'Mijn enige tijdverdrijf is het volgen van taallessen' Vluchtelirigenwerk slibt dicht door lange wachttijden 'Beschuldigingen uit verband getrokken' DONDERDAG 4 APRIL 1991 Van onze medewerker Jeroen Keijzer LEIDEN Het verstrekken van een definitieve verblijfs vergunning door de Neder landse overheid aan asiel zoekers duurt nog steeds ex treem lang. Wachttijden van twee tot drie jaar zijn eerder regel dan uitzondering. "De asielzoekers verkeren daar door lange tijd in voortdu rende onzekerheid over het lot dat hen te wachten staat. Ze kunnen geen toekomst opbouwen in Nederland zo lang ze niet weten of ze mo gen blijven en dat is zeer on prettig", zegt Lies van der Sman, coördinator van de Stichting Vluchtelingen werk Leiden/Oegstgeest. Een van de asielzoekers in Leiden die nog steeds wacht op uitsluitsel van het Ministerie van Justitie over zijn verblijfsvergunning, is de 26-ja- rige Adam Ali-Mohamed. In 1989 kwam hij naar Nederland omdat de situatie in zijn geboorteland Eritrea zeer nijpend is. Dit Oost-Afrikaanse land is in 1962 door Etiopié gean nexeerd en uitgeroepen tot veer tiende provincie. Vervolgens is in Eritrea een heuse verzetsbeweging op gang gekomen, maar binnen het verzet ontstonden conflicten over de ideologie en te voeren tactiek. "Doordat er abso luut geen stabiliteit in mijn vader land is en ik door de conflicten bin nen het verzet geen enkele hoop heb op een totale onafhankelijkheid van Eritrea, ben ik gevlucht". Mohamed onderschrijft het pro bleem van de asielzoekers. Nadat hij in 1989 voor de eerste keer een aanvraag voor een verblijfsvergun ning indiende, kreeg hij kort daarop een negatief antwoord van het Mi nisterie van Justitie. Bij een tweede poging werd hem te verstaan gege ven dat hij kon blijven totdat hij op nieuw bericht zou ontvangen. "Dat is inmiddels anderhalf jaar geleden Verduistering bij trouwbedrijf LEIDEN - Een 40-jarige houder van een trouwautobedrijf in de Ka- beljauwsteeg heeft aangifte gedaan van verduistering van een zeven of acht ordners met gegevens over het bedrijf. De man vermoedt dat zijn 37-jarige broer, die mede-eigenaar is, ermee te maken heeft. Beiden zijn kort geleden verwik keld geweest in een civiele procedu re over de eigendomsrechten van het bedrijf. De firma werd toegewe zen aan de jongste broer. De recher che gaat de zaak verder uitzoeken. Buurtonderzoek LEIDEN De politie stelt een buurtonderzoek in naar aanleiding van de overval van vorige week op een filiaal van de Rabobank aan de Lammenschansweg. Alle bewoners van de straten die aansluiten op de Zeemanlaan en de Lammenschans weg krijgen binnenkort een vragen formulier overhandigd met vragen omtrent de bankoverval. Krakers in weeshuis LEIDEN - Het voormalige wees huis aan de Middelweg 38 is sinds de nacht van dinsdag op woensdag gekraakt. Het pand wordt bewoond door zes krakers, van wie een aantal tijdens het Paasweekeinde in het kantoor van Van Gend en Loos wil de trekken. Dat bleek echter niet leeg te staan. Het weeshuis werd jarenlang ge bruikt door het Groene Kruis. Dat is echter verhuisd naar een nieuw ge bouw aan de Van Vollenhovenka- de. Been verbrijzeld ALPHEN - Bij een ongeluk in de Keizershof in Alphen aan den Rijn heeft een 16-jarige Alphenaar gis termiddag zijn linkeronderbeen verbrijzeld. De jongen zat achterop een bromfiets bij een andere 16-jari- ge Alphenaar. Bij het verlaten van het winkelcentrum Herenhof wer den zij geschept door een 21-jarige Alphense automobilist. De bestuur der van de bromfiets liep enkele kneuzingen op, de 16-jarige jongen verbrijzelde zijn linkeronderbeen. Beiden zijn naar het Rijnoordzie- kenhuis in Alphen overgebracht. werk. "Leiden is in verhouding met veel andere gemeenten zeer 'vluch- telingen-minded'. Ik denk dat dat voor een groot deel te maken heeft met de politieke kleur van de stad. Wij zitten met Groen-Links-wet- houder De la Mar meestal op een lijn". "Leiden stelde ook onmiddellijk na de ROA-regeling (rijksopvang asielzoekers), die in 1987 door de Tweede Kamer werd goedgekeurd en al enkele jaren van kracht is, tientallen opvangplaatsen beschik baar, terwijl andere steden daar aanzienlijk moeilijker over deden. Naast de 200 al bestaande opvang- adressen is nu zelfs een voorstel ge daan om het aantal opvangadressen met nog eens honderd uit te brei den". De coördinator van de Stichting Vluchtelingenwerk is in beginsel enthousiast over dit nieuwe voor stel tot uitbreiding. "We moeten al leen kijken wat het voor de verschil- lende geledingen voor gevolgen heeft. Op dit moment hebben we bij de scholing, opvang en culturele ac tiviteiten voor asielzoekers al ruim tegebrek. Het aantal vrijwilligers binnen onze stichting zal met ten minste tien mensen moeten worden uitgebreid". Coördinator Van der Sman met Ali-Mohamed, een asielzoeker uit Eritrea: "Lange wachttijden zijn onmenselijk". en tot op heden heb ik nog steeds niets gehoord. Ik had gedacht dat de moeilijke situatie in Eritrea, die bij de meesten en zeker bij de over heid toch wel als bekend mag wor den verondersteld, een reden zou zijn voor het ministerie om mij spoedig een verblijfsvergunning te verstrekken", zegt de Afrikaan te leurgesteld. Onmenselijk Grootste probleem voor Mohamed en alle andere asielzoekers zonder verblijfsvergunning is dat zij niet mogen werken en volledig afhanke lijk zijn van de karige uitkering van de Sociale Dienst. Bovendien slaat de verveling na verloop van tijd toe. "Mijn enige tijdverdrijf op dit mo ment is het volgen van Nederlandse taallessen en het meedoen aan acti viteiten die de Stichting Vluchtelin genwerk voor ons organiseert". Rei zen naar het buitenland behoort voor asielzoekers ook niet tot de mogelijkheden omdat ze geen gel dig paspoort bezitten. Door de Commissie Mulder is een wetsvoorstel gedaan, waarin onder andere beschreven staat dat de wachttijd voor het verkrijgen van een verblijfsvergunning drastisch moet worden bekort. Een grove schifting van mensen .die eventueel in aanmerking komen voor een ver blijfsvergunning en degenen die er absoluut geen kunnen bemachti gen, wordt dan binnen 42 dagen uit gevoerd. Een dezer dagen komt het parlement met een voorlopig ver slag over het wetsvoorstel. "We hopen dat hiermee aan het probleem van de lange wachttijden een einde komt, want het is eigen (foto Hielco Kuipers) lijk niet menselijk", zegt coördina tor Van der Sman. "Daarbij heeft het als voordeel, dat in de nieuwe opzet mensen die volgens de Con ventie van Geneve geen recht heb ben op een verblijfsvergunning eer der worden uitgeselecteerd, waar door opvangplaatsen open blijven voor degenen die er wel recht op hebben". Uitbreding Van der Sman is zeer tevreden over de relatie tussen de gemeente Lei den en de Stichting Vluchtelingen- Dreigbrieven Met de Leidse bevolking verwacht Van der Sman geen problemen ten aanzien van de honderd extra op vangplaatsen. "Onmiddelijk na het bekend worden van de ROA-rege ling en de daaruit voortvloeiende 200 opvangplaatsen in Leiden, kre gen we enkele dreigbrieven. Maar na de actie 'Leiden, stad voor vluch telingen', om de bevolking bekend te maken met deze categorie men sen, zijn de lelijke reacties enorm af genomen. Het is natuurlijk altijd moeilijk te bewijzen in hoeverre de actie daar debet aan is geweest, maar het heeft in ieder geval een bij drage geleverd". Mohamed heeft tot op heden ook weinig gemerkt van discriminatie. "Ik kom echter vrij weinig onder de Leidse bevolking, dus ik kan er niet zo goed over oordelen. Maar de mensen die ik ken zijn redelijk tole rant". Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Jelle Erik zn. van W.E. Zalm en H.M.P. Heus, Gerrit zn. van J. Alder- liesten en J. van Wijncoop, Veerle Heieen dr. van P. van Kesteren en J.Y. Kanon, Sebald Vincent Rense Cornelis zn. van G.J. Nauta en C. van den Oever. Maria Catharina Henrica dr, van M.M. van Veelen en M.C.J. Hogervorst, Sarah-Lisa dr. van G. Paff en B. Bakkers, Hele na Sharona dr. van R, Sloos en J.H. Klein, Chelsea Felicity Tiffany dr. van W. Ruijgrok en P.J. Loenen, Dave zn. van R. van Poelgeest en Y. Hemmes, Alain Louis zn. van M.M S. Kes- sels en Y.L.M. Witteman, Uselore Petronella dr. van J.A. Raan en H.M.J.M. de Graaf, Marli ne dr. van J.C.E.E. Bakker en M. Voetelink, Yvetle dr. van A. van Westbroek en P.G. van Panwijk, Anne Marie dr. van C. Beens. Kimber- ley dr. van M.C. de Mol en J. Plokker, Achraf zn. van B. Artimi en F. El Kachati. Manouk dr. van J.A.C. Sassen en J.D. de Winkel, Vivian Henrique dr. van C.J. Vrolijk en D.V.J.M. van der Linden, Jacky zn. van J. Vlasman en B. van der Plas, Arne zn. van R.S. Harboe Sorensen en M.G.M. Rotteveel, Niels Olaf zn. van H. Bosman en W D. Vogelenzang. Bianca dr. van P. Theunisz en W.A. van der Plas, Jeppe Sten- kilde zn. van M.P.J. Gooskens en C.S. Goos- kens, Marc Sebastiaan zn. van E.R. Nollkaem- per en M.H.A.C. Weevers, Tessa Ariann Maai ke dr. van H. van Straaten en P.J.M. Wisbrun, Bartholomeus Albert zn. van B.W. van Gels- doip en H. Beekjnan, Anil dr. van N. Ünsal en F. Unsal, Judith Emma dr. van W.E. Postma en M.J. Blok, Stephan Mark Peter zn. van P.C. Wolters en C.J. de I'Ecluse, Lena dr. van J. Boezaard en L den Haas, Marcia Margaux dr. Domjpicus en E M.P. Verheijen, Tom- ■I.J.M. Braun en W.M. van Tol, Maximiliaan Hendrikus Jacobus Maria zn van H.J.L.M. Im merzeel en M.A.C. Geerlings, Suzanne dr. van P.P.M. Frambach en N. Polderman, Kay zn. van P.G.M. Nieuwenhuijsen en J.H. van der Krogt. Josefine Roelofje dr. van A. Rook en A.M. Ohlenschlager, Adriana Catharina dr. van J.H van Wensveen en M A C Jelierse, Laeti- tia Veronique dr. van J.H.A.M. Witte en Y. Voll- mar, Marie-Louise dr. van C. Kanbier en L.C. Stipdonk, Lisanne Charlotte dr. van C. Kanbier en L.C. Stipdonk, William Richard Alexander zn. van C. Kuijt en C.K. van Duijn, Steve zn. van R.M.J. Vergunst en M. Houweling, Tommy zn. van J. Belooij en C C. Groenewegen, Joep Marlien zn. van D.J. Verwolf en M.C.J. Hen driks. Kirslen dr. van C.J. Verdoes en D.F, Knetsch, Yasin zn. van M. Arikan en Z. Arlkan, Patrick Damèl zn. van A.G. Valk en H.M. Devi- lee, Alexander Johannes zn. van R.P.M. van Adnchem en M.H.T. Smits. Thorn zn. van A.G.M. Mattern en J.Y. Metselaar, Esmée Pauline dr. van J.A. Hoefsmit en L.C. Teuns, Souad dr. van T. Chaibi en Z. Kajia, Lisa Marie ke dr van P A M. van Dijk en C G M. de Rid der, Tamara Manuola dr. van R.M. Imthorn en C L. Jonker. Ebe Adriaan zn. van F. Blok en C. Houweling, Melanie dr. van P.J. Pret en J. van der Heijden, Erwin Cornelis Dirk zn. van H.J. Breugem en M.M.J. Sebel. Maria dr. van J.A. van Leeuwen en M.P.T. van Egmond, Christi- aan Wiekert Franciscus zn. van C F Roos en P.E. Dam. Nadme Maria Thérèse dr. van J.L- L.H. Roso en H.W.M. Eijgenraam, Chandenie Artidevie dr. van A. Jitan en M.C. Siwpersad, Verena Astrid dr. van R.J.M. Bronmeiier en A.M. Riethoven, Stefan zn. van W.A. Stikkel- orum en S.S. Glasbergen, Marieke Henriètte dr. van A J.M Dekkers en A.M.A. Berkhout, Gijs Johannes Waltherus zn. van T.M.J. Tim- mersmans en J.A.C.M. van Beers. Nathalie Tamara dr. van A. Wassenaar en S C. Post, Sam zn. van C.L. Bouwmeester en 1. Reiche, Tessa dr. van A.W. Breugom en L. Petiet, Jo hannes Cornelis Petrus zn. van P.H.M. van der Ham en A.M.C. van der Meer, LEIDEN - Overtodon: J. Pnns geb. 9 okt. 1922 man, J.P.C. Geenen geb. 24 okt. 1917 man, J. GriHioen geb 6 mei 1913 man, M.H. Faas geb. 24 mei 1914 vrouw, H.T. van Veld hoven geb. 10 jan. 1908 echtgenote van J.N van Noort. F.J. Ipenburg geb 13 mei 1929 echtgenoté van F.J. Schoonlingen. C. van Dijk geb. 25 febr 1920 man, S. Stolk geb. 6 |an 1983 zoon, C.H. van Offeren geb. 16 okt. 1919 man, H.J. van der Valk geb. 29 okt. 1918 man. P. Jasperse geb. 10 juli 1901 man. C.A.W. Kemmeren geb. 22 maarl 1956 man, C. Schaap geb. 15 nov. 1916 man, J. van Duijven- bode geb. 15 okt. 1908 man. Eerste ritje Sassenheimer: na tien minuten over de kop NOORDWIJKERHOUT - Een 18-jarige Sassenheimer die wel geteld zes dagen in bezit was van een rijbewijs, ondervond gisteravond dat autorijden toch moeilijker is dan hij dacht. Tien minuten nadat de jongen een auto huurde sloeg hij ermee over de kop. Rond acht reed hij over de He renweg in Noordwijkerhout in de richting van De Zilk. Hij be sloot te keren, maar deed dit zo abrupt dat de wagen in een slip raakte en over de kop rolde. De bestuurder bleef bij deze ma noeuvre ongedeerd. De auto raakte rondom flink bescha digd. Volgens de Noordwijkerhout- se politie heeft de Sassenheimer harder gereden dan de toegesta ne vijftig kilometer per uur. NZH ontkent 'dollemansrit' door stad Roy Klopper LEIDEN De 44-jarige bus chauffeur die vorige week volgens de politie als een wilde door de stad reed, ontkent de overtredingen die hem ten laste zijn gelegd. De verkla ringen die diverse getuigen tegen hem aflegden, zijn volgens hem ge logen. De man is door zijn chef met vakantie gestuurd. De politie meldde vorige week dat een buschauffeur uit Sassen- heim op de bon was geslingerd. Hij zou op het Stationsplein iemand bij na van de sokken hebben gereden. Verder zou hij tijdens het rijden op zettelijk de deur van zijn bus heb ben geopend waarbij een 22-jarige De politie verzamelde maar liefst negen getuigenverklaringen die be lastend zijn voor de chauffeur. Vol- gèns een voorlichter stapten de meeste passagiers zelfs uit omdat ze 'het gedrag van de chauffeur zat wa- A. Vermolen, districtschef van de Enquête (I) Reacties van collega's op zijn bij zondere actie heeft Odessa-eige- naar Bert Jansen nog niet gehad. Maar misschien is dat niet zo vreemd, want hij heeft geen tele foon. Onder de kop 'Proef-perso- nen' gevraagd kondigt Jansen in de Cultuuragenda van deze maand, de vroegere Oy Oy, een bijzondere enquête aan. En daar staat wel degelijk een telefoon nummer bij. Wie het draait krijgt de toon van een afgesloten lijn. En wie Odessa's geheel andere nummer in de studentenalmanak opzoekt en draait, krijgt ook een afgesloten lijn. Het telefoonboek van Leiden geeft evenmin uit sluitsel. En 008 weet helemaal niets over Odessa te melden. Daarom de buurman, eetcafe Schürmann-Esser, maar even ge beld. "Nee, ik weet dat nummer niet. Ik word altijd al gek gebeld om dat nummer van Odessa. Maar ik heb het niet. Misschien gaat het wel slecht. Denk je niet dat er wat aan de hand is?", luidt de reactie van iemand die niet wil worden lastiggevallen. Op naar de Hoge woerd, want Odessa zou toch nog wel bestaan? En ja, het café zit er nog. "Ik heb gewoon een enorme hekel aan te-, lefoon in het cafe", zegt Odessa- eigenaar Bert Jansen. "Als men sen mij bellen zijn het altijd lasti ge telefoontjes. Ze zeggen nooit, moet je duizend gulden hebben? Nee, dan vragen ze vanaf een feest of ik nog twee flessen whis ky heb of zo. Dus heb ik een ge heim privé-nummer. En dat num mer in de Cultuuragenda? Dat hebben ze er zelf bij gezet. Dat is een heel oud r REDACTIE: EMIEL FANGMANN, TELEFOON 161444 Enquête (2) Goede raad hoeft niet duur te zijn. moet Bert Jansen gedacht heb ben. Maar liefst niet per telefoon. Jansen had vroeger een marke tingbureau, maar doet niet zoveel meer aan marketing. En grote on derzoeken zijn heel erg duur. Dan moetje denken aan veertig, vijftig duizend gulden. Bert Jansen: "Ik zou wel willen weten of "Maar ik ben nog wel geabon neerd op allerlei bladen, met on derzoeken", zegt Jansen. De Odessa-eigenaar bjijft echter met zijn eigen vragen zitten. Hij wil weten waarom de omzet van cafés achterblijft bij de landelijke groei in de horeca-sector en daar als ca fé-ondernemer weer zijn voordeel mee doen. "Mensen geven meer aan eten dan aan drinken uit", meent Jansen. En dat is sneu voor het café. Vroeger was het anders, volgens Jansen. "Als je meer had te besteden en het was niet ge noeg voor een tweede vakantie, dan kwam het hier terecht". Jansen wilde bijvoorbeeld een antwoord krijgen op de vraag, waarom hij zo weinig alcoholvrij bier verkoopt. "Dat is landelijk gezien een succes, maar ik ver koop het nauwelijks". De oplos sing voor Jansens vragen diende zich vanzelf aan. "Er kwam hier een keer een leraar aan een HEAO. Die was geïnteresseerd in mijn vragen. Toen kreeg ik het idee van een enquête door leerlin gen. Zij kunnen zo een soort stage voor het vak commerciële econo mie doen". Aanstaande maandag beginnen leerlingen met een vragenlijst vanaf negen uur 's avond de Odessa-bezoeker te bestoken. Elf avonden lang. Jansen stelde de vragenlijst grotendeels zelf op. "Ik heb een matrix gemaakt. Want de lust moet gemakkelijk door de computer te bewerken zijn". Over de vragen doet Jansen nog geheimzinnig. "Nee, ik heb de lijst nog aan heel weinig men sen laten zien". Het ondervragen gebeurt op basis van vrijwillig heid en duurt een kwartiertje. "En na etenstijd. Wij serveren hier ook een maaltijd en we gaan natuurlijk niet onder het eten mensen ondervragen. Dus enquê teren we na negenen. In de lijst zijn wel vragen over drank bij het eten meegenomen natuurlijk", legt Jansen uit. De kop 'Proefper sonen gevraagd in de Cultuur agenda doet vermoeden dat mis schien echt iets te proeven valt. "Nee. dat is niet het geval. Het is zuiver een mondelinge vragen- Enquête (3) Voor deelnemers aan de enquête staat er wel iets anders tegenover. Zij krijgen een kortingskaart. Daarmee kunnen tien consump ties besteld worden tegen een prijs van de 1 gulden 50. En daar mee hoopt Jansen alweer inzicht te krijgen in het drinkpatroon van de café-bezoeker. Want mensen zullen voor dat bedrag heus geen Spa of bier of melk bestellen. "Dan ben ik bijvoorbeeld heel be nieuwd of ze dan voor wodka of voor whisky kiezen als de prijs er niet toe doet". De drankjes van 1 gulden 50 worden overigens gesponsord. Door de drankengroothandels Boonekamp en Verbunt en door brouwerij Grolsch. "Zij reageer den heel enthousiast op mijn en quête-idee en verleenden aldus hun medewerking. En misschien wordt deze enquête ook wel in an dere steden gehouden", zegt een hoopvolle Jansen. Nu de enquête met veel rucht baarheid gepaard gaat en in een openbare gelegenheid gehouden wordt, ligt het voor de hand dat ook iedereen de resultaten te le zen krijgt. Gedeeltelijk is dat ook zo, zegt Jansen. "Het dikke rap port met alle gegevens is voor ons en de sponsors, maar hier in Odessa komen op een paar A4- tjes de belangrijkste resultaten te liggen". Wanneer dat zal zijn is nog onbekend. "Kijk, als je na een paar dagen horiderd mensen hebt gehad kun je al wat zeggen na tuurlijk. Ik verwacht dat de eerste dagen de meeste gegevens ople veren, want dan is voor iedere klant, ook de vaste, de enquête Wel zit er een wetenschappelij ke onzuiverheid in deze enquête, weet Jansen. "Ja, het feit datje al over de drempel in dit café moet zijn, voor je er aan mee doet. Je hebt natuurlijk een bepaald pu bliek". Als de verslaggever het cafe verlaat, merkt de eigenaar nog op: "Zeg, het wordt toch wel een aar dig stukje he, anders krijg je een telefoontje". NZH, zet grote vraagtekens bij de uitspraken van de getuigen. Vol gens hem is het technisch onmoge lijk de deuren van een bus te ope nen tijdens een rit. Hij concludeert hieruit dat de verklaringen van de getuigen met een korreltje zout moeten worden genomen. Hij bevestigt dat er een woorden wisseling is geweest tussen de Sas senheimer'en de fietser. Maar de rest van het verhaal is volgens Ver molen wezenlijk anders als getui gen hebben verklaard. Tuimeling Volgens de NZH-woordvoerder wil de de fietser voor het Lido-theater aan de Steenstraat oversteken tus sen twee bussen. Dit mislukte om dat de chauffeur zijn bus zeer dicht op een voorgaande NZH-bus par keerde. De 22-jarige student raakte hierover geïrriteerd en plaatste zijn fiets voor de ingang van de bus, zo dat niemand kon in- of uitstappen. Hierop reed de bus naar achteren. Toen het voertuig weer ging rijden, zag de chauffeur de student over het hoofd die net wilde wegfietsen. De wielrijder werd geraakt door de dichtklappende busdeur en tuimel de prompt van zijn fiets. Volgens de NZH-zegsman stapte de chauffeur meteen uit om pools hoogte te nemen. Hierbij liet hij zijn kaartje achter en vroeg de man con tact op te nemen indien er proble men waren. Juist op dat moment passeerde een politiewagen. De agenten hoorden het verhaal aan van beide partijen en spraken met verschillende mensen in de bus. Dat duurde ongeveer tien minu ten. "Toen stapten de meeste passa giers uit. Niet uit onvrede met het rijgedrag van onze medewerker, maar omdat het ze allemaal te lang duurde", aldus Vermolen. Vakantie De bijna-aanrijding op het Stations plein is naar zijn mening ook uit z'n verband getrokken. "Daar liep een oudere man plotseling de busbaan op zonder te kijken. De chauffeur moest hard remmen om een aanrij ding te voorkomen. De voetganger bood later op het Stationsplein nog zijn excuses aan". De NZH-directie heeft uitgebe- reid met de chauffeur gesproken over de voorvallen. Zijn verklaring klinkt volgens Vermolen aanneme lijk genoeg om hem te geloven. Dat de Sassenheimer met vakantie is gestuurd, heeft meer te maken met zijn gezondheid. Hij is volgens Ver molen hevig aangeslagen door het voorval. Vooral de belastende ver klaringen van inzittenden van de bus hebben de man behoorlijk aan gegrepen. "Hij snapt niet waarom ze de waarheid geweld aan doen". Volgens de rayonchef kan de chauf feur zo weer achter het stuur als hij tot rust is gekomen. Mogelijk gebeurt dat morgen al. Vanmiddag wordt namelijk een ge sprek gevoerd tussen de betrokken NZH-medewerker en de man die op de Steenstraat van zijn fiets viel. "Misschien dat die bespreking de lucht doet opklaren", hoopt Vermo len.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14