Opnieuw fors verlies De Zijl NOVO stuurt Brezan met 3-0 naar huis Oegstgeest stroef langs concurrent Kleywegen Pragt winnen in Schoorl Hoogtijdagen Leidse waterpoloërs behoren tot verleden PAGINA 18 DO/STA SPORT MAANDAG 18 MAART 1991 LEIDEN - De mannen van NOVO leverden een prestatie van formaat door in de Northgohal Brezan/SSS met 3-0 te verslaan. Ook Gemini kwam goed voor de dag, het een plaats lager staande Inter Amicos werd eveneens met 3-0 ingepakt. Bij al dit geweld bleef Leython 2 achter, in een fase waarin nu de punten ver zameld moeten worden om degra datie te ontlopen, werd met 1-3 ver loren van Radius 2. Bij de vrouwen bleef Gemini in de race voor promo tiewedstrijden door van SVC met 0- 3 te winnen. NOVO was goed gemotiveerd om nu weer eens drie punten te pakken, nadat men het vorige week lelijk had laten liggen. Het serveerde erg scherp, waardoor SSS zich moest beperken tot hoge buitenaanvallen en daar had de NOVO-verdediging wel kijk op (15-11). Ondanks het ge mis van de vaste spelverdeler ging NOVO ook in de volgende set goed door en vooral de snelle buitenaan- val - gelanceerd door Kees Ouwe hand - scoorde veel via Frank de Vetten (15-8). In de langzamerhand beruchte derde set viel NOVO te rug, omdat de vorige set te gemak kelijk ging, maar nadat enige aan vallen goed afgeblokt werden en ook de aanval weer doorkwam nam NOVO het heft weer in handen en maakte met 15-13 ineens uit. In de derde divisie speelde Ge- mini zonder meer een uitstekende wedstrijd tegen Inter Amicos en trok daarmee de lijn van vorige week door. Gemini rekende in 42 minuten af met zijn tegenstander via de alleszeggende cijfers 15-5, 15- 4 en 15-5. Of zoals coach Jungschla- ger zei: "Dit was echt killen, op een manier zoals mij het voor ogen staat". Alleen in de derde set liep het in het begin iets stroever, maar ook nu werd het harde werken en de vecht lust beloond. De gerichte serve hield Inter Amicos onder druk en ontregelde hun spel totaal. Leython 2 kon alleen de eerste set winnen door de individuele kwaliteiten van Renee Leeflang, die zowel op serve als in de aanval voor de punten zorgde (15-12). Daarna was de pass te zwak, om het Radius 2 moeilijk te maken (12-15, 10-15, 11-15). In de promotieklasse deed RVV het goed tegen de nummer twee Rentokil/ZVH 3. Marcel Vermeulen ontbrak, waardoor RVV met een an der stopsysteem ging spelen (vier stoppers) en dat bleek verrassend goed te werken. Martin Broere nam de midpositie over en Ronald Ver- hey (17 jaar pas) deed het op de spel verdelersplaats zeer goed. Het re sulteerde in een gelijkopgaande strijd die eigenlijk maar nipt door Rentokil 3 werd gewonnen (12-15, 15-10, 5-15, 13-15). Rentokil was als ploeg net iets completer. VOY had zich weliswaar ver sterkt om aan degradatie te ontko men, maar tegen VCS kwam het toch te kort. VCS startte in een fan tasieopstelling, maar deed het erg goed en won met 8-15. Ook de vol gende set ging simpel met 9-15, maar in de derde kwam het ver ach ter. Twee wissels - Ruud Marchand en Eric van Seggelen kwamen erin - deden het tij keren en VCS kwam op 11-13 voorsprong. Toch ging het weer mis, en met 15-13 was VOY in de race terug. Met de sterkste op stelling liet VCS vervolgens niets aan het toeval over en greep de volle winst met 10-15 (1-3). In de eerste twee sets stond Ley thon 3 tegen koploper Skania 2 niet goed te spelen; pas op het eind van die periode kreeg het wat meer kijk op het geheel (6-15, 10-15). Het moest ook even wennen, want door de afwezigheid van drie spelers (waardoor Peter Van en Eric Vermeulen moesten invallen op de midpositie) moest even naar de juis te opstelling gezocht worden. In de derde draaide het prima; Skania kon door de goede serve van Ley thon 3 niet in haar spel komen en Leython 3 won met 15-8. Het bleef goed gaan tot 12-7 in de vierde set. Toen stokte het en nam Skania 2 over: 12-15 en 1-3. Een enthousiast Graficon kon eindelijk weer eens tevreden kij ken. De ploeg was nagenoeg com pleet (alleen Adriaan Timmer ont brak) en de tegenstander Riva/R 3 bleek een willig slachtoffer. De spelverdelers Ron Groen en Cees de Bock waren enorm op dreef en be dienden de aanval op maat. Scheidsrechter De Winter voelde de zaak goed aan en liet vrij spelen, waardoor lange rallies ontstonden. Het jonge Riva 3 verdedigde zich wel, maar was te onervaren om tot winst te kunnen komen (15-10,15-7, 17-16). Het beslissende punt werd op 16-16 door Van der Veer ge maakt. Gemini 2 verloor natuurlijk wel van koploper DVC (14-16, 10-15, 6- 15), al waren de laatste twee sets wel wat geflatteerd. Gemini's start was prima; het kwam via 6-0 op 14-13, maar liet het toen liggen. De volgen de twee sets ging de routine van de veelal ex-eredivisie spelers meespe len en maakte DVC heel rustig, de gelijk en met weinig fouten de sets af. Hoe Gemini 2 ook beukte, de bal kwam altijd terug en dat werkte op de jonge spelers verlammend. Bij de vrouwen miste Gemini Elsbeth van de Berg (ziek) en Hen riet van Maastricht (vakantie), waar door het toch even moeilijk wordt, immers SVC stond derde en die plaats is belangrijk, daar de num mer een Tonegido niet mag pro moveren en dus die derde stek pro motiewedstrijden betekent. Gemini kwam met 11-6 achter en leek op 14- 11 kansloos, maar ook SVBC be staat uit gewone stervelingen en verloor gewoon met 16-17. Dat gaf Gemini een groot stuk vertrouwen en het sloeg direkt een groot gat (1- 8). SVC vocht nog wel sterk terug (9- 11), maar Gemini maakte uit naar 10-15. Daar het weinig wisselmoge lijkheden had, ging Gemini zo door, had het moeilijk tot 11-11maar liep toen weg naar 12-15 en 0-3, daarmee een van de weinige 0-3 zeges boe kend dit seizoen. Nu heeft het zelf weer uitzicht op de derde plaats. In de promotieklas kon Gemini 2 twee sets zich gelijk achten aan Velo. De eerste won het nipt, de tweede ging net zo naar Velo. Daar na werd het verschil steeds groter en maakten beide teams zich meer druk over het strenge technische fluiten van de arbiter (hij floot Ge- mini 2 acht maal af wegens techni sche fout) dan over het verloop van de strijd (3-1 voor Velo). Waarschijnlijk was Dosko wat nerveus door het onverwachte ver lies vorige week van koploper Ka- linko, want het trad Gemini 3 on herkenbaar tegemoet en verloor de eerste set prompt met 15-9 tegen een redelijk spelend Gemini 3. Daarna hervond de ploeg zich en werd Gemini 3 finaal weggeslagen en afgeblokt. Dacht Gemini 3 recht door te moeten blokken, dan sloeg Dosko diagonaal en omgekeerd (6- 15, 6-15, 15-15). Een tegen degradatie vechtend NOVO was niet opgewassen tegen de nummer drie Riva/R 3 en verloor met 3-0 (15-8,15-3 en 16-14). Er werd best aardig gespeeld maar alleen in de derde periode kon het echt gelij ke tred houden. WVV miste Jeanet- te Rietkerk (zwaar geblesseerd) en spelverdeelster Josee Purvis en had daarom Cecile Weers in de gelede ren. die het goed deed. Toch drukt het verlies van deze speelsters op het niveau, en komt WW kwaliteit te kort om uit de degradatiehoek te komen. Oikos won de eerste netaan met 16-14 en wandelde de volgende twee sets met 15-8 en 15-10 over WW heen. Leython zette weer een concurrent voor de tweede plaats opzij door een zege van 3-1 op Radi us 2. Het serveerde via Saskia Koe ne sterk en maakte de eerste set ver volgens vakkundig af; verstoorde ook in de tweede met de opslag het spel van Radius en pakte punten met een scorend blok (15-6, 15-7). Even liet het de touwtjes uit handen vallen (8-15) om er na een moeilijk begin door pure aanvalskracht en lengte overwicht weer te staan: 15-9. In de strijd tegen het laaggeklas seerde DAC kwam Leython 2 door zijn moeilijke opslag op 0-10. DAC wist nog terug te komen tot 14-14, maar Arine van Vliet maakte uit naar 14-16. De volgende bleven spannend door het goede verdedi gen van DAC, echter veel meer zat er niet in, omdat de Alphense aan val kennelijk een vrije dag had ge nomen (8-15, 9-15). GER RENES LEIDEN - Yvonne van Dorp heeft gisteren in de Haagse Houtrusthal- len haar indoorseizoen afgesloten. De Leidse atlete werd bij het In- doorgala vierde op de 200 meter in 24,58. Joke Kleyweg en Huub Pragt wonnen na een zware trainings- week in Schoorl beide hun wed strijd over 30 kilometer; Pragt in 1.39.25 en Kleyweg in 1.52.21. Dirk Maassen van den Brink behaalde in Rotterdam de eerste plaats bij de veteranen in een snelwandelwed strijd over een uur. ATLETIEK Voor Yvonne van Dorp heeft dit indoorseizoen niet de resultaten op geleverd die vooraf werden ge hoopt. Goede trainingsresultaten en genezen blessures zorgden te recht voor hoog gespannen ver wachtingen. Deze konden echter niet worden waargemaakt. De 200 meter in Den Haag verliep in een soortgelijk patroon. Na een sterke start kon de atlete van AV Holland het niet afmaken en finishte ze in 24.58. Naast Van Dorp kwam van de regioatleten alleen Bianca Ver mond aan de start op het indoorga- la. Tijdens 800 meter van de AV Hol land-atlete bleek al snel dat ze nog niet voldoende hersteld was van een lichte ziekte waarna ze haar race uitliep zonder zich te forceren. Joke Kleyweg en Huub Pragt, beide in de voorbereiding voor de marathon van Rotterdam en de Ci- ty-Pier-City in Scheveningen, lie pen in Schoorl een wedstrijd over 30 kilometer. Kleyweg won haar wedstrijd afgetekend in 1.52.21 (daarmee als zeventiende eindigend tussen de mannen). Pragt zegevier de na een regelmatige race in 1.39.25. Ben Kerkvliet van De Bata ven werd zesde in 1.46.31. Zijn club genoot Kees van Klink liep in Schoorl de halve marathon. Van Klink eindigde zoals al vaker dit sei zoen binnen de 1 uur 10 in de snelle tijd van 1.09.05. Theo van der Veer liep als voorbe reiding op de City-Pier-City een 15 kilometer in Reeuwijk. Na grote problemen om op tijd aan de start te verschijnen liep de Leiderdorper toch nog een sterke race waarin vooral een goede tweede ronde hem een tijd van 47.31 opleverde. Bataaf Luuk Steenbergen liep in Tilburg een 30 kilometer en werd tweede in 1.41.48. Snelwandelaar Dirk Maassen van den Brink behaalde zijn 25ste over winning als veteraan in zijn 350ste wedstrijd als snelwandelaar. De at leet van AV Holland (die enkele we ken licht ziek is geweest) legde in één uur 12 kilometer en 58 meter af. WILMAR KORTLEEVER Europees record Inge de Bruijn BONN (ANP) - Het zwemgala in Bonn, de tweede wedstrijd om de wereldbeker, heeft een wereldre cord opgeleverd voor de Canadese rugslagzwemmer Mark Tewksbury en drie Europese records, waarvan één voor Inge de Bruijn op de 50 meter vlinderslag. Voor meer Nederlands succes zorgden Ron Dekker, die zijn natio nale record op de 100 meter schooslag aanscherpte tot 59,70, Ka rin Brienesse, de beste op de 200 vrij. en de vropwenstafetteploeg. Het Europese record van Inge de Bruijn kwam als een volslagen ver rassing. De Barendrechtse, die veel vuldig te water ging in het snelle 25- meterbad van Bonn, leek zaterdag al niet meer vooruit te branden. De evenaring van haar eigen Neder landse record (27,74) in de series van de 50 vlinder zorgde gisteren voor zoveel inspiratie, dat ze in de eindstrijd niet bij te houden was. Ze kon zich zelfs een slechts keerpunt permitteren om toch nog op 27,43 uitte komen, 0,11 seconde beter dan de Duitse Christiane Sievert vorig jaar. LEIDEN - Oegstgeest begint zich steeds meer op te werpen als kandi daat voor de eredivisie. In eigen huis werd Kluis met een 6-4 verlies naar Geleen teruggestuurd. In de eredivisie vrouwen heeft Docos, dat dit weekeinde een dubbel progam ma moest afwerken, goede zaken gedaan. Zaterdag werd tegen mede degradatiekandidaat Tempo Team in Amsterdam met 2-8 afgerekend en gisteren werd het inhaalduel te gen HOI in Den Helder nipt verlo ren: 6-4 TAFELTENNIS Na vier gespeelde ronden heeft Oegstgeest ook het immer lastige Kluis van zich afgeschud. De Oegst- geester equipe heeft hiermee zijn derde concurrent, alleen Red Stars blijkt voor ieder team een gewillige prooi, van zich afgeschud. Toch moet gezegd worden dat de over winning, ondanks een 3-0 voor sprong stroef tot stand kwam. Want bij rust prijkte een 3-2 op het bord. Nadat Friso Reitsma en Herman van der Broek alsook Ron Schi- paanboord en Siem van der Valk hun dubbels hadden verzilverd ten koste van respectievelijk Frunt/Cle- rckx en Houben/Van Gurp, was het de beurt aan Siem van der Valk. De Oegstgeester aanwinst (opererend in het tweede koppel) hield daarna zijn ploeg met twee klinkende over winningen op Clerckx, maar vooral op de sterke Houben in de race. Schipaanboord wist in het twee de paar alleen van Clerckx te win nen. De zichtbaar vermoeide Her man van der Broek kon ook evenals vorige week niet tot winst komen. Friso Reitsma die voor rust in een sterke partij met minieme cijfers van Frunt verloor (19-21 in de derde game), haalde in de laatste partij bij een stand van 5-4 zijn gram door vernietigend Houben te verslaan: 21-11 in de derde game, stand 6-4. Volgende week ontmoet Oegstgeest de naaste concurrent Odion.Indien ook deze opponent bedwongen kan worden dan kunnen de returnwed strijden met vertrouwen tegemoet worden gezien. De mannen van Docos stonden vorige week nog op een keurige tweede plaats, maar na de 8-2 neder laag bij Tempo Team 3 zijn ze plots weer degradatiekandidaat. Met de wedstrijd tegen de reserves van Oegstgeest (koploper) voor de boeg, mogen zij zich behoorlijk achter hun oren krabben. Het opportune spel van de Amsterdammers ten spijt, alleen Edward Hulst wist met Vier zwemmers naar A-klasse LEIDEN Op districtsniveau kwa men veel Leidse en regionale zwem mers aan de start met aanvaardbare resultaten. Tijdens een B-klasse wedstrijd in Nieuwerkerk verbeter den enkele zwemmers hun positie in de kring Gouwe Rijnstreek. Robert Jan Bakker (LZ) verplet terde zijn persoonlijk record op de 100 meter rugslag en bracht het tot de winnende tijd van 111,5 en de A- limiet. Kim Bouwmeester (LZ) komt voortaan op de 100 meter rug slag in de A-klasse uit want haar winnende tijd was 1.28,7. Jochem Klein was de derde LZ-zwemmer die promoveerde naar de A-klasse op de 100 meter rugslag. Hij tikte als eerste aan in 1.26,3. Voor De Zijl- /LGB was het Twan Mart ij n die de B-klasse ontgroeid was. Óp de 100 meter schoolslag was hij de snelste in 1.47,8. Linda Weyermans won de 200 meter wisselslag in 2.52,6 en dat was goed voor een B-limiet. Xandra Fieret (LZ) bleef met haar winnen de tijd van 1.20,5 op de 100 meter vlinderslag 0,5 seconde verwijderd van de B-klasse. In Waddinxveen bij de C-klasse wedstrijd wist Dennis van der Kamp (LZ) de 100 meter wisselslag in 1.21,6 en kon Monique Snoeker (LZ) de derde prijs ophalen voor de twee maal winst het Amsterdamse bravour te ondermijnen. Zijn maatjes Johan Kuif en Michel van der Kooij gingen met lege handen huiswaarts. Ook de heren van Rijnsoever slo ten hun wedstrijd in Katwijk met een hatelijk 8-2 nederlaag af. De ui terst gemotiveerde tegenstander heette De Trefhoek uit Almelo en tevens degradatiekandidaat. Dat de klaagzang groot was in Katwijk lijkt meer dan terecht, getuige het feit dat de helft van de partijen nipt ver loren gingen. In ieder geval werd het Katwijkse team met de neus op de feiten gedrukt. Chiel Kuiper en Marco Cecci smaakten het zoet van slechts één overwinning. Gert-Jan van Duijn bleef op nul staan. De vrouwen van Docos hebben de rode lantaarn na dit weekeinde overgedragen aan Tempo Team en staan nu met drie punten voor sprong op een voorlaatste plaats. In Amsterdam namen de Leidse vrou wen een 8-2 winst mee naar huis en lieten tegelijkertijd merken hun verblijf in de eredivisie te willen consolideren. Marijn Olden deed met drie zeges haar teamgenotes verbazen. Heieen Hop en Petra Bui telaar deden met slechts verlies te gen respectievelijk Katja Buis en Anja Koning een goede duit in het zakje. Het dubbel werd eveneens gevierd. Tegen HOI, 24 uur later, werd de nederlaag van 6-4 niet eens als een ramp ervaren, gelet op de aanwezigheid van International Me lissa Muller (3 maal winst). Ondanks een 5-0 achterstand sleepten de Leidse vrouwen er toch nog vier punten uit, waarbij ditmaal Petra Buitelaar met twee zeges de opval lendste Leidse vrouw was. De vrouwen van Rijnsoever blij ven doorgaan met winnen, al was de 6-4 winst op ZTTC 2 aan de magere kant. Mariska de Haas ging voluit en won 3 maal. Iris Sjaardema won twee partijen, maar Saskia van der Gugten bleef met drie verliespun- ten ver achter. Het dubbel zorgde voor het zesde punt. De ware tita nenstrijd volgt volgende week, dan moeten de Katwijkse vrouwen echt op scherp staan tegen naaste con current voor de titel Besbo Irene 2. In dezelfde divisie blijft het met de vrouwen van Scylla droevig ge steld. Nu moesten ze tegen Olympia er met 9-1 aan geloven. Met een wedstrijd minder gespeeld (Irene uit) bezetten de Leidse vrouwen de laatste plaats (vier punten uit drie wedstrijden) en lijkt degradatie nu al onontkoombaar. De Leidse eer werd gered door Corine de Jong. RON HOOGENDAM r routineklusjes geworden. Doelman Martin Nederlof, op de rug tijd van 0.33,9 op de 50 meter vrije slag. Barry Martijn van De Leidse Watervrienden werd derde bij de twaalf-jarigen op de 100 meter wis selslag met 1.40,2. Sprintwedstrijden in het Oegst- geestse Poelmeer leverde voor zwemmers van De Columbiaan uit Voorhout. NZ&PC en LZ 1886 veel medailles op. De 50 meter school slag leverde een triologie op voor LZ-zwemmers. Rosan Bakker eer ste in 0.42,7, Monique Chaudron tweede in 0.43,4 en Kim'Bouwmees- ter werd derde in 0.45,4. Patrick Kraan won voor LZ de 50 meter schoolslag bij de jongens in 0.41,8 en zag Robert Maclean van De Co lumbiaan als tweede aantikken in 0.44,8. Patrick Tax (NZ&PC) won overtuigend deze afstand bij de mannen in 0.32,6. De 50 meter rug slag was een overwinning voor Eline Wallaart (Col) met de tijd van 0.45,0 terwijl Jochem Klein dat voor LZ deed bij de jongens in 0.38,7. De 50 meter vlinderslag werd door Anne de Haas van LZ het snelst afgelegd 0.36,6 en Gerard Langeveld (Col) deed dat bij de jon gens tot veertien jaar in 0.33,8. De (NZ&PC), 0.29,7 met Ingeborg Roest als derde aantikkende in 0.31,3. Jaap van der Bent hield de eer hoog voor NZ&PC op de 50 me ter rugslag met de snelste tijd van 0.35,1. NORA BAKKER LEIDEN - De Leidse waterpolovereniging De Zijl/LGB is uit de top zes van de hoofdklasse ge vallen. Na het verlies (21-10) tegen AZPC wer den de Leidenaars ook zaterdag met een grote nederlaag afgescheept. Aanstaand landskam pioen Polar Bears uit Ede kende geen medelij den met de Leidse formatie en zette het eenzijdi ge treffen om in een overduidelijke 16-7 over winning. Het Ravijn heeft door de 15-9 overwinning op het getroffen AZC de Leidenaars op de ranglijst achterhaald. De Zijl/LGB staat nu op de zeven de positie met 13 punten uit 14 wedstrijden. De tijd dat de topploegen in Nederland met lood in de schoenen naar Leiden afreisden lijkt tot het verleden te behoren. Nog niet zo lang geleden ontpopte De Zijl zich als een 'Angstgegner' en kon de Leidse waterpololiefhebber dikwijls he roïsche gevechten aanschouwen in het zwem bad De Zijl. De huidige competitie leert ons dat een bezoek aan Leiden door de top van Neder land als een routineklus wordt afgedaan. Uitleven Polar Bears, dat in het streven om de landstitel te behalen door niemand een strobreed in de weg wordt gelegd kreeg ook van de formatie van coach Albert Spijker maar weinig oppositie te verduren. Behalve in de eerste periode waar in De Zijl zich de evenknie toonde van de Beren uit Ede (1-2) kon de ploeg van de roemruchte oud-international Nico Landeweerd zich naar mate de wedstrijd vorderde in aanvallend op zicht naar hartelust uitleven. De Zijl kent namelijk defensieve problemen. In de laatste vièr wedstrijden heeft de kwetsba re defensie van De Zijl meer dan zestig doelpun ten geïncasseerd. Ook in treffen tegen Polar Be- ars wist De Zijl in de verdediging het lek niet bo ven water te krijgen. Doelman Martin Nederlof treft geen enkele blaam want zaterdag viel hij weer op met enkele prima reddingen. Maar ook met een Nederlof in prima vorm was er geen kruid gewassen tegen het aanvalsgeweld van Polar Bears. Onder aanvoering van schutter John Scherrenburg(5x) was het pleit in de twee de periode al beslecht(3-8). Polar Bears voerde in het tweede bedrijf de score stelselmatig op naar de uiteindelijke 7-16. Leidse scores: Robbie Dubbeldeman 2x, Niels Joor 2x. Sjors van Reijn, Anton Heiden en Edwin Redegeld ieder eenmaal. Degradatienood Stadgenoot LZ86 kent zo zijn pieken en dalen. Het in degradatienood verkerende LZ liet zich zaterdag weer eens van zijn beste kant zien. Merwede dat nog steeds aanspraak kan maken op promotie naar de hoofdklasse werd in een volgepakt 5 Meibad met 10-6 aan de kant gezet. De zege was broodnodig, immers LZ staat nog steeds in de kelder van de eerste klasse geklas seerd, en een nederlaag met het einde van de competitie in zicht zou noodlottig zijn geweest. Merwede kon echter op geen enkele wijze waar maken dat het het in de top staat. LZ profiteerde van het falen en bewerkstelligde met de ver diende zege de aansluiting met UZSC dat zater dag de zege moest laten aan HZ/Zian. Trainer Hans Parrel voelde zich door het wis selvallige presteren van zijn ploeg genoodzaakt enige aanpassingen te doen. Zo haalde hij voor de resterende wedstrijden doelman Jan Teske terug die de druk beter aankan dan jeugdkeeper Arjo Bunnik. Behalve twee slippertjes in de eer ste periode was zijn optreden in het vervolg van de wedstrijd van een prima gehalte. Cipier Voorts had Parrel de cipier bij uitstek, Jan de Graaf, op het hart gedrukt de voormalige LZ speler Frans van de Brink geen moment uit het oog te verliezen. Toch wist de fysiek sterke Van de Brink zich tot de betere Merwede-spelers te ontwikkelen. In de 3-4 voorsprong na de eerste periode had hij een groot aandeel. Daarna was het alleen maar LZ dat de klok sloeg. Jan Teske was niet meer te passeren en offensief vlogen de jeugdige Leidenaars over hun uitgebluste te genstanders heen. Vooral Niels Zuidweg be wees weer eens dat hij er geen moeite heeft het net te vinden. Na in de derde derde periode een marge van twee doelpunten te hebben geslagen, wist men dat in de laatste zeven minuten nog te verdubbelen. Eindstand 10-6. Leidse scores; Niels Zuidweg 4x, Jan Lan- gerhorst 2x, Frans Langerhorst, Aarjan Meirink, Renee van der Zeeuw en Jan de Graaf ieder een maal. Vivax Vivax zette zijn goede reeks voort door het eens zo vermaarde De Meeuwen met 9;4 te verslaan. In de tweede periode keken de Oegstgeestena- ren nog tegen een 2-4 achterstand aan maar de uitstekend spelende Dick van de Bosch stelde al snel orde op zaken. Doelpuntenmakers Vi vax; Jack Frauenfelder 4x, Serge Dietz 3x, Dick van de Bosch en Jeroen Plasmeyer ieder een maal. WZK behaalde een nuttige 10-8 overwinning op ZWV uit Zaandam. Doelpuntenmakers WZK; Evert Bregman 2x, Joost van der Kroft 2x, Erik van der Kroft 2x, Ronald de Vette, Jo han Lagerberg, Marco Halfmouw en Ermond van Beek ieder eenmaal. Katwijk stelde teleur door tegen het zwakke De Potvis met 10-11 te verliezen. Beide forma ties waren lang aan elkaar gewaagd (4-2,5-5,8-8). In de slotfase was De Potvis de meest gelukki ge. Doelpuntenmakers Katwijk; Arco Guyt 4x, Martin Jonker 2x, Age Seinstra, Leendert de Jong, Hans Schaap en Arthur Jonker ieder een maal. Sassenheim remiseerde tegen het sterke De Futen uit Amstelveen. Paul Geurds had een groot aandeel in het verdiende gelijke spel. Hij haalde tweemaal doeltreffend uit. Vrouwen De vrouwen van De Zijl/LGB sloten een zwak ke periode af door tegen de reserves van Donk met 6-2 te winnen. De Zijl was vooraf niet gerust op een overwinning want Donk had oud-inter national Ingrid Scholten in de gelederen. Die werd echter goed aan banden gelegd door de Leidse defensie. Ingrid van Veen scoorde 4x, Marion Rijsbergen en Douce van Beukering ie der eenmaal. De vrouwen van LZ behaalden een nipte 7-6 overwinning op De Schelde uit Terneuzen. Doelpuntenmakers LZ; Corina Hoogenboom 2x, Ellen Hoogenboom 2x, Ernmy in het Veldt 2x en Natasja Raaphorst eenmaal. WIM SIERA

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 18