De Zijl/LGB schiet te kort tegen AZC Leython 2 grij laatste stroli; Oegstgeest onderuit tegen staartploeg Verschil tussen middenmoters gering Onnodig verlies van Leython in Sliedrecht Göbel voor negende keer winnaar MSV lonkt na zege op PSV naar eredivisie /DO/STA MAANDAG 8 APRIL 1991 LEIDEN Oegstgeest heeft zichzelf dit weekeinde een slechte dienst bewezen in de race om het kampioenschap van de eerste di visie. Op eigen bodem ging de ploeg tegen het in degradatiegevaar verkerende Chrompack MZ met 4-6 onderuit. De vrouwen van Do- cos houden de strijd tegen degradatie redelijk vol. Thuis werd te gen HOI met slechts 4-6 verloren. In de derde divisie stond Docos weer op scherp. In eigen huis werd De stemming in het Oegstgeester Never Despair op een 8-2 nederlaag kamp na de nederlaag tegen de op getracteerd. Edward Hulst en Jo- scherp staande Zeeuwen was alles- han Kuif waren ongenaakbaar en behalve vrolijk Vooral toen een- wonnen al hun partijen. Eric Lense- maal de uitslag van concurrent WOn tweemaal. Volgende week Odion uit Gaanderen tegen Red tegen Play Fair kunnen de Leide- Stars bekend was (10-0). De glijpar- naars zich defintief uit de gevaren- tij die het eerste paar (Reitsma en zone werken. Van der Broek) onderging zal van Een paar kilometer verderop tijdelijke aard moeten zijn, anders sloot het Katwijkse Rijnsoever het zou de kampioensvlag, met nog drie heroïsche duel tegen koploper ATC ronden te gaan, wel eens in de Ach- Almere af met 5-5. Of deze punten- terhoek kunnen worden opgehan- deling uiteindelijk voldoende is voor de titel is nog maar de vraag. Een afgang bleef Oegstgeest, dat j)e vele trainingsuren van Marco wedstrijd meer nog altijd Ceechi werden met drie vier punten voorstaat op Odion, be- ningen gehonoreerd. Chiel Kuiper spaard. Dat had vooral te maken voegde daaraan knap twee zeges met het uitstekende spel van Siem tOGi hoewel zijn laatste zege bij een van der Valk (in het tweede paar). stand van 4-5 door de tijdregel (om De van DHC afkomstige speler de beurt serveren en verplicht sco- heeft wel zin in een eredivisieavon- ren binnen de 13 slagen) bijna lach- !^Ur' JP l PaI"t'J tegen Jan wekkend tot stand kwam (21-19 in Bomhof by een 3-6 op de bor- de derde game). Gert-Jan van Duijn de bleef met drie verliesbeurten ver LEIDEN - Hoewel NOVO niet de grote vorm te pakken had, won nen de Noordwijkers met 3-2 van Utrecht. Gemini pakte de volle winst tegen Sille/Jupiter (3-1) en Leython 2 greep de laatste stro halm met een 3-1 zege bij het al gedegradeerde VS Haag. Bij de vrouwen won Gemini moeizaam met 3-1 van Sille/Jupiter. 13-3 achterstand i derde game vocht hij zich 21-19 overwinning. Ron Schipaan- boord had zich daarvoor ontdaan van verdediger Rinie Kasse. Samen met Van der Valk greep hij ook winst in het dubbelspel. In het eer ste paar werd het veelal wisselvalli ge spel van Reitsma en Van der Broek nu pas bevestigd. Verant woordelijk daarvoor waren de rots vaste verdediger Koen de Vries en de getalenteerde Wim Wegman. Met de thuisbeurt tegen Eindhoven voor de boeg zal blijken of de mis stap slechts een incident was. achter. In de eredivisie vrouwen blijft Docos verrassend goed meedraai en. Dat moge blijken uit de 4-6 ne derlaag tegen HOI uit Den Helder. Deze keer werd de ijver van Marijn Olden wel beloond: tweemaal winst. Petra Buitelaar en Heieen Hop scoorden eenmaal. De vrouwen van Rijnsoever drukten het Leidse Scylla met een 10-0 overwinning nog vaster op de onderste plaats. Nog altijd is de koppositie een feit, echter wel met OEGSTGEEST - Ton van der Lem heeft de finale van het natio naal kampioenschap driebanden (groot) van de eerste klassedie dit weekeinde werd verspeeld in het bil jartcentrum Oegstgeest, op zijn naam gebracht. De Rotterdammer, uitkomend voor Linker Maasoever, legde de basis voor zijn titel al in de eerste partij, waarvoor hij twaalf beurten nodig had. Dat was meteen al goed voor een moyenne van 2.50. Bij het ingaan van de slotronde kon de eindzege hem al nauwelijks meer ontgaan. De driebander fi nishte uiteindelijk op een gemiddel de van rond de 0.890. Ronald hem mens zorgde voor een grote verras sing. De biljarter uit Maas Meche- len, een gekend kadrist, librist en bandstoter, die aan zijn tweede sei zoen als driebander bezig is, legde beslag op de tweede plaats. Ashwin Berends (foto Henk Bouwman) uit Alkmaar eindigde als derde. Verbruggen, de kampioen van het vorige jaar, speelde dit keer geen rol van betekenis. Het algehele gemiddelde van de acht finalisten was redelijk: 0.707. drie duels meer gespeeld dan con current Irene. Mariska de Haas, Iris Sjaardema en Mirjam de Meij sloten hun partijen met regelmatig over winningen af. RON HOOGENDAM LEIDEN - De Zijl/LGB heeft duel tegen AZC met 6-7 verloren. Een blik op de ranglijst in de hoofdklasse van de nationale competitie leert ons dat het krachtsverschil tussen AZC en De Zijl/LGB dit seizoen zeer gering is. Niet vreemd op zich, daar in het verleden beide verenigingen op het scherpst van de snede duels uitvochten. Wel opmerkelijk is dat de voormalige 'toppers' met nog een maand competitiepolo voor de boeg in de voor hun vreemde omgeving van de middenmoot verkeren. jonge coach Ron de Vogel. Met nog een volle periode te gaan konden De Leidenaars bogen op LEIDEN Plichtmatig werken de volleyballers van Leython de laatste competititewedstrijden af. De ploeg uit Leiderdorp heeft niets te winnen of te verliezen en laat dat in het veld zien ook. Za terdag leed Leython bij Slied recht Sport een onnodige 2-3 ne derlaag. Ondanks het feit dat Leython Leon Heyting was vergeten (zie elders) en Rob Mudde bij zijn pas geboren kindje liet, was de zege in de openingsset voor de Leider dorpers. Na een gelijkopgaande strijd trok Leython met 14-16 aan het langste eind. John Groen zet te vervolgens uit sociaal oogpunt ("Nu er voor ons niets meer te ver dienen valt, wil ik ook de bank- spelers speeltijd geven") Michiel Smit op de plaats van Robert Maassen, wat gezien het 15-10 ver lies in de tweede set verkeerd uit pakte. Vooral dankzij de aanvallende impulsen van Paul-Jacques Ver hoeven en Bert-Jan Janzen slaag de Leython erin andermaal op voorsprong te komen (14-16). In de vierde set was scheidsrechter Jansen in de ogen van de Ley- thon-spelers de grote boosdoe ner. De leidsman uit Utrecht keurde volgens de Leiderdorpers zeven reglementaire ballen af en deelde en passant vijf gele en één rode kaart uit aan de mekkerende Leython-spelers. Ook Groen kreeg een gele prent voorgehou den. De 15-2 winst voor Slied recht mag dan ook geen verba zing wekken. Omdat Paul de Winter gebles seerd uitviel, moest Groen in de beslissende tie-break andermaal een beroep doen op de eerder fa lende Smit. Leython hield het lang vol, maar boog uiteindelijk met 15-13 het hoofd. NOVO stak niet in zijn beste vorm, maar won door uitgekiend serveren op de zwakke stoppers van Utrecht wel de eerste set (15-11). Maar de middenaanval van de Utrechters kwam steeds beter door en NOVO liet verdedigend nogal wat steekjes vallen, terwijl ander zijds de verdediging van de tegen partij het sterkste deel bleek. Het gevolg laat zich raden, lange rally's en een voor het publiek aantrekke lijke pot. Utrecht trok gelijk via 10- 15 en liep vervolgens uit tot 4-11. Toen vond NOVO het tijd worden de falende spelverdeling te veran deren (Simon Beurze kwam erin) en er werd aan een inhaalrace begon nen, die tot 16-16 leidde. Een foutje bracht de zege toch bij Utrecht: 16- 17. De concentratie was nu weer volop terug en NOVO ging door. Onder leiding van Jan Pley werd er veelvuldig gescoord en met 15-12 waren de ploegen op gelijke hoogte. In de vijfde set nam NOVO snel een 8-3 voorsprong en gaf die nooit meer uit handen: 15-9 en 3-2. Voor Gemini leek zich een ramp af te spelen, immers in de eerste set ver loor het dik met 2-15. Jupiter was erg sterk in de blokkering van mid- denuit, dus het was duidelijk dat Gemini iets moest doen. Het ging daarom de set-ups snel naar achte ren en gestoken naar buiten bren gen en dat sorteerde effect. Met 15-8 en 15-9 liep het vrij gemakkelijk weg. In de vierde set kwam Jupiter van 10-13 nog terug op 13-13. Gemi ni scoorde 13-14 en had toen alle ge luk van de wereld toen de eerste scheidsrechter een aanval van Jupi ter, die getoucheerd werd - gecon stateerd door de tweede - niet over nam en het punt aan Gemini toe kende: 13-15 en de winst was daar. Leython 2 serveerde aanvanke lijk veel beter dan VS Haag en dat gevoegd bij de goede blokkering van Ronald Kamphues, leverde een 8-15 winst op. VS Haag ging echter beter spelen, met name de opslag werd moeilijker te verwerken voor Leython en dat betekende 15-10. Vanaf dat moment ging het gelijk op. Pas aan het eind van de derde set gaf de grotere aanvalskracht van Leython de doorslag: 12-15. In de vierde kwam Leython met 7-0 ach ter; impulsen van Kees van de Bosch op de buitenaanval deden Leython gelijk komen en nog nipt winnen (14-16). In de promotieklas A ontbraken bij VCS Peter Franke en Reino Jagtman, twee van de sterkste spelers, maar toch won het Robert Tammerijn de buit binnen. De zege kwam fortuinlijk tot stand, omdat met name in de ope ningsfase AZC niet goed bij de les was. Het gebrek aan kwaliteit in vergelijking met voorgaande jaren kwam duidelijk aan het licht bij het verzilveren van de man meer situa ties. Van dit bij waterpolo zeer es sentiële onderdeel werd in de eerste periode geen enkele keer geprofi- LZ-jeugd derde op vierkamp in Gouda teerd. Dat falen manifesteerde zich gedur.ende het hele treffen. Uit de 17 overtalsituaties doelpuntte AZC maar viermaal. Het aantal persoon- wachte 6-5 voorsprong. Hoewel in lijke fouten, De Zijl kreeg negen de slotfase een complete belegering maal een overtalsituatie voorge- volgde op het doel van de Alphense schoteld, doet vermoeden dat het goalie Wim Vermeulen, haalden een spijkerharde wedstrijd betrof, toch de Alphenaren door twee doel- Niets was minder waar. De enigen punten van de uit het tweede team die nog wel eens robbertje uitvoch- opgetrommelde AZC-speler Bob Brebde en zwaargewicht Anton Heiden. Respect voor eikaars ledematen stond voorop. Het slordige spel van AZC was koren op de molen van De Zijl, dat wel attent uit de startblok- De Europacup-finalist gaf zich echter niet zonder slag of stoot ge wonnen en Alphense doelpunten konden niet uitblijven. AZC krab belde terug tot 5-2, maar toen de schutter van beide Alphense doel- ken schoot en de eerste periode met punten Remco Pielstroom wegens LEIDEN Een jeugdige LZ-ploeg heeft de derde plaats behaald bij een vierkamp in Gouda. Daarnaast werd in Katwijk de eerste ronde AZC heeft verzwommen van de kringkam pioenschappen Terwijl de hoofd macht van LZ 1886 in Londen ac teerde en de toppers van De Zijl- /LGB een traingsstage afwerkten op de Canarische Eilanden, moes ten de Leidse verenigingen het in zwembad Aquamar met een be perkt aantal medailles doen. i 3-0 voorsprong afsloot. De Zijl behaalde op de 4x100 meter vrije slag mannen een eerste plaats in 8.31,2. Yvette pakte brons op de 200 meter wissel slag in 3.05,3. Robbert Kloos uit Noordwijkerhout ontfermde zich op dezelfde afstand zc (3.02.5). Mirjam de Kleijn Wiesing van Sassenheim behaalden i tweede en derde plaats op de de Europacupfinale tegen Partizan Belgrado danig aan kracht ingeboet, terwijl de Leide naars dit jaar de prioriteit geven aan het inpassen van de jeugd, die na een gewenningsperiode de laatste weken een aardig partijtje mee- blaast. De voorspelling dat het Leidse publiek zich zou kunnen verheugen op een spannende, maar kwalitatief wat mindere, confronta tie tussen AZC en De Zijl/LGB was niet ver bezijden de waarheid. Met de in de eerste confrontatie opgelo- der LaaMZljl) Pen nederlaag (15-9) nog in het ach terhoofd en met de gedachte het vrijdag aangekondigde afscheid van coach Albert Spijker enige luis- het zilver ter bij te zetten was De Zijl/LGB er op gebrand een goed resultaat neer Barbara tc zetten. Met gemengde gevoelens zal Spijker na afloop op het score bord hebben gekeken, want hoewel 400 meter vrije slag meisjes onder de 6-7 nederlaag zeker verdienste- tien jaar (6.54,8 resp. 6.55.5). Bij de lijk was, miste De Zijl zaterdag- jongens werd Peter Kortekaas van de Columbiaan tweede in 6.19,1. Richard van Duyvenbode werd bij de jongens onder 14 jaar kring kampioen op de 400 meter wissel slag in 5.11.2. Robert-Jan Bakker deed hetzelfde bij de jongens onder 16 jaar in 5.36,9. Ferry Spros van Katwijk werd hier tweede op ruim zes seconden. Bij de mannen onder 18 jaar was er zilver voor Mike van Beukering (Zijl) in 5.34,3 en brons voor Robert van der Kamp (LZ) in 5.51,3. Marcel de Natris (Zijl) en Sjouke Dijkstra (Katwijk) werden tweede en derde bij de mannen in 5.09,3 en 5.14.2. De bronzen medaille bij de vrouwen onder 18 jaar werd uitgereikt aan Marjolein Blokpoel (Zijl), die 6.39,5 realiseerde. In Gouda troefde Arjan Kamer (LZ) zijn clubgenoot Bakker op de 100 meter vrije slag af (1.00,3 om 1.00,7). Op de 100 meter vlinderslag was de volgorde omgekeerd: Bak ker eerste in 1.11,0 voor Kamer (1.13,5). Saskia de Keijzer mocht tweemaal het zoet der overwinning smaken op de 100 nieter rugslag (1 13,0) en de 200 meter (2.44,0). Michelle van Deurse de 100 meter vrije slag in 1.14,7. Ten slotte was er nog een eerste plaats voor Veerle Verlore van Thenaat op de 100 meter schoolslag (1.32,3). avond een kans AZC niet met een nederlaag af te schepen. Los van alle sentimenten die er aan derby kleven was De Zijl/LGB er veel aan gelegen het treffen in winst om te zetten. Door een over winning zou het zelfvertrouwen van vooral de jongeren een duwtje in de rug krijgen, terwijl tevens een rian te positie op de ranglijst kon wor den bewerkstelligd. Die overwin ning kwam er echter niet, hoewel het tot in de vierde periode duurde eer De Zijl definitief het hoofd moest buigen voor de ploeg van de commentaar op de leiding het veld moest ruimen leek de kans op een Leidse overwinning toegenomen. De vorm waarin AZC verkeert, werkte aanstekelijk op de de voor- waartsen van De Zijl/LGB, die aan vallend ook enkele steekjes lieten vallen. De verder goed spelende Robbie Dubbeldeman liet vlak voor het verstrijken van de tweede perio de een levensgrote kans onbenut door de bal knullig uit zijn handen te laten vallen. Dat brak De Zijl in de laatste pe riode op, want ondanks herhaalde pogingen van Alex van Belkum, Edwin Redegeld en Niels Joor kwam De Zijl nog maar één keer aan scoren toe. AZC verkeerde ook niet in een produktieve bui, maar behaalde wel de overwinning, hoe wel remise beter op zijn plaats zou zijn geweest. Doelpuntenmakers De Zijl/LGB: Edwin Redegeld 2x, Anton Heiden, Robbie Dubbeldeman, George van Rijn en Johan Kluivers ieder een maal. Een dag later had De Zijl totaal geen moeite met Brandenburg. De Leidenaars wonnen het eenzijdige treffen met 18-8. Opmerkelijk om dat in de thuiswedtrijd Branden burg nog de nodige tegenstand bood. De Zijl bleek in tegenstelling tot zaterdag wel over sterke zenu wen te beschikken. Na een gelijkop gaande strijd in de eerste periode (2- 2) gaf De Zijl dat de toon aang. Doelpuntenmakers: Heiden en Jeroen Duvekot ieder 4x, Dubbel deman, Marco Kerkvliet,Ronnie Ligtvoet en Niels Joor ieder 2x, Kluivers en Van Rijn ieder eenmaal. WIM SIERA AMSTERDAM (ANP) - Frans Gö bel maakt zichzelf steeds unieker. Zondag won hij op de Amstel voor de negende achtereenvolgende keer de Skiffhead. Een verhaal over fatalisme, kramp, zwartgalligheid en een happy end. Frans Gobel is een bezeten roeier. Eenmaal de dertig gepasseerd en als arts te IJmuiden vele uren ma kend wist hij de wereldtop te halen. Hij werd intussen twee keer wereld kampioen in de lichte skiff. Dit jaar hoopt hij in Wenen zijn trilogie te voltooien. Pas daarna bezint hij zich op een mogelijke start bij de Olym pische Spelen waar hij als lichte roeier tussen zwaar geschut terecht komt. In de Skiffhead, zeven en een hal ve kilometer solo-varen tussen Ou derkerk en het clubhuis van zijn De Hoop, bleef Göbel acht j aar ongesla gen. Jaar na jaar liet hij alle zware skiffeurs achter zich. „Als je zo vaak gewonnen hebt, zit het erin dat je een keer gaat verliezen", zei hij voor de start. Aan de finish zag hij het somber in. „Ik kan me niet voorstellen dat ik gewonnen heb. Het ging slecht. Ik kreeg kramp in mijn onderarmen en ik lag na de grote bocht bijna stil." Op dat moment wist hij alleen dat hy in elk geval sneller was dan de vijftien seconden na hem als tweede gestarte Henk Jan Zwolle. Göbel zag het gevaar in Nico Rienks. De Olympisch kampioen had vorig jaar niet meegedaan en was daardoor verplicht in het achterveld te star ten Kelderman, Arisz en Maasdijk (vorig iaar tweede) waren niet ge start op de Amstel, omdat ze volgen de week voluit willen gaan in de Varsity. Rienks ging er inderdaad hard te genaan. „Halverwege hoorde ik van de kant dat ik dezelfde tyd had als Gobel. Maar het was midden in zo'n groot veld geen doen. Ik zat voort durend om te kijken of ik geen aan varing kreeg.1" Rienks moest tien seconden toe geven op Göbel die verbaasd de feli citaties in ontvangst nam.Als ik zo de Skiffhead kan winnen, zit het wel goed voor het hele seizoen", stelde hy tevreden vast. Nog niet zo lang geleden, in de korte ysperiode van de winter, kwam Göbel by het schaatsen hard te vallen tijdens een toertocht. Hy brak een bot in zijn pols. Een colle ga legde er een gipsverband om, dat door Gobel werd stukgeknipt, an ders kon hij geen roeitraining doen. Een baan als wetenschapper bij de Utrechtse Universiteit bood hem de afgelopen maanden veel trai- ningstyd. Göbel voelde zich er doodongelukkig by. Hij verkoos te rug te gaan naar het ziekenhuis in IJmuiden, waar hij als arts weke lijks vele uren méér maakt dan de veertig in Utrecht. „Liever hard werk met bezieling dan een een rus tige baan die me niet ligt." Zyn roei en leed er niet onder. Bij de vrouwen zegevierde Lau- rien Vermulst voor de derde achter eenvolgende keer. De Utrechtse trainde de laatste tyd veel op de Amstel. „Het is er zo heerlijk roei en", vond zij. Vermulst, vice-we- reldkampioene lichte skiff, liet Mar jan Pentenga, Anita Meiland en Harriet van Ettekoven achter zich door een sterk tweede gedeelte. De eerste vier kilometer voer zij, in op dracht van coach Lycklama op re serve. Daarna roeide ze op opval lend gemak van de concurrentie weg. Van Ettekoven, normaal Neder lands snelste in de zware skiff, raak te veertig seconden achter. „Ik ben dit seizoen wat later begonnen", re lativeerde zij de nederlaag. bij Riva/R. 2 met 0-3 (9-15, 7-15 en 7- 15). Het jonge Riva 2 team had wei nig in te brengen tegen het degelij ke VCS, dat dit keer wel heel ge makkelijk tot scoren kwam. Wat al lang duidelijk was, gebeurde nu de finitief door VOY. Het versloeg Leython 3 met 3-0. (15-4,15-6,15-13), waardoor dat moest degraderen naar de eerste klas. In de eerste twee sets speelde Leython te ge spannen en toen dat eruit was, was het eigenlijk al te laat. In de derde set, met een verdienstelijke Gordon North in de basis, toen het alle schroom overboord gegooid had, kon het VOY wel onder druk hou den, maar een beetje pech deed ook deze set verloren gaan. RW deed het de eerste twee sets erg goed te gen Agon; Kees van de Meent greep de hoofdrol en scoorde veelvuldig: 15-3, 15-5. Toen RW wat jeugdspe lers in de ploeg bracht, liep het een stuk minder. Zy misten toch de no dige ervaring en Agon kwam enig zins terug met 8-15. RW wisselde terug - Martin Broere en Hans Par don kwamen in de basis - en het draaide weer als vanouds: 15-11 en 3-1. In de promotieklas B had Gra- ficon/Donar aan ZOVOC 2 een makkie. Spelverdeler Cees de Bock ontbrak, maar werd uitstekend ver vangen dóór Ubo Brouwers, die het voor het eerst prima deed. (15-6, 15- 3). Het jonge en enthousiaste Zovoc 2 kwam in de derde periode nog vrij ver. maar de met een rugblessure spelende Fred Wessels stelde met enkele bekeken ballen de winst vei lig: 16-14 en 3-0. Gemini 2 deed het met een 3-0 zege op DOS 3 niet slecht, maar speelde eigenlijk bene den zyn kunnen. Het won nipt de eerste (15-13), ging wat fanatieker spelen en won nu ruimer (15-10). Deze setnederlaag betekende voor DOS 3 degradatie en dat was aan hun spel daarna wel te merken. Ge- mini ging heel geconcentreerd door, terwijl het leek alsof DOS op zettelijk fout serveerde (15-1). By de vrouwen stonden Jupiter en Gemini ver uit elkaar op de rang lijst, maar daar bleek in het spel niets van. Voor Gemini stond er nog iets op het spel, verlies zou voor Ju piter degradatie betekenen. Gemini begon ontzettend moeizaam, maar behield een licht voordeel: 13-15. Het kwam in de volgende set met 8- 0 achter, verloor door een rugbles sure ook nog Elsbeth van de Berg, maar vocht verbeten terug en kwam op 13-13 langszy. Toen verloor het de opslag en twee ballen die op de grond vielen deden de rest:. 15-13. Ook daarna had Gemini geen over wicht en kon het niveau verschil niet tot uitdrukking brengen door kleine foutjes. Goede servicebeur ten van Irene van Dongen en Tanja van Bezooyen brachten wel winst: tweemaal 11-15. In promotieklas A was de belang rijkste wedstrijd die tussen koplo per DVC en Leython. Bij winst zou DVC kampioen zijn. In de eerste twee sets werd Leython op een gro te achterstand gezet, die het niet meer kon wegwerken (15-10,15-12). Pas in de derde set begon het te lo pen. Nu had Leython constant een voorsprong en kon het op basis van een sterke aanval en een goed blok doordrukken naar 6-15. In de vierde set moest het met een dosis pech af rekenen. Eerst was een botsing tus sen Maria Vodegel en Renate de Swart er de oorzaak van, dat de laatste moest uitvallen, vervolgens .kostte een opstellingsfout ook nog een punt. Er sloop wat onrust in de ploeg en er was wat onvrede over de leiding. Leython hervond zich net op tijd om af te ronden: 7-15. In de vijfde set pakte Leython snel een 0- 3 voorsprong; DVC zakte weg en het talrijke publiek werd steeds stil ler. Leython won weer (8-15) en DVC moest de bloemen voorlopig in de kleedkamer houden. Het gat tussen beide is nu drie punten met nog twee wedstrijden te gaan. Het zat Gemini 2 niet mee. Bij ZOVOC 2 ging Sandra Brussee al in de eerste set door haar enkel en dat moest mentaal toch even opgevangen worden. ZOVOC 2 plaatste haar bal len bekeken op de midachterpositie en Gemini 2 had daar voorlopig geen antwoord op: 15-7. In de twee de herstelde Gemini 2 zich goed; het liep uit naar 7-14, had driemaal kans op de laatste punt, maar faalde en werd toen weggeserveerd: 16-14. De mazzel die het nu miste, had het wel in de derde set (14-16). In de vierde werd Gemini finaal weggeserveerd, het kreeg geen bal meer op rechts en verloor met 15-4 (3-1). NOVO miste Peggy Zoet en Jolanda de Jong, maar speelde de eerste drie sets heel goed by Rentokil/ZVH 2 onder de bezielende lieding van spelverdeelster Sandra Schaap. Het nam een 1-2 voorsprong (15-7, 11-15 en 12-15). Die lijn kon het niet vast houden. De arbitrage gaf ergernis en de concentratie zakte weg. Ren- tokil kreeg volop mogelijkheden om het initiatief over te nemen en won de volgende sets ruim: 15-7,15- 5 (3-2). LEIDEN Een dag nadat bas- ketbalminnend Nederland naar Groningen was afgereisd om te genieten van het jaarlijkse bas ketbalgala, vertrok MSV gister avond naar Eindhoven om het m- haalduel tegen PSV af te werken. De Noordwykse basketbalsters wonnen de kraker in de promotie divisie van de vrouwenliga met 66-63. MSV en PSV nemen respectie velijk de tweede en de derde plaats in. Met nog drie speelron den te gaan en gegeven het feit dat koploper Rotterdam Zuid 2 afziet van promotie naar de eredi visie was de inzet van het duel het recht op het spelen van een pro- motie/degradatiewedstryd tegen de nummer laatst (BV Gronin gen) uit die eredivisie. Voordat het allemaal - zover is, zal MSV nogal wat hindernissen moeten nemen. De wedstrijd te- -gen PSV was in elk geval de eer ste hindernis die met succes werd genomen. MSV kwam aanvanke lijk slecht uit de startblokken, maar drie minuten voor rust keer de het ty. De Eindhovenaren kre gen er vanaf dat moment geen bal meer in en MSV bracht de 34-21 achterstand terug tot een 36-33 ruststand Direct na de spelhervatting pakte de ploeg van de aan het eind van het seizoen vertrekken de coach Frans Nehssen de draad weer op, om halverwege de twee de helft een 41-48 voorsprong te nemen. De rest van de wedstryd ontaardde in een tactisch steek spelletje, waarin MSV op basis van een karaktervolle verdedi ging aan het langste eind trok: 63- 66. Renate Sluys bewees opnieuw haar waarde voor het team door 40 van de 66 punten voor haar re kening te r Door dit resultaat heeft MSV nu vier punten voorsprong op PSV, waardoor speelsters en vooral het bestuur zich de komen de tyd serieus moeten bezinnen op de vraag of promotie een ver standige zet zal zyn. Immers, toen de Noordwyksen vyf seizoenen geleden eveneens de stap naar de hoogste klasse maakten, degra deerden zy daaruit zonder ook maar één wedstryd te hebben ge wonnen. Of MSV dan ook aan spraak zal maken op het spelen de beslissingswedstryd is volgens MSV-voorzitter Ton Slagwein van drie factoren afhan kelijk. 'Ten eerste is het een kwestie van geld. De inbreng van onze huidige sponsor is ronduit onvoldoende gezien het prijs kaartje dat hangt aan een seizoen eredivisie-basketbal. Daardoor zal er op korte termijn naar ande re financiële middelen moeten worden gezocht. Daarnaast is op dit moment het spelerspotentieel te gering om een serieuze kans te maken in de eredivisie. Er zal dus naar versterking moeten worden gezocht, maar waar die vandaan moet komen is vooralsnog ondui delijk. Tenslotte moet er snel dui delijkheid komen omtrent de ver vanging van Frans Nelissen." Wat dit laatste betreft hoopt het bestuur van MSV één dezer da gen Rick Driessen - oudspeler van MSV en momenteel uitko mend voor eredivisieploeg Festo BW - te kunnen contracteren als de nieuwe trainer-coach. Al met al nog veel onzekerheden voor MSV, waardoor by de basketbal- bond een verzoek is ingediend om de beslissing over mogelyke promotie met één maand uit te stellen tot 1 mei. VAN BIEMEN

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 18