Resultaat is zaligmakend Roodenburg mist tegen ADO agressie en Van der Burg WSB komt tegen Docos los in slotfase Lugdunum loopt in op Blauw Zwart MAANDAG 8 APRIL 1991 /DO/STA SPORT PAGINA 15 LEIDEN - De strijd om handha ving in de hoofdklasse vraagt of fers. Zowel van de voetballers van UVS, die tegen hun natuur in moeten spelen, als supporters, die nu niet bepaald hoogstaand spel krijgen voorgeschoteld. De tweede helft van UVS-DWV was gistermiddag van een bedroe vend niveau. Beide ploegen wil den per se niet verliezen en voet balden daar ook naar. De hoofd klassers werden op hun wenken bediend (het werd 1-1), maar de 600 toeschouwers waren wéér een desillusie rijker. Toegegeven, de stevige bries bemoeilijkte het spelen op het toch al effectvolle terrein. Maar dat was nog geen excuus om na de rust een Leids/Amsterdams misbaksel van jewelste te produ ceren. In de dans om degradatie is kennelijk alles geoorloofd. Het re sultaat is zaligmakend en dus blikte UVS, in de persoon van Aad Andriessen, tevreden terug. "Het is nu eenmaal zaak om niet te verliezen. Ik had deze pot maar wat graag willen dat ging nu eenmaal niet. De te genstander liet zeker na de rust ons niet in het spel komen" De eerste helft daarentegen kreeg UVS vrij spel. Toen speel den de blauwwitten, met André Devilee in de ploeg voor de ge blesseerde Rick van Dijk. aan vaardbaar en vermeldde het elec- tronische scorebord een verdien de 1-0 (doelpunt van Hans de Kruijs) voorsprong voor de Lei- denaars. UVS had er toen goed aan gedaan zichzelf te belonen met een tweede treffer. DWV was er rijp voor en de kansen dienden zich aan. Patrick Preuter ver- zuimde evenwel om zijn ploeg een flink eind op weg naar de broodnodige winst te helpen. Het kwam UVS in de tweede helft duur te staan. Onnodig De thuisploeg maakte het zichzelf onnodig moeilijk door DWV het spelbeeld te laten bepalen. Daar door konden de aanvankelijk aangeslagen Amsterdammers weer terugkomen in tot de rust door UVS gedicteerde wedstrijd. Opbouwen was er niet meer bij, telkens koos goalie Marijn Mok- veld voor de lange trap. Dat lever de meestal balverlies op, omdat de spitsen De Kruijs en Preuter fysiek niet waren opgewassen te gen de robuuste DWV-verdedi- gers. Aad Andriessen. afgelopen week door de tuchtcommissie be straft met één duel schorsing en tegen DWV speelgerechtigd om dat de Rotterdammer vorige week zaterdag in het bekerduel met DSO aan de kant bleef, wist de oorzaak van het tegenvallende spel na rust: "DWV maakte ons het voetballen onmogelijk. De vleugels hielden ze bezet en daar door konden we alleen via het centrum opbouwen. Dat wilde ik wel, maar Ruud de Groot niet. Die wilde dat ik rugdekking gaf en niets anders. Dat vond ik wel begrijpelijk, gezien de situatie waarin we nu verkeren". Uitgaansverbod Het 'uitgaansverbod' van An driessen kon de gelijkmaker ove rigens niet voorkomen. Ondanks een overvloed aan Leidse afweer- specialisten stond de voor de ge blesseerd uitgevallen Steven Strippel Wim Verburg in de 68ste minuut zo vrij als een vogeltje en mikte dan ook raak: 1-1. De tegen valler verlamde UVS volledig. De organisatie was zoek, waardoor de tegenstander zich steeds vaker bij de veste van Mokveld ging op houden. De doelman verscheen tien minuten voor tijd oog in oog met doelpuntenmaker Verburg, die van een struikelende Rob Dorlas vrije doortocht had gekre gen. De Amsterdammer mikte tot opluchting van de Leidenaars naast. De Groot deed er verstandig aan om de opgebrande Dorlas daarop te wisselen voor Wout Holverda. De met zijn enkel kwakkelende invaller werd ge posteerd op de liberopositie, ter wijl Andriessen zich met de man dekking ging bemoeien. Het had tot gevolg dat DWV op afstand werd gehouden, maar aan de an dere kant van het veld kon niets worden uitgericht. De Kruijs en Preuter moesten het te vaak al leen uitvechten, omdat de steun uit de tweede en derde lijn ont brak. Omwille van het resultaat. Goede serie "Ik weet het. mooi was het alle maal niet", vergoeilijkte Aad An driessen de Leidse speelwijze. "We hebben de punten hard no dig, zekerheid gaat voor alles. En hoe je het ook wendt of keert, uit de laatste drie wedstrijden heb ben we vier punten gehaald. Dat is gewoon een goede serie". ROB ONDERWATER DEN HAAG - Imponeren is op dit moment niet de sterkste troef van Roodenburg. In de uitwedstrijd tegen het Haagse ADO gingen de Leidenaars met 2-0 kopje onder. Trainer Jan Reurings weet waar het mis zit: "Agressiviteit, dat mis sen we. Er worden gewoon te veel persoonlijke duels verlo ren Roodenburg is al enige weken ver oordeeld tot degradatievoetbal. Normaliter presteren de Leidena- ren onder die omstandigheden vrij redelijk. Gisteren bleek het spelen onder zo'n druk niet tot de ge wenste resultaten te leiden. Met een gehavende selectie (Marcel van der Burg met enkelblessure aan de kant, Mark Helder niet fit aan wed strijd begonnen en na enkele 'tik- Ajax kampioen na zege op Quick Boys LEIDEN Ajax 2 is kampioen ge worden van de eerste klasse A van de landelijke jeugd. De Amster dammers versloegen Quick Boys met 3-0 maar kunnen (er speelt al een Ajax-team in de hoofdklasse) niet promoveren. UVS daarentegen behoudt evenals Noordwijk, dat uit AFC met 3-4 versloeg, kansen op een promotieplaats door een klin kende 2-0 zege op concurrent Vo- lendam. Roodenburg tenslotte werd op eigen veld met 1-3 door Hollandia afgetroefd. LANDELIJKE JEUGD UVS - Volendam 2-0 Onder grote belangstelling van het Leidse publiek vloog UVS er voor de volle honderd procent in. Al in de eerste minuut leverde die in stelling succes op. Een aanval over de rechtervleugel bracht de bal bij Jacco van Wieringen die zijn directe tegenstander uitkapte en de bal stijf in het kruis joeg. Volendam was klaarblijkelijk zo verrast door de snelle achterstand dat het schoor voetend ten aanval trok. Dat ge beurde niet met veel overleg en- de bal werd steeds hoog in het Leidse strafschopgebied gespeeld. Daar door kon lange laatste man Marco Akerboom, onklopbaar in de lucht, tot de held van de wedstrijd uit groeien. De tweede treffer kwam op naam van Andy van der Heyden. Zijn vrije trap bleek voor de Volen- damse sluitpost te machtig. Ajax 2 - Quick Boys 3-0 Ondanks de ruime nederlaag is Quick Boys niet weggespeeld. Ten eerste kwamen de Amsterdammers op voorsprong door een dubieuze penalty en ten tweede werden de twee laatste treffers pas gemaakt toen het Katwijkse offensief op adem moest komen. In blessuretijd sloeg de nieuwbakken kampioen onverbiddelijk toe. Roodenburg - Hollandia 1-3 Door deze nederlaag en met nog drie wedstrijden te spelen lijkt de ploeg uit Lgiden Noord kansloos voor een promotieplaats. Patrick Heymans scoorde de Leidse treffer en redde tweemaal op de eigen doel lijn. AFC - Noordwijk 3-4 Hoewel hard bevochten heeft ook Noordwijk nog kansen. In een on gemeen spannend scoreverloop trok Noordwijk aan het langste eind. Remco Martens, Wilco Bot, Mark Heemskerk en Sven Frijling scoorden. Dennis van der Gijp terug bij Dordrecht DORDRECHT (ANP) - Dordrecht '90 heeft Dennis van der Gijp gecon tracteerd. De Dordtenaar speelt mo menteel voor NAC. Met ingang van 1 juli komt hij opnieuw voor de Zuidhollandse eerste-divisieclub uit. LEIDEN - LFC verraste in de vierdeklasse A vriend en vijand door koploper Fore- holte op eigen veld met 3-1 te verslaan. De Voorhouters za gen zo een einde komen aan een ongeslagen reeks van dertien duels. Rode-lan taarndrager Leidsche Boys greep zijn laatste kans en won met 2-0 van Meerburg. Kickers'69 - FC Lisse 1-1 De Leimuidense ploeg van trai ner Mat Kantebeen maakte de kop loper één puntje afhandig door ge woon hard te knokken. FC Lisse had genoeg mogelijkheden om de wedstrijd voortijdig te beslissen, maar bleef tot diep in de tweede helft op een 0-1 voorsprong steken. Deze ene goal kwam (bijna vanzelf sprekend) op naam van Willem Bouckaert, die er eigenlijk met ge mak een hattrick van had kunnen maken. De thuisploeg leek, na het uitvallen van laatste man Carlo Muiden op slag van rust, voor de bijl te gaan. Toch sloegen de Lissenaren niet toe. Kickers'69 gaf de moed nimmer op en kreeg loon r ken: Sander Beuk scoorde tien mi nuten voor het eindsignaal de ge lijkmaker op aangeven van Rob Spijkeren. FC Lisse trainer Lazlo Nanai toonde in zijn nabeschou wing gemengde gevoelens: "Wij spelen zwak en verspelen daardoor punt. Gelukkig verliest Fore- holte, zodat het al met al toch een re delijke zondag wordt". Leidsche Boys - Meerburg 2-0 'Pompen of verzuipen'. Dat was het motto van Leidsche Boys. In de thuiswedstrijd tegen Meerburg sloegen de Leidenaren de armen in één om te redden wat er nog te red den viel. Het resultaat was er naar: onder leiding van uitblinker Jacky Filemon greep Leidsche Boys een 2-0 winst. Meerburg verzuimde voor rust de leiding nemen en liep na een omstreden penalty in de tweede helft (verzilverd door Peter Siera) achter de feiten aan. Trainer Frank van Dam zag lijdzaam toe hoe het bij zijn spelers vooral aan agres sie en koelbloedigheid ontbrak. Zelfs na de 0-1 achterstand waren er genoeg Zoeterwoudse kansen, ge tuige twee ballen op de paal, maar wonder boven wonder gelukte het de bezoekers niet om terug in de wedstrijd te komen. Leidsche Boys daarentegen besefte de waarde van de wedstrijd en vocht voor wat het waard was. Na een blunder van de Meerburg-keeper werd de wed strijd beslist door een kopbal van Richard Filemon (2-0). LFC - Foreholte 3-1 "Het was weer eens 'ouwerwets' vatte Hen Beerenfenger de inte ressante ontmoeting samen. Spe lend tegen hun oude trainer Mart de Groot waren de 'Kanaries' bereid om het achterste van hun tong te la ten zien. In de eerste helft vielen er geen doelpunten. Dit was vooral te danken aan het uitstekende kee perswerk van LFC'er Peter van der Wal. Na rust vreesde Beerenfenger de druk van Foreholte (wind mee) en bracht Ger Nachtegeller ('een man die een bal kan vasthouden') in het veld voor Omar Kartal. Deze wissel pakte gunstig uit: Nachtegel ler bediende bij de 1-0 Yachya Far- hane op maat. De 2-0 Liet hij op zijn eigen naam bijschrijven. Foreholte kwam terug tot 2-1 door een treffer van Stan Uljee. Uljee verzuimde in dezelfde minuut, toen hij te veel schrok van de kans die hem opge- lgd werd, de gelijkmaker aan te te kenen. De koers was daarna gelo pen. Een eigen doelpunt van de in het nauw gedreven Ronald Verhart bepaalde de eindstand op 3-1. SJZ - Alphen 2-1 De harde wind stond mooi voet bal in de weg. Daarvoor in de plaats kwam een keihard degradatieduel, waarbij scheidsrechter Van der Zwet de grootste moeite had om de wedstrijd in de hand te houden. Van ,der Zwet zond twee spelers met twee boekingen het veld uit: Joost Vink van SJZ en Rien van Elk van Alphen. Tussen de overtredingen door had Alphen het betere van het spel, maar trok uiteindelijk toch aan het kortste eind. Voor de theepauze opende Rob Retèl tegen de verhou ding in de score, na een fout in de Alphense verdediging. Diezelfde Retèl bracht René Rotteveel tien minuten voor tijd in positie. Alphen verkleinde de marge tot 2-1 (René van Engelen). ROAC'79 - UDWS 2-0 Uit de laatse zes ontmoetingen heeft ROAC'79 elf punten behaald. Ook UDWS kon het tegen de ontke tende thuisploeg niet bolwerken. De Leidenaren lieten zich zeker niet wegspelen, maar wisten zichzelf nauwelijks uitgespeelde kansen te creéren. Ondanks een licht Leids overwicht voor rust, leverden de eerste 45 minuten al een 1-0 achter stand (Wilco van der Meer) óp. En na de hervatting verzekerde Perry Veilbrief, op aangeven van Dennis de Jong, ROAC'79 van de overwin ning. De ploeg van speler/coach John Verschoor lijkt nu kansloos in de strijd om de derde plaats en is zelfs nog niet veilig. Dat had menig UDWS'er zich voor aanvang van dit seizoen wel anders voorgesteld. SVLV - ODB 2-1 Eerste helft, wind tegen: 0-1 ach ter door een doelpunt van Jan den Heijer. Dat was ten onrechte, want SVLV deed in die periode zeker niet onder voor de Hagenaars. Na de thee stelde trainer Simon Venema orde op zaken. B-junior Niels Karre- mans kreeg een dot van kans, maar zijn inzet miste kracht. Pas in het laatste kwartier vielen de goals: Sjaak van der Werf bracht de Voor schotenaren langszij (1-1) en Jelle Raap bracht SVLV aan de leiding van elf meter (2-1). Even later mocht Raap het nog eens dunnetjes over doen van de penaltystip en probeer- eer in dezelfde hoek. De •as inmiddels gewend ge- dit ritueel, zodat een eind- i 2-1 op het bord achter- de het keeper raakt a< stand bleef. WIK - Ranstad Sport 1-1 Zoals min of meer te verwachten viel. miste Randstad Sport de inspi ratie om zich voor de volle honderd procent in te zetten voor deze wed strijd: geen promotiekansen, geen degradatiegevaren. WIK dacht daar heel anders over. Zij verschenen gretig op het veld. omdat voor hen de derde periodetitel nog binnen het bereik lag. Randstad Sport was net iets sterker dan de Hagenaars. Toch kon dit niet m winst omgezet worden, omdat WIK veel agressie ver was. Marcel Groenendijk scoor de uit een mooie aanval de enige Voorschotense treffer. ken' in de rust ook aan de kant ge bleven) werd er geen enkel moment op het scherpst van de snede gestre den. Het verlies had het dan ook ge heel aan zichzelf te danken. ADO was in de eerste helft, zon der zelf tot het uiterste te gaan, dui delijk de sterkere ploeg. De thuis ploeg paste zich gewoonweg beter aan de slechte weersomstandighe den aan. Door de straffe wind. die dwars op het veld stond, was het maken van verre passes onmoge lijk. De Hagenaars hadden dat snel door en bedienden zich van kort kaatsvoetbal laag over de grond, waarbij de individuele actie niet werd gemeden. De bezoekers daar entegen probeerden, tegen beter weten in, met lange halen de spitsen te bereiken. Blunder Zodoende bleven de Roodenbur- gers, vanwege een vroege openings goal, gedurende de volle negentig minuten achter de feiten aanlopen. Een vreselijke blunder van keeper Marcel Vink betekende al in de tweede minuut een 0-1 achterstand: op een vrye trap van Carlos Roele- veld. liet Vink de bal op een knulli ge manier tussen zijn benen door gaan. Een fout die iedereen overko men kan. maar voor de Leidenaren betekende dat wel de vroegtijdige verlamming. Na rust lieten de Hagenaars zich terugzakken om de magere voor sprong te verdedigen. Hierdoor kre gen de bezoekers het initiatief in de schoot geworpen. Een stomme zet van ADO, die vanwege de onmacht van de bezoekers zonder gevolgen bleef. De Hagenaars hadden ge woon de druk op de ketel moeten houden en de 2-0 moeten forceren. Dit gebeurde dus niet, zodat de equipe van trainer Jan Reurings zich constant op de helft van de te genstander kon posteren. De gelijk maker hing in die periode lange tijd in lucht, zonder dat er zich echt uit gespeelde kansen voor het Haagse doel voordeden. Uit één van de spaarzame uitval len van Zuiderparkbewoners werd de marge tot overmaat van ramp nog vergroot tot twee goals: Rene Biegel rondde een mooi uitgespeel de aanval koel af. De definitieve nekslag was toegebracht. De reste rende tien minuten speelde men nog plichtsgetrouw uit: de neder laag was een feit. Zelfs de vijf minu ten blessuretijd, die de overigens goed leidende arbiter Weeteling, nog aan het duel toevoegde, kon daar niets meer aan veranderen. Lichtpuntjes Jan Reurings zag ondanks de pove re vertoning toch wel wat licht puntjes. Hij zag hoe gebroeders Pret. zoals gebruikelijk, de juiste in zet toonden. Verder kreeg Patrick Heymans (ingevallen voor Mark Helder) voor zijn invalbeurt na de thee van Reurings een ruime vol doende. De jeugspeler, die zaterdag nog een volle wedstrijd bu de A-lan- delijk meespeelde, verzette op het middenveld een hoop werk. Deze positieve uitschieters vielen jam mer genoeg in het niet bij het alge hele falen van het eerste Noord-elf tal. Reurings zegt zelf ook niet te weten wat hij er aan zo een, twee. drie aan kan doen: "Die jongens be seffen zeker wel wat er op het spel staat, maar op het veld gaat het mis. Als ze niet fel in de acties zijn. kan ik er ook niks aan veranderen". Toch moet het na deze nederlaag duidelijk zijn dat er 'iets' moet ver anderen. Misschien dat een weer herstelde Marcel van den Burg vol gende week thuis tegen Spartaan '20 voor die 'spirit' kan zorgen, die de Leidenaars aan de broodnodige punten moeten helpen. Want een club als Roodenburg moet zich toch in de tweede klasse weten te hand- haven. MAARTEN WIGGERS LEIDEN - Het duel tussen Docos en WSB heeft een spectaculair einde gekend. Met nog een kwartier te spelen leek Docos op rozen te zitten met een 2-0 voorsprong, maar de ploeg van trainer Wim Mugge bleef na afloop door de 2-3 nederlaag met nul punten achter. "Dat is ty pisch WSB", riep de Noordwijkerhoutse oe- fenmeester Fokke van der Reijd na afloop bijna triomfantelijk uit. Het is zijn ploeg al vaker ge lukt om van een hopeloos uitziende achterstand terug te komen. Bij de thuisclub was er vooral een kater. De grote belangen, die er voor beide ploegen aan deze wedstrijd zaten, hebben niet voor een hoger niveau gezorgd. Sterker nog, de eerste helft had het publiek maar weinig te bieden. Dat was voor een deel toe te schrijven aan de harde wind. die over de breedte van het veld joeg, en aan de niet beste staat van het veld. De kansen waren op één hand te tellen. WSB was van de twee ploegen het minst gevaarlijk. Alleen een kopbal van Albert Warmerdam had een doelpunt kunnen zijn, maar zijn inzet ging net over het doel van Stefan van Harteveld. Do cos stelde daar naast schoten van Luc Kok en Hans van Marwijk een hele grote kans tegen over. Laatste man Herman van Marwijk stuurde Dennis Stuifzand alleen op Noordwijkerhoutse doelwachter John van der Berg af, maar de op het middenveld geposteerde aanvaller wist de bal niet eens op het doel te schieten. Hij stond zo vrij, omdat zijn tegenstander. Paul Warmerdam, blijkbaar met zijn gedachten in de wolken zat. Dat een ezel zich niet twee keer aan éénzelfde steen stoot, bleek dit keer niet op te gaan. De zelfde Warmerdam liet een paar minuten voor rust Dennis Stuifzand weer lopen, alleen nu was de Leidenaar wel doeltreffend. Liesblessure Slechts een kwartier hield de doelpuntenmaker het nog vol. Zijn liesblessure weerhield hem er van om verder de wedstrijd te vervolgen. Hij was dan ook niet in het veld, toen Fokke van der Reijd het sein gaf om één op één te gaan spelen. Het gevolg was dat er geen rugdekking was voor de WSB-verdedigers. Dat was de oorzaak dat Stefan Duivenvoorden Rob Reizevoort alleen met zijn handen deze van een treffer kon afhou den. De dieptebal kwam van Hans van Marwijk, die de bal door knullig balverlies in bezit had ge kregen. De overtreding was overigens onnodig, omdat de Leidse spits de bal te ver voor zich uit had gespeeld en dus in de handen van keeper Van der Berg deed belanden. Desondanks een strafschop, die Hans van Marwijk verzilverde. Er leken geen punten in het verschiet te lig gen voor de gasten, terwijl ze die toch wel hard nodig hebben om niet af te dalen. Maar opval lend genoeg kwam WSB beter in de wedstrijd. "Als we achter staan, leggen we alle schroom van ons af en verkrampen we niet", aldus Fokke van der Reijd. Het was te zien, want Docos werd meer in de verdediging gedrukt. Toch hadden de Noordwijkerhouters enige hulp van de Lei denaren nodig om te scoren. Idioot Er restten nog maar 15 minuten, toen Albert Warmerdam de ruimte van zijn directe tegen stander Patrick van Polanen kreeg om voor te zetten. "Dat mag gewoon niet gebeuren. En dan komt Harteveld ook nog als een idioot uit", gaf Wim Mugge de oorzaak aan van de aansluitings treffer. De Docos-keeper kwam er dan ook niet aan bij de doorkopbal van John Jansen, waar door Marco Joustra de 2-1 kon intikken. De beer was los aan WSB-zijde. maar toch kreeg de thuisclub de mogelijkheden om de wedstrijd alsnog te beslissen. Eerst zag Hans van Marwijk zijn volley in de handen van John van der Berg belanden en vijf minuten voor tijd miste Johan de Ridder, die terug kan zien op een slechte wedstrijd, een hele grote kans. Domme actie In dezelfde minuut lag de bal wel in het netje. Robèr Marijnen scoorde uit een penalty, die te recht was toegekend door de goed leidende Ver- banic voor een domme overtreding. De dader was Peter van der Kooy en het slachtoffer Mar co Joustra. Wim Mugge stak zijn ongeloof niet onder stoelen en banken: "Stom. een vent van 36 jaar en dan zo'n domme actie". Het was nog niet,ten einde met de productie van de Noord wijkerhouters. Wederom uit een dood moment scoorde WSB. Luc Kok veroorzaakte gevaar lijk spel op het 16-meter gebied. John Jansen legde opzij naar Robèr Marijnen, die langs het negenmansmuurtje de bal in het doel schoot. Het onwaarschijnlijke was toch gebeurd. "2-0 is normaal kaassie voor ons", maar helaas voor Wim Mugge was het gisteren geen normale dag. LARS ULRICH LEIDEN - De spanning in de der de klasse begint langzamerhand tot een hoogtepunt te stijgen. Dat geldt voor zowel het kampioen schap als voor de degradatie. Het verschil tussen koploper Blauw Zwart en Lugdunum is nog maar twee punten, terwijl elke ploeg vanaf de vierde plaats op de rang lijst nog kan degraderen. Achter volger Lugdunum liep een puntje in door eigen winst op VEP en het gelijke spel van Blauw Zwart. SJC versloeg hekkesluiter Donk met maar liefst 6-1. maar is nog al- lérminst uit de problemen. VEP - Lugdunum 3-5 Vanaf november 1988 was VEP thuis ongeslagen. Aan die reeks heeft Lugdunum een einde ge maakt. Al na acht minuten was Kees van Tongeren doeltreffend. De Leidse aanvoerder benutte een terecht toegekende straf schop. De gasten konden niet de rust opbrengen om met korte combinaties naar het VEP-doel te komen. Toch konden ze met een 0-2 stand de kleedkamers ingaan Een niet gevaarlijk ogende hoge bal van Marcel Prins werd ver keerd beoordeeld door de Woerdens keeper, waardoor An dré Hoekstra de bal simpel kon inkoppen. In de tweede helft moest de Leidse keeper Wim Era dus tot twee maal tc de hulp van Jeroen Brussee en Hans van As inroepen om een tegendoelpunt, te voorkomen. Bij een strafschop van Peter Steneker in de dertien de minuut was hij echter kans loos. Drie minuten later was de marge alweer twee doelpunten met een treffer van wederom Hoekstra. In de laatste tien minu ten kregen de toeschouwers nog vier doelpunten te zien. Hoekstra opende de serie. Bert Kruiter ver kleinde achterstand, maar niet voor lang, want in de daaropvol gende minuut maakte Marcel Prins de vijfde Lugdunum goal. Bert Kruiter sloot de productieve reeks af met de 3-5. SJC - Donk 6-1 In Noordwijk is het degradatie duel tegen Donk overduidelijk in het voordeel van SJC beslist. Met een kwartier op de klok kwam de thuisclub op voorsprong dooreen doelpunt van Ruud Alkemade. Deze Noordwgker is zes maan den uit de roulatie geweest van wege een zware enkelblessure. Na een half uur kwam Donk langszij door een doelpunt van Renke Prevo. Vijf minuten later echter zette Marco de Ridder zijn ploeg voor de tweede keer op een voorsprong door het benutten van een strafschop. In de rust hield trainer Harrie Loeris SJC voor om te wachten op dl klBI tD en rustig te spelen. De vertrek kende oefenmeester kreeg gelijk. Na 15 minuten werd Carlo van der Zalm onreglementair onder uit gehaald in het strafschopge bied. Ruud Alkemade zette de pe nalty om in een doelpunt: 3-1. SJC nam verder afstand van de rode lantaarndrager. Eerst was het Leon van der Zalm. die met het hoofd een combinatie van Carlo van der Zalm en Peter Alke made afrondde. Piet Hazenoot nam de vyfde treffer voor zijn re kening en Carlo van der Zalm be paalde de einduitslag met een mooi doelpunt. Blauw Zwart Woerden 0-0 Het was een typische 0-0 wed strijd. Het spel speelde zich af op het middenveld, waardoor er wei nig gevaar voor de doelen ont stond. In de eer.V- helft h^d Blauw Zwart via Marco Lager- berg wel de kans om tot scoren tc komen, maar zijn kopbal trof geen doel. In de tweede 45 minu ten had Woerden de wind in de rug. Er kwam pas een goede mo gelijkheid (John Jansen) door een lout van Blauw Zwarter Toine l'Ami. Door het gelukspel moest Woerden afhaken voor het kam pioenschap.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15