Regio Leiderdorp krijgt 28 milieucorners Boktorren bestormen Dorpskerk UDO voetbalt negen mille bij elkaar Sterrit weer in trek: duizend deelnemers Schaatsfamilie wint triathlon Leiderdorp Inventaris Astra verkocht Maandag 3 juni 1991 fUdactlr 071-161400 MIEP DE graaff UESBETH BUfTINK wim KOEVOET DOWTH UCTVOET WC JAN WETERINGS Eindredactie MIEP DE GRAAFF Vormgeving- RON VAN HAASTREGT 8 LEIDEN NIEUWSLIJN Penning voor Oegstgeestenaar OEGSTGEEST Bij zijn aftreden als voorzitter van de Kamer centrale Leiden van de WD heeft Oegstgeestenaar R. Haafkens de Thorbeckepenning gekregen. Dat gebeurde afgelopen zater dag. Partijvoorzitter L. Ginjaar overhandigde de Oegstgeeste naar de penning. Vanwege zijn bijzondere verdiensten is aan Haafkens tevens de titel van erevoorzitter van de Kamercen trale Leiden' verleend. Haafkens is opgevolgd door E. Mackay, eveneens inwoner van Oegstgeest. Mackay was hiervoor een jaar onder-voorzitter van de Kamercentrale. Van 1986 tot 1990 was hij voorzitter van de afdeling Leiden van de WD. Open dag Voorschotens buurthuis VOORSCHOTEN - Het Voorschotens buurthuis Bloemenwijk Boschgeest houdt komende zaterdag een open huis als afslui ting van het seizoen. Om half drie wordt die dag een tentoon stelling geopend van alles wat in het afgelopen seizoen in het buurthuis is gemaakt. Rond acht uur begint het avondpro gramma met demonstraties jazz-ballet, een modeshow en volksdansen, gelardeerd met een hapje en een dansje. Iedereen is daar welkom. Prijs voor Leiderdorps restaurant LEIDERDORP Restaurant EIckerlyc in Leiderdorp heeft De Gouden Fles 1991 in ontvangst mogen nemen. Deze onder scheiding is destijds in het leven geroepen door de Stichting Goed Gastheerschap en wordt uitgereikt aan horecabedrijven die een kwalitatief hoogwaardig drankenassortiment voeren en deze dranken op de juiste manier serveren'. De heren R. en H. Bavelaar van EIckerlyc hebben de onderscheiding inmiddels in ontvangst genomen. Warmonds paar kampioen WARMOND - De Warmonders Jacqueline (24) en Henk Barends (21) zijn dit weekeinde in Amstelveen nationaal kam pioen acrobatisch rock roll dansen geworden. Voorts sleep ten zij samen met hun 'Rockbusters' de titel formatiedansen in de wacht. Nadat alle punten over het hele jaar bij elkaar waren opgeteld bleek dat het Warmondse duo ook de Grand Prix op zijn naam kon schrijven. jacqueline, in het dagelijks leven wijkverpleegster in Lisse en Henk, dienstplichtige in Den Bosch, zullen door deze overwin ningen ons land vertegenwoordigen tijdens de EK en de WK. zoeterwoude De Zoeterwoudse Dorpskerk is afgelopen zaterdag bestormd' door menselijke boktorren. Le den van de Nederlandse Berg sport Vereniging gaven, ver kleed als de boosdoeners die met hun geknaag de kerk in ver val hebben gebracht, een de monstratie 'abseilen' vanaf de kerk, die momenteel wordt ge restaureerd. Het was een spectaculair ge beuren: via touwen wisten de waaghalzen van boven in de kerk naar de beaane grond te 'zeilen' en vooral mensen met hoogtevrees zullen hebben staan griezelen. De demonstratie was onder deel van de rommelmarkt in en om Ons Huis, waarvan de op brengst bestemd is voor de res tauratie van de kerk. Zoals ge bruikelijk was de markt weer een jaarlijkse trekpleister in het dorp. De opbrengst is nog nooit zo hoog geweest: ruim 15.000 gul den 'rommelden' de Zoeter- woudenaren voor de kerk bij een. Naast de rommelmarkt waren er in en om Ons Huis afgelopen zaterdag attracties als een de monstratie van oude ambach ten, zoals pottenbakken en Goudse pijpen maken. Voor de kinderen was er een optreden van 'de Endro's' met een goo- chelact en Klaas van Rijt nam een muzikaal optreden voor zijn rekening. Negenduizend gulden inclu sief gemeentelijke bijdrage) heeft het Oegstgeester sportfes tijn 'UDO all night long' opgele verd voor Kalibago, een dorpje op lava. Het sportfeest begon zatermiddag om 14.00 uur en precies 24 uur later blies de scheidsrechter de laatste wed strijd af van een speciaal sa mengesteld UDO-team dat een etmaal lang tegen verschillende tegenstanders was uitgekomen. Behalve deze voetbalmara thon waren er in sportpark De Voscuyl ook tennistoernooien, golflessen, een jeugdsportdag en konden de jonasten pony of mini-motoren rijden. Zondag ochtend om twee uur liep het grote feest in de afgeladen UDO kantine ten einde. De voetballers buiten hadden toen nog twaalf uur voor de boeg. Organisatie tevreden over afvalmarkt Het laatste fluitsignaal heeft geklonken. De UDO'ers kunnen na er 24 uur twijfeld geen bal meer zien Het speciale UDO-team telde ning, de andere groep draaide achttien spelers die in twee op voor de tweede helften. De groepen van negen was ver- tegenstanders waren gelegen- deeld. De ene groep nam alle heidsteams zoals familie-of ge- eerste helften voor haar reke- zelligheidsnegentallen. Wedstrijden duurden twee maal een kwartier. De 96 kwartieren werden gesponsord. Elk kwar tier kostte een tientje. OP HET RANDJE door Uesbeth Buitink Wlm Koevoet en Eric Jan Weterings Hoeksteen Het gezin als hoeksteen van de samenleving - het CDA had het enige jaren geleden helemaal uitgedacht. CDA-burgerlid R. Oechies van de Lelaerdorpse raadscommissie milieu kan die gedachte nog altijd steunen. Bij een discussie over de geschei den verwerking van tweede hands kleding was hij onlangs dan ook glashelder. „Het uit zoeken van de garderobe voor de zak van Max of textielbak ken. moet Ie gewoon aan je vrouw overlaten." meldde hij tijdens de vergadering zonder blikken of blozen. De andere fracties lieten met een lachsalvo zonneklaar blij ken dat ze die visie eeuwen ver ouderd achtten. Wethouder H. Veldstra voor wie dat niet weten, zij is een vrouw was vooral verontwaardigd en maande Oechies zich tot de dis cussie te beperken. Arme mevrouw Oechies. Als de zak van Max door de brie venbus valt, moet zij elke borstrok bekijken op slijtage en beoordelen of meneer Oechies nog wel rond kan huppelen in dal kledingsstuk En wee mevrouw Oechies als blijkt dat ze die lichtblauwe lan ge onderbroek naar de textiel bak heeft gebracht. Wat haar betreft stond dat buiten kijf: het zitvlak was volkomen door gesleten en bovendien waren de pijpen te zien onder meneer Oechies' toch wel modeme pantalons. Maar als meneer Oe chies merkt dat de borstrok is verdwenen krijgt ze de volle laag: ze had het nooit mogen wegdoen en kan hij dan ook niets aan haar overlaten? De borstrok was een erfstuk van zijn bedovergrootvader - ook een voorstander van de hoek steen van de samenleving. 13 Véé Err Oo Eèm Liefhebbers van absurde dialo gen moeten eens proberen het ministerie van VROM te bellen. Het begint al bij 008. het inlich tingennummer van de PTT. „Nee meneer, het ministerie van VROM bestaat niet, ik kan u waterstaat of volkshuisvesting geven." Na enige moeite wordt VROM gevonden, waarna zon der veel problemen de centrale van dit departement telefonisch bereikbaar blijkt. „Goedemorgen, met het mi nisterie van Véé Err Oo Eèm." „Goedemorgen. met het Leidsch Dagblad. Mag ik de af deling voorlichting?" „Wat wilt u weten?" „Iets over wereldmilieudag." „O, dan kunt u beter voorlich ting bellen." Fijn dankuwel. Voorlichting blijkt de rest van de ochtend in gesprek. Met die andere telefo niste zeker. EJW Achterbaks Een bijkans staande ovatie kreeg B. Schavemaker van Pro gressief Warmond vorice week toen hij ervoor pleitte dat eerst de afgeladen publieke tribune en dan pas de raadscommissie ruimtelijke ordening het woord mocht voeren over de Klinken bergerpolder. Die Schavemaker. wat is hij toch een volbloed de mocraat. En bijna de enige van dat hele clubje, want een over weldigende meerderheid van de raadscommissie wilde eerst zelf het woord voeren. Nadat wethouder Wasse naar van het CDA het rondje commissie had gedraaid gaf hij dan eindelijk het woord aan de bevolking. Vervelende betogen waren het allemaal geweest van die CDA en WD'ers. Alleen wie anders Brammetje Scha vemaker had lef gehad. Hij had Wassenaar verweten een wat acherbakse nota over War mondse woningbouw na de eeuwwisseling te hebben ge schreven. je kon met het stuk alle kanten op en Schavemaker wist heel zeker dat als het puntje bij het paaltje kwam Wassenaar precies die richting zou inslaan die ziin partij en een heel groot deel van de be volking niet aanstaat. Maar nu dan eindelijk... de bevolking! Naar de microfoon grepen onder anderen Warm- onder Slingerland en Van der Zalm. Waar kennen we die jon gens van? Van Progressief War mond. Oud-raadsleden, duide lijk wat ouder maar nog altijd vol strijdlust. Nog een ander heerschap, met het schuim op de lippen maakte het triootje compleet. Dat is de voorzitter van Progressief Warmond, werd er respectvol gefluisterd. En de gewone' bevolking? Ach, die hoefde niets meer te zeggen. PW had alles al gezegd. Blijft de vraag waarom Schave maker eerst de bevolking aan het woord wilde hebben. PW IS immers de bevolking! WK De informatiemarkt van de stichting milieu educatief cen trum (MEC) op het plein bij het Leiderdorpse gemeentehuis is zaterdag zeer matig bezocht. Slechts enkele tientallen Leider dorpers wisten de weg naar het plein voor het gemeentehuis te vinden terwijl twintig kinderen meededen aan een milieupuz- zeltocht. Leiderdorpse milieu-ambte naren hebben de markt aange grepen om te informeren over de plaatsing van 28 milieucor ners in drie verschillende maten - waar blik, papier, wit glas. kunststof, bontglas en tex tiel gescheiden kunnen worden aangeleverd. Met elkaar produceren we 115 miljoen ton huisvuil. Dat komt neer op 350 kilo per per soon. Groente-, fruit- en tuinaf val (CFT) vormt het belangrijk ste bestanddeel met 152 kilo. gevolgd door papier met 68 kilo en glas met 21 kilo. De afvoeren verwerking daarvan worden Jos Janssen: 'Leiderdorpers zijn zich heel goed bewust van de af- valproblematiekaroreffoto Jongen op snelweg geschept ZOETERWOUDE Ruim duizend deelnemers hebben gisteren de 40ste Zoeterwoudse Sterritten verreden. De 57-jarige K. van der Geest, die alle veertig keer betrokken is geweest bij de organisatie, is in zijn sas met dit aantal, want de Sterrit leek tot gisteren op zijn retour. Zo trotseer den vorig jaar slechts zo'n 750 fietsers het slechte weer en het re cord 3000 deelnemers is al weer twaalf jaar oud. Voor Van der Geest zelf was het gisteren de laatste Sterrit als or ganisator. Hij wil in het vervolg gewoon eens deelnemen aan de ge zinsfietstocht met een zeker puzzelelement. De deelnemers konden kiezen uit een rit van 40 of 75 kilometer. Rustplaatsen waren er in Hoogmade (korte tocht) en in Noorden (lange tocht). De lange rit voerde langs het huis van de in Nieuw koop wonende Sterrit-oprichter Nieuwenhuizen, oud-kapelaan. Nieuwenhuizens woning was speciaal voor deze gelegenheid ge markeerd. De oprichter van de Sterrit opende zaterdagavond een expositie over 40 jaar Sterritten in het Muziekcentrum, het traditioneel ver trekpunt van de Zoeterwoudse fietstochten. gezwommen. De bekende Lei derdorpse schaatsfamilie Borst bleef met gemak de familie Veefkind voor en gaf geen kans aan de goed-getrainde plaatse lijke politie, die zich als Bopo's had ingeschreven. De organisatie kon vlekkeloos verlopen door de medewerking van tientallen vrijwilligers, on der andere van zwemvereniging De Kleine Does (DKD). On danks de goede voorpubliciteit stelde de opkomst wat teleur. Heel tevreden was assistent-be drijfsleider Jaap Timmermans van het sportcomplex wel over het aantal van 140 kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar die zich hadden aangemeld voor de spelletjesdag. CcesMentink "Na alle slechte publiciteit van de laatste maanden kunnen we best een beetje positieve be richtgeving gebruiken". Aldus Theo van Houdt, scheidend be heerder van het Leiderdorpse sportcomplex De Does, waar af gelopen zaterdag een ge- zinstriathlon werd gehouden in het kader van de Nationale Zwemfandag. Dertig teams van elk drie per sonen hadden zich voor dit eve nement aangemeld, onder illus tere namen als De Brekers. De Stakkers en De Reddertjes. Er werd 5 kilometer gelopen, 25 ki lometer gefietst en 500 meter steeds grotere bron van zorg, ook in financieel opzicht. Door het huisvuil nog meer te schei den, hoopt de gemeente de uit de pan rijzende kosten te kun nen beteugelen. Groen Links-raadslid J. Jans sen zei "dik tevreden" te zijn over de belangstelling voor de markt, die werd georganiseerd naar aanleiding van de wereld milieudag (5 juni), die ditmaal in het teken staat van de afval- problematiek. "Men is doordrongen van de emst van het probleem". Over de milieu- corners als 'horizon-vervuiler' wilde Janssen niet horen: "We moeten daar gewoon slimme plekjes voor vinden met wat be groeiing er om heen. De Leider dorpse bevolking moet zich daar tijdens de inspraakavon den over uitspreken, wij als ge meenteraad luisteren wel". Samenwerken Volgens A. Rijn talder, milieu- educatief medewerker van de gemeente, is het zaak dat drie partijen nauw samenwerken: de gemeente, de producenten en net publiek. Hij hoopte op extra subsidie van de gemeente om nog meer aan educatie en voor lichting te kunnen doen. De 15.000 gulden die beschikbaar zou zijn. zorgde onlangs voor tegenstellingen binnen de coali tie tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning. Het CDA keerde zich toen tegen het voorstel om dat be drag aan hbet Milieu Educatief Centrum te geven. Overigens worden er tijdens de wereldmilieudag aanstaande woensdag geen speciale activi teiten in Leiderdorp georgani seerd. WASSENAAR De inventaris van het voormalige Astra theater aan de Langstraat in Wassenaar is zaterdag verkochL Liefhebbers bemachtigden voor 1,50 gulden een stoel, tafels gingen voor een gulden meer weg. Ook serviesgoed, filmtoestellen en filmdoek werden verkochL De meest interessante spullen zijn nu weg, maar ook vandaag kwamen belangstellenden nog goederen kopen. De opbrengst is nog niet bekend. De Wassenaarse bioscoop sloot eind vorig jaar na 26 jaar de deuren omdat de exploitatie ervan niet meer rendabel was. foto hielco kuipers VRUE TUD Verzamelbeurs De vereniging 'De Verzamelaar' houdt vanavond een verzamel beurs in gebouw De Werf, Schoolstraat 4 in Voorschoten. Er zijn waarschijnlijk postzegels, ansichtkaarten, munten enzovoort. Ie dereen is welkom in De Werf tussen zeven en tien uur. Voor infor matie kan mevrouw Bedijn worden gebeld, telefoon 01719-17088. St. Matthias Een 15-jarige Wassenaarse jongeman is in de nacht van zaterdag op zondag ernstig gewond geraakt bij een ongeval op de Rijks- straatweg in zijn woonplaats. De jongen stak rond middernacht ter V llTClüülLSC hoogte van de Van Bommellaan over. Een 22-jarige Haagse auto mobilist die op de hoofdrijbaan richting Leiden reed, kon de jon gen niet meer ontwijken. De jongeman werd met een gebroken been, hoofdletsel en andere verwondingen naar een Haags zieken huis overgebracht. De Warmondse muziekvereniging St. Mathias geeft vanavond een 'zomeravond-concert' in de muziektent op de Baan in Warmond. Aanvang half acht. De Avondvierdaagse in Voorschoten begint morgenavond vanaf het SVLV-clubhuis aan de Juliana van Stolberglaan. Rond half ze ven kunnen de wandelaars beginnen met lopen. Voor informatie: telefoon 765566. De menselijke boktorren zijn van de Dorpskerk 'abgeseild' en veilig geland op de begane grond van Zoeter woude foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 8