Het gat blijft even groot Meer boekingen dan goed voetbal RCL is koploper Zwaluwen de baas RB: acht is genoeg... Noordwijk voelt zich nog niet kansloos Quick Boys praat nu over titel, Katwijk treurt 1 MAANDAG 8 APRIL 1991 1 PAGINA 17 Kostbare remise ARC bij FC Iisse LISSE - Kennelijk was Wim Ei lander nog niet helemaal terug op aarde. De nog nauwelijks van een wintersportvakantie bekomen trainer van FC Lisse wachtte za terdagmiddag twee minuten te lang met het vervangen van Erik Kattenberg. Dat talmen bezorgde Eilanders collega Bert Jansen van ARC een plezierige middag in Lisse. want zijn manschappen sleepten in het degradatieduel een kostbare remise (1-1) uit het vuur. Uitgerekend invaller Ri chard de Vlaming, net in het veld gekomen voor Wilco van Leeu wen, strafte het zoveelste balver lies van Kattenberg genadeloos af. Eilander had de stem van het volk meer dan drie kwartier gene geerd. Weliswaar was linkerspits Kattenberg niet de enige Lisse- speler die tegen ARC niet uit de verf kwam, maar de ex-Abbenes- ser faalde wel het meest opzich tig. Al voor de kwistig boekingen uitdelende scheidsrechter De Ruijter uit Heemskerk hem als eerste officieel had gewaar schuwd. klonk van de tribunes herhaaldelijk het verzoek om DERDE KLASSE (za) Op sportpark De Bloemerd in Lei derdorp greep RCL zaterdag een laatste kans om aansluiting te hou den in de kopgroep. Tegenstander Zwaluwen Vlaardingen stond voor aanvang van het duel nog drie pun ten voor. RCL, dat ook in Vlaardin gen met 0-3 gewonnen had, ging met veel vertrouwen het duel in. Een van de basisspelers was Marcel van der Blom, die na een schorsing van vier wedstrijden, weer acte de présence mocht geven. Van der Rob Clerc gaat op herhaling DRACHTEN (ANP) - Rob Clerc is voor de zesde keer in zijn carrière nationaal damkampioen geworden. De Hagenaar kwam zaterdag in de slotronde ii> Drachten tegen Van der Pal echter niet verder dan remi se. Naaste concurrent Hendrik van der Zee liep tegen Hein Meijer zijn eerste nederlaag op, zodat hij met een punt minder op de tweede plaats eindigde. Deze plaats moest hij delen met Meijer en Europees kampioen Gé- rard Jansen, die door Dollekamp nog net van een gedeelde eerste plaats werd afgehouden. Van der Wal slaagde bijna in zijn opzet nog directe plaatsing voor de volgende finale af te dwingen. Zelf versloeg hij medekandidaat Oudshoorn, waardoor hij naast Hans Jansen kwam. De Groninger had echter niet gerekend op de eerste zege van Arjan van Leeuwen, waardoor deze met Van der Wal en Jansen nog moet herkampen. De honderden toeschouwers in het stadhuis van Drachten genoten van een uiterst spannende, maar ook sensationele laatste ronde. Het Friese deel van het publiek hoopte op een ontknoping, waarbij hun fa voriet Van der Zee de hoofdrol zou vervullen. Gelet op het tot dan toe vertoonde spel zou dat niet ten on rechte zijn geweest, want Van der Zee speelde een van zijn beste toer nooien. Maar gelijk eindigen met Clerc leverde niets meer op dan een eervolle tweede plaats, zodat alleen na een winstpartij tegen de als vier de geklasseerde Hein Meijer hem niets zou zijn te verwijten. Dat ge beurde dus niet. Succes judoka Peter den Hoedt NIEUWEGEIN (ANP) - Peter den Hoedt was zaterdag de succesvolste Nederlandse judoka tijdens de open nationale titelstrijd. De Lim burger eindigde in Nieuwegein als tweede in het halfzwaargewicht. In de eindstrijd boog hij voor de Duit ser Alexander Lobenstein. Den Hoedt zal volgende maand niet deelnemen aan de Europese ti telstrijd in Praag. In de categorie tot 95 kg had Theo Meijer, in Nieuwe gein derde, zich al geplaatst. Meijer werd in januari tijdens een hoger gekwalificeerd toernooi in Parijs tweede. Naast Meijer zün bij de mannen ook de in Nieuwegein als toeschouwer aanwezige Anthony Wurth (tot 78 kg) en Ben Spijkers (tot 86 kg) zeker van deelneming. Derde plaatsen waren er in het JBN-centrum voor Guno Pocorni (tot 60 kg), Danny May (tot 71 kg), Ben Sonnemans (tot 86 kg), Meijer (tot 95 kg) en Gert Catsburg (boven 95 kg). Kattenberg naar de kant te halen. Omdat de linkerspits van Lisse net zo min draaide als Marcel Bremmer op rechts, moesten vrij wel alle aanvallende impulsen weer komen van Mark Ens. De energieke centrumspits bewees tegen ARC dat hij zich in de eer ste klasse heeft ontwikkeld tot een unieke aanvaller. Zijn cipier Gerrit Lammers kan er over mee praten. Want hoewel de Alphe- naar Ens geen ogenblik uit het oog verloor, moest hij lijdzaam toezien hoe zijn tegenstander al lerlei krachtverslindende zijpa den bewandelde. Het enige uitstapje dat Lam mers zich veroorloofde was in de richting van grensrechter Krul. Zijn woorden en gebaren noop ten de vlagger arbiter De Ruijter in te lichten. Die bepaalde vijf mi nuten voor tijd prompt de straf maat: uitsluiting. Zodat Jansen toch nog een reden tot ontevre denheid had. "Gerrit weet dat hij niet moet lopen mekkeren". De zondaar zelf kon zich slechts één 'beweging naar de grensrechter' herinneren. Hij werd daarvoor Blom bekroonde zijn terugkeer met een prachtige treffer, waarmee hij RCL twee minuten voor rust aan dc leiding bracht (1-0). De eerste helft kende, ondanks het saaie spel van beide ploegen een aantal opmerkelijke momenten. Reeds na drie minuten kreeg Ben Heemskerk de bal zo hard tegen zijn hoofd dat hij enkele minuten grog gy op de grasmat lag. Gelukkig kon hij weer verder spelen. Na een half uur liep Ronald van Wattum tegen een boeking op, die later nog gevol gen zou hebben voor de verdediger. Zwaluwen Vlaardingen kreeg de beste kansen, maar Ron Sinteur bleek een betrouwbare sluitpost. Nadat Riny Oosterlee zich op rechts prachtig vrij gespeeld had, bood hij Van der Blom een niet te missen kans, hij knalde de bal keihard in de rechterbovenhoek. Na de pauze kwamen de Leider dorpers beter in hun spel. Een in- worp van Eric van der Weyden, meteen na de rust, werd door Edwin Grootendorst opgepikt. Hij om speelde drie verdedigers en Scoorde beheerst 2-0. Hierna kon RCL de wedstrijd verder controleren. Hal verwege de tweede helft moest Ro nald van Wattum opnieuw aan de noodrem trekken. Scheidsrechter Van Zijl, die kordaat leidde, gaf op nieuw een boeking. Van Wattum moest het veld uit. In de beroering die hierna ontstond, liepen de ge moederen dermate hoog op, dat Van Zijl besloot tot een afkoelings periode van vijf minuten. Daarna werd de wedstrijd rustig uitge speeld. En hoewel de Zwaluwen zes minuten voor tijd, via Harry Boek- holt, nog tegenscoorden, kwam de zege voor RCL geen moment in ge- SV Voorschoten moet zich gaan opmaken voor een spannend slot van de competitie. Met nog drie wedstrijden in het verschiet zal het moeilijk worden om degradatie te ontlopen. Zaterdag echter speelde Voorschoten na een slechte periode weer eens een goede wedstrijd. Konden de Hagenaars in de eerste helft nog een voorsprong nemen, na de thee was Voorschoten heer en meester. Helaas werd-er slechts een- maal'gescoord, waardoor een gelijk spel een feit was. SV'35 begon het duel zoals het een koploper betaamt. Via aanval lend spel werd getracht een over wicht te verkrijgen en de score te openen. Dit ging slechts moeizaam, de verdediging van Voorschoten gaf geen krimp. Na een half uur kwam SV'35 uiteindelijk dan toch op voorsprong. Uit een corner kon de aanvoerder de bal bij de tweede paal inkoppen. Enkele kleine kan sen op 2-0 werden niet benut. Na rust draaide Voorschoten plotseling wel. Via uitstekend aan- valspel werd de verdediging van de tegenstander uitermate op de proef gesteld. Doelpogingen van achter eenvolgens Lex van Schijndel, Koen Dekker en Rick Abma lever den geen succes op. Dekker zag een van zijn schoten via de onderkant van de lat weer het veld in stuiteren. Bij een van de vele attractieve aanvallen zette Arwin Visser op een prachtige wijze Abma in stelling. Eenvoudig kon deze de gelijkmaker aantekenen. Vlak voor tijd had Hein de Graaff de winnende treffer op de voet, zyn lob werd echter op de doellijn gekeerd. Doordat alle concurrenten ook punten behaalden, schiet Voor schoten nauwelijks iets op met dit punt. Bij de laatste wedstrijden is Voorschoten afhankelijk van de uit slagen van de mededegradatie-kan didaten en heeft daardoor het com petitieverloop nauwelijks meer in eigen hand. bestraft met een vrije trap tegen. Lammers, alias de vermoorde on schuld: "Daarna raakte die man door het dolle heen". Leeggespeeld Toch werd er in Lisse ook gevoet bald. Het technisch betere ARC liet vooral in de slotfase, na de ge lijkmaker, zien dat het in de eer ste klasse thuishoort. Dennis Krijgsman genoot met volle teu gen van de vrijheid die het leegge- speelde Lisse hem toen bood. Al leen aan afmaken kwam de toe komstige Vitesse-speler niet toe, hoe goed Johan Boer, die de ge blesseerde Rob Koster verving, hem soms ook bediende. Dat ARC nog zo dicht bij de overwinning kon komen, had al les te maken met de reactie van de Lissenaren op de gelijkmaker. Na een periode waarin de thuisclub het vierpunten-duel definitief in haar voordeel leek te beslissen, De Ruijter keurde een doelpunt van Leon Hoep om duistere rede nen af moest de brigade van Ei lander plotseling knokken voor een punt. Dat was zelfs bijna te veel gevraagd van het team dat gespecialiseerd is in het spelen van degradatiewedstrijden. Aan de andere kant mocht Lis se doelman René de Graaf van ARC dankbaar zijn voor een zwak moment, dat aan zijn UVS-perio- de deed denken. Na een onschul dige overtreding van Lammers op Ens mocht Hoep van grote af stand een vrije trap nemen. Zijn strakke schuiver over de grond zag De Graaf van verre aanko men. Toch verzuimde hij de bal stevig vast te klemmen, waardoor Lisse vier minuten voor de pauze comfortabel op voorsprong kwam: 1-0. Verder stond de meer spannen de dan fraaie ontmoeting vooral in het teken van adminstratieve handelingen. Scheidsrechter De Ruijter moest, nadat hij heel dap per was begonnen met het be straffen van aanvallende overtre dingen (Kattenberg, Krijgsman), ook ernstiger vergrijpen van Re né Lammers (ARC) en de Lisse naren Gepie van Rooyen en Edward van der Putten met offi ciële waarschuwingen honore ren. Dat bezorgde Eilander weer rimpels in het gebruinde gelaat, want voor beide laatstgenoem den is de strafmaat inmiddels vol. Vertrouwd Misschien is het voor de schei dende Lisse-coach, die Ralph Polman na een jaar afwezigheid inzette ten koste van Kattenberg, wel goed als hij wat minder keu ze-mogelijkheden heeft. Zolang hij maar kan beschikken over de as Paul Veenboer, Ens, Hoep en aanvoerder Leon van der Zwet, maakt het niet eens zo veel uit wie de zeven anderen zijn. Als ze dan maar op hun vertrouwde plaats voetballen. Door de wissel van Van der Putten (voor de onzicht bare Aad van Rooden) voelde voorstopper John Vermeulen zich als linker middenvelder ("Dit is de laatste keer dat ik half heb gestaan") als een vis op het droge. En als er in deze fase van de competitie één ding belangrijk is voor Lisse, dat op drie punten van ARC met Go Ahead Kampen en Bennekom de laatste plaats in de eerste klasse A deelt, dan is het teamgeest. Eilander is er in al die jaren dat hij de Lissenaren leidde, een pikeur in geweest de neuzen dezelfde kant op te laten wijzen. Eén week wintersport en één on gelukkige wissel kunnen die gave van de Capellenaar toch niet als sneeuw voor de zon doen verdwij- ne?IM BROUWER DE KONING Maar ja, eerlijk is eerlijk, wij waren nog de enigen om ze van de titel af te houden. Daar hebben we te weinig voor gedaan". Volgens Dennis-Jan Mieras, oud- Quick Boys-speler, had dat alles te maken met een "groot dilemma". "Wat voor hen gold, gold voor ons ook. Moet je aanvallen of de boel dichtgooien? Allebei houdt het risi- Hoe dan ook, in de openingsfase overrompelde Quick Boys de tegen stander in elk geval nog met fris voetbal. Leen van der Plas (lobje ra kelings naast), Gert Aandewiel (kopbal voorlangs), Richard Hoog- ervorst (kopbal gestopt door de dit maal weer eens uitblinkende Teun van Duyvenbode) onderstreepten dat. Na het uitvallen van Hooger- vorst was het even gedaan met de dadendrang van de thuisploeg. Kat wijk antwoordde met een kopbal van André de Best die doel had moeten treffen maar in de armen van Tom van der Niet belandde, en met een kopbal van Gijs Collé, al na twintig minuten in het veld geko men voor de tegenvallende Jan Stel, op de lat. Kans Dat was de eerste helft. Na de her vatting was er nog een kans voor De Best (net over), meer niet. Slechts de boekingen voor Arie van Duyn en Johan Jonker van de thuisclub, en Collé en Carlo van Zeist van Kat wijk zorgden nog voor een beetje opwinding. Van Zeist, door zijn ploeggenoten 'Dwarrel' genoemd, vanwege zijn slungelachtige motoriek, kon daar nauwelijks mee zitten. De twintigja rige, normaal gesproken voorstop per in het tweede, hoorde pas een kwartier voor aanvang dat hij zou meedoen. De blessure van rechts back Leon Meys, die nog wel aan de warming-up meedeed, bleek toch te ernstig. Van Zeist kon terugzien op een redelijk geslaagd debuut. "Ik heb aardig mijn mannetje uitge schakeld (Frenk van der Kleij, red). Alleen kon ik niets extra's doen. Het tempo ligt hier een stuk hoger dan in het tweede". LEIDEN Rijnsburgse Boys krijgt het nog moeilijk in de zes laatste competitiewedstrijden van het seizoen. Weliswaar won de ploég van trainer Arie Kurver zaterdag in Kampen met 2-1 van Go Ahead, maar de Rijnsburgers beëindigden het duel met slechts acht spelers. Scheidsrechter Esa- jas boekte Martin de Louw en Gert van Beelen twee keer en zond Hennie Koet rechtstreeks het veld uit. Dat de Rijnsburgers er na een afkoelingsperiode van ruim tien minuten toch nog in slaagden hun voorsprong naar 2-0 uit te breiden (Piet Janmaat had na een kwartier voor de openingstreffer gezorgd), wekte in Kampen de meeste verwondering. Ron Carli profiteerde uit een counter van de onmacht van Go Ahead, dat met elf man geen kans zag de acht overgebleven Rijnsburgse boys een punt afhandig te maken. Het enige Kampense wapenfeit was een laat doelpunt van Wim van Keulen. Dat zorgde ervoor dat de uitgeputte Rijnsburgers het eind signaal als een verlossing be schouwden. Met andere scheidsrechterlijke fluitsignalen hadden de pupillen van Kurver aanmerkelijk meer moeite. De Louw zag zijn om vangrijke strafregister al na twin tig minuten uitgebreid met een Toch in elk geval nog een per soonlijk succesje. De overige Kat- wijkers discussieerden na over de gemiste kans. En de spelers van Quick Boys over het behoud van die kans, slecht voetbal of niet. Leen van der Plas: "Als ik het veld op kom, zie ik wel dat het stampvol is, maar dan houdt het op. Ik ga echt niet kijken of mijn schoonmoeder er zit en de rest van mijn familie. We spelen in eerste instantie voor de punten en dan pas voor het publiek. Want ons hoofddoel is het kam pioenschap. Daar durven we nu wel over te praten". HERMAN JOUSTRA officiële waarschuwing, waarvan hijzelf de redelijkheid niet kon in zien. Tien minuten later beging hij een overtreding die ook voor Rijnburgse begrippen voor een boeking in aanmerking kwam. Omdat het zijn tweede was. moest hij vertrekken. Van Beelen ging op soortgelij ke wijze in de fout. zij het dat hij de in elk geval de.pauze nog haal de. Vlak daarna kreeg hij kort achter elkaar twee boekingen, waarvan de tweede aan duidelijk heid niets te wensen overliet. Het vergrijp van Koet. slaan naar zijn tegenstander Brinks, kon al hele maal niet door de beugel. Na de hierop volgende afkoe lingsperiode die de scheidsrech ter alle aanwezigen gunde, speel de Rijnsburg de wedstrijd zo goed en zo kwaad als het ging uit. Met Andries Wendt als vervanger van Erwin Hermes en Nico Oos terlee later als invaller voor de wankelende eenzame spits Leon Vonk speelde Rijnsburgse Boys het duel 'op routine' uit. Door de zwaarbevochten zege in het vier-puntenduel nam RB ruim afstand van de onderste plaatsen van de eerste klasse A, maar daalde het tevens naar de diepste kelders van het 'fair-play- klassement'. De toch al op de proef gestelde selectie van de Rijnsburgers zal daardoor de ko mende wedstrijden wel weer de nodige wijzigingen ondergaan. NOORDWIJK - Noordwijk heeft het nog niet opgegeven. Hoewel de afstand op Quick Boys zes punten bedraagt, weigert trainer John Eel- man de handdoek in de ring te gooi en. Het optimisme is gebaseerd op de resultaten van de laatste weken. Zaterdag voegde Noordwijk dank zij een 3-0 zege op Sparta Nijkerk weer twee punten toe aan het totaal. Dat ging zaterdag op de Duinwe tering niet zonder slag op stoot. Noordwijk stelde de zege pas in het laatste kwartier veilig. Daarvoor waren de roodwitten niet in staat geweest om de N ij kerkse verdedi gingsmuur te slechten. "Sparta kwam duidelijk om eén punt. Dat is, gezien de stand op de ranglijst, best begrijpelijk dat zo'n ploeg dan voor het doel gaat hangen. Juist daar door hadden we het vandaag ontzet tend moeilijk om de kansen te cre ëren", oordeelde dc oefenmeester. Noordwijk speelde zaterdag niet een van zijn beste wedstrijden. Voor een belangrijk deel is dat terug te voeren aan de belabberde toe stand van het veld. Het hoofdveld van de Duinwetering is nog niet zo lang geleden gerenoveerd, maar het drainagesysteem werkt niet opti maal. Het vloeiende combinatie voetbal dat kenmerkend is voor Noordwijk. komt in eigen haven daardoor niet tot zijn recht. Eelman liet zijn ploeg tegen Sparta dan ook anders spelen. Veel soelaas bood de 'nieuwe' speelwijze, directer voetballen naar het doel van de tegenstander, niet. Tegenstander Sparta had weinig moeite om de Noordwijkse aanval len te pareren. Erger, de bezoekers kregen zelfs mogelijkheden om de score te openen. Vooral na de rust speelde zich een aantal hectische ta ferelen af voor het doel van Rob van Dijk. Maar de Voorhouter hield zich staande. Op het moment dat Eelman op de bank al aan een bloedeloze 0-0 dacht, sloeg Noordwijk eindelijk zijn slag. Na een corner van Leo nard van Utrecht gaf Kees Zethof het beslissende tikje: 1-0. Sparta gaf zich toen pas gewonnen. Vijf minu ten voor tijd werd de strijd definitief beslist door Timo Gerlof. De spits toonde zich slagvaardig na een aan val via Adrian Carter en Ralph Pronk. De derde Noordwijkse tref fer diende zich pal na de aftrap van het tweede doelpunt af. Patrick Scheurwater pikte het leder op en bepaalde de (gefiatteerde) eind stand op 3-0. Reden voor John Eelman de tite- lasp'iraties niet in de ijskast te zet ten. "Niet meer verliezen en het sleutelduel tegen Quick Boys thuis winnen. Dat is wat Noordwijk de komende weken te doen staat". KATWIJK - Héél zachtjes, op kousevoeten, sluipt Quick Boys dit seizoen naar de titel. Stiekem denken aan een kam pioenschap, dat kon tot nu toe geen kwaad, maar er luid over' praten was uit den boze. Sinds afgelopen zaterdag is dan eindelijk de kogel door de kerk: men schreeuwt het weliswaar nog niet van de daken, maar er wordt in elk geval over gefluisterd. De reden ligt voor de hand. Echt hoog staand was de kustkraker niet, maar Quick Boys sloeg wél de aanval van achtervolger Katwijk vakkundig af: 0-0. aandrongen en voor alles de nul probeerden vast te houden. Echt duidelijk was het niet: was er nu sprake van laf voetbal, of was het juist slim geweest wat de ploegen op de mat legden? De beide trainers, Arjen van de Werf van Quick Boys en Arie La gendijk van Katwijk, vonden het slim. Van de Werf, tevreden trek kend aan een sigaretje: "Er zat ge woon niet meer in. We moesten vooraf de tactiek wat aanpassen. Floor van Duyn ernaast en Otte erin, om het juiste antwoord te vin den op hun middenveld". Lagen dijk, tevreden lurkend aan een si gaar: "We zijn hier echt gekomen om te winnen. De discipline was goed in balverlies-situaties. Alleen hanteerden we eenmaal in balbezit te veel de lange bal". Termen Daarmee bleef de kloof tussen de beide kemphanen vier punten. Re den genoeg voor Leen van der Plas, spits van de blauw-witten, om ein delijk eens te reppen van een titel, zij het nog heel voorzichtig. "Je moet nu gewoon reëel zijn. Als we het koppie erbij houden, zitten we aardig in de goede richting". Ook Gert Aandewiel praatte er over, maar hield nog een slag om de arm omdat hij nog even terugdacht aan vorig seizoen. "Ik weet nog dat er een keer een supporter op me af kwam en vroeg of we kampioen zouden worden. Ik zei toen volmon dig: ja. Ging dus mooi niet door. Als hij het me nu vraagt zeg ik: ik denk het wel". Optimisme Voorzichtigheid is dus nog steeds troef, ook al klinkt er steeds meer optimisme in door. "Eigenlijk heb ben we toch twee punten gepakt. De afstand is hetzelfde gebleven, maar nu zijn er nog maar zes wed strijden te spelen rekende voor zitter Arie Guyt. En ook een ander rekensommetje was reden genoeg voor een forse glimlach. "Tegen de zesduizend toeschouwers van daag", meldde de praeses. Welis waar geen record, in het begin van de jaren zestig was een vriend schappelijk bezoekje van DWS goed voor 8900 tribuneklanten, maar voor competitiebegrippen was het toch een ongekend aantal. Helaas kregen de bezoekers niet de topper voorgeschoteld waar ze allemaal stilletjes op hadden ge hoopt. Spanning was er genoeg, maar het spelpeil daalde met de mi nuut. Zeker in de tweede helft, toen Quick Boys en Katwijk niet meer Gert Aandewiel, begonnen op het middenveld van Quick Boys vlak achter de spitsen, maar na het uit vallen van voorstopper Richard Hoogervorst (kniebanden, vervan gen door Floor van Duyn) al na een kwartier geposteerd op de libero positie, gebruikte andere termen. "Het kan me nog niet eens zoveel schelen dat we niet hebben gewon nen. maar ik baal ervan dat we niet naar onze status hebben gevoet bald. Op het begin na". "En dat vind ik toch knap van Quick Boys", sprak Marco van der Plas, linksbuiten van de Katwij ken. "Ze zien na twintig minuten dat het niet lukt en houden het voor gezien". Doelman en ploeggenoot Teun van Duyvenbode zag dat dus anders. "Dat is niet knap. Dat is laf. Ze stonden toch vier punten voor? Herstel Leiden lukt maar half LEIDEN - De w Leiden heeft zich goed hersteld van de wan prestatie van vorige week. Van eventuele nadelige gevolgen van de dreun die Herovina toen uit deelde (1-5) in het beslissingsduel om de tweede periode en het inci dent met het bierflesje, was in elk geval in de thuiswedstnjd tegen De Zwerver niets te rherken. De thuisclub speelde goed. alleen kwam dat in de einduitslag niet geheel tot uitdrukking (1-1). Een half gelukt herstel dus. "De Zwerver heeft totaal niets geprobeerd, die ploeg voetbalde alleen achteruit. Ik had beslist meer van ze verwacht, ze zijn al veilig. En wij misten gewoon te veel kansen", was de duidelijke verklaring van trainer Peter Cie- re. Hij doelde daarmee met name op de eerste helft, toen Leiden de ene fraaie kans na de andere ver kwanselde. Vooral de 18-jarige Maurice van Berkel (Ciere: "maar wat moet ik hem kwalijk nemen, hij is nog maar eerstejaars se nior") had zijn vizier niet op scherp staan. De aanvaller miste vier opgelegde kansen. Ook Rob Bink en Pedro Hilleger faalden de eerste helft in de afwerking. Die zelfde Bink was overigens wel verantwoordelijk voor de eerste en enige Lcidse treffer. Uit een voorzet van rechts van Koos Siera kopte dc spits de bal fraai naar de benedenhoek: 1-0. Na de hervatting kroop de angst langzamerhand in de ploeg. Leiden had nog wel een over wicht, maar een tweede doelpunt bleef uit. Uit één van de schaarse tegenstoten kwam Dc Zwerver uiteindelijk halverwege dc twee de helft aan zijn onverdiende te- gengoal, nadat de bal afstuitte van de borst van doelman Peter Selier en de bezoekers gretig pro fiteerden: 1-1. Desondanks toonde Ciere zich "redelijk tevreden". Zijn ploeg dicteerde de hele wedstrijd, com bineerde snel en bewoog veel. Dat het spelpeil in vergelijking met de wedstrijd tegen Herovina een stuk hoger lag was volgens de oefenmeester "een kwestie van psychologie". "Zo simpel is het. De ene week kun je op je broek krijgen, de andere week win je zelf. Het gaat erom een bepaalde sfeer te creeren, datje met z'n al len relativeert. Bovendien heb ben we dit seizoen al genoeg te genslagen ov< SV Voorschoten nog in nood LEIDEN In de derde klasse A heeft RCL na de overwinning za terdag tegen Zwaluwen Vlaardingen, het werd 2-1, nog alle kans op de titel. De achterstand op koploper SV35 bedraagt nog maar twee punten. Die club moest genoegen nemen met een gelijk spel tegen Voorschoten, dat aan degradatie probeert te ontsnappen. De Hagenaars mochten de handen dichtknijpen met de 1-1 tegen een sterk acterend Voorschoten. Maar omdat alle concurrenten ook punten behaalden, blijft het team van Leo Holl in degradatienood.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17