Sport Reserves QB houden een uur stand Eén incident in Veenendaal Haarhuis kansloos tegen een 'nobody' Wim Jansen tekent jaar bij Maradona moet ook in Italië terechtstaan ARC verovert voor de tweede maal de LD-bokaal Maandag 3 jum 1991 Redactie 071-161400 HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER W1M VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN CüS VAN OOSTEN EnMidW RAYMOND PEIL UMptf RUT GE*MOOGEROOK 13 ARC LEGT VOOR de tweede maal beslag op de LD-Cup voor standaard teams NIEUWSLIJN Klappen die lang nadreunen PALM SPRINGS De vuisten van Terry Norris delen rake klappen uit. De wereldkampioen in het zwaarwelter maakte zaterdagnacht in Palm Springs met een k.o. in de achtste ronde een einde aan de bokscarriere van Donald Curry. Het slachtof fer zei althans toen hij weer was opgekrabbeld: „Dat is het wel geweest. Laat andere jongens het maar opknappen. Voor mij is de tijd gekomen." Curry, tweemaal zelf wereldkampioen, was niet het eerste, die het voor gezien hield, nadat hij was geraakt door Norris. Sugar Ray Leonard deed hetzelfde na zijn laatste gevecht tegen de 23- jarige Amerikaan, dat hij op punten verloor. Het was de 28ste overwinning voor Norris tegen drie nederlagen. Witt achter de microfoon bij CBS NEW YORK Katarina Witt zal tijdens de Olympische Winter spelen van 1992 en 1994 commentaar leveren bij televisiebeel den. De tweevoudige Olympische kampioene kunstrijden (1984 en 1988) heeft een overeenkomst getekend met het Ame rikaanse station CBS. Het bedrijf maakte gisteren bekend de knappe Duitse te heb ben gecontracteerd. Haar werkzaamheden blijven beperkt tot haar specialisme, het kunstrijden. Witt (25) zal een cursus En gels gaan volgen, omdat ze die taal naar de mening van CBS onvoldoende machtig is. „Maar ze hoeft niet veel te zeggen. De mensen willen mooie plaatjes zien. De kijker houdt niet van gebabbel", vinden ze bij CBS. Vier doden op het eiland Man DOUGLAS De TT van het eiland Man heeft deze week niet minder dan vier doden geeist. Het vierde slachtoffer viel zater dag bij de Formule I-race. De in 16de positie liggende Rou An derson verloor de macht over het stuur en kwam zwaar ten val. Gistermorgen overleed de 39-jarige Schot. Hij is de 160ste dode in de 84-jarige geschiedenis van de TT van Man. Wereldrecord speerwerpen voor Raty PUNKALAIDUN - De Finse speerwerper Seppo Raty heeft gis teren bij wedstrijden in Punkalaidun zijn wereldrecord verbe terd. De wereldkampioen van 1987 kwam tot 96,96 meter, bij na vijf meter meer dan de prestatie die hij op 6 mei in de Ja panse stad Shizuoka leverde. VgNENPAAL ROB ONDERWATER Ongewild zorgde Fred Kan bier met een bewonderenswaardige bevlieging op sportpark De Panhuis in Veenendaal. De wonderscho ne treffer bezorgde Quick Boys in de strijd om de nationale za- terdagtitel de valreep een 2-3 zege en dat feit leidde tot innige Katwijkse vreugdetaferelen in Gelderland. Maar de zaterdag geïncasseerde medaille had ook een keerzijde. DOVO zal zich de invasie van 1 juni nog lang heugen. De spe lers zullen niet graag herinnerd willen worden aan de manier waarop de nederlaag op die kil le zaterdagavond tot stand kwam. En het bestuur zal even zeer gedenkwaardige woorden aan de geschiedboeken over het duel tussen de kampioenen van IA en IC toevoegen. De DOVO- leiding toonde zich zaterdag avond gebelgd over het gedrag van de Katwijkse aanhang. Daar was tot het laatste fluit signaal van arbiter Van der Zwaag niets op aan te merken. Goed, tijdens de rust was een opstootje ontstaan omtrent het morsen van bier, maar dat had het bestuur van DOVO aan zichzelf te wijten. De tap open houden voor dorstige Katwij- kers op zaterdagavond levert geld op voor de clubkas, maar leidt soms tot eigenaardige tafe relen. Zoals het ledigen van een glas bier over het hoofd van een bekende. Dat waren ze in Veen endaal niet gewend. Boos Boos vooral waren de Veen en- dalers om het opstootje rondom Leonard Pluimgraaff, geschorst voor het duel van zaterdag en dientengevolge in burger aan de kant. Pluimgraaff had zich ge posteerd achter het doel van go alie Tom van der Niet en onder nam, na de winnende treffer van Fred Kanbier, een poging om Van der Niet met de over winning te feliciteren. Eén van de drie ordebewaarders (Voorzitter Arie Guyt: „De orga nisatie was nu niet wat je noemt uitstekend") probeerde dat te verhinderen. Na enig heen en weer getrek ontving Pluimgraaff een klap. De Katwijker betaalde de dader prompt met dezelfde munt terug. Dat bekwam de Veenendaler slecht. Hij liep te gen een gebroken neus op en meldde zich bij de politie. Pluimgraaff moest voor verhoor mee naar het politiebureau en werd daar zaterdagavond weer vrijgelaten. Pluimgraaff kwam daar tot zijn verbazing de chauffeur van de Katwijkse VIP-bus tegen. Hij deed daar aangifte wegens ver nieling. Bij het verlaten van het DOVO-veld werd het voertuig van de firma Beuk door Veen- endalers met stenen bekogeld. De schade loopt vermoedelijk in de duizenden guldens. Dat uitgerekend selectiespeler Pluimgraaff de glorierijke dag voor de Katwijkse voetballers enigszins besmette, was tegen de zin van voorzitter Arie Guyt. „Jammer, het had niet mogen gebeuren." Het incident vormt volgens de praeses geen aanlei ding om de organisatie rondom supporters te veranderen. Die is in beste handen, vindt hij. „Er is geen enkele reden om de wed strijd tegen Excelsior Maassluis met zorg tegemoet te zien." Afspraken Henk Messemaker, een van de bestuurders van de supporters vereniging, doet dat wel. Bij alle tot nu toe door 'zijn' club geor ganiseerde reizen vielen nauwe lijks wanklanken. Ook al vanwe ge de duidelijke afspraken, die iedereen vooraf ingepeperd krijgt: geen alcohol in de bussen en een kwartier na afloop van de wedstrijd vertrek naar Kat wijk. In Harderwijk bij VVOG bleven er vorige maand een stuk of twaalf achter. Ze moes ten zich per bus en trein naar de kustplaats vervoeren. „Maar af en toe hou ik mijn hart vast", vezucht Messema ker 'Ik word af en toe wel eens bang van de verantwoording die je draagt. Je weet dat er een stel van die gekken tussen zitten. Ik venvacht dat er zaterdag naar Maassluis zeker 20 bussen mee gaan. Het dubbele aantal van bec g Mag ik me daar Borgen om maken?" De Noordwijkse busvervoer der Beuk deelt die zorgen in elk geval niet. ook al werd een van zi|n bussen door DOVO aan hangers voor een deel vernield Hij staat zijn wagenpari zonder enige problemen af aan de za lrrriag«*erMrklasser mi i massale aanhang. ..Quick Boys", zegt di recteur I nk Beuk. "is voor ons een modelclub. Zolang we met die club hebben gewerkt, zijn we op geen enkel probleem ge Met de uitschakeling van Paul Haarhuis kwam zaterdag een einde aan de Nederlandse aspi raties in het enkelspel van Rol and Garros. Na zijn hoopgeven de optreden tegen de Ameri kaan Reneberg en vooral tegen de sterke Joegoslaaf Ivanisevic ging iedereen er gemakshalve van uit dat het onbeschreven blad Todd Martin geen obstakel van betekenis mocht vormen op de weg van Haarhuis naar de laatste zestien. De 20 jarige nummer 243 v an de wereld, die drie jaar geleden in Parijs meedeed met de junio ren en nu pas zijn tweede rat tomooi speelde, had lak aan de aspiraties van Haarhuis. Hij won in twee uur en twin tig minuten met 6-2 4-66 36 3. De 1.98 meter lange Martin, trai ningsmaat van zijn volgende opponent Jlm Courier. moest eerst in Parijs Icwali ficaties spelen „Mijn coach |osé|H| Higueras was al ver 3i rast dat ik daar door kwam", stamelde Martin. „En nu zit ik bij de laatste zestien Vrijdag nog voelde ik me bij de partij Connors - Chang meer toeschouwer dan speler Tegen Haarhuis moedigden wild vreemden mij aan Ik weet niet wat me overkomt." Haarhuis had vrij snel door dat deze Martin meer in zijn mars had dan hij had verwacht „Waar hij die loeiharde, diepe slagen van de baseline vandaan haalde weet ik niet. Hij was even sterk mei zijn forehand als zijn backhand Daar kwam ook nog eeas een haast onbespeel bare service bij. Ik kon geen plan bedenken. Onderschat heb ik hem heus niet. Mijn instelling was net zo als voor de partij te gen Ivanisevic. Zo spelend hoort die jongen veel bogcT op de ranglijst thuis. Wie weet is het een ster in opkomst." Onder de blaren Martin applaudiseerde braaf als Haarhuis een goeie bal sloeg. Dat grbeurde een keer of acht De handen van de Brabander zouden onder de blaren hebben gezeten als hij dat voorbeeld had gevolgd Dat Martin nrrg maar een groentje is bleek bo- vendien uit twee sportieve ge stes om Haarhuis ren niet toe gekend punt te gunnen Haar nuts had bovendien de handt cap dat hij zkh aan het eind van de derde set verstapte en met een pijnlijke rechtervoet verder moest spelen. Bij het sor veren had Haarhuis er nog het meeste last van. Zo blijft voor de Nederlanden- de honderdste editie van de Franse kampioenschappen (aanvankelijk allc**n nationaal) in elk geval in het enkelspel zonder historie. Bondscoach Stanley Franker had zijn ver wachtingen van de Nederian dors voor Parijs op een lager pitje gezet toen hij de loting on - der ogen kreeg ..Afgezien van een enkele uitschieter ging het op gravel nog niet al te nest Daarom hiela ik er rekening mee dat het minder zou gaan dan in Melbourne aldus I ran k.r hrx het vrou wentenms kan ik kort zijn. Op lagrt man na was het niets Dat Rottier zkh kwalificeerde is !s de een beei)e in het slop geraakt We moeten voor nieuwe impulsen zorgen. Maar daar voor is het dringend nodig dat er een vaste begeleider hij komt die de jongr meisjes onder zijn hoede neemt „Maar daar is ten eerste grkl voor nodig en ten tweede zie ik zo'n persoon in Nederland niet rondlopen. Het moet in elk gr val niet iemand zijn die ztchzrlf na twee maanden belangrijker vindt dan de speelsters I >.ti zn je helaas maar al te vaak grheu ren. Ikzelf maak me helemaal geen illusies met topsporters Ik n-ken er zeker niet op dat ze dank ie wel u-gen me zrggrn |r moet jr/rlf helemaal geven en niets lerugverwachtrn Dat.sd. raaBuft Gevaar op de loer Wat de nieuwe lichting bij de mannen betreft houdt Franker zijn hart vast. ,.F.r liggen zoveel gevaren op de loer Krajitrk en Siemerink hebben inmiddels dan bloot aan "'beneden'' kuni halen. Hef zijn sterke benen de v 1de ku at grb stig gr bic sacr rd raken' In hu contract staat dat ze niet langer dan drie maanden uit de routa tie mogen zijn. Daarna krijgrn ze geen koperen duit meer Heus zo lang bet goed gaat lijkt het allemaal aardig Maar er lig gen grote grvarrn op dr loer In ik kan niet altijd het handje van de jongens vast blijven houden Zelfs al zou ik dat willen dao heb ik daar nog geen tijd voor Wim lansen blijft nog één jaar als trainer op de bank bij Feye- noord. Daama legt hij zijn taken als coach van het eerste elftal neer en blijft hij als technisch- direkteur verbonden aan Feye- noord. De oud-international heeft vandaag met het bestuur van Feyenoord een gesprek over het volledige takenpakket voor het volgend seizoen. De spelersgroep van Feyenoord heeft te ken nen gegeven volgend seizoen met lansen verder te willen. Vol gens aanvoerder John Metgod zou het niet verstandig zijn om nu weer een nieuw gezicht voor de groep te zetten. De leiding van Feyenoord is het daarmee volledig eens. realiseert zich dat de sportieve opleving van de club grotendeels het werk van lan- is geweest. Diego Maradona moet op 26 juni in Napels terechtstaan op beschuldiging van gebruik van verdovende middelen en het verstrek ken ervan aan anderen. Rechter Nicola Qu- attrano liet de dagvaarding uitgaan na over leg met openbaar aanklager Luigo Bobbio. Deze laatste onderzoekt in hoeverre Mafa dona betrokken is bij de drugs- en maffia- scene in de Italiaanse havenstad. Maradona. die in 1984 voor Napoli gina spelen, keerde terug naar zijn geboorteland Argentinië, toen de Italiaanse voetbalbond bevestigde, dat er bij een dopingcontrole op 17 maart sporen van cocaine in zijn urine waren gevonden. De 30-jarige aanvoerder Argentinië werd voor vijftien maai Napoli en inden ge schorst. Deze straf werd door de Intcmatio nab VoaW Padwaib (FIFA) wereldwijd overgenomen. In Buenos Aires werd Mara dona bij een actie van de politie gearres teerd, terwijl hij kennelijk onder invloed van drugs was en een dag later weer tegen betaling van een borgsom van 20 000 dollar op vrije voeten gesteld. Volgens vrienden is Maradona niet van plan naar Italië te gaan om daar terecht te staan. Bovendien mag hij zonder toestemming van een Algentiin se rechter het land nkl verlaten Als hij in eigen land wordt veroordeeld, riskeert Maradona een gevangenisstraf van maxi maal twaalf jaar Rij een hoorzitting, die di n bi t I MMd gHwudwi rawfciu Quat trano het verzoek v an Maradona s advocaat Vlncenzo Siniscalchi om de zaak wegens gebrek aan bewijs te laten vallen. Het komt vandaag de dag niet vaak meer voor, dat Quick Boys de rol van underdog krijgt op gedrongen. In de finale van de LD-cup pro beerde een tamelijk willekeurig bij elkaar ge voegd Katwijks gezelschap als muis te ontsnap pen aan kat ARC. Na ruim een uur bleek Quick Boys zaterdagavond op het UVS-terrein, on danks dapper verweer, te nietig voor het keur korps van de scheidende trainer Bert Jansen (2- 4). LEIDEN TIM BROUWER DE KONING De bescheiden toeschouwers- schare kreeg desondanks meer voorgeschoteld (tan waarop vooraf mocht worden gehoopt. Een verrassend scoreverloop, oude Katwijkse glorie, een ge miste strafschop en uiteindelijk, toen de pijp bij Quick Boys leeg was, zelfs nog een swingend ARC. Met een hoofdrol voor Dennis Krijgsman, voor het laatst gehuld in het roodzwart. De naar Vitesse overstappen de Alphenaar, die volgend sei zoen wellicht bij de profs voor de leeuwen wordt geworpen, zal nog wel eens met weemoed te rugdenken aan zijnslotoptre- den bij ARC. Toen routinier Teun van der Plas in de pauze met een wond aan zijn wenk brauw in de kleedkamer achter bleef, werd hij alleen nog maar achter zijn vodden gezeten door invaller Wim van der Plas en steeds vermoeider rakende Kat- wijkers als Marcel van Duiven voorde, Bas van Dijk, Cor Zui derduin. Daarvóór liep ARC overigens lange tijd achter de feiten aan. Na een vlot verkregen voor sprong Krijgsman scoorde op aangeven van Arjan van der Laan verzuimde het de wed strijd snel te beslissen. Quick Boys, dat alleen in handelings snelheid achter bleef bij de Al- phense eersteklassei de optimaal van het i van de voormalige eerste-elftal- spelers Mart van der Plas en Kees Varkevisser. Eerstgenoem de zette geen stap te veel. maar Een Alphens onder onsje bij de uitreiking van de LD-bokaal. Afdelingsvoorzitter richt zich tot Dennis Krijgsman (midden) die vertrekt naar prof- dub Vitesse. •FOTO LOFK ZUYDER- DUIN stond wel steevast op de goede plaats. Laatstgenoemde strafte in de veertigste minuut Alphens balverlies op het middenveld af met een doeltreffende rush: 1-1. Strafschop Nog voor de rust had Van der Laan Quick Boys weer op ach terstand kunnen zetten, als hij een strafschop wegens hands van Van Duivenvoorde had be nut. Maar met de nonchalance die het spel van ARC lange tijd kenmerkte, mikte hij ruim naast het doel van Marco Ruwaard, nadat hij zijn aanloop eerst nog onderbrak. Ook de blessurebe handeling van Teun van der Plas overleefden de Katwijkers, al hielp Wilco van Leeuwen nog een grote kans om zeep. Kennelijk putte Quick Bovs, met spelers uit het vijfde elftal in de gelederen, kracht uit de thee. Nadat de blessuregevoeli- ge ARC-verdediger lan Wouters, wiens knie op slot zat, het veld had geruimd voor Paul Dijk man, kreeg Nico Kulk het op zijn heupen. De gewaardeerde linksbener van Quick Boys 3 be nutte de hem geboden vrijheid uitstekend. Tegen zijn schot was doelman Pascal Korteweg Maris niet bestand: 2-1. ..Ons doel was zo veel mogelijk tegen stand bieden", aldus de doel puntenmaker. We hadden weliswaar sinds begin mei niet meer getraind, maar met een bekerfinale weet je het nooit Nog geen kwartier later wist iedereen het wél. De conditie van de Katwijkers schoot te kort. Na 61 minuten trof Van leeuwen na voorbereidende werkzaamheden van René Lam- mers de roos: 2 2. Twee minu ten later velde Krijgsman met een fraaie schuiver het vonnis over Quick Boys. Een knappe volley van de aanstaande Vites- se-speler stuiterde vervolgens via de lat naar Van der Laan. die aan alle twijfels een einde maakte: 4-2. Fris Het laatste half uur voetbalde ARC. op weg naar zijn tweede LD-bokaal na driejaar geleden bij Rijnsburg in de nnalr to heb ben gewonnen van IDWS, fris van de lever. Als enige van Quick Boys vertoonde Ruwaard nog geen vermoeidheidsver schijnselen. Met name de ijveri ge Dijkman moest met lede ogen toezien hoe de sluitpost van Quick Boys alle inzetten uit het doel ranselde Dat de score in de slotfase niet hoger opliep, betekende gerechtigheid voor Quick Boys. Doordat het een uur lang boven zijn stand voetbalde, viel de af gekalfde bekerfinale voor onver beterlijke voet hall lefhebbers nog wel te pruimen. De Kat wijkse vermoeidheid aan het eind van het kat-en-mub spel zorgde er bovendien voor. dat Bert lansen. Dennis Krijgsman, Hans Wouter Valk. Richard de Vlaming en Arno Lancei geen kater overhielden aan nun laatste wedstrijd voor ARC Een deel van de supporters schare van Quick Boys afgelopen zaterdag in Veenendaal, met op de achtergrond bussen van Beuk. Een van de voertui gen van de Noordwijkse vervoerder werd met stenen bekogeld en liep voor duizenden guldens schade op.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 13