spo0Rrrv FC Lisse schenkt Katwijk de (doel)pxmten Ajax zoekt verder naar de vorm Utrecht palet puntje in De Meer: 1-1 Streektoppers achter elkaar Diefstal van dure paarden Siemerink zorgt weer voor stunt MAANDAG 18 MAART 1991 PAGINA 13 p m R T BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD KATWIJK - Terwijl via de radio de miraculeuze ontsnap ping van Quick Boys bij Bennekom doelpunt voor doel punt doorsijpelde op sportpark De Krom, beende Wim Ei lander teleurgesteld rond in het speeltuintje achter de wa gen van Radio West, op zoek naar zijn dochter. "Wat moet ik hier nou weer mee", uitte de trainer van Lisse zijn ongenoe gen over de 3-1 nederlaag die zijn ploeg zojuist had geleden tegen koploper Katwijk. "Want je gaat me toch niet vertel len dat het verdiend was, hé", koos hij prompt voor de aan val. "Ze hebben het vandaag gewoon cadeau gekregen. En dat zint me niks". s, komt FC Lisse door terlijk omdat de bal via de kruin v die nederlaag verradelijk dicht bij de uitgang van de eerste klasse. "Ach, dat is een heel ander verhaal. Het gaat mij meer om de manier waarop we hier vanmiddag hebben verloren. Door twee blunders van jewelste en dat allebei nét op mo menten dat wij het spel bepaalden. Zo kan je voetballen wat je wil, maar kom je er nooit. En die Katwij- kers maar lachen. Maar ze bakten er niks van", aldus de trainer die van zijn hart nimmer een moordkuil maakt en waar ze derhalve straks bij DOVO nog veel plezier aan kunnen beleven. Maar was het nu een typische re actie van iemand die slecht tegen zijn verlies kan, of had Eilander ei genlijk gewoon gelijk? De conclu sie na anderhalf uur matig voetbal mag zijn dat voor beide zaken wat te zeggen valt. Want inderdaad bleef de koploper in spe, Katwijk, op ei gen veld ver beneden zijn normale kunnen en kreeg bij het scoren van zijn goals alle medewerking van de tegenstander. Maar aan de andere kant had de nederlaag van Lisse ook nog wel beduidend hoger kun nen uitvallen dan de uiteindelijke 3- 1 score. Daaraan ging Eilander ge makshalve voorbij. "Weetje wat het" is", verzuchtte Katwijk-libero Hen ry Pouw na afloop. "Die ploeg, die ligt ons gewoon niet. Dat is al jaren hoog opspringende Gijs Col- lé - de beste man van het veld - par does over de wel hard schreeuwen de, maar veel te laat uitkomende doelman Nico Groeneweg in het doel plofte. Had de 43-jarige stand- in voor de toch nog niet helemaal Fitte Paul Veenboer bij de vrije trap van Pouw (diens eerste goede daad) gewoon op zijn lijn blijven staan, dan was er helemaal niets aan de hand geweest. Een 'blooper' inder daad. Een cadeautje dus. Klungelig Zo'n presentje mocht Katwijk in ze kere zin opnieuw in ontvangst ne men net nadat de uitstekend leiden de Asser arbiter Venema de tweede helft in gang had gezet. Op bijzon der klungelige wijze verspeelde rechtshalf Jan Broekhuizen diep in eigen territorium de bal aan Kees Kraayenoord die meteen doorpas- ste naar de op snelheid liggende Marco van der Plas. Alleen voor Groeneweg vond die betrekkelijk eenvoudig de verste hoek voor zijn zevende treffer van het seizoen: 2-0. Toen Van der Plas overigens een Lisse-doelman Nico Groeneweg (links) beseft onmiddellijk wat van der Zwet hem bestraffend toespreekt, gaat de grote kwartier later blunder hij heeft begaan door uit zijn goal te komen. En terwijl aanvoerder Leon van het luchtduel, Gijs Collé, op weg naar de middenstip. (foto Loek zUVderduin) oor de Ier Eric Kattenberg de wei in. Maar slechts triest te mogen constateren de boomlange invaller alsof de duivel er meespeelde, werd dat de lob veel gemakkelijker mogelijkheid Ron Kuilboer die het overzicht be- die 'krachtzet' onmiddellijk teniet eentje gedaan door één van Eilanders ver dedigers, in casu Rene Warmerdam fase dat Kat- bal in de negende minuut vijk kans op kans kreeg - een nog voeten kreeg, faalde de linkerspits hope loos. "Ik was bang dat ik hoog zou schieten en daarmee voor ■aarde en het leer handig door schoof naar Mark Ens. De meest paal produktieve Lissenaar tekende met een harde schuiver zijn achtste doelpunt van zou staan", legde hij achteraf wat besmuikt lachend zijn misser uit. "Vandaar dat slappe balletje". Het duel werd vervolgens be- Indachtig het gegeven dat Katwijk, moest in volle sprint terug r x-Abbenes spe- zijn doel. Om aldaar aangekomen Verklaring Met die uitspraak poogde de Leide- naar in Katwijkse dienst een verkla ring te vinden voor het uitermate tamme spelletje dat zijn ploeg - en hijzelf zeker niet uitgezonderd - vooral in de eerste helft voor de bij na 2000 toeschouwers opvoerde. "Er zit bij die gasten geen lijn in en gek genoeg hebben we het daar de afgelopen jaren moeilijker mee dan pakweg het verzorgde voetbal van Noordwijk", zocht Pouw verder. "En ik moet toegeven, ze waren in elk geval veel agressiever in het be gin dan wij". Dat klopte zeker. En op die fase in to\n'hifeentoorsprong'riata^ln h-lks\ Ajax de punten af te snoepen hoef je immers te- AMSTERDAM FC Utrecht heeft gisteren in Amsterdam gezorgd voor een primeurtje. Voor het eerst sinds het tot standkomen van de Utrechtse fusieclub, twintig jaar gele den, wist de ploeg Ajax in eigen huis een punt afhandig te maken. Natuurlijk werd het 1-1 gelijke spel door spelers en de talrijk meegereisde aanhang gevierd als een hoofdprijs in de lotto. Een prestatie van groot formaat was het nauwe- vijftiende, zestiende tiende minuut kfeeg Lisse Hoep, Rob Vermeulen Warmerdam een drietal prima gelijkheden om het inmiddels kregen veldoverwicht in een treffer uit te drukken. "En als die nou ge- peloos uit genwoordig geen PSV meer te heten. Rene Hoewel Leo Beenhakker na afloop beweerde een aantal lichtpunten binnen zijn ploeg te hebben gezien, het gros van de Ajax-spelers ho- valt, dan wordt het toch e fié hoefde doelman Van Ede (tot gis teren) slechts zeven keer de bal uit het net te halen. Ook tegen Ajax was de soms op een 'Maltezer muur' ge- Dat bleek afgelo- lijkende achterhoede een bijna on- pen woensdag tijdens de interland neembare veste. gebleken wedstrijden die Ajax dit kalenderjaar afwerkte, waarin de ploeg maar twee keer tot winst kwam. Afgezien van de gisteren niet in de wedstrijd betrokken doelman als", repliceerde zijn voormalige den minimaal collega-trainer Leo de Jong (ex- LDWS), als toehoorder aanwezig. "Daar heb je toch niet veel aan, Wim". Uiteindelijk viel de goal toch. Aan de andere kant. Die kwam na 31 mi nuten letterlijk en Figuurlijk uit de Stanley Menzo, acteerden lucht vallen. Figuu-rlijk omdat het Amsterdamse elftal van A- en B-in- slordig en slap spelende Katwijk tot ternationals alleen Marciano Vink en, bij tijd en wijle, Richard Witsch- ge op een aanvaardbaar niveau. De rest, inclusief de inmiddels door 'vorm-ziekte' geïnfecteerde Jan Wouters, was gisteren opnieuw een schim van het flitsende, flonkeren de ploegje van voor de winterstop. Er werd hard gewerkt en, zoals Beenhakker zei, „sneller en agres siever gespeeld dan de laatste we ken", maar als geheel bleef Ajax ver onder de maat. Competitieleic voor FC Twci wedstrijd staa donderdag 9 egts Deze inhaal- KATWIJK - Het aanvangstijd- stip van de zaterdag te verspelen duels Katwijk - Noordwijk en Rijnsburgse Boys - Quick Boys is verzet. Dit om toeschouwers de kans te bieden beide streek toppers te zien. Normaal gespro ken zouden beide wedstrijden om 15.00 uur worden gespeeld. Dat is na onderling overleg en met toestemming van de KNVB veranderd. De wedstrijd Kat wijk - Noordwijk begint nu om 14.00 uur. Een kilometer verder op neemt Rijnsburgse Boys - Quick Boys om 16.15 uur een aanvang. Op 6 april staat overigens het treffen tussen de koplopers en dorpsgenoten Quick Boys en Katwijk op de rol. Zij vindt twee risicowedstrijden binnen vijf dagen (zondag 5 mei tegen FC Utrecht) te veel van het goede. De politic heeft er geen bezwaar tegen als dat er een taboe rust op FC Groningen- FC Den Haag. Die ontmoeting is even eens vastgesteld op Hemelvaartsdag. Uit de voorafgaande slechte reeks van Ajax moet FaFié hebben geleerd dat de Amsterdammers vooral zijn af te troeven met agressief en 'fy siek' voetbal. Met in totaal 26 over tredingen en twee gele kaarten ging Utrecht eigenlijk nooit over de schreef. Maar het zegt voldoende dat Ajax maar elf keer werd afgeflo- TUBBERGEN (ANP) - Uit de stal Maathuis in Geesteren zijn het afge lopen weekeinde twee paarden gestolen die elk meer dan 100.000 gul den waard zijn. De diefstal is volgens eigenaar Jan Maathuis gedegen voorbereid en uitgevoerd door kenners. Zij hebben in zeer korte tijd uit de ruim hon derd paarden op het bedrijf twee zes-jarigen gepikt die zeer goede kan sen in de sport hebben. Vanwege die talenten genieten beide beesten al bekendheid in de paardenwereld en zal het voor de dieven uiterst moeilijk zijn ze te slijten. Getuigen hebben gemeld dat de twee paarden naar een auto met trai ler zijn geleid. De politie meent vrijwel zeker te weten dat de paarden naar Duitsland zijn gebracht omdat de bewuste auto was voorzien van een Duits kenteken. De gestolen paarden zijn niet tegen diefstal verzekerd. „Verzekeren is een probleem; het aantal paarden is daarvoor te groot. Bovendien zijn ze over het algemeen niet langer dan een week tot een maand hier", zo licht de staleigenaar toe. Fafié Ab Fafié bleek daarbij gisteren zijn ten door arbiter Houben. Door het spel van Ajax reeds in de opbouw op te jagen en te storen, haalde Utrecht met name in de eerste helft de (gevreesde) snelheid weg bij de Amsterdammers, die daarmee te vens hun afspeelmogelijkheden za gen afnemen. Smolarek De Utrechtse aanpak kreeg nog eens een geweldige steun in de rug door een snelle openingstreffer. Reeds na twee minuten was Smola rek ter plaatse om een perfecte aan val van Bijl, Alflen en Verrips af te ronden. Voor een thuispubliek dat hongerig zat te wachten op weer eens een aansprekend resultaat, was Ajax gedwongen aanvallend een tandje bij te zetten. De (nog) re gerend landskampioen kreeg via Witschge, Bergkamp en Vink kan sen. Door het ontbreken van echte 'scherpte' bij de Ajacieden wist doelman Van Ede zich reeds voor de pauze tot man van de wedstrijd op te werken. huiswerk nog eens goed te hebben gemaakt. De eind oktober binnen gehaalde trainer kan in Utrecht so wieso geen kwaad meer doen. Sinds zijn aantreden, vlak voor de thuis wedstrijd eind oktober tegen Aia* (0-0), verzamelde de ploeg in 14 wedstrijden 19 punten. Slechts een maal werd verloren. FaFié lijkt zijn herstelwerkzamheden in de afgelo pen maanden hoofdzakelijk te heb ben gericht op het defensieve appa raat van de ploeg. Werd de Utrecht se achterhoede in de zeven wedstrij den onder Cees Loffeld 17 maal ge passeerd, onder het bewind van Fa- Marcel Liesdek heeft handen Tijdens het eenrichtingsverkeer lengen, slaagde er met eenmaal richting Utrecht-doel in de tweede rechtstreeks duel te helft, werd de 16.500 aanwezigen Bryan Roy, aan de andere kant va s duidelijk onder ogen gew- het veld, lukte dat 5 wel, reven dat Ajax de kluts volledig de voorzetten die de linkervleugel kwijt is. Misverstand stapelde zich spits afleverde misten elke precisie. op misverstand en de automatis men van weleer waren volledig zoek. John van 't Schip, die volgens Beenhakker zijn aflopende contract bij Ajax 'zo goed als zeker' zal ver- In het centrum Ronald de Boer zwakke vervanger van de gebles seerde Pettersson te zijn. Frisser Na bijna 70 minuten tegen een ach terstand te hebben opgebokst, kwam Ajax overigens dikver diend toch op gelijke hoogte. Roy mocht op het randje van buitenspel op links doorgaan, waarna Berg- de aanval liet kamp zijn 15e competitietreffer kon uiterst maken. „Het oogde allemaal wat frisser en wat beter dan de laatste weken", hield Beenhakker er voor van zijn verdediger er het onhoudbare soort geweest. Enigszins in verlegen heid gebracht door de aanstormen- Groeneweg had, in de dertiende te berge rijzen. Vertwijfeld wendde hoorlijk opgewaardeerd toen Lisse ondanks zijn voorsprong, zijn dag minuut, de bal nog niet rollend aan de geplaagde oefenmeester zijn blik op zijn beurt heel snel het net vond. bepaald niet had, stuurde Eilander Warmerdam afgestaan, of de doel- af. Zó kan je het inderdaad nooit Na drie carambolage's in het straf- prompt nog een invaller-aanvaller schopgebied van Katwijk kwam de in de persoon KEY BISCAYNE (ANP/Rtr) - Jan Siemerink mag zich zo lang zamerhand de beste Nederland se tennisser noemen. De Rijns- burger bereikte gisteren de der de ronde van het ATP-kam- pioenschap in Key Biscayne door een overwinning op de als negende geplaatste Amerikaan Brad Gilbert 6-7 6-4 6-3 De Amerikaan is de eerste top tien speler die hij in zijn nog jonge loopbaan aan de zegekar bindt. Voor Siemerink lijken er geen grenzen meer te zijn. Na zijn hal ve Finale in Stuttgart en zijn goe de overwinningen in Rotter dam. winst op de Sovjet Tsjesnokov, maakte hij een reu zensprong op de wereldrang lijst. In Key Biscayne leverde hem dat nog geen plaats in het hoofd toernooi op, daarvoor werden zijn prestaties te laat geregi streerd. Via de Columbiaan Rin- con, de Portoricaan Nido en de Amerikaan Partridge, kreeg hij alsnog een plaats in het hoofd schema. De loting had hem daarin ver bonden aan de Australiër Jason Stoltenberg. Na een uitermate fel bevochten partij zegevierde de Nederlander na de tiebreak in de derde set: 7-6 3-6 7-6. Die vermoeienissen bleken hem in de partij tegen Brad Gil bert weinig te deren. De tie break in de eerste reeks verloor de Rijnsburger nog (5-7). Daarna was de ervaren Amerikaan, als negende geplaatst, niet opge wassen tegen het sterk aanval lend spel van Siemerink. Zowel in de tweede als in de derde s brak de Nederlander de opslag van de Amerikaan. Met 6-4 ei 3 plaatste hij zich niet alleen voor de derde schifting, m kreeg hij ook weer een aantal bonus-punten op zijn conto. De Nederlandse kampioen Paul Haarhuis versloeg in zijn tweede partij de Tsjechoslo- waak Karei Novacek: 6-4 6-4. De derde Nederlandse man in het hoofdschema, Richard Kraji- cek, verloor in drie sets van de Tsjeehoslowaak Petr Korda: 6-1 3-6 2-6. Van de vier Hollandse vrou wen die in het hoofdtoernooi in actie kwamen, behaalde alleen Brenda Schultz een overv, ning, op de Amerikaanse Stacey Martin. In de tweede ronde de Heemsteedse echter niet op gewassen tegen de Zwitserse Manuela Fragniere-Maleeva. Manon Bollegraf verloor, na in de eerste ronde te zijn vrijge steld, van de onbekende Ameri kaanse Rubin Chanda. zichzelf de moed in. „Voor de ma nier waarop Ajax voetbalt, ver van het eigen doel, is het een absolute voorwaarde dat iedereen meedoet. En dat iedereen goed is. Tja, en als er dan een paar uit vorm zijn, dan houdt het eigenlijk op Je kunt dan alleen maar hopen dat die spelers zo snel mogelijk terug zijn op hun oude niveau". RICK PLANTING Kleemami bij botsing gewond MUNCHEN (SID) - Gund.i Kleemann heeft een lichte ver wondingen opgelopen. De Eu ropese- en wereldkampioene schaatsen bij de allrounders was zaterdagochtend betrokken bij een auto-ongeluk. De wagen, die werd bestuurd door Heike Warnicke-Schalling, was total- 8 00-19 00 Sportnet Worstelen. 18 25-19 00 Ned 1 Sportopl magazin 18 30-19 30 EURO NHL IJshockey 18 50-19 20 Ned 2 Sportpanorama 19.00-20 00 Sportnet Go auto-en motor sportmagazine 19 30-20 00 EURO Eurospon News. 20.00-20.30 Sponnet Paarderennen vanuit Franknjk 20 00-21 00 EURO US College Basket ball 20.30-21 00 Sportnet Hoogtepunten urt het Spaanse voetbal 21.00-22 00 EURO Superbouts boksen. 21 00-22 30 Sportnet Boksen 21 05-21.35 BRT 2 Tofsport vnjetijda- sporten 22 00-23 00 EURO World League ot American Football. 22 15-22 20 Super Sports News. 22 15-22 30 Ned 3 Stud'O Sport Journaal. 22 30-23 00 Sportnet Sport uit Frankri|k 23 00-23 30 EURO Sterkste man van de 23 00-00 15 Sportnet VS Pro Bowlers 23 30-00.00 EURO Indoor hockey toer nooi m Oostenrijk 00 00-01 00 EURO WK handbal voor vrouwen m Seoul 00 15-02 00 Sportnet Golf Ounh.il Cup m Singapore 01.00-01 30 EURO Eurosport News. DINSDAG 08 00-09 00 Sportnet Raltysport vanuit Lydden Hill 08 30-09 00 EURO Eurob.cs 09 00-09 15 Sportnet Sport uit Spanje 09 00-09.30 EURO Autosport Bntse For- 09 15-09 45 09 30-10 30 hips d 09 45-1 10 30-1 Sportnet Sport urt Franknjk EURO World Champons- Fnmley Green Sportnet VS Pro Bowlers EURO International motor- 11 00-12.00 Sportnet Worstelen

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 13