Nieuwe studie naar indeling tv-zenders 'Het was erger dan ik had kunnen vermoeden' NOS-bestuur schuift keus vooruit TUNNEL ONDER DE NOORD Oorlog vertraagt nota defensie en tussenbalans Nederlandse smokkelaar cel in !,v" JACK SPIJKERMAN 03)1 OM DE HOEK ZATERDAG 19 JANUARI 1991 HILVERSUM (ANP/GPD) - De keus welke omroepen in de toekomst met elkaar één net gaan delen, is gisteren door het NOS-bestuur vooruit geschoven. Nieuwe studies moeten meer duidelijkheid geven over de meest wenselijke combinaties. Dat heeft NOS-voorzit- ter M. de Jong gisteravond bekendgemaakt. UTRECHT (ANP) - Tot het jaar 2010 kunnen zich in Nederland enkele duizenden sterfgevallen voordoen door een vorm van longkanker (mesothelioom) die in verreweg de meeste gevallen wordt veroorzaakt door blootstelling aan asbest. Dit voorspellen medewerkers van de vakgroep arbeidsgeneeskunde van de Rijksuniversiteit Limburg in het Nederlands Tijdschrift voor Ge neeskunde. Ze baseren deze prognose op het toegenomen gebruik van asbest tot 1976 en de omstandigheid dat de ziekte gemiddeld pas ongeveer 35 jaar na de blootstelling aan asbest manifest wordt. In 1977 is het Asbestbesluit van kracht geworden dat leidde tot een verbod op het gebruik van (het ge vaarlijkste) blauw asbest en een grenswaarde voor wit asbest. In de bouwnijverheid en de auto-indus- Aantal gevallen asbestkanker zal toenemen trie zijn overeenkomsten gesloten voor de beëindiging van het ge bruik van asbest en asbesthouden de produkten binnen enkele jaren. Mesotheliomen zijn zeldzame tu moren. maar het aantal gevallen is de laatste decennia in veel indus trielanden sterk gestegen, tegelijk met een sterke groei van de jaarlijk se asbestproduktie. De ziekte is al tijd dodelijk, meestal binnen een jaar na de diagnose. De Limburgse onderzoekers heb ben becijferd dat de sterfte onder 5 gestegen van 7.9 per mil joen in 1970 tot 28.1 per miljoen in 1987. In de periode 1970-1978 over leden 680 mannen aan deze ziekte (per jaar gemiddeld 10.8 per mil joen) en in de jaren 1979-1987 bijna 1.400 (20.9 per miljoen). Het hoogste sterftecijfer kwam in 1987 voor in de leeftijdsgroep van 65 tot 76 ja^r (147,7 per miljoen), ge volgd door de groep van 55 tot 65 (96.5 per miljoen). Er is sprake van een duidelijke concentratie van mesothelioom-pa- tienten in gebieden met veel ha vens. scheepsbouw en zware indus trie rond Amsterdam, IJmuiden. Rotterdam. Dordrecht en Walche ren. In dit soort bedrijfstakken is as best vaak toegepast als isolatiema teriaal. De sterfte aan mesothelioom on der vrouwen is zeer gering (2.1 per miljoen in 1970 en 3.8 per miljoen in 1987). De vorige week nog maakten de ge zamenlijke omroepen bekend over eenstemming te hebben bereikt over een reorganisatie van het pu blieke bestel. Toen werd gesproken over de samenwerking van NCRV. KRO. EO en een deel van de NOS op Nederland 1, samenwerking tus sen AVRO, TROS en Veronica op Nederland 2 en het derde net zou worden bespeeld door VARA. VPRO en het resterende deel van de NOS. Dat model is weliswaar niet van tafel, maar er wordt ook gekeken naar andere combinaties. Daarbij gaat het vooral om een verdeling van de zes A-om'roepen over de drie netten. De aandacht zal bijvoor beeld uitgaan naar de mogelijkhe den van een combinatie van de AVRO met de NCRV en de VARA met de KRO. Ook de vorige week af gewezen combinatie NCRV-VARA zal opnieuw in ogenschouw worden genomen. De centrale vraag in het onder zoek. dat door de afdeling kijk- en luisteronderzoek van de NOS en het organisatiebureau McKinsey wordt uitgevoerd, zal zijn welke combina tie daadwerkelijk tot de vorming van een sterke zender leidt. Een zender waarbinnen goed kan wor den samengewerkt en waarvan de programma's grote groepen kijkers zullen aanspreken. Volgens NOS-voorzitter De Jong is het van het allergrootste belang dat goede combinaties worden ge vormd van omroepen, die daadwer kelijk voor langere tijd met elkaar willen samenwerken. Het inder haast vormen van uiteindelijk min der succesvolle combinaties zou het publieke bestel op termijn grote schade kunnen berokkenen. De termijn waarop veranderin gen hun beslag kunnen krijgen wordt door het hernieuwde onder zoek onduidelijk. Vorige week be stond het voornemen nog dit jaar de zenderindeling te wijzigen. Volgens De Jong is ondanks de gloeiende haast die er bestaat om de afkalving van het publieke bestel tegen te gaan. de kwaliteit van de combina tie belangrijker dan het tijdstip. Het uitstellen van een beslissing over de herindeling komt niet on verwacht. Niet alleen bij de NOS- voorzitter. ook bij de omroepen leefden twijfels over de gekozen combinaties. De voorbestemde be spelers van Nederland 1 toonden zich vorige week al bezorgd over de mogelijke aantrekkingskracht van hun "reli-net". Ook TROS en Vero nica veroordeelden de gekozen combinaties. Zij toonden meer be langstelling voor de vorming van een private omroep. De AVRO voer de de afgelopen dagen nog bespre kingen met de NCRV over de moge lijkheden van een nieuwe combina tie. De omroepen zijn het volgens De Jong eens over de vorming van drie sterke en professionele zenders. Daarbij geldt wel de beperking dat op een bewuste avond twee zenders een programma uitzenden voor een groot publiek en dat tegelijk op eén zender een kleine doelgroep kan worden bediend Ook hebben de omroepen zich definitief positief uitgesproken over samenwerking. De omroepen zijn bereid binnen een zender nauw met elkaar samen te werken. Dat moet er toe leiden dat elke dag op een bepaald tijdstip soortgelijke programma's zijn te zien. Zender coördinatoren moeten toezien op de uitvoering van de programma-af spraken. Verder hebben zij defini tief ingestemd met de komst van een super-coördinator die bindende uitspraken kan doen over de af stemming tussen de afzonderlijke netten. Vondeling Het Aalsmeerse vondelingetje Leo Schakel is buiten levensgevaar. De n baby mag de intensive-care-afde- ling van het VU-ziekenhuis in Am- e sterdam verlaten. Het kind blijkt i- echter wel een stoornis in de herse- nen te hebben die zal leiden tot een blijvende handicap. Diverse oproe- 5i pen via de media hebben tot nu toe tussen de twintig en veertig tips op- -1 geleverd, maar nog geen enkel j spoor naar de ouders. Opgestapt De bekende Haagse advocaat mr. G. Spong is opgestapt als rechter- plaatsvervanger bij de rechtbank in i Haarlem. Spong heeft ontslag ge vraagd. nadat er in november vorig jaar ophef over zijn optreden als ad vocaat was ontstaan. De raadsman trad op in de zaak tegen een van drugssmokkel verdachte Colom- i biaan. die uiteindelijk werd vrijge- i sproken. Reorganisatie Door reorganisaties bij het Acade misch Ziekenhuis Groningen en de medische faculteit van de Groning se universiteit gaan voor 1995 in to taal ongeveer 140 arbeidsplaatsen verdwijnen. De besturen van de Groningse universiteit, het acade misch ziekenhuis en de medische faculteit hebben toegezegd dat er geen gedwongen ontslagen zullen vallen. De instellingen hebben dit gisteren -medegedeeld bij de pre sentatie van de formatieplannen voor 1995. Conducteur De proef met een conducteur op tramlijn 4 die maandag in Amster dam startte, verloopt bemoedigend. Volgens een woordvoerder van het Gemeentevervoerbedrijf (GVB) ko men al de hele week bijna uitslui tend positieve reacties van het pu bliek binnen. De enkele kwade re acties zijn vooral afkomstig van mensen die gewoontegetrouw bij de middendeuren willen instappen èn hun weg geblokkeerd zien door hekjes. De zwartrijders kiezen nu eieren voor hun geld. Marechaussees Twintig marechaussees zullen ge durende driejaar bijstand gaan ver lenen aan de politie op het Antilli aanse eiland St. Maarten. De kosten van bijstand worden geraamd op ongeveer 12 miljoen gulden. Deze kosten komen ten laste van de be groting van het Kabinet voor Ne- derlands-Antilliaanse en Aru baanse zaken. De Zanger De dichter en (jeugdboekenschrij ver Jan de Zanger is maandag op 58- jarige leeftijd plotseling overleden. Dat heeft zijn uitgeverij, Leopold in Amsterdam, gisteren bekendge maakt. De Zanger begon zijn literai re loopbaan in 1962 met poezie, maar in 1980 debuteerde hij als pro zaschrijver met "De andere kant van de maan". DEN HAAG (GPD) - Het kabinet heeft besloten de financieel-econo- mische besluiten voor de jaren 1992-1994, de zogenoemde tussen balans. circa een maand uit te stel len. Indien het tot besluiten komt zullen die minder strak zijn dan eer der was voorzien. Oorzaak vormt de Golfoorlog. Ook de Defensienota van minister Ter Beek over de toe komst van de krijgsmacht komt la ter. Het stuk zal niet. zoals eerder aan de Kamer toegezegd, voor me dio februari komen. Premier Lubbers heeft dit giste ren na afloop van het kabinetsbe raad bekendgemaakt. De eerste mi nister erkende dat "de kop er niet naar staat" bij de discussies over de tussenbalans met de Golfoorlog. Het kabinet heeft nu al een week achterstand opgelopen bij de be sprekingen. Voorlopig is bepaald dat men aanstaande vrijdag en eventueel zaterdag weer over de tussenbalans gaat praten. "Dan hoop ik dat wij een fors eind verder komen", aldus Lubbers. Besluiten zullen echter niet vallen. Het tijd schema is bovendien afhankelijk van de gebeurtenissen in de Gol foorlog. In de eerste helft van febru ari dacht Lubbers de besluitvor ming te kunnen afronden. De minister-president gaf te ken nen dat het karakter van de tussen balans nu anders wordt dan eerder, voor het uitbreken van de Golfoor log. werd voorzien. "Er is met de oorlog een marge van onzekerheid. Dat werkt complicerend bij de be sluitvorming. Onze rekensommen en conclusies moeten we kritisch beoordelen aan de hand van de ac tuele ontwikkelingen", zei Lubbers. Het helemaal opschorten van de tussenbalans noemde hij "niet ver standig". Tegelijk zei hij dat er nu ook niet met een koker voor de ogen besluiten moeten vallen die er al leen toe leiden dat er over enkele maanden een nieuwe tussenbalans opgemaakt moet worden. Bij de uiteindelijke besluitvor ming rond de tussenbalans zullen, aldus Lubbers, bepaalde opties opengehouden moeten worden. Er zullen, zo gaf hij aan, ook meerdere varianten in de besluitvorming wor den opgenomen. Lubbers sprak in dit verband over 'bandbreedtes'. Ten aanzien van de Defensienota zei de eerste minister dat hij de kans klein acht dat het stuk. met de Gol foorlog, nog voor medio februari uitkomt zoals de Kamer heeft ge vraagd. Het kabinet zal de nota, die erg exact en uitgewerkt is, boven dien nog eens kritisch doornemen gezien de Golfoorlog. Het geheel dient volgens Lubbers een iets gro ter oriënterend karakter krijgen. Het strategisch concept dat ten grondslag ligt aan de nota, een klei nere maar flexibelere krijgsmacht, hoeft volgens hem niet te verande ren. Lubbers sprak overigens over 'beperkte' extra bezuinigingen op Defensie. WATERINNAME - De Watertrans- portmaatschappij Rijn-Kennemer- land (WRK) in Nieuwegein heeft be sloten morgen tussen negen en tien uur de waterinname uit de Rijn te hervatten. Donderdag was besloten om de inname te staken in verband met een verontreiniging. Nederlander is "alleen zelf milieubewust DEN HAAG (ANP) - "Ik ben milieubewust" is een uitspraak die bijna iedereen meent te kun nen onderschrijven. Tegelijker tijd echter is ook haast iedereen het eens met de stelling dat de meeste mensen niet milieube wust zijn. Tot die tegenstrijdige bevindingen komt een NIPO- enquète. uitgevoerd in opdracht van het accountantskantoor Co opers en Lybrand. De gisteren openbaar ge maakte enquête is in november gehouden onder 2.000 huishou dens. De verontreiniging van het milieu gold toen nog als het belangrijkste maatschappelijk probleem. De dreiging van oor log. bijvoorbeeld in de Golf. gold voor ongeveer een derde van de ondervraagden als een probleem. Van de vele Nederlanders die zichzelf milieubewust noemen, blijkt slechts 9 procent helemaal geen "milieuonvriendelijke din gen" te doen. De rest is niet zon der milieuzonden. Zo blijkt 56 procent zich schuldig te maken aan het als schadelijk omschre ven kopen van produkten in milieuonvriendelijke verpak kingen. Maar de Nederlander doet ook "wel eens goede dingen" voor de bedreigde leefomge ving. Daarbij staan voorop een vermeend zuinig gebruik van energie (69 procent) en het was sen met fosfaatvrije wasmidde len (67 procent). Overigens zijn fosfaathoudende wasmiddelen zo goed als niet meer te koop. Slechts 3 procent durft te stel len: "Ik doe geen milieuvriende lijke dingen". HENDRIK IDO AMBACHT - De ingang van de tunnel onder de Noord steekt enkele meters boren u ater uit. Gis teren werden de deuren in het midden van de in aanbouw zijnde tunnel geopend, waarmee de fysieke verbinding onder de rivier een feit was. De Noordtunnel moet in 1992 de flessehals in de A-15 tussen Hendrik Ido Ambacht en Alblasserdam opheffen. (foto anpi RIO DE JANEIRO (ANP) - De 32-ja- rige Nederlander die op 23 oktober verleden jaar op de internationale luchthaven van Rio de Janeiro door Braziliaanse agenten in het bezit van bijna twee kilogram cocaine werd betrapt, is in Rio schuldig be vonden aan drugssmokkel. Rechter Augusto Diefenthaeler veroordeel de hem tot zes jaar en zes maanden gevangenisstraf en een boete van 18.000 gulden. De man werd opgepakt wegens "nerveus gedrag", slechts enkele ogenblikken voor hij aan boord zou stappen van een vlucht naar Am sterdam. De politie vond 1,88 kilo gram cocaine bij hem, verpakt in plastic zakjes die hij met hechtpleis ters rond zijn middel had geplakt. De eerste verklaringen van de Ne derlander veroorzaakten in Brazilië heel wat consternatie omdat hij Neuzinha Brizola, de in Amsterdam woonachtige dochter van de geko zen gouverneur van Rio. Leonel Brizola, bij de zaak betrok. Brizola is behalve gouverneur ook leider van de Braziliaanse socialisten, me de-voorzitter van de Socialistische Internationale en voormalig Brazi liaans presidentskandidaat. De Nederlander had verklaard dat hij in ruil voor 10.000 dollar de cocaïne naar Nederland wilde smokkelen in opdracht van een ze kere Mario, een Braziliaan die ook in Nederland woont. Tijdens zijn gesprek met Mario was de dochter van Brizola aanwezig, zei hij. De gouverneursdochter bood hem aan in haar luxe-appartement in Rio te wonen voor de paar dagen die hij in de stad zou doorbrengen. De politie in Rio vermoedt dat zij allen deel uitmaken van een inter nationale smokkelbende, gespecia liseerd in het traject Brazilie-Neder- land. ADVERTENTIE s.n oN En in Leiden zit een uitstekend PR bureau! Bureaubroch u re 071-134248 lelden ('s m-ondv 071-310S69) Conny Braam na maand terug uit Zuid-Afrika: AMSTERDAM Somberder dan een maand geleden, voelt Conny Braam zich over de situatie in Zuid- Afrika. Deze week keerde de voor zitter van de Anti-Apartheids Bewe ging Nederland (AABN) uit dat land terug. Het was haar eerste bezoek, sinds zij 21 jaar geleden de AABN oprichtte. "Heel sensationeel dat land nu te zien waar ik een groot deel van mijn leven mee bezig was. Maar, als die onderhandelingen tus sen het ANC en de regering De Klerk niet snel van start gaan, ben ik bang dat het geweld nog verder toeneemt. Van verbetering of ver anderingen in de townships is nog totaal geen sprake". Tijdens haar aanwezigheid in Zuid-Afrika was juist een ANC-con- ferentie aan de gang. "Het eerste wat mij daar opviel was de grote mate van ongerustheid over het feit dat de voorbesprekingen voor on derhandelingen nog steeds niets hebben opgeleverd. Die onderhan delingen moeten onder meer leiden tot de vrijlating van politieke gevan genen en de terugkeer van ballin gen. Men had vooral kritiek op de ANC-leiding. Die zou zich in de on derhandelingen veel harder moeten opstellen. Dat gaat nu ook gebeu ren. Geëist wordt dat die onderhan delingen uiterlijk 30 april plaatsvin den. Om deze eisen te ondersteunen wil het ANC ook dat de mensen daarvoor de straat op gaan". Vooral ontmoetingen met fami lies in de townships hebben haar diep geraakt. "Veel erger dan ik had kunnen vermoeden was het daar. Een enorme, schrijnende armoede. Ik was in Khayelitsha dat bete kent nota bene 'mooie woning', een township bij Kaapstad. In dat kale zandlandschap wonen nu een half miljoen mensen bijeen, verdreven uit Cross Road". Niets, helemaal niets is ej*: geen water, geen electriciteit, geen win kels. Elke voorziening ontbreekt. Alleen modder en vuiligheid. En eindeloos lopen. Iedereen loopt ve le uren. elke dag. Voor water, bood schappen. kortom voor alles. Het openbaar vervoer rijdt uitsluitend om de mensen te halen en brengen voor het werk in de stad. Vijf tot zes uur reizen per dag is heel gewoon. Om drie uur 's nachts staat men op om op tijd op het werk te zijn. De kwaliteit van het leven is het bijna niet waard nog te leven". Het door de Zuidafrikaanse rege ring aangestelde bestuur van Khayelitsha doet niets voor de men sen. Daarom koos de bevolking een eigen gemeentebestuur. Conny Braam bezocht er de gekozen bur gemeester Malihoza. Twee maan den eerder kwam zijn vrouw bij een aanslag op zijn woning om het le ven. Braam "Ik kwam binnen in een piepklein huisje, waar hij sa men met zijn gezin woonde. De ko gelgaten zaten er nog. Mén leefde in voortdurende angst aangevallen te worden. Al het geweld in dit gebied leek weerspiegeld in het gezicht van die man. Het maakte grote indruk op me". "Alles in Zuid-Afrika", vervolgt ze. "hangt aan de rand van chaos. Al die apartheidsstructuren die in het leven zijn geroepen, zijn een faillie te boel. Het geweld is dichtbij. Het is voortdurend in je omgeving. Een kamp voor daklozen, dat we onder weg passeerden, werd vlak daarna in brand gestoken. Dat gedoe van stammentwisten is een absolute uit vinding van de blanken. De bewij zen liggen voor het oprapen. De politie gebruikt op grote schaal criminele benden om men sen uit te moorden. Ze laten een groep criminelen vrij. die vervol gens slachtpartijen aanricht. Heel toevallig gebeurt dat dan vlak na vertrek van diezelfde politie Die minister Vlok van Law and Order is een levensgevaarlijke man. Hij is zwaar medeverantwoordelijk voor een groot deel van dit geweld. Die zal alles en alles doen om de macht van de politie ongebroken te laten en het scenario van het ANC te ver- Robbeneiland Hoogtepunt van haar reis vormde een twee uur durend bezoek, ais eerste Nederlander, aan Robbenei land. Daar ontmoette zij Ebrahim Ismail Ebrahim (nu 55 jaar), de laatste ANC-leider die nu nog ge vangen zit. Een oude vriend van Conny; ze ontmoette hem in Lusaka en later nog eens in Maputto. Braam: "Robbeneiland, het lijkt op een mooi. groen Joegoslavisch ei land. zoals het hele apartheidssys teem is verpakt in een prachtig land. Bij aankomst zie je een weer zinwekkende ereboog met de woor den 'Welkom op Robbeneiland'". Het enige wat ze er te zien kreeg was een ontvangstgebouwtje. '"Als blanke wordt je door de bewakers als een soort vuil behandeld. Er wordt totaal niet tegen je gespro ken; alleen m'n naam werd door zo n bullebak afgeschreeuwd. Maar toen ik Eba eindelijk in dat kamer tje zag, ai, ai. ai... Een heel intense begroeting. Het was een 'kontak be- soek', dus niet achter glas. Heel bij zonder datje elkaar aan kunt raken. Ons fluisterend gesprek werd bijge woond door twee bewakers. Eba vertelde dat de situatie voor de ge vangenen op dit moment heel slecht is. Nog steeds weten ze niet waar ze aan toe zijn in die kleine ge meenschap. Worden ze nu snel vrij gelaten. of duurt het nog lang. Die onzekerheid, die vreet aan de men sen. Maar. er is nog hóóp..." Nu thuis constateert Conny Braam, dat de AABN nu nog harde re inspanning moet leveren om de ANC-eisen te ondersteunen. "En koste wat kost de boycot vast te houden. Het is de enige manier om druk op de regering uit te oefenen. Het overgrote deel van de mensen daar vindt dat ook noodzakelijk". Verder moet er volgens haar een groot programma komen in het thuisland Transkei "Dat fungeert nu als een soort vrijplaats in Zuid- Afrika, waar veel bannelingen terug gaan komen. Het is een betrekkelijk veilig gebied voor bannelingen, want niet zelden worden ze ver moord. Daar zou een voorbeeld kunnen komen van hoe de toekom stige hulp aan Zuid-Afrika vorm moet krijgen. Landbouw, wonin gen. onderwijs en kleine bedrijfjes. Elders is zoiets onmogelijk vanwe ge het geweld". Bankovervaller maakt gijzelaar ZUNDERT (ANP) - De rijkspolitie van Zundert is op zoek naar de iden titeit en de verblijfplaats van een man die gistermorgen bij een over val op het grenswisselkantoor aan de grenspost Hazeldonk in Rijsber gen is gegijzeld. Een overvaller met een vuilniszak over het hoofd richt te een vuistvuurwapen op de klant die juist geld had gewisseld. Daar mee dwong hij de cassiere om geld af te geven De overvaller heeft "een aanzienlijk bedrag in Nederlandse en buitenlandse bankbiljetten" meegenomen. De overvaller heeft zijn gijzelaar vervolgens meegeno men naar het parkeerterrein Het tweetal is sindsdien spoorloos. De overval is opgenomen door video apparatuur in het grenswisselkan toor. Uit die beelden heeft de politie een signalement kunnen maken van het slachtoffer. Gaswolk ontsnapt bij Hoogovens HAARLEM (ANP) - Het Bureau Handhaving van de provincie Noord-Holland zal proces verbaal opmaken tegen Hoogovens in IJmuiden, nadat daar donderdag avond gedurende enkele uren bijna 70.000 kubieke meter oxygas ont snapte. De inspecteurs van het bu reau vermoeden dat Hoogovens het ontsnappen niet op tijd gemeld heeft. Een woordvoerster van de provincie Noord-Holland heeft dat gisteren meegedeeld. Hoogovens meldde om tien uur donderdagavond bij de provinciale Milieuklachtentelefoon dat er tus sen twee en acht uur oxygas was ontsnapt. Volgens een woordvoer ster van Hoogovens kwam dat door een bedieningsfout Oxygas, dat vrij komt bij de staalbereiding. be vat een hoog gehalte aan giftig kool- monxyde. Door de relatief grote hoogte van het lek. zo'n 80 meter, en de gunstige weersomstandigheden ontstond er geen gevaar voor perso neel van het bedrijf en omwonen den. aldus de provinciewoordvoer- De melding had echter volgens de vergunning die aan Hoogovens is verleend onmiddellijk na het ont dekken van de gebeurtenis moeten plaatsvinden, meent het Bureau Handhaving. Het proces verbaal wordt opgestuurd naar de officier van justitie in Haarlem, die uitein delijk moet besluiten over strafver volging. Een woordvoerster van Hoog ovens liet gisteren weten dat het on middellijk melden ook gebeurd is Volgens haar ia er nog dM aerdai een dergelijk ongeluk met net ont snappen van gas bg Hoogovens ge- ADVERTENTIE Conny Braam: 'Het was erger dan ik had kunnen vermoeden' DUBBEL DWARS ER STAAT EEN Zaterdag 19 januari in TRIPODIA KATWIJK Tel. 01718-25224 (Hoomesplein 155)

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 3