Sport W Saaiheid troef bij de vrouwen De gulle lach ontbreekt Maandag 3 juni 1991 Hf «MAN JOUSTM TIM MtOUWBt DC KOMNC «O» ROLAND GARROS IS na Connors minder boeiend geworden. WANftOOV MO# VAN OW ZANOCN NIEUWSLIJN Offer helpt dammer Meijler niet 'S GRAVENPOLDER Oud-wereldkampioene Ljoedmilla Meijler heeft in de zesde ronde van het nationale damkam pioenschap voor vrouwen in 's-Gravenpolder een vergeefse poging ondernomen de koppositie van titelverdedigster Karen van Lith over te nemen. Op de 36-ste zet probeerde zij door een schijfofTer een doorbraak te forceren, Van Lith ontkrachtte de poging eenvoudig. In een gelijkwaardige stand deelden zij de punten. Leidse judoka Caspari in beeld LEIDEN Op basis van een aantal goede prestaties staat de Leiderdorpse judoka Boudewijn Caspari op de nominatie om te worden toegevoegd aan de selectie van bondscoach Wim Visser. Andere kanshebbers zijn Jurgen van Rijswijk uit Gilze Rijen en Zaandammer Benito May. Uit dit drietal zal Visser moeten kiezen wie uiteindelijk mag deelnemen aan de volgend jaar te houden Europese- en wereld kampioenschappen voor junioren. "Indien Boudewijn bij de Nederlandse kampioen schappen in november kampioen wordt dat kan Visser niet meer om hem heen", zo deelde zijn vader mede. Ter voorbe reiding zal de vwo-scholier in juli en augustus een judo-stage lopen in Frankrijk en volgen in september en oktober wedstrij den voor de open Franse en open Oostenrijkse kampioen schappen. Günthör naar seizoentopper met kogel BERN De Zwitserse kogelstoter Wemer Günthör heeft zater dag zijn leidende positie op de wereldranglijst van dit seizoen versterkt. Tijdens een competitiewedstrijd in Bern kwam de wereldkampioen tot een afstand van 20,96 meter. Op 16 maart stootte hij ae kogel in Kingston (Jamaica) al 20,31 meter, waar mee hij ruim twee maanden de eerste positie op de jaarlijst be zette Afgezien van Günthör overschreed alleen de Amerikaan Ron Backes (derde bij het indoor WK in Sevilla) dit jaar in de open de lucht de twintig-metergrens: 20,15. Ballesteros verbaast zichzelf WOBURN Met zijn derde overwinning in vier toernooien is Severiano Ballesteros op weg boven zijn eigen legende uit te stijgen. De 34-jarige Spanjaard won gisteren op „The Dukes Course" in Woburn, Engeland, het Brits Masters. „Ballesteros maakt iedereen veel vlugger Europeaan dan Delors", schreef The Mail on Sunday, datkennelijk niet veel ziet in de voorzitter van de EG. Woburn leverde eens te meer het bewijs voor de ve le kwaliteiten van de Spanjaard. Duizenden Britse golf-fans volgden in het weekeinde Ballesteros' verrichtingen van begin tot eind. De „eigen" cracks alyClark, Mitchell en titelverdedi ger James moesten het doen met een handjevol belangstellen- Toppositie voor Becks en Selk DEN HAAG - De strijd om de nationale turntitels meerkamp heeft zaterdag in de Haagse Houtrust geen verrassingen opge leverd. Elvira Becks en Christian Selk, die een week tevoren bij de verplichte oefenstof op Papendal al een ruime voorsprong hadden opgebouwd, bevestigden in de keuzestof hun topposi tie. Dieter Weymans, de in het najaar vertrekkende technisch directeur van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond toonde zich zaterdagavond tevreden. „De vooruitzichten voor het toernooi om de wereldkampioenschappen begin septem ber in Indianapolis, zijn niet slecht. Wij kunnen in elk geval twee complete ploegen op de been brengen." Weymans erken de echter dat de komende maanden op Papendal nog veel werk zal moeten worden verzet bij de verplichte oefenstof. In Indianapolis wordt de strijd om de wereldtitels voor de laatste maal volgens de oude formule gehouden met een landenwed- strijd en individuele wedstrijden. De landenwedstrijd is bepa lend voor de deelneming aan het Olympisch tumtoemooi van komend jaar in Barcelona. De eerste twaalf landen plaatsen zich, zowel bij de mannen als vrouwen voor de Spelen. WIE ZEI DAT? Arnold de Vries, aan voerder van de na tionale doven-voet- balselectie in het Algemeen Dagblad: Voor mij is het soms moeilijk om de verdedigers op tijd aan wijzingen te geven...Toch zijn misverstanden soms niet uitge sloten. ledereen moet goed op de vlaggetjes van de arbiter en de grensrechter letten. Het is ook een sportief gebruik dat de te genstander met handgebaren duidelijk maakt dat de scheids rechter het spel heeft neerge- Betty Stöve in De Telegraaf over haar leven na het tennis: „Ik ben nu huisvrouw en dat is een heel nieuwe uitdaging. Ronald Koeman in Nieuwe Re vue over hoe hij de WK-trip' van het Nederlands elftal naar Italië heeft beleefd: „Er waren te veel momenten dat ik naar huis verlangde, dat ik weg wilde van die troep. Later is pas de klap gekomen. Wat een hoogtepunt had moeten worden is een groot dieptepunt gewor den, voor je naam, voor het Ne derlands elftal, echt een vreselijk dieptepunt. Idem: „Mij is cilië elke ochtend een tje in de bus zat. Dat is het hele toernooi zo gebleven, in de bus is het wel vaker stil, maar dit was een andere stilte, niet een van nervositeit, maar een van verve ling van irritatie over gebrek aan slaap, van moeheid. Tennisser Paul Dogger in Vrij Nederland over bondscoach Stanley Franker „Ik denk dat Siemerink, Krajicek en ik ten opzichte van Stan de zelfde houding hebben als Wou ters, Koeman en Witschge tegen over Cruijff. Allemaal hebben ze wel eens tegen Cruijff gezegd dat-ie niet zo moest lopen zei ken. Ze werden allemaal gek van hem, maar toch roepen ze allemaal ook dat er maar één de beste is: hij. Voor Franker geldt precies hetzelfde. Ik althans vind hem een wereldcoach. Discuswerper Erik de Bruin In De Volkskrant over de sport pers: „Ik voelde me vroeger snel ge naaid. Maar hoeveel mensen le zen de krant, hoeveel mensen het sportgedeelte? Hoeveel men sen zijn dan ook nog eens geïnte resseerd in Erik de Bruin en hoe veel onthouden uiteindelijk wat je hebt gezegd? En dan nog: ben ik geïnteresseerd in mensen die zich daaraan storen? Nee dus. Feyenoord-linksbuiten Regi Blinker in De Volkskrant over de manier waarop de donkere jongens bij de Kuip-club met elkaar omgaan: „Henk Fraser, Paul Nortan en ik zitten naast elkaar in de kleed kamer. Dat is echt de roddel- hoek bij Feyenoord. In de perio de van Bengtsson en Verbeek maakten we ook grappen over hen. Op een gegeven moment kregen we zelfs een verbod om Surinaams te praten. Idem: „Op de training kreeg ik nog on enigheid met een speler tijdens een partijtje. Toen zei Henkie (Fraser): laat maar. ik pak hem wel voor je terug'. Dat zei hij in het Surinaams, het leek wel of hij gewoon trn aam,ijzing gaf Heel onopvallend. Dan reageer ik niet, maar begrijp ik toch die boodschap. Dat is echt een kick. Dan voel je die steun i*an hem in je rug. fe weet dat je elkaar be schermt. PARUS ERlCDEBIE Hele volksstammen komen ongetwijfeld in opstand als het hardop wordt gezegd, maar de tennisassociatie voor vrouwen (WTA) moet er toch eens serieus over denken om tijdens Grand-Slamtoemooien de eerste week in haar geheel over te slaan. Op Roland Garros werden de eerste vier ronden bij de vrouwen immers weer beheerst door saaiheid. haar gehele loopbaan bijna zes tien miljoen gulden aan prijzen geld op haar bankrekening bij schrijven. In Parijs mogen de tennisvrouwen ruim vijf miljoen gulden verdelen, één miljoen minder dan hun mannelijke collega's. Van de eerste tien geplaatste speelsters maken alleen Zina Garrison en Manuele Maleeva- Fragniere geen kans meer op de hoofdprijs. Het enige opvallen de verschil met vorig iaar is dat de vier tennissters in de halve fi nale niet dezelfden zullen zijn. Jennifer Capriati verloor giste ren namelijk met tweemaal 6-3 van de Spaanse Conchita Marti nez. Het Amerikaanse kinder sterretje Capriaü, dat vorig jaar met succes op de tennismarkt werd gegooid en zich vanwege lucratieve sponsorcontracten nu al miljonaire mag noemen, kreeg met deze nederlaag even onder haar neus gewreven dat ze nog veel moet leren. Ramp Voor het Nederlandse vrouwen tennis werd Roland Garros '91 een regelrechte ramp. De twee beste vaderlandse speelsters struikelden meteen in de eerste ronde tegen veel lager geplaats te deelneemsters. Manon Bolle- graf maakte niets klaar tegen de Zuidafrikaanse Elna Reinach, terwijl Brenda Schultz zich door de Japanse Maya Kidowaki van de baan liet slaan. Stephanie Rottier bereikte via het kwalifi catietoernooi wel het hoofd - schema, maar liet vervolgens te gen Florencia Labat te veel kan sen op de overwinning liggen. Nicole Jagerman was het enige lichtpuntje. De Amstelveense, die op de weg terug is na een blessure, sneuvelde in de derde ronde tegen de Francaise Nathalie Tauziat. CORRESPONDENT GPD De gokkers die voor zekerheid kiezen, kunnen hun geld al op de geplande finale Monica Se les-Steffi Graf zetten. Beide speelsters ondervonden tot nu toe weinig tegenstand in Parijs. Alleen de Italiaanse Sandra Cec- chini sputterde gisteren in haar ontmoeting met Seles een beetje tegen. De Joegoslavische titelverdedigster moest voor het eerst dit toernooi een set af staan, maar maakte vervolgens duidelijk dat verrassingen niet zijn gewenst: 3-6,6-3,6-0. Steffi Graf hoefde zich na haar partij tegen Sabine Appel mans niet eens te douchen. Binnen het uur was ze klaar met de Belgische: 6-2,6-2. De Duitse hoefde de afgelopen week pas vijftien games af te staan en van dat aantal nam Magdalena Ma- leeva er in de eerste ronde al negen voor haar rekening. Seles venoor er tot nu toe achttien. Terwijl Graf op de baan dus de platgetreden paden bewan delt, zorgt ze buiten de piste voor meer opschudding. De Duitse streek dit weekeinde vooral de WTA tegen de haren in door te melden dat tennis sters genoeg verdienen. Juist op het moment dat de speelsters vakbond zich sterk maakt voor gelijke beloning. „Ik ben van mening dat we dit soort zaken niet moeten for ceren. Er wordt de laatste tijd veel over dit onderwerp gepraat. Vooral omdat Monica (Seles, red.) en Martina (Navratilova) zich sterk maken voor een ver hoging van de prijzengelden. Het interesseert me eigenlijk al lemaal niet zo", vertelde Graf, die makkelijk praten heeft. Ze streek dit jaar tot de open Fran se kampioenschappen al ruim 700.000 gulden op en kon in Michael Chang kijkt hier benauwd, maar kreeg Guy Forget er toch nog redelijk gemakkelijk onder Roland Garros anders zonder Connors. De naam Connors lag weekeinde op Roland Garros nog op ieders recteur Patrice der de indruk van dc inspannin gen van de Amerikaan op de ge denkwaardige vrijdagavond te gen Chang, dat hij aankondigde 'eeuwig' een wild card voor Jim- bo klaar te leggen. „Hij weet als geen ander het publiek aan zich te binden. Van mij mag hij altijd terugkomen, al is ie honderd. Dan mag hij 'nog de baan op ook", zei Clerc in vervoering. Roland Garros is ineens an ders zonder Connors. Het pu bliek juicht uiteraard nog wel volop. Vooral bij 'vogelver schrikker' Andre Agassi zijn de schrille kreten van de 'bakvis sen' boven alles uit te horen. De echte emotie, het hartstochtelij ke meeleven en niet te vergeten de gulle lach, ontbreken echter. In de eerste week van de open Franse titelstrijd, waarin geen druppel regen viel en de banen steeds harder en sneller werden, bleven alle favorieten wonder wel overeind. Even zag het er gisteravond naar uit dat er dan toch nog een kanshebber zou sneuvelen. Maar Monica Seles redde het vege lijfje alsnog na dat ze de eerste set aan de dMfll u-voren nog «Mk tr* k kebenende Italiaanse Sandra Cecchini moest laten (3-6 6-3 6- 0). De Joegoslavische zou bij verlies de eerste plaats op de wereldranglijst weer aan Steffi Graf over nebben moeten dra- gen. Minst sympathiek Agassi heeft in Parijs weer de Prix Citron gekregen zijn plek bij de laatste acht: 6-3 6-3 5-7 6-1. Na afloop van de minst sympathieke speler. Dat heeft hij waarschijnlijk meer te danken aan zijn balsturige ge drag in het verleden, want op Roland Garros is zijn houding tot nu toe voorbeeldig. De Amerikaan, vorig iaar fina list tegen de nu ontbrekende Andres Gomez, had tegen Al berto Mancini twee en een half uur nodig om zeker te zijn van partij wachtte Agassi minuten- lang gwfnhHg i"i 4e Argentijn zijn spullen bij elkaar had ge zocht. ..Samen de baan at Zo hoort dal", zei hij beleefd. Ook Bons Becker had het niet eenvoudig. Het schemerde al toen hij de laatst overgebleven Spanjaard. Francisco lavet, er onder had gekregen. Ook Chang en Hlasek klopten met succes op de deur van de kwartfinales. L)e Amerikaan had net als tegen Connors het publiek tegen zich. Of zoals hij het zelf uitdrukte: „De mensen waren voor mijn tegenstander, niet tegen mij." Chang trok zich daar tegen Guy Forget ook niets van aan: 6-1 6- 1 4-66-3. 1 llasek stond drie uur en der tien minuten op de haan tegen de Argentijn Miniussi: 4-6 6-3 5- 7 7-5 6-2. V oor de Zwitser is het de eerste keer dat hij zo ver komt in een Grand Slam-toer- Piquet neemt zegereeks van Senna over laONTHAl.AI» Nigel Mansell blijft de pedivo- yd en it nu ooi een bi etfc dt domkop in de bonte wereld van de formule 1 Een kilometer voor de eindstreep van de Grote Prijs van Canaaa gisteravond bleek dat de Brit onvoldoende benzine had getankt om de race te voltooien. Dc Braziliaan Nelson Pquet kon aldus «Ie re eereeks van zijn landgenoot Ayrton Senna beëindigen Piquet won voor de Italianen Stefan Modena (tweede) en Ric cardo Patresc (derde), een teamgenoot van Mansell. Ron- denlang hadden Mansell en Pa- trese, die zaterdag voor de beste trainingstijd had getekend, het deelnemersveld aangevoerd Piquet had een achterstand van meer dan vijftig seconden op ManseU. toen bleek dat de Bnt een litertje te weinig brand stof in de tank had De verkeerd Senna had het seizoen ge opend met vier achtereensol gende overwinningen. Wegens clectrontschc m.inkenu-nt. II viel Senna in de 26&ie ronde uit In Montreal, waar een hittegolf heerste, had Senna met een ge rust hart een positie op de eer «te startlij afgestaan Nog voor de helft van dc 69 ron den lange wedstrijd hield de vroegere wereldkampioen Alain Prost het voor gezien. De helft van het deelnemersveld zou «ie wedstrijd niet becimiigen. Slechts tien wagens finishten Daartoe behoorde ook dc Willi ams van Mansell. die als zode werd geklasseerd De grootste schrik was voor Aguri Suzuki, die ai in de dertic ronde moest uitvallen. De la pmmm stuurde zj|n bohda, waarvan het ontstekings- mcchnanisme iets mankeerde, naar een grasland naast het cir cuit Kort daarna stond de wa gen in lichterlaaie Senna voert na vijf races de «tand voor het wercklkam pioenschap aan met veertig punten. Hij heeft een nnmc voorsprong Op Piqurt. du- slechts zestien punten verza melde. ERTUSSENIN im Eilander is al aardig ingebur gerd in Veenen- daal. De trainer uit Capelle aan den IJssel verplaatst zijn werk terrein met ingang van het nieuwe seizoen van de Bollen streek naar de Utrechtse Heu velrug. Na zeven jaar FC Lisse gaat de 35-jarige leraar lichame lijke oefening bij DOVO aan de slag. Nu Lisse zich in de eerste klasse heeft gehandhaafd richt Eilan der zijn aandacht op DOVO dat met Quick Boys en Excelsior Maassluis is verwikkeld in de strijd om de zaterdagtitel. Uiter aard was hij zaterdag bij het du el DOVO-Quick Boys aanwezig. Eilander was druk in de weer om zijn contacten met de spe lers en bestuurders wat te ver sterken. Hij spreekt zelfs in de 'wij-vorm' als het DOVO betreft. „We moeten de schuld bij ons zelf zoeken. Het is jammer dat we de 2-1 voorsprong niet lang konden vasthouden", becom mentarieert Eilander het spel van DOVO. Bovendien vindt hij dat Quick Boys met een over winning te veel heeft gekregen. ,Ze waren wel krachtig, maar ze waren niet in staat veel kansen te creëren." Morgen gaat Eilan der naar Maassluis om zijn spe lers daar aan het werk te zien. „Het is een goeie groep, over de De temperatuur wilde In het begin van de finale-dag van de letdsch Dagblad Cup nog niet echt oplopen De multifunctionele zonneklep kon dus gemakkelijk worden gebruikt als wind- en hoofdschermpje. Als de bood schap maar overkomt foroior* rurrxKXj'N hele linie." Het boek Lisse is dus dicht. DO VO is uiteraard een promotie voor Eilander als trainer. „Ik heb Lisse gebracht waar ze ho ren, Ik heb mijn woorden waar gemaakt, daarom heb ik een club als DOVO wel verdiend. Ik denk dat ik na negen jaar als trainer gewerkt te hebben nu wel mag zeggen dat ik kijk op het spelletje heb." Het wordt nog even spannend voor Eilander. Hij hoopt met DOVO in de groep met de wes telijke clubs geplaatst te wor den. Nog twee weken en hij krijgt uitsluitsel. Grafrede (1) Het middenvak behoort defini tief tot het verleden. Een ruime meerderheid van de afgevaar digden op de voorjaarsvergade ring van het Korfbatverbond nam zaterdag de laatste regle mentaire beletselen weg. De In tegrale invoering van het rwer vakkenkorfbal op het veld zal reeds volgend seizoen plaats vinden. Na de principe-uitspraak tij dens de najaarsvergadering in december van het vorig jaar nam het dehat over de regie mentaire invullingervan slechts drie kwartier in beslag. Daarbij ging de discussie voornamelijk over de nieuwe «ximpctitie-op- bouw van dc veldcompetitie Rijndelfland -voorzitter Rob Meijer toonde zich als vanouds een gedreven pleitbezorger van het middenvak maar bleek met zijn opvattingen vrijwel alleen te staan. Hij omschreef zijn be- werd gewaar democratisch gehalte van dc hele besluitvorming in twijfel. Maar zelfs het drie vakkmbas- tion Rijndelfland vertoonde scheuren. Zo bleek LKF-voorzit ter Van Lunteren tijdens de fl nale «temming een voorstander van het schrappen van het mid denvak. De uitslag van de stem ming liet aan duidelijkheid wei nig te wensen over. Van «ie af gevaardigden stemden er 64 voor en 14 tegen bij één ont houding, een veel ruimere meerderheid dan dc vereiste tweederde. Grafrede (2) Het schrappen van het midden vak was bedoeld om het vdd- korfbal aantrekkelijker te ma ken. Een volgende bedreiging voor de positie ervan heeft zich echter reeds aangediend. Met Amsterdamse DTV, één van de oudste korfbalclubs van Neder land. zal seizoen niet MK.ria.wi alleen nog in dc zaal spelen. Deze ont wikkeling wordt door hei hoofdbestuur van het KNKV al* ongewenst gezien en reeds in zijn opening*woorden kondigde Geutjes reglementaire stappen aan om van dc clubs deelname aan beide competities te eisen Internationaal nlijft korfbal wel in het offensief Optie zaterdag aanvaarde begroting is het be drag voor de verdere intematio- nalisenng van de korfbalsport verdubbeld tot drie ton In over leg met dc Internationale Korf balfederatie IKF zullen bet KNKV en de negen afdelingrn hun inspanningen voornamelijk richten op Europa Daarnaast zal in 1992 de nationale selectie ren promotietnp maken naar Australië en Azië Foutje In de overzichten van de voet baioverschri|vingm in deze krant van zaterdag jongstleden is abusievelijk een foutje geslo pen. I rans Bouc karn staat bij Noord wijk zowel ais komende als vertrekkende speler Voor al le duidelijkheid Irans Bom karn kwam vorig jaar van FC lisse (zo) naar Noordwijk. Vorige week heeft Hour kant overschrijving aangevraagd van Noordwijk naar FCUmc (za). OPVALLEND AANWEZIG Naam: Marco Lijnsvelt Club: DOVO Beroep: Keukenverkoper Leeftijd: L'5 jaar Gewicht: 125 kg. Lengte: 1.97m. Als je denkt dat Hans van der Plas een 'beer van een vent' is en je onverwacht wordt ge confronteerd met het indruk wekkende postuur van Marco Lijnsvelt, dan is het begrijpelijk dat je het even niet meer weet. Het overkwam de spelers van Quick Boys afgelopen zaterdag in de uitwedstrijd tegen DOVO Na de rust weid de Veenendaal se kolos in de spits gezet. Quick Boys kreeg pas na twintig minu ten vat op hem. Je wordt door je trainer ge bruikt als pinch hitter. Val je altijd zo sterk btf„ik mag niet over mezelf roemen Maar als ik in het veld kom, dan zorg ik al tijd voor gevaar. Ik had vier we ken niet gespeeld, ik was ge brand om wat te laten zien." Ie gnat DOVO verlaten. ,.lk ga naar de zondagvierde klasser Veenendaal Het is wat lager. Ik weet dat ik een goede voetballer ben. maar ik wil wei graag spelen Met het tweede van DOVO heb ik alles bereikt wat CT is. Ik wil de gok niet wa gen om de concurrentiestrijd met Bert van der Pol opnieuw aan te gaan. Hij is een goede spits en de rol van pinchitler bes-alt me niet Ik wil ah voet balier worden beoordeeld. De trainer ziet het niet zo in r Volgend seizoen komt Wim Ei lander als trainer. Misschien krijg je een kans? Trxh wil ik die gok niet wagen. Eilander heeft overigens wel een goede indruk op me gemaakt Hij is een typische Rotterdamse bluffer Die heeft DOVO nodig Hij is iemand die je op je flikker greft als bet nodig is. Ie postuur leent zich eigenlijk meer POOT andere sporten. Nooit aan rugby gedacht T „Of Judo. Nee. mijn liefde ligt bij voetbal Ik voetbal vanaf mijn achtste en ik vind dat de leukste sport Motto Dijk Wat werd er gezegd? ..Ik hen een sportieve voetbal ler. Ik maak gebruik van mijn postuur en ik breng wat meer kilo's mee dan hij Dat beeft hi) ermerkt Ik gaf een aai over zijn bol. maar daar was hij grioof ik niet zo van gediend Na afloop u<as je snel weg Te- leunteUing? portie hem I "Nee. ik moeat wrrkrn Ik ben tier in een nachtclub in Arn Met was <1r laatste keer. ik ben het zat Hebben re MJ DOVO pen po trrr broek voor Jou7 "Dat is een heir goeie vraag Ik vtaag er al Jaren om maar ze doen er pen sodemieter voor Ik heb bij MNMBM or A be dongen dat ik alken bij hm kom voetballen ah re voor aan- gepaste kierlmg zorgm Ik heb nou eenmaal aardig grspierde

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19