Sport Ajax lonkt weer naar de titel Groningen na jaar onderuit in uitduel Wanprestatie van Anderlecht Duitse topclubs delen Komst Souness doet Liverpool goed Bordeaux begint opmars Barcelona stap dichter bij titel Maandag 22 apnl 1991 4 BROUWER DC KONING ROB ONDERWATER A VAN WANROOY R ZANDEN Eindredactie HENK HOUTMAN Vormgeving: R 14 NIEUWSLIJN Jan Wouters niet in beroep Jan Wouters van Ajax gaat niet in beroep tegen de schorsing van vier wedstrijden, die hem vorige week door de tuchtcommissie van de KNVB werd opgelegd. De middenvelder kreeg in de topwedstrijd tegen PSV de gele kaart van scheidsrechter Houben. De Ajacied had de arbiter weggeduwd. De tuchtcommissie zette de bestraffing om in een rode kaart. Desondanks heeft Ajax grote moeite met de straf. Beenhakker: „Ik blijf erbij dat er sprake is van grote willekeur. Wouters wordt gestraft op basis van tv-beelden. Op de televisie zag ik zaterdag een jongens van FC Twente zijn doorgebroken tegenstander on deruit schoppen. Daar werd niet eens voor gefloten. Ik ben zeer benieuwd wat met deze zaak gebeurt." Spartak bestraft voor snoepreis De voetbalbond van de Sovjetunie is van plan Spartak Moskou te bestraffen, omdat de club onlangs zonder toestemming mee deed aan een lucratief toernooi in Japan. Daardoor miste Spar tak twee competitieduels. Volgens de krant Sovjetski Sport heeft de tuchtcommissie van de bond besloten beide duels verloren te verklaren. Het bonds- bestuur moet de maatregel nog goedkeuren. De krant schrijft dat Spartak naar Japan vertrok, ondanks het feit dat de duels tegen Tasjkent en Dinamo Kiev niet verplaatst kon den worden. Net terug uit Japan, verloor Spartak het duel in de halve finale van het Europa Cup l-toemooi tegen Olympique Marseille met 1-3. FC Groningen weet weer wat het is om een uitwedstrijd voor de competitie te verliezen. FC Twente was op 29 april van het vorig jaar verantwoordelijk voor de laatste nederlaag (4-1) op onderuit. Arbiter Lammers wei - gen de paal nog het dichtst bij Twente mocht bovendien van 1 geluk spreken dat het niet al na 25 minuten met tien man ver der moest Kamebeek haalde de doorgebroken uitblinker Mey< vreemde bodem van de Gronin gers. Dezelfde ploeg maakte za terdag in een sensationeel duel met 4-2 een einde aan een fraaie reeks. Grote man bij de Enschedeërs i de kleine Claus Nielsen. De gerde een kaart te trekken rood op zijn plaats was geweest. Hij had dan tevens kunnen voorkomen dat Ten Caat zich op zijn beurt ernstig vergat. De middenvelder, die ongeveer in zijn eentje de hele linkerkant bij Deense spits scoorde driemaal Groningen moest bestrijken, gaf de voorzet waaruit Ter maakte zich zo kwaad dat hij Avest het tweede doelpunt 1 de Tukkers produceerde. Trainer Westerhof van de be- Ron Willems haalt vernietigend uit en zorgt v r Ajax. Stanley McDonald rte til- EREDIVISIE 2 0, 70 3 KhOU««S: 18 000 Vitesse - NEC 0-0. man* Toeschouwers 7400. Gele Wafirooy en Lot- wn 1-0, 48 Te» Avest 2 0. 49 Ter» Caat 2 1 67 N,eivn 3 1. 83 N«Nen 4 1 87 Van Bwufen 4-2. ScntrtJvecnte» nmgen). Willem II FC Utrecht 0-2 (0-1 OU. 63 Van de» Ween 0 2 Scheidsrechter Lumge Toeschouwers 6.500 Gele kaart: Go- dee (Willem II) en Verrip» (FC Utrecht), fortune - Volendam 0 0 Vheidvechter We- gareef Toeschouwers 3 200. Gele kaart I (Fortune) an Kooistra (Volendam) i 10. Sleede* (Fortune) er Sparta PSV 1-0 (1-0). 27 2» 17 5 3 39 Heerenveen 26 TOPSCORERS EERSTE DIVISIE Excelsior Go Ahead Eagles 0-0 Sc heidve. h ter Van Di|fc Toeschouwers 400 Gele kaart Fenteiing. Osenga (beiden Excelsior) Klootwi|k Toeschouwer» 1000 Gele k Van der Borgt (Oen Bosch). De Vries, Pa1 1 O. 35 Oosterhui» (strafschop) 1 1. 43 Van Hoo.idonk 4 1.87 AbenS-1 Sche-dvechter Toeschouwers 1350 Gete kaart IWageningeni Helmond Sport NAC 2-2 (11) IR Schavers 0-1,28. Van den Dungen I 153 Lammers 1 2. 75 Meuster 2 2 Scheidvtchter Kloeg Toeschouwers 3500 Gele kaart Verei|kan (Helm Sport). Oen Maan. LOdhef» (NAC) Eindhoven A2 1-0 (0-0) 76 Borrenbergs 1 0 Scheidsrechte» Van R.ei Toeschouwt»» 1750 Gele kaart St»oes(A7) Cambuu» Emmen 1-0 (1*0). 30 0# Haan I 0 Scheidsrechte» Brekeir fC Zwolle 1 2(1-0). 7 Van Roon I Manvna 1 1. 80 Van Raaite I 2 echte»: Van der Neut Toeschouwers Telstar Vlissmgen 2 0 (O-O) 56 B»to - 1 0. 74 Smak 2 0 Scheidsrechte» Schaap 12 533 32 10 12 l 13 52 51 43-52 15 28 4163 14 25 43 55 16 25 6073 Aja« Heerenveen 4-0 (2-0). 14 W I it (FC 000 Gele kaart: Schuurhuuen (Sparta) en C Oen Haag RKC 2-2 (0-2). 13 Brard 0 1 Oefenzege Leiden Met vijf invallers heeft leiden zaterdag het twee klassen lager spelende Kagia in een vriend schappelijk wedstrijd met 2-0 verslagen. Ramses van Bostelen en Maurice van Berkel schoten raak. Lugdunum verloor van Van Nispen: 2-4. André Hoekstra scoorde beide treffers. De ande re Leidse ploeg in de derde klas se, Docos, was produktief tegen Randstad Sport: 4-1. Cor van der Krogt, Johan de Ridder en Hans van Marwijk (2) scoorden voor Docos, Wilco Penseel red de voor Randstad de eer. WSB verloor met 2-4 van Roac'79. CORRESPONDENT GPD Na de 4-0 overwinning van Ajax tegen SC Heerenveen Idonk Leo Beenhakker een tikje triomfan telijk. Nou hebben coaches dat el meer als ze hun gelijk trach- sende 4-2 verlies van FC Gro- ook nog nooit kampioen gewor- ningen tegen FC Twente, kwam den door Barcelona te verslaan, r hem niet onverwacht. „Die En of je nu in Spanje speelt of ii dingen gebeuren in het voet bal," stelde de coach van Ajax koel vast. „PSV," oordeelde hij vervolgens, „heeft twee weken geleden tegen Ajax ook veel ten te halen. En dat probeerde minder sterk gespeeld dan de coach vaii Ajax gistermiddag. „Toen ik," hield hij een aantal mediavertegenwoordigers voor, „ook nadat we van PSV hadden verloren, bleef volhouden dat het kampioenschap nog niet was beslist, geloofde niemand me. Driekwart van jullie heeft me zelfs belachelijk gemaakt. Maar je ziet wat er dit weekein de is gebeurd." En Beenhakker, hoe verba zingwekkend de 1-0 nederlaag van PSV tegen Sparta dan ook was, had het allemaal zien aan komen. Ook het minder verras- dereen wilde doen geloven. Men heeft zich blind gestaard op die 4-1 score. Ik wil niet be weren dat wij goed gevoetbald hebben in Eindhoven, maar PSV speelde ook niet goed. In de eerste helft waren wij beter, waaruit blijkt dat wij zeker niet onder hoeven te doen voor PSV." Voor Leo Beenhakker is het zo klaar als een klontje. „Kam pioen word je in de wedstrijden tegen de zogenaamde 'klein tjes', niet door van PSV te win nen. Met Real Madrid ben ik Nederland, het is al jaren een abc'tje dat de ploeg die de min ste steken laat vallen kampioen wordt." Met slechts een verlies- punt meer dan PSV ziet de Don prolongatie van de landstitel dan ook al weer gloren. „Wij kij ken van wedstrijd naar wed strijd en het gaat ons daarin vooral om het resultaat. In deze fase van de competitie letten we minder op de schoonheid van het spelletje, al is het natuurlijk meegenomen als beide samen gaan." Met het 'kleintje' uit Heeren veen had Ajax gistermiddag in de eigen Watergraafsmeer, waar maar liefst 17.700 toeschouwers de tribunes hadden beklom men, niet de minste moeite. De rode-lantaarndrager in de ere divisie speelde zonder overtui ging en agressie. Of, zoals de Friese coach Fritz Korbach het uitdrukte: „Wij hebben in alle opzichten slecht meegedaan en hadden beter een vrije dag kun nen nemen dan hier een voet balwedstrijd te spelen." Ajax, zonder Wouters. Roy (beiden geschorst), Pettersson en Ronald de Boer (beiden ge blesseerd), gooide de wedstrijd, die nooit een wedstrijd was, halverwege de eerste helft al in het slot. De Amsterdammers leidden toen met 2-0 door doel punten van Ron Willems (voor zet Danny Blind) en Michel Kreek, de plaatsvervanger van Bryan Roy, en koersten vervol gens freewheelend op het voor iedereen verlossende einde af. Dennis Bergkamp voerde met twee treffers de score op tot 4-0. grof trapte naar Rutten. Meteen na de pauze kreeg Nielsen het op zijn heupen. Binnen drie minuten lag de bal twee keer achter de herstelde Lodewijks. Eerst stond de Deen op de goede plaats toen Numan na een knappe rush de paal trof en even later tik- Ter Avest fraai een voorzet van Nielsen binnen. Ten Caat en Olde Riekerink, wel degelijk vergrootte de amusements topper gemanifesteerd, waarde alleen maar door zoekers wenste niet len aan de verlies- beurt. Begrijpelijk. Zijn team nad zich in het Diekmansta- dion - met 9600 be zoekers nog niet eerder dit seizoen zo goed bezet - on danks het gemis van Djurovski, Wilson Deense spits maakt drie doelpunten tegen Groningen Bovendien ging ook de kwakke-» lende koploper PSV in de fout. „Ie weet dat aan zo n mooie serie eens een eind kan ko- prompt daarop voor 2-1 te zor gen. De wedstrijd groeide daama uit tot een spektakelstuk van de toonde Westerhof zich eerste orde. Groningen ging nuchter. „Ik kan mijn spelers vastberaden op jacht naar de ook niets verwijten, behalve dan misschien dat ze zoveel kansen hebben laten liggen." Gronin gen verloor pas voor de tweede keer dit seizoen, na de neder laag op eigen veld tegen Ajax. Nadat Twente de eerste mi nuten had gedomineerd, was Groningen in de eerste beter en mocht het een wonder heten dat de sterk keepende De Ko ning zijn doel schoon hield. Roossien was met een schot te- gelijkmaker, die er enkele len dik inzat, en Twente loerde op de beslissende counter. Hal verwege de tweede episode be reikte Numan met een voortref- september feliike pass Nielsen, die Veenhof uitkapte en met links verwoes tend uithaalde. En toen de Deen zeven minuten voor tijd op aangeven van Mrkela op soortgelijke wijze aanlegde, was het pleit beslecht (4-1). Van Buuren deed nog wat terug na mens Groningen. BUITENLANDS VOETBAL 36 57-18 29 29 27 27 29-21 27 3428 6 9 24 3539 8 9 24 34-37 4 1? 22 38-39 9 9 21 2232 11 9 21 26 44 14 8 20 25-33 7 12 19 1&28 11 11 19 2047 5 14 17 26-43 D-rw" 4 0 67 Koorman 4 169 Gereste: n 5 1 77 Gerestem 6-1 Scheidsrechte» Van HeeNen Toeschouwer* 2552. Gala haart WtabingO/aandam) Dan Botch Haraclas M (0-0). 61 Ni,hui Anderlecht leverde zaterdag in het eigen, halfvolle, Constant VandenStock-stadion een wan prestatie van de eerste orde, maar werd desondanks de grote winnaar van het weekeinde in de Belgische competitie. In de wetenschap verkerend dat con current AA Gent de avond daar voor al had verloren - later bleek ook Brugge de punten te hebben verspeeld - kon An derlecht er tegen de nummer laatst van de ranglijst een 'lek ker' wedstrijdje van maken. Maar Beerschot, de belangrijk ste kandidaat voor afdaling naar de tweede klasse, wenste geen medewerking te verlenen aan een feestje voor de thuisclub die absoluut geen raad wist met de dubbel versterkte verdediging van de Antwerpenaren. De fout lag bij De Mos. Die liet de flan ken geheel onbezet, speelde op zijn beurt met een dubbele be zetting in de spits en liet zijn ploeg derhalve geheel vastlopen in het volgepropte centrum. Ge volg was dat, naarmate een doelpunt steeds langer uitbleef, Anderlecht steeds nerveuzer werd en alsmaar zwakker ging acteren. Spelers, onder wie Graeme Rutjes, liepen elkaar voortdurend in de weg en zelfs tot driemaal tot volledig onder steboven, hetgeen tamelijk lachwekkende aandeed. De uit komst bleek John van Loen. De in België uitgefloten en uitgela chen Hollander kwam twintig minuten voor tijd in het veld. Zes minuten later had hij de ban gebroken met een typische Van Loen-goal, glijdend langs de grabbelende doelman. Dat Anderlecht daarna hinderlijk ging 'tijdrekken' zei genoeg over de belabberde vorm waarin de Brusselaars op de titel afsteve nen. Italië Basten heeft zater- hamburg dra De koplopers van de Bundesliga liepen op de 27ste speeldag keurig in de pas. Geen van de drie titelkandidaten kwam tot winst. Lijstaanvoerder l.FC Kai- serslautem verdedigde zijn voorsprong van drie punten door een zwaarbevochten ge lijkspel (2-2) bij VfB Stuttgart. De naaste concurrenten Werdcr Bremen en Bayem München kwamen ook niet verder dan een puntendeling tegen respec tievelijk Uerdingcn en l.FC Köln. Kaiseriautern ging in Stuttgart met een voorsprong dag in het vooruitgespeelde du el tegen AS Roma zijn meedere moeten erkennen in doelman Giovanni Cervone. De Romein se sluitpost stond persoonlijk garant voor het bij AC Milan veroverde punt: 1 -1 Dat waren er bijna twee ge weest. Vier minuten voor tijd opende Rugiero Rizzitelli onver wacht de score na een van de sporadische uitvallen van Ro ma. Massimo Agostini zorgde in blessuretijd voor de gelijkmaker op aangeven van Ruud Gullit, die net als woensdag in Oranje erg actief was. Hetzelfde gold voor Van Bas ten, van wie voortdurend drei ging uitging. De Nederlandse spits van Milan had echter pech, dat hij Cervone in absolu te topvorm tegenover zich trof. Ook Gullit en Maldini werden van scoren afgehouden door de uitblinkende doelman. Bij Ro ma ontbrak Rijkaards „vriend" Rudi Völler door een blessure. Hoofdrol voor Van der Ark LONDEN REUTER Willem van der Ark wil dolgraag weg bij Aberdeen. Zaterdag was hij de grote man voor de Schot- rusten. Hofmann bracht de c|u£ met treffers tegen koploper op 0-1. Frontzeck maakte gelijk en bezorgde Kai- serslautem nog voor de rust weer een voorsprong door in ei gen doel te schieten. Hartmann tekende voor de 2-2. t Poortvliet 32 23 9 0 55 75 28 32 17 12 3 46 78-43 33 18 7 8 43 59 35 39 4528 33 13 13 7 39 47 32 33 16 6 11 38 52-43 32 11 15 6 37 46-35 33 12 12 9 36 5649 33 11 11 11 waardoor de club voorlopig in parus afphoogste klasse kan doorgaan. Het goede nieuws inspireerde de club. Met treffers van Gud- johnsen en Deschamp' werd Toulon verslagen. BoMeaux klom op de ranglijst naar de dertiende plaats. Auxerre moest tegen Metz een achterstand wegwerken om Luropees voetbal zeker te stel len. Na de snelle treffer van Ser- redszum kwam de ploeg van En zo Scifo pas goed op gang. Dutuel. Kovacs en Scifo leidden de club naar de verdiende over winning. Het met geldzorgen kampende Bordeaux heeft zich zaterdag avond iets van de degradatie zone verwijderd. De ploeg van Wim Kieft won de uitwedstrijd tegen Toulon met 2-0. Olympi que Marseille verspeelde vrijdag een punt tegen hekksluiter Ren nes. waardoor het winnende Monaco (2-0 tegen Sochaux) tot twee punten naderde. Marseille heeft echter één wedstrijd min der gespeeld. Bordeaux kreeg vrijdag van de rechtbank het groene licht voor een financiële reddingsoperatie. Motherwell. Aberdeen won met 3-0. Koploper Glasgow Rangers zaam. Pas zes minuten voor het einde werd de uitwedstrijd te gen St. Mirren tot een goed ge bracht. waardoor de voorsprong op Aberdeen twee punten bleef. Bij Aberdeen speelde Van der Ark in de rol van de gehlesseer de Gillhaus. Het ginR de aanval Ier niet slecht af. gezien zijn twee treffers. „Het ging lekker. Ik wil Aberdeen aan het einde van het seizoen graag verlaten". Pieter Huistra. de oud-Twen tenaar. begon bij Rangers op de bank. De international, die af gelopen woensdag met Oranje in de Kuip speelde, kreeg in de tweede helft wel het vertrouwen van de nieuwe hoofdcoach Wal ter Smith. De linksbuiten viel al leen op door een hoeking. we gens tijdrekken. Zes minuten voor het einde gaf hekkesluiter St. Mirren zich gewonnen. Liverpool heeft nog kans op ti- telprolongatie. Onder toeziend oog van de nieuwe manager Graeme Souness werd zaterdag de achterstand op koploper Ar senal teruggebracht tot drie punten door met 3-0 van Nor wich te winnen. Arsenal kwam niet in het veld. Het duel tegen F.uropa Cup-deelnemer Man chester United werd uitgesteld. Liverpool heeft nog vier wed strijden om het gat te dichten. Nottingham Forest haalde fors uit, 7-0 tegen Chelsea. Quinn van Manchester City maakte zich bij de fans onster felijk door eerst voor zijn club tegen het gedegradeerde Derby te scoren en daama als doel man een strafschop te stoppen. De opheffing van de Europese ban en de komst van Souness hebben Liverpool goed gedaan. Norwich werd er zaterdag het 24ste keer dit seizoen succesvol. Bij Liverpool maakte doelman C.robbelaar zijn rentree, na een blessure die hem zes wedstrijd uit het elftal hield. Nottingham Forest had een produktieve bui. Chelsea, plaats hoger op de ranj ?rd met 7-0 afgedi slachtoffer van. Toch hield de sfeer op het terrein van dé fina ploeg de thuisclub een half uur list van de FA-Cup was i goed bij. John Barnes hielp de dig. De Ierse ontdekking titelverdediger uiteindelijk over het dode punt. „Europa, we ko men er aan", schreeuwden de fans op de tribune. Kort daarop besliste Houghton het duel. Vlak voor tijd was Rush voor de Roy Keane opénde na negen minuten de score. Hij sloot in de 84ste minuut ook de rij van doelpuntenmakers. Tus sendoor troffen Parker, Woan, Clough en Pearce (2) het doel. De verrassende thuisnederlaag van Atletico de Madnd tegen degradatiekandidaat Mallorca (0-1en de makkelijke overwin ning van Barcelona thuis tegen Se villa (3-0) heeft het lands kampioenschap vc van lohan Cruijff Koeman een flinke stap dichter bij gebracht. zoveel punten voorsprong op de enige belager uit Madrid. Barcelona had het zaterdag tegen Sevilla voor 75.000 toe schouwers niet moeilijk. Sevilla. dat nog altijd uitzicht heeft op i Uefa-plaats, werd al hadden Koeman, Beguiristain en Laudrup een aantal keren pech. anders was de achter stand van Sevilla al in een vroeg stadium onoverbrugbaar ge worden. Barcelona kreeg het nog ge vierde minuut overweldigd door makkelijker, toen Sevilla-doel- i de Cata- Met nog zeven wedstrijden te gaan heeft Barcelona nu even- de club de aanvalsgolven Ronald laanse club. De jeugdige Guardiola. die de geblesseerde Alexanco verving, gaf een uitstekende pase op Goikoetxea. die uit een onmo gelijke hoek scoorde. Daama Monchi in de 36ste minuut de doorgebroken Beguiristain huiten het strafschopgebied on deruit haalde en met een rode kaart kon vertrekken. Amor en Soler voerden de score op naar 3-0.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14