Scylla redt het net tegen JCV De Zijl/LGB niet langs hekkesluiter Vermond derde op 800 meter Oegstgeest is nu een subtopper Foreholte wint ruim PAGINA 14 /DO/STA MAANDAG 18 FEBRUARI 1991 DEN HAAG In de schaduw van Han Kulker en Yvonne van Dorp vielen vooral de prestaties van de regionale junioren op bij het Nederlands kampioenschap indooratletiek in de Haagse Hout- rusthallen. AV Holland-atlete Bianca Vermond behaalde het af gelopen weekeinde de bronzen medaille op de 800 meter meisjes. Stefan Molenaar belandde net naast het podium met een vierde plaats bij het verspringen jon gens. Finaleplaatsen waren er verder voor de Bataven Joost la Lau en Gijsbert Remmerswaal, AV Hollanders Dirk Maassen van den Brink en Fabian Ros en Spar taan-atleet Perry Vriesekoop. De regionale afvaardiging was klein in omvang. AV Holland, De Spartaan en De Bataven brachten bijvoorbeeld respectievelijk slechts twee, twee en drie senio ren aan de start. Bij de junioren was het iets minder karig. Gedeel telijk valt dit te wijten aan blessu res. Zo waren Jan Jansen (kuit kwetsuur), Jeroen Sunter (oude blessures) en Marco Kortleever (hamstring) in de voorbereiding geblesseerd geraakt. Niet geblesseerd was Bianca Vermond. In de week voor het NK moest de eerstejaars A-junio- re van AV Holland de keuze ma ken tussen de 400 en de 800 meter. Ze besloot, in overleg met haar moeder en trainer Anja Vermond, te starten op de 800 meter op zon dag. Zaterdag bleek tijdens de 400 meter dat de Leidse scholiere op die afstand een grote kans op een medaille zou hebben gehad. De 800 meter moest dus we) ereme taal of een dik persoonlijk record opleveren, anders had Vermond legde Kahn de zwakke plekken van Bakker bloot. Ook Mirjam Hooman moest na de pauze tegen dezelfde Kahn het onderspit delven (21-15 verlies in de derde game), maar de sterke Verhulst had geen vat op haar spel. De op dat moment vrijuit spelen de Brabanders geloofden in meer punten en kregen die ook. Het was namelijk de overgeconcentreerde Patrick Swier, eerder winst op Ne- lissen, die zich mateloos ergerde aan de 'snelle' service van de jonge VOORHOUT - De eerste wed strijd zonder de handbalprofes sor Ian Kecskemethy op de bank werd in Voorhout niet zonder eni ge zorg tegemoetgezien. Ook al heette de tegenstandster OSC. voorlaatste in de eredivisie. Maar het werd een ruime winst voor Foreholte, 24-14. In de tweede di- HVS gemakkelijk van Saturnus '72. 16-7. Een matig spelend Olympia '72 handhaafde zich op het nippertje tegen UVG 2 aan de kop van de ranglijst in de derde divisie. 13-11. De mannen van Sa turnus konden zich niet oppep pen om tegen EDH 2 een goede wedstrijd te spelen al ging de winst wel naar Leiden, 19-24. ZAALHANDBAL Foreholte heeft meer inhoud dan OSC; Dat kan zonder probleem worden vastgesteld na de tweede onderlinge wedstrijd in deze competitie. Zonder de striemen de opmerkingen van de bank van 'Kees' draaide Foreholte in zijn totaliteit minder gespannen. Wat te zeggen van de vier treffers van Anja van der Ploeg en Nicole Donners die bij Kecskémethy nauwelijks voldoende aan bod kwamen om aan dat doelpunten- totaal te komen. Nu bood het zwak acterende OSC daar ook alle gelegenheid toe. Defensief leek de Amster damse ploeg rijp voor de degrada tie. Tot 7-7 ging het in de eerste helft nog gelijk op. Daarna raakte OSC de draad volkomen kwijt. verkeerd gekozen. In een sterke race waarin ze veel vechtlust toonde, voldeed Vermond door met 2.16,95 het brons te grijpen. En passant pakte ze daarmee ook nog het clubrecord van AV Hol land, waarnaar ze al enkele races op jacht was geweest. Een andere goede prestatie kwam op naam van Bataaf Joost la Lau. De twintigjarige Leide- naar, die pas een kleine twee jaar aan atletiek doet, behaalde op zijn eerste Nederlandse kampioen schap meteen de finale op de sterk bezette 800 meter. In gezel schap van veelal gelouterde atle ten is de relatieve onervarenheid van La Lau misschien wel een sterk punt. De pupil van Bram Wassenaar is goed in staat om ge woon voluit te gaan en maar te avonturen hoe het zal verlopen. In de series van de 800 meter zou den de snelste acht atleten wor den toegelaten tot de finale. In de eerste serie werd La Lau vierde in een nieuw persoonlijk record van 1.52.34, meer dan een seconde sneller dan zijn beste outdoor- prestatie. Tijdens de drie series die volgden bleek die tijd te snel voor de de meeste andere deelne mers. Zelfs Rob Druppers haalde de finale niet. In die eindstrijd bleek dat tweemaal 800 meter op één dag nog net iets te veel is voor La Lau. Ondanks zijn vermoeid heid streed hij voor wat hij waard was en finishte hij als zevende in 1.55.79. Verspringer Stefan Molenaar sprong afgelopen zomer 7 meter 23 en kwam daarmee in de natio nale verspringselectie. Tot nu toe brengt hem dit weinig profijt. "Vorige winters trainde ik vrij geest, evenals vorig seizoen, hoge ogen kunnen gooien in de strijd voor een hoge klassering. Maar zoals de Oegstgeester equipe zich zaterdag manifesteerde lijkt er nu al een aardige deuk in het zelfvertrou wen geslagen. Het uit de tweede di visie gepromoveerde Red Stars uit Venray snoepte brutaal drie punten weg voor het oog van een handjevol Oegstgeester supporters. Twee punten uit het eerste paar gingen naar Venray: Zowel Herman van der Broek als Reitsma had geen Nicoleta Boriceanu en Mirjam Collart, die nu samen de training van Foreholte verzorgen, bleken door de OSC-defensie alleen maar te stoppen met harde en on reglementaire ingrepen. De arbiters Everaarts en van Gerwen 'beloonden' dat met tijd- straffen en strafworpen. Het meer geroutineerde Foreholte werd naarmate de wedstrijd in de twee de helft (rust 12-7) harder en rom meliger werd. eerder sterker dan zwakker. Zodoende konden de Voorhoutse supporters allang voor het einde van de wedstrijd opgelucht ademhalen. Ellen War merdam tekende met een 'vlie gertje' voor de laatste Voorhoutse treffer, 24-13. OSC mocht daarna nog voor 24-14 zorgen. Beste speelsters aan Voorhoutse zijde waren gisteren keepster Anita Scur, Nicoleta Boriceanu en Mir jam Collart. De vrouwen van HVS wandel den zonder moeite over een zwak Saturnus '72 heen. Met de rust was de score nog niet eens zo ver nederend voor de ploeg uit Rid derkerk. Het spel daarentegen was nauwelijks de tweede divisie waardig. HVS kon, mede dank zij een uitstekende Eugenie van Geilswijk en een weer op toeren komende Irma van den Bosch, de marge in alle rust verder uitbou wen naar 16-7. De achterstand op lijstaanvoerster Internos bleef echter onaangetast omdat de ploeg uit Etten - Leur gisteren ook won. In de derde divisie kwamen de vrouwen van Olympia '72 met de weinig en sprong dan wel goede wedstrijden. Nu ga ik om de week naar de centrale training en sinds dien gaat het niet meer", aldus de junior van De Spartaan. Dit keer kwam Molenaar al bij het insprin gen niet uit met zijn aanloop. Des ondanks sprong hij in zijn derde poging 6 meter 70. Molenaar: "De laatste twee sprongen heb ik ge daan zonder op de aanloop te let ten. Daarna ging het iets beter, maar in zijn totaliteit ben ik be paald niet tevreden". Molenaar, die vooraf gehoopt had op een sprong boven de zeven meter, bleef steken pp de vierde plaats en 6 meter 78,'bijna een halve me ter achter de glorieuze winnaar Looye uit Zoetermeer. Dirk Maassen van den Brink was een week na de overwinning van zijn pupil Mischa Meyer bij de jongens B nu zelf succesvol. Op de 5000 meter snelwandelen ging de 42-jarige hovenier voort varend van start. Nadat hij een drietal kilometers rond de zesde plaats had gelopen, moest Van der Brink enig terrein prijsgeven. Toch was de achtste plaats in 24.08,37 een bijzondere prestatie. Maassen van den Brink verbeter de namelijk het Nederlands vete- ranenrecord met ruim veertig se conden. Sprinter Fabian Ros kwam aan de start op de 400 meter. De AV Holland-atleet blesseerde zich drie weken geleden licht aan een hamstring, maar was snel genoeg fit om dit weekend te starten. Ros kon na een snelle start in de serie op karakter een tweede plaats be halen in 52,45. In de B-finale (voor de nummers zeven toy en met twaalf uit de series) moest Ros tot vat op het spel van de koele Ronald Bogaard. Eerstgenoemde werd in twee games verslagen en laatsge- noemde in drie. In het tweede paar speelde Siem van der Valk een fout loze partij. Dat kon niet gezegd wor den van Schipaanboord. De met een conditionele achterstand spe lende tafeltennisser verloor tegen Bert Bogaard. De mannen van Docos, uitko- hakken over de sloot tegen een stug UVG 2: 13-11. Met de rust leidde UVG met 5-6. Bij Olympia '72 liep het gisteren voor geen me ter. De aanspeelfouten waren tal rijk en de bal ging zo traag rond dat de felle Schiedamse ploeg tijd te over had om in te grijpen. Maar Olympia 72 heeft individuele klasse. Als de combinaties niet lukken dan beslist de individuele kwaliteit de wedstrijd in het voor deel van de Wassenaarse kampi oenskandidaat. Diana van Rood- en, Angelique Schonk en Tieske van Duinen waren gisteren de matchwinners bij Olympia' 72. Zij produceerden in de slotfase de treffers die Olympia 72 de winst brachten. In de tweede divisie kwamen de mannen van Saturnus tegen EDH 2 zo gemakkelijk op een 7-3 voorsprong dat ze meenden te kunnen terugschakelen naar een lagere versnelling. Dat bleek te gen de Delftenaren, die trooste loos onderaan de ranglijst staan zonder een punt, toch een misre kening. Want wat de degradanten in spe aan spelkwaliteit misten werd gecompenseerd met veel loopwerk. Vooral langs de cirkel. Uitstappen op de balbezitters deed de Leidse defensie nog wel maar terugstappen was er niet bij. Althans niet zo dat de gaten rede lijk werden gedicht. Gelukkig re aliseerde Saturnus zich op tijd dat de handen uit de mouwen moes ten worden gestoken. De 15-18 voorsprong werd zodoende nog uitgebouwd naar 19-24. De te- genscore zal de Leidse ploeg ech ter weinig reden tot tevredenheid bieden. Daarvoor is het krachts verschil tussen de beide teams toch beslist te groot. FRANK BONTE vier keer toe uit de startblokken vanwege valse starts van zijn te genstanders. Hierdoor speelde zijn blessure op, maar Ros liep zijn finale verstandig uit en be haalde in het totaal de tiende plaats. Op de 400 meter voor senioren was de concurrentie groot. Gijs bert Remmerswaal sloeg in het veld bepaald geen slecht figuur. In zijn serie eindigde hij als twee de in 49,80. Vanwege andere be zigheden en niet op de hoogte van het feit dat atleten uit de B-finale voorgaan in eindrangschikking als ze sneller lopen, liep Rem merswaal niet in de B-finale. Van De Spartaan kwamen Per ry Vriesekoop en Annet van Veld- huyzen naar Houtrust voor het hinkstapspringen mannen en de 3000 meter vrouwen. Vriesekoop werd na een constante serie sprongen vijfde met 13,84. Van Veldhuizen werd zesde in 10.10,55. Marijn van der Ploeg be haalde bij de jongens de vierde plaats in de B-finale met 4.09.80. Theo van der Veer heeft van de nood een deugd gemaakt. Omdat de Duinrell-cross afgelopen zater dag vanwege de slechte weersom standigheden niet doorging, meldde de Leiderdorper zich gis teren in Gouda voor de Groenho- venloop. Achter winnaar Cor Lambregts en Jos van Leeuwen eindigde Van der Veer na 21,1 ki lometer als derde. Ondanks de goede weersom standigheden vielen de eindtij den tegen. Voor Lambregts werd 1.07,11 genoteerd, voor Van der Veer 1.08,13. Niet ver achter de at leet van AV Holland legden de Bataven Henk en Hans Ravens- bergen beslag op de vijfde en zes de plaats in 1.10,17 respectievelijk 1.11,12. WILMAR KORTLEEVER mend in de derde divisie, zullen het voorlopig zonder kopman Michel van der Kooij (knieblessure) moe ten stellen, waardoor zij zich in het zweet moeten spelen om zich in deze divisie te kunnen handhaven. De 7-3 nederlaag in eigen huis was dan ook even hard als verwacht. Na het gewonnen dubbel wisten aleen Johan Kuif en Edward Hulst daar een zege aan toe te voegen. ROTTERDAM - De Zijl/LGB heeft gisteren tegen Rotterdam geen overwinning kunnen beha len. In de Maasstad werd het na een spannende strijd 13-13. LZ 1886 verloor in Barendrecht met 9-5 van ZPB. Vivax won met 11-5 van De Dolfijn. Katwijk was net te sterk voor Aquarijn (11-10) en WZK speelde 8-8 tegen DWK. WATERPOLO De Zijl/LGB heeft het eerste punt na de winterstop veroverd. Na twee kansloze nederlagen (Ne- reus en VZC) werd tegen hekke- sluiter Rotterdam 13-13 gespeeld. De Kooiploeg had wel de gehele wedstrijd het beste van het spel en kon steeds op voorsprong ko men. Evenzovele malen kon Rot terdam weer terug komen. Vlak voor tijd bij 13-13 kreeg Rotter dam zelfs nog een man meer. Het Rotterdamse schot werd echter onschadelijk gemaakt door kee per Martin Nederlof, waardoor het gelijke spel gehandhaafd bleef. Gezien het spelbeeld hadden de Leidenaars natuurlijk ook recht op minimaal een punt. Coach Albert Spijker- "Ik leg deze uitslag positief uit. Na de t^e moelijke wedstrijden hier voor hadden we eindelijk weer het gevoel dat we een wedstrijd gespeeld hadden. Vooral de jeugd in de vorm van Niels Joor en Rob bie Dubbeldeman speelde niet al leen een goede wedstrijd maar gaan zich nu ook met de score be LEIDEN - De vijfde ronde in de pro motieklasse van de Leidse schaak competitie was voor koploper Phili- dor 3 vooral een kwestie van 'de kat uit de boom kijken'. De wedstrijd tegen hekkesluiter Daniel Note- boom werd met een voorlopige 6-1 de in de lijn der verwachtingen lig gende formaliteit. Het oog was dan ook vooral gericht op concurrent Leiderdorp 1. Dit team incasseerde een tamelijk gemakkelijke 4 1/2-2 1/2 voorlopige winst tegen Voor schoten 2 en bleef daardoor in het voetspoor van de Leidenaren. Al phen 1 verloor met 5-3 van het Aals- meerse AAS 1 en zal de komende ronde tegen Philidor 3 voor een ste- vigte stunt moeten zorgen om niet in ernstige moeilijkheden te gera ken. Oegstgeest 1 werkte zich met een 3 1/2-4 1/2 zege bij Katwijk 1 de finitief tot sub-topper op. SCHAKEN Leiderdorp 1 legde de basis tot de winst tegen Voorschoten 2 op de kopborden, waar Boggia opponent Wise de baas bleef en Van Haastert ten koste van Lindeboom zegevier de. Geralt Serdijn was bovendien goed voor een winstpunt ten koste van Victor Berg, terwijl op het staartbord Vreugdenhil in het tref fen met Sluiter een vol punt incas seerde. De Voorschoter tegenpun- ten kwamen op naam van Frank den Herder en Charles van der Ven, dit tegen respectievelijk Henk Goeman en Marcel de Jeu. Dankzij een remise tussen Teun Timmer man en Marcö Combé zijn de Lei derdorpers in elk geval al zeker van de eindwinst. Omdat Alinda Koster in een te arbitreren hangpartij op materieel voordeel staat tegen Dirk Schoonderbeek zal die overwin- In dezelfde divisie deed het ge promoveerde Rijnsoever het veel beter. De Katwijkers onder aanvoe ring van Chiel Kuiper (43) stuurden tegenstander Emmen met 8-2 ver lies terug naar Drente. De nog altijd enthousiaste Kuiper gaf met drie ze ges het goede voorbeeld aan zijn ploeggenoten Marco Checci en de pas 16-jarige Gert-Jan van Duijn die beiden twee maal wonnen, evenals zig houden. Een prettige ontwik keling. Als we rust in ons spel hadden gebracht was een over winning met twee, drie doelpun ten verschil zeker mogelijk ge weest. Alles bij elkaar ben ik wel tevreden al blijft het jammer dat we niet winnen". Rotterdam dat puntloos onder aan stond wist dat er iets moest gebeuren om nog uitzicht te hou den op handhaving in de hoogste klasse. Ook De Zijl kon de punten gebruiken. Voor de neutrale toe schouwer leverde dit een aardig kijkspel op. In de derde periode tilde Anton Heiden de Leidenaars van 6-6 naar 6-8 en leek De Zijl op de goede weg. Binnen veertig se conden was Rotterdam echter weer langszij. Ook in de vierde periode kreeg De Zijl nog een keer een marge van twee goals (10-12), maar ook nu was Rotter dam niet verslagen. Periode standen: 2-3, 4-5, 8-9 en 13-13. Doelpunten: Edwin Redegeld 3, Anton Heiden 4. Johan Kluivers 2, Niels Joor 2 en Robbie Dubbel deman 2. LZ 1886 verloor in Barendrecht met 9-5 van promotiekandidaat ZPB. Beide ploegen kwamen vo rig seizoen nog uit in de hoofd klasse. Waar LZ nogal wat spelers kwijt raakte daar wist ZPB de kern bijelkaar te houden en kan 'dus' in de eerste klasse een voor name rol spelen. De ploeg van Hans Parrel speelde een slechte periode. Dit was fataal. Parrel: "We speeldeN zeker niet slecht. De eerste twee perioden zone en ning vermoedelijk zelfs op 5 1/2-2 1/2 uitkomen. Katwijk 1 en Oegstgeest 1 voch ten een titanenstrijd uit, die pas ver in de tweede zitting werd beslist. Aanvankelijk leek een dergelijk spannend slot niet in het verschiet te liggen. Ton Kohlbeck en Eddy van de Paardt tekenden namelijk voor fraaie winstpunten voor Oegst geest ten koste van Gert Koelewijn en Wilfried Binnendijk, terwijl Ed Noordijk zijn ploeg dankzij een 'reuzeschwindel' tegen Daan Bin nendijk zelfs aan een derde winst punt hielp. Een score waar slechts een zwaarbevochten winst van Kat- wijker Jan Hellenberg tegen Jan- Willem van Drunink tegenover stond. Toen ook nog eens Dirk van Starkenburg op het kopbord van verder verzet tegen Joop Piket af zag, leken de Oegstgeestenaren met een 1-4 voorsprong op rozen te zit ten. Grondig analvseerwerk leverde de thuisploeg echter in tweede zit ting van het duel tussen Erik van 't Hoff en Ed Wagemans een nuttig tweede tegenpunt op. Toen vervol gens ook Guidi van de Bent zijn huiswerk beter bleek te hebben ver richt dan Rob Veenhuijsen, was de spanning in zekere mate terug. Voor Johan Boots was dat dan ook het sein om in opdracht van zijn captain in betere stand remise aan te bieden tegen Cees Beekhuis. Toen deze dat aanbod accepteerde was de Oegstgeester winst in elk ge val veilig: 3 1/2-4 1/2. Alphen 1 ondervond de kracht van de kopborden van de niet-ro- kers van AAS. Zowel Herbert Pas- senier als Erik Koppoolse kwam er niet aan te pas tegen respectievelijk Könst en Korenwinder. Omdat Mark Petrelli en Leen de Jong zich (foto Loek Zuyderduin) samen het dubbel. De vrouwen van Rijnsoever in de tweede divisie smaakten ook het zoet van een overwinning, 6-4 tegen DOV. In deze wedstrijd was er een hoofdrol weggelegd voor Saskia van der Guchten (3 maal winst). Iris Sjaardema pakte twee partijen en Mariska de Haas bleef teleurstel lend op een winstpartij steken. RON HOOGENDAM daarna press. Beide systemen gingen redelijk goed. Jammer dat we in de tweede periode wat te ge makkelijk goals tegen kregen. Maar dit was natuurlijk toch geen wedstrijd waarin we punten kon den halen. De komende wedstrij den zijn wat dat betreft belangrij- kei"'. Na de 1-0 na de eerste periode kwam ZPB in de tweede periode op de beslissende 6-1. LZ vocht nog goed terug en kwam in de vierde periode tot 6-4. Hiermee hadden de Leidenaars hun kruit echter verschoten en kon ZPB de overwinning naar zich toe halen. Periodestanden: 1-0, 6-1, 6-3 en 9- 5. Doelpunten: René van der Zeeuw, Jan de Graaf. Bas Willem- se, Jim van Es en Hans van Hees. Vivax deed goede zaken. Zelf wonnen de Oegstgeestenaren probleemloos van Dolfijn met 11- 5 en bovendien verloor koploper Rapido met 5-10 van HPC. Door deze uitslagen zijn de Oegstgees tenaren weer volop in de race voor het kampioenschap. De Dol fijn. waar in de uitwedstrijd nog van was verloren, kon Vivax niet verontrusten. Een weer compleet Vivax speelde een goede wed strijd en stond halverwege al op een beslissende 6-2 voorsprong. Onder leiding van Joep van Duy- bhoven, Serge Dietz en Hans Trijsburg werd deze voorsprong in de tweede wedstrijdhelft uitge breid tot 11-5. Topscorer Vivax: Hans Trijsburg 5. Katwijk is na de winterstop goed op dreef. Aquarijn werd met tegen Eveleens en Hogervorst goed van hun taak kweten leek de schade' met een 2-2 voor de Alphenaren mee te vallen. Onderin lieten echter Ko de Gelder (remise) en Douke de Graaff (verlies) het tegen de zwak ker geachte Aalsmeerder staart da nig afweten. Omdat invaller Her man Stakenburg van Pedersen ver loor en reserve George Moon niet verder dan een remise kwam. moes ten de Alphenaren uiteindelijk zelfs een pijnlijke 5-3 nederlaag siikken. Voor Philidor 3 betekende het treffen tegen Daniël Noteboom een walk-over. Slechts Pim Braggaar moest een zwaarbevochten halfje afstaan aan Henk Hoek. een resul taat dat op het achtste bord ook was weggelegd voor Bas van de Net te gen Piet Hoek. Machiel de Heer hield met een overtuigende zege te gen Jelierse zijn honderd procent score intakt. terwijl Gert-Michiel de Niet en Michiel Vergeer soepeitjes over Cees Scherpenisse en Rob Janssen heenliepen. Reedijk en Sundholm zagen Lindhout en Kuijt in tweede zitting de kop in het zand steken, terwijl De Haas in een arbi tragepartij op winst hoopt tegen Gi- liams, hetgeen de eindstand op 7-1 zou bepalen. Promotie Zwetsloot NIEUWKOOP - De zesde C-klas- se-wedstrijd van de kring Gouwe Rijnstreek, gecombineerd met de beste B-zwemmers, leverde het af gelopen weekeinde voor drie deel nemers het gewenste resultaat op, promotie naar een hogere klasse: Nathalie Zwetsloot (LZ), Sandra Bader en Mark Kruithof, beiden van Noorwijkerhout. In zwembad De Wel in Nieuw koop tikte Zwetsloot als eerste aan op de 100 meter schoolslag in 1.35,6 wat 0,4 seconde onder de gestelde A-klasse-tijd was. Kim Bouwmees ter (LZ) werd hier tweede in 1.37,1. Bader bleef precies 1.0 seconde onder de A-tijd op de 100 meter vrije slag (1.31,0), goed voor de eerste prijs. Kruithof bleef ruim onder de A-tijd op de 100 meter schoolslag bij de mannen tot veertien jaar met de winnende tijd van 1.25,9. Anne de Haas (LZ) was winnaar op de 100 meter vlinderslag met 1.25,2 en zag Mai-Britt Meyer van Noordwijkerhout derde worden in 1.29,3. De Haas mocht ook nog de derde prijs in ontvangst nemen voor de tijd van 1.24,1 op de 100 me ter rugslag. Jeroen Sprinkhuizen (Zijl) viel ook tweemaal in de prij zen. Op de 100 meter schoolslag eer ste met 1.38,7, terwijl Robert van Vuuren (LZ) als derde aantikte, 1.40,6. Een derde plaats was er voor Sprinkhuizen op de 100 meter vrije slag in 1.18,1. Douwe Hobby (NWH) was niet te kloppen op de 100 meter vlinder slag bij de mannen tot zestien jaar, de winnende tijd was 1.12,8. Mai- Britt Meyer was later in het zwem- programma nogmaals sucsesvol met de tweede plaats op de 100 me ter schoolslag in 1.33,0. Zij zag haar clubgenote Heidi Kroon als derde aantikken in 1.34,1. Monique Chaudron (LZ) kon een bronzen medaille ophalen na de 100 meter vrije slag, 1.24,4. Bij de vrou wen was er twee maal een ereplaats voor Marjolein Blokpoel. De Zijl zwemster sloot de 100 meter school slag af met de tweede plaats, 1.29,2 en werd derde prijs op 100 meter vrije slag in 1.06,0. De laatste me daille was voor Remco van den Hout (LZ) die de derde plaats bezet te op de 100 meter 100 meter vrije slag met 1.33,4. NORA BAKKER Leytlion gaat verder LEIDEN - De volleybalsters van Leython hebben de uitgestelde be kerontmoeting bij Mov'over simpel gewonnen: 0-3. Na een overdonde rend begin (1-15), werden ook de volgende twee sets in hun voordeel beslist (9-15 en 7-15). Uitblinksters waren spelverdeelster Helena Boonstra en aanvalster Maria Vode- ■gel. 11-10 verslagen. Door deze over winning hebben de Katwijkers inmiddels een stevige midden moot positie bereikt. WZK speelde 8-8 tegen DWK. In de laatste periode leek WZK de overwinning te gaan grijpen. DWK slaagde er echter in om een 8-6 achterstand met nog ander halve minuut te gaan ongedaan te maken. Gezien het spelbeeld over de gehele wedstrijd konden beide ploegen echter vrede hebben met het gelijke spel. De wedstrijd be gon een dik half uur te laat omdat een van de twee scheidrechters niet kwam opdagen. Topscorer WZK: Evert Bregman 3. Sasscnheim kon het in een kei harde wedstrijd niet bolwerken tegen koploper Alliance. Alliance was met 4-5 te sterk. Als Sassen- heim in de laatste periode wat zorgvuldiger had omgesprongen met de kansen had er zeker meer ingezeten dan de 4-5 nederlaag. Doelpunten Sssenheim: Rob Burgmeier, Patrick Geurds, Pe ter Bijman en Rene de Bruin. De vrouwen van De Zijl/LGB slaagden er niet De Gouwe de eer ste nederlaag toe te brengen. Vooral door het slecht uitspelen van de numerieke meerderheid kwam De Zijl niet verder dan een 3-6 nederlaag. Topscoorster: Margareth Duk 2. De vrouwen van LZ 1886 won nen met 4-8 van WVZ. Vooral het goede keeperswerk van Helen ten Hagen en het goede veldspel van Natasja Raaphorst trok LZ over de streep. DIRK KLOOS LEIDEN - De ontmoeting in de derde ronde tussen Scylla en het Vughtse JCV had niet alleen een bedenkelijke amusementswaar de, maar ook de 6-4 winst van de Leidenaars was enigszins teleur stellend. Ook Oegstgeest boekte in de eerste ronde van de eerste divisie tegen Red Stars een mager resultaat: 7-3. i Docos hadden hun rentree in de eredivisie anders voor gesteld. In de Morsch werd tegen Bruns/Shot, met ex-Docosspeelster Anja Heijnen, een 2-8 verlies gele den. Scylla zal zich nog in heel wat boch ten moeten wringen om een plaats in de kampioenspoule te verwer ven. De resterende vier wedstrijden zullen moeten uitmaken of de Leid se ploeg daar recht op heeft. Tegen het gepromoveerde JCV leek het daar allesbehalve op. Het nuchtere JCV weet zich al zeker van een plaats in de degradatiepoule, voor Scylla liggen de papieren bedui dend beter. Maar dan zal er uit een ander vaatje getapt moeten worden. Toch opende Scylla furieus door een 5-1 voorsprong te nemen. Uitge rekend Gerard Bakkker jr. liet daar bij een ongekende steek vallen te gen Jona Kahn. Met 11-21 en 16-21 Heeren. Hierdoor haalde hij zich on nodig uit zijn spel en moest uitein delijk met 21-19 in de derde game capituleren. De gewaarschuwde Bakker revancheerde zich knap te gen Verhulst, terwijl Martin van Rijn zich tegen Nelissen net aan ver slikte. De vrouwen van Docos moesten het in de eredvisie opnemen tegen het Wageningse Shot. Opvallend bij de tegenstander was de aanwezig heid van Anja Heijnen die een aan tal jaren voor Docos in actie kwam. Tot de pauze (2-3) leek het een gelij- kopgaande strijd. Petra Buitelaar won heel sterk van Mirjam Onstenk en tevens werd het dubbel in winst omgezet. Daarna was het een gelo pen koers voor de bezoekers die echter tegen de geroutineerde He- leen Hop, die ook dit seizoen alleen de thuiswedstrijden speelt, wel drie games nodig hadden. Verdedigster Marijn Olden kon eveneens niet tot winst komen. In de eerste divisie zal Oegst- f Docos-speelster Petra Buitelaar concentreert zich op de service. Als enige wist zij een winstpartij te pakken.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14