Leiden herstelt zich tegen BV Groningen Theo Vreeken leidt Fiks naar winst tegen Pernix DIOK walst over Dukes heen Vrouwen van Grasshoppers kunnen niet overtuigen Jaspers kiest voor zekerheid Klasse van De Algemene is Crescendo te veel MAANDAG 14 JANUARI 1991 LEIDEN TOP lijkt zich te hervinden na een 15-17 overwinning bijBlauw Wit Heerenveen. De streekderby tussen eersteklassers Fiks en Pernix eindigde in het voordeel van de Oegstgeester ploeg: 13-12. De Danaïden stuurde Vriendenschaar puntloos terug naar Hardinxveld (18-15), terwijl Fides Pacta in Landsmeer goede zaken tegen hekkesluiter Waterland (14-18). ZAALKORFBAL Theo Korporaal had de opstelling van TOP veranderd om tot meer produktiviteit van het Sassenheim- se vlaggesehip te komen. Het twee de aanvalsvak bouwde aan een voorsprong (1-3 Gerco Langelaan en Barbara Romson). Het eerste aanvalsvak kwam niet al te vlot tot scoren, waardoor de Heerenveeners het spoor konden volgen. Na tien minuten bracht Gerco Langelaan de stand op 3-5. Het antwoord van Blauw Wit was een dubbele score (5-5). In een gelijk opgaande strijd werd kort voor de pauze met een doelpunt van Frank Nijenhuis een 9-9 stand bereikt. Zes minuten na rust werd Aad Wiegerink ingezet voor Frank Nij enhuis. De aanvallen werden ge vaarlijker en dat resulteerde halver wege de tweede helft in een 12-13 tussenstand middels een score van onder meer Stella Tiggelman. De voorsprong bleef intact en na 13-15 (Anne van der Zaag) wisten de Sas- senheimers nog tweemaal te scoren (Monique en Aad Wiegerink). "De winstpunten waren hard nodig om uit de degradatiezone te blijven. De ploeg heeft bewezen goed te kun nen korfballen", meldde coach Kor poraal, die constateerde dat de te genstanders de eindstand brachten op 15-17. De derby tussen Fiks en Pernix was een beladen ontmoeting. Fiks moest de eerste plaats verdedigen, terwijl Pernix de eerder dit seizoen tegen Fiks opgelopen nederlaag wilde goedmaken. De eerste kloof werd geslagen door twee treffers van Theo Vreeken (4-2), ondanks het feit dat de Leidse ploeg zich veel schotkansen verwierf. Kees Horten- sius benutte een strafworp (4-3), maar Jaap Rietdijk en Henrik Hooymeier brachten het aantal tref fers voor hun ploeg op zes. Op slag van rust wist Reinetta de Mooy haar ploeg aan de leiding te brengen: 8-7. Happen Peter Kuipers bekroonde een prachtig uitgespeelde aanval (8-8) en even later scoorde Heieen Zuur mond met haar tweede treffer een 8- 9 voorsprong voor de oranjekragen. Twee doelpunten van Kees Horten- sius deden Fiks happen naar lucht- ."Dat was voor ons een moeilijke periode erkende Daan Vreeken van Fiks. Zijn broer Theo sleepte zijn ploeg uit het dal en zorgde voor een gelijke stand op 11-11. Reinetta de Mooy werd goed in bedwang ge houden door een sterk spelende Erica de Rooy, die aan veel inter cepties toekwam. Zij kon niet ver hinderen dat Jaap Rietdijk de korf doorboorde (12-11). Tien minuten voor tijd schoten Kees Hortensius en daarna Theo Vreeken (beiden prachtig op techniek duellerend) een 13-12 stand op het scorebord. De Leidse ploeg wist zich in de laatste fase van de wedstrijd veel schotkansen te verwerven, maar kon er geen van benutten. "Wan neer je zoveel tijd en mogelijkheden krijgt en die onbenut laat, verdien je het niet om hier een punt te beha len", vertelde coach Rob Siemer eerlijk. Zo gebeurde het dat de stand niet meer veranderde en een goed leidende scheidsrechter Van Iterson de 13-12 eindstand op het formulier noteerde. "We gaan nu voor de eerste plaats", blikte Daan Vreeken alvast vol zelfvertrouwen vooruit. Fides Pacta had met het oog op degradatieproblemen Jeanet Smit en Henk van der Waals in de ploeg gebracht. "We hadden nieuwe im pulsen nodig, het kon zo niet door sudderen", aldus Nelis Vaane. Na 2- 2 wist zijn team uit te lopen naar een 2-5 voorsprong mede door doelpun ten van Rene van der Vooren (2x). Het nog puntloze Waterland bood goed tegenstand en kwam aan de leiding met 6-5. Henny Piket. Ilonka van der Steen en René van der Vooren doelpuntten hun ploeg naar 6-8 en op slag van rust wist weder om Henny Piket de stand naar 7-9 te tillen. Goed op eikaars kansen lettend gaf de ploeg van Vaane na rust de voorsprong niet meer uit handen. Wilma Neuteboom liet met haar tweede treffer 8-10 aantekenen, twee verzilverde strafworpen van René van der Vooren en opnieuw Piket brachten een 9-14 stand op het bord. Henny Piket (zijn negende doelpunt) en een omdraaibal van Sander de Haas zorgden dat de winstpunten mee naar huis konden worden genomen. Eindstand 14-18. De vorm begint terug te komen bij Dc Danaïden. Vriendenschaar toonde veerkracht tegen het achttal van coach Breedveld. Zo kon het gebeuren dat een vlotte 4-1 voor sprong (Paul Hiisken, Eric Peters 2x en Eric Kromhout) even snel weer ongedaan was gemaakt. De za ken werden rechtgezet door Krom hout (5-4) en Sandra Slingerland (6- 5). De bezoekers uit Hardinxveld profiteerden van een niet optimaal functionerend eerste aanvalsvak en namen vlak voor rust de leiding: 6-7. Door in het tweede gedeelte van de wedstrijd de rollen beter te ver delen, kwamen de blauw-witten be ter in de wedstrijd. Heiko Locher zorgde voor 8-7 en wat later voor 10- 10. Met een dubbele score van Eric Kromhout nam het Breedveld-col- lectief afstand. Toch wisten de be zoekers terug te komen tot 14-14 en even later 15-15. De Danaïden ant woordde met een fraaie doorloop bal van Ene Peters (16-15) en had den de wedstrijd op zak na goals van Sandra Slingerland en Paul Hüsken. Stunt In een weinig fraaie wedstrijd leek Zuiderkwartier tegen koploper Excelsior voor een stunt te gaan zor gen. Al in de eerste minuut benutte Eric van Lunteren een strafworp en schoot Dirk Jan de Kreek zijn ploeg naar 2-0. De ploeg uit Hilversum moest toestaan dat de Leidenaars een voorsprong namen. Aldo Spadon benutte een strafworp (3-0), maar miste van de stip bij de stand 4-2. Daar Zuiderkwartier weinig lijn in het aanvalsspel kon brengen, kroop Excelsior dichterbij. Na een 6-5 ruststand tekende Theo van Leeuwen direct voor 7-5, gevolgd door Carla Akse (8-6) en Aldo Spadon (9-7). Excelsior kwam on danks sterk verdedigen van Kitty van der Mark tot 9-9 en wist door het benutten van twee strafworpen de winst in de wacht te slepen: eind stand 9-11. KNS heeft in een aardige wed strijd tegen Nieuw Flora hard ge werkt om tot een puntendeling te komen. In een gelijkopgaande strijd speelde Hans Kooien een be langrijke rol door 6x de korf te door boren. Een minuut voor het einde leek de Haarlemse ploeg de winst te pakken, maar Hans Kooien bracht door het benutten van een straf worp een welverdiend punt terug: 14-14. In Zeeland verloor Velocitas de aansluiting met de top door van Stormvogels te verliezen. Na een 6-6 ruststand nam de ploeg uit Westka- pelle een voorsprong (11-8). Jeroen van Driel scoorde 11-9 en door twee strafworpen te benutten bracht Ste ven de Ronde (6x) met nog twee mi nuten te spelen de ploegen op 11 -11 De Zeeuwen schoten nog tweemaal raak en stuurden Velocitas een illu sie armer huiswaarts (13-11). KLAAS BOSMAN DEN BOSCH - Het nieuwe jaar is voor landskampioen DIOK goed begonnen. Niet alleen wonnen de Leidenaars hun wedstrijd tegen The Dukes uit Den Bosch met 10-28, maar tevens verloor rivaal Castri- cum voor de tweede maal een wed strijd in de play-offs om de landsti tel. Voorlopig lijkt het zich toe te spitsen op een strijd tussen Hilver sum en DIOK, alhoewel alles na tuurlijk nog mogelijk is. Met The Bassets wil het echter maar niet vlotten. In de thuiswedstrijd tegen Eemland werd troosteloos met 0-35 verloren, waardoor de Sassenhei- mers nu gezamenlijk met Rotter dam de onderste plaats in de degra datiepoule bekleden. Van tevoren was duidelijk dat niemand binnen DIOK een zelfde uitslag verwachtte als de met 80-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen de Bosschenaren. Zeker niet toen vlak voor het aanvangssignaal Mare Mi- chelsen niet fit genoeg bleek om te kunnen spelen, en vervangen moest worden door de na een langdurige schorsing weer speelgerechtigde Marcel van Loon. Na de minuut stilte voor de over leden Dennis Power was het echter The Dukes dat het best uit de start blokken kwam. Een snel uitgevoer de driekwartenaanval werd be kwaam afgerond door hun uitblin ker Gerrie van der Heuvel, en ook de conversie was goed, waardoor DIOK al gelijk tegen een 6-0 achter stand aankeek. Pas toen kwam de DIOK-machine langzaam op gang. Vooral in de voorwaartsen wisten de Leidenaars een stempel te druk ken op de wedstrijd. In de scrums werd geen tegenstand geduld, en ook in de line-outs en de rucks en mauls hadden zij het beste van het spel. Door dit goede voorwaartsen- werk werd eerst Bert Wisse in staat gesteld de Leidse score te openen, waarna Erik-Jan Berendsen een mooie drive van een meter of 25 met een try afsloot (6-12). Met het heft nu stevig in handen stoomde DIOK door, en bracht nog voor de rust via tries van Marcel Chaudron, en Pie- ter Corver de ruststand op 6-22. De tweede helft liet geen hoog staand rugby meer zien. Dertig mi nuten lang golfde het spel op en neer, waarbij DIOK waarschijnlijk nog het dichtst bij een score was. De constant off-side staande Bossche naren, en de daartegen zwak opere rende scheidsrechter Cees Blaas, stonden echter vaak in de weg van een eventuele score. The Dukes kwamen zelfs tegen de verhouding in nog terug tot 10-22, alvorens DIOK door middel van een push over try en een rake conversie van de goed schoppende Gottfried Bos de eindstand op 10-28 bracht. De wedstrijd had voor DIOK nog een vervelend staartje. Yves Kum- mer, die ook captain is van het Ne derlands team, werd wegens slaan van het veld gestuurd, waardoor hij zeer waarschijnlijk een flink aantal wedstrijden geschorst zal worden. Een zwaar gemis met het oog op de aanstaande toppers tegen Hilver sum en Castricum. The Bassets De verplichte rust heeft voor The Bassets geen heilzame werking ge had. In de thuiswedstrijd tegen Eemland gingen de Sassenheimers kansloos ten onder. Konden zij voor rust nog enigszins partij geven (0- 12), na rust stortte het volledig in. Wellicht dat het uit het veld sturen van Jelte Tilma hier ook mee te ma ken had. Door deze 0-35 nederlaag staan zij nu in ieder geval onderaan in de degradatiepoule, en lijken hun dagen in de ereklasse geteld. LEIDEN Luba Leiden heeft de gedwongen rustperiode tijdens de feestdagen optimaal gebruikt om de ruwe plekken verder bij te schaven. Eerste slachtoffer van de vele trai ningsinspanningen was Groningen, dat net als Leiden in de staart van de promotiedivisie vertoefd. Na de hele wedstrijd voor te hebben gestaan won Leiden met 79-75. Lisse ver sloeg streekgenoot BVO overtuigend met 69-84. MSV behaalde een belanrijke overwin ning op het Eindhovense PSV: 48-56. Luba Leiden heeft tijdens het kerstreces niet stilgezeten. Na een tegenvallende eerste seizoenshelft kwam de winterstop voor coach Ben Ponsioen niet geheel ongele gen. De vrije uurtjes werden voor namelijk in de sporthal doorge bracht om zodoende optimaal voor bereid te zijn op de rest van de kom petitie. De eerste wedstrijd in het nieuwe jaar was gelijk een belang rijke. Tegenstander zaterdagavond in de Leidse Vijf Meihal was BV Groningen, dat met slechts twee punten minder dan Leiden de voor laatste plek op de ranglijst inneemt. Grote tegenvaller voor Ponsioen za- de Jong. Hij moest wegens familie omstandigheden verstek laten gaan. De nog niet geheel fitte Ri chard Zevenhoven bleek echter een prima stand-in en speelde in de ogen van Ponsioen zijn beste wed strijd voor Leiden tot nu toe. Mede door zijn inbreng kende Leiden een sterke openingsfase, want binnen vijf minuten stonden de Groningers met 21-9 achter. Leiden kon echter niet doordrukken en liet Groningen langzaam maar zeker in zijn spel ko men. Beide ploegen konden dan ook bij de stand 35-33 gaan rusten. De tweede helft leverde een iden tiek beeld als voor rust op. Weder om nam Leiden een kleine voor sprong (47-51), maar ook nu konden de Groningers niet op een beslis sende achterstand worden gezet. RHOON (ANP) - Risico's neemt Dick Jaspers alleen op het biljartla ken. En dan nog vaak na lange over wegingen. Het profavontuur trekt de talentvolle driebander wel, maar alleen op zijn voorwaarden. Na winst in de Dutch Open en de Masters ontglipte de Brabander gis teren in Rhoon de hoofdprijs van 15.000 gulden. In de finale toonde de wereldbekerhouder Raymond Ceulemans zich iets ervarener in de slopende schouwspel van vijf sets. Opnieuw was Groningen echter niet bij machte om een serieuze be dreiging te vormen voor de Leidse voorsprong, al kwamen de bezoe kers in de eindfase nog angstvallig dichtbij. De vele persoonlijke fou ten die zij daarbij nodig hadden de den de Noorderlingen uiteindelijk de das om. Als gevolg hiervan kon den Loet de Ruijter, hij werd met 36 punten topscorer, en René Paulides vanaf de vrijeworplijn de twee pun ten makkelijk binnen schieten: 79- 75. Ook Lisse begon het nieuwe jaar goed, al was coach Johan Koster niet geheel tevreden met de wijze waarop in Alphen BVO aan de kant werd gezet. Door het uitvallen van Oscar Taal in het begin van de wed strijd, hij is door een liesblessure waarschijnlijk de rest van het sei zoen uitgeschakeld, kwam BVO ui terst moeizaam uit de startblokken. Lisse profiteerde optimaal van de slappe Alphense verdediging en stond door enkele goede outside- scores van André Kamps (18 pun ten) halverwege de wedstrijd al met 30-48 voor. Misplaatst Door het gemak waarmee deze rust stand werd bereikt ontstond er bij de Lissenaren een misplaatst supe rioriteitsgevoel, hetgeen Koster ab soluut niet goed kon keuren. Ech ter, BVO kon ondanks de rentree van Theo van Leeuwen op geen en kele wijze gebruik maken van de verslapping aan Lissense zijde en de wedstrijd sukkelde voort naar een 69-84 eindstand. "Voor Lisse is het wel zaak om ook in makkelijke wedstrijden de concentratie vast te houden, anders voorzie ik dat we door een onnodig verlies tegen een zwakke tegenstander de aansluiting met koploper Weert wel eens zou den kunnen verliezen", aldus Kos ter. Overigens hoopt BVO voor morgen de Amerikaan Don Bittner (22 jaar) voor de rest van het seizoen vast te kunnen leggen. De andere regionale vertegen woordiger in de eerste divisie B. Leiderdorp, bracht er in de uitwed strijd gisteravond tegen WSC hele maal niets van terecht. Vooral in de beginfase ging er voor Leiderdorp werkelijk van alles mis en WSC nam al snel de leiding (22-4). In de rest van de wedstrijd (ruststand was 49- 32) probeerden de Leiderdorpers van alles om het tij te doen keren, maar niets lukte. Integendeel, in de laatste zes minuten liep WSC zelfs via 90-62 dooreen 121-71 monsterze ge. Volgens Leiderdorper Rob Beekhuis een geflatteerde, maar te rechte zege. Pressie Bij de vrouwen slaagde eredivisio- nist Lisse er niet in om Luba/RZ te verslaan. Met name de Rotterdamse aanval was voor de Lissense verde diging niet af te stoppen. Als er pressie op de centers werd geleverd scoorden de schutters en als de schuuters onder druk werden gezet scoorden de centers. Zo scoorde ex- Lisse speelster Esther van der Bosch drie driepunters op rij en mikte Simone Klaverdijk er 19 pun ten van dichtbij in. Na een 35-25 ruststand liep RZ onbedreigd door naar een 69-53 zege. Bij Lisse speel de Annelies van der Hulst een goe de wedstrijd. Zij scoorde 12 punten en pakte 13 rebounds. Het Noorwijkse MSV blijft in de top van de promotiedivisie goed meedraaien. Zo werden er zaterdag middag in het verre Eindhoven twee belangrijke punten af ge snoept van de nummer twee PSV. De basis voor de Noordwijkse over winning werd gelegd dooreen straf fe man tegen man verdediging. Daar waar de verdediging echter uitstekend fungeerde, 48 punten te gen is een prima prestatie, faalde de aanval. MSV kwam met name in het laatste gedeelte van de eerste helft moeizaam tot scoren en zag een comfortabele 14-26 voorsprong ver anderen in 24-26 bij rust. Na de spel hervatting nam wederom Renate Sluys haar team op sleeptouw. "Na tuurlijk is het makkelijk als er ie mand in je team 31 punten scoort, maar dan moet de rest van het team wel mee blijven doen. En dat ont brak er zaterdag nogal aan", aldus coach Frans Nelissen. Desalniettemin had Nelissen geen reden tot klagen, want dankzij de 48-56 zege is MSV op gelijke LEIDEN Het klasseverschil gaf uiteindelijk toch de doorslag. Zestig minuten lang verdedigde Crescendo zich verbeten tegen De Algemene, maar tenslotte moest het lijdzaam toezien hoe de volop in de titelrace gewikkelde stadgenoot met de eer ging strij ken: 13-16. Terwijl die winstpunten toch ook voor Crescendo als hekkesluiter uiterst waardevol zouden zijn geweest. Was het eerste treffen nog geheel vrijblijvend, inmiddels is de eerste competitiehelft gespeeld en is het krachtsverschil tussen de beide stadgenoten duidelijk. Toch was De Algemene, een van de vijf overge bleven kanshebbers voor de titel in de tweede klasse F, niet bij voorbaat de favoriet. Twee nederlagen op rij hadden het zelfvertrouwen van de ploeg van coach Cor Gravekamp danig aangetast. "Dan is een derby tegen Crescendo moeilijk", benadrukte de Rijnsburger, die bijna rond is voor nog twee jaar aan de Leidse Hout. "Die twee wedstrijden verlie zen we, omdat het bij ons toch niet draait zoals het behoort. Daarbij komt nog dat Crescendo vorige week gepakt is door de scheidsrech- Fortuna redt het niet LISSABON - Fortuna is er giste ren niet in geslaagd beslag te leggen op de Europacup zaalkorfbal. De Delftse landskampioen dolf in de fi nale met 15-14 het onderspit tegen het Belgische Sikopi. Het was het verschil in fysieke kracht dat de doorslag gaf in de eindstrijd. Ondanks dat Fortuna ze ven strafworpen kreeg was de En gelse scheidsrechter Crafter voor Fortuna-coach Marseille de grote zondebok. "De neutrale leiding le verde ons nadeel op", aldus een zu re Marseille, die al in de eerste helft een gele kaart kreeg wegens opmer kingen over de arbitrage. ter, daardoor nog eens extra gemoti veerd is en nu ook plots weer winst kansen ziet". Ook ditmaal was het spel van De Algemene op cruciale momenten nog weinig indrukwekkend. Een sterke opening, waarin Alfred Lam- booy, Ramon Terwiel, Perry Vene- ma en Annemieke Molloy De Alge mene in tien minuten aan een 2-6 voorsprong hielpen, kreeg geen ver volg. Door treffers van Marlies Brouwers en Debbie Blogg (twee strafworpen) wist Crescendo tot tweemaal toe (6-8 en 7-9) de aanslui ting te hervinden. Na rust (7-10) kwam De Algemene opnieuw sterk uit de startblokken, maar weer liet de verdere afwerking te wensen Een verbeten vechtend Crescen do verloor Marlies Brouwer in de strijd (bril van 't hoofd resulterend in een hevig bloedende oorverwon ding), maar weigerde na 8-12 te capi tuleren. Door goals van Neel van Egmond, Wijnand Alberts en Peter Baak kwam hét terug tot 11-12. De Algemene was hiervan duidelijk onder de indruk en een kentering in de strijd leek mogelijk. "Mentaal zat De Algemene er duidelijk door heen", wist Crescendo-coach Wim Nijenhuis. "Als wij het toen rustiger konden uitspelen, had er meer inge zeten. Nu maken we één domme fout en dat beslist dan de wed strijd". De misser kwam op het conto van Henk en Wijnand Alberts, die bij het uitwerken onnodig balverlies KATWIJK - De vrouwen van Oli vetti Grasshoppers hebben in hun eerste competitieduel na de kerst stop totaal niet kunnen overtuigen. In een onaantrekkelijke wedstrijd bleef MessPress Tonego met 62-80 de Katwijkse ploeg de baas. Grasshoppers had zich vooraf ge noeg kansen toegedicht. In de uit wedstrijd won Tonego met 78-73, maar beide ploegen hebben sinds dien belangrijke wijzigingen moe ten ondergaan. Bij de Haaksbergse ploeg vertrok de Amerikaanse Cry stal Coleman met de noorderzon zonder haar ploeggenoten, met wie ze drie jaar had samengespeeld, in te lichten. Grasshoppers leek met de terugkeer van Anja Kuyt een stuk sterker te worden. De eerste wedstrijden met Kuyt lieten dat ook daadwerkelijk zien. Beide ploegen moesten zich afge lopen zaterdag al snel terugtrekken in een zoneverdediging. Tot 20-20 kon Grasshoppers bijblijven, vooral door toedoen van een actieve Ada Hoek (12 punten). Daarna zorgde een foutenlast bij Marie-José Allers en Marja van Duijn voor een zwak ke Katwijkse periode. Na de rust (26-34) vergrootte Tonego onder lei ding van Daphne Berends (15 pun ten) en ex-Grasshopper Margreet Visscher (22) de kloof snel. Han Wal- laart: "Het tempo van de wedstrijd ging wat omhoog en wij konden dat in eerste instantie niet volgen. Meteen was er een gat van vijftien punten". Grasshoppers speelde de laatste tien minuten een stuk fana tieker. Er werd wat makkelijker ge scoord. Helaas voor de kustbe- woonsters faalde Tonego aan het andere eind van het veld niet 62-80. Bij Grasshoppers werd Allers top scorer met 18 punten. ntal Groningse verdedigers en gaat s het Beide ploegen staan op een gedeel- °P promotie naar de hoogste kla: hoogte gekomen met met één wedstrijd minder gespeeld. de tweede plaats en houden uitzicht Bij de Katwijkse ploeg viel Zora Malacko in negatieve zin op. Gooide de Joegoslavische er in het begin van het seizoen flink wat ballen in. ditmaal lukte het absoluut niet. Ma lacko kwam slechts tot 10 punten. In deze vorm kan Malacko haar uit spraken. als zou zij de beste speel ster in de Nederlandse competitie zijn. niet waarmaken. Wat dat be treft deed de Amerikaanse in Tuk- kerse dienst. Yvette Roberts (21 punten), het een stuk beter. Fana tiek verdedigend en hard werkend nam zij haar ploeg op sleeptouw naar de overwinning. Wallaart: "Malacko is duidelijk niet in condi- het tempo omhoog HAROLD VAN BIEMEN ging, moest zij als eerste afhaken" Arnoad Lambooy legt geheel vrij aan voor De Algemene in de stadsderby tegen Crescendo. Irene van Amsterdam (10) en Annemiek Molloy (2) kijken vol spanning toe. (foto Lock Zuyderduin) opliepen, waardoor Annemieke Molloy plots vrij voor de korf ver scheen. Beheerst scoorde ze 11-13 en ook al stribbelde Crescendo in de resterende tien minuten nog hevig tegen, de strijd was gestreden. De Algemene won tenslotte met 13-16. BRAM VAN GENT

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17