spo0Rrrv wim r/iaKTiJ IFVI Kortsjnoi te slim voor Sax FOLKLORE OP WARMONDSE IJSBAAN Schaatsers blij met NK op natuurijs in Anke veen Recordhouder honkslagen geweerd uit Hall of Fame Routinier in kwartfinale Den Broghem maakt indruk Ploeg Raas sterk van start WOENSDAG 6 FEBRUARI 1991 1"'Jfriar- Deze 'boer' deed het niet met WARMOND - Houten schaatsen zijn uit de mode. Dat bleek gister avond op de Warmondse landijs- baan, waar deelnemers aan kort- baanwedstrijden grote moeite had den om zich staande te houden op de voorlopers van de wedstrijd- schaatsen van tegenwoordig. Sprin ters die op stalen Noren niet uit hun evenwicht te krijgen zijn, smakten over een afstand van nog geen 160 meter soms meerdere malen tegen het ijs. Zelfs in de finale bij de mannen slaagde René Vergeer, die met een reglementaire achterstand was ver trokken, er niet in om overeind te blijven. Zijn tegenstander Theo- door Leenen, eveneens van de hon derdjarige Warmondse ijsclub, kwam daardoor wel heel gemakke lijk aan de overwinning. Eén van de grootste kanshebbers, de jeugdige Francisco Cortes, kreeg al in de eerste ronde met tegenslag te kampen. In zijn rit tegen Pascal Vergeer brak zijn houten schaats, waardoor de winnaar van de korte- baanwedstrijden in Hoogmade in zijn eigen woonplaats meteen was uitgeschakeld. De Finale bij de vrouwen ging tus sen twee generaties Vergeer. Doch ter Wendy versloeg haar moeder Carla. Hun nichtje Monique maakt het familiefeest compleet met een derde plaats. Bij de oudste en wel licht meest bedreven mannen, de 35-plussers, ging Jan Lubach Jaco Vredenborg en Jan van Dijk vooraf. redactie: Rob Onderwater, Rob van der Zanden MIDWOLDA (ANP) - De mara thonschaatsers zijn verheugd met Ankeveen als plaats van handeling van de strijd om de Nederlandse ti tel op natuurijs. De race over hon derd kilometer zou aanvankelijk over enkele weken op de Plansee in Oostenrijk worden gehouden. "We krijgen nu weer de gelegen heid onze sport maximaal onder de aandacht te brengen", zei Yep Kra mer gisteren na afloop van de door Edward Hagen gewonnen mara thon in Midwolda. "Een kampioen schap in Ankeveen spreekt bij de mensen meer aan dan ergens in het buitenland. Dit hebben we gewoon nodig". Richard van Kempen, ploegge noot van Kramer, woont op twintig kilometer afstand van Ankeveen en kent het parcours goed. "Ik heb er al getraind. Het is een mooi traject. Voor mij zijn Edward Hagen. Piet Kleine en Lammert Huitema de fa vorieten". Van Kempen dicht zichzelf geen favorietenrol toe. "Ik wil natuurlijk graag winnen, vooral omdat ik vorig jaar op de Plansee als tweede ein digde achter Erik Huizebosch. Maar de top is breed". Evert van Benthem, winnaar van de laatste twee Elfstedentochten, heeft al vier dagen op natuurijs ge staan. Als vanouds is hij in februari goed in vorm. "Maar ik behoor niet tot de favorieten. Ik ben maar een subtoppertje. Het is wel mogelijk dat ik ineens een superdag en het nodige geluk heb". Dries van Wijhe, kampioen van Nederland in 1986 in Giethoorn, noemt Lammert Huitema, Piet Kleine, Richard van Kempen, Yep Kramer en Edward Hagen als de voornaamste kanshebbers. De rou tinier is blij met de titelstrijd in ei gen land. "Ik heb altijd gezegd dat het kampioenschap in Nederland thuishoort en niet op een of ander baantje in het buitenland. We heb ben er vier seizoenen op moeten wachten. Eindelijk is het weer zo- Het kampioenschap in Ankeveen is het laatste van Van Wijhe. Hij gaat het volgende seizoen bij de vetera nen zijn sportloopbaan afbouwen. In alle stilte heeft hij vorige week zaterdag in Amsterdam zijn laatste wedstrijd op kunstijs in de A-klasse gereden. "Het gaat niet meer zoals papa eigenlijk wil. Ik blijf wel op na tuurijs rijden. Dat is het mooiste. Ik kom in Ankeveen niet meer in beeld, maar hoop dat de jongens er een spektakel van maken". Omdat de vorst in Nederland het mogelijk maakt morgen in Anke veen het nationaal kampioenschap marathon rijden op natuurijs bin nen de grenzen te houden, is de Ne derlandse titelstrijd van 26 februari op de Plansee van de baan. Wel bestaat de mogelijkheid dat de tocht, over 100 km, als gewone marathon op de agenda blijft staan. Hans Brand, voorzitter van de ma rathon-commissie van de KNSB, verwacht echter niet dat de rijders dan nog veel animo hebben naar Oosterijk af te reizen. Op 15 februari valt de beslissing over het doorgaan van de tocht. IJs en weder dienende zullen vol gende week in de provincie Gronin gen twee schaatsklassiekers wor den verreden. Voor woensdag 13 fe bruari staat de Oldambtrit over ze ventig kilometer met start en finish in Scheemda op het programma. Een dag later is Baflo het vertrek en eindpunt van de Noorderrondrit over honderdvijftig kilometer door Noord-Groningen. Winst Siemerink TELFORD Jan Siemerink heeft de kwartfinales bereikt van het Challenger-toernooi in het Engelse Telford. De Rijnsburgse tennisser za'; zijn tegenstander, de Engelse Davis-Cupspeler Danny Sapsford wegens een schouderblessure opge ven. Michiel Schapers werd in de eerste ronde uitgeschakeld. De Sovjetrussen Artoer Joesoepov en Sergej Dolmatov hielden elkaar opnieuw in evenwicht. Beide spe lers wonnen met de witte stukken. Zij treffen elkaar woensdag op nieuw twee keer in de tweede ver lenging met versneld tempo. Is er dan nog geen beslissing gevallen dan wordt er geloot. Het. prijzengeld van 26.000 gulden per tweekamp was zondagavond al eerlijk gedeeld. Kortsjnoi werd de vijfde speler, die zich bij de laatste acht kandida ten voor de wereldtitel voegde. Ana toli Karpov was van de eerste ronde vrijgesteld. Jan Timman plaatste zich in Sarajevo ten koste van de Duitser Robert Hübner, De Indiër Anand won in Madras van de Sov jetrus Drejev en de Sovjetrus Ivantsjoek verpletterde in Riga zijn landgenoot Joedasin. De tweekampen Short - Speel man (Londen) en Nikolic - Gelfand (Sarajevo) zijn nog niet beslist. De loting voor de kwartfinales (vanaf 10 augustus in Brussel) wordt begin maart tijdens het toernooi in Lina res gehouden. Het schouwspel in de kille sport hal De Moriaan, ontdaan van de an ders zo karakteristieke schaaktafels voor de bedrijvige tienkampers, had iets grotesks. Helemaal aan de zijkant, op een podium, zaten de grootmeesters vlak naast elkaar, met op afstand een stuk of vijftig schaakfans die het zenuwslopende gedoe van nabij wilden meemaken. Ook grootmeesters als Seirawan, Salov, Sosonko, Toekmakov, Tim man (alleen de eerste partijen) en dammer Sijbrands volgden de strijd op de voet. Op de 'gezinsstoel tjes' keken drie eega's handenwrin gend toe. Een kuch, gekraak van de verwarming, een klapperend raam, een overkomend vliegtuig, alles klonk in de stilte als een kanon schot. Het speeltempo was drastisch aangepast: van veertig zetten in twee uur naar zestig zetten in drie kwartier per speler. Voor alle zeker heid waren twee arbiters, Goud en Van Beekum, ingehuurd om te zor gen dat de regels werden nageleefd. Met het rode boekje The official laws of Chess binnen handbereik. Afgesproken was, dat de spelers na de eerste stresspartij twee uur mochten bijkomen. Kortsjnoi stal duidelijk de show. Het publiek genoot ervan en gun de de veteraan een dankbaar ap plausje toen Sax na 49 zetten in de eerste partij de tijd overschreed. Een veel betere stelling had hij laten verzanden. Kortsjnoi kon zich zelfs veroorloven zich in de bedenktijd van Sax terug te trekken voor wat trekjes aan een sigaret. Joesoepov had toen al lang gedecideerd van Dolmatov gewonnen. Nog steeds stram van de jicht strompelde hij als een oude man naar zijn hotel voor een rustpauze. In beide 'uitwedstrijden' lieten de spelers het aankomen op razende vluggertjes in tijdnood. Het inmid dels wat uitgedunde publiek hield de adem in terwijl de vingers van de hoofdrolspelers beurtelings de stukken en de knoppen van de on barmhartig voorttikkende klokken beroerden. Geïrriteerd Bij Sax - Kortsjnoi ging er intussen van alles mis. De Hongaar overzag op de 48ste zet dwingende winst. Hij raakte steeds meer geïrriteerd, mopperde dat Kortsjnoi zijn zetten niet noteerde (wat wel was voorge schreven) en liet zich meevoeren in een lawine van vrijwel niet te vol gen zetten. Toen de vlag van Sax viel greep de arbiter in om de zaak te recon strueren. Er bleken niet minder dan 79 zetten gedaan te zijn, zodat de tijd verder geen rol meer speelde. Tot afgrijzen van Sax was de over gebleven stelling totaal remise. Hij deed zuchtend nog wat zetten, maar berustte even later in het onvermij delijke. Een hand aan Kórtsjnoi kon er niet meer van af. "Wat een ramp", foeterde hij. "Ik had wel vier partij en in de tweekamp kunnen winnen. Waarom schrijft Kortsjnoi zijn zet ten niet op. Dat scheelt hem kostba re seconden. Had ik maar officieel geprotesteerd tijdens de partij. Nu is alles voor niets geweest". SCHAATSKALENDER WEDSTRIJDEN Woensdag 6 februari: Ammerstol: 19.00 uur. gewestelijk kampioen schap langebaan vrouwen B en C. 01825-1806 Lekkerkerk: 13.00 uur. gewestelijke kampioen schap kortebaan mannen, neo-semoren, junioren A, 01805-1317 Nieuw-Lekkerland, 18.30 uur, Zuid-Hollands kam pioenschap langebaan jongens A, 01848-2688 Molenaarsgraaf 20.00 uur, korte baan vrouwen, 01844-1388 Spaarndam, 19.00 uur, gewestelijk kampioen schap korte baan Noord-Holland/Utrecht, man nen, jongens A Koudekerk open kampioenschappen voor jeugd (16.00 uur) en senioren (19.00 uur) Donderdag 7 februari Nieuwkoop- 20.00 uur, districtskampioenschap pen Aar en Amstel, afvalwedstrijden, Koudekerk aan den Rijn- 20.00 uur, afvalwedstr.jd, mannen en veteranen, 01714-12387 Ter Aar: 14 00 uur, gewestelijk kampioenschap Zuid-Holland, super sprint, mannen, 01722-2247 Moordrecht: 20 00 uur, korte baan mannen, 01827-3919/4100 Warmond 19.00 uur burgemeester Hendrikx Vlaar wisseltrofee TOERTOCHTEN Woensdag 6 februari Wilnis: 10.00 -14 00. Hart van Hollandtocht, 15-30 Den lip, Oostzaan, llpendam: 10.00 - 14.00, Wa terland Westtocht, 30 t/m 120 km Ter Aar: 10.00, Plassentocht, 10 t/m 90 km, 01722-2247 Stolwijk: 10.00 - 15.00, Lansingtocht, 25 t/m 100 km, 01824-1302 Bleiswijk. 09.00, Molentocht de Rotte Meren, 10 t/m 150 km, 01802-2208/1505, 01892-15605 GARDANNE (ANP) - Edwig van Hooydonck heeft Jan Raas de eer ste zege in het wegseizoen bezorgd. De Belg zegevierde gisteren in Gar- danne tijdens de openingsprijs van de Week van Besseges. In de sprint versloeg Van Hooydonck zijn land genoten Pierre Dewailly en Herman Frison. De eerste rit van de Ronde van Andalusie ging naar de Span jaard José Luis Villanueva. Hij was de Nederlander Jan Siemons uit de ploeg van Cees Priem te slim af. Van Hooydonck lette goed op toen veertig kilometer voor de streep een serieuze uitval plaats vond. Tien renners slopen weg uit het peloton. In Gardanne was de voormalige winnaar van de Ronde van Vlaanderen veruit de sterkste in de eindsprint. In de Ronde van Andalusie (Ruta del Sol) greep Siemons net naast de zege. Eén kilometer voor de finish Jan Reker maakt seizoen af bij Roda KERKRADE (ANP) - Jan Reker maakt het seizoen af bij Roda JC. De trainer, die eerder deze week be kend maakte dat hij opstapt bij de eredivisionist uit Kerkrade, maakte dit gisteren bekend. Willy van der Kuylen, de afgelopen jaren de vaste assistent van Reker, heeft nog geen beslissing over zijn toekomst geno men. Stemmingmakerij De clubbladredactie van RCL en trainer Theo de Waard komen niet bij elkaar op de koffie. Dat wordt wel duidelijk in de laatst verschenen editie van de Rood witter. Daarin neemt auteur Cees Mentink het op voor Marcel Bras- ker, die door zijn trainer uit het eerste elftal van de derdeklasser is verbannen: "Als er cursussen psychologie voor trainers zouden bestaan dan zou de penningmeester gewoon een bedragje moeten vrijmaken. Goed bestede munten". Verderop in het (bepaald niet actuele) blad pleit ene Rob van der Zwan voor de komst van een nieuwe trainer. Met andere woor den: wegwezen met die De Waard. Van der Zwan heeft in middels zijn zin gekregen, want de Ridderkerker wordt afgelost door Jan Kroese, de huidige oe- fenmeester van Ter Leede. Krasse taal allemaal, nota bene gedebiteerd vanuit eigen Leider- dorpse kring. Da's zelfs binnen de weerspannige voetbalwereld nogal ongebruikelijk. Maar niet bij RCL, heeft trainer Theo de Waard tot zijn grote ergernis on dervonden. De trainer: "Pure stemmingmakerij. En ik weet ook wie daarvoor verant woordelijk is. Cees Mentink. Ik blijf me steeds maar verbazen dat die man zijn gang mag blijven gaan. Ik heb daarover mijn onge noegen kenbaar gemaakt bij het bestuur, maar dat doet niets". Dat is niet verwonderlijk, want RCL heeft helemaal geen be stuur. Tijdens een geruchtma kende vergadering op 20 decem ber voelde voorzitter Peter Loes- berg zich in zijn eer en goede naam aangetast en hij stelde zijn zetel prompt beschikbaar. Tot de installatie van een nieuw bestuur handelt Loesberg de zaken netjes af, daarna legt hij alle werkzaam heden (en dat zijn er niet weinig) neer. Volgens Theo de Waard hebben de Leiderdorpse perike len zeker zijn weerslag op de pres taties van het eerste. Maar de trai ner weigert in details te treden. "Er moeten nog prijzen ver diend worden. Maar te zijner tijd geef ik wel opening van zaken. Hei zal duidelijk zijn dat het bij RCL niet allemaal op rolletjes loopt. En de basis om goed te pres teren valt daarmee weg. zo werkt dat nu eenmaal in de voetballerij. Verschrikkelijk jammer, want sportief gezien ging het goed. We hebben al een periodetitel". Tegen die achtergrond is het vreemd dat De Waard het veld ontsnapte Villanueva uit een groep je van vier coureurs. Hij hield zes se conden op Siemons over. Peter Pie- ters werd vijfde. Karin kania krabbelt terug DRESDEN (SID) - Karin Ka nia ziet af van een comeback in het schaatsen. De winnares van drie Olympische en elf wereldti tels heeft dit gisteren in haar woonplaats meegedeeld. De 29-jarige Duitse heeft eni ge tijd overwogen terug te keren op de sprintonderdelen. Zij stopte in 1988 na de Olympische Spelen in Calgary, waar ze werd overtroefd door Yvonne van Ge- nnip. Zij heeft intussen een baan aanvaard bij een verzeke ringsmaatschappij. STOCKHOLM (SID) - Wereld kampioen Zweden heeft in de eer ste wedstrijd van de finale van de Superliga een verrassende neder laag geleden tegen Duitsland 3-4. De Zweden konden gisteren in Stockholm niet beschikken over wereldkampioen Jan-Ove Waldner en Jorgen Persson Europees kam pioen Mikael Appelgren, die de Top moet ruimen. De trainer wilde Avel blijven, maar het bestuur, of wat daar voor doorgaat, zegde de oefenmeester de wacht aan. De Waard: "Ik vind het ook allemaal maar vreemd. Ik heb het bestuur daar om om een schriftelijke motivatie van het ontslag gevraagd. Ik heb nog niets mogen ontvangen". Kennelijk laat het RCL-bestuur die netelige kwestie afhandelen door de clubbladredacteuren. Rob van der Zwan stelt in zijn stukje dat 'de selectie alweer drie seizoenen onder de hoede van De Waard actief is. Clichématig mag je dan spreken van 'het wat op el kaar uit gekeken zijn'.' Piet Selier, met Cees Mentink redactioneel verantwoordelijk voor De Roodwitter, betreurt de plaatsing van het stukje van Van der Zwan: "Dat had ik zeker niet zo door gegeven, want wie is Rob van der Zwan om zo over de trainer te oor delen. Cees Mentink heeft dat zo geplaatst en hij en de trainer zijn geen vrienden. Vandaar. Maar de bewering van De Waard dat wij aan stemmingmakerij doen. vind ik overdreven. Ik geef toe dat hij het voor zijn kiezen heeft gehad. Maar daar moet-ie maar tegen kunnen. Hoge bomen vangen nu eenmaal veel wind". Poppenkast (2) Wist Hennie de Klerk vorige week. op het moment dat hij zijn vertrek bij Lugdunum aankon digde. nu wel of niet dat hij de nieuwe trainer van Docos zou worden? De trainer beweert in de krant van vorige week op deze plaats van niet: "Ik heb het clean gespeeld door Lugdunum officieel op de hoogte te stellen en op dit moment heb ik nergens een contract als trainer getekend". Getekend niet, maar een dag voor de vergadering in de Kikker- polder was de oefenmeester wel mondeling akkoord. Voorzitter Wijnen van Docos beweerde vori ge maandag immers 'rond te zijn met een trainer', maar de naam mocht pas donderdag naar buiten worden gebracht. En in de wereld van rechtsprekerij is ook een mondelinge afspraak officieel. Lugdunum-praeses Phil Ver- straaten weet het allemaal niet meer. Hij verkeerde net als de spelers vorige week in de veron derstelling dat er nog wat viel te 'repareren' (De Klerk had immers een tweejarig contract), maar de schade was bij voorbaat onher stelbaar. LEIDEN Mede door de afwezig heid van Alphenaar Steven Toal, die de voorgaande twee edities opermachtig was. hebben de Leidse snookerspelers zich tijdens de der de ronde om het open kampioen schap van Leiden in de Center Snooker Club eindelijk gemanifes teerd. Met name Sjaak den Brog- hem kon de stijgtnde lijn van de laatste maanden doortrekken en via Ron van Oosten (2-0), John Lepe laar (2-1) en André Vuyk (2-1) de fi nale bereiken. De Hagenaar Hiran Perera, die op weg naar de eindstrijd geen enkele frame had afgegeven, was daarin echter te sterk. Hij won de eerste reeks vrij gemakkelijk van Den Broghem, die duidelijk leegge- speeld was (80-16). Ook de tweede frame leverde geen problemen op (62-25). Leidenaar Frans Breddels bereik te de laatste acht van het landelijke C-rankingtoernooi in de Snookerij. Hij deed dat onder meer door in de achtste finales het Warmondse ta lent Pascal van Westerop uit te schakelen met 2-1. De eindzege van het toernooi ging uiteindelijk naar René Dikstra, die m de finale Wil lem Mol duidelijk terugwees: 3-0. De 15-jarige Liesbeth Graner zorgde voor een enorme verrassing door de finale van de elfde ronde van het toernooi om de Rijnlandbo kaal te halen. Graner, pas enkele maanden geleden begonnen met snooker, moest daarin de eer laten aan Job Bavelaar: 2-3. Daarvoor schakelde zij onder meer Walter Scheltens en Robert Straver (2-1) uit. Bavelaar bereikte de eindstrijd dank zij een overwinning op Daan Hoekstra (2-0). Voor de tweede ver rassing zorgde Hans Vreeburg door de \*rliezersronde in zijn voordeel te beslissen tegen Johhny Walker. Adrie Stoffels was de sterkste in de finale van de 16de ronde om het open kampioenschap van War mond. Hij versloeg m een adembe nemend duel in Snooker Center Jummbo Frank Bunders met 3-2. De beslissende frame eindigde met een 'black ball situatie'. Stoffels had de eindstrijd bereikt ten koste van Richard Tegelaar (2-1), terwijl Bun ders Jan van der Berg met dezelfde cijfers had verschalkt. De verlie- zersronde werd een prooi voor Mar tin van der Klugt, die Christine Ko- nig met 2-1 de baas bleef. Twaalf in Den Bosch geblesseerd liet schieten, kwam alleen in het dubbel en gemenddubbel uit. Zon der succes. Jorg Rosskopf zorgde voor het beslissende vierde punt. Erik Lindh, zondag nog winnaar van de Top Twaalf, ging met 19-21 21-16 15- 21 onderuit. De return is op 13 maart in Hannover. "Tsja, het is allemaal een tikkel tje vreemd. Op dit moment is het met interessant meer, maar het komt allemaal heel vreemd op mij over. De wijze waarop hij het heeft gespeeld, verdient ook de schoonheidsprijs niet. Ik heb het donderdag van voorzitter Wijnen moeten horen dat De Klerk bij Do cos aan de slag gaat. Van hemzelf heb ik nog niets vernomen". Het aanstaande vertrek van de trainer heeft de boel in de Kikker- polder aardig in de war gestuurd, omdat de clubleiding er voetstoots van uit ging dat De Klerk zich aan zijn tweejarige contract zou houden. Het rijtje werkzoekende trainers dat zich aan de poort van de groenwitten heeft opgesteld, is groter dan ver wacht, maar geschikte kandida ten zijn volgens Verstraaten niet één-twee-drie voorhanden. "We zoeken een vent die de lijn van De Klerk doortrekt. Want hoe je het ook wendt of keert, hij is een goede trainer en ik vind het nog steeds verdomd jammer dat-ie weggaat. Begrijpen doe ik het nog steeds niet. Zijn ambities reiken verder dan Lugdunum. Maar, u.-at heeft Docos wel wat wij niet heb ben? Je kunt het ook omdraaien en zeggen dat De Klerk het bij Lugdunum nooit heeft kunnen waarmaken. Hij heeft altijd ge roepen dat wij in de eerste klas thuishoren, maar voorlopig is-ie gedegradeerd en geen enkele keer kampioen geworden". Boos op Docos is Verstraaten niet. Daar is trouwens geen enke le reden toe. nu De Klerk zichzelf heeft aangeboden bij de derde klasser. De trainer zelf weigert een direct antwoord op de vraag op wie het intiatief heeft geno men hijzelf of Docos. De Hazers- woudenaar, na een lange stilte: "Eh, de sollicitatieprocedure is niet volgens de gebruikelijke ma nier gegaan". Maar wie heeft nu het eerst con tact opgenomen? "Laten we het zo zeggen. Er is over en weer contact geweest". We stoppen met het spelletje 'hoe leid ik de vragensteller om de tuin'. Voorzitter Wijnen van Docos is minder geheimzinnig "Wij hebben het netjes gespeeld. Op initiatief ran De Klerk zijn we pas gesprekken gaan voeren". Phil Verstaaten daarop "Is het werkelijk zo dat De Klerk zelf heeft gesolliciteerd Nou ja. het zal voor mij allemaal moeilijk te bewijzen zijn. Het gaat kennelijk zo in die trainerswe reld. Raar vind ik het allemaal Katwijker Kees Haasnoot heeft het derde pooltoernooi in het Kat- wijkse The Pocket voor zich opge ëist. Hij nam daarmee in het klasse ment de eerste plaats over van Am sterdammer Koos Scheurer Dennis Bouman. de verliezend finalist, steeg naar de tweede plaats. NEW YORK (RTR) Pete Rose, als speler van de Cincinnati Reds en de Philadelphia Phillies zeventien keer gekozen voor de All-Star wedstrijd, zal geen plaats krijgen in de Hall of Fame van het Amerikaanse honkbal. Maandagavond besloten de twaalf aanwezige bestuursleden van de or ganisatie die de 'relikwieen' uit het Amerikaanse honkbal koestert, het voorstel tot benoeming van de recordhouder in het aantal honkslagen zelfs niet in ovérweging te nemen. Rose is in ausgustus 1989 door de toenmalige directeur van het Ameri kaanse honkbal, A. Bartlett Giammatti, voor het leven uitgesloten nadat onderzoek had uitgewezen dat hij als manager van de Reds betrokken was bij het wedden op wedstrijduitslagen. De 49-jarige oud-speler en manager is in januari uit de gevangenis ont slagen nadat hij een straf van vijf maanden had uitgezeten wegens belas tingontduiking. Hij is nu bezig met het uitvoeren van de bijkomende straf: 1000 uur dienstverlening op scholen in Cincinnati. Het bestuur van de Hall of Fame motiveerde zijn eenstemmige besluit met de verklaring dat een honkballer die voor het leven is uitgesloten, on mogelijk kan worden onderscheiden met de hoogste eer die een honkbal ler ten deel kan vallen. "Zou Rose echter zijn rechten terugkrijgen", stelde voorzitter Ed Stack, "dan zal een nieuwe kandidatuur van hem zonder meer in overweging worden genomen". De organisatie van Amerikaanse honkbaljournalisten, die sinds een hal ve eeuw de kandidaten voor de Hall of Fame voorstelt, is het niet eens met de afwijzing van Rose. Volgens de pers is het bestuur van de Hall of Fame buiten zijn boekje gegaan. Mike Schmidt, oud-ploeggenoot uit het kam pioensteam van 1980 die wel op een plaats in de Hall of Fame kan rekenen, heeft het opgenomen voor Rose."Hij is gestraft en heeft zijn schuld aan de maatschappij voldaan. Pete heeft toegegeven dat hij fout is geweest. Het doet mij pijn dat men hem niet wil rehabiliteren". Verrassend Duits tafeltennissucees WOENSDAG 15 15-16 00 BBC 2 Snooker BSH-Mas- toernooi in Wembley 16 30-18 00 Sportnet VS Pro Boksen 17 00-18 10 BBC 2 Snooker B&H-Mas- ters toernooi in Wembley 17 30-1000 EURO V/K C.rcuS 10 00-18 30 EURO WK Gewichtheffen 18 00-19 00 Sportnet American Football terugblik op het seaoen van Notre Dame •n 1990 .10 20-18 50 TV 5 Montagne a<p.n.sme 18 30-19 00 EURO Eurosport News 19 00-20 00 EURO Trans World Sport 19 00-21 00 Sportnet VS PGA GoM 20 00-21 00 EURO Sk. Report 20 00-22 00 BRT 2 Sportavond 21.00-22 00 EURO Boksen. 21.00-23 00 Sportnet Boksen. 21 26-22 00 Ned 3 Studio Sport. 22 00-23 00 EURO World Champions hips Darts 22.15-22 20 Super Sports News 22 15-22 30 Ned 3 Studio Sport Journaal 23 00-00 00 EURO WK handbal voor vrouwen m Seoul. 23 00-01 00 BBC 1 Sportsnight met voetbal (Kameroen-Engeiand). snooker (B&H-Masters loemoot m Wembley), cr.cket (Australiè-Engeland) en rugby (vooru.tbi.k op de Challenge Cup) 23 00-01 00 Sportnet NHL IJshockey 00 00-00 30 EURO Eurosport News 00 30-01 00 EURO Hoogtepunten mt h 01 00-02 00 EURO Internationaal Indoor Voetbaltoernooi in Bercy (Parijs) 01 30-02 00 Sportnet Hoogtepunten uit het Spaanse voetbal DONDERDAG 08 00-08 15 Sportnet Sport urt Spenie 08 15-09 30 Sportnet Bowlen 08 30-09 00 EURO Eurobc». 09 00-10 00 EURO WK handbal voo vrouwen in Seoul 09 30-11 00 Sportnet VS Pro Boksen 10 00-11 30 EURO WK Langlaufen voo 1990 11 30-12 00 EURO Eurobics 12 00-12 30 EURO WK synchroon zwemmen n Perth 12 00-14 00 Sportnet Snooker Steve Da- viS-Gary W.i» 12 30-14 00 EURO Australische Tenn.* kamp-oenschappen voor mannen 13 45-14 15 D'd 3 Sport-Platz 14 00-14 30 EURO Judo 14 00-14 45 Sportnet VS Pro Ski Tour WIJK AAN ZEE (ANP) Met grote handigheid, pure zwendel en een forse dosis geluk heeft de oude schaakvos Viktor Kortsjnoi zich geplaatst voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi. In de noodzakelijk geworden verlenging van zijn tweekamp met de Hongaar Gyula Sax stond de bijna 60-jarige Zwitser in Wijk aan Zee in beide partijen verloren. De eerste keer zwendelde hij zich naar winst, de 'return' werd rde Belg.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17