ji SPORT LMHC met overmacht kampioen Oegstgeest ziet kans op promotie stijgen Achttien ereplaatsen voor Leidse zwemmers Valken plaatst zich voor na-competitie Foreholte revancheert zich tegen Quintus Maandag 22 apnl 1991 r«Jactle 071-161400 ao van kaam herman JOUSTRA TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER W1M VAN WANROOY ROB VAN DER ZANDEN Eindredactie HENK HOUTMAN Vormgeving RON van HAASTRECT 16 NIEUWSLIJN Foreholte heeft grote plannen Ton van Bom, penningmeester van het Nederlands Handbal Verbond en het strategisch commando van de Voorhoutse ere- divi8ionist Foreholte, wil de handbalverenigingen in de Bollen streek (met onder meer Northa, MSV, Hillegom, Nieuw-Vennep) de krachten met Foreholte laten bundelen om vanuit die ver sterkte basis een machtsgreep voor te bereiden. Voorlopig heeft alleen Nieuw-Vennep, van welke vereniging van Bom ere voorzitter is, zich voor het verbond met Foreholte uitgesproken. Wel is Hans van Loen, trainer van Oase, al inge lijfd bij Foreholte. Hondje taboe bij Heerenveen De KNVB blijkt op de kleintjes te letten. SC Heerenveen kan daar sinds kort over meepraten. Vanuit Zeist kreeg SC Heerenveen af gelopen week een brief met de mededeling aat de club de regle menten dit seizoen diverse keren heeft overtreden. De eredivi- sionist werd een boete in het vooruitzicht gesteld als er zich nog eens een hond binnen de afrastering zou bevinden. leiden ron hoogenpam TAFELTENNISMEOEWERKER Oegstgeest heeft zich na de 4-6 winst tegen naaste concurrent Odion plotseling weer kandi daat gesteld voor de titel in de eerste divisie. Uitgerekend op vijandelijk terrein werd de voor sprong van vier punten op Odion vergroot tot zes punten, zij het met een duel meer ge speeld. De vrouwen van Docos gleden in en tegen Hoonhorst met 9-1 uit, maar dat deed ook degradatiekandidaat Tempo Team thuis met dezelfde cijfers tegen koploper Irene. Een op volle toeren spelend Oegstgeest boog een 3-1 achter stand verrassend om in een 6-4 winst. Hiermee heeft de toch ai hectische slotfase van de com primé nog een verrassen.Ir oni knoping gekregen. De zes pun ten voorsprong op Odion kun nen volgende week tegen het gehandicapte Kluis worden uit gebouwd. Maar het Oegstgees- ter team zal dan tot 4 mei moe ten wachten voordat het eindre sultaat bekend is. De competi tieleider van de NTTB presteer de het namelijk om het voor de eerste ronde geplande duel Odion-Kluis te verschuiven naar die datum. Daarom zal Oegst geest pas op die datum kunnen vernemen of het al dan niet kampioen wordt. De broodno- digp winst op Odion biedt in elk geval goede perspectieven voor het kampioenschap. In de derde divisie moest Docos op bezoek bij koploper Oegst geest 2. Van een spannnende derby was geen sprake, mede gezien het feit dat er voor de Leidse ploeg weinig eer meer viel te behalen. Voor de tweede keus van Oegstgeest lag dat met een potentieel kampioenschap totaal anders. Het trio Wim Ger- tenaar, Jurgen Massink en Mar co van der Meijden walste met ruime cijfers (9-1) over Docos en eisten daardoor terecht de ti tel voor zich op. Edward Huist redde de eer ten koste van Mas sink. Het Katwijkse Rijnsoever heeft zich na de 6-4 winst op het geduchte Shot zo goed als veilig gesteld. Chiel Kuiper en Marco Cecchi vochten zich naar twee zeges, terwijl Gert Jan van Duijn dat eenmaal deed. Ook het dubbel betekende Katwijkse winst. De vrouwen van Docos mo gen ondanks de 9-1 nederlaag bij Hoonhorst (alleen Petra Bui tenlaar scoorde) toch nog opge lucht ademhalen, want de drie punten voorsprong op Tempo Team moeten ze in de laatste ronde thuis tegen de Amster damse vrouwen kunnen verde digen. katwijk nora bakker zwemmedewerker lieidse zwemmers hebben de kampioenschappen van de kring Gouwe Rijnstreek be heerst. In de tweede ronde van het afgelopen weekeinde stond voor de allersnelsten met de lange adem de 800 of de 1500 meter vrije slag op het program ma. Achttien van de zevenen twintig ereplaatsen was de Leid se oogst van deze ronde. Antoine van Weerde (LZ) en Marco Blokpocl (Zijl) waren sucsesvol op de 1500 meter vriie slag bij de mannen. Van Weerde scoorde een tweede plaats met de tijd van 18.01.6 en Blokpocl volgde als derde in 18.36.1. Lou ter leidse zwemmers bij dc prijsuitreiking op die afstand bij de mannen lot zestien jaar. Dennis Schouten (Zijl) zegevier de met 18.34,6 over zijn broer Mark, die aantikte in 18.53,3 en over Robert Ian Bakker (LZ), die als derde 18.59,0 liet noteren. Ook bij de mannen tot veer tien jaar waren het allemaal deelnemers van de Leidse ver enigingen. Winnaar op de 1500 meter werd LZ-zwemmer Ri chard van Duyvenbode in 18.47,9. Na hem kwamen De Zijl-zwemmers Marten van der Meyden en Micha Prins aan dc finish in 19.05.3 en 19.16,7. De vrouwen werkten de 800 meter af. In de leeftijdscategorie tot achttien jaar legden de Zijl- vrouwrn Radna Mulder en Hanneke Koopmans op de eer ste en de tweede plaats beslag met tijden van 9.29,8 en 9.53,7. De tijd van Mulder was goed voor een startplaats tijdens de Nederlandse kampioenschap pen (NI0- Die werd ook door De vrouwen van LMHC zijn door een 2-0 overwinning op Haarlem met overmacht kampioen geworden in de twee de klasse. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft LM HC een voorsprong van vijf punten. De vrouwen van Alecto (eerste klasse) en de mannen van de Leidse Stu denten (derde klasse) wonnen beiden, maar zullen pas volgende week een kampioenschap veilig kunnen stellen. In de eerste klasse zegevierden zowel de mannen van Roomburg als die van Alecto, waardoor beide ploegen kans op handhaving behouden. lbden remmelt otten HOCKEYMEDEWERKER LMHC was de eerste helft be duidend sterker dan EHV uit Enschede. Een ruim aantal mo gelijkheden leverde slechts één doelpunt op. Na een aanval op links gaf Jeroen Dubbeld voor aan Ronald Carpentier, die de bal in de hoek schoot. In de tweede helft raakte LMHC de greep op de wedstrijd kwijt en weeg EHV de kans terug te ko men. Nadat Carpentier en Friso Hylkema hadden verzuimd de voorsprong uit te bouwen, maakte Enschede uit een straf- comer gelijk. In de eerste klasse B versloeg boekte Roomburg zijn tweede zege op rij door Bennebroek met 3-2 te verslaan. Daardoor heeft Roomburg, net als vier an dere ploegen, dertien punten. Op de ranglijst staat alleen Alec to daar nog onder met 11 pun ten. Roomburg kwam gisteren snel op een voorsprong doordat Johan Biekart een slecht ver werkte strafcomer van Cees Wendt intikte. Na de 1-1 bracht Wouter Eikenhout, na een fraaie solo van Biekart, Room burg op 2-1. Eikenhout zorgde ook voor 3-1. Bennebroek scoorde nog 3-2, maar de zege van Roomburg kwam niet meer in gevaar. Alecto had gisteren geen last van de nederlaag tegen Room burg vorige week. Met goed hockey haalde de ploeg twee punten weg bij Rood Wit in Aer- denhout. De Leiderdorpers faal den alleen in de afwerking. Na een doelpunt van Eric Kruis had de 1-0 ovewinning veel hoger moeten uitpakken. Hugo Kra nenburg en Kruis slaagden er niet in dé kansen in treffers om te zetten. Forescate staat tweede in de tweede klasse en leek gisteren op weg de achterstand op kop loper Evergreen uit Maassluis te verkleinen tot één punt. Na een uitstekende eerste helft zou er, ondanks een 0-0 ruststand, in de tweede helft gewonnen wor den, meende trainer Jaap Suyk. In de rust bleek echter de sproei-installatie niet te werken, waardoor verder spelen onmo gelijk was. Op 30 april wordt de tweede helft uitgespeeld in Voorschoten. Noordwijk en Rijswijk moch ten zich allebei een helft de sterkste noemen en verdeelden de punten: 1-1. Een raak gesla gen stafcomer van Thomas Aten werd ongedaan gemaakt door een trefzekere comer van de tegenstander. De Leidse Studs staan drie punten voor op Souburgh en gaan volgende week hun twee de kampioenschap in twee jaar binnenhalen. Met een 6-0 uit slag tegen Ommoord toonden zij aan te sterk te zijn voor de tweede klasse. Doelpunten kwa men op naam van onder ande ren Jurjen van Aken, Lennon Wiarda en Marc van Pappelen- dam. In de vierde klasse leed Cat- wijck een 2-1 nederlaag tegen Abcoude. Dankzij een doelpunt van Henrik Houwaart leken de Katwijkers op een simpele zege af te stevenen, maar de oppo- nent benutte twee van zijn schaarse corners en zag Cat- wijck telkens falen. Hisalis concentreert zich op het volgende seizoen en kreeg met vijf invallers een 7-0 neder laag te verwerken tegen de Kik kers. olgende week zal Alecto het kampioenfeest kunnen vieren in de eerste klasse, wanneer de Leiderdorpse vrouwen thuis te gen het zwakke Alkmaar spelen. Gisteren versloeg Alecto het matige Rood Wit met 1-0. Het duurde tot de vijfde strafcomer voordat Lydian Mentink trefze ker uithaalde. Na die voor sprong slaagde Rood Wit er niet meer in veel gevaar te creëren. Na een enkel jaar in de twee de klasse keert LMHC terug naar de eerste klasse. De uit wedstrijd in Haarlem werd door de club uit Oegstgeest gisteren met 2-0 gewonnen. Daarmee is twee ronden voor het einde van de competitie de titel binnen. Voor rust was LMHC al de sterkste, na rust werd de winst binnengehaald met twee doel punten van Cathelijne Kra nendonk; de eerste uit een strafcomer, de tweede na een voorzet van Karin Melzer. i Rijnsoever kunnen na de ruime 8-2 over winning op. Irene het kam pioenschap in de tweede divisie bijna niet meer ontlopen. Ma- riska de Haas (3x winst), Iris Sjaardema en Saskia van der Gugten sloten beiden af met twee overwinningen. De vrou wen van Scylia zijn gedegra deerd. Niettemin werd de dub bele wedstrijd tegen Irene rede lijk afgesloten (thuis 5-5 en uit 1 -9) Tegen ZTTC werd nipt ver loren (4-6). Bianca Hocks (LZ) binnenge haald met haar tweede plaats bij de vrouwen tot zestien jaar van 9.40,7. Saskia de Keyzer (LZ) nam de tweede prijs in ontvangst bij de vrouwen tot veertien jaar voor haar tijd van 10.48,0 en werd Linda Weijer- mans van De Zijl derde met 11.04,6. In de leeftijdscategorie daaronder (tot 12 jaar) werd sneller gezwommen. Natasja Sierag (LZ) en Jorien Kleywegt (Zijl) werden eerste en tweede met dc tijden 10.06.3 en 10.20.7. Ook voor de jongens in die leeftijdscategorie stond de 800 meter vrije slag op het program ma. IZ-zwemmers waren hier oppermachtig. Stephan van Iterson is de laatste weken niet meer te kloppen. Ook nu tikte hij als eerste aan in 10.35,7. Na hem kwamen zijn clubgenoten Tom Onderwater en Arjan Pont als tweede en derde aan in 11.06,5 en 11.10,4. Jan Dulvesteijn, directeur Sport en Rekreatie van de gemeente Lelden, laat zien dat hij op in de landelijke tweede klasse op. de heuvel ook heel wat mans Is. Ter ere van de Daarna gingen de Leidse honkballers zelf ai ingebruikname van de vernieuwde accommo- de slag. Het duel tegen het sterke Uithoorn datie Pomona luisterde hij gisteren de eerste leek op een fiasco uit te lopen. Na een 0-7 competitie-wedstrijd van de Key Town Hitters achterstand in de vierde inning, herstelde Key Town zich enigszins. Norman de Roon, Elton Petrona (2x), Johnny Els en Humphrey Secun- da zorgden ervoor, dat de uiteindelijke marge niet groter was: 5-12. foto loek zuyderduin leipen ruud patt1apon voetbalmedewerker Valken '68 is de laatste periode kampioen van de Leidse zater dagafdeling geworden. Door de 2-5 zege op HVZ en het de 3 I nederlaag van concurrent Abbe- nes tegen Koudekerk sleepten de Valkenburgers de vierde pe- riodetitel in de wacht. HVZ Valken 2-5 Valken-aanvoerder Willem de Wit had zich waarschijnlijk geen beter afscheid kunnen wensen. Na zestien jaar vindt de voor stopper het welletjes en hangt hij zijn 'kicksen' aan de wilgen. De Wit was overigens de beste man van het veld en nam hij ook de vijfde treffer van Valken voor zijn rekening. HVZ nam wél een l-O voorsprong, maar toen de stand gelijk was getrok ken liep Valken na de hervatting over de tegenstander heen. Hans Vijgeboom (2x), Vincent Zandbergen (2x) maakten de andere treffers van Valken. Voor HVZ scoorden Henny Kanbier en Bram Blijleven. Koudekerk - Abbenes 3-1 De nederlaag kwam als een zware domper voor Abbenes, want het was beslist sterker dan Koudekerk. Doelman Dorrepaal moest éénmaal buigen voor een inzet van Remco Zijsling, maar daarna liet hij zich niet meer passeren. Na rust sloeg Koude kerk onverbiddelijk toe. Twee maal Robert Valk en éénmaal Eric Smit dompelden Abbenes zowaar weer een elftal op de mat en leken van zins om er ook iets van te maken. Na een strafschop van Martijn Verbeek kwam LSW al vroeg op voor sprong, maar die werd niet uit gebreid. GWS kwam langszij, nadat Charl Hanny de bal in de kruising had gejaagd. De Sas- senheimers gingen wel door. Dat bewezen Willem en Gijs van der Meij en Frank van der Eist. MVKV - SVOW 4-0 MVKV won voor de de achtste keer in dit seizoen. Al voor de rust namen de Katwijkers een veilige 3-0 voorsprong dank zij doelpunten van Gijsbert Ouds- hoom, Maarten de Mol en weer Oudshoom, die vanaf elf meter raak schoot. Daarna nam MVKV gas terug en vond alleen De Mol het net nog. Lugdunum - Alphia 1-5 Een verplicht nummer, vond trainer Chris van Oostrom van de Alphense kampioen. Toch viel de zege ruim uit. Leen Baay (2x), Angelo Leefrok (2x) en Jean Paul Versluis waren daar ver antwoordelijk voor. Voor de te gentreffer zorgde Dick Oepkes. Woubrugge - De Sleutels 1-1 De Vlietbewoners hadden lange tijd het beste van het spel, maar waren onzorgvuldig in de afwerking. Woubrugge nam de leiding, nadat een voorzet van Walther van Zuuren door Hans Hoogenboom hard was inge schoten. Een jagend De Sleutels pakte daarna toch een punt, doordat Ronald Guldemeester een verdedigingsfout afstrafte. Een kleine vertegenwoordi ging van LZ 1886 reisde naar Amersfoort voor de limietwed strijd in het kader van de zo- merkampioenschappen. Saskia de Keyzer slaagde erin om zich te plaatsen op de 100 meter rugslag met de tijd van 1.13,4. Datzelfde deden ook Bianca Hoeks op de 100 meter vrije slag. 1.01,6 en Richard van Duy venbode op de 200 meter wis selslag. 228.4. Bijleer Zwemvereniging Katwijk is er in geslaagd een nieuwe trainer aan te trekken. De vroegtijdig ver trokken huidige trainer IX* Haas wordt opgevolgd door Sassen - heimer Chris Bijker. NIEUW-VENNEP HANDBALMEDEWERKER Nooriander/Foreholte heeft zich gerevancheerd voor dc krappe nederlagen tegen VZV en V&L De Voorhoutse hand- balsters versloegen Quintus gis teren in een aantrekkelijke wed strijd in Nieuw-Vennep met 20- 13. Quintus was niet in staat om een sterk Begin met lolanda de Kok in de hoofdrol, zij scoorde vijfmaal, voort te zetten. Dat was echter ook dc verdienste van een vooral collectief prima acterend Foreholte. Interim- coach Annie Plug leek wat te lang te aarzelen met een per soonlijke dekking van de gang maakster bij de ploeg uit Kwintsheul. Naar later bleek had zij dat bewust gedaan, om dat zij Quintus in de waan wilde laten dat de winst voor het grij pen lag. Toen tegen het einde van dc eerste helft (8-8) de Voorhoutse terrier Ellen War merdam dat ging doen. raakte Quintus de draad kwijt en bleek die in de rust (13-9 voor Fore holte) ook niet te kunnen terug vinden. Foreholte dicteerde met een gesloten verdediging en Anita Seur in topvorm de tweede helfL Quintus kwam nauwelijks aan de bak. De Kwintsheulse in ternationals De Kok. Sonja van Velzen. Bianca van der Meer en Monique Gijsman kregen geen kansen. Het zelfvertrouwen van de Voorhoutse speelsters daarente gen steeg omgekeerd evenredig met dat van Quintus. Bij de stand 16-11 met nog circa twaalf minuten te spelen had Foreholte de wedstrijd al ge wonnen. Dat de eindstand op 20-13 bleef steken lag aan de gemiste kansen aan Voorhoutse zijde. In de veldhandbalcompetitie wonnen de mannen van Satur- nus in de regionale eerste klasse gemakkelijk van DES 23-15 (rust 13-4). De matte start van DES, in de zaal een geduchte te genstander, was voor een gretig Satumus voldoende om een stevige basis te leggen voor de winst. De mannen van HW klopten in de tweede klasse EHC: 17-19 (6-11De Voorschotense verde diging gaf geen krimp, toen F.HC in de tweede helft ging drukken. De vrouwen van HW verloren in de eerste klasse eer vol van WIK 6-8 (1-3). In de laatste seconden van de wedstrijd, moest Roomburg alsnog een gelijkspel toestaan aan Bennebroek. Het Leidse team ging met 1 -0 de rust in en kwam na de gelijkmaker op nieuw op voorsprong. In de rommelige slotfase werd het nog 2-2. waarna direct het eind signaal klonk. Forescate kwam in Zand voort niet verder dan 0-0. Als Romee Zwaan de kans die ze kreeg be nut had of Danielle Engelen de strafpush in de laatste minuut niet naast had geschoven, was winst mogelijk geweest. In de derde klasse A hield Noordwijk de koploper Capelle op een gelijkspel. Ondanks een 2-0 en een 3-2 achterstand vocht Noordwijk zich naar een puntendeling. Angela de Lange, Frederique Lempers en Mara van der Heiden scoorden en keepster Dorien van Dijk stopte een strafpush. De Leidse Studs verloren met 2-1 van Aeolus. Eugenie van Nispen tot Zevenaar bracht de studentes op voorsprong. Daar na legde een ernstige blessure van een tegenstander het spel een kwartier stil. Die onderbre king bracht Aeolus het juiste rit me en uiteindelijk de overwin ning. Bernardus sluit af met periode-titel lbden lars ulrich Bernardus heeft in de laatste competitie-ronde in de zondag- afdeling de periodetitel behaald door een overwinning op Rijn land. UDO versloeg VNA, terwijl VNL en Teylingei) hun krachten spaarden voor de nacompetitie. VNA - UDO 2-4 Er stond niets meer op het spel voor beide ploegen. UDO wilde het interim-trainersduo Hans Susan en Ron Wetselaar een passend afscheidscadeau aan te bieden. De twee hadden voor de laatste keer het eerste elftal van de Oegstgeestenaren onder hun hoede. VNA nam desondanks een voorsprong door John Tuinhof de Moed. Binnen een kwartier stelden de gasten de overwinning veilig. Werner Knetsch en Rene Fleur (2X) brachten de stand op 1-3. Doordat UDO verslapte kon jacco van der Laan namens VNA wat terugdoen. Uiteinde lijk bepaalde Werner Knetsch de eindstand op 2-4. Bernardus - FC Rijnland 2-0 Na twee mislukte pogingen om een periodetitel te pakken, behaalde Bernardus nu een tweede stek in de tussenperio de, die recht geeft op een plaats in de na-competitie. Rijnland, dat nog niet uitgeschakeld was voor een eventueel vervolg op de competitie, was het slachtof fer. Frans Zandbergen was de man, die met twee doelpunten de zege veiligstelde. In de eerste helft kopte hij een voorzet van Marco Wonders schitterend in, terwijl hij na de pauze een actie van los van Kampen afrondde. Daarmee was de eindstand (2- 0) bepaald. Teyiingen - VNL 0-0 Teylingen en VNL wilden geen onnodige risico's lopen. Beide ploegen hadden zich al eerder verzekerd van een plaats in de nacompetitie en gaan met Bernardus en Stompwijkse Boys strijden voor één plaats in de vierde klasse KNVB. Er werden weinig fouten gemaakt in het duel. waardoor de stand op 0-0 bleef staan. Michel Schouten raakte enige minuten voor het eindsignaal de paal, maar het gelijkspel was terecht. MMO Warmunda 4-2 MMO had nog kans op de vierde periode. Het versleog Warmunda, maar toch is het seizoen voorbij voor de ploeg uit Hoogmade. Door een slech ter doelsaldo eindigde de thuis club als derde in de laatste pe riode. Doeltreffend waren Rob van der Meer en Levent Eroglu voor de thuisclub en Geco de Winter en Rob van Duyn voor de gasten. Althans voor rust, want na de theepauze zorgden Hans van Goozen en opnieuw Levent Eroglu voor 4-2. KORT ANGELIQUE DE WIN IS IN het afgelopen weekeinde in het Franse Tour Europees kampioe ne bowling geworden. De 22-ja- rige nationale titelhoudster uit Sittard versloeg in de finale van het individuele kampioenschap de als eerste geplaatste Finse Kujanen. Rechter bepaalt lot Ter Leede VROUWENVOETBALMEDEWERKER Voor Ter Leede vindt aanstaan de donderdag een belangrijke zitting van tuchtcomissie plaats over de wedstrijd van concur rent Zwart Wit tegen HOV, die bij een 1-1 stand wegens een vechtpartij werd gestaakt. In het ongunstigste geval wordt HOV, dat nu drie keer bij een dergelijk incident betrokken is geweest, uit competitie genomen en zou het betere resultaat van Ter Leede tegen HOV komen te ver vallen en daarmee waarschijn lijk ook de kans op het kam pioenschap van de eerste klasse interregionaal. In de zondag eerste klasse vierde kampioen Docos nog eens een extra feest je, toen aanvoerster Marga van Kins in het laatste kompetitie duel het 150ste doelpunt liet aantekenen. Ter Leede-HBSS 5-0 Zoals altijd toonde HBSS zich een stugge tegenstander. Het moest tot diep in de tweede helft maar één keer buigen voor een inzet van Nathalie Geeris, maar. toen brak Anette Bee- rendonk de ban. In de slotfase liep Ter Leede alsnog uit naar een ruime zege na opnieuw een treffer van Geeris, waarna de Ter Leede-aanvalstTein pas goed op de rails kwam en ook Gaby Knol en Els Schhon nog tot scoren kwamen. In de tweede klasse beleefde Oegstgeest een nachtmerrie. Het nam verdiend de leiding door een treffer van Annelies Oskam. Daarna sloeg het bles sure-spook toe: zowel Wil van der Voort als Anneke van Brakel moest in de eerste helft de strijd met een enkelblessure staken. Met één wisselspeelster kwam Oegstgeest dus al 'mankracht' te kort. De misere bleef echter aanhouden, want Marion de Groot raakte opnieuw ernstig geblessseerd aan haar knie. Toen tien minuten voor tijd ook keepster Conny Hoogstaten na een ongelukkige botsing moest uitvallen was de limiet voor het geplaagde Oegstgeest bereikt en kon de nederlaag niet uitblijven. In de zondag eerste klasse moest Sleutels, na lange tijd goed overeind te zijn gebeleven, zich toch nog met 2-0 gewon nen geven aan VCS. Kann Ter- braak benutte een foutje in de Leidse achterhoede, waarna vlak voor tijd Anneke Plug een solo doeltreffend afrondde. In de eerste klasse regionaal is de koek nog niet op voor Docos. dat nu weer kortte metten maakte met Foreholte: 8-1. Marlies van Egmond nam met vier treffers de honneurs waar voor de licht geblesseerde In- grid Mourits. die maar één helft meedeed. Maria Kesten redde niet alleen de eer voor Forehol te, maar kan zich trots scharen onder de enige vier speelsters die tegen Docos scoorden. Na dat de Docos-keeper Yvette Snijders, nu opgesteld als spits, met een doelpunt bewezen had ook te kunnen voetballen en nog twee treffers van Deborah FreudenthaJ volgde de gedenk waardige 150ste van Van Kins. UVS moest met 1-2 het on derspit delven tegen stadgenoot LFC UVS kwam via EUen van Eijk weliswaar aan de leiding, maar ging daarna zo noncha lant met de kansen om dat LFC in de tweede helft via twee tref fers van Brenda van Straalen met de winstpunten aan de haal ging FC Lisse kwam via een op de valreep verkregen penalty, be nut door Anita de Bakker, nog op gelijke hoogte met Altior dat lange tijd aan ae leiding was ge gaan na een doelpunt van Jo- landa de Goede. Alkmania en WSB leverden lange tijd een gelijkopgaande strijd, waarin Alkmania door Linda van Veen aan de leiding kwam. Even later kwam WSB weer langszij en het duurde tot even na rust eer er kentering kwam ten gunste van Alkmania via een penalty, toegekend aan Ciska van Egmond en verzilverd door Conny Heemskerk. Daar na liep de thuisclub uit naar een ruime 7-1 overwinning. Meerburg was Kickers met 6- 1 de baas en bezegelde daarmee de degradatie van de tegenstan ders. Bireit Goddijn voltrok met drie treffers het vonnis, gevolgd door Patricia van Diemen met twee doelpunten. Ook Esther van Diest kwam tot scoren. Ka rin Vogelaar redde de eer voor Kickers.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16