de internationale etappekoersen. Jean Paul van Poppel in de Dauphiné Libéré en Mathieu Hermans in de Ronde van Asturië waren giste ren succesvol in massaspurts Dick Dekker bleef in Asturië aan de leiding in het klassement. Hermans haalde gisteren in Asturië zijn gram met winst in de tweede etappe, na zijn slech te beurt in de Giro. Vennep Flyers heeft gisteravond de laatste plaats in de tweede klasse A overgedaan aan het leidse Keytown Hitters. Na vo rige week in Nieuw Vennep reeds de eerste ontmoeting op hun naam te hebben geschre ven waren de Haarlemmer- meerders op Pomona opnieuw te sterk (5-10). Het gaat niet goed met de Hitters. De Leidse honkballers kunnen nog niet gedijen op lan delijk niveau, getuige de zeven nederlagen in negen wedstrij den. Van de laatste plaats had zestig bar, terwijl hier elk jaar tien man tien zaterdagen lang bezig zijn om centimeter centimeter de boel weer schoon te spuiten." „Al met al hoop ik dat ik over een maand, na het raadsbesluit, de penningmeester over de bar de ploeg van coach Milo de Wind gisteren afstand kunnen I I week krabbelde het nog puntloze Vennep Flyers echter overeind. Met twee over winningen op Keytown en één zege op Buropa Braves uit Gouda heeft het afstand gedaan van de rode lantaarn, die nu in handen is van de Leidenaarv kampte Dc Wind .verpersprobleem Met slechts één fitte werper is het ei genliik een onbegonnen zaak. Zonaer lohnny F.ls én zonder loppe van der Reijden (blessu re) moest Michel de Roon gedn rende 8 1/2 innings vanaf de In de sierde en vijfde inning kende Keytown Hitters leving Mark Curiel, Vito Senior, Capo, Michel de Roon en Toy Francisco zetten hun ploeg op een 5-3 voorsprong In de laatste vier innings hoog Ven nep Flyers de stand gestaag in ziin voordeel om: 5 10 Flyer» I 1 00 I I I 23 10 Keytown 000 3 200005

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 27