Bush mag o voeren tegen orlog Irak Spath afgetreden na reissehandaal Stalinisme springlevend' Bush: Irak betaalt een verschrikkelijke prijs Bessmertnych opvolger van Sjevardnadze Kleurenfoto's 9xl3cm Dixons MAANDAG 14 JANUARI 1991 BUITENLAND PAGINA 5 Congres geeft toestemming Kuwayt te bevrijden WASHINGTON (GPD/Rtr/AP) Het Congres van de Verenigde Staten heeft president Bush zaterdag toestemming gegeven om een oorlog tegen Irak te beginnen. De stemuit slag in het Amerikaanse parlement kwam volgens voorzitter Thomas Foley van het Huis van Afgevaardigden praktisch neer op een oorlogsverklaring aan Irak. Het* 1 historische stemming, merendeel van zijn diplomaten uit Er bestaat nogal wat onduidelijk- A'ant sinds 1941 heeft het Congres zich niet zo duidelijk ten gunste v een oorlog uitgesproken. Na drie dagen van intense en emotionele debatten stemden zowel het Huis de Verenigde Staten terug te trek- heid over het exacte tijdstip waarop ken, zo is in een verklaring bekend- het ultimatum afloopt. De Ameri- gemaakt. De diplomaten moeten kaanse minister van buitenlandse r morgen, de dag dat het VN-ul- zaken James Baker zei vrijdag in timatum tegen Irak afloopt, het Saudi-Arabie, waar hij sprak met i Afgevaardigden als de Senaat land hebben verlaten. De maatregel Amerikaanse militairen, dat hij (samen het Congres) voor een motie dient om te voorkomen dat Iraakse vasthoudt aan 15 januari midder- afgezanten terroristische acties or- nacht. Toch liet Baker ruimte voor ganiseren. misverstand, omdat hij onvermeld liet of hij middernacht Washington- Groot-Brittannië heeft gisteren 28 tijd of middernacht Golf-tijd be- Iraakse diplomaten en perso- doelde. In Irak en Kuwayt is het neelsleden van de Iraakse ambassa- acht uur eerder middernacht dan in de uitgewezen. Zij moeten binnen Washington, r het land verlaten, zo heeft het Bush toestemming wordt gegeven "met alle beschikbare mid delen" een eind aan de Iraakse be zetting van Kuwayt te maken. Bush zei dat het besluit "de laatste, beste kans voor vrede biedt". Het debat in Jiet Congres daarop volgende stemming lieten i grote onderlinge verdeeldheid Britse ministerie i buitenlandse WASHINGTON - Het Witte Huis heeft zaterdag de tekst vrij gegeven van de brief die presi dent Bush op 5 januari schreef aan Saddam Hussein. De tekst van de brief is als volgt: "Meneer de president, wij staan momenteel op de drempel van een oorlog tussen Irak en de wereld. Dit is een oorlog die is be gonnen met uw invasie in Ku wayt; dit is een oorlog die alleen kan worden beëindigd door Iraks volledige en onvoorwaardelijke acceptatie van resolutie 678 van de VN-Veiligheidsraad. Ik schrijf u nu, rechtstreeks, omdat wat er op het spel staat ver eist dat geen enkele kans wordt verspeeld om te voorkomen dat zich een zekere ramp voltrekt aan het volk van Irak. Ik schrijf ook omdat door sommige mensen wordt gezegd dat u niet begrijpt hoe geïsoleerd Irak staat en wat Irak als consequentie daarvan te wachten staat. Ik ben niet in een positie om te beoordelen of deze indruk juist is: wat ik echter wel kan doen is in deze brief proberen nog eens te bekrachtigen wat minister van buitenlandse zaken James Baker uw minister van buitenlandse za ken (Tareq Aziz, red.) heeft ver teld en iedere onzekerheid of dubbelzinnigheid wegnemen die mogelijk bij u leeft over waar wij staan en wat wij bereid zijn te doen. De internationale gemeen schap is vereend in haar oproep aan Irak om Kuwayt onvoorwaar delijk en zonder verder uitstel te verlaten. Dit is niet alleen het be leid van de Verenigde Staten; het is de positie van de wereldge meenschap zoals deze tot uit drukking komt in niet minder dan 12 resoluties van de Veilig heidsraad. Wij geven de voorkeur aan een vreedzame oplossing. Alles be halve een volledige acceptatie van resolutie 678 van de VN-Vei- ligheidsraad en de daaraan voor afgaande resoluties is echter on aanvaardbaar. Agressie mag niet worden beloond. Evenmin zal er worden onderhandeld. Over prin cipes vallen geen compromissen te maken. Door volledige accep tatie zal Irak echter de kans krij gen om zich weer aan te sluiten bij de internationale gemeen schap. Voor wat de korte termijn be treft: het Iraakse militaire appa raat zal vernietiging bespaard blijven. Tenzij u zich volledig en onvoorwaardelijk uit Kuwayt te rugtrekt zult u echter meer verlie zen dan alleen Kuwayt. Wat hier op het spel staat is niet de toe komst van Kuwayt het zal vrij zijn. zijn regering zal worden her steld maar veeleer de toekomst van Irak. De keuze is aan u. De Verenigde Staten zullen niet worden gescheiden van hun coalitiepartners Twaalf resolu ties van de Veiligheidsraad, 28 landen die militaire eenheden hebben bijgedragen om naleving af te dwingen, meer dan 100 rege ringen die zich houden aan de sancties dit alles onderstreept het feit dat het niet Irak is tegen de Verenigde Staten, maar Irak tegen de wereld. Dat de meeste Arabische en is lamitische landen zich tegen u ge schaard hebben zou hetgeen ik zeg nog verder moeten bekrachti gen. Irak kan en zal niet in staat zijn aan Kuwayt vast te blijven houden of een prijs te bepalen voor terugtrekking. U zult misschien in de verlei ding komen om troost te putten uit de verscheidenheid van me ningen die de Amerikaanse de mocratie uitmaken. Die verlei ding moet u weerstaan. Diversi teit moet niet worden verward met verdeeldheid. Evenmin moet u, zoals anderen voor u wel heb ben gedaan. Amerika's vastbera denheid onderschatten. Irak voelt reeds de effecten van de sancties die door de Verenigde Naties zijn ingesteld. Als er oor log komt zou dat een veel grotere tragedie zijn voor u en uw land. Laat ik ook stellen dat de Ver enigde Staten het gebruik van chemische of biologische wapens of de destructie van Kuwayts olie velden en installaties niet zullen tolereren. Voorts zult u direct ver antwoordelijk worden gehouden voor terroristische acties tegen le den van de coalitie. Het Amerikaanse volk zou de krachtigst mogelijke reactie ei sen. U en uw land zullen een ver schrikkelijke prijs betalen als u opdracht geeft tot dergelijke ge wetenloze daden. Ik schrijf deze brief niet om te dreigen, maar om u te informeren. Ik doe dat zonder enig gevoel van voldoening, want het volk van de Verenigde Staten heeft geen ruzie met het volk van Irak. Meneer de president resolutie 678 van de VN-Veiligheidsraad heeft de periode voorafgaande aan 15 januari van dit jaar bestem peld tot "een pauze van goede wil" opdat deze crisis zonder ver der geweld ten einde komt. Of deze pauze wordt gebruikt zoals bedoeld, of slechts een inleiding voor verder geweld wordt, is aan u, en u alleen. Ik hoop dat u uw keuzes zorgvuldig zult afwegen en verstandig zult kiezen, want er hangt veel van af, George Bush." tussen de parlementariërs het Huis van Afgevaardigden stem den 250 parlementariërs voor de resolutie die Bush de vrijheid geeft om aan te vallen, en 183 tegen. In de Senaat waren de marges nog klei ner: 53 senatoren stemden resolutie, en 46 tegen. zaken meegedeeld. Dit betekent dat het aantal diplomaten tot vier terug gebracht moet worden. Datum De laatste vijf Amerikaanse di- de plomaten in Irak zijn zaterdagmor gen vanaf het vliegveld van Bag- De Democraten zeiden dat Bush hdad vertrokken de sancties teg' moet gunnen. Irak tijd Volgens de ambassade r •aaronder vijf Nederlandse diplo- "Irak i§ gei- maten, met de vlucht mee. Slechts lijdt onder het embargo, vijf landen hebben nu nog vertegen oordeel. Ik zie dan woordigers in Baghdad: Frankrijk Dver als enige EG-lidstaat, Japan, Tur kije, Joegoslavië en de Sovjetunie. de motie, de Democratische senator Sam Nunn. soleerd De tijd ook geen enkele reden te gaan tot militaire actie". Andere Democraten wezen er, in soms zeer emotionele betogen, op dat een oorlog niet alleen veel Ame rikaanse doden oplevert, maar ook de internationale anti-Saddam coa litie kan doen versplinteren, Israël grote problemen kan bezorgen en jarenlang een intens anti-Ameri kaanse stemming in de Arabische wereld kan voeden. Maar de Demo cratische motie werd verworpen, vooral omdat een aantal Democrati sche Congres' staten hun partij in de steek lieten, en meestemden met Bush' Republi keinse Partij. Diplomaten De Amerikaanse regering heeft za terdag Irak opdracht gegeven het i de indieners plomaten van acht andere landen, Buitenland kort Bangla Desh Ex-president Mohammed Ershad neemt deel aan de algemene verkie zingen die in maart in Bangladesh worden gehouden. Leiders van Ers- hads Jatiya partij hebben vandaag Dakha gezegd, dat zij hem kandi- gevallen. President Mubarak heeft Israël vertrouwt verdediging niet toe aan VS aanval op zijn grondgebied onbe straft zal laten. Premier Jitschak Sharpir zei gisteren dat alleen de Is raëlische regering en niemand an ders beslissingen kan nemen over de verdediging van het land. De Amerikaanse onderminister Eagleburger (buitenlandse zaken) heeft gisteren in Jeruzalem gepro beerd Israël ertoe over te halen aan de zijlijn van het Golfconflict te blij ven, ook als het land wordt aange vallen door Irak. De Amerikanen zijn bang voor een breuk in de Wes- ters-Arabische coalitie tegen Sad dam Husayn als Irak erin slaagt Is raël bij een oorlog te betrekken. Syrië aanvaardt geen Israëlische interventie in de Golfcrisis en stelt zich op aan de zijde van de Arabie- als die door Israël worden i daat hebben gesteld in twee kiesdis tricten. Generaal Ershad trad begin december af na een massaal volks protest. Hij werd vorige week offi cieel in staat van beschuldiging ge steld wegens illegaal wapenbezit en verduistering van overheidsgelden. Militaire bases Het overleg over de status van de Amerikaanse militaire bases op de Filipijnen zal in februari worden af gerond. Een oorlog in de Golf kan echter tot uitstel leiden. Het huidige akkoord over de bases, dat dateert uit 1947, loopt in september van dit jaar af. In totaal hebben de Ameri-, kanen zes bases op de Filipijnen. De Verenigde Staten hebben in een po ging de onderhandelingen te be spoedigen al aangeboden om twee kleinere bases meteen te ontrui- Tyminski De verslagen Poolse presidentskan didaat Stanislaw Tyminski zal niet vervolgd worden wegens laster. Tij dens de verkiezingscampagne had Tyminski zich beledigend uitgela ten over zijn rivaal en toenmalige premier Tadeusz Mazowiecki. Ma- zowiecki heeft besloten geen klacht tegen Tyminski in te dienen en het openbaar ministerie besloot daar om van vervolging af te zien. Desert Shield Operatie Desert Shield heeft de Verenigde Staten vorig jaar 10 mil jard dollar (16,8 miljard gulden) ge kost, maar het meeste geld is voor rekening gekomen van de Ameri kaanse bondgenoten, zo meldde het Witte Huis vrijdag. Tsjechoslowakije Het Tsjechoslowaakse Burgerfo- tenlandse zaken. Dit heeft het onaf- n, de brede beweging die langrijke bijdrage leverde aan de omverwerping van" het communisti sche bewind in Praag, heeft zater dag besloten zich te hervormen tot een echte politieke partij. Op de eer ste dag van een tweedaags congres werd meteen een partijprogramma aangenomen dat het communisme verwerpt en het kapitalisme om helst. Albanië In Albanië is zaterdag een organisa tie voor de mensenrechten gelegali seerd. Het Forum voor de Verdedi ging van Mensenrechten en Funda mentele Vrijheden is de vierde niet- communistische organisatie die in Albanië officieel is toegestaan sinds een maand geleden voor het eerst een oppositiepartij werd seerd. BERLIJN (GPD) De christen-de mocratische minister-president van de Duitse deelstaat Baden-Würt- temberg, Lothar Spath, is gisteren afgetreden na een reeks schandalen over 'snoepreisjes'. Spath (52) zei dat hij het slachtoffer is van een "politieke campagne". "Mijn aftre den mag niet worden gezien als een schuldbekentenis", aldus de politi- gezegd dat hij het Israël niet kwalijk kan nemen dat het reageert als het vordt aangevallen. 'Sovjet-agenten in parlement Praag' Van onze correspondent PRAAG Onder de leden van het Tsjechoslowaakse parlement be vinden zich nog tientallen door de Sovjetunie betaalde geheime agen ten. Zij maken deel uit van een net werk van 12.000 agenten. Progressieve leden van de huidi ge regering zeggen dit te hebben dat ontdekt na inspectie van het com puterbestand vin de oude macht hebbers. In de zogenaamde afval bak van dit bestand, dat vlak voor de machtswisseling door de com munisten grotendeels werd vernie tigd, bevonden zich nog de namen van deze agenten. Om 'een massaal volksgericht te voorkomen' zal de regering hen adviseren de dienst wegens gezondheidsredenen te ver laten. MOSKOU (REUTER/AFP) - Alek- sandr Bessmertnych, de Sovjet-am bassadeur in Washington, zal aan het parlement worden voorgedra gen als de nieuwe minister VILNIUS/WARSCHAU (DPA/RTR/AFP/AP/) - "Het drama van deze nacht laat zien dat het Stalinisme nog springlevend is. Het laat de wereld zien dat ongestraf te misdaden weer tot leven komen". Dat zei de Li touwse minister van buitenlandse zaken Algirdas Saudargas gisteren tijdens een persconferentie in Warschau. De minister vluchtte gisterochtend per auto naar de Poolse hoofdstad, waar hij indien nodig een regering in ballingschap zal oprichten. "Niemand is veilig voor die misdaden, ook niet de naïeve westerse landen die de Nobelprijs voor de Vre de hebben gegeven aan een misdadiger", aldus Saudargas, doelend op Sovjetleider Michail Gor- batsjov die vorig jaar deze prijs ontving. Gorbatsjov had zaterdag, enkele uren voor het bloedbad, volgens een hoge functionaris nog beloofd dat er geen militaire acties in Litouwen zouden komen, nadat Sovjet-solda ten eerder al enkele gebouwen hadden bezet. Zater dag hadden de leiders van de vijftien Sovjet-republie ken ernstige kritiek geleverd op het legeroptreden, maar toen waren er nog geen doden te betreuren. "Als de president van de Sovjetunie de situatie niet onder controle heeft, moet hij aftreden", aldus de gevluchte minister. Saudargas zei de namen te hebben van vijf van de dertien doden. "Het zijn jonge mensen, geboren tus sen 1962 en 1966. Zij zijn doodgeschoten. Er zijn veel meer gewonden, meer dan honderd", aldus de minis ter. Hij zei ook dat scherpschutters op het parlements gebouw, waar politici zich hebben verschanst, hebben geschoten, maar dat niemand werd geraakt. Hier be vond zich gisteravond nog steeds een groot aantal par lementsleden en vrijwel de voltallige regering, onder wie president Vytautas Landsbergis. Uitgaansverbod Naar schatting 100 000 mensen hielden de wacht bij het parlementsgebouw, ondanks een uitgaansverbod dat 's ochtends door het leger was afgekondigd en een ultimatum om het gebarricadeerde pand te ontrui men. De bevelhebber van de Sovjet-troepen had de politici bevolen het pand voor 15.00 uur (plaatselijke tijd) te verlaten. De vice-voorzitter van het parlement, Kazimieras Motieka, zei echter dat het parlement zich zal verdedigen en "geen stap zal wijken". Het drama van de bloedige zondag begon kort na om 01.00 uur (plaatselijke tijd), toen Sovjet-troepen met lichte pantserwagens het radio- en televisiecomplex bestormden. Een kwartier later werden de uitzendin gen gestaakt. De laatste beelden die werden getoond waren die van een biddende menigte bij de zendmast, terwijl ziekenauto's met loeiende sirenes af en aan re den. Een uur later berichtte president Landsbergis vanuit het parlementsgebouw de Litouwese gezant in Moskou dat er veel doden en gewoden zijn gevallen. Een Franse journalist bevestigde dit. Hij zei dat came ra's van twee buitenlandse televisieploegen door het leger in beslag waren genomen. Litouwers hadden rond het complex een menselijk kordon gevormd om bezetting door het leger te ver hinderen. Terwijl Sovjet-militairen in de lucht schoten reden de tanks onverstoorbaar op de mensenmenigte Tientallen die zich niet snel genoeg uit de daarbij niet tekort. Spath nomische politiek, bewoog hij zich wel gevaarlijk dichtbij de captains of industry. De 52-jarige politicus vindt de manier waarop hij met "mijn onder nemers" (Spath, red.) omging, heel normaal. Maar tijdens de bijeen komst met de regionale partijtop het afgelopen weekeinde in de Al- lgau, zag hij in dat zijn flitsende po litieke carriere een onherstelbare deuk had opgelopen. Twaalf jaar ge leden nam hij het roer over in het quenties uit een rij onthullingen land van de nijvere Zwaben en van het weekblad Der Spiegel over bouwde het uit tot een high-tech snoepreisjes die hij zich liet aanbie- centrum. Binnen de CDU steeg zijn den door dc industrie. In ruil zou hij ster ook razendsnel. Hij werd vice- het bedrijfsleven voordelen hebben voorzitter en elke keer als kanselier verschaft. Der Spiegel valt ook jus- Kohl weer in de problemen zat. titie in de deelstaat hard aan. Niet dook Spaths naam op als alterna- alleen zou de officier van justitie tief. Anderhalf jaar geleden, toen Spath hebben gespaard, toen men Spath meedeed aan een amateuris- bij een proces wegens belasting- tisch verlopen samenzwering tegen fraude tegen een van zijn vrienden, de CDU-voorzitter en kanselier, op de naam van de minister-presi- kreeg hij een forse tik op zijn neus. dent was gestuit. Ook bij een onge- Kohl veegde zijn tegenstanders weg luk dat een andere Spath-vriend en Spath verloor zijn post als vice- veroorzaakte zou justitie een oogje voorzitter van de partij. Nu is hij al- hebben toegeknepen. Het gaat om les kwijt, een ongeluk in mei vorig jaar in Ita lië waarbij een bus met Daimler- Benzdirecteur Niefer aan het stuur een jonge vrouw ernstig verwond de. De officieren van justitie veroor deelden Niefer tot een boete van 60.000 mark, hoewel hij alleen een busrijbewijs uit Brazilië kon tonen, dat maanden na het ongeluk verstrekt. Ook hierin wordt de hand van Spath vermoed. Lothar Spath reisde de hele 1 reld rond in vliegtuigen van indus- NAIROBI (GPD) Italië is er het triëlen in Baden-Wurtemmberg en afgelopen weekeinde in geslaagd al vierde op uitnodiging van zijn rijke zijn ambassadepersoneel te evacu- viienden, al dan niet samen met zijn eren uit de Somalische hoofdstad gezin, vakanties in de duurste en Muqdisho waar rebellen en rege- meest exotische plaatsen ter we- ringstroepen nu al twee weken in reld. hevige gevechten zijn verwikkeld. Italië zou volgens de Kenyaanse De 'directeur van de BV Baden- krant The Standard ook bereid zijn Württemberg' behartigde op zaken- de belegerde president Siad Barre reis of privé steeds de belangen van politiek asiel te verlenen, zijn deelstaat, maar naar nu is geble- Twee vliegtuigen van de Italiaan- ken, kwamen zijn eigen interessen se luchtmacht slaagden er zaterdag. Italië haalt al zijn diplomaten weg uit Somalia het voeten maakten, werden onder de rupsbanden pletterd. Tientallen gewonden moesten naar het zieke- huis worden afgevoerd. "Ik dacht eerst dat ik een held zou zijn en stand zou houden en dat zij mij niet zouden overrijden. Mensen schreeuwden dat de tanks moesten stoppen, maar zij reden gewoon door", zegt de ontgoochelde Antanas Sakalaukas (38). Nu ligt hij in het ziekenhuis met twee verpletterde benen. Volgens hem zijn zeker nog vier mensen onder diezelfde tank terechtgekomen. Stepo- natis Rumos, een van de elf wachtposten binnen de te levisietoren, vertelt binnen zeker twee doden gezien te hebben. "Ramen werden ingegooid en plotseling sprongen soldaten naar binnen die op de menigte schoten". Via luidsprekers werd gisterochtend bekendge maakt dat een zojuist gevormd Comité van Nationale Redding, dat bestaat uit Moskou-getrouwe commu nisten, de macht heeft overgenomen. Het comité stel de een uitgaansverbod in in Vilnius, maar dit werd door duizenden mensen genegeerd die de straat op gingen en rouwden om de doden van de afgelopen nacht. Later werd in de stad Kaunas ook een uitgaans- a twee mislukte pogingen in te lan- heel normaal te vinden dat topdi- den in Muqdisho en ambassadeper- recteuren die miljoenen verdienen, politici ter wille zijn. Zijn collega-re geringsleiders lieten echter una niem weten, dat zij zich niet in be- drijfs-vliegtuigen over de aardbol bewegen om in door 'sponsors' be taalde luxe-onderkomens de belan gen van hun deelstaat te behartigen. Bewezen is nog Spath als dank voor de vele bew zen diensten de industrie voordelen heeft verschaft, maar voor het be drijven van een onafhankelijke eco- Historische zege van Mario Soares soneel plus buitenlanders die de Italiaanse ambassade waren ge vlucht naar het buurland Kenya te vliegen. In totaal werden tussen de 150 en 200 mensen in veiligheid ge bracht. Italië, het enige westerse land dat zijn ambassade in Somalia had hankelijke persbureau Interfax vandaag bekendgemaakt. Aangenomen wordt dat dat presi dent Michail Gorbatsjov binnen een paar dagen een nieuwe regering zal presenteren. Waarnemers in Mos kou zeggen dat de aanstelling van Bessmertnych een belangrijke sig naal naar het Westen zou zijn dat er geen verandering komt in het bui tenlands beleid van het Kremlin na het ontslag van Edoeard Sjevard nadze als minister. Gorbatsjov heeft zaterdag minister Valentirf Pavlov van financiën voorgedragen als pre mier van de Sovjetunie. In Zuid-Ossetië, een autonome republiek in de Sovjet-republiek Georgië, zijn vrijdag bij etnische on lusten vijf politiemannen gedood. De politiemannen werden gedood toen extremisten een politiestation aanvielen in de stad Tschinvali. dat Lothar opengehouden, besloot vrijdag de missie te sluiten. Het gebouw was een dag tevoren onder vuur geno men door rebellen en regeringstroe pen. Zeven Franse en Belgische artsen van de hulporganisatie Artsen zon der Grenzen hebben besloten in Muqdisho te blijven om de vele ge wonden in de stad te behandelen Een klein vliegtuig van de organisa tie slaagde er zaterdag in medica menten naar Muqdisho te vliegen. Radio Somalia berichtte gisteren Mario dat president Barre een vergade- de raad van ministers had Het Rode Leger kwam gisterochtend in actie bij de televisietoren in de Litouwse hoofdstad Vilnius. Derti sen verloren bij het ingrijpen het leven, meer dan honderd raakten gewond. LISSABON (AFP/Rtr) Soares is herkozen als president van Portugal. Hij behaalde bij de voorgezeten, verkiezingen van gisteren 70,43 pro cent van de stemmen. Dat blijkt uit de voorlopige einduitslag die door het ministerie van justitie is be kendgemaakt. De definitieve uit slag wordt morgen verwacht. De conservatieve kandidaat Basi- lio Horta behaalde 14,09 procent van de stemmen. Carlos Carvalhas. kandidaat namens de communisti sche partij, bleef steken op 12,92 procent van de stemmen. De overwinning van de 66-jarige socialist Soares is van bijzonder ge halte omdat sinds de Anjerrevolutie van 1974 geen enkele kandidaat bij de presidentsverkiezingen zo n gro te stemmenwinst heeft behaald. De voormalige president, generaal Ramalho Eanes, behaalde bij de verkiezingen van 1976 een score van 61,6 procent van de stemmen. "Dit is een overwinning van goed burgerschap, tolerantie en vrijheid. Ik zal een president blijven voor alle Portugezen zoals ik ook al in het verleden was", zo verklaarde Soa res in een reactie. De herkozen pre sident sprak uit zijn verkiezings hoofdkwartier zijn aanhangers toe die hem verwelkomden met een en- je komt ogen en oren tekort Uoto ap) thousiast 'Mario, Mario'.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 5