'Barcelona is nog niet rijp f ZIJLIJN SPOo£TV Rugbyploeg start B-poule tegen België Leidse jeugd tegen Zeeland Siemerink strandt op Reneberg Ronald Koeman viert morgenavond rentree Zwarte Zaterdag Verbruggen verwijt renners desinteresse Hans van der Zee ligt overhoop met spelers van IJsselmeervogels DINSDAG 19 MAART 1991 PAGINA 17 AMSTERDAM (ANP) - De Neder landse rugbyploeg opent zaterdag in Brussel de competitie in de FIRA Bl-poule met een wedstrijd tegen België. Het wordt de 54ste ontmoe ting tussen beide landen. Neder land triomfeerde 24 maal en verloor 25 maal. Vier wedstrijden eindig den onbeslist. Oranje kan zaterdag bij winst de balans in evenwicht brengen. In de groep met Nederland en België spelen verder nog Duitsland en Polen. De winnaar van de Bl- poule maakt in twee wedstrijden met de winnaar van de B2-poule uit wie promoveert naar de A-groep. België heeft in deze competitie, die over twee jaar is uitgesmeerd, al twee wedstrijden gespeeld. Van Po len werd in Luik met 12-15 verloren, de confrontatie met Duitsland ein digde in Hamburg onbeslist (7-7). De Nederlandse coaches Snijders en Paul hebben ter voorbereiding op het duel tegen de Belgen een trainingsstage kunnen beleggen in Engeland, waar tegen sterke coun- tyteams werd gespeeld. Oranje won met het team, dat ook zaterdag gro tendeels de basis zal vormen tegen België, met 18-12 van Moseley. In het tweede duel, tegen Eastern Counties, werd naar hartelust geëx perimenteerd. Dat resulteerde in een stevige nederlaag: 7-19. Nederland kan niet meer be schikken over de steunpilaren Ver hofstad en Wierenga, die zich om privé-redenen teruggetrokken heb ben uit de nationale ploeg. Robert Broers, een vaste keus, moet we gens een blessure verstek laten gaan. Selectie Voor het duel met België in het Hei- zelstadion zijn twintig spelers gese lecteerd. Dam en Dinkla zijn de ver vangers van Verhofstad en Wieren- ga, Sanchez zal de plaats van de ge blesseerde Broers gaan innemen. De selectie bestaat uit: Van der Kleij (Den Haag), Visser (Hilver sum), De Vries (AAC), Berendsen (DIOK), Van Loon (DIOK), Cum mer (DIOK), Dam (Castricum), Van Altena (Hilversum), Eman (Den Haag), Michelsen (DIOK), Henge- veld (ARC), Hadinogoro (Den Haag), Dinkla (Dwingeloo), San chez (DIOK), Marcker (Castricum), Bos (DIOK), Heinen (Castricum). Balkestein (Hilversum), Seijbel (RCC) en Van de Kolk (Den Haag). LEIDEN - De Afdeling Leiden en de Afdeling Zeeland van de KNVB zullen op dinsdag 2 april uitmaken wie er momenteel beschikt over de beste jeugd. Op die dag spelen op het veld van het Zeeuwse ZSC'62 in Scharendijke de teams van onder de 14, 15 en 16 jaar tegen elkaar. Hoofdklasser UVS en zaterdag-eer steklasser Quick Boys zijn traditie getrouw weer de 'hofleveranciers' voor de vertegenwoordigende elf tallen. Onder de 14 jaar: P.Kromhout, J.v.d. Hoek> M.van Beelen (Quick Boys), T.Aksoy (Alphense Boys), M.Smakman, D.Zeldenthuis (FC Lisse), L.Aalbersberg, S.Luykx (UVS), M.Kijk in de Vegte, M.Cris- pijn (Roodenburg), J.Hofmeester, D.de Ridder (Katwijk), R.van Eg- mond (Rijnsburgse Boys), A.Beer- ling (RCL), H.Lek (Kickers). Onder de 15 jaar: L.Vink (SJC), R.Pronk, N.Guyt, M.Tiberkanine (Quick Boys), R.Barendse, R.Eldik (Roodenburg), K.Jonker (Katwijk), J.de Vries (Alphense Boys), P.Slootweg, A.Kuiters, J.van Tol, M.de Groot, B.Dubbeldeman, S.de Wolf, M.Roest (UVS), B.Opdam (FC Lisse). Onder de 16 jaar: M.Akerboom, J. Schinkel, J.Honsbeek, R.Zandvliet, R.Schui- ling (UVS), A.Barendse (RCL), S.Pieterse, F.Thielsh, R.Dobrnjac (Alphense Boys), G.Molenaar, J.de Mooy, B.van Goethem (Rijnsburgse Boys), A.v.d Oever. J.Krijgsman (Quick Boys), J.v.d Plas (Katwijk). Martin Hersman wint supersprint LEIDEN Lissenaar Martin Hers man heeft gistermiddag het Neder lands schaatskampioenschap su persprint voor B-junioren op zijn naam geschreven. Op de Haagse Uithof won Hersman het totaalklas sement dat na sprints over respec tievelijk 100 en 300 meter werd op gemaakt voor Ids Postma en Johan Zonderland. Hersman realiseerde op de 300 meter met zijn tijd van 25,49 een nieuw baanrecord. Bij de mannen ging de zege naar Gert-Jan Oosterbos voor Gerard Aardema en Tjerk Terpstra. Ploeg Priem niet in Prima vera' MONTE URANO (GPD) - De TVM- wielerploeg is toch niet welkom in de eerste grote klassieker van dit seizoen, Milaan - San Remo. Als nummer 21 van de wereldranglijst hebben de renners van Cees Priem geen automatisch startrecht in de wedstrijden om de wereldbeker. Van FICP-secretaris Konter kreeg Priem vorige week evenwel alle noodzakelijke papieren voor de 'Primavera' toegestuurd, waaruit hij opmaakte dat hij alsnog mochf inschrijven. Dat blijkt nu ijdele hoop. KEY BISCAYNE (ANP) - Jan Siemerink is gisteren in de derde ronde van het met twee miljoen gulden gedoteerde tennistoer nooi in Key Biscayne uitgescha keld. De snelst gerezen ster aan het Nederlandse firmament ver loor in twee sets van de Ameri kaan Ritchey Reneberg: 6-7 4-6. De Rijnsburger, die na in Stuttgart en Rotterdam ook in Florida opzien baarde en met de Amerikaan Brad Gilbert zijn eer ste speler uit de toptien pakte, voorspelde voor het duel tegen Reneberg al spanning en een on duidelijke afloop. Zijn zelfver trouwen en vorm van de dag wa ren echter net niet groot genoeg voor verder succes. Een afgang was het zeker niet voor de Nederlandse qualifier. Siemerink hield zijn opponent, die rond de 30ste plaats op de we reldranglijst bivakkeert, bezig op voet van gelijkwaardigheid. Het evenwicht in de eerste set werd pas in een lange tiebreak (12-10) ten gunste van de Amerikaan doorbroken. Het verschil in de tweede bleef ook beperkt tot één servicedoorbraak, maar opnieuw in het nadeel van de ontdekking uit Rijnsburg. Haarhuis Na Siemerink verdween ook Paul Haarhuis uit het toernooi van Key Biscayne. De Brabander kwam in de derde ronde te kort tegen Jim Courier, 7-5 3-6 6-3. De Amerikaan is als dertiende geplaatst. Ook Haarhuis verloor met ge ring verschil. In de eerste set kon hij zijn tegenstander lang bijbe nen, de tweede won hij met goed spel. In de beslissende set was Courier echter sterker, 6-3. De Ne derlandse kampioen had eerder in Key Biscayne gewonnen van Kratzmann en Novacek. Edberg drong wel door tot de volgende ronde. De Zweed, als eerste geplaatst, had niet veel moeite met Prpic. Hij won in twee sets, 6-4 6-2. Becker De jongere broer van John McEn roe is werkelijk bezig naam te ma ken. Patrick won in het interna tionale toernooi van Key Biscay ne eenvoudig met 6-1 6-4 van de Duitser Boris Becker, die als tweede was geplaatst. McEnroe stijgt met stip op de wereldranglijst van de tennis- profs. Eind 1990 stond hij nog 120ste, nu bivakkeert hij rond de 45ste plaats. Tijdens de Open Australische haalde hij de halve finales, waarin hij werd uitge schakeld door Becker. In Key Biscayne waren de rol len volledig omgedraaid. McEn roe retourneerde geregeld met succes de opslag van de Duitser en zag volleys en passeerslagen fraai lukken. Sparta ziet fusie niet meer zitten ROTTERDAM (ANP) - Het be stuur van Sparta heeft gisteren besloten af te zien van een fusie met SW. De Schiedamse ver eniging kon of wilde niet voor 3 april een besluit nemen over de eventuele samensmelting met Sparta. De club uit Spangen vond die termijn te lang. „Het duurde allemaal te lang", zei voorzitter Floor Bou wer. „We wilden van die onze kerheid in de organisatie af. Dat is des te belangrijker als je ziet hoe slecht er momenteel wordt gepresteerd. Daarom hebben we SW laten weten, dat we een punt achter de zaak zetten." Bouwer zei het wel jammer te vinden dat de fusie is afgebla zen, gezien ook de vaak benarde financiële situatie in het betaal de voebal. „Ik heb horen verlui den, dat SW er toch de voor keur aan geeft op Harga voort te gaan en daar iets van vier mil joen gulden te investeren." BARCELONA De Premio Naranja heeft Ronald Koem an al in zijn bezit, nu de landstitel nog. Hoewel hij sinds 27 oktober van het vo rige jaar geen competitiebal meer voor Barcelona heeft getrapt, riep de Spaanse sportpers het sneeuwvlokje van Hollandse makelij on langs uit tot de sympathiek ste sporter van het land. „Het is natuurlijk altijd leuk als je gewaardeerd wordt", vindt de Gro ninger. Dat het hier niet zomaar een prijsje betrof, moge duidelijk wor den door de vermelding dat zijne doorluchtige olympische hoogheid Juan Antonio Samaranch de onder scheiding uitreikte. Behalve een 'sinaasappelprijs' werd op de desbetreffende gala avond in Barcelona ook een 'ci- troenprijs' (Premio Limon) wegge geven. In de categorie minst sympa thieke sporters van Spanje scoorde de tennisser Emilio Sanchez het hoogst. Koeman: „Die jongen had in een Davis-Cupwedstrijd wat ver velends gedaan, geloof ik". En, la chend: „Zijn vader kwam de prijs afhalen". Landstitel Club de Futbol Barcelona is nog in de race voor drie prijzen; het kam pioenschap van Spanje, de Spaanse beker en de Europa Cup II. De landstitel wordt in de Catalaanse metropool als de hoofdprijs be schouwd. Ook door Koeman. „Ze hebben hier Maradona gehad", zegt hij, „Schuster, noem maar op... De beste spelers ter wereld zijn hier ge weest en ook de beste trainers ter wereld, maar ze zijn in 25 jaar tijd maar twee keer kampioen geweest. Dan kun je wel nagaan hoe een kampioenschap hier leeft". De eer ste landstitel sinds 1985 lijkt in aan tocht; Barcelona voert met vijf pun ten voorsprong op Atletico Madrid de ranglijst superieur aan. Ronald Koeman denkt eveneens dat het wel goed zit. „Al zullen we waak zaam moeten blijven". Rentree Tegen Dinamo Kiev (kwartfinale EC II; in Kiev won Barcelona met 3- 2) maakt Koeman (27) morgen avond zijn rentree na een gedwon gen afwezigheid van vierenhalve maand. In de competitiewedstrijd tegen Atletico Madrid scheurde de libero met het gloeiende afstands schot op 27 oktober van het vorige jaar zijn achillespees. De circa twin tig centimeter lange 'ritssluiting' aan de achterkant van zijn linkeron derbeen zal hem altijd aan de opera tieve ingreep blijven herinneren en Dat wordt me komende zaterdag een markant voetbalmiddagje! Eerst om 2 uur Katwijk-Noord- wijk en vervolgens om 4.15 uur Rijnsburgse Boys-Quick Boys. Normaal beginnen die wedstrij den om drie uur, maar kennelijk willen de clubs en de KNVB het vooral het Katwijkse publiek mo gelijk maken beide streekderby's te bezoeken. Zoals de zaken er nu op de ranglijst voorstaan, lijkt de strijd om het kampioenschap im mers een louter Katwijkse aange legenheid te worden. De haringen van de Ouwehand-tycoons tegen de automobielen van de broertjes Van der Plas, om in sponsorter men te spreken. Door de wedstrijden zo achter elkaar te plakken, kun je weer eens zien dat voetballen nog hele maal een maiinenbedoening is. Want wie enig gevoel heeft voor het gezin als hoeksteen van de sa menleving had het wel uit zijn hersens gelaten voor een dergelij ke programmering te kiezen. Ga maar na hoe de gemiddelde Katwijkse huisvader die zater dag gaat indelen. Om 1 uur van huis om op het terrein van Kat wijk een behoorlijke voorbespre king te kunnen houden. Na afloop van de eerste krachtmeting als de gesmeerde bliksem naar Rijns burg om de gebruikelijke Hoekse en Kabeljouwse twisten lussen RB Boys en Quick Boys gade te slaan. Zo rond de klok van zes uur zit dat duel er op. een nog redelijk tijd stip, maar vier uur streekvoetbal schreeuwen om een behoorlijke evaluatie in het Rijnsburgse club huis. Dat gebeurt, naar men moet vrezen, niet met een glaasje prik in de hand. Rond de klok van acht zal meneer hopelijk de weg naar huis eens gaan inslaaii. Dus zo te gen half negen, mevrouw, mag u verwachten dat uw gade, hopelijk nog redelijk rechtop, het pand be treedt. Vermoedelijk ruwe taal be zigend. want een dag streekvoet bal kerft diepe sporen in de men selijke ziel. Nobele karakters onder u zullen wellicht nog iets voor hem warm hebben gehouden, maar wrevel zal uw deel zijn: jia alle emotie, bier, broodjes kroket, fricadellen, slaatjes en pindanoten wil er niks meer in. Hij zet zich zuchtend met nietsziende ogen voor de tv. u maakt nog koffie, maar voor die is ingeschonken blijkt hij de lui ken al te hebben gesloten. Aan hef tig gesnurk en af en toe woeste beenbewegingen valt af te leiden dat hij aan zijn dérde streekderby van de dag begonnen is. Me vrouw, dat is dan uw zaterdag avond. Ik ken nu al Katwijkse die van plan zijn hun man per auto van Katwijk naar Rijns burg te rijden en hem daar ook weer op te halen. Niet doen. U krijgt hem als puntje bij paaltje komt toch niet Nee, als ik u was, mevrouw, dan nam ik zaterdagochtend de kin deren mee en maakte er ver van de kust en het geloei een prachtige dag van. Heus. u zult het nodig hebben, want al op 6 april wacht u een nieuwe nachtmerrie, de moeder van alle streekderby's: Quick Boys-Katwijk De pot- of stoofhelm Pothelm Wat een gedoe nou toch weer in de wielrennerij rond die pothelm (stoofhelm volgens de Belgen). Al ruim een jaar wisten de renners en hun ploegleiders dat het ding er aan zat te komen en nu hij moet worden gedragen, breekt plots het gezeur los. 'Wé moeten zelf kunnen beslissen wat we dragen'de helm is potsierlijk', 'hij is veel te warm', 'je rat er kou mee', 'de renners zijn niet goed meer herkenbaar', en de mooiste van alle: "met die helm straalt de ontbering niet meer van de rennershoofden af'. Amateurboksers vonden in 1984 hoofdbeschermers ook niks. Ze waren hinderlijk, je kon er niet mee boksen. Nu hoor je niemand er meer over. Een kwestie van Hoe het bij de wielrenners zal gaan is onduidelijk. Het is een heel raar wereldje met soms adembenemende manipulaties. Ik ben cynisch genoeg om te den ken dat je geen kik meer van de renners hoort, zodra iemand op het idee komt om ze te vertellen dat via reclame op dat ding weer aardig wat centen te vangen zijn. RUUD PAAUW terdag tijdens het duel Barcelona-Osasmia Pamplona r i training is natuur verder merkt hij amper nog training ontzien z iets van zijn blessure. 1 de wedstrijd gaan Koeman: „Door die bobbel moet gen mij misschien juist extra hard ervaring. Wij hebben nog een wedstrijd. Op de jong elftal. Als Milan met 2-0 voor de duels, staat, komt het niet meer in de pro blemen. Wij moeten dat nog leren". mijn linkervoet een schoen dragen die een maat groter mijn rechterschoen". En dat Het tijdelijke wegvallen van Jo- wielrenbond MONTE URANO - De pothelm, zondag aanleiding tot een serieuze rennersstaking, deed ook gisteren weer veel stof opwaaien in de Tirreno-Adriatico. Voor de start van de zesde etappe in Osimo gin gen de vooraanstaande pedaleurs van het peloton nog even snel in conclaaf om tot sluitende afspraken te komen. Na ampel overleg werd afgesproken dat van verdere protestacties in deze ronde zou worden afgezien. De UCI, de internationaal leidende officials niet van plan zijn want ze weten dat ik geblesseerd dan ben geweest. En je kunt ook niet han Cruijff wordt door Koeman zeggen: bekijk het maar, want je teraard betreurd. „Wij kleine handicap, stelt hij, „want het voetbalt tegen Kiev voor de halve fi- han natuurlijk nale van de Europa Cup e tegen Gijon speel je a pioenschap". Vergelijking Jo- hopen dat hij er bij is". De afwezigheid van de van een dubbele by-pass operatie herstellende 'verlosser' is tot dusver niet van invloed geweest op de onveranderd goede resultaten Barcelona. „Dat komt", legt wat lastig bij het kopen schoenen. Maar", voegt hij er glim lachend aan toe, „er valt mee te le ven". Ook de voetbalschoen aan zijn linkervoet is aangepast. „Adi das heeft een aparte schoen voor me gemaakt, met een iets verhoogde Barcelona behoort volgens Koeman Koeman uit, „omdat er enorm veel hak. En in de schoen is ook wat weliswaar tot de betere Europese discipline in deze groep zit en na- meer schuimrubber aangebracht, ploegen, maar een vergelijking met tuurlijk ook omdat Charly Rexach waardoor die schoen iets minder AC Milan valt r*""* •*"- - - - - - -- - hard op mijn hielbeen drukt". Naar zijn hernieuwde optreden i: het prachtige paars-blauwe, onge- m -w-. oventjes te wijken voor de hevige Tussen al deze praatsessies door drH.k van rennerszijde. Integendeel 'ordt er dus tot nader order ge- ze^s. Verbruggen wees de coureurs 'oon, dus met dat vervloekte ding n°6 eens me* nadruk op hun verant- het hoofd, doorgeflitst Dirk de woordelijkheden Bitter ontstemd Wolf deed dat gisteren uit het best. De pioen zette een ijzersterk zeerste verbaasd heeft de Ne- -wereldkam- derlandse FICP-voorzitter kennis genomen van de demonstraties het glooiende land rond de pelotons in Parijs Nice en de Tir- Monte Urano en kreeg loon werken. Of de revolte tegen de mondiale wielerbonzen net zo'n succesvol be- )-Adriatico. „Het reglement dat .de verplichting van het dragen van de nieuwe helmen verplicht stelt, is 1 1989 al gemaakt. Sindsdien heb- sponsorde, shirt 1 het nadeel uit wJ j an Catalaanse trots. „Wij hebben bésïaatook' goed elftal, sluit kri.igt als de solo van De Wolf, ^cn %^G nood cen klacht v 1 de r hebben 1 groot respect. En de Barcelona nog geen elftal dat r 1 2-0 A kijkt Koeman reikhalzend uit. Fy- sprong een wedstrijd gemakkelijk siek en mentaal is hij er ook 'klaar' uitspeelt. Daarvoor zijn we als ploeg voor, laat hij weten. Het enige dat nog niet rijp genoeg. We hebben ToUWtieS hem ontbreekt is wedstrijdritme, vaak hele goede periodes in een - - - ook Koeman hierover ontvangen, terwijl ze toch achttien maanden de tijd heb ben gehad om te reageren". J Bovendien, stelt Verbruggen, is situatieVe beVa- de UCI bij de invoering van het „Ze hebben hier geen tweede elftal wedstrijd, zakken tien minuten helemaal weg. vertelt ~0. Cruijff, hoewel lijfelijk dan nog niet MüaiThëëft"dat niet; 'dat'heeft 'vëëi bfi de wedstrijden aanwezig, vanuit zijn villa aan de Paseo de los Tilos al weer nadrukkelijk aan de touwtjes trekt. „Rexach en Bruin Slot komen regelmatig bij hem langs. Ze praten dan een uurtje over de opstelling. Of wij daarna in de opstelling spelen die Johan in zijn hoofd had? Ik zou het wel denken". Koeman, buur man van Cruijff, kan een glimlach niet onderdrukken. „Je weet hoe Johan is. Die wil de zaak toch rege- moet vooralsnog in twijfel worden getrokken. Weliswaar komt het uit voerend comité van de UCI donde: dag in allerijl in Genève bijeen zich den, maar er lijkt voor de actievoer ders nog niet al te veel muziek zitten. Met Milaan-San Remo zater- gengroeperingen is in deze het dag op het programma, loopt de spanning f 1 het toch al licht ontvl- 8cIdt ook voor de internationale bc- BUNSCHOTEN (GPD) - Oer- hollandse tradities verdwijnen vandaag de dag als sneeuw voor de zon. Binnenkort geen postdui- venberichten meer op de radio. En de beroemde clubliefde bij voetbalvereniging IJsselmeervo gels lijkt ook al niet meer wat het is geweest. Dat kan tenminste worden geconcludeerd uit het feit dat het clubbestuur tien spelers van het tweede elftal op non-ac tief heeft gesteld, omdat zij zich niet beschikbaar willen stellen als wisselspeler voor het eerste team. Voorzitter Karei Huygen spreekt van 'een schandaal'. De bewuste tien, onder wie een aantal oud-eerste-elftalspelers (zoals Evert de Graaf, Wim van Diermen en Henk Koelewijn), noemen als redenen voor hun weigering de slechte contacten met hoofdtrainer Hans van der Zee en het feit dat het tweede team zelf kampioenskansen heeft. Hun trainer Jos de Feyter en elftalleider Paul Bos zijn uit ei gener beweging teruggetreden. De 'revolutie' begon vorige week dinsdag, toen bleek dat het merendeel van het tweede er niets voor voelde om als inval kracht te dienen bij de hoofd macht, die momenteel wordt ge plaagd door schorsingen en bles sures. Voorzitter Huygen trad in overleg met de groep en gaf de spelers een paar dagen bedenk tijd. „Donderdagavond bleek echter dat ze bij hun weigering bleven. Het bestuur heeft daarop besloten tot een schorsing voor onbepaalde tijd. Zodra de heren van mening veranderen, wordt de maatregel opgeheven". Huygen wil voorkomen dat er een hetze op gang komt tegen hoofdtrainer Hans van der'Zee, die bepaald niet populair is bij de spelers van de B-selectie. „De A- selectie staat honderd procent achter Van der Zee. We hebben gewoon te maken met een stel zeer gefrustreerde voetballers, mensen die blij zijn als het eerste verliest. Daar moet je als bestuur iets tegen doen. zulke figuren mo gen geen kans krijgen binnen een club". Ook Van der Zee, twee jaar ge leden nog werkzaam bij Quick Boys, zelf uit zich in dergelijke bewoordingen: „In een tweede team lopen altijd teleurgestelde jongens rond, die vinden dat ze over het hoofd zijn gezien. Dat is bij elke club zo. Het is dan ook duidelijk dat hier niet'de fanclub van Hans van der Zee in actie is. Ik heb begrepen dat die spelers vinden, dat ik ze als oud vuil be handeld heb. Nou, dat spreek ik tegen, want ik heb ze dit seizoen nauwelijks gezien en gesproken". Het verzwakte eerste elftal won zaterdag ondanks alles met 4-1 van Go Ahead Kampen, maar het tweede, dat in zijn geheel was ver vangen door het vijfde team, ver loor met 7-0 van hekkesluiter Jo nathan 2. Een ploeg waar de IJs- selmeervogels-reserves eerder dit met 8-0 overheen wals- len, al is het dan van afstand. Hij voelt zich daar lekker bij. Laat hem dan, anders zit hij zich thuis toch maar te verbijten". ïbare métier in elk geval flink op. De heren coureurs, met de eigenzin nige Fignon als haantje-de-voorste, zijn vastbesloten in hun verzet te gen de pothelm, die veel klachten met zich meebrengt. Maarten Du- crot: „Elke avond voel ik m'n hoofd zeker tot een uur of tien kloppen na een wedstrijd. Je gaat er zo van zwe ten, dat is niet meer normaal". Uit een fax van de bigboss van het professionele cyclisme, Hein Ver bruggen, aan Tirreno-organisator Franco Mealli, blijkt dat de heren langenorgamsatie van de profs (de AICpro - red.)". Voor Breukink staat in elk geval een ding vast: „Wielrenners zijn nooit goed georganiseerd geweest, dat blijkt weer eens. Het wordt tijd dat dat nu eens gaat gebeuren. Het IS toch een slechte /aak dat zo'n AICpro helemaal niet reageert als er over bepaalde zaken wordt gespro ken. Dan krijg je toch al gauw het idee dat er bepaalde belangen in het spel zijn om renners af te houden van bepaalde zaken. Daar moet dan maar eens verandering in komen". DICK HEUVELMAN DINSDAG 15.30-16.30 EURO US Open tafeltennis toernooi in Baltimore. 16.00-16.30 Sportnet: Paarderennen vanuit Frankrijk. 16.30-17.00 Sportnet Boksen. 16.30-17.30 EURO: Europacup basketbal 17 00-18.00 Sportnet Boksen. 10.00-18.30 EURO Spaanse doelpunten. 18.00-19.00 Sportnet Turnen artistieke- /ritmische Wereld Beker. 18.30-19.30 EURO Nations Cup volley bal voor mannen In Modena 18.55-19.25 Ned 2 De Heilige Koe auto- en motorsportmagazine 19.00-19.45 Sportnet VS Pro Ski Tour 19.30-20.00 EURO Eurosport News. 19.45-21.00 Sportnet: Pro Bowlers Tour 20°00-2°lU00 EURO: IAAF Indoor atletiek in San Sebastian 20.00-22.00 Super Ultra Sport. 21.00-22 00 EURO Worstelen. 21.00-23.00 Sportnet Pro Boksen 21.25-22.15 Ned 2 Veronica's Usgala: vanuit het Thialfstadion. 22.00-23,00 EURO WK i|sspeedway in 22 15-22.30 Ned 3 Studio Sport Journaal. 22 15-00 15 Super Ultra Sport 23.00-00 00 Sportnet IJshockey toernooi m Zweden (Ts|echostowaki|e-Sov|etunie). 23.30-00 00 EURO Indoor hockey toer nooi m Oostenrijk 00.00-01 00 Sportnet International mo torsport 00.00-01 00 EURO WK handbal voor 01.00-01 30 EURO: Eurosport News. WOENSDAG 08 00-08.30 Sportnet Hoogtepunten uit hot Spaanse voetbal 08 30-09 00 EURO Eurob^S 08.30-09.00 Sportnet Sport uit Frankn|k. Poarderennen 09 00-09.30 EURO Autosport Bhtse For- mule-3. 09.30-1030 EURO World Champions hips darts m Fnmley Green 09 30-11 00 Sportnet Boksen 10.30-11.30 EURO Tonms Virginia Slims (toernooi voor vrouwen) 11.00-12.00 Sportnet Turnen artistieke- /ntmischo Were'd Beker 11 30-12 00 EURO Eurotxs 2 00-13 15 Sportnet Pro Bowlers Tour 12 00-1330 EURO Amencan Foolball Detroit Lions-The Chicago Bears (demon- tratiewedstrijd) 14 00-15.00 EURO Golf Open Azwt«sch 14 15-15 00 Sportnet VS Pro Ski Tour 15.00-15.15 Sportnet Sport uit Spanje.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17