FNV: KLM saneren kan zonder ontslag Luchtvaart meldt onheilstij dingen 'Afschuwelijk besluit': Australië laat wolprijs los Personeel KBB: langer werken niet verplichten Dieptepunt dollar, beurzen hoger Stekelenburg: in 1992 loonmatiging mogelijk Rookgordijn in verzekeringsstrijd ONS GOEIE GELD DINSDAG 12 FEBRUARI 1991 ECONOMIE PAGINA 5 Bond komt met eigen plan SCHIPHOL (GPD/ANP) De Vervoersbond FNV gaat een saneringsplan voor de KLM maken waarin geen ontslagen zitten en evenmin afstoting van bedrijfsonderdelen. Vol gens Dat is gisteren besloten tijdens een ledenvergadering van de Vervoersbond op Schip- hol-Oost, waar zo'n 300 leden aanwezig waren. CANBERRA (Rtr) Australië heeft dan toch, na vele maanden tobben, de bodem uit zijn wolmarkt geslagen. Gisteren besloot de rege ring toe te geven aan de druk van de krachten op de vrije markt en van enorme schulden door het systeem van vaste prijzen af te schaffen. Daardoor kan de waarde van een van 's lands grootste exportproduk- ten met de helft dalen. De minimumprijs van wol be droeg tot gisteren 700 Australische dollarcent (8,95 gulden) per kilo. De kopers lieten het al lange tijd afwe ten omdat ze de prijs te hoog von den. De Australian Wool Corpora tion (AWC) heeft grote hoeveelhe den wol opgekocht en zit inmiddels met een schuld van 3,58 miljard gul den en een voorraad wol van 4,8 mil joen balen, ongeveer tachtig pro cent van de jaarlijkse produktie. De Australische overheid staat garant voor de schulden van de AWC. Verwacht wordt dat de schuld van de AWV volgend jaar zal zijn opgelopen 5,12 miljard gulden en de voorraad wol tot ongeveer 6 miljard balen. De minister van in dustrie Kerin noemde het een 'af schuwelijk besluit' om de vaste mi nimumprijs af te schaffen. Het prijssysteem heeft zeventien jaar bestaan. Op 1 juli zal de rege ring weer een besluit nemen over de wolprijs. Tot die datum zal de markt de prijs van de wol bepalen, aldus Kerin. De overheid vergroot haar garantie tot 4.48 miljard gulden om de AWC te helpen met het terugbe talen van de vorderingen van de banken. De voorraad zal in de tus sentijd kleiner worden omdat de kopers zich weer melden nu de prij zen gaan dalen. De afschaffing van de minimum prijs komt hard aan voor de onge veer 22.000 boeren die alleen scha pen houden en 76.000 boeren die op een gemengd bedrijf ook schapen hebben. De regering komt deze boe ren tegemoet. Om het verwachte prijsverschil goed te maken heeft ze ongeveer 384 miljoen gulden uitge trokken. Volgens minister Kerin is daarbij uitgegaan van een prijsda ling van 700 tot 375 dollarcent (4,80 gulden) per kilo. De verkoop van wol. die op 4 februari werd stopge zet, begint weer op 18 februari. In 1989 verkocht Australië, dat normaal gesproken tachtig procent van de wereldmarkt voor wol voor zijn rekening neemt, zijn wol nog voor net iets meer dan 12,80 gulden per kilo. De voorraad was toen te verwaarlozen. China trok zich kort na de politieke onrust die in Peking begon als koper terug en de ver koop aan Europese en Japanse af nemers begon af te nemen. De ont wikkelingen in de Sovjetunie en Oost-Europa zouden ook een ver mindering van de vraag hebben te weeggebracht. Australië telde 170 miljoen scha pen. De dieren waren gefokt om aan de grote vraag naar wol te kunnen voldoen. Sinds vorig jaar oktober betaalt de AWC de boeren twee dol lar (2,56 gulden) voor het doden van een schaap. Deze premie heeft het aantal schapen doen verminderen met 4 miljoen. Het doel is het aantal te verkleinen met 20 miljoen. De meeste boeren geven hun schapen liever weg dan ze af te maken. De ledenvergadering deelt het eer der door de bond ingenomen stand punt dat met ontslag van mogelijk zo'n 800 KLM'ers een klein deel van het personeel een last krijgt te dra gen die ook door het totale perso neel kan worden gedragen zonder gedwongen ontslag. De ledenvergadering van de bond meent dat via aanpassingen aan werkroostersarbeidstij d verkor- ting en een vierdaagse werkweek in elk geval gedeeltelijk de produkti- viteitsverhoging kan worden be reikt die de KLM beoogt met de af gelopen week bekendgemaakte maatregelen. De ledenvergadering heeft ook uitgesproken dat er een onderzoek zou moeten komen naar het functio neren van het management van de KLM en dat er een goede cijfermati ge onderbouwing moet komen van de door de directie noodzakelijk ge achte bezuinigingen. Als de KLM niet bereid is te luisteren naar de ideeën van de Vervoersbond, dan zijn acties niet uitgesloten, aldus de woordvoerder. De KLM stopt met ingang van de zomerdienstregeling op 31 maart met de vluchten op Maast richt. Ook de verbinding Amster dam-Dresden verdwijnt uit de dienstregeling. Er zijn te weinig passagiers voor de twee bestem mingen. Er zijn te weinig passagiers voor de verbinding tussen Amsterdam en Maastricht. Er wordt dan ook flink verlies geleden op deze dienst. De dienst tussen Maastricht en Lon den blijft wel beslaan. De lijndienst op Dresden in het voormalige Oost-Duitsland werd in juli vorig jaar geopend. Eerst werd gevlogen met de Boeing 737, later met de kleinere Saab 340B-toestel- len van Netherlines. Door het uit breken van de Golfoorlog is het aan tal passagiers verder gedaald. Re den voor de KLM de verbinding te schrappen. Dresden werd twee keer per week aangedaan. Ook de diensten naar de VS wor den aangepast. Tot en met 31 maart worden vijf van de 49 wekelijkse re tourvluchten geannuleerd. Dit geldt voor de bestemmingen New York, Chicago, Atlanta en Baltimo re/Washington. UTRECHT (ANP) - Het voorstel van Koninklijke Bijenkorf Beheer (KBB, onder meer Bijenkorf en He- ma, 24.000 werknemers) om de ope ningstijden van winkels en waren huizen te verlengen, is slecht geval len bij het personeel. Tijdens leden vergaderingen van de Diensten bond FNV is erop aangedrongen dat langer werken alleen mogelijk is op basis van absolute vrijwilligheid. De dienstenbond zal KBB vragen het overleg op dit punt te herope nen. In het eindbod voor de nieuwe cao heeft het concern voorgesteld de openstelling op zaterdag te ver lengen tot 18.00 uur. Als de Winkel sluitingswet is gewijzigd, wil KBB bovendien in zeventien Hema-win- kels een experiment houden met doordeweekse openstelling tot 18.30 uur. Deelname aan dat experiment is vrijwillig. De dienstenbond kwam in april vorig jaar na de acties te gen langere openstelling met de werkgevers in de detailhandel over een dat werknemers niet verplicht zijn om langer door te werken. Het geraadpleegde Hema-personeel, dat niets voor langer werken voelt, is er echter niet gerust op dat KBB deze belofte nakomt en wil een strikte cao-bepaling dat langer wer- Transport beperkt De Oostenrijkse douane aan de grensovergang bij Kiefersfelden heeft volgens de organisatie van vervoerders NOB Wegtranpsort be sloten tussen zaterdag 11.00 uur en zondag 22.00 uur geen goederenver voer meer af te handelen. De maat regel is met onmiddellijke ingang van kracht geworden. Import olie De Sovjetunie, nu nog 's werelds grootste olieproducent, moet bin nen twee jaar olie gaan invoeren als zij haar olie-industrie niet snel mo derniseert, aldushet communisti sche dagblad Pravda. Volgens de krant lag de produktie van het be langrijke Tyurnen-olieveld in West- Siberië in 1990 veertig miljoen ton onder het niveau van 394 miljoen ton in 1988. Surséance Carter Hawley Hale Stores, de grootste warenhuisketen aan de Amerikaanse westkust, heeft giste ren uitstel van betaling aange vraagd omdat de leveranciers niet meer bereid waren zaken te doen met het bedrijf. Carter Hawley heeft 88 warenhuizen. Olieproduktie De olieproduktie van de OPEC (Or ganisatie van Olie Exporterende Landen) is in januari ten opzichte van de voorgaande maand met 760.000 vaten (van 159 liter) afgeno men tot 23 miljoen vaten per dag. De vermindering komt grotendeels voor rekening van Iran, zo heeft het gezaghebbende vakblad Middle East Economie Review (MEES) gis teren gemeld. Korter werken In de autofabrieken van Fiat geldt deze week voor 65.000 van de 115.000 werknemers werktijdver korting wegens de slechte afzet. Er zullen daardoor 40.000 auto's min der worden gemaakt dan was be oogd. Het Italiaanse concern be sloot het afgelopen najaar ook al tot een week werktijdverkorting. ken alleen mogelijk is op basis van absolute vrijwilligheid. Kaderleden bij de Hema gaan uit voorzorg indi viduele verklaringen van werkne mers ophalen waarin zij verklaren niet na 18.00 uur te willen werken. De leden stemmen wel in met het eindbod van KBB voor de lonen: 3,5 procent loonsverhoging per 1 febru ari en nog eens 1 procent per 1 okto ber plus een eenmalige uitkering van 1 procent. Varkensziekte rukt op naar het westen PTT sponsort boom Den Haag DEN HAAG (GPD) - PTT Post gaat op verzoek van de gemeen te Den Haag een honderdvijftig jaar oude kastanje bij het paleis Noordeinde sponsoren. De PTT betaalt drie jaar lang het onder houd van de boom en de bank die eronder staat. Het Post-logo komt op de bank te staan. De kastanje wordt in Den Haag de 'Postzegelboom' ge noemd, naar de postzegelmarkt die er wekelijks onder wordt ge houden. PTT-Post is het eerste bedrijf waarmee de gemeente Den Haag een contract voor de sponsoring van groenvoorzie ningen heeft gesloten. Het is de bedoeling dat er in de Haagse binnenstad nog zo'n honderd gemeentelijke objecten door be drijven betaald gaan worden. Met de sponsoring is jaarlijks ongeveer een bedrag van 3500 gulden gemoeid. Behalve dat het vignet van de sponsor op de rugleuning van de banken komt te staan, zorgt de gemeente er voor dat het stadsmeubilair we kelijks wordt gereinigd en in dien nodig gerepareerd. GOUDA/LEIDEN Het geheimzinnige varkensvi rus, dat bij drachtige zeugen tot een spontane abortus leidt, rukt op naar het westen, is gesignaleerd in het gebied van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Gouda. In het dorpje Overberg (gemeente Ameron- gen) ruim tien kilometer van Wageningen) heb ben dierenartsen van de dienst vier gevallen geconsta teerd. De gezondheidsdienst gaat nu bijhouden hoe het verloop van de ziekte is en hoe die zich verspreidt. Daartoe brengt zij alle gevallen in kaart. In de Achterhoek zijn inmiddels honderd bedrijven de varkens met het virus zijn besmet. Een virus nog altijd niet bekend is waar het vandaan komt, vertelde een woordvoerder van de gezondheids dienst in Gouda. Hij vergeleek het virus met dat wat bij de mens aids veroorzaakt. "Indien dat inderdaad het geval mocht zijn, dan gaat het jaren duren alvorens we er een middel tegen hebben ontdekt. Maar inmid dels sterven de biggetjes aan de lopende band. In Duitsland, waar de ziekteverwekker voor het eerst de kop opstak, blijft het zo n zes weken op een bedrijf hangen". AMSTERDAM (ANP/UCN) - Op de Europese wisselmarkten werd er vanochtend kort na het begin van de handel een hogere koers geno teerd voor de Amerikaanse dollar. In Amsterdam begon 1,6350 gulden na een slotkoers van 1,6310 gisteren. De stijging was een gevolg van geza menlijk ingrijpen van de centrale Uitverkoop Unisys PITTSBURGH (Rtr) - Het Ameri kaanse computerconcern Unisys wil voor een miljard dollar aan be zittingen en activiteiten van de hand doen om zijn schuld te ver minderen. Bovendien wordt de be taling van dividend over de prefe rente aandelen stopgezet. Unisys werd opgezadeld met een schuld van enkele miljarden dollars toen het concern in 1986 ontstond uit Burroughs en Sperry. Op het ogen blik heeft Unisys een schuld van vier miljard dollar. banken, die op initiatief van de Bundesbank gisterochtend al dol lars kochten om de koers te onder steunen. De koers van de dollar zakte giste ren in Amsterdam tot het nieuwe naoorlogse dieptepunt van 1,6310 gulden. Gisteravond in New York zakte de koers verder weg, maar in terventies haalden de dollar een fractie omhoog. Het vorige diepte punt werd vorige week woensdag bereikt met een slotkoers van 1,6370. De zwakte van de Ameri kaanse economie en de lage rente in de VS houden de dollar laag. Op de Europese effecténbeurzen werden flinke koerswinsten ge boekt. In Londen steeg de Financial Times-index van 100 aandelen met 33,8 punten tot 2279,0, een winst van 1,5 procent. Handelaren schreven dit vooral toe aan hoop op een da ling van de Britse rente. De DAX-in- dex in Frankfurt ging omhoog met 20,92 punten ofwel 1,43 procent tot 1488,74. Op de Amsterdamse effec tenbeurs steeg de CBS-stemmings- De gestage stijging van de aande lenkoersen op Wall Street heeft de Dow Jones-index gisteren voor het eerst sinds de Iraakse invasie van Kuwayt boven de grens van 2.900 punten gebracht. Het gemiddelde van dertig industriële aandelen schoot met maar liefst 71,55 punten omhoog naar 2902,24, een winst van 2,5 procent. Ook de omzet, die vrij dag duidelijk was ingezakt, was met 266 miljoen aandelen weer indruk wekkend. De sterke stijging op Wall Street heeft de beurs van Tokyo goede moed gegeven. De Nikkei-index van de 225 fondsen fondsen ging vannacht met 638,01 punten om hoog tot 24.935,01 punten. De stij ging komt overeen met 2,6 procent. Vooral buitenlandse beleggers, in het bijzonder de Amerikaanse pen sioenfondsen, kwamen in Tokyo op de aandelen af. Ze werden later ge volgd door hun Japanse collega's. LONDEN/MADRID/NEW YORK (DPA/KRF/Rtr/ANP) - Nieuwe on heilstijdingen komen uit de interna tionale luchtvaart. British Airways (BA) schrapt 4600 van de 52.000 ba nen en zal voor nog eens 2000 werk nemers werktijdverkorting invoe ren tegen de helft van hun salaris. De Spaanse maatschappij Iberia wil tien procent van haar 22.000 werk nemers voor drie maanden naar huis sturen en in de Verenigde Sta ten liet USAir weten dat 3585 werk nemers moeten vertrekken en dat het aantal vluchten met ruim tien procent wordt verminderd. BA maakte de maatregelen giste ren bekend na afloop van crisisbe raad met de vakbonden. Volgens de maatschappij zijn de bonden ak koord gegaan "teneinde de huidige problemen op te lossen en toekom stige voorspoed bij de maatschappij te waarborgen". In de Britse pers was al enige tijd gespeculeerd over een verlies van duizenden banen. Er zullen 4300 arbeidsplaatsen ver dwijnen in Groot-Brittannië en 300 in het buitenland. BA hoopt dat dit grotendeels kan via vervroegde pensionering en vrijwillig ontslag, maar de eerste 2500 werknemers moeten in elk geval vóór eind maart zijn vertrokken. De internationale luchtvaart is zwaar getroffen door de combinatie van economische recessie, hoge brandstofprijzen en een forse ver mindering van het aantal boekin gen door vrees voor terroristische aanslagen in verband met de Golf oorlog. De KLM kondigde vorige week een ingrijpende sanering aan. SAS deed dat al eerder en ook ande re maatschappijen hebben maatre gelen genomen. Sabena presenteert binnekort ook een saneringsplan. Iberia liet gisteren weten met de vakbonden te gaan praten over tij delijk verlof voor tien procent van werknemers omdat de afgelopen weken zestien procent van het aan tal vluchten moest worden ge schrapt. De maatschappij verwacht als gevolg daarvan in drie maanden tijd een verlies van 10 miljard peseta (180 miljoen gulden). USAir gaat het aantal dagelijkse vluchten met ingang van 2 mei met 268 verminderen tot 2626. In de af gelopen zomer werden al 3600 werknemers weggestuurd. USAir, een binnenlandse maatschappij, leed over het vierde kwartaal van 1990 een verlies van 221 miljoen dol lar. De Amerikaanse luchtvaartmaat schappij Northwest Airlines (NWA), voor 20 procent eigendom van de KLM. overweegt de moge lijkheid van een fusie. Ook verkoop van de vliegroutes over de Stille Oceaan wordt bezien. Als mogelijke fusiepartners noemde topman Checchi volgens een vakbondsbe stuurder de Amerikaanse lucht vaartmaatschappijen American Airlines en Delta Air Lines. North west maakte vrijdag bekend in het vierde kwartaal van 1990 een verlies te hebben geleden van 121 miljoen dollar. In de overeenkomstige pe riode in 1989 boekte de maatschap pij nog een winst van 116 miljoen dollar. Vooral de hoge brandstof prijzen drukten de resultaten. Ook andere Amerikaanse luchtvaart maatschappijen zitten diep in de ro de cijfers. Heineken breidt belangen uit in Nieuw-Zeeland ZOETERWOUDE/AMSTERDAM (ANP) Heineken heeft via een in gewikkelde operatie zijn positie in Nieuw-Zeeland aanzienlijk ver sterkt. De bierbrouwer heeft indi rect een meerderheid genomen in de Magnum-groep, het op één na grootste drankconcern van Nieuw- Zeeland. De waarde van het belang bedraagt ongeveer 500 miljoen gul den. Het belang van b(jn 55 procent is genomen door een joint-venture van Heineken en de bekleggings- maatschappoij Brierley Invest ments. De joint-venture is deels in handen van Heineken via dochter Asia Pacific. Deze dochter brengt een aantal biermerken op de markt, behalve Heineken ook Tiger, An chor en ABC Stout. RIJ INSTRUCTEURS - De werk gelegenheid voor rij-instructeurs zal de komende vijf jaar fors afne men. Oorzaak is de flinke verminde ring van de vraag naar rijlessen in personenauto's. Volgens de Bovag is er over 5 jaar nog maar een markt voor 4000 instructeurs. Nu zijn er in deze branche 8000 mensen actief. UTRECHT (ANP) - De door het kabinet zo vurig gewenste loonma tiging kan volgens FNV-voorzitter J. Stekelenburg in 1992 een feit zijn op voorwaarde dat de werkgevers de rest van het geld inzetten voor Fusie Nat. Nederlanden en NMB Postbank gaat gewoon door Een aardige vraag in verband met de fusie van de Nationale-Neder- landen (NN) en de NMB Post bank Groep is in hoeverre één der belanghebbende partijen, in casu de aandeelhouders, de overige partijen de wet kan en mag voor schrijven. Het is in het belang van alle par tijen minus misschien de ietwat kortzichtige aandeelhouders om van deze fusie een succes te ma ken. Met de grote EG-markt van 1992 in het verschiet moet ten koste van alles worden gestreefd naar grote, kapitaalkrachtige con cerns die in staat zullen zijn de concurrentiekracht van de grote verzekeringsconcerns elders in die markt te weerstaan. Grote slagvaardige verzekeringscon cerns bestaan in Duitsland, Enge land en Frankrijk. Ik ben er zeker van dat ook in Italië en Spanje dergelijke concerns bestaan, die graag op het Nederlandse deel van de markt willen penetreren. Tot dusverre werd NN altijd als een reus beschouwd, die tot de grote verzekeringsconcerns van Europa mocht worden gerekend. De krachtsverhoudingen worden echter geheel anders als die grote en vrije markt eind 1992 een reali teit is. Dat kleinere verzekeringscon cerns problemen met de gang van zaken rond de fusie van NN en NMB Postbank hebben, kan ik mij enigszins voorstellen. Dat zij echter plotseling op hun achter ste benen gaan staan is een heel andere zaak nu bij voorbeeld Ra bobank Nederland in zee is ge gaan met Interpolis. Dit verbond is namelijk door de geweldige omvang van de Rabobank op de Nederlandse markt een minstens even gevaarlijke concurrent. Waarom gaan Aegon en de assu rantietussenpersonen zo te keer? Natuurlijk is angst voor de conse quenties van de komende fusie een der oorzaken. Daarbij komt, wat de Aegon betreft, vermoede lijk ook bezorgdheid over de mo gelijkheid van een vijandige over neming door een EG-verzeke- ringsconcern. Aegon pocht nu wel zo, dat het meer dan 10 procent van de aan delen van NN heeft, maar het is anderzijds natuurlijk heel wel mogelijk, dat een buitenlands verzekeringsconcern driftig bezig is aandelen Aegon op te kopen en dan is Aegon reddeloos verloren, want er is geen enkele andere gro te marktpartij in Nederland meer te vinden, waarbij deze verzeke raar nummer 2 zich veilig kan aansluiten. AMEV als derde heeft zich via de overname van de VSB (Verenigde Spaarbank) Groep en de fusie met de Belgische AG ver zekeraar redelijk veilig gesteld. De assurantietussenpersonen maken zich vermoedelijk ernsti ge zorgen over de concurrentie kracht van de loketten in de on telbare postkantoren van ons land, terwijl zij ook de hete adem van Centraal Beheer, OHRA en andere zogenaamde direct wri ters dat zijn verzekeraars die zonder tussenpersonen werken in de nek voelen. Ik vermoed, dat die assurantie tussenpersonen een uitstervend beroep vrezen - zover zal het naar alle waarschijnlijkheid nooit ko men, maar het zou wel eens kun nen zijn dat zij grote aantallen kleine klanten verliezen, omdat die toch liever van de goedkopere diensten der direct writers ge bruik willen maken. Vergeet daarbij echter niet dat die neiging thans ook al volop aanwezig is. Ten aanzien van de assurantie tussenpersonen kan de vraag worden gesteld of zij zo veel waar de aan hun dienstverlening toe voegen, dat gebruikmaking van hun diensten nuttig en noodzake lijk is voor de kleine man, die een inboedel of een auto of een ple- zierbootje wil verzekeren. In de zakelijke sfeer zal de behoefte aan de diensten van vakbekwame tussenpersonen blijven bestaan. Wie een fabriek, een handelsbe drijf of een rederij goed en rede lijk wil verzkeren, zal wel de dien sten nodig hebben van een tus senpersoon die van wanten weet. Direct partij De NMB Postbank is geen direct betrokkene in het geschil. NN ge draagt zich zoals het behoort. Aegon probeert dat, hoewel de rookgordijnen waarmee het con cern haar bedoelingen probeert te verhullen niet sympathiek over komen. Als ik het raden mag, gaat de ftisie van NN en NMB Post- door Wim van der Meulen bank gewoon door en zal na het optrekken van de rookgordijnen de vrede in de verzekeringswe reld weer enigszins hersteld wor den. En op wat langere termijn zal Aegon de rijke vruchten kunnen plukken van de nu inderhaast in gekochte aandelen NN die na het effectueren van die fusie vermoe delijk een aardige koersstijging zullen vertonen, omdat de beleg gers dan tot het besef zullen zijn gekomen dat zij er uiterst verstan dig aan gedaan hebben om met de voorstellen van NN en NMB Post bank mee te gaan. werk, scholing en banenplannen. Het is niet mogelijk de looneisen op dit moment terug te schroeven. Dit heeft Stekelenburg gisteren gezegd in reactie op de discussie in het kabinet over het handhaven van de koppeling tussen lonen en uitke ringen. Het terugdringen van de looneisen tot uitsluitend de prijs compensatie (dit jaar geschat op 2,5 procent) bevordert de groei van de werkgelegenheid en vermindert het beroep op uitkeringen, waardoor de koppeling betaalbaar blijft. Het kabinet heeft volgens de FNV de kans op een centrale afspraak over loonmatiging voor dit jaar ver speeld door tijdens het Najaars overleg met de sociale partners niet in te gaan op het aanbod van de FNV om centraal 1 procent van de ruimte te reserveren voor 'goede doelen'. Bovendien zijn de cao-on derhandelingen nu al zo ver gevor derd dat het bijstellen van de loon eisen van gemiddeld 3,5 tot 4 pro cent niet meer mogelijk is. De christelijke vakcentrale CNV vindt het kabinetsvoorstel 'een ver kapte looningreep'. Als de lonen slechts gelijke tred zouden houden met de prijsstijging, gaan alle werk nemers er in koopkracht niet op vooruit. "Het voorstel betekent ook een regelrechte aanslag op het de centrale arbeidsvoorwaardenover leg en een terugkeer naar de cen traal geleide loonpolitiek", aldus het CNV. "Werkgevers en vakbewe ging hebben sinds 1982 bewezen zonder overheidsingrijpen zeer wel in staat te zijn een verantwoorde koers te varen". BLUE ARROW Drie toonaan gevende financiële instellingen en zeven personen moeten zich deze week voor de Londens rechtbank verantwoorden voor hun aandeel in de fraude rond een aandelenemissie van het Britse uitzendbureau Blue Arrow. Dit gebeurde bij de fusie met de twee keer zo grote collega Manpower tot de grootste uitzend organisatie ter wereld.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 5