Ook Gunco verslaat Leiden in slotminuut Grimbergen la-aait victorie in Alkmaar Belgische korfballers spelen verstoppertje Juniore Van der Poel naar WK allround in Calgary Onnodige nederlagen van Fides Pacta en Pernix Phil Anderson solo naar zege Velzeboer onklopbaar MAANDAG 18 FEBRUARI 1991 TJO/STA SPORT PAGINA 13 AMSTERDAM Het verschil tussen de korfbalgrootmachten Nederland en België was groter dan de laatste jaren gebruikelijk was. De 20-15 neder laag deerde de debuterende Belgische bondscoach Rudy Ramaekers ech ter niet. Liever dan de interland wint hij over zeven weken in eigen huis de wereldtitel. Daarom hield hij zaterdagavond in Amsterdam zelfs zijn sterk ste krachten op de bank. Na afloop sprak hij van een positie ve test. "Conditioneel zijn we er nog niet", concluderde hij. "Er zijn maar weinig trainingen geweest in de voorbereiding. Dan probeer je als nieuwe man toch allereerst het spel aan te passen aan je eigen ideeen. De conditie moet bij de clubs maar op peil worden gebracht". Een volledige bekentenis, dat hij met het oog op het komende WK zijn kruit liever droog had gehou den, deed Ramaekers niet. Toch was het opmerkelijk dat Sonja Roels en Ilse Poinart, die in de vori ge editie een belangrijke inbreng in het 14-14 gelijkspel hadden, op de bank bleven, terwijl broer en zus Mattheijsses zelfs buiten de selectie waren gevallen. Zo ver ging Ramae kers in zijn misleidingspogingen, dat hij routinier Vivanne Verbeeck die zich in het eerste kwartier ver stapte, de hele wedstrijd liet uitspe len. Aan Nederlandse zijde lag dat an ders. Jacqueline Poley (voetblessu re) mocht al na acht minuten het veld ruimen voor Ingeborg van Meijerhoven. Het maakte het spel in het tweede aanvalsvak, waar Oscar Mulders een ronduit zwakke beurt maakte, er aanvankelijk zeker niet beter op. Het aanvalsspel was toch al het grote manco van Oranje, dat met de weer in genade aanvaarde Erik Wolsink op papier een sterk aanvallend herenkwartet binnen de lijnen had. In het laatste kwartier nam Ne derland ook definitief het initiatief over. "Het tempo van scoren van Belgie was bepalend voor de indruk van de wedstrijd", gaf bodscoach Ben Crum toe. "In het begin lukte er helemaal niets en het is dan moe- lijk om de bakens te kunnen verzet ten. Maar we zijn nooit in paniek ge raakt en uiteindelijk lukte de om schakeling wel". Eenmaal in het juiste ritme walste Oranje over de tegenstander heen. Mirelle Fortuin scoorde in het laatste kwartier nog tweemaal en wiste zo de zwakke eerste helft vol ledig uit, terwijl ook Arianne Bon - van Leeuwen nog tweemaal tot sco ren kwam. De teleurstellende Bram van der Zee, gelegenheids-aanvoer der vanwege zijn 25ste interland, werd tien minuten voor tijd uit het veld gehaald voor Aegle Frieswijk. Daarmee maakte Crum iedereen duidelijk dat hij ook de interlandze ge van groot belang achtte. "Je speelt geen wedstrijd om de tegenstander zand strooien", deed Crum de taktiek Eerste zege van Rijnsburgse marathonschaatser ALKMAAR (ANP) De mara thonschaatsers zijn weer waar ze de afgelopen jaren hun on derkomen vonden: op de rathonschaatsers, die veel geld van de organisatoren van natuurijswed- strijden inden, verscheen Grimber gen de afgelopen weken niet veel op natuurijs. Hij had er volgens eigen t de gaten i kunstijsbaan. Vaak hadden de zeggen zijn hoofd niet naar staan, wedstrijden dit seizoen op het Als verkoper in de sportwinkel van surrogaat ijs een voorspelbaar zijn vader moest hij ontelbare slot. De marathon over 150 ron- schaatsen aan de klant brengen, zo- den in Alkmaar was zaterdag dat trainingen en wedstrijden erbij een uitzondering op de regel dat inschd,en. Vier keer kon Gnmber- mannen als Kramer, Hu.tema f*? de vc'rle,d,ng nle' weerstaan en Van Kempen nauwelijks te verslaan zijn. In de finale bleek Aad Grimbergen over de mees te reserves te beschikken. De USA-tocht in Boord-Holland (v 22-jarige schaatser uit Rijns- de>- N»et met de bedoeling zakken burg versloeg in de eindsprint elf medevluchters, van wie Piet Kleine en Lex Cazemier als tweede en derde eindigden. Grimbergen rekende tijdens de laatste wedstrijd van de derde pe- wuiu anp) rjocje niet alleen met de marathon- Ramaekers af. "Ik denk dat het top af, maar vooral met zichzelf. Nog nooit flitste hij in zijn mara- het thonloopbaan als eerste over de fi- Aanvoerder Bram van der Zee zij slaagden in hun opzet: een rond je voorsprong op het peloton. 'Tij dens de inhaalmanoeuvre zat ik eventjes zo dood als een pier. Maar na de kleine inzinking kon ik ineens alles aan. Ik voelde me sterk. Komt waarschijnlijk doordat ik zo graag in Alkmaar rijd. Zit zeker milie, want mijn zus werd hier ook Nederlands kampioen. Hier kun nen we vechten", aldus Grimber gen. Op het kunstijs van de Meent, voor slechts vijfhonderd toeschou wers. bleek echter niet alleen Grim bergen strijd te leveren. Alle groten in de omvangrijke kopgroep van 21 man hadden er zin in. Na vijftig ron den lapten zij andermaal het pelo ton. In de slotfase formeerde zich weer een kopgroep. Onder aanvoe- ring v.in Piet Kleine ontwikkelde de bergen over veel inhoud beschikt, vluchtgroep met twaalf schaatsers geld door Grimbergen. "Eindelijk bewees hij na veertig ronden. Aan- zo veel snelheid dat de achterblij- kan ik nu ook zeggen dat ik vankelijk miste hij de slag toen er vers al na enkele ronden in verloren wonnen heb. Na de een groep van zeventien man met positie lagen. Merkwaardig was dat mijn zus vroegen de Hij schreef in voor het NK in Anke veen, waar hij na 70 kilometer uit viel, de Holland-Venetie-tocht (vijf tiende), de Hofvfjver (derde) t hield Huitema i periodetitel. De finale kende een chaotisch verloop. De Rus Bogjev begon drie ronden voor het einde zomaar in het wilde weg te sprinten. Tweevoudig o Elfsteden winnaar Evert van Ben- de fa^ them raakte ook de kluts kwijt en volgde het spoor van de Rus. De eindsprint kwam echter veel te vroeg Van Benthem "Ik dacht werkelijk dat we er al waren. Toen ik het rondebord op 2 zag staan was het net of ik een klap voor mijn kop kreeg". te vullen. - enkel en alleen Kleine gaf, na de mislukte sprint van Bogjev. even later het goede voorbeeld. De anti-sprinter uit Ker- keveld leek op de triomf af te steve nen, maar op het laatste rechte stuk werd hij zeer verrassend overvleu- de twee ploegmaten Kramer en Van vaak: bovendien onverstandig niet met de sterkste ploeg veld te komen. Het blijft een neder- nishlijn. "Ik kon het bijna niet laag en dat is over zeven weken toch verkroppen. Steeds weer glipte er een mentale barrière". Op zijn beurt een ereprijs door mijn vingers. Een- glimlachte Ramaekers slechts. "Op maal werd ik derde. Om gek van te pril zal het in de WK-finale de ogen te Arena anders zijn". BRAM VAN GENT worden, maar nu weet ik dat de a houder wint". In tegenstelling tot de andere r de. Wilskracht Grimbergen weigerde zich bij een vroegtijdige beslissing neer te leg gen. Met de wilskracht van een ter riër hield hij stand in een jachtgroep van vijf man, met onder anderen Kramer en Evert van Benthem. Ook Kempen de slag misten. Beiden hadden een excuus voor hun falen. Kramer was ïjsmoe en Van Kempen ga JU i Ik heb een een passend ant woord gegeven", glunderde Grim bergen. LEIDEN Van de twee Leidse eer steklassers die het afgelopen week einde in actie kwamen, kon Fides De eerste Nederlandse goal liet Pacta de wedstrijd tegen ZKC '31 begon Fides Facta strijd tegen ZKC, de i uit de poule. Wilma Neuteboom speelde een sterke wedstrijd en echter ruim een kwartier op zich niet in winst omzetten: 15-16. Per- bracht vijf treffers op haar i wachten en onderwijl had België nix reisde naar Zwijndrecht om de eerste helft bleef Fides hardnekkig ZKC om naar 12-12, waarna de bei de ploegen elkaar gedurende een groot deel van de tweede helft in evenwicht hielden. Twee minuten voor tijd liepen de Zaandammers overtredingen 16-14 en leek de wedstrijd de kant. Daardoor werd het afv gen van de schoten ker. In het andere LEIDEN Het schaatsseizoen is voor Wendy van der Poel nu pas goed begonnen. De 19-jarige sprint ster uit Roelofarendsveen kwalifi ceerde zich het afgelopen weekein- de naT»elijk voor het wereldkam- stu'kmoèiiii- pioenschap allround voor junioren, alsvak be- In Heerenveen bemachtigde Van speurde de scheidsrechter veel Peter Kuipers. zich op de 1500 meter (2.13,33) en vooral op de 3000 meter (tweede in 4.41,74). Marcel Bliek dankte zijn vierde plaats in de het algemeen klasse ment aan zijn uitstekende metri sche mijl. Hij beeindigde de 1500 meter in 1.58,58 als vierde. Ruud Borst benutte zijn sterkste afstand, de 5000 meter, om zich in de kijker wedstrijd tegen Albatros knullig uit de tegenstander volgen, waardoor beslist. Wilma Neuteboom liet 16-15 handen te geven: 17-19. In Zaandam het verschil nooit groter werd dan mator in de achtervolging. Kort had KNS een gemakkelijke dag te- twee punten. De nuttige Henk van r rust zorgde hij met twee tref- gen Zaandam Zuid. De Oegstgees- der Waals scoorde over de hele wed- fers voor 7-9 en een kwartier in de ter derdeklasser v tweede helft was een volgend twee tal goed voor 12-12. In totaal s de hij liefst zeven van de Nederland- i treffers, één meer dan de Belgi- Met Frank Peter de Haas i sche topschutter Jerry Aerts. strijd vier doelpunten en bepaalde mede de ruststand op 8-7. Een sterke start na rust bracht het initiatief in Leidse handen, maar Fi des Pacta kon geen definitief gat nog steeds geschorste Henny Piket slaan. Een 8-10 tussenstand noteren, waarna een uitermate spannend slot volgde. Een aantal opgelegde kansen kon niet worden verzilverd, waardoor de Leidenaars met lege handen huiswaarts keer den. "Het blijft bibberen", aldus coach Rob Siemer van Pernix. Daarmee doelde hij niet op de temperatuur. De komende weken worden span nend voor de winnaars van de LD- cup, nu degradatie tot de mogelijk heden behoort. Een snel opgelopen stand oplichten. 3-0 achterstand leek het Leidse achttal te gaan opbreken, maar hal verwege de eerste helft bracht Cas per de Rooy met een score zijn team renkampioenschappen de derde De oranjekragen kwamen daardoor plaats in het eindklassement. Bij de te rijden. Zijn tijd van <19,73 niet meer in hun spel en moesten Jon6ens hield Lissenaar Marcel goed voor de zesde plaats, toestaan dat Albatros langszij aan zÜn v'®rde plaats op de kwam in de vijftiende minuut (15- een reserve-plaats over voor de 15). Robin Arnoldus scoorde van de °Pj rfn "i1.331-* ,n Calgary strafworpstip (15-16), maar miste Van der Poel, die kort daarna van dezelfde positie. Al batros profiteerde bij 17-16 van een knullige plaatsfout in de Pernix- verdediging (18-16). De wissel An dre de Winter haar titel bij de D-junioren bij de allrounders nooit meer in de prijzen viel, vestig de in Heerenveen drie persoonlijke records. De 500 meter sloot zij win- Arthur Lepelaar nend af ln 42-61 Op de dubbele langszij (6-6). Vlot combinerend initiatief. Hans Kooien (3x) en Ellen kon de wedstrijd niet meer in Leid- spnnK ver8,nS ^et de nationaal se handen brengen. Arnoldus liet in fPJ]ntkampi oene bij de meisjes in de laatste seconde de 19-17 eind- j' relatief wat minder, maar mede tot haar eigen verbazing bleek Degradatiekandidaat Zaandam de Veense op de lange afstanden Zuid kon tegen KNS geen moment aan mhoud t® hebben gewonnen, imponeren. Gedurende het hele du- Persoonlijke toptyden van 2.13,04 el hadden de Oegstgeestenaren het °P 1500 en 4.43,53 op de 3000 werden Kees Hortensius (5x Kooien (2x) zorgden rust) en Robin Arnoldus (3x) in staat tussenstand. Peter Zitman verving gesteld hun team op voorsprong te de geblesseerde Maarten Tideman brengen. Erica de Rooy zorgde de 8-11 ruststand. In de zesde minuut na de hervat- scoorde de negende KNS-treffer. De resterende tijd voor de Zaandammers om nog ter brachten de dolgelukkige Van 4-8 der P06' achter kampioene Marjon an Zuilen en Ellen Linnebank, taar vóór Linda Nat in de ndrangschikking. Henriette niet genoeg Vo°ys uit Rijnsburg onderscheidde ting scoorde Casper de Rooy 10-13 langszij te komen: 8-9. i moest hij met t KLAAS BOSMAN LEIDEN Luba Leiden blijft verliezen. Voor eigen pu bliek had Leiden in de slotseconden alle pech van de wereld toen het door een noodschot van het Rotterdamse Gunco verloor: 74-75. Ook Lisse kon het in de eindfase van de wedstrijd in en tegen koploper Weert 2 niet bolwerken en verloor met 103-101. De vrouwen van Lisse versloegen Groningen met 63-58. de spelers speelde echter ook een rol. Wil Leiden echter niet verder in De slotfase van de wedstrijd tegen de problemen raken dan zal het die Gunco zal Leiden ongetwijfeld nog pech toch van zich af moeten schud- lang heugen. Immers, na de wed- den. Het vooruitzicht op degradatie strijd in de tweede helft min of meer zal het eens zo glorieuze Leiden ze- te hebben gecontroleerd (ruststand ker niet lekker op de maag liggen. 38-41) stond Leiden in de laatste mi- Evenals Leiden gaf Lisse de wed- nuut op gelijke hoogte. Marcel strijd in de slotseconden uit han- Sommerling bracht zijn team aan den. In de uitwedstrijd tegen het de voordelige zijde van de score (74- tweede team van Weert verloor de 72) en met balbezit dacht Leiden de ploeg van coach Johan Koster daar- buit binnen te hebben. Een opzette- door niet alleen de wedstrijd, maar lijk fout op Sjors Haverkamp werd ook de aansluiting met de koploper, echter niet als zodanig bestraft, met Voor zowel Koster als zijn team was als resultaat'een één-om-één situa- het gisteravond dus collectief uit- tie en geen twee vrije worpen plus huilen, zeker gezien de wijze waar- balbezit. Haverkamp mistte, maar op een zekere overwinning node- met nog slechts drie seconden te loos uit handen werd gegeven, spelen leek er nog steeds niets aan de hand. Een Rotterdamse noodbal vanaf de middenlijn maakte echter aan alle illusies een eind: 74-75. Alles aan Leidse zijde zakte ter stond van ellende ter aarde, want ie dereen was al overtuigd van de overwinning. Een klassiek voor beeld van niet eerder de huid verko pen dan de beer geschoten is. Team manager Hans Halvemaan zocht de klaring na afloop bij de voortdu- Een twee-drie zoneverdediging van Lisse bracht Weert namelijk da nig uit zijn evenwicht, waardoor er bij rust al een 42-57 voorsprong op het scorebord stond. Ondanks een verslapping aan het begin van de tweede helft (50-59) stond Lisse ne gen minuten voor tijd nog 17 pun ten voor en de overwinning lag in het verschiet. Op dat moment liep Joost van 2nde pech die de Leidenaars al het Sambeek tegen zijn vijfde fout aan hele seizoen achtervolgt. Het is na- en raakte Lisse uit koers. Weert melijk niet de eerste wedstrijd die rook zijn kansen, sloop langzaam ir zeker naderbij en kwam kort r tijd op 95-95. Geholpen door aantal dubieuze beslissingen scheidsrechters mocht KORFBAL KNS heeft ae uver- eenkomst met René Kooien met vr;;*» umrnliirfaantrpHpn mPt als een iaar verlengd Knolen is dit iaar vrije-worplyn aantreden, met als een jaar venenga. Kooien isait jaar S1lltnat 7PS ppmaUkeliike mint voor het eerst actief als trainer bij de Oegstgeestse derdeklasser. Record Zandstra op kleine vierkamp HEERENVEEN (ANP) - Falco Zandstra heeft bij de strijd om de Nederlandse schaatskam pioenschappen voor junioren in Heerenveen een wereldrecord op de kleine vierkamp voor se nioren gevestigd. Het punten totaal dat de A-junior bijeen reed was 159,753. Het record stond op naam van Gerard Kemkers, die vorig jaar in fnzell tot 160,454 punten kwam. De beste wereldprestatie ooit door een junior gevestigd op de kleine vierkamp was van Valery Goek. De schaatser uit de Sovjetunie kwam in 1984 op de Medeo tot 161,828. De tijden van Zandstra in Heerenveen op respectievelijk de 500, 3000, 1500 en 5000 meter waren 38,17, 4.04,58, 1.56,23 en 7.00,77. sultaat zes gemakkelijke punten. Het moe gestreden Lisse beschikte niet meer over de veerkracht om de opgelopen achterstand goed te ma ken en verloor uiteindelijk met 103- 101. Dankzij dit verlies staat Lisse nu zes punten achter Weert, dat met twee punten voorsprong op Voor burg 2 koploper blijft. Voor Lisse scoorden Peter van Sonneveld en Jurgen Goudswaard beiden 19 pun ten, Joost van Sambeek mikte er één minder in. Leiderdorp maakte het trio ne derlagen in de laatste seconden vol. In de uitwedstrijd tegen Voorburg 2 stonden de Leiderdorpers de hele wedstrijd voor, met als grootste marge 54-65 (rust 37-44). Gebrek aan conditie bij Leiderdorp was echter de reden dat Voorburg, dat zonder Hugo Butter moest a intreden, naar mate de wedstrijd vorderde de ach terstand omboog in een een 75-74 voorsprong. Een afstandsschot van Frank Kuipers vijf seconden voor tijd miste echter doel en de over winning bleef in Voorburg. Bij de vrouwen trok Lisse de op- rust aansluiting (22-23) om vervol- gaande lijn door met een overwin- gens door te stomen naar een 61-49 ning op Groningen. In sporthal voorsprong in de vijftiende minuut Meerzicht vond Lisse na een moei- van de tweede helft. Een wanhoops- zame start (7-18) drie minuten voor offensief bracht Groningen nog wel BENIDORM/MARSEILLE (ANP) Een tumultueuze sprint in Beni- dorm en een opleving van een ex- vedette kenmerkten het tweede weekeinde van het wielerseizoen op de weg. Nico Verhoeven werd in de Grote Prijs Luis Puig op gang ge trokken door niemand minder dan Sean Kelly, maar hij moest de over winning toch aan de Duitser Andre as Kappes laten. Met de overwin ning in de Ronde van de Middel landse Zee liet de Australiër Phil Anderson op 33-jarige leeftijd we ten nog steeds tot topprestaties in staat te zyn. De 11de Grote Prijs Luis Puig eindigde met een sprint van 52 renners. Kappes was in top vorm naar Sparye gekomen. Hij had zojuist de cyclus zesdaagsen beëin digd. Hij verschalkte Nico Verhoe ven in de laatste meters. Verhoeven was het speerpunt van PDM. De Ie ren Kelly en Earley bereidden de sprint voor. Verhoeven moest het karwei afmaken, maar zag Kappes nog voorbijkomen. Phil Anderson, na jaren bij Ne derlandse ploegen nu in Ameri kaanse dienst, demonstreerde zijn opleving op ondubbelzinnige wijze. Zaterdag greep hij op de Mont Faron de leiderstrui. Gisteren deed hy méér dan de eerste plaats verde digen. Hy finishte solo voor het sprintende peloton uit en pakte zo de zege in de slotetappe in Marseil le. Dat scheelde Marcel Arntz de rit- zege. Anderson stond bij de huldiging te glunderen als een jonge amateur. "Ik heb bij de Amerikanen nieuwe motivatie gevonden", zei de Austra liër. De Ronde van de Middellandse Zee verliep, als in alle voorgaande jaren, chaotisch. Gisteren werd tweederde deel van het peloton bij het binnenrijden van de smalle stra ten in Marseille uit veiligheidsover wegingen tot staan gebracht. Alleen het eerste deel van het peloton mocht doorrijden en om de prijzen sprinten. Hersenschudding Fabio Parra BOGOTA (AFP) De Colombiaan se wielrenner Fabio Parra heeft tij dens de vierde etappe van de Klas sieker van Boyaca by een ongeval ten noorden van Bogota een zware hersenschudding opgelopen. Bo vendien brak de 29-jarige klimmer zijn neus. Een eerste onderzoek in het zie kenhuis leerde, dat er geen reden Solm (15). Sjors Haverkamp macht voor ongerustheid De Co- naderbij, maar dichter dan vijf pun ten liet Lisse de Groningers niet ko men: 63-58. Opvallend was dat de fa natiek verdedigende Lissenaren liefst 27 keer de bal veroverden. Mary van Ruiten speelde de wed strijd van haar leven en scoorde 20 punten tegen 90 procent. Annelies van der Hulst scoorde lombiaanse kampioen blijft lopig nog wel ter observatie en zal zeker enige tijd rust moeten nemen. Parra heeft zijn seizoen, als kopman van de Spaanse formatie Seguro Amava in eerste instantie afge- HAROLD VAN BIEMEN stemd op de Vuelta. LEEUWARDEN (ANP) - Mo nique Velzeboer heeft in Leeuwarden het jaarlijkse shorttracktoernooi om de Fries- land-Cup gedomineerd. De 21- jarige durfal uit Oud-Ade zege vierde op de vier individuele af standen met speels gemak. Bij de mannen prolongeerde Richard Suyten zijn titel. De 24- jarige Stompwijker. die een ma tige seizoenstart kende, stelde gisteren zijn eindzege veilig op de afsluitende drie kilometer waarop hij zijn enige zege be haalde. Evenals drie weken geleden bij de nationale titelstrijd was Velzeboer oppermachtig. De 27 overige deelnemers, onder wie dertien buitenlanders, hadden geen schijn van kans tegen de snelle studente die dit seizoen nog ongeslagen is. Simone Vel zeboer eindigde in het eindklas sement als tweede, op grote af stand van haar twee jaar jongere zusje. Penelope di Lella, wegens duwen gediskwalificeerd op de drie kilometer, werd derde. "Het ging lekker", glimlachte Monique Velzeboer. de witte raaf in de kernploeg van het nieuwe trainersduo De Vries- /Rijneveld. "De tegenstand was overigens gering. Voor mij was het toernooi niet meer dan een goede training". Voor Velzeboer vormen de wedstrijden om de Champions Trophy, begin maart in Den Haag, een betere graadmeter voor haar niveau "Dat toernooi is veel sterker bezet. Als ik fli Den Haag opnieuw eerste word. weet ik dat ik in de juiste vor ben voor de wereldtitelstrijd" Het toernooi om de wereld- kam pi en schap pen begint op 22 maart in Sydney. De ambitieuze Velzeboer is door haar uitste kende prestaties in de aflopen maanden vrijwel verzekerd een startbewijs voor het drie daagse evenement. De overige vyf leden van de kernploeg strij den nog om de andere twee Pill 10 F'riscilla Ernst ontbrak in Leeuwarden vanwege een en kelblessure, maar is tijdig her steld voor het laatste selectie- toernooi in Den Haag. Joelle v Koetsveld van Ankeren, het ze vende lid van de kernploeg, komt dit seizoen door een zw knieblessure niet in actie. Bij de mannen zijn slechts twee startbewijzen te vergeven. Nederlands kampioen Jan Hoogeveen, oudgedi- i. Ifl Chtf les Veldhoven en de in Leeuwarden excellerende Ri chard Suyten maken in de zeven man tellende kernploeg de meeste kans op een deelnemers- plaats. Veldhoven, vijfvoudig nationaal kampioen, eindigde de Frieslandhal achter Mike Mc- Millen uit Nieuw-Zecland op de derde plaats. "Na het toernooi om de Cham pions Trophy maken we de ploeg bekend die zich in Austra lië twee weken op het WK gaat voorbereiden", verklaarde bondscoach Jan de Vries, die i de voorjaarsvakantie met zyn selectie een zwaar trainings kamp afwerkte. "Het team zal bestaan uit vyf vrouwen en vyf mannen. De ploeg heb ik al min of meer in mijn hoofd zitten, maar staat nog niet vast De kan didaten moeten de komende weken vormbehoud tonen uiteraard honderd procent fit blijven.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 13