Koopkracht blijft gelijk of gaat dalen Politie overwoog nóg een Heijn te ontvoeren Actie voor Af rika levert negen miljoen gulden op Politie lost ontvoering van Hagenaar na zes clagen op ]NTPO-pei]ing: PvdA verliest tien zetels LITOUWEN LAATSTE NIEUWS Bukman tegen EG-plan landbouw Wellicht toch acties douane MAANDAG 14 JANUARI 1991 PAGINA 3 Kabinet wijkt af van regeerakkoord DEN HAAG (GPD) Het lukt niet om de koopkracht de komende jaren met een half procent per jaar te laten stijgen, zoals in het regeerakkoord gesteld. Met de financiële pro blemen waarvoor het kabinet zich nu ziet gesteld, is het maximaal haalbare dat de koopkracht voor alle inkomens gelijk blijft. Het is echter niet uitgesloten dat een koop krachtdaling voor lief moet worden genomen. DEN HAAG (ANP/GPD) - De actie voor Afrika heeft tot nu toe negen miljoen gulden opgeleverd. Met de toezegging van minister Pronk (ont wikkelingssamenwerking) om bo venop elke ingezamelde gulden vijftig cent te leggen, denken de sa menwerkende hulporganisaties in totaal op 13,5 miljoen gulden te kun nen rekenen. Pronk heeft overi gens, los van de actie van de hulpor ganisaties, nog eens 20 miljoen gul den beschikbaar gesteld. Woordvoerder Wijbrandi van de negen samenwerkende hulporgani saties verklaarde gisteravond dat het bedrag waarschijnlijk hoger was uitgevallen, als de media het voor de actie vervaardigde spotje zouden hebben uitgezonden. In dit geval was de zendtijd voor goede doelen echter gereserveerd voor het Koningin Wilhelminafonds. "Wij hebben de ervaring dat zo'n spotje, waarin ook het gironummer 555 wordt vermeld, de opbrengst flink kan verhogen", meent Wijbrandi. In de zendschema's kan alleen worden ingebroken als zich een 'ca lamiteit' aandient. De omroepen menen dat in het geval van de actie voor Afrika geen sprake is van een calamiteit. De dreigende hongers nood kon al langer worden voor- tastrofale situatie". De dreigende hongersdood voor ongeveer twintig miljoen Afrikanen laat geen ruimte, voor een andere conclusie, vindt hij. Volgens de hulporganisaties is ook de bevolking zich hier van bewust aangezien de voorlopige opbrengst ondanks ontwikkelingen van bui tenaf niet tegenviel. Gisteren werd de publicitaire actie voor honge rend Afrika afgesloten; het giro nummer 555 blijft voorlopig echter nog openstaan. Directeur J.N. Bogaards van de hulporganisatie Tear Fund stelde gisteren voor de NCRV-radio de Golfcrisis verantwoordelijk voor het feit de Afrika-actie wat was on dergesneeuwd. Door de ontwikke lingen zouden de media de dreigen de hongersnood in Afrika minder hebben hebben behandeld dan was voorzien, aldus Bogaards. Hij had het in tegenstelling tot de negen miljoen gulden van Wijbrandi over een opbrengst van zes miljoen gul den tot nog toe. Met het ingezamelde geld kunnen volgens de hulporganisaties nieuwe hulpprogramma's in Afrika worden opgezet en bestaande acties worden voortgezet. Vóór het verwachte hoogtepunt van de voedselschaar ste zouden hulpgoederen de nood- gebieden in Afrika kunnen hebben bereikt. Dat bleek zaterdag, toen de minis terraad de hele dag vergaderde over de Financiële problemen voor de ja ren 1992-1994 (tussenbalans). Ge bleken is dat de meeste ministers er geen problemen mee hebben om dan in totaal 17 miljard gulden te bezuinigen. Volgens minister Kok (financiën) is het anders niet moge lijk de koopkracht gelijk te houden en de koppeling van lonen en uitke ringen te handhaven. Vaststaat inmiddels dat de subsi dies aan het openbaar vervoer wor den gekort, de tarieven zullen daar door per jaar waarschijnlijk 5 pro cent of meer stijgen. In het verleng de daarvan zullen ook de autokos ten toenemen. Gedacht wordt aan verhogingen van de accijnzen op benzine, diesel en lpg. Voor benzine zou de accijnsverhoging op circa acht cent per liter uitkomen. Het is ook zeker dat de huren meer zullen stijgen dan de wettelijk bepaalde drie procent per jaar. Dat percentage wordt wellicht 6 tot 7 procent. Tegelijk zal het huurwaar deforfait (belastingtoeslag voor een woningeigenaar die zelf in de wo ning woont) toenemen, mogelijk van 1,8 procent nu naar 2,5 procertf.. Onder vuur liggen ook de individu ele huursubsidie, de stadsvernieu wing en de subsidie voor woning verbetering. Exacte keuzes moet het kabinet echter nog maken. In ieder geval wordt flink bezui nigd op overheidspersoneel. De vut-regeling voor ambtenaren, die 2 tot 2.5 miljard gulden per jaar kost. zou moeten worden afgebouwd of verdwijnen. Pensioenen van ambte naren zouden niet welvaartsvast maar waardevast (gekoppeld aan inflatie) moeten worden. De minis terraad wil ook een vacaturestop bij de overheid. Door het snijden in subsidies hoopt het kabinet minder ambtenaren nodig te hebben; er zijn immers minder mensen nodig om de regelingen uit te voeren. Het kabinet streeft ernaar tot een pakket maatregelen te komen die forse loonstijgingen voorkomen omdat alleen dan de koppeling tus sen lonen en uitkeringen kan wor den gehandhaafd. Het streven is er op gericht een deel van de lasten verhoging die door alle maatregelen ontstaat terug te geven aan de bur gers via lagere belastingen en pre mies. Gepoogd wordt daarbij de koopkracht te handhaven, maar ze ker is dat dus niet. De ministerraad zet de besprekin gen morgen voort. Het streven is er nog 'steeds op gericht eind deze week knopen door te hakken maar verwacht wordt dat het een week la ter kan worden. De oppositie heeft al een voor schot genomen op de discussie. Fractieleider Bolkestein benadruk te dit weekeinde op de VVD-partij- raad in Apeldoorn dat de overheid "zijn eigen verantwoordelijkheid" moet nemen bij het terugdringen van het groot aantal arbeidsonge schikten waardoor het kabinet voor omvangrijke financiële problemen wordt gesteld. "Het is gebleken dat het niet aan de werkgevers en werk nemers kan worden overgelaten", stelde hij. Het CDA had vorige week nog voorgesteld de problemen door werkgevers en werknemers te laten oplossen. "Je kunt nog beter aan de belastingbetalers vragen het finan cieringstekort op te lossen", scham perde de WD'er. Hij pleitte voor dwingende maatregelen. Een i idee vrijdagavond, die verdacht werd van het ontvoeren van een 20-jarige wordt wegge leid door de poli- DEN HAAG (GPD) - Een arres tatieteam van de rijkspolitie heeft gisteravond de hoofdverdachte van de ontvoering van een 22-jari- ge inwoner van Den Haag opge pakt. De 32-jarige man uit Velsen werd door de politie in zijn auto aangehouden. Vrijdagavond wa ren door verschillende arrestatie teams in Amsterdam-Noord al zestien mensen opgepakt in ver band met de ontvoering. Zes mannen en een vrouw worden nog vastgehouden. De ontvoering van de Hagenaar begon vorige week zaterdag, in de vroege ochtend. Het slachtoffer, als croupier werkzaam in een ille gaal gokpand in de Judith Ley- sterstraat in Den Haag, werd toen door enkele mannen in een auto gedwongen. Diezelfde dag nog te lefoneerden de ontvoerders met de 18-jarige echtgenote van de man, met de opdracht een .broer van het slachtoffer in te schake len. Die waarschuwde vervolgens de politie. Volgens de woordvoerder van de Haagse politie was het de ont voerders alleen om geld te doen. Zij dachten vermoedelijk dat de in Turkije verblijvende familie van de ontvoerde veel geld bezat. Maar het was voor de familie in Den Haag onmogelijk de gëeiste 250.000 gulden bij elkaar te bren gen. Uiteindelijk gingen de ont voerders akkoord met de over handiging van tachtigduizend gulden in contanten en een hoe veelheid goud ter waarde van 23.000 gulden, afgelopen vrijdag avond. Direct nadat de ontvoerde ongedeerd was vrijgelaten door zijn kidnappers, werden de arres taties verricht. Het losgeld is terecht. Volgens de politie heeft de ontvoerde de zes dagen moeten doorbrengen in het huis van de hoofdverdachte in Velsen. Minder boekingen vakantie door Golf UTRECHT (GPD) - De boekingen voor de zomervakanties liggen als gevolg van de oorlogsdreiging in het Golfgebied vrijwel stil. Op dit moment is ongeveer 25 procent van het totaal aantal reizen geboekt ter wijl normaal reisorganisaties en touroperators half januari al zo'n veertig procent van de boekingen binnen hebben. Volgens directeur S. Diender van de coöperatieve vereniging van reisbureaus 'Toerkoop' stellen men sen de beslissing voor het boeken van een vakantiereis uit tot na mor gen, als het ultimatum van de Ver enigde Naties aan Irak afloopt. HILVERSUM (ANP/GPD) - Als nu verkiezingen zouden worden ge houden, verliest de PvdA in de Tweede Kamer tien zetels. Grote winnaar is D66, die met een winst van acht zetels op 20 komt en net zo groot zou zijn als de WD (die een zetel verliest). Dit blijkt uit een NIPO-enquéte, die gisteren werd gepubliceerd door AVRO-radio. In vergelijking met de verkiezin gen van 1989 zou het CDA nu eën ze tel winst behalen en zo op 55 uitko men. Groen Links wint vier zetels en komt op tien. De Centrum De mocraten zouden waarschijnlijk uit de Tweede Kamer verdwijnen. Uit de analyse van het NIPO blijkt dat de PvdA-aanhang met rond 25 procent op het niveau van de jaren zestig ligt. Het verlies is volgens het NIPO vooral toe te schrijven aan daling van de belang- stelling van jongeren, mensen met lagere inkomens, ambtenaren en kiezers in de Randstad. Opvallend is dat de ondervraagde PvdA-kie- zers maar weinig vertrouwen in een eerlijke verdeling van de pijn bij de komende bezuinigingen in het ka der van de tussenbalans: slechts 20 procent van hen denkt dat een eer lijke verdeling wordt bereikt. 77 procent denkt van niet. In totaal denkt 47 procent van de onder vraagden dat vooral de mensen met de laagste inkomens bij de bezuinigingen het gelag zullen moe ten betalen. Slechts 11 procent meent dat de hoge inkomens ook negatieve gevolgen zullen onder vinden. De voorzitter van PvdA-gewest Noord-Holland-Zuid. Jan Nagel, vindt dat de PvdA maatregelem moet nemen om de malaise te ke ren. Volgens hem moeten PvdA ën CDA elk nog voor Prinsjesdag hun twee zwakste ministers uit het kabi net verwijderen. Alleen door plaat sen in te ruimen voor sterkere be windslieden kan het kabinet een "nieuwe impuls" krijgen, aldus Na gel in het blad voor het partijkader m zijn regio. Hij weigert namen te noemen van ministers die hij 'zwak' vindt, maar suggereert PvdA- staatssecretaris Simons (volksge zondheid), die opvalt door krachtig beleid, te promoveren tot minister. Het bloedige en verwerpelijke optreden van militairen in Litouwen lijkt aan te to nen dat president Gorbatsjov geen vat meer heeft op de gang van zaken in de Sovjetunie. In theorie heeft hij met het uitbreiden van zijn bevoegdheden bijna alle macht naar zich toe getrokken. In de praktijk wordt hij door conservatieven en militairen echter steeds meer als een speelbal behandeld. Alles wijst er op dat de acties van het le ger in Litouwen buiten medeweten van het Kremlin (en dus van Gorbatsjov) zijn uitgevoerd. Gorbatsjov heeft de Litouw se regering vorige week duidelijk te ver staan gegeven zich te schikken naar Moskou en alle gedachten over onafhan kelijkheid uit het hoofd te zetten Gor batsjov heeft ook militairen naar Vilnius gestuurd om zijn eisen kracht bij te zet ten. Tegelijkertijd heeft hij toegezegd geen geweld te gebruiken en vooralsnog is er geen reden om aan die woorden te twijfelen. Nu de militairen in Litouwen wél hebben ingegrepen, wordt de positie van Gor batsjov ongeloofwaardig Hij kan zichzelf en zijn perestrojka alleen nog redden als hij het militaire optreden krachtig veroor deelt en maatregelen neemt Bovendien heeft hij als winnaar van de Nobelprijs een reputatie te verdedigen. De vraag is echter of hij daar op dit moment nog toe in staat is Zo niet, dan moet hij zich af vragen of hij nog langer de leider wil zijn van een land waarvan hij het gezicht met langer kan bepalen. Eerder werd dat dui delijk op het economische vlak waarop hij veel concessies heeft moeten doen aan de conservatieven De militaire overval op Litouwen komt op het moment dat de wereld door de drei gende oorlog in de Golf de andere kant uitkijkt In dat opzicht herhaalt de ge schiedenis zich In 1956 (Hongarije). 1968 (Tsjechoslowakije) en 1979 (Af ghanistan) stelde de Sovjetunie ook orde op zaken, terwijl elders m de wereld al brandhaarden waren ontstaan de crisis rond het Suez-kanaal. Vietnam en Iran Het bloedbad in Litouwen doet ook sterk denken aan de slachting op het Plein van de Hemelse Vrede in Peking anderhalf jaar geleden Het verschil met die ge beurtenissen is echter dat toen de regi mes in de Sovjetunie en China de beslis singen namen en dat nu de militairen het initiatief hebben genomen De veroordeling van het buitenland dient echter even krachtig te zijn. Alle econo mische hulp moet worden opgeschort Een goedwillende, op vreedzame wijze naar verandering strevende Gorbatsjov kan daarmee alleen maar gebaat zijn BEEN. De Rotterdamse ver keerspolitie heeft vrijdagavond op de A15 een Belgische vrachtwagen aangehouden, omdat deze over de weg slingerde. De chauffeur ver klaarde dat hij bij het laden van zijn wagen bij een bedrijf in de Botlek was gevallen en zijn been had be zeerd. De Rotterdamse agenten lie ten de man naar een ziekenhuis brengen, waar werd geconstateerd dat het been gebroken was. ADVERTENTIE BIER-FABRIKANTEN DICTEREN FORSE PRIJSVERHOGINGEN! WIJ KOCHTEN NOG NET OP TIJD GROTE PARTIJEN SLA NU EXTRA IN VOOR ONZE OUDE BEKENDE LAGE PRIJZEN! HILVERSUM (ANP) - Minister Bukman (landbouw) is fel tegen de plannen die Ray MacSharry, de Eu ropese landbouwcommissaris, heeft met het gemeenschappelijk landbouwbeleid. MacSharry overweegt de melkquota met 10 procent te ver minderen en de graanprijzen met 50 procent te verlagen. Kleine boeren moeten volgens hem worden ge compenseerd voor de schade die zij dan lijden, grote boeren zouden de schade zelf dienen op te vangen. "Dat is een beleid dat het op den duur nooit kan houden", stelt Buk man. De Nederlandse landbouw heeft het volgens hem "buitenge woon goed gedaan" en zou nu wor den gestraft. Bukman kondigde aan samen met Denemarken en Groot- Brittannië "zeer zware oppositie" te zullen voeren tegen de voorstellen. De voorstellen van MacSharry staan los van de onderhandelingen in het kader van het wereldhandels- overleg GATT, maar de ogen van al le handelspartners zijn gericht op de EG. De landbouwministers van de EG bereikten begin november na zeven slopende vergaderingen een compromis over minder land bouwsteun. Dat compromis was in zet van de GATT-onderhandelin- gen, begin december in Brussel. De EG en de VS (die de steun veel ri goureuzer wil verminderen) kwa men toen niet nader tot elkaar, waarna het overleg werd geschorst. Op 15 januari beziet GATT-topman Arthur Dunkel de mogelijkheden voor verdere besprekingen. DEN HAAG (ANP) Douaniers willen toch actievoeren als de over heid voor 30 januari het standpunt over de reorganisatie van de douane niet wijzigt. De acties zullen pu blieksvriendelijk zijn, aldus secre taris R. de Jong van de Nederlandse Douanebond. "Maar als er niets an ders opzit, zou het er wel eens van kunnen komen dat we de grenzen gaan blokkeren Douaniers uit het noorden, oos ten en zuiden van het land zouden na 1992 naar het westen moeten ver huizen als de Europese binnengren zen wegvallen. De Douanebond is op zich niet tegen die verplaatsing, maar vreest dat straks pas verhuis de douaniers ontslagen zullen wor den wegens gebrek aan werk. Roofoverval Bij een roofoverval op de kassa van theater Carre in Amsterdam heb ben twee onbekende mannen zater dagmiddag een paar duizend gul den buitgemaakt. De twee kwamen binnen en bedreigden de kassiëre. Zij gingen daarbij zo stil te werk dat een aantal bezoekers van het thea ter, dat verderop op een bank zat, niets merkte. Brand Door een brand in haar woning aan de Vondelkerkstraat in Amsterdam is'gistermorgen een 37 jarige vrouw om het leven gekomen. De zolder waar zij lag te slapen, brandde ge heel uit. De oorzaak van de brand is onbekend. Lijk In het water van eën sluis in Den Helder is gisteren het lijk aangetrof fen van een 53-jarige man die al sinds 24 november vorig jaar werd vermist. Destijds was ook al naar de man. die vaker op de kade aanwezig is, gedregd. Er werd toen niets vonden. Volgens de politie i sprake van een misdrijf. Pelsdierknokker geen Den De politie heeft zaterdag Bosch een einde gemaakt aan een vechtpartij tussen vijftien actie voerders en twee pelsdierfokkers. Het conflict ontstond bij een beurs van de Nederlandse Vereniging van Fokkers van Edelpelsdieren. Leden van de actiegroep Bont van Dieren hielden daar een demonstratie. Een van de fokkers beviel dat zo slecht dat hij met een stok op de actievoer ders begon in te slaan. Politie en Justitie hebben overwogen de ontvoerder(s) van Ahold-topman Gerrit Jan Heijn in verwarring te brengen met het bericht dat een tweede lid van de familie Heijn was ontvoerd. Ook is overwogen wereldkundig te maken dat een van de andere Heijns ernstig ziek zou zijn. Dit om medeleven te wekken bij de kidnappers. Beide ideeën zijn echter niet aan de familie Heijn voorgelegd en terzijde gelegd. Er zouden te grote risico's aan kleven. Dat schrijft de journalist/politicoloog Ton F. van Dijk in zijn afstudeerscriptie. Van Dijk sprak met tal van betrok kenen over de voor- en nadelen van de informatiestop tijdens de ont voeringszaak. die Nederland tussen september 1987 en de ontknoping op 6 april 1988 in de ban hield. Uit eindelijk blijkt volgens Van Dijk dat Justitie het manipuleren van de media volstrekt ondergeschikt vond aan het belang van het recher che-onderzoek. Ook blijkt uit de scriptie dat meermalen de pers bewust niet de juiste toedracht is verteld. Zo wilde Justitie voorkomen dat de ontvoer ders) zou denken dat het verzoek om de zaak stil te houden geweld werd aangedaan. Toen bijvoorbeeld in november 1987 bekend werd dat toenmalig minister van justitie Korthals Altes een reis naar Israel afzegde, werd door zijn woordvoer der de arbeidsonrust bij de politie genoemd als oorzaak. De persconferentie waarbij de informatiestop in de ontvoeringszaak Heijn uiteindelijk werd opgeheven, op 28 december 1987. V.l.n.r. politie woordvoerder Geelof commissaris Sietsma en hoofdinspecteur Munting. Korthals Altes geeft tegenover Van Dijk toe dat de afzegging wel degelijk was ingegeven door zijn bezorgdheid over de op handen zijnde losgeldoverdracht in Wolfhe- ze (27 november 1987). Na die over dracht is trouwens weer een mislei dend bericht verspreid. Dikmaal door Ahold. In een advertentie na mens de familie werd het 'massale politie-optreden' bij de losgeldover dracht afgekeurd. Men hoopte dat de ontvoerder(s) zo milder gestemd zou worden. Hoofdbrekens Uit de gesprekken concludeert Van Dijk dat de media het recherchebij standsteam heel wat hoofdbrekens hebben gekost. Vooral omdat het team bang was de ontvoerder(s) kopschuw te maken. Na een inter view met hoofdofficier Remmerts de Vries in Haarlems Dagblad heeft het recherchebijstandsteam over wogen een 'fake-breuk' te laten ont staan tussen Ahold en de politie, meldt Van Dijk. Zo zouden de ont voerders denken dat Ahold en de fa milie Heijn boos waren op de hoofd officier van justitie omdat hij de in formatiestop aan zijn laars had ge lapt. uit te oefenen op de media om te- rughoudënd te zijn. Dat gebeurde via een advertentie van Ahold. Die advertentie had een tweeledig doel, schrijft Van Dijk. Enerzijds moest de ontvoerder(s) het gevoel worden gegeven serieus te worden geno men. Aan de andere kant werd erop gespeculeerd dat het publiek zo pu bliciteit over de zaak Heijn als nega tief zou ervaren en op die manier druk zou uitoefenen op de media om niet of zo weinig mogelijk te pu bliceren over de ontvoeringszaak. Korthals Altes heeft tijdens zijn gesprek met onderzoeker Van Dijk onomwonden gesteld dat de belan gen- van kranten, tv en radio vol strekt ondergeschikt waren aan het opsporingsbelang. Hij zegt letter lijk: "Nadat wij de pink hadden ont vangen, wisten wij dat het deze mensen ernst was. We gingen er van uit dat het slachtoffer toen nog leef de en verminkt was om ons te laten zien dat het bittere ernst was. Nou, dan verbleekt ieder verzoek om in formatie En zo zwart-wit ligt het". Van Dijk zelf gelooft niet in een informatiestop voor onbepaalde tijd. Hij stelt dat zo'n instrument de relatie politie-pers geen goed doet en dat door zo'n informatiestop on juiste berichtgeving in de hand wordt gewerkt omdat nieuws uit ei gen nieuwsgaring niet kan worden 'gecheckt' bij de politie. De infor matiestop tijdens de zaak Heijn heeft geduurd van 12 september 1987 tot 28 december van dat jaar. Volgens Van Dijk is de relatie tus sen media en Justitie daarna veel beter geworden. Als een informatiestop op ver zoek van de ontvoerders onafwend baar is. stelt Van Dijk voor in zo'n geval een 'stop' voor bepaalde tijd af te kondigen. Hij noemt als voor beeld zeven dagen, waarbij hij sug gereert de argumenten' voor de in formatiestop goed aan de pers uit te leggen. Als politie en familie het echt nodig vinden zou na een week een verlenging kunnen worden af gekondigd. vindt Van Dijk. In de scriptie geeft Van Dijk tal van voorbeelden van onjuiste be richtgeving, die volgens hem mede veroorzaakt werd omdat bepaalde 'primeurs' niet konden worden na getrokken bij de politie. Bijna alle landelijke kranten moeten het ont gelden. Maar Van Dijk concludeert ook dat een aantal kranten informa tie heeft achtergehouden om het on derzoek niet in gevaar te brengen. Het gaat daarbij vooral om het nieuws over de pink, dat ruim een maand voor publicatie in Algemeen Dagblad in november 1987 al op de redactie van het Haarlems Dagblad bekend was. Grimmig Uiteindelijk is het nieuws over de pink toch gepubliceerd, volgens Van Dijk als gevolg van frustratie over de informatiestop, die hij grim mig informatiest(r)op noemt. Na het opheffen van die stop werd de relatie tussen pers en politie beter. Daardoor is het nieuws dat de Ne- derlandsche Bank bankbiljetten uit het losgeld had ontdekt, dat ook al eerder op een aantal kranteredac ties bekend was, stilgehouden tot aan de ontknoping. Volgens Van Dijk een veelzeggend gegeven. Videobeelden over zaak-Heij n voor instructie ZAANDAM (GPD) - De politie gebruikt video-opnamen van het stoffelijk overschot van G.J. Heijn en beelden van de sectie voor interne instructie op poli tiescholen. Die mededeling staat in het voorwoord van de scriptie van journalist/politico loog Ton van Dijk. De beelden worden volgens hem gebruikt als instructieband voor 'honder den' politiemensen. De mededeling wordt van daag gepubliceerd in dagblad Trouw, ondanks een verzoek van het Ahold-concern dat niet te doen. Ahold had willen voor komen dat de familie Heijn weer met de ontvoeringszaak zou worden geconfrontfeerd. Trouw-verslaggever Adri Ver- maat "Aan de ene kant zeggen we dat als wij het niet publice ren een andere krant ermee weg zal lopen. Aan de andere kant en dat vinden we belangrijker vinden we dat aan de kaak moet worden gesteld, dat dergelijke beelden worden gebruikt zon der dat de familie Heijn er weet van heeft". Ahold-topman Van Dun vindt het ook onjuist dat de familie niet weet van het gebruik van de videobeelden, "maar ik heb in middels ook begrepen dat dit een standaardprocedure is bij zware misdrijven". Politievoor- lichter Anne Geelof vindt het normaal dat geen toestemming is gevraagd. "De beelden blijven binnenskamers".

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 3