Werven voor politie in regio geen succes Maij-Weggen heeft hoogstpersoonlijk voet tussen deur postkantoren gezet Bedrijfsleven beperkt zakenvlucht personeel Rijkspolitie blijft toch optimistisch Provincie keurt christelijk- karakter agrarische school openbare' Boskoop af Studentenleider wordt onpasselijk van gepraat van 'meneer Fortuyn' Onderzoek naar verontreiniging op vliegkamp 0iiöü)icirttó WOENSDAG 6 FEBRUARI 1991 DEN' HAAG - Het vestigingsbe leid van de PTT op het platte land wordt niet drastisch gewij zigd. Minister Maij-Weggen van Verkeer en Waterstaat heeft gisteren tijdens een debat in de Tweede Kamer gezegd deze toezegging van de PTT-directie op zak te hebben. In de grotere steden zullen 325 PTT-vestigingen de deuren moeten sluiten. Volgens de PTT. die deze maatregel al enige tijd geleden aankondigde, is in krimping (totaal meer dan 1200 banen) noodzakelijk om het hoofd boven water te houden. De Tweede Kamer vroeg zich gisteren af wat nu eigenlijk de bevoegdheid van de minister nog is na de verzelfstandiging van de PTT. De staat heeft nog wel aandelen in het bedrijf, maar verder dient de PTT ge heel zelfstandig te functione- Maij-Weggen meldde de ka merleden dat haar contact met de PTT zo goed is dat zij zelfs nog wat aan de plannen van het bedrijf had kunnen veranderen. Vooral op Maij's aandringen is het beleid voor het platteland niet rigoureus veranderd. Wel zal een aantal postkantoren worden omgezet in postagent schappen. Verder heeft de bewinds vrouw de voorgenomen sluiting van 355 kantoren terug kunnen brengen tot 325. Volgens Maij had de PTT op grond van de Postwet veel verder kunnen gaan met de sluitingsoperatie. Maar het maatschappelijke be lang om in bepaalde gevallen de vestigingen te laten voortbe staan telt voor de PTT net zo zwaar, meende de r Op aandrang vin de kamer zegde zij toe nog eens met de PTT te gaan praten. Doel van dat gesprek is de PTT te verzoe ken in een vroeg stadium de kantoren van dreigende sluiting op de hoogte te stellen. Tot dus verre werden veel dorpen over vallen door de mededeling van de PTT dat een postkantoortje dicht zou gaan. Als er eerder wordt gewaarschuwd dat een vestiging onder het minimum aantal lokethandelingen dreigt te komen, zou een dorp of buurtje nog actie kunnen on dernemen om dat eventueel te voorkomen. PvdA-woordvoerster Witte- vcen wilde dat de minister bij de PTT aandringt nog eens te bekijken of postkantoren op het platteland wel altijd omgezet moeten worden in postagent schappen. "Ik heb al van ver schillende kanten vernomen dat zo'n omzetting toch op proble men stuit. Bij voorbeeld voor blinden, die hun braillestukkcn niet bij postagentschappen kunnen ontvangen. Voor pak- ketpost geldt hetzelfde". WD-kamerlid Jorritsma waarschuwde ervoor dat het platteland ook niet gediend is met een rijdende postkan toortjes. zoals hier en daar is ge suggereerd. "Dan is het hek van de dam en wordt straks voor alle functies een rijdende voorzie ning bedacht. Zo'n postkantoor is ook een sociale ontmoetings plaats". Telefoon en fa\ staan roodgloeiend LEIDEN Grote bedrijven heb ben hun personeel een vliegverbod opgelegd of laat het alleen de hoog stnoodzakelijke reizen maken. Soms wordt er met de trein of de boot gereisd. De telefoon en de te lefax staan roodgloeiend. Het bedrijfsleven neemt met deze maatregel zijn mensen in bescher ming tegen mogelijk terroristische acties waarmee Saddam Hussein heeft gedreigd. De ondernemers ne men die dreigementen serieus. Het meest rigoureus is 3M-Neder- land in Zoeterwoude. Alle mede werkers hebben hun buitenlandse reizen per vliegtuig of trein moeten annuleren. 3M 'praat' nu wereld wijd door middel van een elektroni sche post. Op deze manier kunnen tegelijk met elkaar LEIDERDORP/REGIO De campagne om in de regio politiemensen aan te trekken voor de korpsen van de rijkspolitie is mislukt. Het was de bedoeling vijftig tot zestig agenten te werven, maar dit aantal wordt bij lange na niet gehaald. Er hebben ongeveer tachtig men sen gereageerd, maar gemiddeld valt' er gedurende de selectieprocedure 90 procent af. Dat betekent dat er ten hoogste tien nieuwe agenten over blijven. Op de verschillende groepen van de rijkspolitie in het district Den Haag kunnen direct 50 tot 60 mensen wor den geplaatst. Sommige groepen zoals Waddinxveen en Boskoop hebben met een ernstig perso neelstekort te kampen. Ook de groep Rijnsburg moet al het moge lijke doen om op sterkte te komen. Toch wanhoopt de rijkspolitie niet. De wervingscampagne is pas enkele maanden geleden gestart. De laatste weken hebben zich weer nieuwe sollicitanten gemeld. Voor lichter L. Jansen van de rijkspolitie verwacht dat de komende maanden nog de nodige reacties zullen bin nenkomen. "Natuurlijk gingen we voor meer, maar dat doe je altijd". Het nadeel van de nieuwelingen in het vak is dat ze eerst nog twee jaar een opleiding moeten volgen aan het opleidingsinstituut korps rijkspolitie in Harlingen. Het duurt dus nog geruime tijd voor de ergste nood bij de politiegroepen gelenigd t-po- Geboortedorp Deze vrouwen zijn met enkele maanden nascholing weer in te schakelen. "Bovendien blijkt een neven-effect van de'regionale cam pagne te zijn dat agenten uit andere districten bij ons solliciteren. Al met al hopen we op termijn toch de benodigde extra mensen binnen te halen". Voör het voortdurend tekort aan mankracht in dit deel van Neder land zijn volgens commandant S. van Hulst van district Den Haag van de rijkspolitie twee redenen aan te wijzen. Mensen uit andere delen van het land die in het westen ko- ISW/Opleidiiigen Leiden 100.000ste diploma LEIDEN - Het instituut ISW/Oplei- dingen in Leiden heeft het 100.000ste diploma uit zijn geschie denis uitgereikt. ISW/Opleidingen is het grootste en ook oudste insti tuut voor erkend particulier mon deling onderwijs in ons land. Het in stituut bestaat dit jaar zestig jaar en telt op dit moment meer dan 20.000 studenten. De opleidingen op management- en marketinggebied worden vooral gevolgd door men sen met een baan, op eigen kosten of op kosten van de werkgever. Het Adviescentrum volwasse neneducatie RVE meldde vorige week dat het aantal deelnemers aan opleidingen voor erkend particulier mondeling onderwijs de afgelopen jaar fors is gestegen. In 1988 volg den 122.314 studenten een dergelij ke opleiding. In 1984 waren dat er 74.057. aldus de RVE. men werken, willen na verloop van tijd toch weer terug naar hun ge boortestreek. Bovendien wordt er aan agenten in dit district nogal ge trokken door andere diensten zoals Schiphol. Sinds september van het vorig jaar zijn er in regionale bladen ad vertenties geplaatst en heeft de poli tie acte de présence gegeven op bra derieën en dergelijke. De actie heeft 58 sollicitaties van Nederlandse mannen, zes van allochtone man nen en 16 van vrouwen opgeleverd. De komende maanden worden deze aan een uitgebreid testprogramma op het landelijke selectiecentrum politie in Hilversum onderworpen. Psychologische tests, gesprekken, medische en sportkeuringen en pei lingen van karakter en motivatie moeten het kaf van het koren schei den. Volgens D. Obbes, coördinator werving en selectie afdeling perso neelsvoorziening van de rijkspolitie is de respons op de campagne nor maal. De wervingscampagne wordt 20 februari officieel besloten. Dat betekent niet dat alle activiteiten dan worden stilgelegd. Een onder deel van de wervingscampagne was ook het aanstellen van zeven net werk-medewerkers. Op de verschil lende politiegroepen houden agen ten de lokale arbeidsmarkt in de ga ten en brengen bezoeken aan scho len. LISSE/BOSKOOP - Het agrarisch opleidingscentrum in Boskoop pro beert als christelijke school ook de voordeeltjes van openbare school binnen te slepen. De provincie Zuid-Holland keurt deze opstelling van het AOC af. In een reactie aan het ministerie v^n landbouw en vis serij schrijft de provincie dat deze school, voortgekomen uit een fusie, geen aanspraak kan maken op de kwalificatie openbaar onderwijs. In dezelfde reactie pleit de provincie voor nader onderzoek naar de le vensvatbaarheid van de agrarische opleiding in Lisse. Onderwijzer meldt zich niet snel ziek LEIDEN - Onderwijsperso neel meldt zich niet snel ziek, gemiddeld anderhalf keer per jaar. In vergelijking met de meeste andere be roepsgroepen is dat weinig. Ongeveer 35 procent van de leerkrachten meldde zich in het schooljaar 1990-1991 geen enkele keer ziek. Dit blijkt uit een onder zoek van het Leids Instituut voor Sociaal-Wetenschappe lijk Onderzoek (Liswo) van de Leidse universiteit. H^t Liswo verricht dit onderzoek jaarlijks op verzoek van het ministerie van onderwijs. Van 15.000 leerkrachten werd het ziekteverzuim on der cht. De gemiddelde ziekteduur bedroeg het afgelopen jaar 15.8 dagen. Het totale ver zuim werd voor een belang rijk deel veroorzaakt door zeer langdurige ziektegeval len. Naarmate de leeftijd toeneemt, neemt ook het aantal verzuimde dagen toe. Bij vrouwen begint dat al vanaf het 35ste jaar. bij man nen na het 45ste. De laatste zeven jaar is de verzuimfrequentic vrijwel constant, evenals het per centage van het personeel dat geen enkele dag ziek is. In het antwoord op het plan van spreiding van agrarische oplei dingscentra van de regering stelt de provincie dat de grondslag van de openbare school in Boskoop eigen lijk protestants-christelijk is. Vol gens de provincie zijn de statuten zo opgesteld dat optimaal gebruik wordt gemaakt van bepaalde voor delen. De school met vestigingen in Rijnsburg, Katwijk en Alphen aan den Rijn is in feite nu een christelij ke school onder de noemer van openbaar onderwijs. De Lissese vestiging van het Aals- meerse agrarische opleidingscen trum voldoet met 109 leerlingen niet aan de norm (minimaal 200). De provincie zou het jammer vinden als juist in de Bollenstreek deze school zou verdwijnen. De school zelf doet er alles aan om meer leer lingen te trekken. Vanavond wordt in de Voorhof in Lisse (Bondstraat 1) door de landbouworganisaties een bijeenkomst belegd om het be lang van middelbaar tuinbouwon- derwijs in de Bollenstreek te onder strepen. De avond begint om 20.00 "De hele streek spant zich in om de school te behouden. Zij zien wel degelijk het belang ervan in", vindt voorzitter Van Warmerdam van het agrarisch opleidingscentrum in Aalsmeer. "Als we maar vijf of zes nieuwe aanmeldingen krijgen, ja, dan wordt het moeilijk voor onze Lissese vestiging, maar ik reken er op dat we op zo'n 20 tot 25 eerste jaars uitkomen. Tweehonderd leer- Provincies werken samen DEN HAAG - De twaalf provinciale besturen hebben besloten hun sa menwerking binnen het Interpro vinciaal Overleg (IPO) te verster ken. De provinciale lobbyclub wordt uitgebouwd naar het model van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De provincies hebben besloten maatregelen te nemen om hun in vloed te vergroten. Belangrijk is dat het bestuur van het IPO een man daat krijgt en daarmee onderhande lingsruimte. Op die manier kan het IPO veel sneller op ontwikkelingen inspelen. De ambtelijk staf van het IPO zal worden uitgebreid. lingen is weliswaar de ondergrens, maar 150 is ook aanvaardbaar. Half mei weten we meer". Als laatste redmiddel zou nog een fusie met het beroepsonderwijs in Leiden mogelijk zijn. "Daar denken we echter nog niet aan, we zijn uit die hoek ook nog niet benaderd", al dus Van Warmerdam. STEUNPUNTEN - De Informati seringsbank breidt deze week de ca paciteit van de steunpunten in het land, waar studenten terecht kun nen met vragen over hun studiefi nanciering, tijdelijk uit. Ook in Lei den is zo'n steunpunt. Door een sa menloop van een aantal controleac ties is het aantal vragen van studen ten veel groter dan normaal. Robert Giesberts luistert met gemengde gevoelens naar OV-directeur Fortuyn: "Ik krijg een gevoel i passelijkheid en verveling als ik meneer Fortuyn zo hoor praten". (foto Lock Zuy Discussie in Leiden met hoogste baas van OV-studentenkaart BV Van onze medewerker Bart Kool LEIDEN - Directeur Fortuyn van de OV-studentenkaart BV had eigenlijk liever helemaal niet over een treinkaart gepraat. Als er niet eens zo heel veel verder een oorlog woedt, waarbij soldaten en burgers omkomen, lijkt gekisse bis over de OV-kaart zo banaal. Studentenvakbondsleider Ro bert Giesberts had de uitnodiging van de Jongerenorganisatie voor Vrijheid en Democratie (JOVD) om naar Leiden te komen ook al leen aanvaard omdat zijn ouders toevallig in de buurt wonen. Kortom, niet de optimale motiva tie voor een pittige discussie avond over het verplichte ver voersbewijs voor studenten, gis teravond in een bovenzaaltje van het stadhuis. Gelukkig waren Fortuyn en Giesberts het steeds fundamen teel oneens met elkaar. Het groot ste bezwaar van de Landelijke' Studentenvakbond (LSVB) is volgens Giesberts het verplichte karakter van de kaart. "Wij zijn nooit tegen de kaart op zich ge weest maar wel tegen het feit dat iedere student, of hij de kaart nu wil of niet, per maand zo'n zestig gulden moet betalen". Fortuyn ziet het niet als een plicht om de kaart te gebruiken, maar als een recht. "Je kunt hem ook op het postkantoor laten lig gen". Deze opvatting past geheel in de visie van Fortuyn. waarin hij de OV-studentenkaart ziet als be gin van een contractmaatschap pij. Hierbij worden op allerlei ge bieden contracten tussen indivi du en overheid afgesloten, waarin eikaars rechten en plichten wor den vastgelegd. "Daarbij kon ik het contract met de NS alleen voordelig afsluiten als ik met 600.000 klanten kwam". Blijft volgens Giesberts het probleem van de mensen die nu een OV-jaarkaart hebben-maar er geen gebruik van kunnen maken. "Zoals bij voorbeeld vrouwelijke studenten met een kind. die met hun OV-kaart geen goedkoop Railrunnerkaartje meer kunnen kopen. Komma Fortuyn ergerde zich eraan dat rechtvaardigheid in dit land altijd tot achter de komma moet wor den uitgerekend. "Uit onderzoek is gebleken dat 80 procent van de studenten tevreden is met de kaart. Dan ga ik er van uit dat de invoering een goede maatregel is geweest. Er is trouwens een rege ling op komst om het gebruik van een Railrunnerkaartje mogelijk te maken voor de houder van een OV-studentenkaart. Het gaat mij persoonlijk te ver, voor die enkele ongehuwde moeder die studeert. Maar de politiek in Nederland is niets geks genoeg". Het is belangrijk dat jonge mensen reizen in eigen land. Ze ker voor jongeren in de provincie. Zij kunnen dan gebruik maken van de culturele mogelijkheden van de grote steden, zo ziet For tuyn het belang van de kaart. "Ik krijg een gevoel van onpas selijkheid en verveling als ik me neer Fortuyn zo hoor praten over grenzen verleggen en de wereld verkennen. Als ik hem goed be grijp, hadden wij grote straatfees ten moeten organiseren op het moment dat de kaart geldig werd Dit is een ernstige vertekening van de werkelijkheid en dat irri teert me behoorlijk", aldus Gies berts. Na de pauze kwam ook het pu bliek aan het woord. "Hoe ver klaart meneer Fortuyn dat ik al twee keer in de trein heb meege maakt dat er werd omgeroepen dat reizigers met een OV-studen tenkaart moeten gaan staan, zo dat mensen die wel betalen kun nen zitten?" Directeur Fortuyn. onverstoor baar: "Het is een schande. U moet dit aangeven bij de OV-Studen- tenkaart BV. dan zal ik hier meteen werk van maken. U bent tenslotte mijn klant. De NS wilde op een gegeven moment de kaart niet meer, maar dat hebben ze nooit zo durven zeggen. Het per soneel is toen met allerlei verhaal tjes vanuit de top opgezet tegen de kaart. Als dat soort verhalen van bovenaf in het leven worden gebracht, dan krijg je dat er ook niet makkelijk meer uit". Eerste klas Het werd aan het eind van de avond toch nog even duidelijk door wie de avond werd georgani seerd. "Kan er geen eerste-klas variant van de kaart komen en kunnen er niet verschillende kleuren kaarten worden inge voerd voor verschillende studie niveaus? Dan weet je meteen met wie je te doen heb", zo kwam er een vraag uit de zaal. "Dit is geen standpunt van de JOVD". haastte de voorzitter zich te zeggen. "Wel van de afdeling Amsterdam", al dus de vraagsteller. Fortuyn zag het onderscheid in kleuren niet zo zitten, maar het voorstel voor een eerste-klas vari ant vond hij zeker een goed idee. Defensie pakt ook terreinen in Alphen en Wassenaar aan DEN HAAG/VALKENBURG - Het ministerie van defensie gaat dit jaar op het terrein van Vliegkamp Val kenburg een reeks onderzoeken doen naar eventuele verontreinigin gen. Het gaat daarbij vooral om gronden in de buurt van opslag plaatsen en pompen van brandbare stoffen zoals kerosine, benzine en olie. In totaal kosten deze onderzoe ken bijna vier ton. Behalve Valkenburg worden dit jaar nog onderzoeken gedaan in Al phen aan den Rijn en Wassenaar. Deze activiteiten vallen in het bo demsaneringsprogramma van de fensie voor alle terreinen in Neder land waar naar schatting in totaal zo'n 1000 vervuilde plekken voor komen. Naast de onderzoeken be ginnen dit jaar ook de saneringen waarvoor 25 miljoen gulden is uit getrokken. Het achterhalen van de vervuilde plaatsen valt uiteen in twee onder delen. Bij lokaties waar van vervui ling verwacht kan worden zoals pompen, tanks en opslaglaatsen. komt een zogenaamd oriënterend Bij Valkenburg is vooral sprake onderzoek. Blijkt vervolgens dat er van verontreiniging veroorzaakt inderdaad sprake is van verontrei- door morsen en weglekken van niging dan komt er een nader on- brandbare stoffen bij tanks, benzi- derzoek voor bepaling van de om- ne-' en kerosinepompen, garages, vang daarvan. werkplaatsen en opslagplaatsen Het reisbureau van Fasson Lei den meldt, dat de zakenvluehten op een laag pitje staan. Jaarlijks wor den er meer dan duizend gemaakt, nu zijn ze op een hand te tellen. Waar mogelijk wordt gebruik ge maakt van de trein of de boot. Alca tel in Den Haag - met vestigingen m 120 landen en 130.000 werknemers 's werelds grootste onderneming op het gebied van de telecommunica tie - zegt een 'sterk ontmoedigings beleid' te voeren. Een algeheel ver bod op vliegen is er niet, maar voor elke vlucht wordt nagegaan of er een alternatief is. Zo worden reizen naar Parijs nu met de trein of de ei gen auto gemaakt. Nadrukkelijk heeft de directie van Alcatel haar personeel verboden om in een Ame rikaans toestel te stappen. Estec Akzo Nederland beperkt de vlieg reizen tot de meest noodzakelijke. Die opdracht heeft het hoofdkan toor in Arnhem verstrekt. De richt lijn is een direct gevolg van de oor log in de Golf. Akzo Coatings in Sas- senheim. een tak van de multinatio nal, heeft gelijk na het vliegverbod, praktisch alle geboekte vluchten geannuleerd. Medewerkers van de Sassenheimse onderneming maken jaarlijks zo'n 1200 reizen. De meeste binnen Europa. Alleen die vluchten die om tijdsredenen niet kunnen worden afgelast, gaan door. Het ruimtevaartcentrum Estec in Noordwijk 'vliegt' minder, maar kent geen verbod. Indien er telefo nisch kan worden vergaderd, wordt dat nu wel gedaan. Er heerst een 'al gemene voorzichtigheid', meldt een woordvoerster. Medewerkers die naar het hoofdkantoor in Parijs moeten en niet willen vliegen, mo gen de reis per trein maken. Shell Nederland verstrekt zijn personeel adviezen als speciale lan den moeten worden aangedaan. Als iemand echt ergens naar toe moet. gaat hij. Shell, dat activiteiten ont plooit in honderd landen, kent geen vliegverbod. Twee reisbureaus in Den Haag en Londen regelen de ve le duizenden vluchten die er jaar lijks worden gemaakt. Minder Heineken-personeel vliegt minder, maar heeft geen verbod. Binnen Eu ropa mag er met de trein worden ge reisd. Heineken heeft zo'n honderd brouwerijen en in 150 landen lan den wordt zijn bier verkocht. Fre quent komt het voor dat specialis ten van het Zoeterwoudse concern niet anders kunnen dan het vlieg tuig naar hun bestemming te ne- Medewerkers van Hart, Nibbrig en Greeve in Sassenheim. de impor teur van het automerk Mitsubishi, gaan in de meeste gevallen naar Ja pan als er moet worden gevlogen. Binnen Europa worden ook vluch ten gemaakt. De kwestie in de Golf is echter tot nu toe geen aanleiding geweest om voor het personeel een vliegverbod uit te vaardigen. Van den Broek opent conferentie over gebruik biologische wapens DEN HAAG - Minister Van den Broek heeft vanmiddag een drie daagse conferentie over biolo gische wapens geopend. Aan deze conferentie, die is georgani seerd door de het ministerie van buitenlandse zaken en in Noord- wijk wordt gehouden, nemen deskundigen uit zeventien lan den deel, waaronder de Verenig de Staten, de Sovjetunie, Frank rijk, Duitsland en Engeland. De - besloten - conferentie houdt niet zo zeer verband met de Golfoorlog, als wel met de in sep tember beginnende VN-toet- singsconferentie. Doel van deze derde conferentie is na te gaan, hoe het Biologische Wapensver drag kan worden verbeterd. Ook zal worden nagegaan of in het kader van het verdrag zoge naamde vertrouwenwekkende maatregelen kunnen worden ge nomen, in dit geval het uitwisse len van gegevens over laboratoria waar onderzoek wordt verricht naar stoffen voor biologische wa pens. van huisbrandolie. Net als bij De Morsebelpolder is bij Valkenburg geen gevaar voor de volksgezond heid. Ook laat het zich aanzien dat de vervuilingen niet van zo'n ernsti ge aard zijn dat op korte termijn ge saneerd moet worden. Op het terrein van de Genie aan de Hoorn in Alphen aan den Rijn zijn zo'n 10 vervuilingen aangetrof fen waarnaar dit jaar een nader on derzoek wordt gedaan. Het gaat hier waarschijnlijk om hoeveelheden zware metalen en benzeen die op negen plaatsen over het hele terrein zijn aangetroffen. Daarnaast is er op het park een benzinepomp en laad- station van olie waar gemorst is en waar wellicht ook een lek zit. De kosten van het nadere onderzoek bedraagt een ton Het MOB-complex Maaldrift in Wassenaar heeft een olielaadstation waarvan enige vervuiling afkomstig is. In totaal worden in Zuid-Holland 48 orienterende en 23 nadere onder zoeken gedaan. In dit gebied wor den in 1991 4 saneringen, waaron der die van De Morsebelpolder uit gevoerd. - De politie te 's-Hage herinnert aan art. 1 der wet van 9 Mei 1890 (Stbl.81) houdende verbodsbe palingen tegen hel dragen van de wapenen, dat luid als i>olgt: Het is verboden op een openba ren weg of op eemge voor het pu bliek toegangkeiijke plaats een wapen bij zich te hebben. Onder wapenen verstaat deze wet: ge weren, karabijnen, revolvers, pistolen en andere vuurwape nen, windroeren, dolken, dolk messen, sabels, degens, degen stokken, pnemstokken. wapen stokken en dergelijke voorwer pen. De politie vestigt er de aan dacht op. dat dientengevolge het b\j xich hêbb*n Dan eeti wapen (bijv. een werkehjken degenop het openbaar gemaskerd bal. a.s. Zaterdag in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen aldaar te houden, niet geoor loofd zal zijn en door haar zal moeten worden belet. - De Stoomfabriek van verduur zaamde levensmiddelen „An na." te Noordwijk-Binnen, van de firma WA Blokhuis, heeft zich voor het personeel verze kerd tegen invaliditeit en onge lukken bij de Eerste Nederland- sche Verzekenngs Maatschappij op het leven, tegen invaliditeit en ongelukken, gevestigd te 's- Hage. Vijfentwintig jaar geleden: - Dave Berry heeft zaterdagmid dag in Amsterdam voor een sen satie gezorgd waarbij politie mannen te paard en op motoren de grootste moeite hadden een menigte van duizenden tieners twenners en zelfs oudere Berry- aanbidders in bedwang te hou den. Dave Berry was overigens goed beschermd: circusdirecteur Tom Boltim. die de artiest uit Engeland had laten overkomen om voor tienduizend gulden in twee voorstellingen m de „cir- cusresidentie" m Soes ter berg op te treden, had Dave Berry „opge sloten" achter de tralies van een vrachtauto, waarin anders leeu wen worden vervoerd.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15