Van Hooydonck als de 'Vlaamse Leeuw' Van Wieren ziet nog brood in ijshockeyteam Compas terecht een beschermde renner bPVALLEND AANWEZIG MAANDAG 8 APRIL 1991 I SPORT PAGINA 21 MEERBEKE (GPD) - Twee jaar geleden huilde hij toen hij in Meerbeke won, nu niet. De 'Leeuw van Vlaanderen' brulde alleen maar. Op de Bosberg had Edwig van Hooydonck eindelijk weer eens zijn kracht getoond. Ineens wist iedereen weer waarom hij ooit de tweede Merckx werd genoemd, of, de bijnaam 'Eddy Bosberg' droeg. Op die laatste van de veertien heu vels in het parcours van de Ronde van Vlaanderen, op die 500 meter kasseistrook met een maximaal stij gingspercentage van elf procent, won Edwig van Hooydonck giste ren de voor een echte Vlaming zoals hij belangrijkste wedstrijd van het jaar. Hij deed het voor zichzelf, voor de ploeg en voor zijn ouders. „Aan hen heb ik in de laatste kilometers naar de finish echt wel gedacht. Moe worden kon ik niet meer." Twee winters terug viel zijn vader van een stellage en lag daarna een aantal weken in coma. Dagelijks ziekenhuisbezoek stond een verde re ontwikkeling van Edwig van Hooydonck in het wielerjaar dat daarop volgde, in de weg. De renner ("eentje met een heel klein hartje") was zo aangeslagen dat hij een sei zoen 'oversloeg'. Al won hij in '90 al tijd nog Dwars door België. Maar nu is Edwig van Hooydonck niet alleen met zijn lichaam, maar ook met zijn hoofd weer helemaal bij het wielrennen. En wat dat bete kent, bleek gisteren. „We konden hem op de Bosberg alleen maar na kijken, dat moet je eerlijk kunnen toegeven", aldus een van de laatste directe tegenstanders, de verbou wereerde Johan Museeuw, die tweede werd. „Het is een van de weinige renners die niet alleen een Vlaamse, maar straks met hetzelfde gemak ook een Waalse klassieker kan winnen", aldus een optimisti sche Jan Raas. „Die jongen heeft wel zoveel klasse." Vorige week in de Driedaagse van de Panne zei Jelle Nijdam het al. „Veel renners worden pas op latere leeftijd rijp genoeg om een heel gro te koers te kunnen winnen." Hij doelde daarmee met enig optimis me op zichzelf, maar verwees ook naar ploeggenoot Edwig van Hooy donck, die een paar dagen daarvoor de Brabantse Pijl had gewonnen. Hockeytitel A'dam AMSTERDAM (ANP) - Het vrou wenteam van Amsterdam is giste ren Nederlands kampioen gewor-' den. Door de moeizame winst op Bloemendaal, 2-1, werd de ploeg van de nieuwe coach Donald Drost onbereikbaar voor de laatste, en enige, concurrent HGC. Het onder linge treffen tussen de titelkandida ten op de laatste speeldag is daar door slechts van belang voor het prestige. Zoals zoveel andere renners, haal de Edwig van Hooydonck vorige week het einde van de De Panne niet. Hij werd door Jan Raas wijse lijk uit de strijd genomen nadat hij klaagde over pijnlijke pezen in zijn knieholte. Schreef hij twee jaar ge leden een belangrijk deel van de overwinning toe aan de goede medi sche zorgen van dokter Claes uit Herentals, nu deed Van Hooydonck dat weer. „Hij stelde de goede dia gnose en gaf me de goede medica tie." Zonder de renner daarmee in de problemen te brengen. „Want ik ga onbezorgd naar de dopingcon trole, het plaske zal schoon en zui ver zijn, puur natuur". Toen hij 's morgens, onder een dreigende lucht, het presentieblad tekende, stond Edwig van Hooy donck al zo gespannen als een veer. „Nervositeit hoort, anders is het niet goed. Elke Vlaamse coureur is nu zenuwachtig, want deze koers is een wedstrijd voor de Vlamingen." Achteraf, na zijn verbazingwek-1 kend machtsvertoon, bevestigde de winnaar dat nog eens. „Of ik een echte Flandrien ben? Misschien wel. Ik ben in elk geval een harker, geen flyer, niet iemand voor Milaan- Sanremo." Vlaming Zo bleef de ronde van Vlaanderen gereserveerd voor een echte Vla ming. En eigenlijk hoort dat ook zo in deze zo typisch Belgische wed strijd, berucht en roemrucht om zijn vele stenen en vele haakse bochten. Een combinatie van die twee bracht al snel in de heuvelen de eerste schifting. Slachtoffer van de valpartij vlak voor het ingaan van de klim van de Oude Kware- momt, was Jelle Nijdam, die dan ook de finish niet haalde. Niettemin bleef er genoeg machtsvertoon van de Raas-ploeg over, want Maassen, Vanderaerden en natuurlijk Van Hooydonck, wa ren wel constant in de spits van de wedstrijd te vinden. Maar Van deraerden had nog niet genoeg macht na z'n ziekte in De Panne en Frans Maassen diende in de finale het initiatief van Van Hooydonck te beschermen. Zodat er voor de Lim burger niet meer inzat dan een vijf de plaats. Maassen: „Ik was heel goed, maar heb misschien wel te lang afge wacht. Toen Edwig weg ging (bij Nederbrakel na de Berendries-red) kon ik natuurlijk niets anders doen dan afstoppen. Ik had nog wel wat ja, i t het in het ploegenspel. We hebben deze winning in elk geval binnen, zitten nu op ons gemak met de ploeg. Wie weet krijg ik later dit voorjaar nog wel een kans, als ik deze vorm houd." LJUBLJANA (ANP) - Winnen was voor Larry van Wieren ooit heel ge woon. Als aanvaller van Heeren veen en Nederland schaatste hij ja ren geleden van het ene succes naar het andere. Als bondscoach van het nationale ijshockeyteam raakte Van Wieren gewend aan verliezen. Hij kijkt thans niet meer op een neder laag meer of minder. Tijdens het wereldkampioen schap voor B-landen in Joegoslavië verloor Oranje zes van de zeven wedstrijden. In het afsluitende weekeinde bleken Polen (1-4) en het gastland (1-3) te sterk. Met twee punten (een magere zege van 2-1 op hekkesluiter Japan) en de veelzeg gende doelcijfers 9-40 eindigde Ne derland op de zevende plaats. On danks die treurige eindbalans ziet Van Wieren nog toekomst in Oran je. "Verliezen is niet erg, als je maar vooruitgang boekt", aldus de gebo ren optimist, die zijn tot medio 1992 doorlopende contract normaal uit dient. Vorig jaar eindigde Nederland in de B-groep als achtste, met slechts één puntje en een doelsaldo van -29. Feitelijk is er van enige progressie nauwelijks sprake. Toch heeft Van Wieren verbetering gezien. "We hebben over het algemeen meer te genstand geboden. Het tempo lag beduidend hoger dan vorig jaar. Het was goed merkbaar, dat kwalifica tie voor de Olympische Spelen op het spel stond. Dat wij Albertville jQt 1 niet hebben gehaald is jammer, maar logisch. We komen structureel EIJSDEN Rob Compas heeft zaterdag in de Hel van Mergel land duidelijk gemaakt dat hij te recht een beschermde renner is van de nationale selectie. Na het winnen van de Omloop van Bom- melerwaard was hij ook in Lim burg duidelijk de sterkste. Sterk en slim sloeg de 24-jarige West fries in de laatste kilometers toe nadat Jans Koerts een aantal de marrages, in het belang van ploeggenoot Tristan Hoffman, te niet had gedaan. Rob Mulders, de regelmatigste in de klassiekers, werd tweede en Hoffman derde. Mergelland, tachtig kilometer in Belgie, en evenveel in Neder land, was de eerste selectieve klassieker van dit seizoen. De heuvels in en onder Zuid Lim burg gunden het veld geen rust en schiftten van het eerste mo ment. Hierdoor kwamen Jan Hendrik Lagerweij (Woubrugge) en de jonge Robin van Kessel (Ter Aar) te zwemmen. Ook Peter Mol en Herman Bakker kregen het Vijlerbos en Gulperberg nooit te zien, net als Frank van Veenen- daal (Sassenheim) die het in het Belgische Sippenaeken voor ge zien hield. De Swift/Casba-ploeg had in Slenaken na 100 kilometer alleen nog Laurens Koster en de goedrijdende Erik van Nieuw- kerk in de ploeg. Maar nasfiink sloopwerk van onder meer Hoff man, Koerts, Mulders, Compas, en de Duitser Muller moesten ook zij uit het uiteengeslagen peloton lossen. In de straten van EIjsden sprong Rob Compas weg bij zijn medevluchters en kreeg nog visi te van de Limburger Rob Mul ders. De laatste had te veel met zijn krachten gesmeten en moest Compas laten voorgaan. Bij de junioren streden de re giorenners wel aan de frontlinies. Etienne Vergeer (Warmond), Rik van Wetten (Noordwykerhout) en Mark Varkevisser (Rijnsburg) maakten een sterke indruk. Toen Koos Moerenhout in zijn eentje aan de haal ging was het vooral Vergeer die in de tegenaanval ging. Moerenhout werd terugge haald en Vergeer moest later toch toezien dat weer drie renners uit de kopgroep wegreden. Rik Rei- nerink was in Eijsden de sterkste. Etienne Vergeer werd vierde en Rik van Wetten (28e) pakte nog net een prijsje mee. De vrouwenkoers werd be paald door Leontien van Moorsel en de Belgische Kristel Werckx. Dit maal moest de Nederlandse kampioene de eer laten aan Werckx. Petra de Bruin (28), Cor- linda van der Hoorn (29), Anita Kruse (36) en Corina Ouwehand (41) haalden bij de zware koers de eindstreep. Frank van Veenendaal werd vierde in de door Wietse Veenstra gewonnen Omloop van het Rono- strand. Barry de Ruiter werd bij de junioren negentiende. In een criterium in Oud Gastel reden Pe tra de Bruin (3). Els Kooloos (4), André Mohlman (5) en Rik van Wetten (5) zich in hun categorie in de prijzen. Erik Bos behaalde een vijfde plaats bij een zware omloop in Nijlen (Belgie) en Aloys Goossen werd tweede bij de B-amateurs in Den Haag. Gerrit Kleinveld uit Lisse werd derde in de ronde van Almelo, een koers voor B-ama- teurs. WIM VAN DUIVENBODE conditie, kracht en scorend vermo gen op de toplanden te kort" In de beschamende wedstrijden tegen kampioen Italië (0-13) en nummer drie Frankrijk (1-9) miste Oranje bovendien teamgeest en vechtlust. De spelersgroep maakte vooral in de eerste week een ver deelde indruk. Het klikte niet tus sen de oude en jonge generatie en tussen de spelers van de verschil lende clubs. Van Wieren zocht eerst de schuld by zichzelf en confron teerde daarna zyn selectie met har de kritiek. Het pittige en openharti ge groepsgesprek had een positieve uitwerking. De spelers waren na de blamage tegen Frankryk in elk ge val weer bereid voor elkaar te wer ken. Gedwongen door de gemak zuchtige houding van de spelers en de slechte resultaten trok Van Wie ren tevens de discipline aan. Die maatregel kwam echter te laat om het toernooi voor Nederland te red den. Volleybalsters Olympus vieren zevende titel DOETINCHEM (GPD) - Met een verfrissendse duik in het naast de sporthal gelegen zwembad, vierden de speelsters van Avèro Olympus Sneek, trainer Hans van Wynen en een handjevol supporters gister middag in Doetinchem het zevende Nederlandse volleybalkampioen schap bij de vrouwen. Brother Mar- tinus uit Amstelveen werd in een noodzakelijk geworden beslissings- duel verslagen. De wedstrijd was een ware thriller, die pas in de vijfde set door Olympus gewonnen werd: 15-9, 9-15. 12-15, 15-13 en 15-9 Olympus sloeg de aanval van Martinus op de al jaren durende al leenheerschappij derhalve opnieuw af. Het was niettemin een „narrow escape'. De eenzame toppers in het Nederlandse damesvolleybal kwa men dit seizoen vier keer tegen el kaar uit, maar de balans bleef pre cies in evenwicht. Martinus won als troostprijs de nationale beker, Olympus opnieuw de hoofdprys in de vorm van het landskampioen schap. De zevende titel op rij. Olympus wankelde dit seizoen, maar bleef boven. Het is de vraag hoe lang nog, omdat het topteam komend seizoen uiteenvalt. Hen- nette Weersing vertrekt naar Italië, ook al is het nog steeds niet bekend naar welke ploeg. Marjolein de Jong kondigde gistermiddag haar vertrek aan. Uit het programmablad van de gradatiekandidaat UVS: "Er is en blijft nog steeds van al les mogelijk. Met nog zeven wed strijden te gaan zijn nog veertien punten te verdienen. Waarmee we in theorie zelfs nog boven koplo per Elinkwijk kunnen eindigen". Toeschouwer bij Quick Boys - Katwijk, op het moment dat Gert Aandewiel van de thuis club halverwege de tweede helft met kramp op de grond ligt: "Juh, je mot een jurk aantrek ken". Reactie van Gert Aandewiel ia afloop van de wedstrijd: "Misschien staat het me nog wel ook". Aangeboden in de rubriek 'Exclusief Wonen', in NRC Han delsblad: „V1NKEVEEN. In een schitte rend polderlandschap ligt deze in vele opzichten unieke villa. Het huis thans eigendom van een van werelds meest beroemde voet ballers heeft een bijzonder smaak vol interieur. Witte muren, houten vloeren en hardhouten plafonds vinden we in het hele huis terug. Hoofdgef).: royale representatieve naar living met galerij (150 m2) en open haard. Prachtige woonkeuken (40 m2) met open haard. et cetera Goed be veiligd. Tuinarchitect: Elisabeth de Lestrieux. Bouwjaar 1973. Grondopp. 6800 m2.f 1.800. 000, k.k." Dam-medewerker Rob Clerc n het Algemeen Dagblad, twee ronden voor het einde van het Nationaal kampioenschap dam- cn in Drachten: „Het topduel Van der Wal-Clerc bracht niet wat velen er van had den gehoopt. De Groningse oud wereldkampioen verraste zijn te genstander bij het begin van de partij meteen remise-aanbod. Ge- i de stand van de ranglijst zag de nationale kampioen geen re den het voorstel te weigeren. Zo doende werd op een heel curieus moment, nog zonder dat er een zet 5 gespeeld, remise overeenge komen. Voor het publiek een te leurstellende gang van zaken. ar wel veel realistischer dan het produceren van een aantal zetten zonder betekenis. Bij een dergelijk toneelspel is niemand gebaat." octballer Cor Lems in Voet bal international, over zijn eer- c ervaringen voor de TV came- 's in de studio: Ineensbam, kreeg ik zo die ca- era voor m'n patser. Ik wist niets meer te vertellen. Ik zei al leen maar 'Ik weet het niet' en 'het zal wel'. Maar in de loop der jaren leer je daarmee omgaan. Je ont wikkelt je als mens." John Bosman over het idool- gedoe, in De Volkskrant: „Voor mij geen kapsones, ik ben een gewoon mens, die toevallig goed kan voetballen." Fritz Korbach over de kwali teit van de Nederlandse compe titie, in Het Parool: „Er is ooit één of andere Brit ge weest die heeft gezegd dat wij hier een Mickey Mouse competitie heb ben, en dat wordt dan door half Nederland overgenomen. Soms gedragen wij ons als heel trieste nal: „Dat Lendl zich ergert aan her rie vind ik onzin. Daarmee moet je leren leven. Ik vind dat tennis sers zich sowieso aanstellen. Kraakt er ergens een zakkie 85 meter bovenin, zeggen ze: ik raak uit mijn concentratie. Moet je ta feltennis zien. Met dat kleine bal letje moet je veel geconcentreerder zijn." Groningen-trainer Hans Wes terhof in Nieuwe Rcvu: „Ik denk dat ik wat minder pas bij de mentaliteit in het westen. Ik denk dat ik persoonlijk een beetje ongelukkiger zou zijn. Misschien kom ik ooit voor een keuze te staan: droog brood of het westen. Haha." Oud Groningen-voorzitter Rcnze de Vries over de eigen zinnige baltovernaar Djurovski, in Nieuwe Revu: Toen wij die wedstrijd tegen Partizan speelden in Joegoslavië, zag ik hem voor het eerst. Wij gin gen een half uur van tevoren het veld op. Daar stond hij, tegen die tunnel aangeleund, in zijn gewo ne kleren een sigaretje te roken. Ik denk: jee, wat hebben we hier Wielrenner Jelle Nijdam in Panorama: „De renners aan wie ik een he kel heb, kloppen mij gelukkig niet zo vaak. Degenen die ik niet kan uitstaan zijn renners die altijd demarreren als het peloton uit rust. Het zijn altijd dezelfde'irri tante mannetjes." Eric Gerets over 'collega' Ro- mario. in NRC Handelsblad: ..Het nadeel van Romano is dat het lief manneke is. Als het een grote vent zou zijn dan zou je hem op de training eens een keer flink onderuit schoppen." Vlag FC Rijnland heeft de wind mee. Net nu het tweede, vierde en zevende elftal van de Leidse fusieclub kam pioen zijn, kan de vlag ook in letter lijke zin in top. Want sinds gister middag beschikt Rijnland over een splinternieuw groen-geel dundoek. Met daarop, behalve de tekst 'FC Rijnland opg. 20-02-1990', de hand jes, het symbool van het samengaan van de verenigingen Oranje Groen en ZLC. Alle jeugdelftallen waren opge trommeld voor de plechtigheid. Na dat de E- en F-selectie de vlag van ZLC en de C-selectie die van Oranje Groen ten grave hadden gedragen, viel aan de A-junioren de eer te beurt de zojuist gearriveerde Rijn land-vlag aan Jan Duivesteijn te overhandigen. De directeur Sport en Rekreatie van de gemeente Lei den hees het kleinood vervolgens in de door hemzelf aangeboden vlag- gemast ("Dat kan nog net voor de bezuinigingen"). De sterke wind deed de rest. Bij de bestuursleden van de één jaar oude voetbalvereniging, die van de jeugd nog een vergulde voet baller voor op de deur van de be stuurskamer krijgen, viel de verba zing van de gezichten af te schep pen. Voorzitter Wim de Koning gaf toe dat hij door de drukke werk zaamheden bij Rijnland nog geen ogenblik aan een vlag had gedacht. "Dat is er helemaal bij ingeschoten. De contactcommissie heeft het ini tiatief genomen. Het bestuur wist van niets. Na een aarzelend begin zie je de zelfwerkzaamheid van de leden toenemen". Ria den Duik van de contactcom missie legt uit hoe één en ander in zijn werk ging. "We hebben de op brengst van onze loterijen aange wend om het bestuur met een vlag Zo kon de ceremonie op die wind- overgoten zondagmiddag, met alle vlagvertoon, gewoon doorgaan. De nieuwe Rijnland-vlag wordt vanaf nu bij alle toernooien gebruikt. De oude doeken van ZLC en Oranje Groen neemt Duivesteijn mee naar het Leids sportarchief. Teloorgang Een traditie in de regio lijkt teloor te gaan. De organisatie van het Pernix Pinkstertoernooi heeft besloten het evenement te beperken tot een toer nooi voor de jeugd. Het toernooi voor senioren en junioren komt daarmee te vervallen. Aanleiding voor dit besluit is het teleurstellend lage aantal aanmel dingen dat Pernix ontving. Het schrappen heeft tot gevolg, dat Per nix de Kikkerpolder als speelter rein kan inruilen voor het eigen veld aan de Gooimeerlaan. Het aantal in schrijvingen van jeugdploegen is nauwelijks teruggelopen, aldus Van Driel. De ingeschreven clubs zijn nog niet van de besluiten van de or ganisatie op de hoogte, te verrassen. Zo'n doek kost meer dan duizend gulden, maar is dan ook helemaal handgemaakt. Het ontwerp spreekt voor zich: groen geel en de handjes op een plaats waar ze goed uitkomen. Alleen de levertijd was een probleem. Na twee maanden, op de allerlaatste dag voor de plechtigheid, had ik de vlag pas in mijn bezit". Humor De spelers en begeleiders van Ley- thon kwamen zaterdagmiddag na de rit naar Sliedrecht, waar de com petitiewedstrijd tegen Sliedrecht Sport moest worden gespeeld, er achter dat aanvaller Leon Heyting niet was meegereisd. De student medicijnen had zich een uur eerder echter wel netjes op tijd in Op Dreef gemeld. Wat was er precies ge beurd? Heyting: "Ik was even de zaal ingelopen en stond met een ju nior over volleybal te babbelen. Toen ik even later weer in de kanti ne kwam was iedereen verdwenen. Ik dacht eerst nog aan een grap, maar toen ik naar buiten rende wa ren alle auto's reeds weg. Ik heb nog geprobeerd om John Groen (coach van Leython, red.) te bereiken, want die zou rechtstreeks van zijn huis in Zoetermeer naar Sliedrecht rijden, maar John was ook al gevlogen. Er waren ook geen supporters meer die richting Sliedrecht zouden rij den, en met myn OV-jaarkaart zou ik de sporthal veel te laat hebben bereikt. Ik ben dus maar weer naar huis gegaan, 's Avonds belde voor zitter Gert-Jan de Zwart me op om zich te verontschuldigen, en om me de uitslag mee te delen". Met zijn lengte van 1.96 is Heyting geen jongen die je makkelijk over het hoofd ziet. Hoe kon dit dan toch gebeuren? Heyting: "Ik heb vanwe ge myn studie al enkele weken niet meer meegespeeld, wellicht waren de jongens myn aanwezigheid ont wend Of ik boos was of ben7 Wel nee, ik zag gelijk de humor ervan in. Steeds als ik eraan terug denk, schiet ik weer in de lach. Boven dien een extra vrije middag kwam me eigenlyk niet slecht uit." Naam: Piet Hoogstraaten Club: LFC Leeftijd: 55 jaar Beroep: arbeidsongeschikt De wedstrijd LFC 6 - UVS 10 werd gisteren bij een 2-8 stand voortijdig afgefloten. Nu eens niet omdat spelers met elkaar of met de scheidsrechter in de clinch lagen, maar omdat LFC- speler Piet Hoogstraaten een hul diging ten deel viel De speler in kwestie had namelijk zojuist zyn 750-ste wedstrijd voor LFC afge werkt, wat voor clubgenoten en tegenstanders reden was om Hoogstraaten in de bloemen te zetten. Dat heeft je waarschijnlijk heel wat werk gekost, het tur ven van de wedstrijden? "Ik heb het zelf helemaal niet bijgehouden. Oud-bestuurslid Izac Pouw vroeg me een tijdje ge leden of ik wist hoeveel wedstrij den ik voor LFC had gespeeld. Ik had er geen idee van. Is hij het kennelijk zelf nagegaan. Deze huldiging komt voor my als een volslagen verrassing. Ik snapte ook helemaal niet waarom de scheidsrechter al zo vroeg af floot". Even terug in de tijd. Herin ner jij je eerste wedstrijd nog? "Dat is erg lang geleden. Ik denk dat ik toen een jaar of twaalf oud was. Het enige wat ik me van die wedstrijd kan herinneren, is dat Flip Massaar die wedstrijd floot. Maar tegen wie ik speelde en wat de uitslag was, weet ik echt niet meer". Je bent LFC altijd trouw ge bleven. Nooit eens gedacht om naar een andere vereniging over te stappen? "Eerlijk gezegd heb ik wel eens op het punt gestaan om LFC te verlaten. Naar aanleiding van een meningsverschil heb ik een jaar niet gespeeld, en wilde ik een an dere club zoeken. Maar daar is toen niets van terecht gekomen. Myn vrouw betaalt namelijk al tijd de contributie, en ze dreigde daarmee te stoppen als ik naar een andere vereniging zou gaan. Daarnaast speelde mee dat veel jongens van LFC me de kop gek zeurden om weer by LFC te ko men spelen. Dat deed me veel". Over Je vrouw gesproken: Wordt die er niet gek van dat Je elke week je zondag op bet LFC-veld en in de kantine door brengt? "Daar is ze wel aan gewend ge raakt. Bovendien schijn ik voor dat ik wat met haar kreeg te heb ben gezegd dat LFC bij mij op de eerste plaats kwam. Dus ze wist het van tevoren. Natuurlyk vond ze het niet altijd geslaagd als ik 's avonds vol bier terugkwam. Maar ja. dat hoorde en hoort nog steeds bij een zondagje LFC". Je bent nu 55. een respectabe le leeftijd voor een voetballer. Hoe lang wil Je er nog mee door gaan? "Zolang myn gezondheid het toelaat, blijf ik voetballen Ik heb er nog steeds plezier in. Ik moet eerlijk zeggen dat ik een tijdje ge leden heb gezegd dat ik geen nieuwe voetbalschoenen meer zou aanschaffen wanneer myn huidige schoenen zouden zyn versleten. Maar toen zei een club genoot 'Da's geen probleem, dan ikoop ik ze toch voor je'. Zo zie je maar. ik kryg niet eens de kans om te stoppen". Laatste vraag: hoeveel doel punten beb jij In de 750 wed strijden die je voor LFC speel de. gescoord? "Ook dat weet ik eerlijk gezegd niet. Het zyn er niet veel geweest want ik heb mijn leven lang links achter gestaan De enige treffer die ik me herinner is het doelpunt dat ik net scoorde, helaas in myn eigen doel". Piet Hoogstraaten hun club. De A-junioren van FC Rijnland dragen de

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 21