Bouw laatste nieuwbouwwijk Voorschoten begint morgen GENDA Eerste paal Starrenburg worclt met de hand geslagen Reeks inbraken in regio @l8!§00fi| Twintig aanmeldingen na open dag bij Leiderdorpse Springschans Bijna 1400 kinderen naar toneelvoorstelling JESUS CHRIST SUPERSTAR: KERK VOL ASC-voorzitter luidt noodklok over veld Leiden CDJA-Leiden organiseert een fdrum over Zuid-Afrika, sprekers: Klaas de Vries, Jaap de Hoop- Scheffer, Jean Penders, aanvang 20.00 uur in Het Gulden Vlies. Play Back Show m De Stadsge hoorzaal, aanvang 20.00 uur bijeenkomst Leidse Weer- en Sterrekundige Kring, thema: enkele systemen om de zon waar te ne men door H. Balster, collegezaal Oude Sterrenwacht aan de Kaiser- straat, aanvang 20.00 uur senaar, NBP Lange Kerkdam 1. aanvang 20 00 uur WOENSDAG 20 MAART Katwijk lezmg Ds van der Horst voor de Ned Chr Vrouwen Bond. aanvang 20 00 uur in Tnpodia dia-avond van de afd Rijnland van de Ned Ver van Spoor- en Tramwegbeiangstettenden thema De Spoorwegen van Groot-Bntan- nté. spreker Jan Muys. NZH-zaal aan de Rjnsburgerweg iaanvang 20 00 uur Leiden Lak-Theater Theatergroep Car rousel speelt Suddenty last sum mer aanvang 20 30 uur LVC. Grand Ca'e aanvang 21 00 uur thema avond b j de Lesbische Vrouwen. Lange Gracht 65, onder werp 'Gewekt m lesbische relate s spreekster Anna v d Meer, aan vang 20 30 uur b<ieenkomst Borstvoeding Bege leidingsgroep Le-den. bij He'een Boscher, Middeistegracm 159. m- formatie lei 170085 of 312967 Informatiepunt Gemeenschap- peiijk Wonen. Verenging Centraal wonen, aan de Gerestraat van 20 00 tot 21 00 uur. mt tel 121554 spreekuur verkeersve g-e d Stadsbouwhu-s Langegracht 72 van 10 30 tot 12 00 uur DONDERDAG 21 MAART Alphon klaverjassen t>j «peetum-ver- en^mg Krndervreugd aan de Hugo de Grootstraat 100. 14 00 uur Katwijk klaverjassen en jo»eren Aig Ned. Bond voor Ouderen aanvang 14 00 uur t>) 'Zwaneburg Noordwijk lezing door de heer W. Grimme over 'Niet winterharde gewassen' voor de afd. Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, in het Buurthuis. Hoofdstraat 1, aan vang 20.00 uur jaarvergadering van de Katholie ke Bond van Ouderen, met na af loop Bingo, in Hotel-Restaurant De Beurs, Voorstraat, aanvang 13.30 uur Voorafgaande a gadermg is er een H oenskerk, aanvang A Dronken rijder lang achtervolgd OEGSTGEEST - De politie van Oegstgeest heeft in de afgelopen nacht na een lange achtervol ging een dronken Leidenaar van de weg gehaald. Om ongeveer kwart over een zat de man in zijn wagen aan de Oegstgeester Ken- nedylaan. Omdat hij deze niet had gestart, konden de agenten niet ingrijpen. Zij adviseerden de 32-jarige Leidenaar om met een taxi verder te rijden, het geen hij beloofde te doen. Korte tijd later zagen de agenten de man echter in zijn eigen auto rij den bij zwembad Poelmeer aan de Abtspoelweg. Pas op de Leidse Willem de Zwijgerlaan merkte de man de stoptekens van de achtervolgende politie wagen op. Beveiligingsman krijgt klappen VOORSCHOTEN - Een 22-jan- ge beveiligingsambtenaar uit De Zilk heeft in de nacht van za terdag op zondag een paar rake klappen opgelopen in Voor schoten. Om ongeveer 1.00 uur wilde de man op het terrein van de ANWB-vestiging aan de Pa pelaan een routinecontrole uit voeren, toen hij door zes of ze ven onbekend gebleven jonge ren werd belaagd. Zij pakten zijn autosleutels en aktetas af en vernielden een mobilofoon. Na een paar klappen te hebben uit gedeeld verdwenen zij snel in een auto. De beveiligingsambte naar heeft alleen een paar blau we plekken opgelopen. Politie op zoek naar getuigen OEGSTGEEST - De politie van Oegstgeest zoekt getuigen van een aanrijding die zaterdagmid dag plaatsvond in de Koren bloemlaan. Een 46-jarige Oegst- geestse reed om ongeveer tien over half drie met haar auto over de Lange Voort in de richting van de Abtspoelweg en sloeg linksaf de Korenbloemlaan in. Daar stopte zij voor een andere auto, die achteruit reed en niet stopte. Deze onbekend geble ven automobilist botste tegen de wagen van de Oegstgeestse op en reed vervolgens snel weg. vbouwwijk Starrenburg worden neergezet zijn houtskeletbouwwoningen. Dit jaar worden 225 VOORSCHOTEN - De eerste paal voor de laatste grote Voorscho- produkten tense nieuwbouwwijk Starrenburg gaat morgen om half vijf de grond in. De eerste 62 huizen die worden gebouwd zijn zogenaam de houtskeletbouwwoningen. De prijzen liggen tussen de 142.000 en 560.000 gulden. De belangstelling voor de woningen is volgens de Voorschotense makelaar F. Bax overweldigend. bekendhêid te ge- De wijk Starrenburg ligt tussen de Vliet, de nieuwbouwwijk Bijdorp en de bebouwing langs de door gaande Veurseweg. In totaal wor den er, tot het jaar 2000, 900 wonin gen in Starrenburg gebouwd. Dit jaar nog moeten er zo'n 225 wonin gen verrijzen. De 62 houtskeletbouwwoningen liggen in het deel van Starrenburg dat grenst aan de wijk Bijdorp, na bij de Bijdorp-kloostertuin. Bij de houtskeletbouwmethode worden de dragende delen van een huis van vuren- en grenenhout gemaakt in plaats van beton of steen. Het Voor schotense houtskeletbouwproject voorziet in de bouw van 15 premie- A woningen. 37 vrije sectorwonin gen en 10 vrije sectorwoningen met eenmalige bijdrage. Het gaat om dertien verschillende typen wonin gen die zijn ontworpen door drie verschillende architectenbureaus. Volgens makelaar Bax is de be langstelling voor de woningen over weldigend. Achthonderd gegadig den kwamen voor een woning in aanmerking, terwijl ook veel men sen hebben geïnformeerd die niet aan de richtlijnen voldeden. Voor de woningwetwoningen tot 142.000 gulden hebben de belangstellenden geloot. Voor de huizen boven die grens gold de regel 'wie het eerst komt wie het eerst maalt'. Bax is niet verbaasd dat de be langstelling zo groot was. "Gezien de ligging van de woningen en het experimentele karakter ervan ben ik zeker niet verbaasd. Het is het vi sitekaartje van de Zweden, het plan is goed doordacht". Sommige gega digden kwamen overigens wel erg graag voor een houten woning in aanmerking. Zo schreef iemand een blanco cheque uit om koste wat kost een huis te krijgen. "Dat is ove rigens niet gelukt", meldt de make laar. Europese markt De bouw van deze woningen is een initiatief van de Zweedse handels delegatie in Nederland. De delega tie vertegenwoordigt Zweedse dochterondernemingen die hun produkten in ons land onder de aan dacht willen brengen. Omdat de Zweden willen aantonen dat de houten woningen ook in Nederland kunnen worden gebouwd, heeft de handelsdelegatie twee proefprojec ten opgezet. Het eerste was in Soest, het tweede in Voorschoten. De delegatie werkt met Zweedse materialen en kennis, maar met Ne derlandse architecten, bouwonder nemingen en banken. Voor deze werkwijze is gekozen om Neder landse bedrijven zoveel mogelijk ervaring te laten opdoen met deze bouwmethode. Met het oog op de Europese markt hoopt Zweden zijn Volgens de handelsdelegatie heeft deze manier van bouwen veel voordelen. Zo wordt geen tropisch hardhout gebruikt, maar gebruiken de bouwers Zweedse houtsoorten, die steeds worden bijgeplant. Ver der zouden de woningen goed geï soleerd zijn. Ook is de bouwtijd kor ter, omdat een groot deel van het huis in de fabriek wordt vervaar digd en op de bouwplaats snel in el: kaar kan worden gezet. Naast het voltallige college zijn morgen ook de Zweedse ambassa deur G. Magnussen en S. Patijn, Commissaris van de Koningin van Zuid-Holland, aanwezig. Ook pro jectleider R.M. Feltzer en C.G.A.M. Broos, directeur van projectontwik kelaar Vastcon bv. maken hun op wachting. In eendrachtige samen werking wordt de eerste paal op Zweedse traditionele wijze met de hand geslagen. REGIO In de Leidse regio is afgelopen weekeinde weer een flink aantal inbraken gepleegd in zowel woningen als auto's. Bij een inbraak in een wo ning aan de Voorschotense Gustav Mahlerlaan hebben onbekenden giste ren de keukendeur opengebroken en stereo-apparatuur buitgemaakt. Een krat bier en een porcelemen schaal zijn in de nacht van zaterdag op zondag ontvreemd uit de achtertuin van een huis aan de Leiderdorpse Leeuwerikstraat. Bij een inbraak in een woning aan de Leiderdorpse Zijldijk hebben on bekenden in de nacht van zaterdag op zondag twee videorecorders en een groot aantal videobanden buitgemaakt. De dieven drongen de garage aan de voorzijde van het huis binnen en probeerden tevergeefs een deur te for ceren. Een nieuwe poging aan de achterzijde van het pand had meer suc ces. Via een balkon en een slaapkamer wisten de dieven alsnog de woning binnen te dringen. Bij een inbraak in een woning aan de Voorschotense Gustav Mahlerlaan hebben onbekenden gisteren tussen twaalf uur 's middags en elf uur 's avonds stereo-apparatuur buitgemaakt De dieven kwamen binnen via de keukendeur. In Leiderdorp werd een groot aantal auto's opengebroken, onder meer aan de Touwbaan waar een radio-cassetterecorder verdween, aan de Persant Snoepweg en op het terrein van het Elisabeth-ziekenhuis. Daar verdween een portefeuille met inhoud. Uit een wagen die op het terrein van een restaurant stond, verdween een leren jack, een scheerapparaat en een zonnebril. Uit een auto die aan de Moerascyprusdreef in Zoctcrwoude stond, verdween in de nacht van vrijdag op zaterdag een portefeuille met kentekenbewijs. Oud speelgoed Komende woensdag kunnen Zoeter- woudenaren twee uur tot half vijf in de 'bieb' aan de Schenkelweg speel goed uit lang vervlogen tijden gra tis laten taxeren door de taxateurs van de 'Vereniging tot expositie oud speelgoed'. En dan moet men denken aan blikken treinen, auto's, sche pen, stoommachines, Dinky Toys et cetera. Ook kan men adviezen krij gen over eventuele noodzakelijke restauratie van het speelgoed. In de bibliotheek is momenteel ook een expositie 'Oud speelgoed', die nog duurt tot en met 6 april. Versieringen vouwen Wie vouwt een haan, kip of eventu eel een andere paasversiering? On der leiding van Meike Veldhuizen kan men komende woensdagavond in het Warmondse Oude Raadhuis leren hoe van een stukje papier een dergelijke versiering kan worden gemaakt. De kosten hangen nog even van het aantal deelnemers af. Telefonisch opgeven kan door het draaien van nummer 01711-11109. Oude Raadhuis Een expositie met als onderwerp 'hanen en hennen naar het pleintje rennen' is nog tot 4 april te zien in het Warmondse Oude Raadhuis. Henk van Ulsen Henk van Ulsen brengt de 'toneel vertaling' van Tolstoj's wereldbe roemde novelle 'De dood van Iwan Iljitsj' komende woensdagavond ge bracht in het Wassenaars sociaal- cultureel centrum Warenar (Kerk straat 75). Het stuk vertelt de schok kende geschiedenis van het sterven van een hoge gerechtsdienaar die de balans van zijn leven opmaakt. Aanvang woensdagavond kwart over acht. Kaarten kunnen telefo nisch gereserveerd worden uia num mer 01751-18364. LEIDERDORP - Hoewel het meisje op de foto al te oud is voor kinderopvang, vond ze het speelgoed van het nieu we Leiderdorpse kinderdagverblijf De Spmgschans toch veel interessanter dan de informatie die haar ouders kregen. De open dag van het dagverblijf aan de Leiderdorpse Wi'.ddreef zaterdag levert waarschijnlijk zeker twintig nieuwe aanmeldingen op. Het kinderdagverblijf kan de kinderen onmiddellijk plaatsen. Ruim zestig ou ders en kinderen bezochten De Spmgschans. De Springschans is al open sinds begin vorige maand. Het telt nu twaalf kinderen en kan er na een verbouwing over ongeveer een halfjaar honderd hebben. Binnenkort worden twee full-time leidsters voor de tweede groep aangetrokken. uot« Ellen Geboortegolf in Leiderdorp? LEIDERDORP Het recordaantal van welgeteld 1380 Leiderdorpse kindertjes tussen de vier en acht jaar zal komende dagen een 'echte' to neelvoorstelling gaan zien. Het gaat om het sprookje 'De Middagheks' dat van dinsdag tot en met vrijdag in de Muzenhof te zien is. Alle Lei derdorpse scholen, op één na (de Gomarusschool doet uit principe niet mee) komen naar de voorstelling kijken. De Muzenhof houdt elk jaar een dergelijke schoolvoorstelling, maar nog nooit was het aantal kindertjes dat er zich via de scholen voor in schreef, zo groot. Vorig jaar bijvoorbeeld ging het om 1000 kinderen. Waarmee we voorzichtig de conclusie mogen trekken dat er vier jaar ge leden een geboortegolf in Leiderdorp moet zijn geweest- Op de foto de drie hoofdrolspeelsters van 'De Middagheks'. (foto pr) OEGSTGEEST - Jesus Christ Superstar, de rockopera van Andrew Lloyd Webber en Tim Tice, was dit weekeinde twee keer goed voor een zo goed als volle Gereformeerde Kerk aan de Mauritslaan in Oegstgeest. Zowel vrijdag- als zaterdag avond kwamen er 400 mensen af op de uitvoering van het spekta kelstuk, verzorgd door de Oegst geester Stichting Kerk en Thea- Aan het stuk hebben zo'n 60 mensen, vooral jongeren, bijge dragen. Veertig medewerkers stonden op het podium, de ande re twintig hadden het druk ach ter de schermen. Volgens een woordvoerster staat Jesus Christ Superstar voorlopig niet meer op het pro gramma van de stichting. "Dit was het tweede achtereenvolgen de jaar, we willen er geen vaste gewoonte van maken". De woordvoerster toont zich tevre den over de uitvoeringen. Voor al zaterdag, toen enkele manke menten aan het geluid niet weer de kop op staken, is er sprake ge weest van een bijna perfecte voorstelling. (foto Ellen Martens) Jubileumactiviteiten op losse schroeven OEGSTGEEST De Oegstgeester voetbalclub Ajax-Sportman-Com- binatie (ASC) luidt de noodklok over haar enige veld aan de Duiven voordestraat. Dat veld verkeert in 'een zeer slechte staat', schrijft voorzitter F. Kuyers het college van B en W. Het hoofd van de plantsoe nendienst heeft het ASC-bestuur verteld dat het euvel tijdelijk niet meer is te verhelpen. "Wij zien dan ook met gerechtvaardigde angst de bespeelbaarheid van ons enige veld in het nieuwe seizoen in gevaar komen. De activitei ten rond ons 100-jarig bestaan in de maanden mei en juni 1992 komen mede hierdoor volledig op losse schroeven te staan. Activiteiten waar van de organisatie reeds anderhalf jaar geleden is begonnen". Drainage repareren ASC-voorzitter Kuyers verzoekt B en W nog dit voorjaar de drainage te repareren. ASC staat op de zogeheten prioriteitenlijst voor 1992 geno teerd maar wil van die notering af. "Die is funest voor onze vereni ging". Voorzitter Kuyers toont zich in zijn brief bereid financieel of anders zins bij te dragen aan de extra kosten die gepaard gaan met een ver vroeging van de werkzaamheden aan het ASC-terrein.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 9