Zoeterwoude is andere plaatsen een dag voor met bomen planten Protestacties tegen kappen oude bomen II ll i III llffli Weer acties voor behoud van buitenbad Poelmeer Sportprijs keert elk jaar terug in Warmond Omwonenden in Wassenaar: 'Het lijkt bijna wel een overval' bij Twee squashbanen erbij in Warmond Kustsurfverenigmg: duingebied pachten Haaswijk-triathlon gaat toch door DINSDAG 19 MAART 1991 OEGSTGEEST De Ocgstgeester actiegroep openluchtbad komt met nieuwe acties om sluiting van het buitenbad van zwembad Poelmeer aan de Lange Voort tegen te gaan. Vanavond presenteert de actiegroep, die eerder 5100 handtekeningen tegen sluiting inza- i moeten blijken dat het buiten- B en W hebben vorige week bekendgemaakt dat zij aan sluiting vasthouden. De vrijkomende grond kan dan voor woningbouw wor den gebruikt. Uit de opbrengsten daarvan wordt de bouw van een nieuw, overdekt recrcatiebad bekostigd. De exploitatie daarvan zou aan een stichting kunnen worden overgelaten. Het dagelijks bestuur van de gemeente acht handhaving van het buitenbad financieel onhaalbaar. Voor 1991 wordt een exploitatie tekort van 673.000 gulden verwacht. Een woordvoerster wil nog niet zeggen wat de berekeningen van de actiegroep openluchtbad nu precies inhouden. Ook zwijgt zij tot vanavond over de aard van eventuele verdere acties. De actiegroep heeft een bijeenkomst met de pers belegd, vanavond in het ge- mcentecentrum aan de Lijtweg. De actiegroep wordt aangevoerd door P. en F. Lever en door M. Rutgers. WARMOND - De gemeente Warmond wil 2000 gulden uit trekken voor een jaarlijkse prijs voor Warmondse sporters. Doel van de prijs is om Warmonders meer te binden aan de sportieve actviteiten in de Kaagweek. Het voorstel om de prijs in te stellen is afkomstig van het Comité Opening Kaagweek, dat sinds enige jaren dit Warmondse wa tersportfestijn organiseert. De prijs bestaat uit een door de Warmondse kunstenaar F. Ver- sluijs te maken wisseltrofee en een plaquette. Vorig jaar werd voor de eerste keer een sport prijs uitgereikt. weg onder handen nardusschool heeft vandaag geen tijd en steekt pas op 27 maart de [n de andere plaatsen handen uit de mouwen. Adjunct-directeur van gemeente werken G.W. van Leeuwen ZOETERWOUDE/REGIO - Morgen is het in heel Nederland nationale boomfeestdag. Overal in het land wordt onder auspiciën van de Stich ting Nationale Boomfeestdag groen gekoesterd door gemeenten, scholen, verenigingen en instellingen. In heel nederland? Nee. De gemeente Zoe terwoude is de rest van het land een dag voor. Drie basisscholen zijn vandaag druk bezig met onderhoudswerk aan de beplanting rond hun gebou wen. Leerlingen van de Corbulo- school aan de Westeindseweg na men vanmorgen om negen uur als houdswerk omdat Zoeterwoude eerste de schoffels en harken ter nig 'plantplaatsen' heeft hand. Om half elf volgde basisschool mm Westwoud aan de Veldzichtstraat De Ber- Morgeil ra npp-n de Leidse regio wordt de boomfeestdag dus ge woon morgen 'gevierd'. In Leider dorp planten de leerlingen klaart de Zoeterwoudse voorhoedebasisscholen Samen Onderweg De Hobbit rol: "De scholen hebben morgen I speciale computerles op het pro- njnOsboom Dit. de gramma, dus hebben we het pro- *°r 0"°"hr,,r1 gramma een dag vervroegd". Defes- 'Ko- half tien de naam zegt het al, ter gelegenheid van het zilveren PUy a co_ huwelijk van koningin Beatrix en tiviteit^beperken' zich"tot onder'. Pr}ns Claus. De Koningsboom die bomen. "En de docenten wilden het onderhoudswerk zelf graag terwijl leerlingen van de Klaver- dicht bij huis houden, omdat dat WASSENAAR - Bewoners van de Oudwassenaarseweg willen niet dat vijf oude beuken op de middenberm bij de kruising Aca- cialaan/Oudwassenaarseweg in Wassenaar worden gekapt. De ge meente wil op deze plaats 16 kleinere eiken planten. De beuken zouden deze week verdwijnen, maar na protesten van omwonen den ziet de gemeente Wassenaar van haar voornemen af. Morgen zal wethouder A. Pruijs (VVD) beslissen wat er met de bomen moet gebeuren. S. de Grooth, bewoonster van de Oudwassenaarseweg, was de eerste die in actie kwam tegen de kapplan- Ze noemt het belachelijk dat ken wil ze geen genoegen nemen. De Grooth vindt dat eiken thuisho ren in een nieuwere buurt. Boven dien hebben de aanzienlijk kleinere zijn. "Uit het bericht dat wij vrijdag uit beuken. Ze horen hier, vroeger i de brievenbus kregen blijkt dat één beuk er slecht aan toe is. Het wortelgestel van de beuken ernaast is goed. Maar omdat de gemeente denkt dat die andere bomen het De gemeente Wassenaar heeft s hier een beukenbos". Zonlicht misschien niet overleven als die beuk wordt gekapt moeten die dere bomen ook direct verdwijnen. 1988 een onderzoek laten doen i de vitaliteit van alle bomen in de ge meente. Uit dit rapport is volgens helemaal niet duidelijk of gemeentevoorlichter dat nodig De gemeente moet juist alles proberen sendonck naar voren gekomen dat haar ogen ve'e bomen, waaronder de bewuste zond zijn. Met de aanplant van 16 e de zieke beuken, moeten worden vervangen, beuk te redden. Wanneer dat niet Dat gebeurt nu dan ook. Is- lukt, moet Wassenaar de vier andere sendonck noemt het kappen van bomen laten staan zolang ze nog ge- deze bomen onvermijdelijk. "Een van die beuken is ziek, maar wan neer alleen die boom wordt gekapt branden de bomen er naast weg om dat ze blootstaan aan te veel zon licht". Volgens Issendonck zouden de beuken binnen de kortste keren het loodje leggen en kan dat gevaar op leveren voor de omgeving. De Grooth is daar vooralsnog niet bang voor. "Aan de asfaltkant is het wor telgestel van de bomen het slechtst. Wanneer de beuken zouden omval len, vallen ze in de richting van de tuinen. Slechts één boom zou enig gevaar Afvalbak in brand gestoken LEIDERDORP - Een vuilcon tainer aan de Leiderdorpse Bol derikkamp is gistermiddag door twee meisjes in brand gestoken. De meisjes, die volgens getui gen ongeveer twaalf jaar oud waren, gooiden lucifers in de container. De brand bleef be perkt tot de binnenkant van de container, maar moest door de brandweer geblust worden. De meisjes waren inmiddels spoor loos verdwenen. Poging inbraak earage LEIDERDORP - Twee jongens hebben gisteravond geprobeerd in te breken in garage Kamsteeg aan de Leiderdorpse Van der Valk Boumanweg. Ze verniel den de geldautomaat van de au towasserij en sloegen daar een ruitje kapot. Toen een dienstwa gen van de politie langsreed, vluchtten zij op hun brommer. o De Wassenaarse S. de Grooth (links) protesteert tegen het verwijderen van woning kunnen op° vijf beuken op de Oudwassenaarseweg. Haar kinderen hebben handteke- leveren. Kijk, wanneer onderzoek vingen opgehaald tegen het kappen van de gemeente kan aantonen dat alle beuken gevaar opleveren, moe- Pe a?gs!leeft da* er straks nog eens ten ze worden gekapt. Maar dat ^"2™ ™iw„',nen verklaart moet dan eerst uit dat onderzoek blijken". Overval De Grooth is ook verontwaardigd over het tijdstip waarop de omwo nenden werden geïnformeerd. Ze vindt het onzorgvuldig dat de ge meente de bewoners vrijdag pas via een brief informeerde terwijl de bo men deze week zouden worden ge kapt. "Het was bijna een overval", zegt ze verontwaardigd. Toch heb ben haar kinderen nog kans gezien vrijdagmiddag de deuren langs de hoge respons. Issendonck geeft toe dat de ge meente de brief eerder had kunnen liggers versturen, maar gelooft niet dat be woners van de Oudwassenaarseweg volstrekt onwetend waren. In de ge meentelijke informatierubriek werd meerdere keren gemeld dat het 'vitaliteitsonderzoek' was afge rond en dat honderden bomen moesten verdwijnen. Volgens Issendonck hebben twee advocatenbureaus in de straat in middels inzage geëist in de onder zoeken die de gemeente heeft ge- dat er geen andere mogelijkheden meer zijn, zullen de omwonenden zich bij het onvermijdelijke neer leggen. Wij zijn geen notoire dwars- WARMOND - Tennisgigant Dekker uit Warmond gaat haar capaciteit uitbreiden. Nog deze maand begint de bouw van twee extra squashbanen op het com plex aan de Veerpolder. De ba nen moeten eind mei beschik baar zijn. De nieuwbouw beslaat een to taaloppervlak van ongeveer ne gen bij twintig meter, aange bouwd aan de achterzijde van het complex, tegen de bestaan de squashbanen aan. Momen teel ligt daar het laatste stukje groen op het terrein van Dekker. De gemeente Warmond heeft geen bezwaar tegen het bouw plan, omdat het bestemmings plan voor het gebied 'recreatie zaalsport' aangeeft. Een woordvoerder van Dek ker verklaart dat de twee banen speciaal zijn aangelegd voor de losse verhuur. "We hebben mo menteel acht banen, waarvan er zes worden verhuurd aan een vereniging. De twee banen die overblijven kunnen we wel drie keer tegelijk verhuren". Hoewel de woordvoerder squash nog steeds een 'groei- sport' noemt zit een verdere uit breiding van het complex er niet in. Het terrein aan de Veerpol der is vol 'en'we kunnen moei lijk onder de spoorbaan naast onze hallen gaan zitten'. Dekker tennis heeft naast de squashba nen de beschikking over dertig tennisbanen, waarvan twaalf overdekt. 15 meter hoog kan worden, komt te staan op de hoek van de Bui tenhoflaan en de Vijverhof. Wethou der Huigen zal de handeling bijwo nen. Na afloop planten scholieren van De Hobbit en Samen Onderweg nog meer bomen en struiken bij de Buitenhofvijver. De overige basis scholen van Leiderdorp planten naar eigen keuze groen rond de school. Burgemeester en wethouders zullen alle scholen langsgaan om het startschot te geven en de boomplan ters aan te vuren. Ook ivassenaar heeft morgen een eigen boomfeestdag. Onder het the ma 'de bomen in je buurt' ontvangt wethouder Pruijs om negen uur morgenochtend zo'n 120 leerlingen van de basisscholen De Kieviet, Bel- lesteyn en St. Jan Baptist op raad huis De Paauw. De afdeling Groen voorziening demonstreert vervol gens op het Paauwveld en directe omgeving hoe zij het groen in Wasse naar verzorgt. Overigens zijn vol wassen Wassenaarders hierbij ook van harte welkom. In Voorschoten worden morgen 22 nieuwe bomen geplant. Leerlin gen van groep 6 van de Laurentius- school zullen tussen negen en tien uur acht iepen, twee eiken en twaalf knotwilgen planten aan de Valke- weg en de verbindingsweg tussen Bijdorp en Starrenburg. Wethouder Van de Poel zal assisteren bij het planten van de eerste boom. Groep 6 van de school De Noorder wereld zal om elf uur op het school plein twee lindebomen planten die afkomstig zijn van het terrein waar de nieuwe accommodatie Noord- Hofland dit jaar wordt gebouwd. Berkebomen Oegstgeest laat om tien uur z'n burgemeester Scheenstra samen met leerlingen van de Joris de Wiite- school in de buurt van de Haaswijk- scholen een aantal bomen en hees ters planten. Mensen van de dienst groenvoorziening helpen een hand je. In Oegstgeest ligt het accent van de boomfeestdag op het planten van berkebomen, die als achtergrond moeten dienen voor het nog te plaat sen kunstwerk in de vijver bij de Haaswijklaan. In Warmond gaan leerlingen van de Oostergeest-school aan de slag in de wijk Schoonoord. Dat gebeurt om tien uur. Een uur later komen leer lingen van school De Waaijer bomen planten op het terrein van hun oude gebouw. Warmond krijgt er in to taal zo'n twintig bomen bij. Inbreker tijclens \verkgewond LEIDERDORP - Een inbreker van een geparkeerde auto aan de Dr. van Rhijnstraat in Leiderdorp heeft zich gisteravond verwond toen hij een ruitje kapot sloeg. De eigenaar van de wagen miste bij terugkomst zijn radio-casetterecorder en vond in de hele auto bloedsporen. Uit een vrachtwagen aan de Lei derdorpse Zijldijk werd gistermid dag eveneens een radio-casettere- corder gestolen. De dader wrikte een klapraampje open om in de ca bine te komen. Keet vernield LEIDERDORP Een bouwkeet op de Leiderdorpse Klerkenhof was gisteren het doelwit van vandalen. De buitenbei van de telefoon werd vernield en in de wand van de keet werden gaten gemaakt. Bovendien werden zeven windhaken gestolen. NOORDWIJK De Kustsurfvere- niging Noordwijk heeft de gemeen te gevraagd het hele Zuiderbad, het duingebied bij de Koningin Astrid- boulevard, te mogen pachten. De vereniging kampt met een voortdu rend ruimtetekort. Behalve grondi ge renovatie van de huidige barak ken, waarin de surfspullen worden opgeborgen, wil de vereniging een permanent clublokaal aan de Ko ningin Astridboulevard. Momenteel betaalt de vereniging jaarlijks een bedrag van vijfduizend gulden voor het opbouwen en af breken van het clubgebouw op het strand. Zij wil dit bedrag onder meer aanwenden voor de nieuwe pachtovereenkomst. "Wij maken te gaan om handtekeningen op te daan. Issendonck vindt dat wel erg halen tegen het kappen van de beu- voortvarend is gehandeld. "Zo ga je ken. "Het was kort dag. maar ze toch niet met elkaar om". Toch haalden toch nog twee vellen met heeft de gemeente de informatie in- handtckeningen op". "De bewoners middels doorgefaxt. De Grooth: hier voelen zich voor het blok gezet. "Wanneer uit het onderzoek blijkt Na overleg buurtgroep en gemeente Oegstgeest OEGSTGEEST - De Haaswijk-kwart-triathlon in Oegstgeest gaat toch door. Gisteravond werden de voor zitter van de organiserende buurtgroep, M. Noort en de Ocgstgeester wethouders T. Kohlbeck en J. van der Reijden het alsnog eens over verdeling van de kosten. Enige weken geleden zag de buurtgroep zich genood zaakt het jaarlijkse sportfestijn af te gelasten, omdat de gemeente weigerde 2000 gulden bij te dragen aan de begroting. De gevraagde 2000 gulden krijgt de buurtgroep ook na gisteravond niet. Hoe zij de financiering van het evenement nu wel rond krijgt is niet bekend. Dit jaar wordt de zevende keer in successie dat Haaswijk het feest organiseert. De buurtgroep was vanmorgen niet voor commentaar bereikbaar. De gemeente neemt wel de kosten van een kindertheater (650 gulden) en het afzetten van het parcours voor haar rekening. Daarnaast stelt zij gratis de huisdrukkerij beschikbaar. Daarmee krijgt de buurtgroep niet meer dan wat zij een paar weken geleden al kreeg toegezegd. "We hebben onze bijdrage nog eens dui delijk op een rijtje gezet", is alles wat een woordvoerder van de gemeente kwijt wil. De vorige aflevering van de kwart-triathlon hing ook al aan een zijden draad. Toen sprong de gemeente op het laatste moment bij. De buurtgroep werd bij die gelegenheid wel te verstaan gegeven dat de steun niet structureel zou zijn. OEGSTGEEST Het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest hangt momenteel vol met kunst van oud-leerlingen. De jubilerende school - dezer dagen wordt het 35-jarig bestaan gevierd - wist de namen van vijftien ex-leerlin gen te achterhalen, die na hun schooltijd kunstenaar zijn geworden. En zo is een groot gedeelte van de bene denverdieping van het schoolgebouw aan de Apollolaan nu in beslag genomen door schilderijen, architectoni sche objecten, tekeningen, foto's en grafiek. "Moge het een inspiratiebron zijn voor onze huidige leerlingen en het bekijken een genoegen voor ieder", in die lyrische bewoordingen wordt de tentoonstelling in het lustrum boekje aangeprezen. Voor wie het nog niet had gezien: het object op deze foto stelt een baar moeder'voor. (foto dan van het Zuiderbad het mooiste kustsportcentrum van Nederland". Volgens de vereniging is deze op lossing zowel voor de gemeente als voor de surfvereniging acceptabel en kostendekkend. "Het is bedroe vend zoals het Zuiderbad er nu uit ziet, maar we houden het toch maar zo goed mogelijk overeind", zegt voorzitter Rik de Jong. "Het strand is er toch voor iedereen. Zowel de zonaanbidders, de zwemmers, de zeilers als de actieve surfers moeten er aan hun trekken kunnen kómen. Het elkaar voor de voeten lopen, kan gemakkelijk worden vermeden door ons een eigen plek te geven. Hoe meer er gebeurt, hoe aantrek kelijker het wordt op het strand". Wachtlijst Sinds vijfjaar maakt de club - gratis - gebruik van eenderde deel van het Zuiderbad. "Maar we zijn duidelijk uit ons jasje gegroeid. We hebben nu 260 leden en veel surfers hebben twee planken. We praten dus wel over vierhonderd opbergplaatsen. Er is al een flinke wachtlijst voor de reeds bestaande cabines". De Kustsurfvereniging Noord- wijk bestaat ruim twaalf jaar. Hoe wel het imago van de surfer soms nog wordt bepaald door het valse beeld van het felgekeurde macho mannetje in de surfagenda, is daar volgens De Jong in Noordwijk wei nig van terug te vinden. "Het is een techniek-sport en juist de zee maakt die sport extra dynamisch en aan trekkelijk". De voorzitter wil daarmee gelijk aangeven dat 'Noordwijk' meer is dan een belangenvereniging voor de eigen leden. Want toeristen en andere liefhebbers uit de regio of el ders krijgen van de leden alle moge lijke instructie over de stroming en de golven in de zee. "Het veilig heidsaspect staat bij ons zeer hoog aangeschreven. De mensen die hier voor een dagje of een week komen, willen wij zo goed mogelijk opvan gen zodat ze niet zomaar ergens tus sen de zwemmers gaan klungelen. We willen de veiligheid van surfers en zwemmers goed in de gaten hou den". Ter illustratie: de leden heb ben het afgelopen seizoen zeker vier mensen van de verdrinkingsdood gered. lezing Ned. Bond voor Platte landsvrouwen. aanvang 19.45 uur CDJA-Leiden organiseert een torum over Zuid-Alrika, sprekers: Klaas de Vries, Jaap de Hoop- Schetter, Jean Renders, aanvang 20.00 uur in Hot.Gulden Vlies. Play Back Show in de Stadsge hoorzaal. aanvang 20.00 uur bijeenkomst Leidse Weer- en Sterrekundige Kring, thema 'Enke- men'. door H. Balster, collegezaal Oude Sterrenwacht. Kaiserstraat. aanvang 20.00 uur. Noordwijk lezing 'Niet winterharde gewas sen'. door W. Grimme. Kon. Maat schappij voor Tuinbouw en Plant kunde, in het Buurthuis, Hoofd- straat, aanvang 20.00 uur. Noordwijkorhout soos-middag georganiseerd niging "de Duin- Oegstgcest lezing over Verschuivingen in het theologisch denken door Ds. H. Plomp,, Gemeentecentrum aan de Li|tweg 9, aanvang 20.00 uur. Wassenaar lezing over Wassenaar in de Tweede Wereldoorlog, door F.R. Hazenbdrg, bij Historische Vereni ging Oud wassenaar, NBP Lange Kerkdam, aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 20 MAART Alphen kinderbingo in buurtcentrum Elc- kerlyc, Havixhorst, aanvang 14.00 Katwijk lezing door Ds. van der Horst vqor de Ned. Chr. Vrouwen Bond. aanvang 20.00 uur in Tripodia Spoor- en Tramwegbelangstellen den, thema: De Spoorwegen van Groot-Britanniè. spreker Jan Muys, NZH-zaal, Rijnsburgerweg. aan vang 20.00 uur. Lak-Theater, Theatergroep Car rousel speelt 'Suddenly last sum mer', aanvang 20.30 uur. LVC, Grand Cate, aanvang 21.00 uur. thema avond bij de Lesbische Vrouwen, Lange Gracht 65. onder werp 'Geweld in lesbische relatie's', spreekster Anna v.d. Meer, aan vang 20.30 uur. bijeenkomst Borstvoeding Bege leidingsgroep Leiden, aanvang 20.15 uur bij Heieen Boscher, Mid delstegracht 159, inlormatie: tel: 170085 01312967. Inlormatiepunt gemeenschap pelijk wonen, Vereniging Centraal Wonen, Gert 21.00 uur. inl spreekuur Stadsbouwhuis, Langegracht 72, aal. van 20.00 I. 121554. verkeersveiligheid, i 10.30 tot 12.00 u DONDERDAG 21 MAART kinderfilm: 'Supergirt', aanvang 14.00 uur in buurtcentrum De Rid der, Concertweg. klaverjassen bij speeltuin-ver eniging Kindervreugd, Hugo de Grootstraat 100, aanvang 14.00 bingo volwassenen in buurtcen trum Elckerlyc, Havixhorst. aan vang 20.00 uur. toneeluitvoering voor 55-plus- 'Zilveruitjes en augurken', Katwijk klaverjassen en jokeren, Alg. Ned. Bond voor Ouderen, aanvang 14.00 uur bij 'Zwaneburg'. Lak-Theater, Theatergroep Car- roussel speelt Suddenly last sum mer'. aanvang 20.30 uur. Groenoordhallen, show BOVAG. aanvang 10.00 uur. Leidse Schouwburg, The Inter national Super Street Performers Theatre Show, aanvang 20.15 uur. derde dialezing in de serie Door romaans en gotisch Frankrijk: 'Mid deleeuws Parijs', door E. Kreylz, aanvang 20.15 uur in K&O-ge- bouw, Hazewindsteeg. ning, aanvang 16.00 u het gemeentehuis

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16