Quick Boys kan fris FC Twente niet aan Philidor: eerste wedstrij dpunt Tweede periode voor YTL UDO komt opnieuw niet tot overwinning Girardelli precies op tijd in vorm MAANDAG 14 JANUARI 1991 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Het inhaalprogramma van de afdeling Leiden kende gisteren weinig verrassingen. VNL versloeg aan de Boshuizerka- de VNA. terwijl FC Rijnland UDO vaster op de laatste plaats zette. Warmunda kende weinig problemen met Bernardus. In Stomp- wijk kreeg Teylingen te veel met de puntendeling. AFD. LEIDEN (zo) WSB verliest eervol van NEC LEIDEN - WSB heeft zich afgelo pen zaterdag mogen meten met ere- divisionist NEC. De Nijmeegse ploeg bereidt zich voor de tweede helft van de competitie voor in Noordwijk en wilde daarom tegen de Noordwijkerhouters oefenen. Al na tien seconden maakte NEC-er Arno Arts de eerste van acht tref fers. Bij 0-5 redde Paul Warmerdam de eer voor WSB. Rijkaard weigert te spelen voor team Italiaanse competitie MILAAN (GPD) - Frank Rijkaard zal woensdag niet spelen in het duel tussen de vertegenwoordigende elf tallen van de Italiaanse en Engelse competitie in Napels. Rijkaard wil na zijn weigering om voor Oranje uit te komen niet meer het shirt van een vertegenwoordigend elftal dra gen. "Ik vind niet dat ik dat kan ma ken", het de Nederlander gisteren weten. "Ik voel me zeer vereerd dat ik ben geselecteerd, maar hoe moet ik in Nederland uitleggen dat ik nooit meer voor de nationale ploeg wil spelen terwijl ik wel in een ver tegenwoordigend elftal van Italië speel". Rijkaard is niet de enige sterspe ler die voor de vriendschappelijke ontmoeting heeft afgezegd. Mara- dona. die als publiekstrekker had moeten dienen, vertrok gisteren naar Buenos Aires en is zeker niet op tijd terug. Marco van Basten zal woensdag wel van de partij zijn, sa men met de Duitsers Matthaus, Hassler, Riedle en de Brazilianen Tafferel, Branco en Aldair. de periodetitel. Dat succes was dan ook niet weggelegd voor de Vliet- club, maar de overwinning op VNA werd wel behaald. De thuisclub was technisch beter, maar had proble men met scoren. Michel Schouten maakte echter de 0-1 in een ver meende buitenspelpositie. Jacco Staalduinen zette VNA weer naast VNL. In de tweede helft zorgde Mi chel Schouten ervoor dat VNL bei de punten terug naar de Vliet kon FC Ri jnland - tl DO 3-2 De trainerswisseling bij UDO heeft nog niet het gewenste resul taat opgeleverd. De Oegstgeestena- ren kwamen al na tien minuten op voorsprong door Werner Knetsch. Maar twintig minuten later stond het weer gelijk. Rijnland-keeper Chris Tlsseur benutte een straf schop. Vijf minuten voor tijd bracht Gé Tegelaar de thuisclub aan de lei ding. Harold van der Ward scoorde meteen daarop de 2-2, maar door nog een doelpunt van Gé Tegelaar kon UDO zonder punten huis waarts keren. In de laatste minuut miste UDO-er Ronald de Jong jam merlijk voor open doel. Warmunda - Bernardus 4-0 De eerste helft was er nog sprake van een spannende wedstrijd. Daar in was Warmunda op 1-0 gekomen door een doelpunt van Hans van Rijn. Bernardus verzuimde echter de stand gelijk te trekken. De twee de 45 minuten kwamen de ploeg er niet echt meer aan. Na een goede ac tie van Ton Schuiling, maakte An dre van Velsen de 2-0. Warmunda nam verder afstand van de Hazer- woudenaren. toen Rob van Duin de derde en Geko de Winter de vierde treffer van de thuisclub voor hun re kening namen. Stompwijkse Boys - Teylingen 1-1 Stompwijkse Boys kon de perio detitel pakken door met grote cij fers winnen. In Stompwijk probeer den ze het. maar de aanvallen wer den veelvuldig gekeerd door de uit blinkende Wilfred van Leeuwen. De Teylingen-keeper hoefde slechts éen keer te capituleren. Dat gebeur de op slag van rust, toen Edwin De- veling doeltreffend was. De tweede helft kende hetzelfde karakter, maar met het verschil dat nu Wil Broks namens Teylingen scoorde. LEIDEN - Na vijf ronden zwoegen is het de schakers van Philidor- /Leiden gelukt om in de landelijke hoofdklasse het eerste competi- tiematchpunt binnen te slepen. Een verwoede strijd met het Bre dase Variant leverde in Leiden ten slotte een nipte 5-5 op. Veel schoten de Leidenaren met dit resultaat nog niet op, het hekke- sluiterschap kon er niet mee worden verlaten. Het schonk Phili dor 1 echter wel het nodige vertrouwen voor de cruciale duels die nog voor de komende rondes op het programma staan. Sjaak van Rijn van MMO moet toezienhoe Roger James het hoofd tegen de bal heeft gezet. (foto Loek zuyderduim LEIDEN - Aan de Vliet hoefden de bestellingen van feestbenodigheden niet geannuleerd te worden. Volgens de verwachting won VTL de wedstrijd tegen MMO en daarmee de tweede periode. Het ge beurde zonder moeite, maar ook allerminst overtuigend. De thuisclub speelde niet sterk, maar MMO bakte er nog minder van. Het gevolg was slechte wedstrijd met een terechte 2-0 uitslag. Er waren een paar goede i voor het mindere spel van VTL. Het blessureleed is daar één van. Trai ner Ab Kolkman wilde zich niet ver schuilen achter deze blessures. Een ander feit ligt in de spanning, die de spelers in dit belangrijke duel enigszins verlamde. "Het was een slechte wedstrijd. Voor mij is dit ge woon één van de vele, maar voor de jongens speelt de spanning wel de gelijk". Tussentitel Zijn ploeg zou bij winst zeker zijn van de tussentitel, maar zou bij min der dan twee punten afhankelijk zijn van de resultaten van de con currenten. Dat in het achterhoofd houdend, begon VTL meteen met een offensief. Dit leverde niet meer op dan een aantal afstandschoten, die aan de verkeerde kant van de paal de doellijn passeerden. MMO stelde daar weinig tegenover; alleen Hans Disseldorp zorgde in aanval lend opzicht voor enig gevaar gedu rende de wedstrijd. In de eerste helft probeerde de Vlietclub een bres te slaan in de Hoogmadese verdediging, maar VTL moest tot acht minuten voor tijd wachten op de openingstreffer. Waar eerder Aiden Narin en Roger James misten, daar had Marvin Ja mes wel succes. Hij veranderde een schot van Martin de Jong van rich ting, waardoor Jan van Ley den kansloos was. De MMO-keeper was het, die zijn ploeg vaak redde. Dat was temeer een knappe prestatie, omdat het centrale verdedigings duo, Sjaak van Rijn en Erik Borst, door blessures uitviel. Hubert Ver- steegen moest de eerste al na 25 mi nuten vervangen, toen deze na een botsing groggy op het veld stond. De tweede keerde na de rust niet meer terug, want hij ondervond te veel hinder van een knieblessure. Moeilijk Het ging de tweede helft op dezelf de voet door. VTL probeerde verder uit te lopen, maar de aanval strand de al snel. Omdat ook de gasten niet bij machte waren om het de thuis club moeilijk te maken. Het gevolg was een duel, dat het aanzien niet waard was. Pas na 22 minuten kwam er weer leven in de brouwe rij. Marvin James troefde zijn tegen stander Richard van der Geest op snelheid af. waardoor deze alleen met vasthouden de rechterspits van VTL een halt toe kon roepen. Vol gens de verdediger gebeurde dat al les buiten het strafschopgebied, maar de scheidsrechter oordeelde anders en legde de bal op de stip. Rene Schouten stuurde doelman Van Leyden in een andere hoek dan iie, waarin hij de bal schoot: 2-0. Dit doelpunt zette MMO aan tot het overnemen van het initiatief. In valler Hubert Versteegen zag zijn goede inzet knap gestopt worden door tot dan toe werkloos toe kijkende keeper Sebastiaan Jans sen. Maar de grootste kans voor de gasten werd door VTL-er Rene Schouten voorbereid. Hij speelde verkeerd terug, waardoor Ronald van der Pot alleen met een uiterste inspanning een tegendoelpunt kon voorkomen. Ondanks de slechte prestatie van zijn ploeg had Ab Kolkman een pluspunt gezien. "We hebben veel inzet getoond. Maar ik waag me niet aan uitspraken over het kampioen schap", hetgeen volkomen terecht is op grond van de wedstrijd van gisteren. LARS ULRICH De Rotterdamse koplopers van Vol- mac realiseerden zich na de 'narrow escape' tegen Utrecht, dat bordpun- ten van belang kunnen zijn om ri vaal HSG van zich af te houden. Te gen Groningen verscheen er dan ook een overtuigende 81/2-11/2 op het scorebord. Van het 'Leidse' kwartet liet alleen Jeroen Piket met een halfje tegen Van der Werf een steekje vallen. John van der Wiel ze gevierde in een vooruitgespeelde parti j tegen Brenninkmeijer, terwijl ook Marcel Piket en Rinie Kuijf goed waren voor overtuigende ze ges. Philidor 1 speelde zaterdag een tamelijk grillig duel tegen het spon sorteam van De Variant. Aanvanke lijk bezat de thuisclub goede papie ren voor een eventuele winst. Kan sen die echter geleidelijk aan ver vlogen. waarna de Bredase-forma- tie er zelfs in slaagde om naar 41/2- 21/2 uit te lopen. De Leidenaren schrokken toen net op tijd wakker. Coen Stehouwer redde een ongun stig eindspel tegen Blees tot remise, terwijl Frans Hallebeek met veel moeite de partij tegen Rex van Dij ken tot een goed einde kon brengen. Piet Bakker werd tenslotte de derde reddende Leidse engel dank zij een zege die nog meer spanning en ener gie kostte dan die van clubgenoot Hallebeek. Hij wist Vogel uiteinde lijk af te troeven: 5-5. Vlak voor de eerste tijdcontrole lieten anderen hun kansen onnodig vervliegen. Wim Vriend en oppo nent De Wit wisten zich beiden geen raad met de op het bord verschenen opening, waarna tenslotte uit arren moede de vredespijp werd gerookt. Na deze logische openingsremise volgden puntendelingen van Ik Oei en Henk van Maaren. Tegen respec tievelijk Leijnen en Dick de Wit wis ten zij zich niet goed raad met de ge boden mogelijkheden. Een vierde remise kwam op naam van Nico Kuijf, die de zaken goed in balans hield tegen Gert-Jan de Boer. Een tegenvaller betekende echter het halfje van Herman van Halderen, die goede kansen tegen Variant-sponsor Verstappen uit handen gaf. Toen kopman Peter KATWIJK - Het komt niet vaak voor dat Quick Boys op eigen terrein verliest. Oók niet te gen clubs uit het betaalde voetbal. Zaterdag had een fris FC Twente echter geen kind aan de Katwijkers, en speelde het zich. zoals het een goed eredivisionist betaamt, eenvoudig naar een 0-5 overwinning. Daarmee rondden de Tukkers een succesvol trainingskamp af. Met het Noordhollandse Heiloo als uitvalsbasis speelde de ploeg van Theo Vonk oefen wedstrijden tegen Haarlem (4-3 winst). AZ (2-0 winst) en Quick Boys. Na de ruime over winning op Nieuw Zuid deed de Twentse formatie zich te goed aan een vismaaltijd en reis de het af naar Denekamp voor een feest in een tropisch zwemparadijs. Het kan verkeren in de voetballerij. Nog geen maand geleden eiste de supportersschafe van FC Twente het hoofd van trainer Vonk. en tege lijkertijd eiste dierenvoedselfabri- kant Henk Aa voor een smak geld de voorzittershamer. Het ging even niet goed met Twente. Na een goede seizoenstart, die een koppositie in de eredivisie opleverde, volgde een periode van tegenspoed. Door bles sures (onder anderen Peeper, Paus, Musemic) moest Vonk een aantal junioren voor de leeuwen gooien. Seniorenvoetbal Behalve dat deze jongens niet opge wassen waren tegen het senioren voetbal op het hoogste plan, zag Vonk ook zijn spitsen onder de maat presteren. De schamele kan sen die de Enschedese ploeg toebe deeld kreeg werden eenvoudig niet benut. Nog steeds is het in het voet bal zo dat het elftal dat de kansen het best benut de overwinning en de punten krijgt. FC Twente faalde in de afwerking en kelderde op de ranglijst naar de staart van de hoog ste afdeling van Nederland. Het tij lijkt gekeerd. Het bestuur van Twente heeft zich vierkant ach ter het technische duo Vonk en Spelbos geschaard, 'en het team is weer gaan scoren. Elf doelpunten in drie oefenwedstrijden tegen respec tabele tegenstanders heeft het ver trouwen weer teruggebracht in het Quick Boys oefent tegen AZ Quick Boys oefent morgen avond opnieuw tegen een club uit het betaalde voetbal. Op 'Nieuw Zuid' ontvangt het eer- stedivisionist AZ uit Alkmaar. De aanvang van de wedstrijd is om 19.30 uur. Rijnsburgse Boys speelt een oefenduel bij zaterdagvierde klasser Oegstgeest. Ook deze wedstrijd begint om 19.30 uur. Tukkerkamp. "We zitten op het goe de spoor en we zijn klaar voor de tweede competitiehelft", lichtte Vonk na afloop de stemming bij FC Twente toe. Quick Boys was volgens de Twente-trainer niet de eerste de beste ploeg. Dat klopt. Immers, na goede resultaten tegen Den Haag, SW, Helmond Sport en NEC, mag de Katwijkse formatie wijzen op een zekere reputatie wat betreft het bestrijden van clubs uit het betaal de voetbal. Een 5-0 zege past zeker niet in het erelijstje van de blauw witter). Is Twente zo sterk of had Quick Boys zijn dag niet? Quick Boys-trainer Arjen van de Werf:"Als je de wedstrijd bekijkt kan je zeggen dat de strafschop die 0-3 betekende voor ons de nekslag was. Maar wij waren eerlijk gezegd nog niet in staat om Twente serieu ze tegenstand te bieden. We zijn pas weer begonnen met trainen, en onze laatste wedstrijd dateert weer van 22 december. Dus geen paniek". Tintje Voor Marco Dijkhuizen had deze wedstrijd een speciaal tintje. De ge ruchten deden de ronde dat de Am sterdammer op het verlanglijstje stond van Twente. Zeker na zijn goede optreden in de bekerwed strijd tegen NEC in november. Ro nald Spelbos zat toen als aandach tig toeschouwer op de tribune, en het één werd met het ander in ver band gelegd. Onterecht naar nu blijkt. "Volkomen uit de lucht gege- repen", aldus een bestuurslid van Twente. "De enige speler waar naar wij hebben gekeken is Jan Jeroen Schaap", Schaap? "Ja. die naam zegt me wel iets. een jonge jongen is dat", vertelt Spelbos. "Maar ook al zou den wij voor hem belangstelling hebben, dan hangen we dat natuur lijk niet aan de grote klok". Schaap is overigens voorlopig niet een spe ler voor het eerste van Quick Boys. Van de Werf ziet in Martin Rog en Arie van Duijn vooralsnog betere krachten voor de rechtsbackpositie. Schaap mag in het tweede wat erva ring opdoen. Quick Boys speelde in zijn sterkst denkbare opstelling (hoewel dat in Katwijk altijd een subjectief begrip zal blijven) maar kwam eigenlijk in het stuk niet voor. Na een goede start, Frenk van der Kleij werd ge ste it door door doelman Sander Boschker, moest het het spel toch aan de eredivisionist laten. Quick Boys leek aardig mee te kunnen voetballen, maar naarmate de wed strijd vorderde was steeds duidelij ker het niveauverschil te zien, dat van Katwijkse zijde ook niet door werklust gecompenseerd kon wor den. Ook op dat front werd het afge troefd. Doel Na achttien minuten trof Jan Gaas beek (ex-DOVO) na een door Tom van der Niet weggestompte corner vanaf de rand van het strafschopge- Fred Kanbier van Quick Boys zet Twente-speler André Karnebeek op het verkeerde been. bied het doel. Frenk van der Kleij, als enige Katwijker echt goed op dreef, stelde na een mooie actie op de linkervleugel Arie van Duijn in staat om koppend te scoren. Zijn in zet werd echter door Andre Karne beek vanaf de doellijn gehaald. Net nadat Floor van Duijn met een lob overschoot, maakte Twente vlak voor het rustsignaal zijn tweede doelpunt. Hrusef Musemic scoorde op aangeven van Twente's meest re cente aankoop (Haarlem) Arthur Numan 0-2. Numan ontpopte zich na rust als de beste man van Twen te. Naar hartelust ging hij de combi natie aan met zijn medespelers en kon hij naar eigen wens het spel be palen. Voordat Jan van Halst een kwar tier voor tijd de 0-3 vanaf de straf schopstip (hands Richard Hooger- vorst) aantekende wisselden beide ploegen. Bij Quick Boys vervingen de backs Rog en Leonard Pluim- graaff Arie van Duijn en Hans van der Plas. Youri Mulder en Jan Gaas beek maakten plaats voor Maurice Postma en Bertil ter Avest. Musemic (gekomen van Joegosla vische Serajewo met een gebroken kaakbeen, vervolgens liep hij in Ne derland een dijbeenblessure op) liet in de slotfase zien wat hij in zijn mars heeft. Hij scoorde 4-0 na een door Van der Niet losgelaten vrije trap van Mitar Mrkela en 5-0 op aan geven van Clemens Zwijnenberg. GIJS VAN OOSTEN Gelpke en Ragg de Graaff in tijd nood voor onoverkomelijke proble men kwamen te staan tegen respec tievelijk Frans Cuijpers en Martens, restte de overige Leidenaren niet anders dan de hatelijke 21/2-41/2 als nog in een 5-5 om te zetten. LSG 1 werkte zich in de eerste klasse B omhoog richting sub-top door Charlois/Europoort met 7-2 aan de kant te schuiven. Nadat Leon Konings met een flitsende combinatiepartij de openingsscore voor zijn rekening had genomen, te kende Folkert Geertsma voor een snelle remise. Gelet op de daarop volgende fraaie overwinningen van respectievelijk kopman Adriaan Clemens, Aad van Moorsel en Henk van Putten bleek dat een verant woorde beslissing. Dank zij de daar mee gerealiseerde voorsprong van 41/2-11/2 was er voor LSG geen vuit- lje meer aan de lucht. Jan-Aart van der Steen kon dan ook een winst stelling tot remise laten vervliegen, terwijl Wim van de Pol en Jan Tole- naar grillige partijen juist met een nipte remise afsloten. Annemarie Benschop bepaalde met een regel matige winst de voorlopige eind stand op 7-2. De hangpartij van in valler Erik de Vries lijkt voor nog een remise en daarmee 71/2-21/2 zorg te dragen. In de tweede klasse B nam LSG 2 een stunt voor zijn rekening, door koploper BSG 2 met 5-3 te kloppen. Joop Bakker kon daarbij met een theoretische remise-variant de stukken als eerste weer in de doos bergen. Na een rustige remise van Sjaak Sibbing en een pijnlijk verlies van Simon Duindam leek het in de Leidse gelederen spaak te zullen lo pen. Een fraaie winst van kopman Michel Hockx werd echter gevolgd door een winstpunt van Raoel van Ketel: 3-2. Toen vervolgens Aldert Westra Hoekzema goed was voor een remise, kon Chris Roosendaal de totaalzege met een gedecideerde overwinning veilig stellen. Voor Theun Stelling ontbrak de nood zaak om een licht voordeel uit te melken: reprise en daarmee 5-3. In dezelfde klasse geraakt Phili dor 2 telkens meer in de zorgen, nu ook het duel tegen de nieuwe koplo per DOS/Nieuw West met 3-5 verlo ren ging. Topscorer Ab Smit hield daarbij als enige het hoofd koel, door zijn sterke opponent met stug verdedigen 'plat' te krijgen. Leen van Ofwegen kon een tweede winst punt aantekenen. Weinig eer viel er echter voor gelegenheidskopman Weijers en Henriette de Greef te be halen, terwijl Henk van Loon na ge miste kansen eveneens onderuit ging. Carolien en Fred Slingerland hadden de Leidse zaak toen nog kunnen redden, maar dienden door tijdnood in remise te berusten: 3-5. RUUD DOBBELAAR V en L mag nog hoop koesteren METZ (ANP) - De handbalsters van V en L mogen nog een beetje hoop koesteren volgende week door te dringen tot de laatste acht van het Europese bekertoernooi voor lands kampioenen. De Limburgse formatie hield za terdag voor 2000 toeschouwers ver dienstelijk stand tegen de Franse kampioen Metz. V en L start de re turn zaterdag in Geleen met een ne gatieve marge van vijf treffers 22- 27. PSV, dat in Bukarest met 17-34 voor Stintau Bacau boog, mag zich als uitgeschakeld beschouwen. V en L kreeg dit seizoen al menige klap te incasseren. Met Piet Kivit, die door het bestuur niet langer werd gewenst, liep een deel van de selectie weg. V en L. met een aantal teruggehaalde routiniers (onder meer oud-internationals Cecile en Mieke Leenen), toonde opmerkelij ke veerkracht. Slechts met de groot ste moeite konden de Francaises af stand nemen. Met name een sterke tweede helft (rust 9-13) voorkwam dat Metz zich nu in feite al kwartfi nalist mag noemen. Slechts in de eerste minuten na rust leek het mis te gaan (11-17). KITZBUHEL/KRANSJKA GO- RA (ANP/Reuter) - Mare Girar delli heeft acht dagen voor de we reldtitelstrijd skién in Saalbach de vorm hervonden. De 27-jarige Luxemburger behaalde gisteren in Kitzbiihel zijn eerste c ning in dit s Girardelli won de slalom en de combinatie door zijn achtste plaats zaterdag in de levensge vaarlijke Hahnenkamm-afdaling. De Zwitser Heinzer stortte zich met ware doodsverachting naar beneden en won dat onderdeel. In de slalom gaf de snelheidsduivel niet thuis. Bij het tweede poortje gleed hij onderuit. Door zijn val verloor hij de leiding in het klas sement om de wereldbeker aan Girardelli. De vrouwen werkten in Kransj- ka Gora twee slaloms af. Zaterdag ging de overwinning naar een nieuwkomer uit Joegoslavië, de 23-jarige Natasja Bokal. Een et maal later was de zege voor Petra Kronberger. De Oostenrijkse ve dette, zaterdag tiende, zag alle concurrenten uitvallen. Italiaanse voorouders, geboren in Oostenrijk, woonachtig in Zwitserland, nationaliteit Luxemburg. Girardelli is de eni ge wereldburger in de jetset van het skiën. Vorig seizoen kwam hij zwaar ten val en liet zich direct opereren. Spierbundels en zenu wen zaten bekneld en Girardelli, ooit een paar weken pupil van de Nederlandse parttime-bonds- coach Prodmger, leek afgeschre- De beroeps-skier vocht bewon derenswaardig terug. Trainde op de Stelvio in Italië, de reuzendo- der uit de Giro die de knieen van de beroepswielrenners deed knikken, en was er vast van over tuigd weer tot de absolute top te kunnen doordringen. In Kitz- buhel kreeg hij de beloning voor zijn noeste arbeid. Hij won voor de derde keer in zijn loopbaan de slalom in Kitzbuhel, een van de lastigste in het circuit. "Het is niet aan velen gegeven drie keer Kitzbühel te winnen", glunderde hij. "Dit was de mooi ste van de drie, al nam ik weinig risico omdat ik aan de combinatie moest denken". Voor Girardelli staat het winnen van de wereld beker. zijn vierde, primair. Een wereldtitel is meegenomen, maar in zijn ogen zeker niet zaligma kend. "De wereldbeker is de prijs voor de regelmatigste skier, de wereldtitel voor de man met de beste vorm van de dag". In Kitzbuhel was Girardelli in beide manches de snelste. In de eerste had hij het voordeel dat hij startnummer één had $n profi teerde van het grote ghjvermogen van de sneeuw. De Noor Furuseth en Italiaan Tomba moesten ruim een halve seconde toegeven. In de tweede manche verloor Tomba halverwege een ski en was Furu seth niet bij machte Girardelli te bedreigen. De uit Vorarlberg afkomstige Girardelli vertrok als vijftiende en was over de 59 poortjes sneller dan Furuseth (51,39-51.69). De dag ervoor werd hij achtste in de afdaling, zijn beste prestatie op de Hahnenkamm. De overwinning was voor Heinzer, zijn tweede in dit seizoen. De Zwitser zette de blik op oneindig en vloog over de door dooi gebruinde sneeuw naar beneden. Zijn tijd van 1.58,71 werd bedreigd door de Italiaan Rungalddier. die 7/100e seconde langzamer was. De Canadees Boyd werd derde en gaf 0,73 toe In Kransjka Gora klapten de Joegoslaven de handen stuk voor de eigen lieveling, de 23-jarige Nastasja Bokal. Ze won zaterdag de eerste wereldbeker-slalom in haar loopbaan. Vreni Schneider. de Zwitserse houdster van de we reldbeker, viel in de tweede man che uit. Kronberger werd slechts tiende. De dag daarop finishte Kron berger als achtste in de eerste manche. In de tweede omloop had Kransjka Gora veel weg van het veldrijden in Gieten. De een na de ander viel en Kronberger werd tot haar eigen verbazing De Oostenrijkse moet in haar eigen Saalbach de wereldtitel strijd rood-wit kleuren, maar de concurrentie klopt met de week sterker op de deur. "Ik ben niet super optimistisch", probeerde zij het klaroengeschal te tempe ren. "Ik ga deze week stevig trai- In Oberhof won de Duitser Thoma zaterdag het schanssprin gen. De leider in het wereldbeker klassement. de Oostenrijker Fel- der, vestigde met 127 meter een schansrecord. Desondanks kreeg Thoma met sprongen van 102,5 en 120 meter de hoogste waardering. De wedstrijd van gisteren werd afgelast.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15