'Het is eigenlijk gewoon clubliefde Keur kan over Fey enoord 'nu een boek schi dj ven' Investerings-maatscliappijen en het beleggen in voetballers VOETBALLER ALS Daan Hoekstra wint opnieuw Meer boekingen dan doelpunten HANDELSWAAR WOENSDAG 23 JANUARI 1991 PAGINA 19 Een aantal jaren geleden was het fenomeen er ineens, de investerings-maatschap- pij. Bedrijven en particuliere rijkaards konden aandelen kopen in voetballers en bij verkoop meedelen in de winst. Dat was althans de worst die de geldschieters werd voorgehouden. Willem II probeerde op die manier aan geld te komen, Vitesse ook en Feyenoord presen teerde de Feyenoord Inves- terings Maatschappij (FIM) zelfs met gespierde taal en groot elan. Volgens voorzitter De Swart zou er wel even vijftien miljoen gulden worden opgehaald en waren er al 31 toezeggingen a 250.000 gulden bin nen. Uiteindelijk kreeg Feyenoord twee en een half miljoen te besteden en kwam de FIM niet eens van de grond. Een nieuwe poging is echter aan de orde bij Feyenoord, zoals ook NAC, Emmen en RBC dit sei zoen hun investerings-maatschap- pij presenteerden. Valt er echt geld te beleggen in voetballers of is er eerder sprake van ordinaire sponso ring? Voor de kleine belegger is de investerings-maatschappij in de voetballerij in elk geval niet interes sant. Bij Feyenoord wordt binnenkort een nieuwe BV opgericht, een in vesterings-maatschappij. „Wij noe men het een participatie-maat schappij". zegt directeur Martin Snoeck. Feyenoord moet er 25 mil joen gulden aan overhouden. „Of we helemaal aan die 25 miljoen ko men. weet ik niet. maar we hebben indicaties dat het gaat lukken." Het moet een fantastisch plan zijn. het oprichten van een investe rings-maatschappij. Feyenoord heeft er bovendien maar vijf finan ciers voor nodig, want een partici patie-bewijs bij de Rotterdammers kost vijf miljoen. In een klap zou Feyenoord dus een hoeveelheid geld hebben die de totale voetbal begroting van PSV (22 miljoen) overschrijdt! Plannen Officieel is het in de plannen bij Feyenoord zo, dat aandeelhouders de rechten verwerven op de toe komstige transfers van spelers. Die rechten vormen dus het onderpand. Op voetballers valt natuurlijk te verdienen. Snoeck legt echter uit dat het lang kan duren voordat de aandeelhouders een eventuele winst kunnen verdelen. „De BV draagt alle lusten en alle lasten, dus kunnen er ook negatieve exploita tie-resultaten zijn. Dat is aan de or de als er meer gekocht wordt dan dat er verkocht wordt. Als er dan winst gemaakt wordt op een speler, gaat die winst dus eerst in de BV om eventuele verliezen aan te vullen. In het beste geval wordt het geld ge bruikt om opnieuw te investeren in spelers. En misschien dat het later, als het heel goed gaat, ooit ook eens tot uitkering van de winst komt." Het geeft aan dat deelnemen aan een investerings-maatschappij eer der een verkapte vorm van sponso ren dan van beleggen is. Al ben je je geld volgens Snoeck niet per defini tie kwijt als aandeelhouder. „Je kunt je aandeel natuurlijk verkopen aan een ander. Op langere termijn denk ik dat we de beurs op gaan, ik heb het dan over een termijn van drie tot vijf jaar. Zit je eenmaal op de parallel-markt, dan kun je je aan deel natuurlijk op die manier verko pen." Geen club echter die zal verzwij gen dat het om zogenaamde risico dragend kapitaal gaat, dat de aan deelhouder inbrengt. Bij Willem II werd dat bewezen. In Tilburg had men begin-jaren tachtig acuut kapi taal nodig om te investeren, nadat de club aan een faillisement was ontsnapt. Er werd dus een Stichting Kapitaalwerving opgericht. Ruil De aandeelhouders kregen in ruil voor hun geld de transferrechten van spelers als Feskens, Haatrecht en Wilson. Eventuele winst was echter aan een maximum gebon den, ondermeer om speculeren te gen te gaan. De ontwikkelingen bij Willem II met de investerings-maat schappij leverden drie ervaringen op. John Feskens bijvoorbeeld werd niet verkocht en voetbalt nog steeds in Tilburg. Wie een aandeel had op naam van Feskens kon na vijf jaar zijn geld terugkrijgen, in clusief vijf procent rente. Wie een aandeel Ulrich Wilson be zat had nog meer geluk. Wilson werd voor een mooie prijs verkocht, zodat de aandeelhouder zijn geïn vesteerde geld terugkreeg met een rente van meer dan tien procent. De aandeelhouder met Winnie Haat recht in de portefeuille had pech. Haatrecht stopte twee jaar met voet ballen, de aandeelhouder was zijn geld kwijt. Eigen vermogen Net als bij Vitesse en anders dan bij Willem II heeft men bij NAC het liefst een gezond eigen vermogen 'en een investerings-maatschappij. In augustus vorig jaar presenteerde NAC derhalve 'NAC Investments BV', met een gestort en geplaatst kapitaal van een miljoen gulden. Dat geld was bijeengebracht door zes aandeelhouders. De eerste aan kopen werden er meteen van gefi nancierd, Ruud Brood en John Ulich Wilson. prijs, i Lammers. Deze spelers worden ver huurd aan NAC. In Breda gaat het om enkele parti culieren die zich niet bekommeren om een ton meer of minder en uit een zekere clubliefde handelen. Zoals Nol Hendriks bij Roda JC al jaren transfers 'voor-financiert' en pas sinds juli vorig jaar een rente van acht procent in rekening brengt. Net als de zakenman Henk de Vos. die jaren geleden de toen tobbende Ton Cornelissen. voor 90.000 gulden vrijkocht en nu on derhandelt met clubs die 800.000 gulden of meer voor de topscorer willen betalen, steekt ook Hendriks gemaakte winst niet in eigen zak. Winst wordt gebruikt om weer nieu we aankopen te financieren, geen kwestie van beleggen dus. Hen- VOETBAL - Het bestuur van Cese- na, hekkesluiter in de Italiaanse Se rie A, heeft trainer Marcello Lippi gisteren ontslagen. De vroegere speler van Sampdoria was ander- halfjaar trainer van Cesena, dat zon dag bij Fiorentina met 2-0 verloor. Lippi wordt vervangen door hulp trainer Giampiero Ceccarelli. VOETBAL - Boudewijn Braem is tot het einde van het seizoen trainer bij KV Kortrijk. Hij volgt René Desaeyere op, die gisteren te horen kreeg dat hij moet vertrekken. Kort rijk staat op de voorlaatste plaats in de Belgische voetbalcompetitie. Braem was al eerder trainer bij de club. driks: „Wat ik doe is eigenlijk niet normaal, ik zou het ook voor geen andere club dan Roda JC doen. Het is clubliefde, geen belegging. Dan kun je nog beter gewoon sponso- Ook De Vos zal van een eventuele winst op Cornelissen niet op vakan tie gaan. „Dat geld gebruik ik dan om andere spelers te helpen die in dezelfde situatie komen als Ton in dertijd. Het is me niet te doen om de winst. Eventueel koop ik er later Ton voor terug, als hij nu naar het buitenland vertrekt." Bij Emmen dacht men afgelopen zomer een aantal De Vossen en Hendriksen bij elkaar te hebben. Met veel kabaal werd de investe rings-maatschappij gepresenteerd die de club ettelijke tonnen zou ver schaffen om spelers te kopen. Spe ler Frank Veldwijk hoorde op de pers-conferentie tot zijn stomme verbazing dat hij de eerste zou zijn die in aandelen aan de man zou wor den gebracht. Veldwijk: „Ik wist nergens van, ik wist ook niet goed wat ik ermee aan moest. Een groep beleggers zou een aandeel krijgen in de eventuele winst bij een transfer van mij en ook de goedkeuring moeten geven als mijn contract werd verlengd. Daar is heel wat commotie over ont- Een dag later rolde het bestuur van Emmen vechtend over straat. Het plan was niet rond, had nooit openbaar gemaakt mogen worden. Veldwijk was snel hersteld van zijn verbazing en besloot, bij wijze van ludiek protest, in de eerstvolgende wedstrijd in eigen doel te schieten. De stopper probeerde het, maar mikte op de paal. Inmiddels komt de investerings maatschappij bij Emmen er toch. Alle Pijlman, burgemeester van Avereest, is de nieuwe voorzitter van het volledig nieuwe bestuur van Emmen dat aantrad na de ru zies die volgden op de presentatie van de investerings-maatschappij. „Men heeft dat spelersfonds nogal enthousiast gepresenteerd, de vol gende dag was het oorlog. Inmid dels is het nieuwe bestuur zover dat we die investerings-maatschappij toch kunnen aankondigen. Eind deze maand krijgen we het advies van de spelersraad. Want spelers moeten niet het idee krijgen dat ze zomaar verkwantseld kunnen wor den. Ze moeten precies bekend zijn met de regels van het fonds." (Dit is deel 6 uit de zevendelige serie 'Voetballer als handels- Quick Boys deelt met Sloterplas LEIDEN Quick Boys heeft Slo terplas er in een oefenwedstrijd net niet onder gekregen. Op eigen ter rein kwamen de Katwijkers tegen de Amsterdamse eersteklasser wel steeds op voorsprong, maar uitein delijk stonden er gisteravond twee drieen op het scorebord. Leen van der Plas en Gert Aande- wiel zetten Quick Boys op voor sprong (2-0). maar ex-prof Karei Bouwens bracht Sloterplas langszij. Na een treffer van Edwin Otte be paalde Ger Blokzijl de eindstand op 3-3. UVS speelde gisteren met 1-1 ge lijk tegen de Rijswijkse eersteklas ser RVC. Wout Holverda scoorde de overigens schitterende enige treffer van de Leidse hoofdklasser, die geen grootse indruk maakte. Aan doelman Mokveld was het te dan ken dat UVS geen nederlaag leed. RCL won in Leiderdorp een vriendschappelijk duel tegen de amateurs van Feyenoord met 1-0. Leo van de Wetering scoorde uit een voorzet van Ben Heemskerk. Docos verloor op eigen terrein met 0-1 van WIK. De Leidenaars spelen hun competitiewedstrijd te gen WSB, gepland voor 10 februa ri, in verband met carnaval al op donderdagavond 7 februari. Bridgetoernooi in Leiderdorp LEIDEN - De beste bridgers van Nederland doen het komende weekeinde Leiderdorp aan. In het Denksportcentrum LBC aan de Bernardstraat vindt dan namelijk de'vierde ronde van het Koning en Hartman bridgecircuit plaats. Alle Nederlandse toppers nemen deel aan dit circuit dat zeven voor ronden en een finale telt. De win naars van de eindstrijd (op 10 mei in Delft) mogen zich niet alleen kam pioen van Nederland noemen, maar strijken bovendien de hoofdprijs van 15.000 gulden op Uit de regio Leiden doet ook een aantal tweetallen mee aan dit toer nooi. Met name van Heinsman-Pi- ket. Halvemaan-Heemskerk en Hoogenkamp-Verhees wordt het een en ander verwacht. Het toer nooi begint zaterdag om 10.30 uur en zondag om 11.00 uur. Kulker terug op internationale piste DEN HAAG (ANP) - Zes Neder landse atleten nemen zaterdag in Lievin deel aan internationale in- door-atletiekwedstrijden. De wed strijd in de Noordfranse plaats is de eerste van een serie van tien wed strijden, waarvan op 17 maart ook Den Haag deel uitmaakt. Aanvaller verhuist naar SW SCHIEDAM (GPD) Op de niet serieus bedoelde vraag van een verslaggever, die wil we- ten of hij na zijn eerste training bij SW afgetraind is, antwoordt Pieter Keur met een bul derende lach: „Ha. ha, ha, dat was ik toch al? Ik ben nog nooit zo fit geweest als de laatste tijd bij Feyenoord". In Rotterdam-Zuid draaide hij sinds 1 januari in de vroege och tenduren eenzaam en alleen rondjes op het bijveld van de Kuip. Trainen in groepsverband was er voor de op een zijspoor gezette spits niet meer bij. Daarom haalde hij opgelucht adem, toen Feyenoord gisteren het sein op groen zette voor een over gang naar SW. John van Dijk ver loste Pieter Keur uit zijn lijden door hem tot het eind van dit seizoen te huren van Feyenoord. De geld schieter van de Schiedamse eredivi sieclub bepaalt voor de zomer of hij de Zandvoortse levensgenieter defi nitief inlijft. Je overgang heeft wel wat voeten in aarde gehad? Keur: „Er was een hele rij clubs, die zich bij Feyenoord voor mij had gemeld. MW, Haarlem, het Engel se Leicester City en SW dus. Ik wilde zelf het liefste naar Schiedam, maar financieel kwam men er niet zo gauw uit. Waarom SW? Feye noord is de topclub in Rotterdam en SW is langzamerhand de tweede club van dit gebied, of zeg maar deze 'stad', geworden. SW heeft een goede organisatie en een kei van een trainer. Die dingen spraken me wel aan. Toevallig blijf ik daar door m'n thuiswedstrijden in de Kuip afwerken, maar dat doet me verder weinig." Je hebt in de media tot op heden nauwelijks een kwaad woord over Feyenoord gezegd. Toch zitten een heleboel dingen je verschrikkelijk dwars. Keur. met een diepe zucht: „Wat ik daar allemaal heb meegemaakt is te gek om op te noemen. Ik kan er een boek over schrijven. Maar als ik dat voor mijzelf nog eens doe, houd ik het wel dicht. Ik ben niet het type dat z'n ongenoegen via de publici teit uit. Ik vind het niet de moeite waard na te schoppen. Al met al kijk ik niet eens met wrok achterom. Ik heb wat vervelende momenten ge kend, maar evenzoveel leuke perio- LEIDEN Daan Hoekstra heeft zijn voorsprong vergroot in het klassement om de Rijnlandbokaal. In de tiende ronde won de snooke raar in het Warmondse Jumbo afge tekend van Frits de Leeuw, die voor de eerste maal de eindstrijd haalde: 2-0. In de tussenstand leidt Hoekstra ruim voor Walter Scheltens en Johnny Walker. Laatstgenoemde spelers drongen wel door tot de hal ve eindstrijd, maar moesten daarin hun meerdere erkennen in respec tievelijk Hoekstra (0-2) en De Leeuw (1-2). Gert-Jan van Egmond schreef de verliezersronde op zijn naam door Jaap van de Vijver te verslaan. Hiran Perera is nog steeds de trot se koploper in het klassement van het open kampioenschap van War mond. Ook nu bereikte hij weer de finale, tegen Jaap van Leggeloo. De partij wordt overigens pas volgende week maandag gespeeld. Van Leggeloo versloeg in de hal ve finale André Vuyk met 2-1, ter wijl Perera Martin Zevenhoven met dezelfde cijfers terugwees. Zeven hoven is door dit resultaat Jan van de Berg, die tweede staat, dicht ge naderd in het klassement. Frans Seebregts eiste de verliezersronde voor zich op door een zege over Hans Rijkerhoek. De regionale poolbiljarters heb ben geen potten kunnen breken in het pooltoernooi van het Katwijkse The Pocket. De Katwijkers Kees Haasnoot en Merijn Stoffer wisten nog wel de kwartfinale te halen, maar kregen daarin geen kans. Res pectievelijk Edsel Angelica.en de 15-jarige Rico Dicks versloegen hen met maximaal verschil: 4-0. De jonge Tilburger Diks was in de finale te sterk voor Rotterdammer Angelica (5-1). Met deze overwin ning maakte hij een einde aan de he gemonie van Angelica en Benjamin Orman, die tot dan toe de dienst uit hadden gemaakt in de Katwijkse toernooien. des. Het spelen voor een volle Kuip moet je als profvoetballer hebben ervaren. Klinkt misschien beetje stom, maar de koude rillin gen lopen over m'n rug als ik aan die momenten denk. Ik heb een aantal leuke buitenlandse reisjes gemaakt en heb in m'n eerste seizoen toch 14 doelpunten gemaakt." Op je instelling was de laatste maanden nogal het een en ander aan te merken, vond men. Het was één van de redenen van je vertrek? Keur, verontwaardigd: „Er is in derdaad gesuggereerd dat ik een rotte appel in de groep was. Grote onzin, zwaar overdreven. Ik kon met alle spelers goed opschieten. Mijn eerste jaar bij Feyenoord was niet gemakkelijk. Het negatieve komt in mijn ogen meer bij de men sen om de club heen en vooral bij bepaalde media vandaan. Je hebt er tien jaar eredivisie op zitten. Op de 'valreep meldde zich nog een gerenommeerde Schotse club. Waarom in de herfst van je carriFre niet gekozen voor een lu cratief buitenlands avontuur? Keur: „Het klinkt heel stom en ik moet meteen aan Mario Been den ken als ik dit zeg, maar ik heb ook een hond. Feyenoord had me wel licht ook liever verkocht aan Lei- cester City of die Schotten. Maar ik heb voor zekerheid dichter bij huis gekozen. Rancune? Ach. ik wil bij SW alleen laten zien dat ik nog steeds in staat ben om er aardig wat in te schoppen." T- "-'j Hennie Koet solliciteerde gisteravond in de LD-Cup-strijd tegen Leiden naar een rode kaart. (Arrhirdoto) Rijnsburgse Boys en Leiden maken er een potje van LEIDEN Het tellen van bestrafte voetballers is bij menig wedstrijd moeilijker dan het bijhouden van de score. Tijdens Rijnsburgse Boys - Leiden in de derde ronde om de Leidsch Dagblad-cup greep scheidsrechter Molleman gisteravond liefst vijf keer naar zijn boekje. Leidenaar Johan Teske kwam er met een officiële waarschuwing en uitsluiting het slechts vanaf. Met tien spelers verliet zijn team het terrein van Docos bovendien als verliezer af (1-2). Randstad Sport - Noordwijk werd. afge last. OEFENDUELS FC Twente - Go Ahead Eagles 8-3 (4-0) Doel punten Twente Ne.ienhu.s en Mrke'a 3. Kame- beek en Gaasbeek Go Ahead Eagles Bu-sman. Bos ven en Pothoven B-izonderbeden Duel op veto TH Schmidt maakt m 55ste minuut rentree na langdurige ahsez-gheto i v m besWessu'e Spakenburg (eerste klasse, za) - FC Utrecht 0- 5 (0-3) Doelpunten Smoiarek 2. Roest. Van oe Wed en Van der Linden Usselmeervogels (eer ste klasse, za) - Vitesse 0-4 (0-2) Doelpunten Roeto'sen 2 Van Arum en Vsser SVN (eerste klasse zo) - VW 0-2 Doelpunten Van Aerts en Rutten BUITENL. VOETBAL BELGIE: KV Mecheien - Charleroi 0-0 AA Gent 20-33 Standard 20-29 Anderlecht 20-32 KV Mechelen 20-27 Club Brugge 20-29 Indira Gandhi Cup New Delhi India - Jong Oran je 2-2 (1-1) 8 Mohammed An» t-0, 31 BumaM 52 Jagdev Srngh 2-1. 62 Dnessen 2-2 HILVERSUM Eerste koers (2000 m) 1 Ellen Drent (R van Stam) 2.42.90 - 1.21,5. 2 Eksa Morgan. 3 Eska Buitenzorg Toto winnend 1.60, plaats 1.40 1.40, koppel 2.80, Ino 15.20 Tweede koers (2000 m) 1 Edward H (S Woudstra) 2.43.2-1 21.6.2 Ereprijs Houberg, 3 Facoreito Toto wmnend 1.50. plaats 2.40 3,30. koppel 26.20. jr.o 206.80 Derde koers (2000 m) 1 Eagle Tornado (P Demmmk)2 43.8 - 1 21.9. 2 Danikash Ashton, 3 Eagle Buitenzorg. 4 Ebony Ruimzicht Toto wmnend 7.30. piaais 2.70 2.40. koppel 27.00. tno 369.20. kwartet 1060.80 Vierde koers (1609 m) 1 Flora W (C de leeuw) 2 07.3 - 1 19.1. 2 Elton Harvester. 3 Ep silon Dakota Niet gestart Nr 6 (Dutch Import) To to winnend 2.60. plaats geen koppel 4.40. tno 17.40 Vijfde koers (1609 m) 1 Cupido de Oueen (R Pools) 2 07.9-1 19.5.2 Els Victory. 3 De bes te Peka Toto wmnend 9.60 plaats 4.90 2.70. kop pel 28 10 tno 212.60 Zesde koers (2000 m) 1 D>- no de Bloomerd IM Heijnen) 2 40.0 - 1 20.0. 2 Every Mendel en Eusebo Tornado, 4 Early Nobo Niel gestart Nr 9 (Etrtano). Toto wmnend 6.10 plaats 3.20 4.80 2.80 Koppel 6-8 28.20. 6-11 7.80. Ino6-8-11 1146.50.6-11-8 491.90 kwartel 6-8-11-3 en 6-11-8-3 beide 3355.60 Zevende koers (2000 m) 1 Derby Star (Mevr M Koppe- jan) 2 42.3 - 1.21.2. 2 Diana d'Almere. 3 Cmdy Yvoo Toto wmnend2.70. plaats 1,502.80. koppel 3 40 1' 0 14 00 A.:'I - Cupera (J ScheHer) 2 40.6 -1 20.3.2 Cmanne N. 3 Bliksem V Toto wmnend 7.30. plaats 3,30 2,70 koppel 10.20. tno 71 90 Negende koers (1609 mi 1 JJ's Joel (A Moiiema) 2 04.1 -1 17.1 2 De« d< Tnca, 3 Carm Buitenzorg, 4 Chantable Nret ge start Nr 9 (Arie S) Toto winnend 3.50. plaa's 1 50 1.40. koppel 7 70. tno 66.90. kwartet 277.90 Tien de koers (2440 m) i Dizzy Dean ((R Pools) 313.8 1 19.4. 2 Dave Shoemg 3 Cnsta Hanover Toto wmnend 1.50. piaatsi 50 1,80, koppel 3,00. tno 13.60 W 5 7-6-3-6-1 uitbetaling t 2184.90 Totaiisalor-omzel l 204 099.00 EK SOFIA Korte kür. vrouwen: 1 Grossmann (Dui) 0.5 punt. 2 Bonaly (Fra) 1.0. 3 Conway (GBr) 1.5. 4 Kulanova (Ts)) 2.0. 5 Neske (Dui) 2.5.6 K.elmann (Dui) 3.0. 7 Vorobieva iSov) 3.5. 8 Lang (Dui) 4,0, 9 Gorbenko (Sov) 4,5 10 Torp- Lmd (Den) 5.0. 16 Knjgsman 0,0 Korte kur, pa ren: 1 BelS|ke/Petrov (Sov) 0,5. 2 Miajkoe- tienok/Dmi1ri|ev (Sov) 1,0. 3 Tsiiskova/Naoemov (Sov) 1.5. 4 Glaser/PIrengle (Dui) 2.0. 5 WOtzel- /Rauschenbach (Dui) 2,5, 6 Kovarikova-Novotny (Tsj) 3,0, 7 Müller/Steuer (Dui) 3.5. 8 Gto- wacka/Korcarz (Pol) 4,0, 9 Saskia Bourgeo.sGuy Bourgeois (Zwi) 4,5, 10 Peake/Naylor (GBr) 5,0 HOOGOVENSTOERNOOI Wijk aan Zoo Groot- meestergroep A, vicrdo rondo: Hansen (Den' - Salov (Sov) 1/2-1/2. Nunn (GBr) Khalilman (Sov) 1/2-1/2. Van der Wiel - Piket 1/2-1/2. Uutier (Fra) - Fedorowicz (VSl) 1-0. Sokotov (Joe) Kozul (Joe( 1/2-1/2. Tsiemin (Sov) - Adams (GBr) 1,2-1/2. Se- rawan (VSl) - Olafsson (Usl) 1-0 Stand: 1 Nunn 3 punten, 2 Adams Hansen. Piket. Sokotov en Se- rawan 2 12. 7 Olafsson en Tsiemm 2. 9 Khahl- man, Satov. Kozul. Van der Wiel en Lautie' 1 12. 14 Fedorowicz 1 Grootmocstcrgroep B, fwco- de rondo r--~. Barbero (Arg) - Kui|f afg Van der Sterren - Ni|boer 0-1. Toekmakov (Sov) - Fnas (VSl) 1-0. Wmants (Bel) - Bosboom 0-1Fmegoto (VSl) - Marlens afg Stand: 1 Ni|0oer 2 punten. 2 Bosboom en Toek makov 1 12. 4 Fmegoto 1 en 1 afg 5 Crfuentes 1.6 Kui|f en Marlens 12 en 1 a'g 8 Romero. Wi- nants. Fnas en Van der Sierren 12.12 Barbero 0 WK SLALOM SAALBACH 1 QfeVM lLu-1 1 55.38 (57.96-57.42). 2 Slangassmger (Oosi 1.55.96 (58.64-57.32). 3 Furuseth (Noo) 1 56.00 (58,92-57.98). 4 Tombé (Ita) 1 56.24 (58.17- 58.07). 5 Fogdö (Zwe) 1 57 25 (59 20-58 05). 6 Brrtner (Dm) 1 57.48 (58.49-58.99). 7 Banch. (FFra) 1 57.49 (59.66-57,83). 8 Jagge (Noo) 1 57.83 (1 00.01-57.82). 9 Rolh (Du.) 1 58.25 (59.46-58.79). 10 K,uS (Noo) 1 58.43 (59.57- 58.86). 11 Accola (ZwO 1 59.22 (1 00.06-59.16). 12 Aamodl (Noo) 1 59,43 (1 00 64-58,79) 13 Mader (Oos) 1 59 56 (1 00.89-58.67). 14 Von Gr- unmgen (Zwi) 2 00.52 (1 00,39-1 00.13), 15 Gv Irern (Oos) 2 00,75 (1 00.50-1 00.25). 39 Van Ea 2 20 39(1 09.70-1 10.69) Uitgevallen m de eerste manche Slootweg. De EEEma Alle partijen hadden in het beker duel onder het Leidse kunstlicht boter op hun hoofd. Rijnsburgse Boys. op papier de thuisclub, leek alleen in het begin gebrand op de overwinning. Leiden probeerde meer de grenzen van de scheids rechter dan van de tegenvallende tegenstander af te tasten. De leids man zelf had met een vroege boe king van Hilleger (Leiden), die Mol leman zelfs een duw gaf. erger kun nen voorkomen. Toen de arbiter de naam van de grote Leidenaar eenmaal in zijn zwartboek had neergekrabbeld, was de bladzijde al overvol. Rob Bink werd genoteerd wegens trap pen van Martin de Louw; Hennie Koet kreeg geel wegens het vloeren van de doorgebroken Koos Siera. Beide overtredingen hadden beter met rood kunnen worden bestraft. Die twijfelachtige eer was nu alleen voor Teske weggelegd. Voor op het oog onschuldiger vergrijpen kreeg de Leidse verdediger twee verschil lende straffen Molleman sloot Tes ke uit nadat hij hem had zien slaan. De voetbalwedstrijd was slechts bij vlagen interessant. Mooie doel punten van Leon Vonk (RB) en Bink. die uit een vrije trap de Rijns burgse muur en doelman Robert Wouters kansloos het, bepaalden de ruststand op 1-1 Het HQMbllTg overwicht, met kansen voor Vonk (lat) en De Louw (voorlangs), werd steeds kleiner. Ook de invallers Ron Carli (voor de comptitie geschorst) en Fred Bodaan (voor De Louw en Gert van Beele) kregen de naar hun vorm zoekende Rijnsburgers niet op het rechte spoor. Een lange bles- surelijst kan ook met meer als ex cuus worden aangevoerd Alleen Dik Heemskerk, Jan Blankespoor en Huug Aandewiel waren nog niet inzetbaar Voor Rijnsburgse begrip pen is dat tegenwoordig een weel de Met elf spelers had het stugge Lei den langer stand kunnen houden. Zonder Teske ging ook dt n I de verdediging rammelen. Laatste man Raymond Klinkenberg kreeg tien minuten voor t(jd de schuld van het winnende doelpunt, omdat hij de droge knal van Jaco van Delft nog van richting veranderde Koet knalde niet veel later, buiten bereik van doHman Pt-U-r SHier. op de paal. Daarmee kon hij de bittere na smaak over het eerste ofTiciele op treden van Rijnsburgse Boys en Leiden in 1991 echter niet uitban nen. TIM BROUWER DE KONING Suporloaguo: Snooker Academ.e - Jumbo 1 5-4, Eereto divisie: Jumbo 4 - SSC 6 3 Twocdo dhn- *ie: BSCZ 2 Jumbo 5 4-5. BSCZ 3 - Damiaan Prutsera 1 7-2, Jumbo 2 - Center 1 5-4. Jumbo 3 Snookeri| 4 8-1, Center 2 The Pocket 1 5-4. Stand: Jumbo 2 8-47. Center 1 8-46. BSCZ 3 8- 44. The Pocket 18-41 Jumbo 5 8-40, BSCZ 2 0- 40, Jumbo 3 8-37. Center 2 8-33. Damiaan Prut sers 1 8-22, Snookeri| 4 8-10 Al Star World Circuit Tokyo kwartfinale» Hal- dan - Nam-fcyu (ZKo) 16-21 21-6 21-16. Grubba (Pof) Wenge (Ch«> 21-19 18-21 23-21, Song-hu (NKo)-lwasaki(Jap)21-1721-14. Shtoutan, (Kap) - Shentong (Chi) 18-21 21-18 21-l9Malvd Anale* Song-hu - Grubba 23-21 25-23. Sfwbutam H«i- dan 21-9 21-10 Finale: Song-hu-Shtouiam21-14 10-21 21-17 21-13 OPEN AUSTRALISCHE vrouwen enkel, kwart-ftnale* Novotna (T^iOi - Graf (Dui 1) 5-7 6-« 8-6. Setos (Joe-?) Huoer (Du) 6-3 6-1. Mary-Joe Fernandez (VSt/3) Kale- rna Matoeva (Bui5) 6-3 6-2. Sanchez (Sp*6) - Sabat.ni (ArgM) 6-1 6-3 Indekng have fm*** (morgen) Novofna - Sanchez Fernandez - Setos mannen enkel.kwart-ftnale*: Edberg (Zwe/i) Yzaga (Per) 6-2 6-3 6-2. Lendi (T y3) Prp< (Joe) 6-0 7 6 7-6 mannen dubbel. kwart-Anale* B*t*VJon*s (G8r/VSVl6) - Oovngfcrown (Ned/GBr) 6-3 6-4 6-4. DavtvPate (VSt/3) - Gamow-Pearce (VSl) 4-6 4-6 6-3 6-3 8-6 Patnck Mc£nroeAVh**ion (VSl) - Rigiewsk' SKh (Du) 7-6 6-3 3-6 6-3. Woodbrtoge- /Woodtord* (Au*) - M»*ur Sfoflenberg (Au*, 15) 7- 6 3-6 6-3 6-1 gemengd dubbel. kwart-Anale*: ShrrverKratzmann (VStAu») - Zv*rtv*/Pugh (Sov/VSVI7-6 6-4 WM*-D*v*$ (VS*) MacGre- gor/Van 1 Hof (VSt) 6-4 6-4

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19