Ivan Lendl te kijk gezet in Alioy Pernix en De Danaïden sluiten seizoen stijlvol af Leiden doorbreekt neerwaartse spiraal Omar Camporese in de voetsporen van Michael Chang Vierde plaats Kleyweg Achttiende editie breekt alle records MAANDAG 4 MAART 1991 PAGINA 19 LEIDEN Luba Leiden boekte afgelopen zaterdag in de Leidse Vijf Meihal op ogenschijnlijk makkelijke wijze een belangrijke overwinning op middenmoter SynprodoAVyba: 92-63. Lisse ver sloeg ternauwernood Azimma op eigen terrein (93-95) en BVO drukte getuige de 90-63 uitslag Leiderdorp keihard met de neus op de feiten. MSV ging verrassend onderuit tegen hekkesluiter DAS. Leiden was zaterdag door meerdere redenen gebrand op een overwin ning op Wyba. Niet alleen moest de knullige nederlaag eerder in de competitie tegen de Nijmegenaren een zekere voorsprong van twin tig punten werd uit handen gegeven worden rechtgezet, ook de neer waartse spiraal waarin Leiden mo menteel verkeert moest maar eens worden doorbroken. Met de gebles seerde Thijs Minderhout op de bank en een gebrek aan zelfvertrou wen voorwaar geen eenvoudige op gave. Het gemak echter Grasshoppers dendert over Akrides: 103-74 KATWIJK - De vetti Grasshoppers hebben afge lopen zaterdag hun tot nu toe bes te wedstrijd van het seizoen ge speeld. Werd een maand geleden in eigen huis nog ruim verloren van Bestmate Akrides, ditmaal waren de tollen omgedraaid: 103- 74. Na de voor Grasshoppers ver nietigende nederlaag tegen Lisse werden de koppen bij elkaar ge stoken. Sinds die bespreking draait Grasshoppers als een trein. BV Groningen kreeg ruim klop, terwijl Hurricanes met speels ge mak uit de beker werd gekegeld. Ook Akrides kwam er nauwe lijks aan te pas. Zora Malacko scoorde de eerste acht punten en Grasshoppers was weg. De Kat- wijkse ploeg liep zelfs uit naar een voorsprong van tien punten. Door enkele sterke acties van Ria de Wit van Akrides werd het toch weer 39-39. Wie had gedacht dat Grasshoppers vervolgens zou in storten kwam bedrogen uit. Ma rie José Allers en Marianne Schuit maakten goed gebruik van de ruimte in de box-and-one-ver- dediging die Akrides op Malacko toepaste. Na de pauze (55-43) maakte Grasshoppers, dat een schotper centage van 65 procent had, het karwei snel af. Binnen zes minu ten stond het 70-49. Een minuut voor tijd was het Marja van Duijn die het honderdste punt, vrij uniek in de vrouweneredivisie, door de ring liet glijden. De eind stand luidde 103-74. "Dit leek eindelijk het echte Grasshoppers", vond spelver- deelster Simone van Meurs. "Als we zo blijven spelen kunnen we nog best vijfde worden". Topscorers: Malacko 33, Allers 18, Kuyt 13 en Van Meurs 10. Junioren Leiderdorp redden het niet LEIDEN - De jongens junioren van Leiderdorp hebben het in de halve finale van de nationale be ker niet gered. Na de thuisneder laag van 71-73 werd het deze keer in Rotterdam 90-81. "De regle mentaire voorsprong van 20 pun ten voor Gunco is ons net te veel geweest. Het is jammer maar he laas", oordeelde Leiderdorps coach Joris Zandbergen. Wyba aan de kant werd geschoven moet coach Ben Ponsioen vertrou wen geven voor de resterende vijf wedstrijden, waarin Leiden moet proberen het voortdurende gevaar van degradatie af te wenden. Na een gelijk opgaande eerste helft (40-36) was het vooral aan het Leidse duo De Ruijter/Sommeling te danken dat Wyba een kansloze wedstrijd speelde. Loet de Ruijter (28 punten) manifesteerde zich de hele wedstijd als een ware plaag geest voor de Nijmeegse verdedi ging. maar het was Marcel Somme- ling die aan de basis van de over winning stond. Met een heuse 'vijf- op-vijf sloeg hij het beslissende gat (53-43 naar 63-45) en brak daarmee de weerstand bij Wyba: 92-63. Met zijn 19 punten (63%) had Somme- ling een belangrijk aandeel in de ze ge. Bij Wyba werd De Bruin met 24 punten topscorer. In Amsterdam liep de wedstrijd tussen Azimma en Lisse volledig uit de hand. Het praatzieke en irri tante Azimma vocht iedere arbitrale beslissing aan, waardoor de toch al niet sterk leidende heren in het grijs de wedstrijd langzaam maar zeker lieten escaleren. Resultaat was een wedstrijd met veel opstootjes, ge- menigheden en klappen over en Doordat beide teams elkaar bo vendien goed in evenwicht hielden stond de eindfase bol van spanning. Azimma boog binnen tien seconden een 87-91 achterstand om in een 92- 91 voorsprong en een nederlaag dreigde voor Lisse. Bij de stand 93- 93 en nul seconden op het score bord mocht Ronald Sporken nog twee vrije worpen nemen, hetgeen resulteerde in een zwaarbevochten 93-95 overwinning voor Lisse. Van Sambeek werd met 16 punten top scorer bij Lisse, André Kamps (auto ongeluk) ontbrak wederom bij Lis- VEO vernedert Fiks: 22-9 LEIDEN In de laatste competitieronde van het zaalseizoen werd in de meeste duels slechts om des keizers baard gestreden. TOP maakte het voor degradatie in aanmerking komende Het Zuiden moeilijk, maar trok aan het kortste eind: 12-16 verlies. De Danaïden sloot het seizoen positief af met een overwinning tegen HKV: 15-12. Pernix won van ON- DO: 17-14, terwijl in dezelfde klasse Fiks werd vernederd door VEO: 22-9. se op het wedstrijdsheet. Coach Jo- han Koster liep na afloop rake klap pen op in een vechtpartij met Azim- ma-speler Otmar Martis. Een fel en als een collectief spe lend BVO maakte korte metten met het tobbende Leiderdorp. De bij Leiderdorp als coach optredende Ed Zaal was niet gelukkig in de keu ze van zijn time-outs, want zowel in de eerste als in de tweede helft leid den zijn spelonderbrekingen een demarrage voor de Alphenaren in. Met name de demarrage na de spel hervatting was fataal voor de Lei derdorpers. Via 50-44 spurtte BVO door naar een 77-50 voorsprong en daarmee was de wedstrijd gespeeld. Door de uiteindelijke 90-63 over winning neemt BVO de voorlaatste plaats op de ranglijst in; Leiderdorp staat onderaan. Bij Leiderdorp werd Just Blom met 18 punten top scorer. Theo van Leeuwen scoorde er 23 voor BVO. De vrouwenploeg van MSV liep voor de tweede maal dit seizoen te gen hekkesluiter DAS een neder laag op. Zonder Renate Sluys, maar weer met de van zwangerschaps verlof teruggekeerde Tineke Vos in de gelederen, speelden de Noord- wijksen een slechte wedstrijd. Een te laat ingezette inhaalrace ten spijt, won DAS na een 27-26 ruststand verdiend met 64-58. Marjan Janson werd met 14 punten topscorer bij MSV. HAROLD VAN BIEMEN Het Sassenheimse TOP kende een lauwe start en liet het initiatief aan Het Zuiden. Halverwege de eerste helft verzilverde Stella Tiggelman haar tweede strafworp (5-5) en hiel den de ploegen gelijke tred tot aan de rust (7-7). Na de hervatting liepen de Rotterdammers resoluut naar 7- 11. Met Tim van der Horst voor een opgewonden Frank Nijenhuis (in de rust gele kaart wegens commen taar op de leiding) kwamen de Sas- senheimers nog dichtbij (10-11). Het voor lijfsbehoud strijdende Het Zuiden kon mede door de vele ge miste kansen van TOP de wedstrijd met een 12-16 overwinning afslui ten. Deze overwinning bleek voor de Rooterdammers niet voldoende. Concurrent Futura wist in de laatste seconde de degradatie te ontlopen door SIOS met 12-11 te verslaan. Een nauwelijks geïnspireerd Fiks liet zich afdrogen door VEO. Het kenmerkende energieke spel was ver te zoeken. In de pauze (12-4) trachtte coach Daan Vreeken één en ander recht te zetten, hetgeen wei nig effect sorteerde. Theo Vreeken scoorde vier keer, waarmee hij zijn seizoentotaal op tachtig bracht. Jaap Rietdijk tekende voor de laatste goal, die een 22-9 einduitslag opleverde. De wedstrijd van Pernix tegen het al gedegradeerde ONDO was doorspekt met individuele hoog standjes. ONDO kon tot 5-5 bijblij ven, daarna namen de oranjekragen het heft in handen. Door vlotte com binaties werden alle spelers en speelsters in staat gesteld om tot een score te komen. Casper de Rooy (4x) bepaalde mede de ruststand op 10-9. De winnaar van de LD-cup was ook na rust de betere ploeg en doelpuntte tot een 17-14 eindstand. Kees Hortensius kwam tot vijf tref fers namens zijn ploeg. Kampioen De Danaïden bleet ook in het laatste duel tegen HKV ongeslagen. Het duel kenmerkte zich door het Leidse oppurtunisme tegenover de ongenuanceerd fysie ke Haagse bluf. De blauwwitten hielden het hoofd koel en konden daardoor de wedstrijd naar zich toe trekken. Het tweede doelpunt van Eric Peters zorgde voor een 7-5 pau zestand. De voorsprong kwam in de tweede helft niet serieus in gevaar. Marcel Keijzer benutte in de laatste minuut zijn derde strafworp en bracht daarmee de uitslag op 15-12. Een trefzekere Alfred Lambooy zorgde met zeven treffers dat De Algemene de kampioenstitel waar maakte tegen Avanti. Avanti kwam in de laatste minuut nog tot 13-13. maar Marcel van Duyvenbode werd matchwinnaar door 14-13 te scoren. In dezelfde klasse speelde het reeds gedegradeerde Crescendo te gen KVR. Een doelpuntrijk duel. waarin Henk Alberts zesmaal tot een treffer kwam. Na de 9-7 rust stand moesten de Leidenaars toe staan dat KVR uitliep. Marlies Brouwer schoot twee treffers in en bij de laatste score van Henk Al berts brak de korf van de paal af. Na herstel van dit euvel bepaalde KVR de eindstand op 17-13. Zuiderkwartier besloot een goed zaalseizoen met een overwinning ROTTERDAM - Met de reputatie van Ivan Lendl valt eigenlijk niet te spotten, maar soms gebeurt het tóch. De afgetrainde Tsjech, die na een slopende tennispartij vaak nog even een fitnesscentrum bezoekt, werd gisteren in Rotterdam te kijk gezet door een Italiaan die vaak nog te lui is om vanaf de base-line naar het net te komen en met een boogje om alle krachthonken heenloopt. Omar Camporese liet in sportpaleis Ahoy' zien dat trainingsar- beid niet altijd zaligmakend is. De geest van Michael Chang waarde rond tijdens de finale van het AB- N/Amro-wereldtennistoernooi. De kleine Amerikaan maakte Lendl in 1989 belachelijk tijdens de eindstrijd van Roland Garros door met enkele onderhandse services de gedoodverfde kampioen af te troeven. Na de laatste slagenwisse ling gisteren moet dat moment in Parijs Lendl weer heel helder voor ogen hebben gestaan. Want net zo ongelofelijk als zijn zeperd tegen de outsider Chang, zo sensationeel en onlogisch was deze ontknoping. Lendl had zich een maand geleden al eens op een andere Italiaan stuk gebeten. In Milaan stuitte hij op Camporese's trainingsmaatje Cris- tiano Caratti, het aanstormende ta lent uit de laars. Maar die nederlaag LEIDEN - Joke Kleyweg is na een blessure weer bijna terug op haar oude niveau. De Leidse atlete greep gisteren bij de nationale crosskam pioenschappen in Deurne maar net naast de medailles met een vierde plaats. Huub Pragt eindigde bij de mannen als twaalfde. Vlak achter hem leverde Kees van Klink een uit zonderlijke prestatie door na 12,4 kilometer als dertiende te finishen. In Rotterdam won Dirk Maassen van den Brink een snelwandelwed strijd over tien kilometer. Joke Kleyweg begon de 4900 me ter op het heuvelachtige parcours vooraan samen met de latere winna res Marjan Freriks. Nadat Yvonne van der Kolk en later ook nog Carla Beurskens zich bij haar hadden ge voegd en Freriks was gedemar reerd, brak de trainingsachterstand Kleyweg op. Met het vasthouden van de vierde plaats in 17.25 kwalifi ceerde Kleyweg zich toch voor het WK cross over drie weken. In de marathonvoorbereiding komt dat wereldkampioenschap echter niet goed uit en dus heeft Kleyweg er voor moeten bedanken. Meer dan een minuut achter Kleyweg werd Regina van Duyn negentiende in 18.38. De atlete van De Bataven, uit genodigd om over twee weken in China een estafettemarathon te lopen, was pas net hersteld van een griep die haar een week in bed hield. Vlak achter haar eindigde An- net van Veldhuizen (De Spartaan) als twintigste. Pragt is net als Kleyweg in voor bereiding op de marathon van Rot terdam op 21 april. Hij liep een con stante race en werkte zich van onge veer de veertigste plaats af naar vo ren om als twaalfde te eindigen in 41.07, een kleine drie minuten ach ter de ongenaakbare winnaar Ton- nie Dirks die 38.22 op de klokken zette. Kees van Klink liep een sterke ra ce in Deurne. De Bataaf uit Nieu- werbrug presteerde beter dan ooit met zijn dertiende plaats. Van Klink was extra gemotiveerd door de con currentie binnen zijn eigen club. Jaap van Duyvenvoorde maakte dat waar door als negentiende niet ver achter Van Klink te eindigen. De Bataven (met acht man bij de eerste honderd) behaalden in het clubklassement de derde plaats. AV Holland zette daar een 27ste plaats van Theo van der Veer en een 53ste van Tim Brouwer de Koning tegen over. Stilist Van der Veer kwam op het selectieve Brabantse parcours minder goed uit de voeten dan cross-specialisten. Op de korte cross van 3200 meter, die geen officieel Nederlands kam pioenschap was, bevestigde Joost la Lau zijn zeer goede vorm van deze winter. De talentvolle Bataaf behaalde de tweede plaats. Jan-Dirk Hazeleger koos voor de weg in plaats van het crossen en was zaterdag succesvol in Waddinx- veen. Hazeleger liep de tien kilome ter net binnen het halve uur (29.56). Triatleet Bert van der Plas uit Kat wijk werd knap negende in 31.20. Dirk Maassen van den Brink liep in Rotterdam de zesde (en zijn der de) wedstrijd van de winterserie snelwandelen. De atleet van AV Holland was na tien kilometer met 49.59,6 alweer te sterk voor de ande re veteranen. Van den Brink werd in het eindklassement dan ook ruim eerste. Met zijn totaaltijd van 2.29.32,6 was hij in totaal zevende bij de mannen. Verspringer Stefan Molenaar is verkozen tot sportman van Lisse. De atleet van de Spartaan volgde daarmee zijn clubgenoot Peter van Noort op. WILMAR KORTLEEVER had niet de lading van deze stunt, die volkomen uit de lucht kwam vallen. Lendl verbaasde deze week voor al vanwege zijn opmerkelijke opge ruimdheid. De goed verdienende huisvader (hij kreeg al meer dan 17 miljoen gulden aan prijzengeld toe geschoven) lijkt zich steeds beter te kunnen ontspannen buiten en op de baan. De eerste plaats van de we reldranglijst die de huidige num mer drie jarenlang in handen had, is niet langer heilig. Het gezinsleven van Ivan en Samantha - na de kleine Marika verwachten ze alweer een tweeling in mei - heeft de voorrang gekregen, zo lijkt het. En iedereen mag deelgenoot zijn van de nieuw tjes rond de familie Lendl. De lange tijd als 'Ivan de Ver schrikkelijke' afgeschilderde vedet te, kent dus ook zijn andere kant. Hij genoot in Ahoy' zelfs naam als 'moppentapper'. Na een persconfe rentie, ergens halverwege het toer nooi, zei hij: "Willen jullie mijn laatste mop horen?". Zo kon hij dus ook zijn. Mop De grootste mop, bewaarde hij voor de finaledag. Want zo kan zijn ne derlaag tegen Camporese toch bijna worden genoemd. Al dacht hij er zelf anders over. Op vragen na af loop antwoordde hij weer als van ouds. "Waarom heb ik verloren. Eh, omdat niet ik het laatste punt maak te, maar mijn tegenstander". Hij had zich verschrikkelijk ge stoord aan het rumoerige publiek. Bij elke service moest hij inhouden vanwege geluiden op de tribunes, want in tennis wordt pas begonnen met spelen als men een speld hoort vallen. "De mensen vergeten dat tennis ook met de oren wordt ge speeld. Een speler moet de bal ho ren stuiten. Jullie journalisten moe ten maar eens gaan tennissen met oordopjes in. Dan merk je het ver schil". Lendl begint vanaf vandaag aan een verlate winterstop. Pas in To kio, over vijf weken, duikt hij weer op. "Dit was voor mij het einde van het tennisjaar 1990. Nu ga ik even rusten", aldus de man die naar ver luidt voor enkele tonnen startgeld bereid was om zich te presenteren in Ahoy'. Toernooi-directeur Wim Buiten dijk doet over die prijskaartjes van zijn publiekstrekkers geen medede lingen. Voor Camporese maakte hij een uitzondering. "Die is gekomen voor een paar koffiebonnen". /Mis schien kan Buitendijk volgend jaar al het startgeld (naar schatting 1,3 miljoen gulden) in zijn eigen bin nenzak steken en alleen met con sumptiebonnen de boer op gaan. Want van alle 'ticketsellers' zoals de trekkers worden genoemd, kon er niet een zijn naam, faam en start geld waarmaken. De man van de koffiebonnen wel. Camporese geniet in eigen land de bijnaam 'Het Monument'. Niet als eerbetoon voor bewezen diensten, maar vanwege zijn statische hou ding op de baan. De bewegingsleer is aan de 22-jarige tennisser uit Bol ogna niet besteed, zo ervaarden en kele trainers die met hem werkten. Niet geheel toevallig bezit hij ook nu nog met voorsprong het dikste achterwerk van de tennistoppers. Hij oogt op de baan als een ver edelde recreant die de ballen goed weet te raken, maar die haalbare re turns soms achteloos laat passeren. Dat zou een makkelijke prooi wor den in de finale voor Ivan Lendl die de looptraining tot kunst heeft ver heven. Deze week liet de 'work aholic' zelfs door de toernooidirec- tie een 'loopband' plaatsen in zijn hotelkamer. In medische kringen wordt zo'n geval gebruikt voor reva liderende patiënten, maar Lendl vond het een ideaal middel om on gestoord voor het slapen gaan nog even een ommetje te maken in zijn eigen kamer. Maar in tennis zijn het niet de wetten van de fysica, die beslissen over winst of verlies. Camporese stelde met een dodelijke service (hij sloeg dertien aces in de partij) en een even gevaarlijke forehand Lendl voor grote problemen. Bo vendien bleek de sloom ogende Ita liaan soms plotseling wel bereid om op schier onhoudbare ballen te lo pen, Lendl verbijsterd achterland. Het laatste punt van de wedstrijd was wat dat betreft het hoogtepunt. Met drie matchpoints tegen in de tiebreak van de beslissende derde set - na 6-3 en 6-7.(4-7) - leek Lendl met een leep balletje een wedstrijd- punt voor Camporese te vernieti gen. Maar zijn tegenstander haalde bal nog net en wipte de bal over het net op de door Lendl verlaten speel- helft. Ahoy' stond op zijn kop en be groette Camporese als de evenknie van Chang. Camporese - voor het begin van Rotterdam 42ste van de wereld, maar vanaf deze week een top 30- speler - had een dag eerder in de hal ve finale ook al twee tie-breaks afge werkt tegen Paul Haarhuis. Hij lachte zijn tanden bloot na afloop. "Ik geloof dat ik de mensen die mij altijd lui noemden nu van het tegen deel heb overtuigd. In twee dagen heb ik het toch vier keer tot een tie break laten komen". Het overwerk werd trouwens niet slecht betaald. Voor zijn zege kreeg hij 65.000 dol lar. "Eigenlijk heb ik nog het idee dat ik droom. Ik kan het haast niet gelo ven dat ik Lendl heb verslagen. In de afgelopen maanden heb ik twee keer Boris Becker laten ontsnappen in een vijfsetter. Maar dat zei me gek genoeg niet zo veel. Lendl stond voor mij veel hoger aangeschreven. Een overwinning op hem heb ik al tijd als het doel beschouwdaldus Camporese. die nog nooit een Grand Prix-toernooi won. i vreugde na zijn c De tweede ontmoeting - Lendl won vorig jaar van hem in Stuttgart - werd de mooiste dag uit zijn leven. De vlekkeloze zondag in de Maas stad werd slechts overschaduwd door een ding: de nederlaag diezelf de middag van zijn favoriete voet balclub Juventus. Volgens een van zijn begeleiders was het een van de eerste dingen waar hij naar vroeg na de triomf op Lendl. Hij heeft de lief de voor de 'Oude Dame' van zijn va der gekregen. Die gaf zijn zoon op 8 mei 1968 de naam van zijn grootste idool: Omar Sivori, een Argentijnse vedette in dienst van Juventus. ROB VAN DER ZANDEN ROTTERDAM (GPD) - Volgens toernooi-directeur Wim Buiten dijk heeft de achttiende editie van het ABN/Amro-wereldtennis- toernooi alle records gebroken. "Zowel wat de belangstelling van het publiek als die van het be drijfsleven betreft", aldus de toer nooi baas. Vorig jaar kwamen er 72.000 mensen naar Ahoy'. een re cord. Dit jaar kochten 83.000 men sen een kaartje voor het Grand Prix-evenement. Buitendijk is nog in onderhan deling met de sponsor ABN/Am- ro over verlenging van het dit jaar aflopende contract. Commercieel directeur Ruud Hoek van de ABN wilde met de besprekingen be wust wachten tot na het toernooi. "Om onze nieuwe fusiepartner Amro de kans te geven een me ning te op het gedegradeerde Olvmpiaan. Mark Zierkzee zorgde voor vier tref fers en had daarmee een groot aan deel in de zege. Carla Akse en Erik van Lunteren (beiden 2x) hielden hun ploeg in de race tot 10-10, waar na de blauwgelen uitliepen naar de 10-13 overwinning. Voor de derde keer dit seizoen liet Velocitas dure punten achter in Zeeland, ditmaal tegen TOP uit Ar- nemuiden. Jetske Goudsmit speel de een sterke partij (4x). maar daar haar teamgenoten teveel kansen on benut lieten, keerden de Leiderdor pers verslagen (18-14) huiswaarts. KNS kon opponent ADOS niet van de titel afhouden. Tot 13-10 kon KNS nog volgen. Daarna besliste de Hoornse ploeg in vier minuten het duel door uit te lopen naar 16-10. Edwin Kooien doelpuntte viermaal en Karin Ultzen zorgde met de laatste score voor een 16-11 stand op het formulier. KLAAS BOSMAN Fides Pacta redt het vege ïijf LEIDEN - Als laatste van de Leid se clubs weet nu ook Fides Pacta waar het volgend zaalseizoen aan toe is. Door een 17-11 zege op Achil les redde de fusieclub gistermiddag het vege lijf. zodat het achttal van coach Nelis Vaane ook volgend jaar in de eerste klasse mag uitkomen. Door een beter doelsaldo dan de Haagse opponent eindigde Fides Pacta zelfs op een (gedeelde) vierde plaats. "Je gaat de competitie in met het idee hoog mee te spelen", haalde Vaane zijn prognoses nog eens in herinnering. "Maar uiteindelijk moetje keihard werken voor lijfsbe houd. Het jonge spul bleek de druk volstrekt niet aan te kunnen en hal verwege het seizoen moest de zaak worden omgegooid. Eerst Jeanet Smits en Henk van der Waals terug en daarna Patricia Gottmer toen Je anet geblesseerd raakte. Het ging in de tweede competitiehelft duidelijk beter (negen punten uit zeven duels, bvg), maar de laatste wed strijd waren we toch nog niet vei lig" Dat laatste feit was aan het spel van Fides Pacta in de eerste minu ten zeker niet af te zien. Amechtig Lep het Leidse achttal achter de Haagse opponent aan en pas na een kwartier (0-2) viel het eerste doel punt. Daarna ging het aanmerkelijk vl itter en nog voor rust (7-3) had Fi des Pacta ruim afstand genomen Hoewel het ritme na de hervatting nogal eens stokte, doordat met na me de eerste aanval zich te snel op het schot verliet, bleef de marge in tact 17-11 Wilma Neuteboom en Henny Pi ket scoorden elk vier treffers en voerden daarmee gisteren de top- scorerslijst aan. terwijl Ilonka van der Steen en Henk van der Waals, die ook onder de korv en een belang rijke rol vervulde, beiden tweemaal de korf doorboorden. BRAM VAN GENT RDC moet opnieuw nederlaag slikken LEIDEN - In de landelijke tweede klasse moest de Rijnsburgse Dam club opnieuw met een 9-11 neder laag genoegen nemen. Ofschoon RDC virtueel op een degradatie- plaats verkeert zal deze in de aller- s tirondt tegen de zekere degra dant Schiedam 2 worden ontlopen. Ton Noort opende tegen Kuiper met een snelle remise. De tactisch hooggeplaatste Ben Faase en Arie Schoneveld manoeuvreerden be kwaam naar lèndlH t«MI achter eenvolgens Kroese en Singer. Hans Kreder blunderde enorm Hij offer de maar liefst vijf schijven om te moeten constateren dat er geen damcombinatie voor hem in zat. Gert Cederhout herstelde de schade door Siem te verschalken. Dit voor beeld werd gevolgd Cees van den Bosch, die Koppies in een verloren stand in tijdnood door de vlag zag gaan. Dit voordeel werd echter ver knoeid door een blunderende Jan Schijff. RDC kwam a ID nog op achterstand doordat kopman Cor van Dusseldorp van de sterke Ram- dien verloor. Na een remise van Jan Slingerland liep de spanning nog hoog op Professor Daan Kromhout leek in een klassieke stelling tegen Hania op winst af te stevenen Het voordeel bleek echter niet groot ge noeg voor een zege. waardoor de partii in remise en de eindstand in een 9-11 verlies eindigde FRANS DE JONGE JUDO - Judoka's van de Leidse sportschool Aad van Polanen zijn het afgelopen weekeinde succesvol geweest Zaterdag vielen Remco Brussee. Scbastiaan Koomen (goud), Daiel Hoffmans 'zilver). Mi randa en Ajan Schermer en Jennie de Jeu (brons) in Wassenaar in de prijzen. Diane Potters en Arjan Schermer werden gisteren in Lei- muiden eerste. Hoffmans en Henk en Michel Sloos tweede en Peter Masmeijer en Robert Rietkerken derde.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19