Katwijkse politiek ruziet over extra zondagskrant Supermachine melkt 130 koeien in anderhalf uur Cafés moeten concurreren met de oorlog op televisie 5Ik vraag u mij op mijn woord te geloven DINSDAG 22 JANUARI 1991 Christelijke partijen willen zondagsrust beschermen KATWIJK - In politiek Katwijk is een conflict uitge broken over de verschijning van de zondagseditie van deze krant in verband met de Golfoorlog. PvdA, WD en D66/Gemeentebelangen hebben met verbazing ken nis genomen van de brief van de fractievoorzitters van CDA, RPF en SGP/GPV aan het Leidsch/Alphens Dag blad waarin wordt gevraagd om geen extra editie op zon dag uit te brengen. Met na me de handtekening van het CDA roept onbegrip op. In verband met de Golfoorlog bracht afgelopen zondag een groot aantal landelijke en regionale dag bladen een extra editie uit. Ook het Leidsch/Alphens Dagblad ver scheen. Met uitzondering van Kat wijk aan Zee en een enkele wijk in Lisse werd de krant in het hele ver spreidingsgebied bij de abonnees bezorgd. Volgens directeur G. Ar nold van het Leidsch/Alphens Dag blad werd in Katwijk aan Zee en Lisse afgezien van de verspreiding omdat er onvoldoende bezorgers beschikbaar waren. De zondagedi tie werd daar gisteren 'ingestoken' in de maandagkrant. In de brief van de fractievoorzit ters van het CDA, RPF en SGP/GPV werd de redactie van deze krant onder meer gewezen op de verstoring van de zondagsrust. Ook het feit dat mensen door dit ini tiatief 'niet-noodzakelijk arbeid' moesten verrichten, werd betreurd. De drie fracties bezitten samen 18 van de 25 zetels in de Katwijkse ge meenteraad. Argumenten PvdA-fractievoorzitter D. Graaff noemt de handtekening van CDA'er J. van Leeuwen onder de brief 'verbazingwekkend'. Graaff: "Van het GPV. de SGP en de RPF kan ik me de argumenten voorstel len, maar het CDA mengt zich meestal niet in discussies over al of niet schenden van de zondagsrust. Ik ben eraan gewend dat die partij zich bij dat soort zaken verschuilt achter het landelijk beleid". Verbaasd is ook W. Nagtegaal, fractievoorzitter van D66/Gemeen- tebelangen. "Mijn fractie had iets dergelijks niet onderschreven, maar dat dit zomaar zonder rugge spraak met de andere partijen de deur is uitgegaan, vind ik niet rede lijk. Ik ga ook zeker onderzoekeft onder welke omstandigheden deze brief is geschreven", aldus Nagte gaal die gisteravond al probeerde andere raadsleden over deze zaak telefonisch te benaderen. CDA-voorzitter J. Dijkstra was gisteravond nog niet op de hoogte van de brief. Hij laat op persoonlijke titel weten geen moeite te hebben met de oproep van zijn partijgenoot. "Ik heb zelf ook geen behoefte aan een krant op zondag. Ook niet in dit uitzonderlijke geval. In mijn bedrijf laat ik mijn mensen ook niet op zon dag werken". Orde J. van Leeuwen zelf ontkent intus sen dat er sprake is van een andere koers binnen de partij ten aanzien van de zondagsrust. "We zijn een pluriforme partij. Ik heb met deze brief alleen willen wijzen op de ge wetensproblemen waarmee sommi gen te maken zouden kunnen krij gen na het verschijnen van de krant op zondag. Zoiets ligt nu eenmaal gevoelig in Katwijk". Van Leeuwen zegt zelf nooit op het idee te zijn ge komen om een dergelijke brief te schrijven. "Maar de SGP heeft mij gevraagd mede te ondertekenen De CDA'er wil geen vergelijking maken met andere activiteiten in Katwijk die wel worden toegestaan op zondag, zoals het sport- en strandleven. "Dat is van een geheel andere orde", vindt Van Leeuwen. CDA-bijeenkomst over de Golfcrisis LEIDEN - Op uitnodiging van het CDA en het CDJA houdt Jan van Houwelingen morgen een spreek beurt over de golfcrisis. De toespraak van de oud-staats secretaris van defensie wordt ge volgd door een bijdrage van J. Da- moiseaux, die tot voor kort ambas sadeur was in Koeweit. De bijeen komst van de christen-democraten wordt gehouden in Nieuw Minerva aan de Boommarkt 23. Aanvang 20.30 uur. Auto schept man LEIDEN - Een 65-jarige man is gis terochtend door een auto geschept tijdens het oversteken op het zebra pad op het Noordeindeplein. De man was al aan het oversteken toen de auto. met achter het stuur een 23- jarige Leidenaar. naderde zonder snelheid te mipderen. De automobi list gaf de voetganger geen voor rang. Het gevolg was dat de man werd geschept en tegen het wegdek werd geslagen. De voetganger is met knie- en hoofdletsel naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Burgemeester en wethouders van Katwijk lieten vanmorgen in een korte reactie weten 'dat het geen zaak is van het gemeentebestuur om een uitspraak te doen over het verschijnen van kranten op zon dag'. Adjunct-hoofdredacteur R.D. Paauw van het Leidsch/Alphens Dagblad zegt in een reactie op de brief van CDA, SGP/GPV en RPF: "Ik begrijp niet waar een deel van de Katwijkse politici zich mee be moeit. De relatie krant-abonnee is er één waar ze buiten behoren te blijven. Dat is hun zaak niet. Als de abonnee geen krant op zondag wenst te ontvangen dan is hij of zij mans genoeg om ons dat zelf te la ten weten. Ik heb respect voor ie ders religieuze overtuiging, maar het gaat me te ver als van daaruit voor anderen even wordt bepaald wat wel en niet door de beugel kan". LEIDEN - "Maar of het nu aan de oorlog op televisie ligt"? Caféeige naren in Leiden hebben sinds het uitbreken van de oorlog in de Golf hun klantenaantal fors zien dalen Met name donderdag en vrijdag was het opvallend rustig in de cafés. Veel bareigenaren wijzen op de con currentie van de televisie met haar voortdurende nieuwsstroom over de Golfoorlog. "Ja, zelf moet ik toch ook regelmatig even de tv aanzet ten". De Leidse kroegentocht trok vo rige week gemiddeld 30 procent minder bezoekers, het Key Town Jazzfestival afgelopen zaterdag werd in vergelijking met andere ja ren slecht bezocht. De terugloop van cafébezoekers was de eerste da gen na het uitbreken van de oorlog onmiskenbaar. Een eenduidige verklaring hier voor is in de Leidse horeca wereld niet vinden. De televisie, het ligt voor de hand, wordt algemeen aan gewezen als nieuwe concurrent. Een minderheid heeft echter zo zijn twijfels. "Het is duidelijk minder druk. Maar of dat nou door die oorlog komt? Ik zou dat niet zo durven zeg gen", verklaart Guus de Rooij (An nie's verjaardag). Januari is voor de horeca immers per definitie een slechte maand. Kerst en oudjaar doen al een forse aanslag op de portemonnee en wan neer daar zoals in Leiden ook nog eens een Jazz week en een kroegen tocht overheen komen, is het tijde lijk gedaan met de financiële arm slag en de animo van de gemiddelde cafébezoeker. Maar Roel van Akkeren (Hotel De Ville) twijfelt geen moment. "Don derdag en vrijdag heb ik nog nooit zo slecht gedraaid. Donderdag had ik misschien een kwart van het nor male bezoekersaantal binnen, vrij dag de helft. Ik merk ook dat men sen later komen en korter blijven". Het scheelt hem naar eigen zeggen enkele duizenden guldens in deze week. "We maakten er op de avond van de kroegentocht nog grappen over", zegt Dick Wansink (eigenaar van de Duke en mede-organisator van de Leidse Jazzweek), "dat we met Bush hadden afgesproken dat de oorlog nog niet zou uitbreken. Laten we eerlijk zijn, de kroegen tocht werd door dertig procent min der mensen bezocht". "Dan kan je wel zeggen dat de oorlog toen nog niet was begonnen maar ik denk dat velen na het passe ren van de 15e al bezig waren met die oorlog. Mensen bleven voor de buis zitten of hadden onder deze omstandigheden geen zin om te gaan stappen. Iedereen is bezorgd, velen zijn begaan met Israël. Zelf zet ik ook regelmatig het journaal even aan". Ben Luijkx (Malle Babbe, de Overkant, Plantage en de Harmo- I nie) merkt vooral overdag een te- I rugloop. "Dan is het veel rustiger I dan normaal. Vooral ouderen die f zelf de oorlog nog hebben meege- I maakt, blijven weg om tv te kijken". Om zijn omzet maakt Luijkx zich niet zo druk. "Ik heb drie cafés waar vooral jongeren komen en daar heb ik weinig gemerkt van een terug loop. Jongeren zijn misschien min der betrokken bij de oorlog". Het omzetverlies doordat vaste klanten wegblijven, loopt uiteen van 20 (De Tregter) tot 25 procent (Annie's verjaardag). Het effect was vooral de eerste avonden merkbaar, de drukte op zaterdagavond was niet anders dan normaal. Gesugge reerd wordt dat mensen murw wor den van de oorlog en ook de laatste kijkcijfers wijzen hier op. Maar ook als mensen inplaats van thuis te blijven wel naar het café gaan. wordt de oorlog geen moment vergeten. Daar zijn alle caféhouders het over eens. "Er wordt hier vrijwel alleen maar gepraat over de oorlog. Het is het gespreksonderwerp aan de bar". 'We hoeven alleen nog maar de deur van de stal open te zetten' ZEVENHOVEN - Boer Wim van de Geer ziet het al op zich af ko men. Collega's die zijn nieuwe hy permoderne automatische melk machine veel te duur of gewoon maar flauwekul vinden. "Maar ik beschouw dat allemaal als jaloe zie. Zelf weet ik dat wij een goede beslissing hebben genomen", zegt de Zevenhovenaar. De autotandem melkstal is ont staan op de tekentafels van Full- wood in Wijk bij Duurstede. Dit bedrijf is gespecialiseerd in in stallaties op het gebied van melk- winning en automatisering. De nieuwe autotandem melkstal is nog maar op weinig boerenbedrij ven in ons land in gebruik. Van de Geer is de eerste boer in deze re gio die tot aankoop is overgegaan. De Zevenhovenaar heeft samen met zijn zoon Erwin een zoge naamde maatschap. Met de melkmachine kunnen binnen ruim anderhalf uur door een persoon zo'n 130 koeien wor den gemolken. Tot voor kort wa ren vader en zoon Van de Geer sa men dezelfde tijd kwijt. "Dat be tekent dat een van ons in die tijd ander werk kan doen. Want ook op het boerenbedrijf is tijd geld", legt de Zevenhovense agrariër uit. "Vandaar dat we ook gekozen hebben voor deze installatie. We moesten de vorige apparatuur vervangen. Omdat mijn zoon en ik zelf ook met de tijd mee willen gaan, zijn we op dit systeem over gegaan". Lokken In de autotandem melkstal kun nen tien koeien tegelijk worden gemolken. Het enige dat Van der Geer of zijn zoon moeten doen is het aansluiten van de koe op de installatie. Als de koe een bepaal de hoeveelheid melk heeft gege ven, dan stopt het melken van zelf. Vervolgens wordt de appara tuur automatisch verwijderd en het beest kan zelfstandig weer te rug naar de stal. Ondertussen neemt een andere koe de vrijge komen plek in. Om het beest te lokken wordt wat voer gebruikt in de melkstal. Tot voor kort had Van de Geer een zogenaamde visgraat melk stal in gebruik. Daar werden zelfs veertien koeien tegelijkertijd ge- Wim van de Geer aan het werk in zijn nieuwe volautomatische melkstal. molken. "Maar de beesten kon den pas naar de stal terug als de laatste van de groep klaar was. Dan moest je ook weer tegelijk veertien koeien de melkstal in sturen. Daar waren we samen druk mee bezig", merkt de agrari ër op. "Vanaf de eerste tot de laatste koe van de 130 gaat dat nu in een geleidelijk tempo, zonder dat wij daaraan iets hoeven te doen. Alleen de deur van de stal open zetten bij de eerste koe die aan de beurt is en dicht bij de laatste. Voor het overige ben je in de put bezig met het aansluiten en de begeleiding van het pro- Aandacht Een voordeel van dit nieuwe sys teem is dat de boer zijn dieren, als dat nodig mocht zijn, individuele aandacht moet geven. "Als je een koe even wilt nabehandelen, dan zet je het betreffende apparaat even stil en stopt het proces. Daarna hervat de apparatuur weer het werk. Maar die andere negen gaan zonder storing ver der. Bij de visgraat liep je meteen achterstand op. Als je er een paar LEIDEN Met een haast filo sofische kalmte verscheen giste ren een Leidenaar van rond de dertig voor het kantongerecht. De politie had zijn wagen zonder par keerbewijs op de Apothekersdijk aangetroffen, maar de man wilde de bon in eerste instantie niet be talen. "Het gaat om een principe kwestie", zo begon hij rustig zijn verweer. "Het parkeerbewijs is van de voorruit van mijn auto weggehaald, maar ik kan het niet hard maken. Ik vraag u mij op mijn woord te geloven. Als u dat niet wilt, dan betaal ik. Alleen het feit dat ik hier naar toe ben geko men, kost me al meer", zo speelde hij in op de meest humane kant van rechter mr. R. van Leeuwen. De rechter gaf snel het woord aan officier van justitie mevr. mr. H. Molenaar-Geurtsen. "Moet ik nu het verlossende woord spre ken?", sprak zij, "voor ons is dit niet te controleren". Maar mild als ze gedurende de hele zitting zou zijn, eiste ze daarom nog eens de oorspronkelijke boete van 35 gulden. "Wilt u nog wat zeggen?", vroeg de rechter daarop de ver dachte. "Nee, ik heb niets meer te zeggen, het was maar een ver zoek", zo sprak hij nog onderda niger dan aan het begin. De rech ter gaf zich gewonnen bij zijn oor deel: "Omdat u het bent. en om dat u zich zoveel moeite getroost heeft om het allemaal uit te leg gen, houd ik het op schuldigver klaring zonder straf' Auditor Een 26-jarige Leidenaar die even eens verkeerd geparkeerd had. was voor de rechtbank heel con creet. Hij kon de boete niet beta len. "Wat?", sprak rechter Van Leeuwen. "35 gulden is voor een autobezitter toch niet veel?". Maar de man argumenteerde in detail verder: "Ik had die auto no dig voor mijn werk in de horeca. En dat werk heb ik nodig voor on derdak en eten. Ik ben namelijk auditor". "U bent wat?", vroeg de rech ter. En de man maakte duidelijk dat hij naast zijn werk studeerde aan de universiteit als toehoor der, waarbij je geen beurs krijgt, geen tentamens kan doen, en een lager collegegeld betaalt. Maar hoe meer je werkt, des te minder tijd voor de studie, begreep ook de rechter. "Het is een beetje het paard achter de wagen spannen", vond daarom Van Leeuwen, sug gererend dat de man voor zijn boetes werkte. "Ik vecht het niet aan, maar ik vraag om begrip", re ageerde die weer. De officier dacht er het hare van. "Meestal is er een verzachtende omstandig heid. Die is er hier niet. Autorij den kost tenslotte honderden, zo niet duizenden guldens. Maar goea, ik zal het ook hier bij de oor spronkelijke 35 gulden houden". Rechter van Leeuwen was het er niet helemaal mee eens: "Ik heb al moeite met het verweer van verdachte. 35 gulden moet u ze ker betalen" Gehakt Een 21-jarige Leidenaar moest zich komen verantwoorden voor een aanrijding waarbij een ge wonde was gevallen. Op de krui sing tussen de Weteringkade en de Zeestraat in Noordwijk had hu volgens de rechter met zijn wagen "een oudere man van zijn fiets ge reden. Hoe kwam dat?". De jon gen verklaarde dat hij moe van zijn werk kwam, het ongeluk ge beurde tegen vijf uur 's middags. Het zicht op de fietser was aan hem voorbijgegaan. De fietser zelf niet; breuken van rechter hand en neus waren het gevolg voor het slachtoffer. De situatie tekening deed de rechter, zelf een overtuigd rijwielliefhebber, ver zuchten: "Als fietser ben je erg kwetsbaar, een auto maakt ge hakt van je". De officier van justi tie wilde toch niet de gebruikelij ke boete van 265 gulden opleg gen. "Het fietspad is daar in Noordwijk gelegen op een punt waar je het niet meer verwacht. 200 gulden of 4 dagen zitten". De rechter had wel een zwaardere straf willen opleggen. "Ik zal ech ter niet boven de eis van de offi cier uitgaan. 200 gulden". Een onverwachte rol was giste ren bij het Leids kantongerecht weggelegd voor deze krant. £en Leidenaar van middelbare leef tijd had de krant goed gelezen. De man bleek op een extra koop avond, om precies te zijn op 29 no vember 1989, zonder van de par keerautomaat gebruik te hebben gemaakt zijn wagen op de Kaas markt te hebben neergezet. Dat leverde hem een bekeuring op, want op zo'n extra koopavond moet er net als op de donderdag avond betaald worden. Althans, dat was de bedoeling. Niet ieder een bleek toendertijd van die maatregel in kennis van gesteld te zijn. Daar was over geschreven, en daarom had de man niet willen betalen. Krant "Edelachtbare", zo begon de on fortuinlijke parkeerder ter sta ving van zijn argumentatie, "ik heb niet betaald, want moet u eens lezen". Op een A-viertje had de man een bericht uit het Leidsch Dagblad van eén dag na de overtreding geplakt en de rechter nam er vol aandacht ken nis van. De krant citeerde een po litieman, die gewag maakte van het feit dat op bepaalde plaatsen in de binnenstad op de parkeer- borden niets stond over betalen op koopavonden. Daarom waren vele autobezitters verontwaar digd over de bonnen, de politie zou clementie verlenen en de tekst op de parkeerborden zou die dag nog aangepast worden. Gewapend met deze kennis had de man daarom toen direct de verbalisant, een in Katwijk woon achtige agente opgebeld, maar deze bleek onvermurwbaar. De bon bleef gehandhaafd. Dus beproefde de man nu zijn geluk voor de rechtbank. "Niet al les wat de krant schrijft is waar", reageerde rechter Van Leeuwen met een schuine blik naar het persbankje. "Maar ik begrijp dat de krant een bepaalde verwach ting heeft gewekt, want, de krant kennende, is dit citaat van de po litie juist". Hierop schoof hij het stukje door naar officier van justitie me vr. mr. Molenaar. Ook bij haar kon niet direct vertrouwen wor den gewonnen. "Je mag er eigen lijk niet op afgaan. Een krantear- tikel is geen procesverbaal. Maar ik geef toe. het artikel verscheen na de overtreding. En ik weet niet of op de betrokken parkeerauto maat of meter de aanduiding dui delijk was. Daarom vraag ik vrij spraak", zo sprak mevr. Mole naar. Maar hier moest de rechter haar toch corrigeren. "Nee, vrijspraak kan niet, want er is niet bewezen dat het feit niet is gepleegd", be toogde Van Leeuwen. "Daarom verklaar ik de officier niet ontvan kelijk. Meneer, U kunt gaan, dankzij het kranteberichtje." Slachtoffer Toevalligerwijs werd gisteren als laatste op de zitting ook een twee de slachtoffer van de bonnenex plosie van 29 november 1989 op geroepen. Deze student had, te ruggekeerd van zijn werk in Haar lem, z(jn wagen zoals hij gewend was tussen zeven uur en half acht op de Boommarkt neergezet. Dat bleek bij wijze van uitzondering toen in koopavondtijd. "Als ik het had geweten, had ik de wagen op het terrein van het Leidsch Dag blad neergezet, dat is gratis", zo sprak de jongeman. "Ik weet niet of de Boommarkt als plaats waar de aanwijzing on duidelijk was, ook in het krante artikel werd genoemd. Dat artikel heb ik net teruggeven", sprak rechter Van Leeuwen. Maar de of ficier mevr. mr. Molenaar had op gelet: "Nee. de Boommarkt werd in het artikel niet genoemd". Maar zij aarzelde met een oordeel. "Ach, mevrouw", zei de rechter, "het is de laatste zaak. Ook deze verdachte heeft van die extra koopavond geen kennis geno men. Zal ik maar schuldig zonder straf uitspreken?" Aldus ge schiedde. beesten bij hebt, die even de aan dacht vragen ben je zo een extra kwartier kwijt", legt Van der Geer uit. "Wij hebben zeventien jaar met de visgraat gewerkt, dus ik weet er alles van. Daarvoor met een ge wone melkmachine en eerder op de bekende wijze op een krukje onder de koe. Wat dat betreft is er veel veranderd in het boerenbe drijf. De nieuwe apparatuur die, vol gens Fullwood pr-man A. Oud man nog geen 100.000 gulden kost, kan in de toekomst nog ver der worden geautomatiseerd. "Zoals een aansluiting van de melkmachine op een personal computer. Dan is het mogelijk om in te grijpen als er zich problemen bij de kwaliteit van de melk voor doen. Bij voorbeeld bij een uier- ontsteling. Via de computer kun je dat ogenblikkelijk constateren en direct maatregelen nemen", legt Oudman uit. "Wat dat betreft zijn er tal van mogelijkheden". Die uitbreiding is bij Wim van der Geer nog niet aan de orde. "Dat is meer voor de jeugd", merkt hij op. "Die moeten straks maar kij ken wat zij willen". Been gebroken LEIDEN - Een 30-jarige Katwijker heeft gistermiddag een been gebro ken bij een ongeval op het Schut tersveld. Een 64-jarige Leidenaar, die zijn auto wilde parkeren, keek bij het achteruit rijden niet goed uit. j De Katwijker, die op een motorfiets reed, werd daarbij omver gereden. Carnaval in de Stadsgehoorzaal LEIDEN - Carnavalsvereniging De Spoorbumpers houdt zaterdag 9 fe bruari een groot carnavalsfeest in de Stadsgehoorzaal. Er staan optre dens op het programma van Leidse Kees, Wies Cavé, Imca Marina, Alexandra, Robert Braun en boe- renkapel De Dorstvlegels. Kaarten voor dit festijn in de voorverkoop all gulden, zijn te ver krijgen bij buurthuis 't Spoortje aan de Bernhardkade 40 en de Leidse Stripshop aan de Aalmarkt 4. Tele fonisch bestellen kan ook, tel. 1 315973. Het carnavalsfeest begint om 20.00 uur, aan de zaal kosten de kaarten 15 gulden. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Patrick, zv M.J.L. van Eden en W M. Smit; Leendert-Dick, zv. J. Ha- zenoot en W. Dijkstra; Stelanie, dv. T Epema en P.D. Onderwater; Corline Magdalena Bern- dine, dv. J. Gijselman en C.C. Dijkstra; Marco Pieter Tiemen, zv. J.E. Schrage en Y.A.T. Ou wehand; Bart Wim Johan, zv. J.W.M. Lager- berg en J. de Koning; Maria Susanna, dv. K. van der Burg en J.C.P. van der Kraan; Niels, zv R.F. van Overmeire en E. van der Meer; Robin, zv. G. Heruer en J.J. Hendrikse. Jaco bus Christiaan. zv. J.L. Kraaij en J.S. Jansen; Christina Louise Maria, dv. C.P.L. Koeleman en L.C. Walraven; Daan, zv. A H. van der Toorn en B G. Boel, Evi, dv. J.H.M. van der Graaf en J.T M van Harteveld; Lotte, dv J. Messemaker en B H. Hoek; Malinska, dv J.J Pijl en A M Mulder; Elad Sem, zv S. Zigler en M.Z. Baruch; Amine, zv. M. Abbach en A. En- naji; Johannes Herman, zv. A L Henneki) en H M van Oosten, Nadia. dv M. Errami en T Bouchta; Brian Rodney, zv. R van den End en M.D.H. Kamphuis; Ingnd Maria Wikje, dv. H.J.H. van der Schoot en I. van Velzen; Lucas Leonard Albertus, zv P M.C. Janssen en M.J.R Steinbusch; Jilly Hildegonda Petronel- la. dv R.W.L. Vlekke en C.H.B. Wubben; Dem- se, dv. J A van der Heijden en C. Goudkuil; Christiaan, zv E. Baron Mackay en G. Bosch- ma; Lisanne Alida Christina, dv. P.M. Mesman en J.M.C. Grimbergen; Sharpn Francis, dv. A van Dijk en C. Kraaijeveld; Matthew James Christiaan, zv. E.T.J. Huisman en G. Smith; Jan Marlijn, zv L P. van der Meer en E.A. de Vries, Carlijn Mariélle, dv. M C. Vermeulen en M A G. Stouten, Anna Christina Cornelia, dv C.F. Möhlmann en M.H.P.C Homan; Cornelia Maatje, dv V Geluk en A Wildeman; Max Christian, zv M.J. Parker en M M. Parker; Ray mond Benjamin, zv. J.R. Manuputty en R.L Habibuw. Gesma. dv. J. Hartevelt en J. van der Plas, Reimer Willem, zv. J.W. Schoute en T.J. Staal. Danielle, dv. D. Velthuyzen en A. Bak ker; Judith Jakoba Siénna. dv G W.D.A. A.1S en P K. van der Laan, Merel Marjolein, dv C A. van Herpen en A. Schoordijk. Tijmen Anton, zv. A. Daihuiisen en C M Enthoven; Johanna Else, dv J Doornbos en E M de Jong; Daniel le Anouk, dv. E. Hengsdijk en J.K. van Brakel.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14