Overspel broer Diana houdt Britten in ban Antichrist waiwjLü ■n'hlW'ÉUÊKÈ WOENSDAG 6 FEBRUARI 19911 In het begin van de jaren tach tig gingen in Nederland hon derdduizenden mensen de straat op om voor de vrede te de monstreren. Het waren de glo riedagen van Mient Jan Faber en het IKV. De politiek scheen geen oplossing te bieden voor de kernwapenrace, terwijl toch het hele menselijk bestaan op het spel stond, en daarom gaven tallozen gehoor aan de vredes oproep. Een groep demonstran ten ging gekleed in zwarte ge waden en had wit geschminkte gezichten. Soms luidden ze de doodsklok of voerden een hou ten kist met zich mee. Het tafereel deed denken aan de processie in de film "Het ze vende zegel" van de Zweedse ci neast Ingmar Bergman, waar in radeloze dorpelingen God smeken hen van de pestplaag te verlossen. In sommige kranten werd een vergelijking getrok ken tussen de angst voor de toe komst die er tegen het jaar 1000 onder het volk leefde en die nu, bij de nadering van het jaar 2000, wederom wijdverbreid was. Aan het eind van de negende eeuw groeide de vrees dat de Eindtijd, die na duizend jaar zou aanbreken, en waarover in de Openbaring van Johannes gesproken wordt, ophanden was. In allerlei rampen, zoals aardbevingen, hongersnoden, epidemische ziekten en over stromingen, zag men de tekenen van de naderende apocalyps. Maar ook in de opkomst van ti rannie, oorlog en de verbrei ding van zonden herkende men de voorspellingen van de pro feten. Menig despoot werd door de gelovigen voor de antichrist uitgemaakt. In de vredesmars, die in 1981 in Amsterdam werd gehouden. O 4-- Mr J j e Oerrit jan Zwier liepen weliswaar geen mee die benauwd waren voor kometen en zonsverduisterin gen, maar zij zaten wel degelijk in angst voor de kruisraket, de ozonlaag en de dioxine. Maar juist omdat ze zich niet wilden overgeven aan het machteloze doemdenken, liepen ze in de mars mee of zetten een kaarsje voor het raam. De demonstranten, die tegen de Golfoorlog ageren-, zien ook weer een toekomst vol dood en ondergang voor zich. De wit ge maakte gezichten, en het ta- bledu van in zwarte pijen ge hulde mannen met zeisen, zijn ook nu weer prominent aanwe zig. Hoewel het schrikbeeld van een kernoorlog tussen de twee supermachten op de achter grond gedrongen is, behoort de kans op een "nucleaire winter", als gevolg van een aanhouden de vuurzee in de Kuwaytse olie velden, tot de mogelijkheden. In een dergelijke winter is de tem peratuur op aarde tien graden gedaald en is zestig procent van de ozonlaag vernietigd. De ge volgen zullen gruwelijk zijn. Het menselijk bestaan op aarde is ook nu weer in het geding. Het zou mij dan ook met ver bazen als de vredesmarsen steeds meer een bijbels-apoca lyptisch karakter zouden krij gen. Alle elementen zijn daar voor eigenlijk voorhanden. In de Openbaring van Johannes wordt nadrukkelijk gesproken over de Eufraat als de plaats waar vier engelen, na het zesde bazuingeschal, losgelaten moe ten worden; in het daaropvol gende geweld van vuur, rook en zwavel zullen velen omkomen. En waar ligt het grote Babylon, moeder van de hoeren en van de gruwelen der aarde", dat in de apocalyps zo uitvoerig in beeld komt, anders dan in het land van Eufraat en Tigris, on geveer honderd kilometer van Baghdad? De Hoer van Baby- Ion staat in de bijbel voor alles wat in strijd is met het ware ge loof: "Zij is geworden een woon plaats van duivelen en een schuilplaats van alle onreine geesten". Dankzij haar hoererij zijn de kooplieden der aarde rijk geworden dat kunnen de fabrikanten, die het Iraakse be wind van gifgassen en de mo dernste wapens hebben voor zien, zich aantrekken. En de ware naam van de anti christ kan natuurlijk geen an dere zijn dan Saddam Hussein. De demonstranten, die nu nog door een achterhaald anti-Ame rikanisme worden bezield, zul len gaan inzien dat de zwarte piet naar de bunkerbewoner in Baghdad moet worden doorge speeld. De antichrist is volgens de overlevering iemand die lijdt aan grootheidswaanzin; hij is een valse profeet en een pseudo-Messias. Hoewel hij op het eerste gezicht een aimabele indruk maakt - en dat is bij de glimlachende kindervriend Saddam zeker het geval -is hij een wrede despoot, en als zoda nig een instrument van de dui vel. "Mark my words", zoals Wim Kan zei - Saddant Hussein is momenteel al de meest gehate man in het Westen, en dat zal al leen nog maar erger worden. wy 2/EH NU DAT DB LA AT.L STB RBSTBN VAN APART. HEID IN ZWO.AFRIKA aez/6 zjn te VERDW'JNtH. OU5 ZAL ER OOK IN 6 EEN ENKEL OP ZICHT MEER MER5CMIL ZJN, tuüen witte EN ZWAKTE MENSEN FRITS, 1 WBBT J/J WAT AAP- STRAPSN ZIJN J ROTTERDAM IGPD) De Noorse popgroep A-Ha geeft op donderdag 4 april een concert in het Haagse Congresgebouw. Het vanuit Engeland opererende trio trok vorige maand veruit het meeste publiek op Roek in Rioin het Maracana Stadion: ongeveer 200.000 bezoekers. De voorverkoop voor het eenmalige optreden in Nederland begint aanstaande zaterdag bij de bekende adressen. Maggiebezoekt 80-jarige Reagan WASHINGTON (DPA) De Amerikaanse oud-president Ronald Reagan is vandaag 80 jaar geworden. Hij ontvangt tijdens zijn verjaardagsfeestje in Beverly Hills 850 gasten die tussen 10.000 en 25.000 dollar neertellen als bijdrage aan de bouw van de Reagan-biblio- theek. Net als andere vroegere Amerikaanse presidenten wil Reagan aan het Amerikaanse volk een bibliotheek nalaten als monument voor zijn presi dentschap. Onder de gasten zijn de 'ijzeren dames' van de politiek en de showbusiness, Reagans beste Europese vriendin Margaret 'Maggie' Thatcher en Elizabeth Taylor. Bijna een jaar geleden mocht Reagan al een drie ton wegend stuk van de Berlijnse Muur in ontvangst nemen. Het drie meter lange en een meter dikke overblijfsel van het -symbool van de koude oorlog krijgt, net als andere gedenkwaardigheden uit het Reagan-tijdperk, een plek in de Ronald Reagan-biblio- theek. 'Mata Hari* gaat ondanks problemen door GRONINGEN (GPD) - Door een achterstand met betalin gen aan crediteuren verkeert de Nederlandse musical 'Mata Hari' in Financiële problemen. De voorstellingen gaan echter door. Marga Wagenaar, direc teur van Lancelot Produkties in Alkmaar, ontkent een ra diobericht dat de musical stopt. "We zijn bezig met de boekingen voor het nieuwe seizoen. Er staan inmiddels 15 op de speellijst. Intern wordt gewerkt aan een reddings plan", aldus mevrouw Wage naar. "We annuleren niets". 'Mata Hari' op tekst van Rients Gratama, kreeg voor het merendeel waarderende recensies. De voorstellingen in Den Bosch, Arnhem, Ber gen op Zoom en Roosendaal waren uitverkocht, terwijl Hoorn een extra avond bestel de. Marga Wagenaar is overi gens teleurgesteld in de hou ding van de theaterdirecties. Ze had na de première meer bijboekingen verwacht voor "dit goede, nieuwe Neder landse prodükt dat op eigen middelen drijft. Half maart beslissen we over doorspelen in het seizoen '91-'92. Daar voor zijn minimaal zestig voorstellingen nodig". Muziek uit 'goede tijden' op de plaat HILVERSUM - Platenfirma Phonogram is ingehaakt op het succes van de Nederland se dramaserie 'Goede tijden, slechte tijden' en heeft een single uitgebracht met daarop de muziek van de serie. In de Surpriseshow van Henny Huisman, (morgen, RTL 4, 20.27 uur) wordt het lied voor het eerst live ten ge hore gebracht. Music 13 (15) All this time - Sting - 4 1) Ice ice baby - Vanilla Ice Emi Bovema 14 8) Polydor Don't worry - Kim 22 (31) b (11) Innuendo - Queen - Appleby - EMI Bove- 23 (25) EMI Bovema 6 9) Gofo it (heart and fi 15 (20) Coming out of the 24 (16) re) Joey B Ellis Ty- dark - Gloria Estefan nette Hare - EMI Bo- - Sony Music 25 (24) 7 All together now - The 16 (29) Love let love - Tony Scott - CNR Farm - Zomba 17 (12) Sadeness - Enigma - 26 (17) 8 (13) Wicked game - Chris Virgin Isaak - Phonogram 18 (30) Liefde voor muziek - 27 (21) 9 6) To love Somebody - Jimmy Somerville - Phonogram Raymond van het Groenewoud - EMI Bovema 28 W 3) Maar vanavond heb ik hoofdpijn - Hanny - Telstar 19 (36) Give peace a chance - Sean Lennon Friends - Virgin 29 (34) 11 b) Mary had a little boy - Snap - Ariola 20 (14) All the man that 1 need - Whitney Hous 30 12 (18) Can't help myself - 2 ton - Ariola brothers an the 4th 21 (19) Lekker swingen met 31 (33) floor - Indisc die hap - Hans Ver- snel - CNR Cry for help - Rick As- tley - RCA Where are you baby - Betty Boo - Indisc Sucker dj (remix) - Dimples D - IMC/ERD Wij weten wel hoe laat het is - De Deur zakkers - Ariola Domino - Clouseau - CNR Are you dreaming- Twenty 4 Seven - Sound Products 3 a.m. eternal - KLF - Indisc Someday - Mariah Carey - Sony Music Because I love you - Stevie B - Sound Pro ducts Goade vanaovond mee stappe - Van alles we - CNR 32 Money talks - AC/DC - Warner Music 33 Bring your daughter to the slaughter - Iron Maiden - EMI Bove- 34 Can I kick it - A Tribe Called Quest - Zomba 35 All true man Alexander O'Neal - Sony Music 36 (22) Pray - MC Hammer - Emi Bovema 37 Mercy mercy me/I want you - Robert Palmer - EMI Bovema 38 (32) De kreten kraker - Franky Boy - Telstar 39 (35) Solsbury hill - Peter Gabriel - Virgin 40 (27) Mamma, 'k wil een man hè! - Jody Sin gers - Dino Music Cees van Zweeden LONDEN De Britten kun nen, na de scheidingsperike len van prinses Anne, we- 'sehandaal' met een konink lijk tintje. Burggraaf Char les Althorp (26). de broer van prinses Diana en dus de zwa ger van de toekomstige Brit se koning, heeft aan de pers opgebiecht dat hij. nog maar pas getrouwd, een slippertje heeft gemaakt met een vroe gere vriendin. Althorp kreeg vorige week een telefoontje van een journalist van het boule vardblad News of the World. De krant was bezig aan een verhaal over zijn persoonlij ke leven, zo kreeg hij te ho ren. Een ex-vriendin, Sally Ann Lasson. had een ver slaggever verteld over haar romance met hem. Had de burggraaf wellicht behoefte om daarop te reageren? Een lichte paniek maakte zich aanvankelijk van Charles Althorp meester maar de burggraaf besloot tot de te genaanval over te gaan. Als het verhaal dan toch gepubli ceerd moest worden, dan maar liever zijn versie daar van. Charles Althorp belde Nigel Dempster op, een be vriende columnist van het dagblad Daily Mail. Zou het wellicht zinnig zijn als hij. Alt horp, zijn verhaal aan de Daily Mail vertelde ten einde de News of the World een slag voor te zijn? Dat achtte Demp ster uitermate zinnig. De volgende dag lag het nieuws op straat. De Daily Mail wijdde er de gehele voor pagina aan, onder de kop 'De affaire die bijna mijn huwelijk vernietigde'. En de Sun, die het verhaal uit de Daily Mail overnam, schreef: 'Di's broer: Ik heb mijn bruid bedrogen'. Ontmoeting Niet wetend welke details Sal ly Ann Lasson aan de News of the World had verkocht (voor 16.000 gulden), deed Charles Althorp voor alle zekerheid een gedegen verklaring uit gaan over zijn seksuele esca pade met de langharige schoonheid. Hij gaf toe dat hij in september 1988, dus voor zijn huwelijk met fotomodel Victoria Lockwoord, een 'nachtelijke ontmoeting' had gehad met Sally Ann. Hoewel er geen sprake was van een ro mance werd Sally Ann 'ont zettend jaloers toen ik mij met Victoria verloofde en haar trouwde'. Vijf maanden later kreeg de jeugdige Charles Althorp ech ter het gevoel dat zijn huwe lijksboot op de klippen was gelopen. Hij belde Sally Ann Burggraaf Charles Althorp en zijn vrouw Victoria: pertje van Charles begon hun relatie prompt weer ee lijn te vertonen. weer op. "Het was een stom me zet", zo zei Althorp in de verklaring, "maar ik dacht dat zij, met een mislukt huwelijk achter de rug, mij misschien zou kunnen helpen". De hulpverlening vond plaats in Hotel Le Balzac in Parijs. Daar, op 28 maart 1990, maakte hij zijn slippertje met Sally Ann, een ervaring die hem naar eigen zeggen zo slecht beviel dat hij de volgen de morgen gelijk weer terug vloog naar Londen. Eenmaal bij zijn wettige echtgenote, voltrok zich een klein wonder. Victoria en hij hadden een goed gesprek, waarna hun re latie prompt weer een opgaan de lijn begon te vertonen, "zo danig dat we vandaag, een maand na de geboorte van ons eerste kind, weer hevig ver liefd op elkaar zijn", aldus Charles Althorp in zijn verkla ring. Schandaal Binnen luttele dagen na het onheilspellende telefoontje van de News of the World, wist de broer van Lady Di zich het middelpunt van een schandaal dat met het uur gro ter werd. Wat de jeugdige burggraaf echter niet wist, was dat News of the World nog niet had besloten om het verhaal van Sally Ann daad werkelijk te publiceren. Als Althorp niet onmiddellijk in paniek was geraakt zou het verhaal wellicht nooit in de krant zijn gekomen. Toen Charles Althorp zijn tegenaanval lanceerde met een gedetailleerde persverkla ring, moeten ten kantore van de krant enige champag neflessen zijn ontkurkt. Niets kon de hoofdredacteur nu nog van publikatie weerhouden, en afgelopen zondag glim lachte Sally Ann de 24 miljoen lezers van de krant dan ook vanaf de voorpagina toe onder de wenende kop: 'Di's broer gebruikte mij als zijn seks- speeltuig'. De eerste vijf pagi na's van de krant waren ge wijd aan het opwindende ver haal van Sally Ann, en een van de journalisten zei zaterdag nacht: "God zij dank dat er vandaag niks in de Golf is ge beurd. We zouden er geen ruimte voor hebben gehad". 1 2) Knockin' boots - Can- dyman - Sony Music 2 4) Gonna make you sweat - C C Music Factory - Sony Music 3 (10) Crazy - Seal-Warner I

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 22