Scherpe scheeps- milieucontroles en jachtwerven We hebben voldoende ellende met het klooster meegemaakt VRIJDAG 29 MAART 1991 Actie IGOR tegen watervervuiling regio ALPHEN AAN DEN RIJN/RE GIO - Jachthavens en scheeps werven in Alphen aan den Rijn, Jacobswoude, Nieuwkoop en Ter Aar kunnen hun borst nat maken. De komende vier maan den krijgen zij bezoek van milieu-ambtenaren van deze ge meenten en waterkwaliteitsbe heerders van de rijkspolitie en het Hoogheemraadschap van Rijnland. Zij gaan onderzoeken of de in totaal 36 scheepswer ven en jachthavens in het bezit zijn van de benodigde milieu vergunningen en of zij de diver se milieuvoorschriften naleven. De actie is genaamd 'Jacht- en scheepswerven op de helling' en is op touw gezet door het Inter Ge meentelijk Overlegorgaan Rijn streek. Het IGOR maakt zich zorgen over de verontreiniging van het op pervlaktewater en de waterbodem in onze regio. Het onderhouden en bouwen van boten voor de binnen vaart en de pleziervaart op scheeps werven en jachthavens gaat ge paard met een forse uitstoot van schadelijke stoffen. Giftige stoffen Bordewijk Paul Bordewijk, wethouder econo mische zaken van de gemeente Lei den en als zodanig verantwoorde lijk voor het financiële reilen en zei len van de Sleutelstad, gaat weg. Want het is een zooitje (geworden) bij de gemeente. De geestelijk vader van onder an dere het lozingsrecht dat sedert de introductie (1985) zo ongeveer ver drievoudigde en alleen was bedoeld voor huiseigenaren (Bordewijk in 1985: 'om de huurders te ontzien') geeft eindelijk de pijp aan Maarten na elf jaar afwentelen van ambtelijk wanbeleid op de schouders van de burgers. Al die tijd verdomde Bor dewijk het om dat toe te geven want per slot van rekening had hij che mie gestudeerd en geen wethouder schap. Het Leidse gemeentehuis zal ze ker niet de enige plaats zijn waar de ene club ambtelijke klokkijkers het licht in de ogen van de andere club papierschuivers niet gunt met als gevolg de ene mijoenenverspilling na de andere. Het getuigt van grenzeloze kort zichtigheid om de aldus optredende tekorten steeds via de gemeente raad door te sluizen naar hen die te gen dergelijke besluiten per defini tie geen bezwaar kunnen aanteke nen. De meerderheidssamenstel ling van het college staat in Leiden al vele jaren borg voor ongehinder de passage van dergelijke nota's. De burgers van Leiden weten nu zo'n beetje waar hun geld is geble ven en de schrikbarend gestegen lasten vooral door werden veroor zaakt. Het is goed om daar vooral in het stemhokje eens aan te denken. Want aan dergelijke vormen van he meltergende ambtenarij gaat een samenleving geheid ten onder. Misschien had Bordewijk het be ter gedaan als hij eens grondig de bezem door het stoffige, vervuilde en krakkemikkige nest had ge haald; hij had zijn arrogante gedrag toch al niet mee. Maar misschien wist Bordewijk niet eens wat een bezem was. Wellicht weet zijn opvolger die. bezem wel te vinden; het zou in ie der geval wat meer vertrouwen ge ven in wethouders van PvdA-ge- zindte. En dat heeft die partij heel hard nodig want ze is verworden tot een gezichtsloos gezelschap door toedoen van lieden met voor het ad ministratief ingestelde hoofd een dikke plaat die alleen vlak voor de verkiezingen door eep ingehuurd adviesbureau worcjt losgeschroefd. Ben Apeldoord Koningstraat 35 Leiden Meisje (13) berooft vrouw op de fiets ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 49- jarige Alphense is gistermiddag door een 13-jarig meisje op haar fiets beroofd. Het meisje vroeg de vrouw op de President Kenncdy- laan in Alphen aan den Rijn een stuitje achterop te mogen. Na 500 meter stapte de puber alweer af en Circus Custers in Ridderhof ALPHEN AAN DEN RIJN - Het muziekduo Circus Custers is mor gen op bezoek bij Passage de Rid derhof in Alphen aan den Rijn. Zij brengen een kindermuziekshow voor jong en oud. Circus Custers bestaat uit Josef Custers en Herman Erbé. Ze heb ben al enkele hits op hun naam staan waaronder 'Monica', 'Ver liefd' en 'Louise'. Het optreden begint om 14.00 uur. die vrijkomen bij het aanbrengen van algwerende verven en teerver- ven (biociden en pak's) belanden in het water. Andere milieubedreigende han delingen die op scheeps- en jacht- De controlerende ambtenaren zullen bij hun eerste bedrijfsbezoek vooral kijken en voorlichten. Het accent van de controle ligt op de zo genoemde helling, de plek waar bo ten worden gebouwd en gerepa- worden verricht zijn onder reerd. Ook worden monsters geno- catie, het afspuiten van jachten, lo- Wanneer de controleurs overtredin- i bedrijfsafval water, kunst- gen de milieuvoorschriften olierandverwijdering. Dit rekenen op sancties. Die sancties zijn bedrijfsactitiveiten waarop de kunnen variëren van een boete tot meeste bepalingen uit de Hinder- sluiting x wet, de Wet Verontreiniging Opper- leven vai vlaktewateren, de Wet Chemische meente ook een dwangsom opleg- fHX f gen of eventueel bestuursdwang directeur LEIDEN De kinderen van de openbare basisschool Anne Frank in de Stevenshof kwamen gisteren in pyama school. De schoolleiding wilde op een aparte wijze het paasfeest vieren door middel van een paasontbijt. De de school. John van Haasteren, sprak van een 'geslaagde happening'. (foto Jan Holvast) JACOBSWOUDE/LEIMUI- DEN De bewoners van het buurtschap bij Leimuiden zien de mogelijke komst van ongeveer 300 asielzoekers naar het voormalige klooster aan de Willem van de Velde- weg niet zitten. Nog maar al te goed herinneren de Leimui- denaren zich de overlast van de krakers vorig jaar. "Dat willen we geen tweede keer meer meemaken", zegt één van hen. Prompt zette hij gis teren dan ook een bord met te koop in de tuin van zijn huis. "Mijn gezin is er toen bijna aan onderdoor gegaan. Daar pas ik een tweede keer voor. Dan maar een strop bij de ver koop van mijn huis". De komst van de asielzoekers of vluchtelingen staat trouwens ze ker nog niet vast. Aan het voor malige klooster moet toch wel erg veel worden vertimmerd. "Met een miljoen gulden red je het ze ker niet", zegt achterbuurman Piet Koot, tijdens een door hem aangeboden rondleiding door het wel erg sterk verwaarloosde pand. "Als ik nog denk aan vorig jaar. Toen ik een van die krakers een draai om zijn oren gaf, nadat hij takken van de bomen aan het afbreken was in mijn tuin, had ik het volgens de politie nog gedaan ook. Dat soort toestanden wil ik absoluut niet meer". "Laat ze die vluchtelingen maar in de fabriek van Beuk, de voormlaige Rabo-bank of het ge meentehuis onderbrengen. Dan kun je ze nog een beetje spreiden ook in het dorp. Nu scheept de ge meente een buurtschap met nog Reacties op mogelijke komst asielzoekers naar Leimuiden geen 30 gezinnen met die narig heid op. Maar ja het is gemakke lijk bedacht. Op nog geen tien mi nuten afstand van Schiphol dump je 300 van die gasten wel erg gemakkelijk, zo wordt vol gens mij geredeneerd in Den Haag en op het gemeentehuis". Genuanceerder Zijn buurman R. Turk denkt er wat genuanceerder over. Hij heeft er geen moeite mee als het om een wat kleiner aantal gaat. "Die men sen moeten toch ook geholpen worden. Niet voor niets verlaat je je land. Zij komen niet uit rijk dom", zegt hij. Toch plaatst Turk toch ook nog enkele vraagtekens bij de mogelijke komst. "Ze heb ben een andere cultuur en een wat ander levenspatroon. Hoe gaan we daar mee om. Maar als we als gemeenschap, dan bedoel ik geheel Leimuiden, die mensen opvangen heb ik er geen proble men mee als er wat vluchtelingen komen". "Al komen er duizend, het zal me een zorg zijn. Als ze maar niet teveel fierrie maken. Dan vind ik het prima", zegt M. Kerkvliet. "Trouwens je kunt het toch niet tegen houden". Ook Leimuide- naar Van Hameren, op de fiets op weg naar Alphen, zegt er geen en kele moeite mee te hebben. "Maar ik heb wat gemakkelijker praten. Ik woon op ruime afstand in het dorp. Maar die vluchtelingen en ik". Mevrouw E. van der Salm is po sitief over de mogelijke komst, waarvan zij tot op dat moment nog niet op de hoogte was. "Ik ben absoluut voor. Maar ik spreek uitsluitend voor mezelf en niet voor de buurt. Ik kan me voorstel len dat er bezwaren leven. Ver dwijnt de rust? Storen we ons aan hun wat andere levenswijze. Dat zijn praktische vragen, waar ik op dat moment nog niet uit ben. Maar nogmaals, van mij mogen ze komen". Wegblijven Buurvrouw Kerkvliet is het daar absoluut niet mee eens. "Ze mo gen van mij wegblijven. We heb ben al genoeg ellende meege maakt met sommige bewoners van het klooster. Laat ze maar er gens anders naar toe gaan. Een mening die wordt gedeeld door een plaatsgenoot die niet met zijn naam in de krant wil. "Er zitten 200 goeden bij en de rest is niet te vertrouwen", zegt hij wat somber over de mogelijke vooruitzichten dat het inwonertal van de buurt schap aanzienlijk wordt uitge breid". Ook mevrouw A. van der Geest is ervan overtuigd dat het niet goed kan gaan. Ik ben er niet zo happy mee", laat ze weten. "Wij kunnen ook niet naar het buiten land om geholpen te worden. Hongarije indertijd vond ik pri ma, maar in dit geval zeg ik nee". Een man die al jaren in Leimui den werkt, wijst de komst af. "Ze zorgen elders voor narigheid en moeten dan het land uit. Maar het is me wel duidelijk. Hier worden mensen financieel goed wijzer van. Maar naar de bewoners van dit gebied kijken ze niet om". Betrokken Pastoor A. Harding staat op het standpunt dat de vluchtelingen geholpen moeten worden. "Maar ik ben wel van mening dat de ge meenschap er bij moet worden betrokken. In sommige gemeen ten van ons land gaat de opvang geweldig goed. Wellicht is dat hier ook mogelijk". Wat de lokatie betreft is Harding minder posi tief. Het is volgens hem een be zwaar dat het klooster niet in de 'bewoonde wereld' staat. "Als ze naar het dorp willen is dat nog een aardig eindje lopen en wat zijn er voor activiteiten in de di recte omgeving?" zo vraagt hij zich af. De pastoor verwacht van de asielzoekers niet die overlast die de buurtschap heeft gehad met de krakers. "De gemeenschap spreekt daar nog schande van. Ik kan me goed voorstellen dat de mensen daar nog steeds aan te rugdenken. Zelf was ik daar ook niet zo gelukkig mee. Dat is ech ter verleden tijd". Politie komend weekeinde extra actief aan kust DUIN- EN BOLLENSTREEK - De rijks- en gemeentepolitie in de Duin- en Bollenstreek zet de ko mende paas- en pinksterdagen ex tra mensen in tegen diefstallen van en inbraken in auto's. Dat gebeurt in het kader van het autoproject van de regionale actie Prima (Project in tensivering misdaad aanpak). De kustplaatsen Noordwijk en Katwijk vormen daarbij het speerpunt. Volgens de politie is tot deze aan pak besloten omdat het aantal auto inbraken en -diefstallen in recrea tiegebieden de pan uit rijst. Vooral de toeristen en dagjesmensen wor den daarvan het slachtoffer. De eigen korpsen van Katwijk en Noordwijk draaien tijdens de feest dagen op volle strekte. Daarnaast leveren de verschillende rijkspoli tiekorpsen uit de Duin- en Bollen streek veertien mensen die hun col lega's uit de beide badplaatsen as sisteren. Om aan deze versterking te kunnen komen is het voor de politie in de regio niet mogelijk tijdens de feestdagen verlof op te nemen. De vele extra surveillances van de poli tie vinden vooral in de nachtelijke uren plaats. Het openbaar ministe rie heeft bovendien zijn medewer king toegezegd en zal het zogeheten 'lik-op-stuk-beleid' hanteren. Men- dervinden daardoor direct de gevol gen van hun daden. Daarnaast gaan overdag medewerkers van de afde lingen criminaliteitspreventie op pad. Zij voorzien hotels en cam pings van foldermateriaal waarin de gasten op de gevaren worden gewe- Aanleg rijksweg 11 begint binnenkort RIJNEVELD/HAZERSWOUDE - Binnenkort wordt begonnen met de aanleg van de noordelijke aanslui ting van de Rijksweg 11 op de Ge- meneweg. Deze aansluiting komt ten zuiden van de spoorbaan Lei- den-Utrecht. Dus vanuit de Rijn dijk gezien over de spoorwegover gang. Tegelijk met deze werkzaamhe den wordt ook een gedeelte van de Stationsweg onder handen geno men. Hierbij krijgen ook twee per celen, ten zuiden van de spoorweg, een betere verbinding. Daardoor kan de onbewaakte spoorwegover gang ter hoogte van de Ten Kate- straat komen te vervallen. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag orn 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Baars, Van der Meer, Tan, Zwijnen- burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Visser, tel: 143916. zo 8 uur tot ma 8 uur: dr. Visser, tel: 142916. ma 8 uur tot 24 uur:H. Janssen, tel: 155010, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis. Berg- meijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, tel: 126371, Minnebroersgracht 41. zo 8 uur tot ma 8 uur: J. Rus, tel: 132500, Mid delstegracht 129. ma 8 uur tot 24 uur:G.A.E. Nering Bögel. tel: 124403. Groep 3 - Boels, Smit, Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H.P. Jurgens. tel: 125820, Burggravenlaan 102. zo 8 uur tot ma 8 uur: J.W. Lely, tel: 416555, Lekstraat 91a. ma 8 uur tot 24 uur:W. de Bruyne, tel: 134345, de Lt. de Kanterstraat 32. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- R E. J.S. de Kanter, tel: 311414, Ina B. Bakkerplein 3. zo 8 uur tot ma 8 uur: J.G.& R.E. Zaaijer, tel: 316008, R.P. Geerlingspad 11. ma 8 uur tot 24 uur: M. Lodder- van Staveren, tel: tel: 311414, Ina B. Bakkerplein 3. Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooijman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerstein, tel: 720936. zo 8 uur tot ma 8 uur- B. Wamaars. tel: 122944. ma 8 uur tot 24 uur: H. Wiersma, tel: 318311, Haagweg 60. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. za. R. van Velzen, tel: 891100, Vlaskamp 16; zo: F. Kemme, tel: 893139, Grotiuslaan 12; ma: M. Lesuis, tel 894343, spreekuur: Florijn 10, tel: 891000; spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. van za 8 uur tot ma 7.30 uur: zo: mevr. C. de Voorschoten za- C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel: 613032; zo: A. Tromp, Leidseweg 328, tel: 762159; ma: E. Schotanus, Leidseweg 305, tel: 612356. za en zo: Praktijk Oosthout, Anijsweg 38, Voor hout, tel: 02522-30697; ma: A. de Gijzel. Oran je Nassaulaan 10, tel: 10834. Dichte deur (I) De 83-jarige Mijndert den Hartog heeft een daad gesteld. De bewo ner van bejaardencentrum 't Huis op de Waard schreef begin deze maand een brief aan het college van burgemeesters en wethou ders. Hij meldt hierin dat hij bij zijn 60-jarige huwelijksfeest in augustus geen enkele belangstel ling van gemeentezijde wil. "Als Goekoop binnenkomt, loop ik de kamer uit en als ze me wat op sturen, gaat het linea recta terug" laat Den Hartog onomwonden weten. "Ze hebben al helemaal geen tijd om brieven te beant woorden, dus laten ze in die tijd die ze anders aan mijn feest zou den besteden maar brieven be antwoorden", zo adviseert Den Hartog de vroede vaderen van deze stad. Geen bezoek. Geen bloemen. Daar zit natuurlijk meer achter, maar bij Den Hartog hoeft er niet naar gevist te worden. "Natuur lijk, het heeft verschillende rede nen, maar mijn voornaamste grief geldt de manier waarop de ge meente reageerde op mijn brie ven over het kijk- en luistergeld dat wij bejaarden moeten betalen. Als je nagaat dat 't huis Op den Waard eigenlijk een hoofdaan sluiting is met weer tachtig ver takkingen, maar dat wij allemaal hel volje pond moeten betalen. Over dat kijk- en luister geld heb ik namens de bewonerscommis sie vorig jaar april een brief naar burgemeester en wethouders ge stuurd. Als je ziet wat wij bejaar den hebben. Nou spreek ik niet voor mezelf, want ik rook niet en ik drink niet, maar als je daar nog wel van houdt, heb je het krap. Dan is televisie voor ouderen, voorzover ze het nog kunnen be grijpen, hun enige venster op het wereldgebeuren". Den Hartog kreeg antwoord op zijn brief aan B&W, dat wel. "De brief werd beantwooj-d door de directeur van de sociale dienst, ondertekend met een onleesbare naam. Weet je wat ze schreven? Dat als de bejaarden rood ston den er een speciale commissie was die dan ontheffing kon verle nen. Dus je moet eerst in de narig- REDACTIE: EMIEL FANGMANN, TELEFOON 161444 i de burgemeester als mijn i Dichte deur (2) Mijndert den Hartog liet het niet bij dat eerste antwoord van B&W zitten. "Ik heb een tweede brief geschreven, naar B&W en ge meenteraad samen. En daar heb ik tot op de dag van vandaag geen antwoord op gekregen. Nou, la ten ze dan op onze 60ste trouw dag, ik hoop dat ik het mag bele ven, maar helemaal wegblijven. Dan kunnen ze brieven beant woorden". Den Hartog - geboren in Nieu- weramstel, maar sinds 1928 Lei- denaar - woont nu vijf jaar in 't Huis op de Waard. Dat hij daar lie ver geen feliciterende burge meester ziet heeft nog een andere reden naast zijn geschil van me ning met B&W. "Ik vind dat de burgemeester hier geen burge meester is. In de eerste plaats hoort een burgemeester met zijn gezin te wonen in de stad waar hij burgemeester is. Dat heeft deze nooit gedaan. Heb je burgemees ter Vis gekend? Misschien niet, maar mevrouw Vis was ook een echte burgermoeder. Bij deze burgemeester is er geen burger moeder. Cees Goekoop is een Jan Plezier, dat is het beste watje van hem kunt zeggen. Het is dat ik niet meer drink, of laat ik het zo zeggen, ik kan er niet meer tegen, maar als ik van zijn leeftijd was, dan hadden we samen lol kunnen hebben, dan waren de straten te klein geweest. Tegen de mens heb ik niets. Maar een burge meester? Wat doet hij nu voor de armen. En dan gaat hij op kosten van de gemeenschap elk week einde naar Amsterdam. Hij is praktisch nooit in de stad". "De gezamenlijke burgemees ters moeten zich trouwens kapot schamen met hun vraag om sala risverhoging. Willem Kok had moeten zeggen: er is geen cent, de pot is leeg. Maar je kunt er donder op zeggen dat ze die verhoging wel krijgen, tien tegen een. Zo hebben de Tweede Kamerleden zichzelf ook een douceurtje van een paar duizend gulden gege ven. En dan krijgen wij er als be jaarden ook twee gulden bij, aan de ander kant pakken ze er dan weer drie van je af', heid raken. Wij zijn natuurlijk maar een stelletje oude zeurpie ten. Begrijp me goed, ik ben niet tegen kijk- en luistergeld op zich. Maar ik vind dat als je een heel ar beidzaam leven kijk- en luister geld hebt betaald, je boven een bepaalde leeftijd daarvan vrijge steld moet worden. Dan halen ze bijvoorbeeld maar tienduizenden guldens af van het salaris van NOS-voorzitter Max de Jong. Nee, dat half miljoen kreeg hij niet, maar wat hij wel krijgt daar kom je toch niet achter". Dichte deur (3) Bijna veertig jaar was Den Hartog in dienst van het ministerie van defensie. "Als manusje van alles in kazernes". Ook zat hij bij de on dergrondse. Met een dergelijke achtergrond wekt het geen verba zing, dat de strijdvaardige Den Hartog over orde en recht zo zijn mening heeft. "Ik hoop dat de op volger van hoofdcommissaris Mostert een wat sterker figuur is. Want bij Mostert was het, om zo te zeggen, zalfie, zalfie. Ik heb wel met hem te maken gehad omdat ik volkstuinbestuurder ben ge weest, de volkstuin was altijd mijn grote hobby, van afkomst ben ik een eenvoudige boerenjon gen. De politie moet gewoon gro tere bevoegdheden krijgen. Als een auto een ernstige overtreding begaat: duizend gulden boete of anders in beslagname. Want hier in de buurt ook, dan staat een brug vol met geparkeerde auto's en dan hebben ze niemand om er wat aan te doen. Of bij de HEMA in de Haarlemmerstraat is er een vriendelijk verzoek om geen fiet sen te plaatsen. Ga er eens kijken. Mijn vrouw rijd ik in een rolstoel. Nou, je kan de zaak niet in. Moe ders met kinderwagens hetzelfde, maar die kunnen die wagen nog optillen. Zware boetes en inbe slagname is het enige dat helpt. Maar ja, het is moeilijk. Nu is er weer de discussie over de politie kogel. Maar de enige die vogelvrij is, is de politie zelf. Die is het doel wit. En als je dan niet mag schie ten, waar blijf je dan. Ik ben zelf scherpschutter geweest en heb in veertig en ook in vijfenveertig enige schoten gelost. Ik kende geen pardon. De eerste keer is het moeilijk, dan sta je te bibberen, en je verwacht niet dat een ander terug schiet, maar dat gebeurt wel en dan ben je gauw van je angst af'. Opwinding is niet altijd goed, weet Den Hartog. "Twee keer heb ik een hartinfarct gehad. Maar de eerste keer had ik het zelf niet in de gaten. Ja, ik voelde me de vol gende dag niet zo lekker en ging naar de dokter. Toen moest ik naar het AZL. Maar als ik dan zo'n briefwisseling voer lucht het toch allemaal op de een of ander ma nier op. Dan krijg je uiteindelijk toch het antwoord van de ge meente op mijn verzoek om geen attenties bij ons huwelijksfeest. Dat aan dat verzoek zal worden voldaan". za: J. Huls, lel: 13027, Holcampweg 65; zo: M.F. van der Feen, tel: 18309, Hofcampweg 65; ma: J.N. Vonk, tel: 79676, Wittenburger- weg 106. Zoeterwoude via uw eigen huisarts verneemt u wie de week enddienst v i de APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdie apotheken in de regio Leiden, woi arge- i 29/3 t/m 31/3 d Apotheek De Aloë, Levendaal 161, Leiden, tel: •120502; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel: 173330; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voor schoten, tel: 782877. waarneming van 1/4 tot 5/4 door: Apotheek De luifelbaan, Vijf Meiplein 3-5, Lei den, tel: 315048; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel: 174161; van 29/3 tot 5/4: Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, tel. 12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): Voor de praktijk van Vestjens en Van der H-. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23. Leiden, tel: 071-120241. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk, De Kempenaerstraat 21. Oegstgeest. tel: 071-176761. Voor de praktijk van mevr. S. Stibbe en mevr. C. van Roon, Bronkhorststraat 13, Leiden, tel: 218393, alleen op telefonische afspraak. terstelefoon 070-3455300. Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: za: J.H. Goudsmit, Rijnsburgerweg 48. Leiden, tel: 172828; zo: H.J. van Iterson, Rhijngeesterstraatweg 56, Oegstgeest, Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. 30. Wassenaar, tel: 18292; Lind van Wijngaarden-van Drie. Groot Hase- broekseweg 27. tel: 77282. 120144na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging "Hart van Hol land'. werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. buiten kantooruren, tel: 06-8212141.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 12