Lugdunum weer ijzersterk in zaal Meerderheid wil lange winterstop PAGINA 12 MAANDAG 18 FEBRUARI 1991 Haan begroet eindelijk zege NURNBERG (SID) - Oefen- meester Arie Haan en zijn met degradatie bedreigde club 1. FC Nurnberg wanhopen nog niet. De laatste, van de Bundesliga hield de concurrentie in de onderste regionen in het oog door zater dag de inhaalwedstrijd tegen Wattenscheid tot een goed einde te brengen: 4-2. Het eerste Bundesliga-doel- punt in 1991 kwam overigens op naam van Wattenscheider Sou- leyman Sane, die na een klein kwartier de score opende. Niirn- berg, dat zich aanzienlijk ver sterkte. bleek echter beter overwinterd te hebben. De Ar gentijnse aanwinst Zarate, Oechler en uitblinker Heiden- reich zorgden in vijf doeltreffen de minuten voor 3-1 en brachten een lach op het gezicht van Haan. Wattenscheid kwam vlak na rust weliswaar door Bach terug tot 3-2, maar had onvoldoende in huis voor zelfs maar een punt. De laatste 20 minuten waren be halve enerverend ook een fysie ke slijtageslag. Moser schakelde met een bodycheck nieuwko mer Dorfner. die bij Nurnberg op het middenveld de lijnen uit zette, voor vier weken uit (spier- scheuring). Zijn ploeggenoot Sobiech werd uit het veld ge stuurd wegens handtastelijkhe den. Eckstein, teruggekeerd op het oude nest. zorgde in de slot minuut voor de eindstand. ..Het was net een finale", zei Haan. ,,En finales moet je win nen. Nu begint voor ons de tweede competitiehelft echt. Na rust was het nervositeit wat de klok sloeg, maar de inzet was hartverwarmend. Ik betreur het. dat Wattenscheid vijf pogingen kreeg om Dorfner te grazen te Wattenscheid zal overigens protest aantekenen tegen het duel. De ploeg was wegens het slechte weer per trein naar Nurnberg gereisd, maar arri veerde door een vertraging van twee uur maar vlak voor de af trap in het Franken-stadion. Dat was redelijk bespeelbaar ge maakt door 160 vrijwilligers, die de sneeuw van-de grasmat had den geschept. Leeds geeft zich gewonnen LONDEN (RTR) - Arsenal heeft zaterdag in het toernooi om de FA-Cup eindelijk Leeds United van zich afgeschud. De „Gun ners" zegevierden in de vierde wedstrijd tussen beide teams met 2-1. In de vijfde ronde gaat Arsenal op bezoek bij het be scheiden Shrewsbury. De derby Liverpool-Everton eindigde on beslist: 0-0. Woensdag gaan bei de clubs op herhaling. Voor de eerste keer in de vier ontmoetingen, goed voor een to tale recette van 3,3 miljoen gul den. nam Arsenal op Eiland Road een voorsprong. Met een harde schuiver scoorde Paul Merson in de zeventiende mi nuut Het was zijn twaalfde tref fer dit seizoen. Vlak voor de rust was ook Lee Dixon voor Arsenal succesvol. De verdediger van Engeland had woensdag in de tweede replay een strafschop, die de beslissing had kunnen brengen, gemist. Lee Chapman verkleinde halverwege de twee de helft de achterstand, maar een vijfde wedstrijd kon Leeds United in de slotfase niet af dwingen. Tottenham Hotspur bereikte op Fratton Park de kwartfinale dankzij een krappe overwinning van 2-1 op Portsmouth. Paul Gascoigne. terug na een blessu re. nam tegen de staartclub uit de tweede divisie beide treffers voor zijn rekening. Zes minuten voor tijd redde de kleurrijke middenvelder zijn ploeg van een replay met zijn zeventiende seizoensdoelpunt. Mark Cham berlain opende de score voor Portsmouth. Derde-divisieclub Cambridge United schaarde zich voor het tweede achtereenvolgende sei zoen eveneens bij de laatste acht. De cupfighter versloeg Sheffield Wednesday» in de tweede divisie hoog geklas seerd. met royale cijfers: 4-0. Het was voor Cambridge de negen de zege op rij in een serie van vijftien wedstrijden zonder ne derlaag. Notts County verstoorde ver rassend de zegereeks van Man chester City. De tweede-divisie club bezorgde de nummer acht van de hoogste afdeling een pijnlijke nederlaag op Meadow Lane 1 -0) na zes overwinningen .in serie. Twee minuten voor tijd maakte Lund het kostbare doel punt. Scheidsrechters worden prof DEN HAAG (ANP) - Vanaf het seizoen 1993/94 zullen in de Itali aanse serie A de wedstrijden worden geleid door semi-profes- sionele scheidsrechters. De 36 geselecteerde scheidsrechters krijgen van de Italiaanse bond een salaris van ruim 110.000 gul den per seizoen. De ervoor in aanmerking komende personen moeten tenminste 32 jaar oud zijn en minstens vijftien jaar er varing als voetbalscheidsrech ter hebben. LEIDEN - Voor zover daar nog twijfel over bestond is het nu helemaal zeker: Lugdunum beschikt over de beste zaal voetballers van Leiden. Met grote overmacht eisten de Kik kers gisteren in de Groenoordhallen de eerste prijs voor zich op in het inderhaast ingelaste toernooi van LFC. Ge woon een kopie dus van het zaalvoetbaltoernooi zoals dat in december van het vorig jaar werd afgewerkt, want ook toen waren ze heer en meester. schikbaar gesteld door de directie sport en recreatie, in ontvangst mocht nemen, was natuurlijk tc danken aan de strenge vorst van de afgelopen tijd. "Als het niet op het veld kan. dan nog maar een keer in de zaal", dachten ze vorige week bij LFC. Binnen de kortste keren wa ren de deelnemers bekend. Afzeg gingen van Voorschoten en Rand stad Sport en het op het laatste mo ment wegvallen van KRV dreigden nog even roet in het eten te gooien, maar doordat LFC en UVS extra teams inzetten, hoefde het speel schema niet te worden gewijzigd. In totaal 36 teams betraden giste ren de betonnen speelvloer van de Groenoordhallen, met Lugdunum nadrukkelijk in de favorietenrol. Al meteen in de poulewedstrijden was duidelijk dat het team hoge ogen zou gaan gooien, vooral na de 1-0 overwinning op UVS. dat met Hans van Leeuwen, Gerry Jansen en Hans de Kruijs toch ook geen kin derachtige zaalvoetballers op de been kan brengen. Die verwachting werd in de fina lepoule bewaarheid. Eerst werd. zuinig spelend, collega-derdeklas ser Docos met 1-0 aan de kant gezet, en vervolgens Roodenburg, dat met 3-1 geen kans kreeg. Mede dank zij de inbreng van Robert de Roo, die onlangs na door de club te zijn ge schorst te kennen gaf uit te kijken naar een andere vereniging. "Het is nu bijgelegd. Dat moest ook wel. an ders zou ik een hele tijd niet kunnen voetballen. Maar aan het eind van het seizoen vertrek ik". Achter De Roo en de zijnen ein digde Docos als goede tweede door een 2-1 zege op Roodenburg. Laatst genoemde club zorgde overigens voor de grootste verrassing van de dag. Want in tegenstelling tot de overige verenigingen had de Kooi- club geen eerste- en tweede-elftal- spelers gestuurd, maar de landelij ke jeugd. Hoewel de toeschouwers vooraf niet al te veel hadden ver wacht van het jonge team. moest die mening al snel worden bijgesteld. Jongelingen als Ron van der Lin den. Richard van Iterson. Peter Kruit en Patrick Heymans, die zelfs werd uitgeroepen tot speler van het toernooi (de beste doelman was Ma- rijn Mokveld van UVS). bleken op de harde ondergrond uitstekend uit de voeten te kunnen. sterdam, met het Haagse Laak kwartier de 'buitenstaanders' in het toernooi, vormde vooraf de meest opvallende verschijning. Onder de spelers bevond zich Karei Bou- wens. de gewezen prof van onder meer FC Den Haag en Haarlem. Even bestond er nog enige verwar ring bij de toeschouwers over de identiteit van de lange spitsspeler van de Amsterdammers. Was dat niet ex-Feyenoorder Piet Keur die voor deze gelegenheid was opge draafd voor FC Sloterplas? Nee, het was Rinie Meijer, een voetballer met bijna hetzelfde koppie. dezelf de slungelachtige bewegingen en goede baltechniek als Keur. Het mocht niet baten, na een voortvarende start met overwinnin gen op UVS 2 (3-0). FC Rijnland (2- 0) en De Sleutels (2-1) was het ge daan met de pret. Het doek viel na nederlagen tegen Docos (4-1) en LFC (4-2). Ook de reserveteams werkten hun wedstrijden af. Hier werd UVS 4 winnaar, vóór LFC 3. met daarin de zaterdagvoetballers van die club, en UVS 3. HERMAN JOUSTRA NAPELS (GPD) Diego Maradona is vrijdagmiddag dooi drie Napolitaanse rechters gehoord over zijn banden met de Camorra en zijn betrokkenheid bij de cocaïnehandel in de Zuiditaliaanse stad. De Argentijn ontkent zijn betrokken heid bij beide kwesties in alle toonaarden. „Met drugs heb ik niks te maken en litiedossiers. In de nacht na de ver van de Camorra ken ik een paar loren competitiewedstrijd bij Ju- mensen oppervlakkig. Er zijn enke- ventus belde Maradona een in Na- Ie lieden die mij zwart willen maken politaanse kringen beruchte prosti- wegens smaad bij de rechter dag heeft de Argentijn uitleg gege- aanklagen", luidde het felle ant woord van Maradona na het hoor dat bijna drie uur in b< nam. Zaterdag wilde hij op persconferentie alles duidelijk wat er die zondagavond precies is gebeurd. Hij heeft toege geven dat hij weieens met een pu blieke vrouw een nacht heeft door gebracht. maar dat hij nooit met de ken, maar hij zag daarvan af toen drugshandel te maken heeft gehad, veel te veel journalisten zich in de Zowel het gebruik van als de handel kleine persruimte van zijn werkge- in drugs is in Italië strafbaar. Een ver Napoli hadden gemeld. buitenlander, zoals Maradona. kan Gisteren speelde Maradona ge- door de rechter uit land uit worden de competitiewed- gezet. Over de bewuste nacht zegt de Argentijn: „Opeens stonden er r de strijd bij Pisa (1-1). „Ik wil i deze weken alleen met Napoli be- twee lelijke mokkels bij r met rust", deur en die heb ik afgewezen. Ik de pers. Het denk dat die meiden mij dat nu be- Maradona verlaat de rechtzaal. Hij ontkent betrokkenheid zighouden, dus laat luidde zijn verzoek a is in de afgelopen maanden wel taald willen zetten eens anders geweest, maar sinds tien dagen gedraagt de sterspeler zich als een voorbeeldige prof. Maradona belandde door een af geluisterd telefoongesprek in de po- DEN HAAG (GPD) - Op het mo ment als ir. Sipkema in conclaaf gaat met de rayonhoofden, steekt het fenomeen winterstop in het profvoetbal onvermijdelijk weer de kop op. AZ-voorzitter Bart de Lan ge noemt de discussie 'zo oud als de weg naar Rome', toch is zij meteen weer actueel als het land bedekt is onder een dik pak sneeuw en de vorst diep in de grond zit. „Het is de laatste jaren toevallig goed gegaan", meent Piet de Visser van Willem II, „maar vroeger was het ook altijd een heksenketel. Je moet een keer durven kiezen". De Tilburgse club behoort tot een kleine meerderheid (61 procent) in de eredivisie die een permanente winterstop in de maanden januari en februari zou ondersteunen. Ze ven van de 18 clubs (Ajax, Vitesse, Fortuna, Roda JC. Feyenoord. Sparta en RKC) willen het liefst al les bij het oude laten en voetballen zolang het kan. In de eerste divisie zijn er meer tegen- als voorstanders 11 tegen 9) te vinden voor een lange onderbreking van de competitie. Dit blijkt uit een door uw krant uit gevoerde enquête onder alle be taald voetbalclubs. Opmerkelijk is de voorkeur van de helft van de clubs om - in navol ging van Engeland - van tweede kerstdag weer een voetbalmiddag te maken. Daar hoef je volgens com petitieleider Jan Huybregts in dit land echter niet mee aan te komen, 'omdat de politie botweg weigert daaraan medewerking te verlenen'. De spelersvakbond staat er even eens sceptisch tegenover, omdat de WCS van oordeel is dat ook prof voetballers de kerstdagen in fami liekring moeten kunnen doorbren gen. Het meest relevant in de discussie is echter de vraag voor wie profvoet bal nu eigenlijk wordt gespeeld, voor de bobo's of vo«r de toeschou wers? „In Nederland wordt amper meer aan het publiek gedacht", rea geert Feyenoord-directeur Snoeck. „Ook wanneer het hoost, zou er niet gevoetbald moeten worden". „Het spel moet aantrekkelijk zijn voor het publiek zegt Volendam-voor- zitter Schilder. „En dat geniet meer wanneer het mooi weer is". „Je zijn", meent NEC-voorzitter Van de Water. Klimatologisch is de kans daarop het grootst in het voorjaar, in de maanden april, mei en juni, en in het najaar. Daarom zijn FC Den Haag en FC Twente voorstander van het Scandinavische model, waarbij de competitie begint in maart, met tussendoor een zomer stop, en eindigt in november. „Mits dat model in heel Europa zou wor den doorgevoerd", zegt manager Wolthuis. „Maar dat is een utopie". En derhalve niet aan de orde. Het is geen toeval dat het grootste aantal tegenstanders van een uni forme winterstop te vinden is in de eerste divisie. Dat zijn doorgaans de clubs met de smalste beurs, die de recettes hard nodig hebben om aan de financiële verplichtingen te kun nen voldoen. Het was het belang rijkste argument waarom de KNVB destijds is afgestapt van een winter stop naar Duits model - van half de cember tot eind februari - dat twee jaar achtereen werd gehanteerd. Verschillende clubs moesten toen een beroep doen op het garantie fonds van de KNVB om de spelers te kunnen doorbetalen. Het is nooit goed of het deugt niet, beklaagt Huybregts zich. „Als je een winterstop invoert, klaagt een aantal clubs dat het voortbe staan wordt bedreigd door een ge mis aan inkomsten, nu klagen de clubs hun nood dat de bond niet tot een langere winterstop heeft beslo ten vanwege het feit dat er op de huidige velden niet kan worden ge voetbald". Volgens de competitie leider vormen we maar „een raar volkje met een heel eigen cultuur Het mag niet te koud zijn want dan blijft het publiek weg. het mag niet te warm zijn want dan gaan de toeschouwers naar het strand en met de feestdagen mag niet worden gespeeld". Huybregts is danig in zijn wiek geschoten door de kritiek van de laatste weken. Hij ziet ook nauwe lijks meer een uitweg 'zeker als er het komende weekeinde nog niet gespeeld kan worden. Dan komen we ernstig in de problemen'. De competitieleider zit met een serie wedstrijden in de maag die mid weeks ingehaald zouden moeten worden. Hij heeft echter „een stapel verzoeken van gemeenten die geen toestemming willen geven voor risi cowedstrijden buiten het weekein de. In Volendam mag na 1 april niet meer op de woensdag worden ge speeld omdat dan het toeristensei- zoen op gang komt. De Graafschap- NAC mag alleen op zondag worden gespeeld. Dat zijn maar twee van de tientallen verzoeken". Chaos Het plaatst de bond in een bijna on mogelijke situatie. Maar het schaadt ook het aanzien van het profvoetbal in ons land. Wat zou daarom meer voor de hand liggen dan voor eens en altijd af te rekenen met de chaos die elke winter weer op de loer ligt? Hard bevroren vel den. hoe egaal ook. nodigen niet uit tot een partij voetbal. Niet bij de spelers, al helemaal niet bij het pu bliek dat zich wel twee keer be denkt om in de vrieskou op het be ton te gaan staan. „Dat kost handen vol geld", becijfert Wolthuis van FC Twente. Bij VVV weten ze daar in middels alles van. Het resultaat is een schadeclaim van 25 mille, die de club de bond in het vooruitzicht heeft gesteld naar aanleiding van de 'bevroren partij' tegen Eindhoven. Maar ook het sportieve element telt zwaar. „Alle wedstrijden beho ren in hetzelfde weekeinde te wor den gespeeld", vindt Volendam- voorzitter Schilder. „Het mag niet zo zijn dat vijf velden worden afge last, terwijl op vijf andere velden wordt gevoetbald. Dat is competi tievervalsing" En zou Ajax (bij Wil lem II) en PSV (tegen FC Utrecht) twee weken geleden wel eens de overwinning gekost kunnen heb ben. Naar aanleiding van die twee duels constateerde Huybregts dat 'de thuisclubs tegenwoordig bepa len of een wedstrijd doorgaat of niet'. De bond staat volgens hem vrijwel machteloos 'tegen het ge marchandeer van de clubs met wed strijden'. Consuls Huybregts beklaagt zich dat nie mand naar hem luistert. „Als de bond in België bepaalt dat er in de laatste koude week van januari ge speeld wordt, geven alle clubs daar gehoor aan. In Nederland mag je al blij zijn dat er drie of vier wedstrij den doorgaan. Het probleem is dat maar weinig clubs eigenaar van het veld zijn en daardoor zijn overgele verd aan consuls en gemeenten. Ie dereen is bezorgd of het gras wel groen genoeg blijft, maar het gras herstelt veel sneller dan de clubs denken. In Engeland hebben de vel den veel meer te lijden dan bij ons, maar daar wordt gewoon gevoet bald". De klaagzang van de competitie- leider zou voor een belangrijk deel tot het verleden kunnen behoren bij een winterstop in januari en februa ri. „Statistisch is aangetoond dat in februari de meeste problemen te verwachten zijn", zegt PSV-mana- ger Ploegsma. Ajax-directeur Van Eijden sluit zich daarbij aan, maar wil van een winterstop niets weten. Toch: „Misschien moetje in februa ri de competitie onderbreken, want dan zijn de weersomstandigheden doorgaans het meest slecht. Maar in december en januari wil Ajax ge woon voetballen". Net als Roda JC en Fortuna, die meer zien in een dubbelprogramma met Pasen en Pinksteren". Spoorwegen en politie voelen daar volgens Huybregts ech ter niets voor omdat de vrije dagen regeling dan in het gedrang komt. En zo blijft het profvoetbal in ons land keurig in een kringetje rond draaien. De problemen stapelen zich ondertussen alleen maar op. Het zal voor Huybregts een heksen toer worden om de schade te her stellen en de competitie op 15 juni te laten beëindigen. Het zou hem daarom „heel goed uitkomen als Sparta en SW zouden fusioneren en het aantal clubs in de eredivisie zou worden teruggebracht tot 16 clubs c.q. 30 speeldagen. Dat zou al een hele winst zijn, zeker in een sei zoen met een EK of WK". Het staat daarom nu het al vast dat in de eer ste weken van het nieuwe seizoen op tenminste vier woensdagavon den zal worden gespeeld. Inmiddels hebben al enkele 'dure hoeren' uit het Napolitaanse nacht leven hun belevenissen met Mara dona een de pers vrijgegeven. San Diego zou regelmatig, a raison van 1500 gulden, een nacht hebben doorgebracht met een Braziliaanse danseres. De speler declareerde zijn nachtelijke uitstapjes als arbeids- verplichtingen bij de Italiaanse fis cus. De Fiscale recherche heeft daar om ook een onderzoek gestart naar de boekhouding van de Argentijn. Maradona is zaterdag door de Ro meinse rechter vrijgesproken naar aanleiding van een vechtpartij met een politieagent gedurende het af gelopen WK. Deze week moet hij zich echter wèl voor een DNA-on- derzpek melden in de kwesie over het vermeende vaderschap van een Napolitaans kind. Nieuw gras Het Nederlandse drietal van AC Milan heeft het nieuwe gras van San Siro met een goede wedstrijd inge luid. Zelfs Marco van Basten ont steeg zijn vormcrisis en zorgde voor de belangrijke openingstreffer in de met 3-1 gewonnen thuiswedstrijd tegen Lazio. AC Milan lijkt op tijd klaar om op drie fronten zijn slag te slaan. In de competitie moet de v reldkampioen echter Sampdoria nog voor zich dulden. De club uit Genua kwam door een verdiende 1- 0-zege op Juventus weer een stap dichter bij haar eerste landstitel. De fans van Samp namen na af loop van de topper alvast een voor schot op een eventueel kampioens feest, nadat hun ploeg weer alleen op kop is gekomen. Berekend Sampdoria, dat de laatste vijf wed strijden won. speelde tegen Juven tus een zeer berekende wedstrijd. De club uit Turijn opende zeer aan vallend (met Hassler, Baggio, Casi- raghi en Schillaci) en zette Sampdo ria dank zij een hoog tempo in de eerste 20 minuten onder druk. Bag gio en de telkens inschuivende libe ro Julio Cesar waren met afstands schoten gevaarlijk. Sampdoria stel de daar enkele plaagstoten tegen over. De Rus Michailichenko faalde na een fraaie voorzet van Mancini op een meter van doelman Tacconi. Het Genuese publiek eiste in de 35ste minuut een strafschop t( Julio Cesar Mancini onderuit haal de. In de 5e minuut na rust w scheidsrechter Amendolia wèl n de stip. Mancini was nog een keer doorgebroken en werd door Galia onderuit geduwd. Gialuca Vialli ontfermde zich over de strafschop en zorgde koelbloedig voor de enige treffer. Het was de elfde competitie treffer van de spits sinds hij her steld is van zijn knieblessure. Als het niet op het veld kan, dan nog maar een keer in de zaal', dachten ze vorige week bij LFC. En zo stroomde de Groenoordhal gisteren weer vol met (jonge) toekijkers en voetballers. (toto Loek Zuyderduin) Becker raakt geblesseerd en verliest eerste ranglijstpositie BRUSSEL (RTR/AFP/SID) - Boris Beckers poging de num mer één-positie in de wereld lang vast te houden, is uitgelo pen op een fiasco. In Brussel, waar hij eerst helemaal niet zou spelen maar een wild-card kreeg toen John McEnroe in de Ver enigde Staten besloot te blijven, raakte de 23-jarige Duitser zater dagmiddag geblesseerd. Bij 2-2 in de derde set tegen Andrej Tsjerkasov maakte een spierblessure in de rechterdij hem verder spelen onmogelijk. Becker, die vorig jaar Brussel had gewonnen, verloor daarmee zoveel punten dat het vast stond dat Stefan Edberg na twintig da gen de toppositie terug had. Bij die merkwaardige machtswisse ling in het tenniscircus deed het er niet meer toe dat de 25-jarige Zweed 's avonds in drie sets ver loor van de hard serverende Guy Forget. In de schaduw van de strijd tussen Becker en Edberg, werd de Fransman een dag later win naar van het toernooi. De 26-jari- ge Forget moest drie en een half uur. vier sets, knokken tegen Andrej Tsjerkasov. De Frans man. na zijn winst zevende op de wereldranglijst, toonde meer gevoel voor variatie dan de zes jaar jongere speler uit Moskou en maakte een gedegen gebruik van zijn machtige service. Terwijl Tsjerkasov zich voor namelijk in de breedte van de baan verplaatste, zocht Forget geregeld de weg naar het net. Met succes: hij won er punten, vond ze ook omdat Tsjerkasov gedwongen werd uiterst scherp te spelen en van tijd tot tijd de lijnen iets te ver naar buiten zocht. Voor de tie-break in de vierde set slaagde de onverzette lijke en lichtvoetige speler uit de Sovjetunie er nog in vier wed- strijdpunten weg te werken. In de 'verlenging' kreeg hij er weer twee tegen, bij de eerste hielp Forget hem. bij de tweede maakte de Fransman geen fout, 6-3 7-5 3-6 7-6 (7-5). Na Sydney zijn tweede toernooiwinst in dit nog jonge jaar. Titel nadert voor Formule LEIDEN - De bowlers van For mule Leiden staan op de drem pel van de hoofdklasse. Giste ren in Hellevoetsluis verzamel de de ploeg 7 punten (een ge middelde van 185) en daarmee nadert de titel van de eerste klas. De voorsprong op de naaste be lager Duivendrecht bedraagt 2 en een halve punt. De laatste ronde wordt op 17 maart in Vlaardingen gespeeld. Gisteren won Formule Leiden met 3-0 van Vlaardingen, met 2- 1 van 's Gravenzande en met 2-1 van Vlaardingen 2. Bij de jeugdkampioenschap pen van Leiden Zuid West is Ca- spel van Bokkel gisteren kam pioen geworden. Zijn totaal was 598 met een gemiddelde van 150. De hoogste game was 170. René Tuinhof de Moed was tweede (589, 152). derde werd Wijbe Evenhuis (587, 163). In de vierde klasse zegevierde Restaurant Bon Bon drie keer. De Noordwijkers versloegen Komika, Noordam en Rick Buis alle met 3-0. Chris de Mooij wierp het hoogste gemiddelde: 1133. Zijn hoogste game was 276. Caspari tweede bij NK judo LEIDEN - De judoka Boude- wijn Caspari is zaterdag bij het NK voor junioren in Geleen als tweede geëindigd. In de finale verloor de 18-jarige Leiderdor per van Benito Maij. Dat was ei genlijk een tegenvaller, want in twee eerdere confrontaties had Caspari zijn tegenstander ver slagen. Dat gebeurde twee weken ge leden nog bij de kampioen schappen van Noord-Holland (Caspari is lid van het Zaandam- se Hikari). Dank zij de eerste plaats op dat toernooi kwalifi ceerde Caspari zich voor het NK. Via Rob Meijer, Lars Bouw man (Koka) en Pokorni (ook ko- ka) reikte de judoka tot de uit eindelijk verloren finale in Ge leen. Vijfde plaats Leidse Go-Club ENSCHEDE - Het Nederlands kampioenschap go voor clubte ams is dit jaar opnieuw gewon nen door het eerste drietal van de Eindhovense club. Tweede werd Amsterdam I en derde Nijmegen. Het eerste team van de Leidse Go-Club moest deze maal ook Groningen I nog voor laten gaan en genoegen nemen met de vijfde plaats. Al reikt de top van deze club niet zo hoog, in de breedte is zij wel sterk: te midden van 34 deelnemende ploegen uit heel Nederland wist haar tweede team de tiende plaats, vóór Groningen II en Eindhoven II. en haar derde team een gedeelde dertiende plaats te veroveren.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 12