Orifortimilij ke nederlaag Vlietwijk tegen Zeemacht NOVO kansloos tegen Compaen Foreholte zorgt voor klapper Records en limieten voor LZ-zwemmers Koploper geeft Katwijk pak slaag Leython kruipt langzaam uit dal PAGINA 16 DO/STA O SPORT MAANDAG 14 JANUARI 1991 LEIDEN In de eerste klasse kwam Vlietwijk net te kort te gen Zeemacht (7-4). In de twee de klasse heeft Leiden tegen Meteoor het eerste punt ge scoord. Merenwiek heeft door de 6-2 overwinning op DKC 2 de de eerste set niet problemen voor Lisse vergroot. 12-15, 15-1, 15-6. Ook In de derde klasse heeft Lisse 2 sinds tien wedstrijden weer een punt gescoord. Leiden 2 had geen kind aan Eridos 3: 8-0. In de vierde klasse heeft Meren wiek 2 de kampioenswedstrijd tegen TYBB met 5-3 verloren. In de eerste klasse was Vlietwijk onfortuinlijk tegen het sterke Zeemacht: 7-4. In de enkelpartijen werd alleen door Erik Bokhorst en Sonja Groeneveld gewonnen. Inval ler Jowan Zonneveld verloor in drie en Sandrina Leemans lieten de eer- sets. Nadat de gezusters Groene- ste steek vallen tegen het koppel Reus: 15-2, 15-4. In de vrouwenen kels konden de bezoekers de stand weer neutraliseren. In het mannen- dubbel trokken Segijn en Hanhart in de derde set opnieuw aan het langste ëind. Hans van der Plicht en Rob de Reus kwamen er na een goe- er aan te pas: i het vrou- wendubbel moesten Irene Bik en Anita Kooijman de winst aan Me teoor laten: 5-15, 2-15. In het eerste gemengddubbel scoorde Kooijman met Hanhart het verlossende vierde punt. De hete adem van Lisse in de nek voelend heeft Merenwiek goed ge speeld tegen DKC 2: 6-2. Danny Plug: "Iedereen wist natuurlijk dat we moesten winnen om het heft in eigen hand te houden". Na de enkel partijen stond Merenwiek al met 4-0 voor. Edwin Both en Rob Burger- jon beslisten de wedstrijd door het duo Kroonenburg-Korompis te ver slaan (15-3, 15-10). Marianne Veeren veld het vendubbel hadden Niesen-van Zeijl: 12-15, 15-7, 13-18. gewonnen scoorde Henk Wester beek met Sylvia Groeneveld in het tweede gemengddubbel het vierde en laatste punt. Opmerkelijk In de tweede klasse heeft Leiden te gen Meteoor het eerste punt ge scoord (4-4). Dat is een opmerkelij ke prestatie aangezien de gasten uit Hellevoetsluis de tweede plaats op de ranglijst innemen. De score werd geopend door Bram Segijn die tra ditiegetrouw de strijd op de valreep van de derde set besliste: 17-15,5-15, 15-13. Raymond Hanhart was goed op dreef tegen invaller Rob de niet verrassend; Wassenaar verloor met 6-2. Lisse 2 heeft in de uitwed strijd tegen Velsen 4 het tweede punt gescoord (4-4). André Verhaar en Petra van Dam scoorden het fel begeerde vierde punt door de derde set met 15-13 te winnen. In de LEIDEN - Noorlander/Foreholte laatste partij verloren Robbert Ded- heeft gezorgd voor de klapper in de ding en Lisette van Schie de derde eredivisie zaalhandbal door in set met dezelfde cijfers Eindhoven met 15-16 te winnen van x-v t PSV. De wedstrijd werd vooruitge- unaerscnat speeld in verband met EC-verplich- In de vierde klasse had de Spotvo- tingen van PSV in Roemenië. In de gels het verzet van Saturnus '68 een tweede divisie won HVS in Rotter- beetje onderschat. Corinne Korte- dam met 10-11 van Snelwiek. Olym- kaas: "We dachten dat het een mak- P>a 72 bleef koploopster in de der- kie zou worden; dat viel dus tegen", de divisie door een 12-9 winst tegen Zijderveld 8 uit de derde klasse ge degradeerd. Voor alle enkelpartijen moest een derde set de doorslag ge ven. Alleen Patrick Kraan wist de strijd in zijn voordeel te beslissen. Met Jowan Zonneveld scoorde hij De Leiderdorpers lieten zich echter in het mannendubbel het laatste niet de winst ontglippen: 3-5. Mc- punt voor Vlietwijk 2. In de uitwed- renwiek 2 heeft door het verlies in strijd tegen Velo 4 werd Wassenaar de inhaalwedstrijd tegen concur rent TYBB waarschijnlijk het kam pioenschap verspeeld. Zaterdag gingen. De door degradatie bedreig- werd met Jeanette Peerdeman nog de gastheer had twee invallers op- wel met 3-5 van Airsport 3 gewon- gesteld die aanmerkelijk sterker nen. Veglo was niet opgewassen te- speelden dan de vaste teamleden, gen kampioen Voorburg: 2-6. Het resultaat van deze wisseltruc is FRITS FALLAUX Quintus 2 in Wassenaar. De mannen van Saturnus speelden in de Vijf- Meihal met 13-13 gelijk tegen con current DWS. ZAALHANDBAL Nicoleta Boriceanu was tegen PSV topscoorster met acht doel punten. De Roemeense was voor de Eindhovense defensie een groter gevaar dan international Christa Vorstenbosch voor de Voofhoutse defensie. Kecskemèthy had tot een gecombineerde dekking, Boricea nu en Warmerdam, voor haar beslo ten. Vorstenbosch scoorde natuur lijk wel maar bleef met zeven tref fers achter bij Boriceanu die boven dien ook nog een aantal voortreffe lijke assists afleverde die tot treffers leidden. Defensief klopten de zaken niettemin redelijk bij Foreholte. Ook de anders gevaarlijke linker hoekspeelster van PSV kon maar zelden lekker inkomen door de op links georienteerde Voorhoutse verdediging. Op het punt van verdedigen gaf echter PSV evenmin zelden thuis. Na een ruststand van 9-9 leek bij 15- 15 een gelijkspel het eindresultaat te worden. Een afspeelfout van PSV bracht Claudia de Jong in balbezit Puntloos In de derde klasse kende Leiden 2 geen genade voor Eridos 3. De gas ten uit Zoetermeer, puntloos onder aan de ranglijst zwalkend, werden met 8-0 verslagen. De overmacht van de thuisploeg wordt duidelijk geillustreerd door de uitslag van de partij van Thea Turk tegen Groe nendijk: 11-0, 11-0. Alleen Jan Slin gerland had in zijn partij tegen Beckmans een derde set nodig: 15- 5, 11-15,15-8. Vlietwijk 2 is door het 6-2 verlies in de uitwedstrijd tegen In de Hoofdklasse van de Dam- bond Midden-Holland heeft het Katwijkse KDC geen enkele kans gekregen om de spanning in de competitie terug te krijgen. Te gen het nog zonder puntverlies zijnde DID uit Zoetermeer kreeg het op de gedeelde tweede plaats staande KDC met een 3-13 een flink pak slaag. Halverwege de wedstrijd was nog niets merkbaar van een dergelijke afstraffing. Slechts Marco Dulfer was een schijf achter gekomen tegen Ar jan van Leeuwen, finalist in het kampioenschap van Nederland. Na vier uur spelen vielen de be slissingen. Gijs van der Wiel meende zijn partij combinatief uit te maken, maar zag een plak- kertje over het hoofd. Arend van Beelen kon tegen Vis geen voor deel bereiken en besloot veilig heidshalve de punten te delen. Daarna denderde DID over KDC heen. Theo Zwetsloot blunderde in het late middenspel tegen Fen- no Boog. Invaller Frans Spieren burg moest positioneel zijn meer dere erkennen in de sterke Doe- ves. Jan Passchier had het zeer moeilijk tegen het jonge talent Bremer en moest uiteindelijk combinatief capituleren. Daarop haalde Frans de Jonge een zeer voordelige remise tegen Oege Hoekstra. Tenslotte brak Jaap van Duyvenbode in een remise achtige stelling af tegen Fijen, waardoor de eindstand vermoe delijk 3-13 zal worden voor DID. Het Leidsch Damgenootschap bleef de enige serieuze achtervol ger van DID door met veel geluk medevolger Samen Sterk met 9-7 te verslaan. De Hazerswoudena- ren hadden dit -kostbare verlies aan zichzelf te wijten. Na een voordelige 6-2 voorsprong met gelijkwaardige stellingen -op de overige borden leek winst voor Samen Sterk een kwestie van tijd. Jan Fase opende de score door André van der Kwartel met een dubbele dreiging te verrassen. LDG kwam terug doordat kop man Evert Bronstring Louis de Frankrijker versloeg. Bronstring kwam hiermee goed weg, aange zien De Frankrijker enkele malen de winstvariant niet opmerkte. Desondanks wisten de Hazers- woudenaren op voorsprong te ko men. Kees de Gelder en Marien Fraanje versloegen achtereenvol gens Kolfoort en Peter Bron string. Daarop toonde LDC veer kracht door in 3 ogenschijnlijk gelijkwaardige stellingen effec tiever met de kansen om te sprin gen. Wim Heemskerk maakte Martien Out het leven zuur, ter wijl invaller Theo Uyttenbogaard Marcel Mounts in het eindspel te slim af was. Nadat Hans Stolwijk en Jan Slingerland remise met el kaar overeen kwamen was de spanning met 7-7 te snijden. Har ry Dekker slaagde erin om Martin de Jong te verrassen, zodat LDG met 9-7 aan het langste eind trok. De reserves van de Rijnsburgse Damclub RDC moesten de pun ten aan het nog puntloze Kijk Uit uit Zegveld overlaten. FRANS DE JONGE en uit de laatste Voorhoutse aanval scoorde wie anders dan Boriceanu, die eerst fraai langs haar verdedig ster gleed en vervolgens onberispe lijk inschoot. 15-16. Opgemerkt dient te worden dat de arbitrage, doorgaans niet op Voorhoutse hand, ditmaal wel meer van Foreholte dan van PSV gechar meerd bleek. En dat met name in de slotminuten. HVS vaart wel bij de trainerswis seling (Nieuwenhuis vertrok en Co- bia Goemans nam zijn werk over). Winnen van Snelwiek in Rotterdam is geen simpele zaak. HVS begon sterk en nam 2-7 voorsprong in de eerste helft. Snelwiek kon daar maar een puntje van afknabbelen voor de rust, 3-7. Na de hervatting waren afspeelfouten de oorzaak van een succesvolle inhaalrace van de ploeg uit Rotterdam, 8-7. In een spannende slotfase scoorde Hanne- ke Martens van afstand 10-11 voor HVS. De vrouwen van OIympia'72 wonnen in Wassenaar van Quintus 2 met 12-9, rust 7-4. De Wassenaarse ploeg toonde aan dat de kam pioenstitel in deze afdeling van de derde divisie alleen maar in Wasse naar terecht kan komen. Bij de stand 6-9 wilde Olympia'72 het aan vallend te mooi doen. Quintus straf te die hoogmoed af, 9-10. Gelukkig begreep Olympia '72 de waarschu wing, 12-9. In de tweede divisie leken de mannen van Saturnus in de Vijf- Meihal een nederlaag tegen DWS niet te zullen kunnen ontlopen. Met een 11-12 achterstand en twee tijd- straffen- voor Wim van Leeuwen, onterecht, en Winfried van Bohee- men, overdreven, hing een beslis sende treffer van DWS in de lucht. Maar een break-out van Saturnus leverde de gelijkmaker op. Beide ploegen scoorden nog eenmaal en de 13-13 eindstand gaf een juist beeld van de krachtsverhouding. FRANK BONTE Gemini wint eenzijdige derby LEIDEN - De Leidse ploegen konden dit weekeinde niet tot een overwinning komen. De mannen van NOVO raakten verder achterop door bij Compaen te verliezen (3-0) en Ley- thon 2 dolf het onderspit bij Gemini (3-0). Bij de vrouwen redde Gemini het niet tegen koploper Tonegido/V 3, na een zwak begin kon het redelijk bijblijven maar in de laatste sets stelde Tonegido de zege veilig. In de tweede divisie was NOVO enorm gehandicapt door het ont breken van Marco Korteweg Maris t in de ontmoeting met het Zaanse Compaen. Daardoor viel de organi satie van het blok in duigen. Het jonge en getalenteerde Compaen speelde een constante partij en ont regelde soms met zijn moeilijke op slagen de pass bij NOVO. Boven dien miste NOVO in de enorme zaal de oriëntatie. In de eerste set kon den de Noordwijkers het nog aardig bijbenen. Jan Pley scoorde aan de buitenkant nog veelvuldig, maar' kon in de slotfase niet verhinderen dat Compaen wegliep (15-11). Toen in de tweede set Pley ge blesseerd uitviel zag NOVO het even niet meer zitten en ging het met 15-2 ten onder. In de derde set was de concentratie weer terug en tot 8-8 bleven de ploegen bij elkaar. Toen viel de pass weg bij NOVO en kon Compaen de wedstrijd in één ruk uitmaken naar 15-8. Eenzijdig De ontmoeting tussen Gemini en Leython 2 was onverwacht eenzij dig. Meestal brengt een semi-derby wat meer, maar de pass - en daar door de aanval - was bij de Voor schotenaren zoveel beter verzorgd, dat Leython 2 er eigenlijk niet aan te pas kwam. Leython 2 probeerde het wel en had in René Leeflang een sterke pion, maar verder dan drie maal 15-9 verlies kwam het niet. Ro nald Kamphues maakte in deze di visie een verdienstelijk debuut. Ge- mini poetste het wat geschonden blazoen van de laatste weken wat op en liet er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was, en Gemini bleef bij in de strijd om de tweede plaats. In de promotieklas was de inte ressantste partij die tussen VCS en RVV, ook al een streekderby. De neutrale toeschouwer viel het op dat beide teams de nadruk zeer dui delijk op het hard slaan legden en de verdediging verwaarloosden. In de eerste twee sets een identiek ver loop. Tot het einde hielden de ploe gen elkaar prima in evenwicht, maar RVV had de beschikking over Jan Voortman, die door een blokke rende aktie gevolgd door een goede aanvalsactie op mid de set besliste in RVV's voordeel (13-15,13-15). On danks de wat wisselvallige leiding van de ingevallen scheidsrechter, wist VCS toch de bakens te verzet ten. Het toonde zich in het zuigen en praten onder het net door de sterk ste en pakte nu ook een set (15-10). Ook in de vierde set was niet te zeg gen wie met de zege zou gaan strij ken. Uiteindelijk was het weer RVV dat net iets meer geluk kende en won via 14-16. Direct na afloop dien de VCS echter een protest in tegen een vermeende foute telling in de laatste set, zodat deze wedstrijd wellicht nog een vervolg kent. Leython 3 ging tegen Radius 3 vooral aan eigen fouten ten onder. Behoudens in de derde periode, toen het heel geconcentreerd bezig was^n sterk serveerde en goed aan viel (6-15 winst) was Radius 3 in de overige sets de betere en maakte af, daar waar Leython 3 dit niet kon (15-9, 15-6, 15-8). Ouderwets Gemini 2 tegen ZOVOC 2 was weer eens een ouderwets leuke wed strijd. De spelers van beide teams konden het opbrengen elkaar met een goede actie te complimenteren en creëerden daarmee een ontspan nen sfeer. Gemini 2 miste Remco Onderlinden en had nog een speler die niet helemaal fit was en moest daarvoor toch aan het eind van elke set boeten, want lang kon het gelij ke tred houden, aan het eind kwam het iets te kort. Weliswaar zaten er spelers van het derde en het eerste juniorenteam op de bank, maar die durfde men niet in te zetten. Het zal duidelijk zijn dat ZOVOC 2 lak had aan deze beperkingen en uitmaakte zoals het wilde (11-15, 11-15, 9-15). Graficon/Donar was zeer onder de indruk van het aanvalsgeweld van Oikos bij het inslaan. Toen de wedstrijd eenmaal was begonnen, bleek het allemaal erg mee te vallen. pass aan Oikos-zijde finaal werd ontregeld en de zo gevreesde aanval er niet aan te pas kwam. Alleen in de derde set kwam Graficon even ach ter te staan (11-13), baten mocht het Oikos niet. Graficon, dat in Wout van 't Veer zijn absolute uitblinker had, won met 15-6, 15-3 en 15-13. Vrouwen Bij de vrouwen speelde Gemini in de derde divisie in de eerste set be neden haar niveau bij Tonegido en verloor terecht met 15-6. De oorzaak lag in het zwakke serveerwerk. In de volgende set liep Tonegido uit naar 13-11. Vanaf dat moment ging bij Gemini het blok goed draaien en dat bleef tot het eind van die set (13- 15 winst). In de derde en vierde set kon Gemini lang bijblijven (resp. 9- 9 en 7-7). In beide gevallen stokte het daarna volledig en toonde Tone gido als team beter in elkaar te zit ten en op alle fronten net iets meer in huis te hebben. Vooral op gebied van net- en veld verdediging kwam Gemini dan te kort (15-9, 15-8). In de promotieklas startte WW tegen de nummer drie van de rang lijst RIVA/R 3 heel slecht en verloor dan ook met 15-9. Daarna ging het gaandeweg beter lopen maar ver loor WW nogmaals al scheelde het weinig: 17-15. Die goede lijn werd voortgezet met een 5-15 zege, zodat de strijd weer open leek. Helaas voor WW ging Jeanette Rietkerk in de vierde set door haar enkel (Peggy Zoet Verving haar op de middenpositie) en dat was de gena deslag. Er lukte weinig meer en RI- VA trok de zege naar zich toe: 15-5. LEIDERDORP - Heel lang zaam, knietje voor knietje, kruipt Leython uit het dal. Na zes weken malaise boekten de Leiderdor pers zaterdag weer een aanspre kend resultaat, een 3-0 zege op Camp Linne. Zo overtuigend als de cijfers willen doen geloven, kwam deze overwinning echter niet tot stand. Leython paste zich namelijk lange tijd aan het treuri ge niveau van de Limburgers aan, wat de attractiviteit van het duel niet ten goede kwam. "Het be langrijkste was dat de punten ein delijk weer eens in onze knip be landden. Nu het goede spel nog", sprak de jarige Rik Uiterwijk na afloop. Na de zoveelste nederlaag op rij, vorige week thuis tegen Slied- recht Sport, liet coach John Groen de moed niet zakken. In te gendeel: hij greep de training aan om meer variaties in de aanvals- patronen te brengen. Of het door deze variaties kwam of niet, Lin ne geraakte in de problemen en kwam er nooit meer uit. In de thuishaven van Leython, Op Dreef, waren circa 100 toe schouwers getuige van een oer- vervelende openingsfase waarin zowel Leython, zaterdag met Derk de Saegher, Paul de Winter, Frans Boerefijn, Rik Uiterwijk, Michiel Smit en Bert-Jan Janzen in de basis, als Camp Linne gros sierden in fouten. Pas nadat beide partijen 9 punten bij elkaar had den gesprokkeld, kwam de thuis ploeg enigszins in zijn ritme wat resulteerde in een 15-10 setwinst. In het hierop volgende bedrijf was de pijp bij Linne al eerder leeg. Na 6-6 lieten de Limburgers het afweten, wat een 13-6 achter stand tot gevolg had. Leython. in de tweede set met de eindelijk weer eens naar behoren spelende Robert Maassen in de gelederen, liet deze voorsprong niet meer glippen: 15-8 Ontmoedigde In de derde set brachten de ont moedigde volleyballers uit Linne er helemaal niets meer van te recht. De koppies hingen zó laag dat het leek of Leython tegen een koppel junioren speelde. De Lei derdorpers, zaterdag verre van briljant, incasseerden slechts twee tegenpunten in deze laatste set. Met deze 3-0 op zak kan John Groen de rest van het seizoen zon der zorgen tegemoet zien. Op de helft van de competitie, na elf duels, staat Leython met 19 pun ten bij de bovenste vijf. Groen: "Omdat we in een poule spelen waarin de meeste ploegen aan el kaar gewaagd zijn, was het zaak dat we de wedstrijd tegen Linne wonnen. De afgelopen week merkte ik dat een aantal jongens zich bezig hield met de onderkant van de ranglijst. In de trant van: 'als we nu verliezen dan komen we wel erg dichtbij de gevarenzo ne'. Dat zal nu wel over zijn. Met 26 of 27 punten ben je veilig. Dus we hebben nog 7 of 8 punten no dig uit elf wedstrijden. Geen pro bleem." Ondanks de 3-0 zege toonde de Zoetermeerse coach zich slechts gematigd tevreden over het door zijn team vertoonde spel. "Het kan nog veel beter. Op de training zie ik erg goed spel, maar dat komt er in de wedstrijd nog niet uit. Een gebrek aan lef, denk ik. Maar dat is slechts een kwestie van tijd. Binnenkort zal het goede spel er wel een keertje uitkomen." Ook buitenaanvaller Rik Uiter wijk liet na afloop positieve gelui den horen."Deze wedstrijd is na tuurlijk goed voor het zelfver trouwen. Matig spelen, en toch met 3-0 winnen. Wellicht dat deze overwinning het begin is van een serie goede wedstrijden. Net wat Groen zegt, op de training gaat het steeds beter. Er wordt weer fel gespeeld, en niemand zeurt meer. Als dat een graadmeter is voor de resultaten in de komende maanden, dan kunnen we nog een heel eind komen". JAN BROUWER DE KONING Het op ruirne afstand onderaan- staande NOVO boekte een verras sende zege op Radius 2 in een prima gespeelde wedstrijd. Met name de verdediging reageerde alert, terwijl ook de pass en het blok goed waren verzorgd. Ingrid van de Niet en An- nemarie van de Horst scoorden re gelmatig en zorgden voor 15-8 en 15- 4. In de derde set kwam NOVO met 2-7 achter, een wissel - Miranda Ber- bee kwam erin - hielp NOVO weer op het juiste spoor en via 10-10 werd het nu 15-11. Na het verlies tegen DVC herstel de Leython zich uitstekend door het de laatste weken goed op dreef zijnde VELO in eigen huis te ver slaan met 0-3 (driemaal 7-15). Heel sterk opererend liet Leython de Wa- teringse vrouwen geen moment ko men en met sterk serveerwerk van Saskia Koene en Carolien van Ge- ndt kreeg VELO geen voet aan de grond. ZVH 2 en Gemini 2 toonden zich volkomen gelijkwaardig aan el kaar en vochten in een spannende wedstrijd om de punten. Gemini 2 had twee invalsters meegenomen die beiden goed voldeden. Vooral Anneke Bleichrodt had een belang rijk aandeel in de score. Alleen op serve had Gemini 2 net iets meer in huis en dat gaf de doorslag: 10-15, 13-15, 13-15. In de eerste sets kon Leython 2 het spel nog niet organiseren tegen Tonegido 4 door de sterke aanval van de tegenpartij (8-15, 9-15). Na een achterstand van 7-0 in de derde set kwam Leython 2 terug en pakte het die set met 15-13. In de vierde ging het door en via de uitstekende Rachel Hoedemaker werd het nu 15-11. Tonegido speelde in de vijfde set iets geroutineerder en won deze dan ook: 12-15.' Gemini 3 was als herboren in de ontmoeting met Skania. Op alle onderdelen toonde het zich wat beter en wist slim het 1- 5 systeem van Skania te ontregelen, door de spelverdeelster vast te zet ten. Zelf viel het door een goede ser vice en pass goed aan (15-6, 15-7, 15- 13). GER RENES WIELRENNEN - De Fransman Yves Hézard is zaterdag ontslagen als ploegleider bij Toshiba. De ploegleiding wordt voor onbepaal de waargenomen door de assisten ten Patrick'Cluzaud en Maurice Le Guilloux. LEIDEN LZ 1886-trainer Rofcert van Zijp was een tevreden mens, het afgelopen weekeinde. Hij zag zijn pupillen, na een zware trai- ningsweek, prima scoren. Fleur Bakker scherpte twee kringrecords aan en door zes andere zwemmers werden acht limieten binnenge haald voor de Nationale Winter kampioenschappen (NWK). Tijdens de A-klasse wedstrijd van de kring Gouwe Rijnstreek in Nieu- werkerk aan de IJssel liet de der tien-jarige Fleur Bakker er geen twijfel over bestaan wie op dit mo ment in de kring bij de vrouwen over de beste 400 meter vrije slag beschikt. De twee kringrecords die de LZ-zwemster sinds november 1990 in haar bezit had, verbeterde zij, zij het met een minimale score van 0,2 seconde, naar 4.33,1 en bleef daarmee al haar tegenstander ruim voor. Clubgenote Saskia de Keyzer tikte als derde aan op deze afstand bij de vrouwen tot veertien jaar in 5.01,2. Bianca Hoeks werd wel de win naar bij de vrouwen tot zestien jaar met haar tijd van 4.41,2, maar zag haar poging om een NWK-startbe- wijs voor deze afstand te bemachti gen mislukken. Op de 400 meter wisselslag heerste in alle leeftijds- categorien een LZ-zwemmer. Ri chard van Duyvenbode deed dat bij de mannen tot veertien jaar met de winnende tijd van 5.15,3 met op de tweede plaats de twaalf-jarige Rem co Singeling, die een zeer fraaie tijd neerzette van 5.27,6. Beiden knapen scoorden daar tevens een NWK-li- miet mee. Bij de mannen tot zestien jaar liet Christian de Groot er geen twijfel over bestaan wie de snelste was. Met zijn tijd van 4.56,3 klopte hij ruimschoots ziir. vroegere club genoten. Mark en Dennis Schouten. Deze, nu voor De Zijl/LGB uitko mende tweeling, werden tweede en derde met de respectievelijke tijden van 5.13,2 en 5.21,9. Alleen de tijd van De Groot was goed voor een NWK-startbewijs. Tenslotte was Dick Roest de rapste bij de mannen. In een fraai duel met Zijl-zwemmer Robin Sprinkhuizen om de over winning was hij de eerste die aan tikte in 4.45,3 en was er de tweede plaats voor Sprinkhuizen met een persoonlijke recordtijd van 4.47,0. Paul Lepelaar (LZ) nam de derde prijs in ontvangst voor de tijd van 5.04,2 en dat was ook voor hem een persoonlijke beste tijd. Een vijfkamp in Leiden met deel name van De Columbiaan uit Voor hout en LZ 1886 bracht de eindover winning bij de Leidenaars met twaalf programma overwinningen en 127 punten. De Columbiaan ze gevierde op vijf afstanden en ein digde op de derde plaats in de eindrangschikking met 88 punten. Manelle Langeveld won de 100 me ter schoolslag in 1.26,7. Tweemaal ging Peter Kortekaas met de hoog ste eer strijken. De 100 meter rug- slag legde hij af in 1.37,0 en. de 50 meter vrije slag in 0.36,4. Gerard Langeveld was te snelste op de rug slag met 1.15,3. De. 200 meter vrije slag was een overwinning voor Kim Bouwmees ter met 2.39,0. Haar zus, Olga Bouw meester tikte op de 100 meter schoolslag als eerste aan in 1.19,4. Patrick en Mariëlle Kraan wisten, de een bij de jongens en de ander bij de meisjes, de 100 meter schoolslag te winnen in 1.32,1 en 1.30,3. Op de tussennummers, 100 en 200 meter vrije slag werden vijf NWK-limieten vergaard. Het meest verheugd was trainer Robert van Zijp over de be haalde 4x100 meter vrije slag voor mannen tot zestien jaar. Christian de Groot scoorde op de 200 meter vrije slag 2.02,3. Richard van Duyvenbode dook op de 100 meter vrije slag onder de minuut- grens, 0.59,2 en Dick Roest behaal de NWK-startbewijzen op de 50 me ter vrije slag 0.23,6 en 100 meter vrije slag in 0.52,1. De Zijl/LGB kwam met zeven overwinningen tevoorschijn uit een vierkamp. Sven Meyers boekte twee overwinningen, 100 meter rug slag 1.34,1 en 50 meter vrije slag 0.38,3. Jorien Kleywegt deed het zelfde, 100 meter vrije slagïn 1.08,8 en de 100 meter wisselslag legde zij af in 1.20,0. De winnaar op de 100 meter rugslag bij de mannen was Dennis Schouten met 1.07,0. Kleyweg tweede in Egmond DEN HAAG - Joke Kleyweg be haalde gisteren in 1.17.39 de tweede plaats in de halve marathon van Eg- mond aan Zee. Huub Pragt en Jan- Dirk Hazeleger werden bij de man nen zeventiende en drieëntwintig ste in 1.08.42 en 1.09.48. In Den Haag won Yvonne vari Dorp een 200 me ter in 24.79. Bataaf Jan Jansen liep een sterke 1500 meter en finishte in 1.53.19. Ieder jaar geeft de Nederlandse lange-afstandstop acte de prësence op het afwisselende parcours van de halve marathon van Egmond aan Zee. Joke Kleyweg was dit jaar bij de vrouwen favoriete voor de eind zege. Onverwacht kwam echter de sterke Tsjechische Peterkova aan de start die-eerste werd in 1.15.03. Achter de Tsjechische liep Joke Kleyweg haar eigen race en werd ze eerste Nederlandse met een goede tweede plaat? in 1.17.39. Bij de mannen schoof Leidenaar Huub Pragt na de start op van de dertigste plaats naar de kop, omdat de voorste lopers tegen de wind in hun tempo lieten zakken. Pragt ging gewoon in zijn eigen tempo door en kwam zodoende zelfs alleen voorop. Hierdöor won hij. eigenlijk onbedoeld, meteen de 'premie sprint' na drie kilometer; een week end in een hotel in de badplaats. Pas na kilometers alleen op kop te heb ben gelopen werd Pragt gepasseerd door de topfavorieten. In de laatste kilometers tegen de wind in en door het mulle zand verloor Pragt wat terrein en eindigde hij als goede ze ventiende in 1.08.42. Ruim een minuut achter Pragt eindigde Jan-Dirk Hazeleger. Hij behaalde een sterke 23ste plaats in 1.09.48. Achter Hazeleger leverde Bataaf Jaap van Duyvenvoorden een aansprekende prestatie met een 28ste plaats in 1.10.48. Andere Bata ven die goed voor de dag kwamen waren Henk Ravensbergen (iets meer dan 1.13) en Jo Ferket (onder de 1.15). Jan Jansen en Yvonne van Dorp lieten gisteren in Den Haag zien dat de echte wedstrijdscherpte er nog moet (maar waarschijnlijk ook wel zal) komen in dit indoorseizoen. Beide maakten goede tijden die echter met nog een maand training tegoed voor de Nederlandse kam pioenschappen nog wel voor verbe tering vatbaar zijn. Van Dorp won de 200 meter in 24.79 en Jansen werd tweede op de 1500 meter in 3.53.19. A-junior Fabian Ros won de 400 meter in een persoonlijk record van 52.12, precies zes honderdsten achter (senior)-clubgenoot Marcel de Bruyn. Bataaf Mare de Boer werd derde op de 60 meter in 7.56. Zijn clubgenootjes Marlies Koster (clubrecord in 10,02 op de 60 meter horden) en Elsemieke Roksnoer (28,00 rond op de 200 meter) werden beide vierde.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16