spo0Rrrv Katwijkse kraker vat geen vlam Onvolwassen Ajax gaat onderuit in Eindhoven Ook Krajicek goed voor toernooi-zege t*r«p V Scheidrechter snel uitgeteld 'Oplichter' Kasalo weer vrij Quick Boys kan plaatsgenoot niet van zich afschudden Pothelm niet meer verplicht Maradona in beroep tegen schorsing MAANDAG 8 APRIL 1991 HONGKONG (ANP) - Een jaar gele den zette Stanley Franker zijn haar dos in ter stimulering van het Ne derlandse tennis. Aan dat soort weddenschappen begint de bonds coach niet meer. Hij zou constant met een kale kop rondlopen. Afgelopen weekeinde was het de beurt aan Richard Krajicek zich te onderscheiden. De 19-jarige Hage naar profiteerde bij de Salem-open in Hongkong optimaal van de mas sale favorietenval. Hij eiste via de 6- 2 3-6 6-3 overwinning op de Austra liër Wally Masur de eindzege, 33.700 dollar (60.000 gulden) en 103 ATP- punten op. Na de overwinning van Mark Koevermans eind vorig seizoen was de zege van Krajicek de tweede Ne derlandse ATP-zege sinds de dagen van Tom Okker een feit. De Hage naar verwisselt zijn 93ste positie op de wereldranglijst voor een plaats bij de eerste vijfenzeventig. Daar moet hij overigens nog altijd Jan Siemerink, Mark Koevermans en Paul Haarhuis vóór zich dulden. Na de Open Australian, waar hij de vierde ronde bereikte, was een tijdlang weinig van Krajicek verno men. Een paar keer kwam hij net niet door de kwalificatie voor de grote toernooien. Vervolgens reisde hij met zijn trainer Rohan Goetzke naar Miami om daar bij Roy Emerson de accu op te laden. De oud-Wimbledonkampioen be steedde veel aandacht aan de vol ley- en de backhandreturn van de Nederlander, die pas een jaar of twee de backhand met één hand speelt. Wapen „Het was niet de bedoeling daar een echt offensief wapen van te maken. Wel een betrouwbare slag. De pun ten scoor ik wel met mijn service en forehand", aldus Krajicek. Alles bij elkaar duurde de herha lingscursus zo'n drie weken. „Een prima investering", aldus Krajicek. „en voor herhaling vatbaar. In het huidige systeem is de verleiding groot dat je je over de kop speelt." Een bijkomend voordeel was dat Krajicek in Miami gewend raakte aan hetzelfde broeierige, vochtige klimaat dat ook in Hongkong heer ste. Die acclimatisatie kwam hem goed van pas toen hij zich zaterdag door twee partijerf diende te- wer ken. Allereerst was er de openstaande kwartfinale tegen Patrick Kühnen, die de avond tevoren bij 1-1 in de eerste set was afgebroken. Krajicek won die ontmoeting na twee regen onderbrekingen met 7-6 (8-6) 2-6 6-1. Beide malen kwam hij gesterkt uit de kleedkamer terug. De eerste keer na drie kwartier bij de stand 6-6 in de eerste set, toen hij niet minder dan zes setpoints wegwerkte. Onderbreking De tweede keer bij 1-0 in de derde set. Die onderbreking duurde ruim twee uur en pepte het moreel van de Nederlander zo mogelijk nog meer op. Voor het restant van de partij had hij nog geen kwartier nodig. Drie uur later stond hij alweer op de baan voor de halve finale tegen Chang-bedwinger Gary Muller. Dit maal liet Krajicek het niet op een derde set aankomen: 6-2 6-4. Begrijpelijk dat de Hagenaar zon dag niet okselfris begon aan de fina le tegen Wally Masur: „Ik was moe, mijn knieën deden pijn." Dat belet te hem niet op de belangrijke mo menten vervaarlijk hard uit te halen en met zijn service-volleyspel de punten binnen te halen. Toen hij met enig geluk en goede passeersla- gen Masurs opslag in de derde set voor 5-3 had gebroken, was het pleit beslecht. „Ik denk dat ik het spel heb om op Wimbledon enige schade aan te richten", blikte Krajicek na huldiging vooruit. R BIJLAGE LEIDSCH D J PAGINA 13 EINDHOVEN - Wéér was het kardinale verschil tussen PSV en Ajax de uitzonderlijke klasse van Ro- mario de Souza Faria. Net als vorig seizoen, toen de egocentrische Braziliaan met twee treffers Ajax op de knieen dwong, bracht Romario Eindhoven gisteravond andermaal in extase. Met zijn twee magnifieke doelpunten besliste Romario de schrale eredivisie-topper (4-1) en bracht hij daarmee de voorbeslissing in de strijd om de landstitel. Met zijn beslissende aandeel in de overwinning op de aartsrivaal uit Amsterdam rolde Romario voor PSV de loper uit naar het twaalfde kampioenschap. En drukte hij tege lijk het groeiende onbehagen bin nen de eigen gelederen resoluut de kop in. Het verschil met Ajax be draagt nu drie verliespunten. Plus het omschreef, weinig anders over dan plaats te nemen in de wachtka mer. En te wachten op wat misstap pen van PSV in de nog resterende tien ontmoetingen. De winst mag dan niet doorslag gevend zijn in de strijd om de lands titel, het is vooral de kick van de verwinning op Ajax die PSV voordelig doelsaldo dat op het competitie-restant vleugels moet s goed de rit ook nog e >or een punt. Bijna niemand twijfelt nu nog ai ;n hernieuwde machtsgreep v; ïljoenenploeg uit Eindhove De ploeg voelt niet langer de hete adem van Ajax in de nek en moet in staat zijn nog voor de laatste competitiedag, als PSV op bezoek ^■t bij FC Groningen, het karw Romario heeft Aron Winter van Ajax het bos in gestuurd en zet PSV op een 2-1 voorsprong. ALKMAAR (ANP) - De wedstrijd AFC'34 - Zilvermeeuwen, in de eer ste klasse A van het zondag-amateurvoetbal, was voor scheidsrechter Van Biljouw binnen zeven seconden afgelopen. Vlak na de aftrap kreeg de arbiter uit Koog aan de Zaan de bal keihard tegen het hoofd toen Zilvermeeuwen de eerste aanval van AFC uitverdedigde. Van Bil jouw verloor het bewustzijn en kwam pas onderweg naar het zieken huis bij. De scheidsrechter, twee weken geleden nog fluitist bij WFC-UVS, heeft een hersenschudding. Pas na lang nadenken kon hij zich de flit sende start van de wedstrijd herinneren. Het duel werd verder ge speeld onder leiding van arbiter Olbekkink. NÜRNBERG (SID) - De bij l.FC Nürnberg ontslagen voetballer Vlado Kasalo is weer op vrije voeten. De onderzoeksrechter achtte het zater dag niet noodzakelijk hem nog langer vast te houden. Wel moet de Joe goslaaf zich regelmatig bij de politie melden. Kasalo wordt ervan verdacht betrokken te zijn bij een illegale toto. Hij zou in twee gevallen met opzet in eigen doel hebben geschoten om het resultaat van die competitieduels van Nürnberg te beïnvloeden. De Bundesliga-club van oefenmeester Arie Haan verkeert in ernstig de gradatiegevaar. Met Ajax wordt na gisteravond nog af te maken. En dat dankten de Bra amper rekening gehouden, met FC banders aan Romario de Souza Fa- fi - - - - ria èn aan Ajax. Zelden gedroeg e«?n topclub zich zo onvolwassen en zo onprofessio neel als Ajax in de laatste minuten van de eerste helft. Het Nederlands treffer van De Jong ten onrechte an nuleerde, aanleiding ruim drie mi nuten bij te tellen. Dat was min stens een keer zoveel als het opont houd voor de blessures van Heintze en Gerets duurde. Uitgerekend in die extra speeltijd schoot Kalusha vanuit de rebound raak. PSV-trai- ner Bobby Robson noemde die tref fer cruciaal, Ajax-collega Leo Been hakker op zijn beurt sprak van 'wil lekeur' en 'ten hemelschreiend'. De gelijkmaker plus weinig pro fessionele gedrag van Jan Wouters betekende de ommekeer in de wed strijd. Op weg naar de kleedkamer gaf de afgezette aanvoerder de Lim burger een stevige duw en sloeg hij hem vervolgens de bal uit de hand. De meest en-aren Ajacied kwam er met geel nog genadig af, maar was kennelijk zo over z'n theewater dat de tweede helft nadreun- vas duidelijk zichzelf niet PSV daarentegen putte zo veel moed uit de meevaller dat het de zaken na de rust veel energieker aanpakte. "In de eerste helft hebben wij be- loeihard 'ing£ gespeeld dan PSV" meende elftal minus Van Breukelen, Gullit en Van Basten en met Willems als tweede spits achter Bergkamp v speelde toen in feite de wedstrijd de kans op het kampioenschap. Een enkele uitzondering daargelaten domineerde Ajax de eerste helft, kwam het schoten bal van Wouters op sprong, maar beging het elftal ver volgens de stommiteit het spel te vertragen Dat v Beenhakker, die Willems verweet dat hij alleen voor Van Breukelen niet had gescoord. PSV stelde daar een kans voor Romano en een schot scheidsrechter Hou- t(-Ben dt' Paa' van Koeman tegen- ben, die al vroeg in de wedstrijd e KATWIJK - Neem een duin pan, leg daarin een fraai voetbalveld en voeg daar twee goed voetballende teams bij. Bijvoorbeeld de rivalen Katwijk en Quick Boys, toppers in de zaterda- geersteklasse en afkomstig uit dezelfde voetbalmaffe gemeente. Laat deze elftal-' len in de beslissende fase van het kampioenschap te gen elkaar uitkomen en no dig ook nog eens zo'n zesdui zend mensen uit. Ziedaar, een kraker van jewelste. Zaterdag liep Katwijk en omgeving uit om vervolgens te zien dat de aan gekondigde bloedstollende strijd der giganten op een sof uitliep. Een kraker die geen kraker was. De wedstrijd vatte geen moment vlam, kwam zelfs niet op temperatuur. Rauwe kost dus. De rauwe kost werd niettemin door het in groten getale opgekomen publiek gretig verorberd. Geen toeschouwer haal de het in zijn hoofd om vroegtijdig huiswaarts te gaan. Het zal je maar gebeuren, heb je net een paar minu ten voor tijd je hielen gelicht en dan wordt achter je rug het kampioen schap beslist. Of misschien wel he lemaal opengegooid. Spanning was er dus wel, de hoop op een doelpunt die de wedstrijd een andere wending zou geven bleek echter ongegrond. Een echte 0-0, zonder franje. Geen spijkerhar de 2-2, of een zinderende 4-3. Ge woon een degelijke 0-0, niets meer en niets minder. En de spelers leken er vrede mee te hebben. De topper van weleer wordt steeds zeldzamer. Eerst had je Quick Boys en Noordwijk, toen kwam het ambitieuze Rijnsburgse Boys op de proppen. En dit seizoen steekt Katwijk een vinger in de pap. Het is tegenwoordig meer uitzonde ring dan regel dat aan de hoogge spannen verwachtingen wordt vol daan. Ajax werkelijk onder druk te zetten. Daarvoor lag het tempo te laag en moest de ploeg aanvankelijk te veel improviseren. Dat kwam door de absentie van Van Aerle en Vanen burg en de vroege aftocht van Ge rets. En dat was maar goed voor de Belgische veteraan, die keer op keer werd gedold door Roy. De enkel blessure kwam daardoor voor hem als geroepen. Hij moest echter wel eerst drie keer wenken voor Robson hem uit z'n lijden verloste. Ondergang Vanaf dat moment kreeg Roy te ma ken met De Jong. Het werd twaalf minuten na de rust de ondergang van de lichtvoetige Ajacied en tege lijk die van Ajax. Roy beging een overtreding op De Jong, die Hou- ben prompt met rood bestrafte. Maar ook met tien man was Ajax niet eens minder dan PSV, dat voor al in het centrum van de verdedi ging een zwakke indruk maakte. Wat PSV echter wel heeft en Ajax mist is een speler met de klasse en het scorend vermogen van Roma rio. Bij hem vergeleken, zijn natio nale toppers als Bosman of Eller- ir krabbelaars, die in beide voeten niet eens hebben wat de Bra ziliaan alleen in z'n pink heeft. Bij de eerste, zes minuten na de rust, schudde Romario op de doel lijn zijn bewaker Winter van zich af en deponeerde hij de bal achteloos in de tweede hoek. De tweede, ze ven minuten voor tijd, was even eens een juweel. Halverwege de Ajax-helft begon hij een solo. Eerst rukte hij zich los van Frank de Boer. vervolgens omspeelde hij Menzo en schoof hij de bal in een leeg doel. Ook bij de vierde was Romano be trokken. Op aangeven van Chova- nec toucheerde hy de bal licht en koos Linskens voor de beneden hoek: 4-1. ALBERT GEESING •Een kleine zesduizend toeschouwers kwamen af op Quick Boys-Katwijk, doelpunten zagen zij echter niet. SINT NIKLAAS (GPD) - Niet vrij dag in Geneve, maar zaterdag in Sint Niklaas, is weer eens overleg gevoerd over het probleem van de pothelmen. Renners en internatio nale bestuurders vonden elkaar in een compromis: tot en met de Am- stel Gold Race, op 27 april, is de keuze van de helmen vrij. Dat betekent dat de coureurs ook de ouderwetse. 'Deense' helmen weer mochten dragen. Weinigen maakten daar in de Ronde van Vlaanderen gebruik van, al vormde met name regerend wereldkam pioen Rudy Dhaenens een uitzon dering. Maar de meeste coureurs droegen ook gisteren de van reclame voor ziene pothelm.Sommige ploegen kunnen trouwens niet anders, om dat zij juist voor dat hoofddeksel sponsorcontracten hebben afgeslo ten. Vlak voor de Goldrace is er op nieuw een vergadering. Dan zal de knoop doorgehakt moeten worden ten aanzien van de hoofdbescher ming tijdens de rittenkoersen. Het is juist dan ook, dat de problemen zullen ontstaan, als de temperatuur en de bergen in het parcours hoger worden. Het publiek hield zich opvallend koest. Enkele spandoeken sierden Nieuw Zuid, waarbij één hatelijke: 'En Katwijk, hoe was het paasweek einde?'. Maar van rivaliteit was op de tribunes hoegenaamd niets te merken. De supporters voelden zich niet aangesproken om hun hel den met spreekkoren, toeters en confetti een hart onder de riem te steken. Gelaten werd de dood bloedende wedstrijd aanschouwd. De fanatiekelingen die de nachten daarvoor in afwachting van wat ko men zou woelend in bed lagen, wer den op het moment suprème bijna in slaap gesust. Leon Meys, rechtsback van Kat wijk, maar door een blessure zater dag in de toeschouwersrol, had wat meer sfeer verwacht. "Iedereen langs de lijn was wat mat. Ik had verwacht dat het publiek achter hun ploeg zou gaan staan, want dan loop je als speler écht harder. Des noods speelt er een hoempa-pa band zoals dat in het Zuiden ge beurt. Gewoon om een sfeertje te kweken". Verloop Hans van der Plas, reserve-aanvoer der van Quick Boys, zocht het ge brek aan entourage in het wed strijdverloop. "Toen vroeg in de wedstrijd Richard Hoogervorst ge blesseerd wegviel, moest Gert Aan- dewiel naar achter, terwijl hij juist op het middenveld de kopsterke Pim Langeveld moest opvangen. Toen zijn we maar gaan afwachten, en die hoge ballen van hen wegkop- pen. Dat het publiek dan tam blijft komt gewoon door de wedstrijd. En je moet niet vergeten dat een groot deel van de spanning vorige week al was weggevallen. Toen heeft Kat wijk het laten liggen. Het enige on bevredigende vind ik dat we de 1-0 nederlaag eerder dit seizoen terug moesten pakken, dat is helaas niet gelukt". Onbevredigend was het aanvan kelijk ook voor de aanvoerder van Quick Boys Floor van Duyn. Nota bene één van de steunpilaren van de blauwwitten kreeg donderdag avond te horen dat hij om tactische redenen op de bank moest begin nen. Van Duyn: "Het is nooit leuk om de wedstrijd van het jaar te moe ten missen, zeker als je al jaren op een basisplaats kan rekenen. Ik ben uit vorm, maar dat zijn er wel meer. Ik begrijp wel dat de trainer een luxe-probleem heeft". Eén troost voor 'oaze Floor' was dat hij al snel mocht invallen voor Hoogervorst. Geen rancune De wil om te winnen was er bij de Katwijk-spelers volgens eigen zeg gen wel, maar dat die er nou van af droop? Kees Kraaijenoord en Pim Langeveld voelden geen enkele rancune ten opzichte van hun oude club. "Tegen je oude club spelen is altijd leuk, maar iets extra's geeft het mij niet", vertelt de bij Quick Boys als 'zuiger' bekend staande Langeveld. Kraaijenoord voegt er De kans op het het kampioen schap is nu erg klein voor de bewo ners van De Krom. Kraaijenoord, al tijd al goed geweest in rekenen, is er vrij duidelijk in. "We moeten ge woon twaalf punten uit de laatste zes wedstrijden halen". Het lijkt er op dat men bij Katwijk een tweede plaats ook wel mooi vindt. En dat vindt Hans van der Plas 'gewoon gelul'. "Je moet er ge woon voor gaan, zy moesten win nen". En dat gebeurde niet, mis schien was die opdracht net te veel voor Katwijk. GIJS VAN OOSTEN MILAAN (Rtr) - De strafcommis- sie van de Italiaanse voetbalbond heeft Diego Maradona voor vijf tien maanden geschorst. De Ar gentijnse voetballer van Napoli werd schuldig bevonden bij de competitiewedstrijd tegen AS Bari op 17 maart cocaine te heb ben gebruikt. Maradona heeft ge zegd tegen de straf in beroep te gaan. De commissie verwierp verzoe ken om het onderzoek nog eens over te doen en bepaalde dat de schorsing met onmiddellijke in gang ingaat en 30 juni 1992 ein digt. De internationale voetbalf ederatie FIFA nam de straf we reldwijd over. Maradona's manager Marcos Franchi maakte bekend dat de voetballer zich niet bij de uit spraak neerlegt. Hij wilde echter niet te veel zeggen. „We moeten voorzichtig zijn. Ik weet deson danks zeker dat we overtuigend en belangrijk bewijsmateriaal achter de hand hebben. Onze ad vocaten zullen dat behandelen." „Bovendien", zei Franchi, „zijn in deze hele affaire de gebruikelij ke regels en procedures van de UEFA zwaar geschonden." Maradona kreeg met de maxi mum straf van twee jaar. Volgens Francesco d'Alessio, voorzitter van de strafcommissie, vanwege het feit dat niet onomstotelijk vaststaat dat de Argentyn het ver boden middel heeft gebruikt om zijn prestaties te verbeteren. De kans dat Maradona ooit nog op de voetbalvelden te zien zal zijn blijft ondanks het beroep ge ring. Na zijn vertrek naar Argenti nië verklaarde de speler alleen nog met vakantie of vanwege juri dische beslommeringen naar Ita lië te willen terugkeren. Hy zei voortaan van het leven te willen gaan genieten. MAANDAG 16 30-17 00 EURO EK Taekwondo 17 00-18 00 EURO Voetbal Game of the Billions, documentaire 10 00-19 00 Sportnet Worstelen 10 00-19 00 EURO World Cup funboard vanurt Bercy 18 53-19.20 Ned 2 Sponpanorama 19 00-19 30 EURO B.g Wheels 19 00-20 00 Sportnet Go auto-en motor sportmagazine 19 30-20 00 EURO Eurosport News. 20 00-20 30 Sportnet Usspeedway 20 00-2100 EURO NHL IJshockey 20 30-21.00 Sportnet Hoogtepunten ut het Spaanse voetbal 21 00-22 00 EURO Superbouts boksen 21 00-22 30 Sportnet Boksen 21 05-21 40 BRT 2 Tofsport vnyetiydama- 22 00*23 30 EURO Motorsport: GP van Australia 22 10-22 20 Super Sports News 22 15-22 30 Ned 3 Studo Sport Journaal. 22 30-23 00 Sportnet Bowlen Les Lions Cup 23 00-02 00 Sportnet Mayor League Honkbal Houston-Cmonatti 23 30-00.30 EURO GP Zeilen. 00 30-01 30 EURO Australisch Football 01 30-02 00 EURO Eurosport News DINSDAG 08 0009 00 Sportnet Motorsport Mas ters Ser>es m Bekj-e het Spaanse 09 0010 30 EURO Motorsport GP van Australië 09 45-11 00 Sportnet VS Pro Bowlers Tour 10 301130 EURO International motor sport 11 0012 00 Sportnet Worstelen 11 3012-00 EURO EuroOcs

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 13