Jones: een winnaar zonder uitstraling Jaspers verslaat idool Ceulemans Bachers wint badmintontoemooi OPVALLENDL [AANWEZIG] Snookertoemooi slaat aan MAANDAG 18 MAART 1991 SPORT PAGINA 21 DORDRECHT (ANP) - Diek Jaspers wrong zich tussen de beste driebanders van de wereld. Zaterdag hield hij zijn idool Raymond Ceulemans in een memorabele partij uit de finale, gisteren legde hij het af tegen diens opvolger Blomdahl. De Zweed won in Dordrecht de Europese titel. Jaspers werd tweede, de Belg derde. „Twee van die giganten in één weekeinde opzij zetten, dat zou te veel zijn geweest", meende Jaspers. ROTTERDAM In één klap was Tony Jones een man in bonus. De 29-jarige snookerprof uit Ches terfield, 35ste op de wereldranglijst, had acht jaar moeten ploeteren om in zijn levensonderhoud te voorzien, maar in Rotterdam speelde hij in één week meer geld bijelkaar dan in al die jaren daarvoor. Zijn zege van afgelopen zaterdag op Mark Johnston-Allen (9-7) in de finale van de European Open was goed voor een cheque van 35.000 pond, ongeveer 120.000 gulden. In het afsluitende onderdeel voor vrouwen zijn bij de wereldtitelstrijd kunstrijden in München alle medailles bij Amerikaanse deelneemsters te recht gekomen. De beste was een rijdster van Japanse afkomst: Kristi Ya- maguchi. Het zilver was voor nationaal titelhoudster Tonya Harding, het brons kwam terecht bij Nancy Kerrigan. De in het rose geklede 19-jarige Yamaguchi veroverde haar eerste grote titel. Vorig jaar eindigde de Califomische in Halifax nog als vierde. Ze volgde haar landgenote Jill Trenary op, die wegens een recente beenopera tie verstek moest laten gaan. Op de foto (EPA) zijn de Franse wereldkam pioenen bij de paren - Isabelle en Paul Duchesnay - met elkaar bezig. Jones, die daarvoor in zijn hele car rière slechts twee kwartfinaleplaat sen wist te halen in een rankingtoer- nooi, nam de cheque met bibberen de handjes in ontvangst. „Zijn jullie verrast? Nou, ik nog meer. Pas sinds kort ben ik er achter geko men, dat ik eigenlijk best aardig kan spelen". Waarschijnlijk omdat de snooker liefhebbers hem altijd links hebben laten liggen. Hij is een slungelachti ge verschijning die. met zijn bleke gezicht continu in een strakke plooi, uiterst berekenend te werk gaat. Een boekhouder achter de ta fel, zonder enige uitstraling. Jones weet dat zelf ook. „Dat is nu een maal mijn manier van spelen. Maar het valt volgens mij nog wel mee. De mensen vallen niet van hun stoel als ze me zien, maar ze vervelen zich ook niet". Hoogstaand In elk geval redde hij samen met Johnston-Allen het toernooi. De fi nale was spannend en na een aarze lend begin bij vlagen hoogstaand. De stelling dat het kampioenschap door het verdwijnen van wereldtop pers Stephen Hendry, Steve Davis, Dennis Taylor en Steve James aan kwaliteit had ingeboet bestempelde Jones als 'onzin'. „De favorieten hebben niet ge faald, de outsiders hebben uitge blonken. Wij hebben ze verslagen, op eigen kracht. Dat is ook de toe komst van het snooker. De top van de wereldranglijst zal snel verande ren. Davis, Hendry en White zijn nog steeds een klasse apart, maar de jongeren breken door. Er zijn ont zettend veel sterke spelers, het toer nooi heeft dat bewezen". Dat gold dan met name voor Johnston-Allen, 59ste op de wereld ranglijst. De 22-jarige speler uit Bristol groeide na zijn opzienbaren de overwinning (5-0) op wereldkam pioen en nummer één van de we reldranglijst, Stephen Hendry, uit tot de publiekslieveling in Rotter dam. Terecht, want de kleine En gelsman is het avontuur in een zwart pak, is bereid om de nodige ri- Johnston-Allen profiteerde opti maal van de vermoeidheidsver schijnselen bij Hendry, lichtte Dene O'Kane overtuigend beentje (5-2) en liet zich in de halve finale niet van de wijs brengen door het gruwelijke verdedigende spelletje van Cliff Thorburn. De 43-jarige Canadees, bijge naamd 'de boa constrictor', had in de eerste ronde al een draak van een partij afgeleverd tegen Steve Davis, die hij uiteindelijk na vijf uur en vierentwintig minuten in zijn voor deel besliste (5-4). Dat was de op twee na langste partij over negen frames uit de snookergeschiedenis. De 'wurgtactiek' van de oud-we reldkampioen, die vorig jaar door een uit de hand gelopen blinde darmontsteking ternauwernood aan de dood onstnapte, ging tegen Johnston-Allen echter volledig de mist in (6-4). En daarmee trad de kleine Engels man ook in één keer toe tot de rijen der grootverdieners. Zijn tweede plaats was goed voor een bedrag van 22.000 pond, ruim 70.000 gul den. Bovendien kreeg Johnston-Al len ook nog een cheque van 2000 pond uitgereikt voor de hoogste break vanaf het moment dat de ca mera's begonnen te draaien, een se rie van 92. Thorburn scoorde welis waar de hoogste break van het toer nooi, 136, maar toen was de televisie nog niet aanwezig. Minder interes sant voor de sponsors en dus een la ger bedrag: 1000 pond. „Dat zijn echt astronomische be dragen hè", zuchtte Johnston-Al len, „al moet ik zeggen dat ik tijdens de finale niet aan het geld heb ge dacht". Hoe dan ook, hij had tot dusver nauwelijks aansprekende resulta ten geboekt. De derdejaars prof was één keer tot de laatste zestien door gedrongen en dat leverde nu een maal niet veel geld op. Daarom ver legde de Engelsman zijn werkter rein naar het vasteland van Europa en speelde zijn centen bijeen in de open toernooien, met name in Ne derland, en als competitiespeler bij de Lijnbaan in Rotterdam. „Dat is niet alleen voor het geld, maar ook om ervaring op te doen. Als jé er steeds in de kwalificatieronden uit vliegt, speel je nauwelijks. Dat is fu nest voor de vorm. Rotterdam is voor mij dus een goede gelegenheid geweest weer een beetje in het ritme te komen". Desondanks weigert Johnston- Allen vooralsnog van een definitie ve doorbraak te spreken. „In de fi nale speelde ik goed. De rest van de week redelijk, maar niet fantas tisch. Dat komt ook omdat iedereen ineens het idee had het toernooi te kunnen winnen nadat Hendry en Davis waren uitgeschakeld. Het was echt vechtsnooker. Heel anders dan in mijn amateurtijd. Als ik toen voor de partij mijn tegenstander een hand gaf en in de ogen keek, wist ik al dat hij verloren had. Dat respect moet ik in het profwereldje eerst nog maar eens zien af te dwin gen". HERMAN JOUSTRA Hoofdveld (1) Men hoeft geen consul of andere 'deskundoloog' te zijn om te consta teren dat het met de gesteldheid van de voetbalterreinen in Leiden en omgeving niet overhoudt. Dat geldt zowel voor de toestand van de gras mat als voor de vaak trieste omge ving waarin de betreffende mat zich bevindt. 'Het gras bij de buurman is altijd groener'. Dat spreekwoord indach tig maakten wij een rondje langs de (hoofd)velden. Om al snel tot de conclusie te komen dat het gezegde nergens op slaat en in elk geval niet in de Leidse regio wortel heeft ge schoten. We moeten hierbij in aanmerking nemen dat we ons niet bevinden op de Utrechtse heuvelrug of de Bra bantse zandgronden. Daar is het groene gras en de omringende be bossing van het hoofdveld op veel plaatsen een vanzelfsprekendheid. Niet zelden liggen de clubs daar met hun terreinen verscholen in park achtige omgevingen. Door de bo men het hoofdveld niet meer zien, dat moet je hebben. En in het straf schopgebied struikelen over een grote denne-appel. Niets daarvan in het Zuidholland se. Wat we hier te vaak aantreffen is weinig gras en erg mat. De kaalslag heeft niet alleen het groene gras aangevreten, maar ook de naaste omgeving. De enige beschutting voor de toeschouwer wordt in de meeste gevallen geboden door de dug-out (waar de toeschouwer niet thuishoort) en de kantine (waar men weinig of niets van de wed strijd ziet). Het moet wel een hele hete zomer worden, wil het behaag lijk zijn op de Leidse velden. Hoofdveld (2) We maken dus in dit onderzoekje onderscheid tussen de grasmat en de aankleding van het hoofdterrein. Met het eerste zijn we snel klaar. Welke club kan bogen op een fat soenlijke mat waar de bal gewoon rolt zoals hij moet rollen? De clubs zullen zeggen: komt u maar eens kijken bij ons in augustus. Dat gelo ven wij graag. Maar we hebben het nu over maart. Het is geen toeval dat de beste velden zijn te vinden in de kust plaatsen. Daar ook kan vaak onder natte weersomstandigheden nog worden doorgevoetbald vanwege de zanderige ondergrond die het water ordentelijk en snel afvoert. Quick Boys staat hooggenoteerd, maar ook WSB komt er goed af. Verder heeft Blauw Zwart geen kla gen. Bij de w Oegstgeest hebben ze ook een prachtveld, maar het pronkstuk heeft weer een hele de plorabele afwatering. Vandaar dat de grasmat vanaf 1 april wordt ver vangen. Bij Alphense Boys waakt de trainer hoogstpersoonlijk over de toestand van de sprieten, dus daar zit het ook wel goed. In het Al phense kerkdorp Zwammerdam hebben ze een perfecte mat. maar die is dan ook pas aangelegd. ROAC LEIDEN - Het badmintontoemooi van BC Leiden is gisteren een suc ces geworden. Omdat het evene ment niet werd gespreid over twee dagen, maar op een dag werd afge werkt, bleef het in de Vijf Mei-hal bij alle wedstrijden redelijk druk. In het mannenenkel B won Fandy Bachers van BC Weesp het toer nooi. Bachers versloeg Boudewijn Bol van Leython in drie sets (6-15, 15-6, 15-1). In het vrouwenenkel B had Ley- en Koudekerk dingen ook naar een toppositie. In Leiden zelf is het be helpen. VNL heeft een aardig 'pleintje' en voor de rest zijn het zes jes en veel onvoldoendes. En dus zitten we al in de categorie van de slechte hoofdvelden. Hier vechten de kaalgeschoren zand vlaktes om voorrang. Tussen de spaarzame sprieten door baant het leren monster zich moeizaam een weg tot ergernis van de technisch geschoolde voetballer. Enkele afra ders voor de echte voetballer zijn het veld van Roodenburg, De Sleu tels. MVKV en UVS maar woorden en namen schieten tekort om volle dig te zijn. VTL is ook om te huilen, terwijl het toch maar een paar meter van het redelijke scorende VNL zit. Er zit overigens een addertje onder Naam Peter Bos Club SJZ Leeftijd 37 jaar Beroep agrarisch medewer ker Peter Bos is al vanaf 22 maart 1970 een betrouwbare verschij ning in het eerste elftal van SJZ Gisteren hees zich in de uitwed strijd tegen FC Lisse voor de 350e keer in het groene shirt. In de 21 seizoenen kreeg Bos nimmer een boeking en was nooit gebleseerd. Daarnaast was hij als middenvel der 40 maal produktief. waarvan twee kampioensschapgoals en twee treffers die degradatie voor- thon wel succes. Alma van Winkel won hier de finale. In het dubbel spel bij de mannen waren Bram Se- gijn en Raymond Hannaart van BC Leiden de terechte prijswinnaars. Zij stonden nooit een set af. In het gemengd dubbel viel dezelfde Se- gijn weer in de prijzen, nu samen met Annelies Segijn. In het mannenenkel C was John Leyting uit Delft de sterkste. Bij de vrouwen was Annette Koop (Lei den) het beste. De mannendubbel het gras, of zo u wil zand. Want: een veld dat vaak wordt afgekeurd wordt door velen aangemerkt als slecht. Maar in feite is zo'n zelden bespeelde mat natuurlijk als een biljartlaken zo egaal. Als je het maar af blijft keuren... Hoofdveld (3) Als we het hebben over de omge ving en de beschutting - zeg maar de 'knusheidsfactor' - spreken we ui teraard over een hele andere groot heid. Maar gek genoeg komen we hier in de top wel dezelfde clubs te gen. Nieuw Zuid spant de kroon. De duinpan van Quick Boys is onver beterlijk, daar doet een verraderlij ke zeewind niets aan af. En opnieuw kwamen. Reden genoeg voor de Zoeterwoudse vereniging om de routinier in het zonnetje te zetten. Hoe was die huldiging? "Fantastisch. Maar eigenlijk heb ik wel een beetje moeite met al die aandacht. Kijk. normaal sta je niet dagelijks in het middel punt van de belangstelling en dan is dit toch vreemd. Aan de andere kant moet ik toegeven dat ik ook niet leuk had gevonden als ze er geen aandacht aan besteed had den". Maar het was toch niet de eer ste keer dat je zoiets meemaak te? "Nee, dit was de derde keer al. Mijn eerste huldiging kreeg ik toen ik de 250 wedstrijden pas seerde. Daarna verbrak ik het oude record van Sjaak Slinger land, die er 310 op zijn naam had staan. Dat was de tweede. En nu Blomdahl won de finale met 3-2, de zelfde uitslag als vorig jaar in Norr- koping. Zelfs de nummer vier, Van Bracht, was gelijk. Alleen het brons werd om een andere nek gehangen, zij het dat het een Belgische bleef. Ceulemans verving Stroobants. Dordrecht was uitgelopen voor de finale Blomdahl - Jaspers. Bijna 600 toeschouwers beklommen de tribunes in de Merwehal. Een aantal liefhebbers, op de bonnefooi geko men, werd aan de kassa teleurge steld. De VIP-boxen puilden uit, sommige bobo's waren zelfs verge ten voor zichzelf een plaats te rege len. Het publiek zag uitstekende sport. Met een vechtende Jaspers. Hij kwam met 2-0 in sets achter, waarna de Zweed bij 13-12 in de der de reeks twee caramboles van zijn vijfde Europese titel verwijderd Hij miste, waarna de bekendste sportman van St. Willebrord met succes afrondde en ook de vierde set won, mede door een serie van negen. In de vijfde was het 10-10, waarna Blomdahl met een reeks van vijf de hoofdprijs van 9.000 gul den vergaarde. Fraai De zege zou te mooi zijn geweest voor Jaspers. Een dag eerder had hij met Ceulemans voor een van de fraaiste partijen in de geschiedenis van het driebanden gezorgd. De Belg miste op 14-9 in de derde set (hij stond 2-0 voor) een wedstrijd- ging naar Maikel Madar en John Leyting. Het gemengd dubbel was voor Paulina Flips en Albert Siblesz (BC Delft). In de D-categorie was Rik Holle man bij de mannen nummer een. In de dubbel waren het Mark Postmus en Jos Karouw van het Alphense Flair. De finale van het gemengd dubbel werd gewonnen door Selma Slingerland en Eric van der Reijden (Leiden). scoort ook Oegstgeest goed met de dichte bebossing. LFC is ook niet ongezellig. Ver der stralen clubs als Foreholte, War- munda. UVS. ROAC. ASC en VTL nog wel warmte uit met hun hoofd veld. Maar koude rillingen krijgen we van de terreinen van MMO, Ka- gia, Abbenes en Katwijk, ook als het hoogzomer is. Wat een kille bedoe ning! Terwijl het aan de Boshuizer- kade in Leiden natuurlijk ook hele maal niet knus is al willen velen an ders doen geloven. De lijst van on beschutte hoofdterreinen is dus net als de kale velden oneindig lang. Als absolute topper - lees: tobber - moeten wij een club noemen die weliswaar niet in de regio ligt. maar waar clubs van hier helaas toch wel dus de derde met het bereiken van de 350. Dat is ook de drijfveer geweest om er nog een jaartje aan vast te plakken. Aan het eind van het vorig seizoen stond ik op 343. Nu heb ik dit seizoen 7 van de 16 wedstrijden in het eerste meege draaid zodat ik mijn doel nu be reikt heb". En nu op weg naar de 400'. Dat weet ik zo net nog niet. Ik heb die 350 wedstrijden met ple zier gespeeld. En problemen met mijn conditie heb ik evenmin, maar toch kost het me meer moei te als die jongens van een jaar of 20. Ik houd het wel uit, daar niet van. maar ik begin toch te merken dat mijn lichaam meer tijd nodig heeft om te herstellen. De inspan ning, die je moet geven is erg groot, vooral in de voorbereiding op de competitie. Dan train je veel en daarnaast speel je ook nog een hoop oefenwedstrijden. Ik punt. Een optimistische Belg kraai de meteen na de afstoot „bravo" en ging alvast staan voor de ovatie. De bal rolde achterom en Jaspers ant woordde met een serie van zes. In de laatste reeksen was hij on genaakbaar. Zijn partiimoyenne. 2,413, was onwaarschijnlijk hoog Ceulemans murmelde: ..Ge hebt ge luk dat ik de tegenstander was. Ik heb wel wat meegemaakt. Een an der was helemaal gestoord gewor den van jou." De 53-jarige Belg, 22 keer Euro pees kampioen, kon zich na afloop niet herinneren ooit een wedstrijd met dergelijk hoog niveau van bei de kanten te hebben meegemaakt Vandaar dat Jaspers een dag later tevreden was, ondanks de neder laag. „Ceulemans en Blomdahl zijn de sterren. Zij zijn de beste twee van de wereld. Ik kan ze alleen verslaan, als ik super ben." Strop Blomdahl wilde de partij niet verge lijken met die van vorig jaar, toen hij in de vijfde reeks met 8-11 achter stond. „Toen hing ik al in de strop." Over zijn tegenstander „Het is fijn dat Dick onder ons is. We hebben goede spelers nodig in het circuit Opvallend was. dat Blomdahl in de finale twee keer de aequitstoot miste en aan snelheid rond de tafel heeft ingeboet. Zijn spel werd in het verleden vaak vergeleken met een repeteergeweer, maar de Zweed denkt tegenwoordig langer na over een stoot. „Ik wil zeker zijn voor ik de carambole maak. Dat langer wachten heb ik geleerd van mijn va der. Na 28 jaar heb ik eindelijk naar hem geluisterd." Hoe hoog het niveau van het toer nooi was, bleek uit de algemene moyennes. De prijswinnaars haal den respectievelijk 1,772, 1,513 en 1,808. Met de gemiddelden in de hand maakte Jaspers duidelijk dat zijn collegae (nog?) beter zijn dan hij Nog nooit in 49 voorgaande EK's scoorde de kampioen zo'n hoog moyenne. Over de vlucht van de sport gesproken: de eerste titelhou der, de Zwitser Fred Aeberhard in 1933. had 0,695 gemiddeld Van de 32 deelnemers in Dordrecht bleef alleen de Tsjechoslowaak Tichak. die met de Skoda naar Zuid-Hol land was gereden, daar onder. eens een keer per jaar naar toe moe ten. RKDEO... Wie deze rampspoed overleeft, heeft eigenlijk geen voet- balhart. Om het terrein ih Nootdorp ligt een renbaan. Kort voor aanvang van de wedstrijd is er geen plaats voor de warming up. dus mag je van de trainer twee rondjes in baan 8 tussen de paardevijgen doen. RK DEO heeft niets met voetbal te ma ken en zou daarom ook moeten wor den genegeerd. De ranglijst nu. Waarbij we de lig ging prioriteit geven, maar toch koppelen aan het matje: 1. Quick Boys. Geen discussie mogelijk. 2. Oegstgeest. Op een mooie zo meravond kun je nergens beter zijn 3. Warmundd. Een int. rn.i.ii in Nergcnshuizen, maar toch... 4. Foreholte. 5. ASC. Midden in het dorp en dus uniek. Veld is minder. 6. ROAC. Ondanks de betrekke lijk jonge leeftijd toch redelijk be schut. 7. 56. Katwijk. Die twee tribunes vangen de wind nog een beetje op gelukkig. 57. Kagia en Abbenes. Brrr 58 MMO. Wat kan je daar <i>.- b.,1 ver weg schieten vlak voor tijd met 1-0 voor... 59. RKDEO. Zie Duindigt. moet voor mezelf goed op een rij tje zetten wat ik wil. Als je voet balt ben je bijvoorbeeld je hele zondag kwijt. En ik vind dat ik ook aan mijn gezin moet den ken". /nu er in de nabije toekomst nog kapers op komst voor Jouw record? "O. nee hoor. Er was iemand, die mijn record makkelijk had kunnen verbeteren: mijn broer Gerard. Hij was altijd, in tegen stelling tot mij. vaste kracht in het eerste, maar moest door MBbk sure na 301 wedtstrijden met ioetl al topp n Ik peëldi in die tijd in het tweede, zodat hij mij makkelijk had kunnen passeren. Mijn eerstkomende belager heeft er nu zoiets van 130" gespeeld Mijn record zal daarom de ko mende tien jaar wel overeind blij ven staan". ROTTERDAM (GPD) De kans is levensgroot dat de European Open snooker ook volgend jaar in Nederland wordt gehouden. Of dat daadwer kelijk het geval zal zijn is afhankelijk van de financiering. Volgens John Spencer, de voorzitter van de WPBSA, de wereldsnookerbond, zal dat ech ter geen problemen opleveren. „Het toernooi is hier enorm aangeslagen, daarvan ben ik overtuigd. Ik neem aan dat de sponsors daarop zullen inha ken". De WPBSA en IMG, het bedrijf dat de komende tien jaar voor de we reldsnookerbond toernooien buiten Groot-Brittannië probeert te slijten, stonden nu garant voor het budget van 900.000 gulden. Omdat Tulip, een groot computerbedrijf, vlak voor het toernooi bereid bleek als hoofdspon sor op te treden, leden de WPBSA en IMG geen verlies. De uitstekende organisatie van het kampioenschap, die in handen was van het Bredase bureau Set Point, was voor Spencer een extra aanleiding om Nederland het toernooi nu al voor volgend jaar aan te bieden. „De orga nisatie was vlekkeloos. Zelfs beter dan bij sommige toernooien in Enge land". Greg LeMond in NRC Handels blad: Mijn sterkste jaren als prof- wielrenner moeten nog komen". Ex-manager van FC Gronin gen Ton van Dalen over Renze de Vries in NRC Handelsblad: Het is een naïeveegocentri sche man die spijkerhard kan worden als zijn positie in gevaar komt. Hij lapte het bestuur van FC Groningen aan zijn laars". Duitser Fritz Korbach, trai ner van SC Heerenveen, in Match: Mijn opa is ook omgekomen in de oorlog. Die is dronken van de wachttoren, gevallen". Columnist Youp van 't Hek in NRCHandelsblad: „Van 't Hek groet Oranje. Met gestrekte middelvinger Sportjournalist Bert Dijkstra over Elly van Hulst in de Tele graaf: ,,'s Werelds meest charmante strijkplank" Anderlecht-spits John van Loen in het Parool: „Ik word van de eerste tot de laatste minuut uitgefloten. Het is allemaal kut met peren". Sportjournalist Ben de Graaf in De Volkskrant: „Michels kan een slappe hou ding en een zigzagkoers worden aangewreven, waaruit viel op te maken dat de ijzervreter van wel eer in een jojo is veranderd". FC Utrecht-trainer Ab Fafié in het Parool: „In de voetbalwereld heb je meer aan één ons connecties dan aan een kilo kennis". SW-voetballer Piet Keur ex-Haarlem, ex-Twente en ex- Feyenoord, in Haarlems Dag blad: „Je bent een nummertje. Van daag ben je nodig, morgen willen ze je niet meer. Je bent gewoon vee, handelswaar. Maar ja, als vee verdien je niet slecht, dus pik je alles". Idem over het overlijden van voetballer Tom Krommendijk: Voor mij was dat een enorm dramatische gebeurtenis. Was een vriend van me. Ja, en dan wordt er gezegd: ga maar door met voet ballen, want dat had Tom ook zo gewild. Ruud Heus en ik wilden gewoon naar de begrafenis. La gendijk zei: 'jongens, het is erg, maar het Feyenoord-leven gaat door.' Ik wist niet wat ik hoorde en wat volgde was een hele discus sie of we wel of niet naar de begra fenis mochten. Ach, hou toch op- ...Dat je daar nog over moet pra ten". Willem van Hanegem in Alge meen Dagblad: „Ik gun het dit Feyenoord niet. Het is de ploeg waar ik de mooiste voetbaltijd heb meegemaakt. Ik lig er wakker van, terwijl degene waar ik wakker van lig, lekker ligt te snurken". Martin Snoeck, algemeen di recteur van Feyenoord, in Nieu we Revu: „Ik heb de afgelopen weken ook begrepen dat het verhaal dat de sfeer zo goed was, een wel zeer glo bale waarneming was, dat er on derhuids veel meer leefde dan ik wist". idem: „Ik vind dat we kunnen terug zien op een redelijk transferbe- leid Stanley Menzo over de beste wedstrijd die hij ooit speelde voor Ajax, in De Ajacied, maga zine van de supportersclub: Dat was Ajax-Sparta in 1985. We wonnen met 9-0. Alles wat ik in die wedstrijd te doen kreeg han delde ik perfect af'. Bokser Mike Tyson in De Krant op Zondag: „Vrouwen zijn taboe en in nachtclubs zien ze me niet meer. Ik steek in de beste vorm van mijn leven. Ik ben klaar voor de revan che, want de wil om te slopen is sterker dan ooit tevoren". Greg LeMond in NRC Han delsblad: „Wat is puur natuur? Ik ben de natuur. Wielrennen is een harde sport and I love it. Als mijn li chaam het niet aankan, moet ik stoppen". Elsevierverslaggever Hugo Camps in Panorama: „Alle grote tenoren, of ze Post, Merckx of Anquetil heten, hebben zich ingelaten met doping. De wielrenner is sindsdien niet ver anderd". Bondscoach Rinus Michels op de vraag of toeschouwers zich bij de interland tegen Malta voor een entreebiljet van 80 gul den bekocht mogen voelen, in NOS Sportjournaal: „Ik zou er nooit naar zijn toege gaan voor 80 gulden". Peter Bos en echtgenote krijgen de Zoeterwoudse uitvoering van de 'gouden schoen' uitgereikt door de voorzitter van SJZ. De 37-jarige speler werkte gisteren in Lisse zijn 350ste wedstrijd in het eerste van de vierdeklasser af en werd daarom gehuldigd. Zie opvallend aanwezig. (toto Henk Bouwman»

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 21