Brandstof van Siemerïnk is op Volleyballers zien clinics als werk Zandstra supersnel op drie kilometer Lendl met hakken over de sloot tegen Hlasek ZIJL LGB BRANDENBURG Martin Centrum en Bax bij laatste zestien 5. - ELINKWIJK ZATERDAG 2 MAART 1991 Va redacteur Willem Spierdijk LEIDEN Een intensieve volleybaltraining van een paar uur en dan de auto in. Naar Makkum, naar Reuver, naar Oldenzaal. Ko mende dinsdag geven de volleyballers van het Nederlands team een demonstratie in de Leidse Vijf Meihal. De internationals wer ken in één maand een loodzwaar trainingsprogramma af met daar in nog eens veertien van deze 'clinics'. "Te zwaar", zegt topspeler Ron geen clinics meer", zegt Zwerver Zwerver na afloop van de clinic in stellig. Brokking houdt nog een slag om de arm. maar kondigt wel aan dat de clinics een veel exclusiever karakter zullen krijgen. "We geve Haarlem. "Ik beschouw dit puur als werk. Natuurlijk is het goed dat wij het volleybal promoten. climc niet bepaald als een extra misschien nog een paar demonstra- nog beter doorn, verkondigde Edwin Benne Deelname daaraan door vie Ne- het niet eens te zijn met de vele cli- derlandse volleyballers is echter nies die er moeten worden afge- nog niet zeker. Oranje kan kwalifi- werkt. Bondscoach Harrie Brok- catie afdwingen door tijdens de Eu- king ziet wel positieve aspecten aan ropese kampioenschappen NK afstanden zonder Van der Burg CALGARY (ANP) Falko Zandstra heeft op de eerste dag van de wereldtitelstrijd schaatsen voor junioren het wereldrecord op de 3000 meter verbeterd. De Fries dook gisteren in Calgary als eerste junior onder de vier minuten. Zijn eindtijd bedroeg 3.57,67. Daarmee bleef hij ruim vier secon den onder zijn oude toptijd, die se dert 13 maart 1990 op 4.02.10 stond. Hij reed die tijd op de Thialf-baan in Heerenveen. Met zijn nieuwe re cord op de hooggelegen mdoorbaan (1100 meter) in Canada bleef hij een fractie boven het wereldrecord van de senioren. Dat is in handen van de Noorse Europese- en wereldkam pioen Koss, die eveneens op 13 maart 1990 uitkwam op 3.57,52. Zandstra liet er in Calgary geen twijfel over bestaan uit te zijn op de plaats. Op de vijf kilometer is Van der Burg tweede. Beide klasseme- ten worden aangevoerd door de Noorse wereldkampioen Johann Olav Koss De blessure is een gevolg van de val. eind december, tydens een trai ningskamp in Collalbo. Vorige week schaatste Van der Burg een wedstrijdje in Baselga. Daarna heeft hij zich opnieuw medisch la ten onderzoeken. Na het voor hem mislukte wereldkampioenschap Van der Burg uitgeblust. Ty- Harrie Brokking: "De spelers kunnen het niet maken prefect te doen". de oefeningen af te raffelen. Het i prolongatie van zijn wereldtitel. De dens wereldbekerwedstrijden i 19-jarige Heerenvener sloeg direct bertville. twee weken geleden, bleef oefenen. Er zitten toch iedere keer deelnemers is alleen Italië zeker van gaan. Nederland heeft zich al kandi tussen de 1000 en 1500 mensen op een plaats in Barcelona. Voor de EK daat gesteld voor de organisatie de tribune. De spelers kunnen het betekent dat dus dat Nederland eer- voor zo'n toernooi. Dat betekent niet maken om de oefeningen af te ste moet worden, tenzij Italië als dus dat de Nederlandse volleybal- i het eerste eindigt. Dan is een tweede Iers in eigen land plaatsing kunnen plek voldoende. afdwingen. Lukt dat niet dan krijgt het team Het vizier van het Nederlands i Brokking de kans om via een team is echter nog niet op Barcelo- "i uitdaging o raffelen. Het i: perfect te doen". Toch lijkt de kritiek van de spe lers effect te hebben gesorteerd. "In het jaar van de Olympische Spelen kwalificatie-toernooi naar de OS te Snelle 60 meter van Van Dorp DEN HAAG - Yvonne van Dorp heeft zich weer eens aan een 60 me ter gewaagd. Aan het eind van het indoorseizoen won de Leidse atlete die afstand gisteravond in het Haag se Houtrust in 7,79. Bianca Ver mond kwam sterk voor de dag op de 400 meter (59,80). Stefan Molenaar won het verspringen met 6,60. Fa bian Ros was de snelste junior op de 200 meter (23,41), Dirk Jan Roedoe in 23,17 de snelste senior. Op de 400 meter zette Cathy van Loon haar comeback kracht bij met een tijd van 60,94, waarmee de Hol land-atlete derde in haar serie werd. De finale liet zij, net als haar clubge note Marian van Cuilenburg (61,15), voorzichtigheidshale lopen. B-ju- niore Nienke Eijgenraam (Rand stad Sport) legde de 400 meter af in 64,11. Arjan Rijnsburger maakte een verdienstelijke rentree op de 800 meter. De van een langdurige bles sure herstelde A-junior van AV Hol land kwam door in 2.03,36. waarmee hij Peter Rijnsburger van De Bata ven (2.00,87) voor zich moest dul den. B-jongen Jeroen Schildt (AV'47) kreeg 2.03,64 op de klokken. Hanno van der Loo (AV'47) ging in 8,81 over de horden (60 meter). Zijn clubgenoot Peter Verkade was iets sneller (8,78). Bij de B-meisjes stootte Jessica van Doorn (Spar- ADVERTENTIE Kööuman Groep Nederlands volleybalteam Op bezoek bij de KOOIJMAN GROEP!! Ter gelegenheid van de opening van onze nieuwe vestiging aan de Haagweg 5A in Leiden, telefoon (071-127848) komt het Nederlands heren-volleybalteam dinsdag 5 maart a.s. naar Leiden voor de demonstratie-clinic. Wij wensen organisator V.V. Leython, spelers en begeleiding veel succes en samen met het publiek een fijne sportavond. eerst de World Volleybal League voor de deur. Brokking verwacht dat zijn ploeg tijdens deze wedstrij den op alle fronten beter zal zijn dan tijdens de laatste wereldkampioen schappen. "We speelden toen in Brazilië een volkomen nieuw sys teem. Benne moest de pass verzor- 1992 gericht. Voorlopig staat gen in alle zes de opstellingen, ter- wijl hij dat daarvoor nog nooit had gedaan. Zwerver moest hetzelfde doen, terwijl hij alleen nog in drie rotaties had gepasst" Behalve de ploeg spelverdeler Avital Selinger na hel vertrek van Peter Blangé. Brok king: "We hebben daar voor het WK niet expliciet daar is voor c B halen". Ook individueel zijn de spe lers beter geworden. "Martin var der Horst stond bij het WK voor hel eerst in de basis. Hij is sterk vooruit- genadeloos toe. Hij won de 500 r ter in 37,99 seconden en bleef daar- als enige onder de 38 seconden. hu - Toch op drie wordt gebracht, als Blangë uit Italië zou terugkeren. "Dat verhaal is inmiddels bekend. Peter is niet gelukkig op Sicilië, maar hij verdient er een hoop geld. Hij heeft wel een contract voor twee 'stoppers' moest jaar. Als hij terug wil naar ons team, de deur nog niet gesloten". onder het rseizoen haalde. Naast Van der Burg meldde on der anderen Jac Orie zich af. De bes- te junioren, onder wie jeugdkam- Leen Pfrommer. derde pioen Falko Zandstra. werden van de deelnemerslijst geschrapt, om- dat zy om de mondiale juniorenti- kans dat dat aantal leen de 500 meter af. De zege^ging tels schaatsen. Jolanda Grimbergen vervangt op de 3000 meter Sandra Voetelink. De Nederlandse af- der Poel uit standskampioenschappen voor worden dit weekeinde ge komen erbij. Arie Selinger zei ooit tegen mij dat ik niet gek De Duitser Funke werd tweede moest staan kijken als het toenmali- 38,12. Schreuder, J ge basiszestal er ook in Barcelona de ploeg zou staan. Je ziet het, er staan daarvan nog twee (42,07), Wendy Roelofarendsveen achtste(42,16)e I stayer Linnenbank dertiende combineerd met de wereldbekerfi- Blangé wellicht terug uit Italië, aar Italiaanse clubs staan al jaren kunnen werken, met vette contracten te zwaaien om team nog winst te spelers als Zwerver en Benne bin- nen te halen. Brokking zelf zegt nog geen moment te hebben gedacht om na de Olympische Spelen als coach te vertrekken naar het land van de lires. "Ik weet uit ervaring De trainer/coach van het Neder- hoe moeilijk het is om je toekomst zich, welke team". (42.49). Ben van der Burg doet het ko mend weekeinde niet mee aan de Nederlandse afstandskampioen schappen in Den Haag. De 22-jarige kernploegschaatser meldde zich gisteren af. Van der Burg. die in de ochtenduren nog op De Uithof tramde, ondervindt te veel hinder van een rugblessure. Mogelijk is het seizoen voor Van der Burg, die tijdens de wereldtitel strijd m Heerenveen de laatste zes tien niet haalde, voorbij. Donder dag beslist de schaatser in samen spraak met KNSB-arts Frank Nus- se of hy de volgende week meedoet aan de wereldbekerfinale in Inzeil. Eën ontmoeting voor het einde van het schaatsjaar bezet de Zuidhol lander op de 1500 meter de derde taan) de kogel 11,45 ver. Martijn de op, zeg maar doodop. Lange (Holland) sprong 6,31 ver. Bij de meisjes was Birgit van Bockx- meer (AAV '36) op dit onderdeel de sterkste met 4,87. ROTTERDAM Bij Jan Siemerink ging gisteren het licht uit. Alle schijnwerpers die de afgelopen weken stonden ge richt op de Rijnsburger doofden in één keer. Siemerink was Aad Grimbergen vindt onderdak In de kwartfinale van het ABN/Am- Gisteren stond zijn wedstrijd als ro-wereldtennistoernooi perste hij eerste middagpartij op de rol. Ter- het laatste beetje brandstof uit zijn wijl hij de nacht daarvoor tot één twintig jaar jonge lichaam. Anders uur 's nachts met Michiel Schapers Jarryd maakte dankbaar gebruik had gedubbeld (en gewonnen). Om van de oververmoeidheid en mag twee uur in de ochtend lag dé Rijns zaterdag in de halve finale tegen burger op bed en om 10 uur moest Ivan Lendl aantreden. hij al weer op. "Ik was erg moe toen Siemerink weet goed hoe hij zijn ik op bed lag. Toen ik de wekker rust moet doseren. Terwijl somrrfi- hoorde, had ik het gevoel dat het ge spelers dagelijks uren moeten nog steeds twee uur in de nacht spelen of trainen voor hun gevoel was". (Lendl, Haarhuis) heeft 'Siem' op Toch zag hij er in het begin i LEIDEN Aad Grimbergen rijdt met ingang van het volgende mara thonseizoen voor VGZ. De Rijns- burgse marathonschaatser tekent gezette tijden rust nodig. Maar hij wedstrijd tegen Jarryd redelijk uit "nlflDr"1° heeft het niet altiid voor het zeggen, geslapen uit. Hij kwam op de s< de Zweed met 0-1 achter volgende week in Finland het tract bij de ploeg van coach Piet Schipper. Grimbergen vervangt Jan Wedman, die zijn werkzaamhe den als arts niet meer kan combine ren met het rijden van marathons op het hoogste niveau. Als voorschot op zijn komst neemt Grimbergen de komende week als gastrijder van zijn nieuwe ploeg deel aan twee wedstrijden in Finland. Morgen vertrekt hij als ploeggenoot van Fausto Marreiros en Albert Bakker voor het officieu ze WK 100 kilometer en een tocht over de dubbele afstand. Dit uit stapje kan Grimbergen maken, om dat hij het afgelopen jaar niet voor een sponsorploeg uitkwam. In dat geval zou het voor hem onmogelijk zijn geweest om in de loop van het seizoen over te stappen naar een an dere ploeg. Warmond moest vannacht tijdens de Nacht van Leiden bij de mannen Leiderdorp bij ploegwedstrijden net voor zich dulden. Voor acht ron den hadden Ronald Snellink, Leon Veefkind, Marco Kok en Pieter de Jong in de Leidse ijshal 2.11,49 no dig. tegen 2.11,85 voor Warmond. Koudekerk eiondigde als derde. Bij de vrouwen behield Warmond de wisselbeker. Marja Schipper, Moni que en Jolanda Vergeer en Lucielle Koppen waren Zoeterwoude en Warmond 2 over zes ronden de baas. WIELRENNEN - Els Koolloos maakt deel uit van de wielerploeg die Monique Knol op poten heeft gezet. De renster uit Lisse is één van de zeven Nederlandse vrouwen uit de internationale gesponsorde ploeg van ploegleider Wim Kruis. ADVERTENTIE Zondag 3 maart waterpolowedstrijd Zwembad De Zijl aanvang 15.30 uur U aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERKINGSBURO Joop Burghouwt 3E,Lage Rijndi|k 36 - 2315 JN Leiden 071-224/53 - Fax 071-222056 Haarhuishouclt Nederlandse tenniseer hoog ROTTERDAM (GPD) - Paul Haarhuis heeft de Nederlandse tenniseer gisteren in zijn eentje hooggehouden. Hij bewees niet alleen zichzelf een goede diens.t met zijn overwinning op Chris tian Bergström (7-5, 6-3), maar ook het ABN/Amro wereldten nistoernooi. Want qua uitstra ling zou het evenement weinig voorstellen als er geen Neder lander meer zou spelen. Immers: zeven van de acht ge plaatste spelers sneuvelden in de kwartfinale of daarvoor al. Alleen Ivan Lendl - eerste ge plaatste - maakt zijn startgeld en plaatsing waar. Maar van de duf fe Tsjech - hoe geperfectioneerd ook - komt zelden het spektakel. Wel van Haarhuis, die de laatste dagen een vorm en ge drevenheid toont die niet achter hem werden gezocht. De rentree van de 25-jarige Eindhovenaar in de subtop gaat gepaard met veel bombarie. Via drie Zweden (Svensson, Gustafsson, Berg ström) sloeg hij zich in de halve finale. Net als eerdere wedstrij den, was ook het duel met Berg ström weer om te smullen. Die prestatie leverde Michiel Schapers in 1988 ook. En daar voor uiteraard Tom Okker die in 1974 het toernooi won. "Ik ben blij aan te tonen dat de resulta ten van Nederland niet van één kant komen", aldus Haarhuis, die zich sterker voelt dan vorige jaren. Vanavond treft hij in de halve finale Omar Camporese, de nummer 42 van de wereld. De Italiaan was in het afgelopen halfjaar de Brabander twee keer de baas. "Ik ben belust op revan che". zegt Haarhuis, die op de tennisladder twintig plaatsen la ger staat. maakte overtuigend gelijk. Met twee aces in één game leek Sieme rink weer aan te tonen dat hij klaar was voor een nieuwe overwinning. Maar het feit dat hij na zijn eerste servicegame geen enkele ace meer sloeg, zegt eenoeg over het uitein delijke vu'lies. Nou hoeft een op slag niet meteen een ace te zijn om de tegenstander te ontregelen, maar de eerste services waren ook nog eens zelden binnen de daarvoor aangewezen lijnen. Jarryd kon daarom op de minder scherpe tweede vaak retourneren zoals hij wilde en daar lag het pro bleem voor Siemerink. In de eerste set kon hij alles nog verbloemen. Hij veroverde een 'break' in de vijf de game en kwam op 4-2. Maar bij 5- 4 en op eigen service leverde hij die winst weer in. Hij stond zelfs op set- point, maar in plaats van 6-4 werd het 5-5. Over de daaropvolgende twee ga mes deden de spelers ongeveer twintig minuten. Een tiebreak nale vrouwen. Op de binnenbaan van De Uithof wordt daarnaast om een Champions Trophy shorttrack geschaatst. Juul Ellerman gaat drie jaar door bij PSV EINDHOVEN (GPD/Reuter) - Juul Ellerman blyft nog zeker drie jaar bij PSV. De oud-Spartaan be reikte gisteren overeenstemming over een nieuw contract. In de ver bintenis is geen clausule opgeno men met een gelimitreerd transfer- bedrag. Ellerman is momenteel met twaalf goals topscorer van PSV. Liverpool-verdediger Alan Han sen heeft gisteren gezegd dat hij stopt met het bedrijven van top voetbal. Tevens liet hij weten niets te voelen voor de opvolging van trainer Kenny Dalglish, die vorige week met onmiddellijke ingang zyn baan opgaf. De 35-jarige Hansen heeft dit sei zoen nog niet gespeeld vanwege een knieblessure. De vroegere Schotse international stond op de nominatie Dalglish op te volgen. Hij vertelde echter een loopbaan buiten het voetbal te willen opbouwen. Mo menteel is Ronnie Moran de techni sche baas by de landskampioen. digde hij ook meteen aan na de par- plaats van twee jaar twee weken, tij. "Het enige waar ik op dit mo- Twee krankzinnige weken, dat ment naar verlang is een warm bad weL en een warm bed". Hopelyk heeft Michiel Schapers dat niet gehoord. Geen ontmoetingLendl-Sieme- w^dë'tweede ronde met 6-3 e.. HnhUe rig,e"dJ maakte zijn faam pas_goed waar ken buiten de baan, maar in het bomvolle Ahoy' had hy dit keer weinig tyd voor geintjes. Lendl hervond zich tydig. Hij want die kreeg twintiger nog naast zich als dubbel- week wordt hij 31, had overigens partner. de grootste moeite met Jakob Het toernooi van Kopenhagen. Hlasek, de winnaar van Rotter- bracht de eerste set bij Jarryd, die dat komende week in de planning dam jn 1989. De Zwitser trok de zat, is geschrapt. Siemerink pro- eerste set (6-3) naar zich toe en beert zich halverwege maart te kwa- was ,jzersterk bezig Lendl had lificeren voor het toernooi van Key h b aald nj y z, om. Biscayne. Misschien krijgt hij een J wild card voor het met anderhalf dat hij maar moe.lyk kan wennen ZwTed Vvèrli'e"zen~be ro'utTnwr biljoen dollar gedoteerde toernooi jgn de rarei stuiters die df was ooit (in 1985) de nummer vijf dat wel he' v«fde Grand Slam r\.k, van de wereld. Blessures (schouder, w°rdt genoemd. De toernooi direc- maant knie en elleboog) wierpen hem ver schijnt met die gedachte te spe- terug. Maar hij is vastbesloten ooit ül'7?7 7s nog eens in de absolute top terug te met 7-5 het slotakkoordje Siemerink stortte daarna volledig in en behield slechts twee keer zijn service: 2-6. Het is overigens geen schande om van deze 29-jarige de laatste set (7-5). De zowat alles won In zijn leven - be halve Wimbledon - heeft zijn zin nen gezet op de hoofdprijs in de Maasstad (65.000 dollar). Die ging in 1984 aan zijn neus voorbij. Tij dens de finale tegen Jimmy Con nors stond hy met 6-0 en 1-0 voor toen er een bommelding kwam. Een loze melding, maar de finale was vervolgens ook niets meer Overdag loopt de huidige num- waard en werd niet uitgespeeld. Libregtsin VS kandidaat bondscoach ORLANDO (ANP) - Thijs Lib- regts is kandidaat voor de func tie van bondscoach in de Ver enigde Staten. De Nederlander had afgelopen dinsdag een ge sprek met de Amerikaanse bond. Directeur Hank Stembre- cher zei gisteren in de krant USA Today: "Hy is een kandi daat in wie we erg veel interesse tonen". De bond is op zoek naar een coach, sinds Bob Gansier vorige week zyn ontslag indiende na de nederlaag tegen Bermuda De wereldtitelstryd wordt in 1994 in de Verenigde Staten gehou den. Eerder dit jaar had de bond een gesprek met de Joegoslaaf Bora Milutinovic. die het by de WK's van 1986 en 1990 goed deed met Mexico en Costa Rica. De keuze valt vrijwel zeker op Libregts of Milutinovic. Libregts werd onlangs door de Amerikaanse bond aange trokken met het doel zich bezig te houden met de ontwikkeling van de jeugd. Kenny Dalglish en Franz Beckenbauer vielen vol gens USA Today af voor de fUnctie. i zit hij carrière van de Nederlander. Siemerink werd twee weken geleden geïnterviewd toen het nog rustig was rond zijn persoon. Baa "Ik geef mezelf twee jaar om de Eindelijk kan Siemerink van zyn top 50 te bereiken", zei hy, be- felbegeerde rust genieten. Dat kon- scheiden als altijd. Het werd in ADVERTENTIE drie van de wereld volgens de begeleiders steeds grapjes te ma- ROB VAN DER ZANDEN VOETBAL - Het jeugdteam van de afdeling Leiden voor voetballers onder zestien jaar speelt op woens dag 6 maart een wedstrijd tegen de leeftijdsgenoten van de afdeling Zeeland. Het duel wordt afgewik keld op het complex van de voetbal vereniging SJZ te Zoeterwoude en begint om 19 00 uur LEIDEN - De zaalvoetbalteams voorsprong (1-0). Na de pauze doel- Martin Centrum en Bax zijn in het puntte de thuisclub twee keer, maar PORTPARK 'KIKKERPOLPEff NDAG A.S. AANVANG 14.00 UU HOOFDKLASSE Crab assurantiën BV. tel. 224700 I Crab makelaardij og BV, tel. 225135. Ri|nsburgersmgel 61 Leiden landelyk bekertoernooi doorge- jan drongen tot de laatste zestien. Voor Centrum uit beide begon de victorie in Noord- ke hoogt* Holland. Martin Centrum versloeg bepaalde gisteravond in Grootebroek Ban tam Trefpunt, terwijl Bax straf schoppen nodig had om FC Rolff in Egmond uit het bekertoernooi te stoten. der Reyden bracht Martin strafschop op gelij ke hoogte (2-2). Cees van Tongeren minuten voor tyd. tot grote vreugde van de vijftig meege reisde supporters, de eindstand op Bax ontdeed zich pas na de regu liere speeltijd van FC Rolff. In de eerste helft werd niet gescoord. sprong, maar de Egmonders Hans Kaandorp en Ronald Keyner trok ken de stand gelyk: 2-2. Dat was ook de eindstand. Bij het nemen van strafschoppen stuitten Rob Kuiper en Albert de Waard van FC Rolff op doelman Aad Woensdregt van Bax, die in de normale speeltyd ook al een straf schop had gestopt. De Bax-schut- ters Van Dijk en Kees van de Lans benutten de buitenkansjes wel. i de Daarna bracht Rick van Dyk Bax waardoor de Voorhouters verder Burg zette de Voorschotenaren op met twee doelpunten op voor- bekeren.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19