Ajax raakt spoor bijster bij vechtlustig Sparta Giiilit zweept Milan op Vitesse elimineert sloom Den Haag Cijfers Aad Grimbergen vierde Porto en Benfica lij staanvoerders Arsenal no steeds zonder verlies •••'VER =DE GRENZEN' Verlies Barcelona en Real PAGINA 14 MAANDAG 14 JANUARI 1991 PSV wint ook derde wedstrijd tegen India ROTTERDAM (GPD) Al even weinig spiritueel en spitsvondig als de nieuwe naam voor de Schietribune (Rijnmondtribune, hoe kom je erop!) was het voetbal, waarmee Sparta en Ajax het vervolg van de competitie inzetten. De thuisclub wilde wel, maar kon niet beter. Ajax kon het wel, begon ook veelbelovend, maar raakte, naarmate treffers langer uitble ven, het spoor steeds verder bijster. Nul-nul was het logische resultaat, „we hebben een punt laten liggen" Beenhakkers logische conclusie. „We hebben eruit gehaald wat erin zat", constateerde Sparta-collega Hans van Doorneveld tevreden. Cor Lems maakt na het tik je van Rene Eijer kennis met de Arnhemse grasmat. De Rotterdammers, nog ongeslagen op eigen veld, vierden het gelijk spel als een overwinning. „Met wat meer overleg hadden we uit de counters misschien wel iets meer kunnen halen", bedacht Van Door neveld zich, „maar dat zou tegen de verhouding in zijn geweest". En veel te veel van het goede, want al deed Sparta's vechtlust dit sei zoen soms ver te zoeken ditmaal ouderwets weldadig aan, qua voet bal stelde het toch te weinig voor LEIDEN De Nederlandse kam pioenschappen marathonschaatsen in Eindhoven, hebben zaterdag heel wat regiosuccessen opgeleverd. Naast Richard van Kempen, die bij de mannen de titel veroverde, baar de ook Aad Grimbergen opzien met zijn vierde plaats. Ronald de Graaff uit Koudekerk liet bij de B-rijders alle concurrenten zijn hielen zien en won voor de oude rot Jan Kooiman. Voor Aad Grimbergen verliep de wedstrijd voor A-rijders op de kunstijsbaan Eindhoven naar wens. "Van te voren weet je dat je oplet tend moet rijden, want iedereen wil kampioen worden. Ik heb me enke le keren van voren laten zien, maar door het hoge tempo kwam nie mand weg. Toen een ronde of tien voor het einde alles nog bij elkaar was, ben ik zo rap als ik kon naar vo ren gereden om in een aardige posi tie terecht te komen. Dat vrat na tuurlijk kracht. Maar goed, ik kwam als vijfde de bocht uit en had de pech dat Yep Kramer een vreemde manoeuvre maakte, waardoor ik iets moest uitwijken. Op zich was ik tevreden met de vierde plaats, maar het was toch leuk geweest om eens op het erepodium te staan. Vorig jaar tijdens het NK op natuurijs in Oostenrijk werd ik namelijk ook al vierde. De meest ondankbare plaats wat mij betreft. De vorm is er in ie der geval. Ik richt me nu volledig op het NK op natuurijs dat weer in Oosterijk zal worden verreden. Of de prestatie van Jolanda me nog ge- ïnsprireerd heeft? Zeker wel. Toen ik een rondje op kop reed dacht ik bij mezelf: 'wat zou het toch mooi zijn als er weer een Grimbergen kampioen wordt'. Het mocht niet zo zijn." Bij de B-rijders was succes weg- om een winstpremie te rechtvaardi gen. Dat de thuisclub, met de op Heerenveen na meest gepasseerde verdediging in de eredivisie, niet frank en vrij de aanval zou kiezen tegen een ploeg die zo gemakkelijk pleegt te scoren als Ajax, behoefde niemand te verbazen. „Spelen naar je mogelijkheden" noemde Hans van Doorneveld het spelconcept met twee stoppers (Van der Gaag en Sas) ter ondersteuning van laatste gelegd voor Ronald de Graaff. De Koudekerker reed met vier ande ren, waaronder Jan Kooiman, weg uit het peloton, en liet zich niet meer terugpakken. In de sprint toonde De Graaf zich te sterk voor Kooi man en Jurgen Meyer. Tijdens wedstrijden om de we reldbeker in het Zwitserse Davos is Lia van Schie als vijfde geëindigd op de 3000 meter in een tijd van 4.48,87. Jolanda Grimbergen, de kersverse all-round kampioene kwam met een tijd van 4.58,31 niet verder dan een 15e plaats. Op de 1500 meter finishte Van Schie als zesde in 2.15,63 terwijl Grimbergen met een tijd van 2.17,28 op een tien de plaats belandde. Charles Veldhoven heeft giste ren in Zoetermeer de Aegon-cup short-track veroverd. Bij de vrou wen was deze cup weggelegd voor de ongenaakbare Monique Velze- boer. Veldhoven moest op de 500 meter genoegen nemen met een tweede plaats achter Stompwijker Jeroen Otter. De 1500 meter leverde wel een overwinning op voor de rappe man uit Oegstgeest, voor Ot ter en Woubruggenaar Jan Hoog- eveen. In het eindklassement be landden Otter op de tweede en Hoogeveen op de derde plaats. Mo nique Velzeboer uit Oud Ade won net als vorige week zowel de 500 als 1500 meter. In het eindklassement ging ze Penelope di Lella en Simone Velzeboer vooraf. Marianne Vlasveld heeft zater dag voor de vijde keer in successie de wintertriathlon in Inzeil gewon nen. De langlaufspecialiste uit Oud Ade had voor de 28 kilometer hard lopen, 24 kilometer langlaufen en 40 kilkometer schaatsen vijf uur, twee minuten en 31 seconden nodig. man Ron van den Berg. De trainer had het bovendien niet aangedurfd de van PSV gehuurde, pas 18-jarige Geoffrey Prommayon tegen Bryan Roy te laten debuteren en schonk in plaats daarvan zijn vertrouwen aan John Schuurhuizen, een Schiedam mer die het schoppen niet schuwt. Van Doornevelds angst voor de slagvaardigheid van Ajax ging niet zo ver, dat hij beknibbelde op het aantal aanvallers. Maar omdat Glenn Helder geblesseerd was en geen andere linksbuiten voorhan den, koos hij voor Dennis de Nooij- er, van wie hij weet dat hij zich in het centrum het best op zijn gemak voelt. Het risico dat Danny Blind op Ajax' rechterflank vrij spel zou krij gen, nam hij op de koop toe. al lag er een afspraak dat Michel Valke de Zeeuwse krullebol ter hoogte van de middenlijn zou opvangen. Valke was dat in het feestrumoer rond de ingebruikneming van de gerenoveerde tribune kennelijk even vergeten, want binnen zes mi nuten kon Blind tot drie keer toe ongehinderd doorstoten en voor ge vaar zorgen. Bij een van die gele genheden miste Dennis Bergkamp koppend de misschien wel beste kans van de wedstrijd. Geen Amsterdammer die zich daar in dat stadium druk over wenste te maken, want omdat Spar ta telkens maar een paar seconden de bal in het bezit wist te houden kreeg de wedstrijd al snel het karak ter van een haperende relatie: voort durend eenrichtingsverkeer. John van 't Schip dwong met zijn linker been uitblinker Edward Metgod in de 18e minuut tot een knappe red ding na zich met de bal aan de voet van een viertal Spartanen te hebben ontdaan. En nog geen vijf minuten later kon Van den Berg op het nip pertje voorkomen, dat Stefan Pet- tersson een voorzet van Bryan Roy verzilverde. Pettersson was gistermiddag ver uit de gevaarlijkste aanvaller bij Ajax. Vooral na de rust liet hij Mit- chel van der Gaag alle hoeken van 't zestienmetergebied zien. De nog 'groene' verdediger, eveneens een stagiaire uit de PSV-school, maakte als zovele van zijn ploeggenoten de fout niet consequent, niet 'kort' genoeg te dekken. Dat dat geen nadelige gevolgen had, was slechts aan de off-day van de Ajax- aanvallers, de oplettendheid van doelman Edward Metgod en aan De Voorzienigheid te danken. ARNHEM (ANP) - De kaarsjes van FC Den Haag lijken opgebrand. Zonder overdeven inspanningen van Vitesse, dat bij vlagen voetbal met Kema-keur speelde, werd de ploeg van Co Adriaanse uit het be kertoernooi gezet. Drie doelpunten van de opnieuw opmerkelijke John van den Brom onderstreepten het simpele kwaliteitsverschil. Een strafschopstreffer van Danen. na het Arnhemse trio, telde niet echt Co Adriaanse kon geen echt posi tieve punten over zijn elftal naar vo ren brengen. „Het enige dat mij ple zier heeft gedaan, is dat scheids rechter Houben geen kaarten heeft gegeven, hoewel daar een enkele keer reden toe was en de strafschop die wij benut hebben. Dat is in voor bijgaande weken nog wel eens mis gegaan." Dat is natuurlijk weinig, maar er was inderdaad niets positiefs meer bij FC Den Haag. Uitgaande van die zekerheid plus het gegeven dat er in het bekertoernooi slechts eén kans is, koos Den Haag voor een onge woon behoudende speelwijze. De keuze voor zekerheid pakte hele maal verkeerd uit. Eijer en Van den Brom bepaalden wat er op het mid denveld gebeurde, Lems en Otto liepen achter de feiten aan. De mogelijkheden die daardoor ontstonden, werden gegrepen door Van den Brom. De in alle opzichten centrale man uit de wedstrijd zorg de, na een pass van Vermeulen, ook voor het derde doelpunt dat het laatste half uur volstrekt overbodig maakte. Bert Jacobs had. begrijpelijker wijs, een dik compliment voor Van den Brom klaar. „Maar", vulde de coach aan „we hebben zelf ook wei nig kansen weggegeven. Wij had den gewoon wat meer betere voet ballers dan FC Den Haag. dat mat ter speelde dan ik verwacht had." CALCUTTA (ANP) - PSV heeft de oefentrip door India besloten met een overwinning op het nationale team van het gastland. In Calcutta zegevierde de Eindhovense forma tie voor de derde keer. Dit maal werd het 4-0 voor de Nederlandse ploeg. Koeman scoorde twee keer. de andere treffers kwamen op naam van Kalusha en Popescu. Robson had voor de 100.000 toe schouwers in het stadion in Calcut ta een wijziging in zijn elftal aange bracht. Spits Bosman werd terzijde gestaan door twee vleugelspitsen. Kalusha en Vanenburg, die weer was hersteld van zijn blessure. De speelwijze beviel de ploeg. Er werd sterk gespeeld, en vooral Bos man had de pech dat de scheids rechter in de tweede helft twee tref fers van hem afkeurde. PSV kreeg ook in Calcutta geen bezoek van Romario. De Braziliaan liet vertegenwoordigers van spon sor Philips, die hem opzochten in zijn strandhuis in Rio de Janeiro, weten dat hij ziek was. De steek van een muskiet belette hem de reis naar India te aanvaarden. Manager Kees Ploegsma had al eerder de hoop opgegeven in het Aziatische land de Braziliaanse spits te mogen begroeten. PSV keert morgen naar huis. via de tussenstations Bombay en Pa rijs, waar de bus naar Eindhoven wordt genomen. De route die de ploeg zal nemen vanuit India is ge zien de toestand in het Midden-Oos ten nog onzeker. Voor de thuiskomers is er in ieder geval goed sportief nieuws. Berry van Aerle maakte zaterdag in een oefenduel van het tweede team van PSV zijn rentree na een maanden lange afwezigheid. EREDIVISIE Sparta - Ajax 0-0. Scheidsrechter Van der Ende. Toeschouwers 15.000. Gele kaart- Wouters (Ajax). Sas (Sparta) EERSTE DIVISIE Telstar - Dordrecht '90 4-1 (3-1) 6. Van Dui|venbode 1-0, 15 De Roode 2-0, 22. Slagboom 2-1, 40. De Roode 3-1, 57. De Roode 4-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toe schouwers: 600. Gele kaart Bertolini. Van der Zwaan, Arnhem en De Roode (allen Telstar) en Liefden (Dordrecht '90) Vfissingen - AZ 0-0 Scheidsrechter Mod derman. Toeschouwers- 2000 Gele kaart De Visser en Kool (beiden AZ) NAC-Emmen 7-1 (3-1) 10 Lammers1-0. 31 Cornelissen 2-0. 40 Cornelissen 3-0 (strafschop). 41 De Jonge 3-1, 55 Van der Gi|p 4-178 Van der Gijp 5-181Cornelis sen 6-1 (strafschop), 84. Cornelissen 7-1 (strafschop) Scheidsrechter- Overkleeft De Graafschap - FC Zwolle 3-1 (0-0) 61 Rosendaal 1-0,72. Koolhof 2-0,89. Roelof- sen 2-1, 90. Koolhof 3-1. Scheidsrechter- Uilenberg Toeschouwers: 4820 Gele kaart Pen en Van Raalte (beiden FC Zwol le). Bijzonderheid In de 75ste minuut mist Roelofsen strafschop voor FC Zwolle Wageningen - Haarlem 3-0 (2-0) 4. Vink 1-0, 27. Loupatty 2-0, 72. Oosterhuis 3-0 Scheidsrechter Nienhuis Toeschouwers 2000 Gele kaart: Vlemmings (Wagenin- Go Ahead Eagles - Cambuur L. 2-0 (0-0) 62. Marbus 1-0, 80. Bosvelt 2-0 Scheids rechter: Reygwart. Toeschouwers: 1830. Veendam - Helmond Sport 1-1 (0-1) 38. Streppel 0-1, 88 Le Payne 1-1 Scheids rechter: Janssen. Toeschouwers 2100 Gele kaart- De Haan (Veendam) en Strep pel (Helmond Sport). VW - RBC 2-3 (0-2). 2 Van Hooydonk 0- 19 Janfada 0-2 (eigen doel), 50. Meijer 0- 3.80. Boer 1-3, 85. Driessen 2-3. Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers: 3721, Gele kaart: Van Gastel (RBC) BW Den Bosch - Excelsior 2-0 (1-0). 27 Van Schijndel 1-0, 90 De Gier 2-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers 1500. Gele kaart: Jan Gösgens (Den Bosch), Pronk en Osenga (Excelsior) Heracles - Eindhoven werd afgelast. BEKER Vitesse - FC Den Haag 3-1 (2-0). 16 Van den Brom 1-0, 41. Van den Brom 2-0. 61 Van den Brom 3-0. 65. Danen (strafschop) 3-1. Scheidsrechter Houden. Toeschou wers: 4929. Rangers onstuitbaar GLASGOW (Rtr) - Ook de ongun stigste weersomstandigheden ma ken de weg van de Glasgow Ran gers naar de Schotse titel niet moei lijker. Op de dag dat bijna de helft van het programma moest worden afgelast, won Rangers zonder moei te (2-0) van Dunfermline. De twee spitsen van de Rangers, de oud-in ternationals van Schotland en Ne derland, Mo Johnston en Pieter Huistra scoorden. Aberdeen ver sloeg Hibernian met 2-0. AA Gent blijft ranglij staanvoerder BRUSSEL (ANP) - Na een winter stop van drie weken heeft AA Gent op de negentiende speeldag de lei ding in de Belgische eerste klasse behouden. De ploeg, die onlangs Mark Verkuyl van Ajax inlijfde, won op eigen veld met 1-0 van FC Luik. Anderlecht mocht zich éen dag lijstaanvoerder noemen. Vrij dag hadden de pupillen van Aad de Mos al met 3-0 van FC Antwerp ge wonnen. Zaterdag stelde AA Gent echter weer orde op zaken. Het duurde lang voordat de ploeg tot scoren kwam. De bevrijding kwam in de 72ste minuut door toedoen van Er- win Vandenbergh na een pass van Cooreman. Dat betekende zijn vijf tiende treffer dit seizoen. Vanden bergh is eerste op de lijst van top scorers, met één treffer meer dan de Anderlecht-spelers Oliveira en Ni- lis. Verkuyl maakte een bevredi gend debuut. In het Olympiastadion van Brug ge kwamen 22.000 mensen af op de subtopper tussen Club en KV Mechelen. Voor het begin van de wedstrijd werden Franky van der Eist (winnaar van de Gouden Schoen) en Jan Ceulemans. die de trofee voor Sportverdienste kreeg, gehuldigd. Club Brugge, zonder de geschorste topscorer Frank Farina (bij Mechelen ontbrak Adri Bogers om dezelfde reden), nam in de 32ste minuut de leiding door Van der Eist LISSABON (ANP/Reuter) - Porto en Benfica handhaafden zich af gelopen weekeinde als de top- twee van de Portugese competi tie. Ranglijstaanvoerder Porto wees thuis met 3-0 Salgueiros te rug, Benfica versloeg in het Esta- dio de Luz Guimaraes met 2-0. Wegens de presidentsverkiezin gen gisteren, werd het gehele pro gramma op zaterdag afgewerkt. Opmerkelijk feit van de 21ste speelronde was de verwijdering van Penafiel-doelman Gustavo Cerqueira, acht minuten na rust. De keeper tekende, naar het oor deel van de arbiter op ontoelaat bare wijze, protest aan tegen een doelpunt van Sporting Lissabon, nummer drie van de competitie. De scheidsrechter liet zich niet overtuigen en kende de treffer van Fernando Gomes gewoon toe. Penafiel diende vervolgens een veldspeler tussen de palen te plaatsen. Een kwartier voor tijd scoorde veteraan Gomes 2-0. Met zestien doelpunten is hij de vroe gere Europese topscorer de schotvaardigste speler van het Portugese voetbal. De achter stand van Sporting op Porto be draagt zes punten. Porto stuitte niet op tegenstand van betekenis. Perreira scoorde tegen Salgueiros na een kwarter, vlak voor rust vergrootte Domin go de voorsprong. Drie minuten voor tijd bepaalde Abilio de eind stand op 3-0. Benfica kwam wat moeilijk op toeren. Het openings doelpunt kwam gelukkig tot stand: een schot van Paneira raakte een verdediger, waardoor de doelman van Guimaraes op het verkeerde been werd gezet. Na rust zorgde de Boliviaan San chez van afstand voor 2-0. Farense speelde sinds 18 no vember zijn eerste wedstrijd in het vertrouwde SanLuis Stadion. De Portugese voetbalfederatie had de club voor drie thuisduels- verbannen nadat fans het te bont hadden gemaakt. Farense keerde terug met een zege van 3-2 op Bei- ra Mar. Het Portugese clubvoetbal be gint nu aan de winterstop. Op 16 januari speelt het nationale elftal een oefenwedstrijd tegen Spanje. Een week later treffen de Portu gezen Griekenland in de reeks voor de EK-kwalificatie. In de jacht op een plaats voor de eind ronde in Zweden (1992) is ook Ne derland tegenstander. Papin trefzeker MARSEILLE (RTR) - In de eerste wedstrijd sinds de Belg Raymond Goethals tot trainer werd benoemd heeft Olympique Marseille voor ei gen publiek een monsterzege be haald. Tegen Lyon, toch de num mer zeven van de ranglijst, werd het 7-0 met als grote man aanvoerder Jean-Pierre Papin, die vier keer scoorde. Papin vijzelde zijn totaal in de competitie daarmee op tot zes tien doelpunten. w LONDEN (Rtr) - Arsenal en in iets nog geen nederlaag in de op aangeven van Ceulemans. Een mindere mate Crystal Palace blij- strijden van dit seizoen, was zater- minuut voor rust maakte Severeyns ven de Londense bedreiging voor dag echter dicht bij verlies, Liverpool in de eerste divisie va er met het hoofd 1-1 van. In de tweede helft probeerden Engelse league. Liverpool verspeel de win- de zaterdag twee van de drie winst- beide ploegen tev nende treffer te forceren. Ceule- punten door bij Aston Villa 0-0 te mans miste echter tot twee keer toe spelen. Arsenal profiteerde niet, op voor Brugge. Bij Mechelen was Re- White Hart Lane tegen de Spurs, hield de verdediging (slechts tien treffers tegen) gesloten omdat Gary Lineker zaterdag net niet het juiste gevoel in voeten en hoofd had. né Eykelkamp de beste speler. werd evenmin gescoord. Arsenal, eerste divisie, heeft voorlopig af scheid genomen van de kopgroep na een nederlaag van 0-2 in Nor wich. Manchester United trok opnieuw de meeste toeschouwers, 46.000 kij kers zagen dat Hughes (2) en Mc- MILAAN (GPD) AC Milan heeft goede vooruitzichten om voor het eerst sinds twaalf jaar beslag te leggen op de eerste plaats halverwege de competitie. De wereldkampioen staat nu nog op de derde plaats met een punt achterstand op Inter en Juventus. maar het moet de thuiswedstrijd tegen Pisa nog inhalen. Gisteren werd op door het drassige knol- lenveld van San Siro Bari met 2-0 verslagen. voetbal. Het leverde echter geen doelpunten op omdat zowel Bruce Grobbelaar als Nigel Spink opmer kelijke reddingen verrichtte. Chelsea werd vrijdag 350.000 gul den armer door een boete wegens het zwart betalen van spelers en za terdag drie punten rijker door een Crystal Palace sloop dichter bij overwinning op stadgenoot door nummer laatst Queen's Park Rangers. Durie maak te de twee doelpunten, waardoor de slaan. Bright maakte diep in de vierde Londense club een stevige tweede helft' het doelpunt. Leeds middenmoter bleef. Net als Wim- United. na negen jaar terug in de bledon dat Derby County met 3-1 versloeg. Op het kunstgras van Luton vie len de meeste treffers, drie voor Lu- ton, vier voor Southampton, die ge deeld werden door Wallace en Le Tissier. Voor Nottingham Forest misten Clough en Pearce een straf- Clair de strijd tegen Sunderland al schop tegen Coventry. Na rust (0-0) in de eerste helft beslisten. Villa en maakten beiden de misser goed met Liverpool speelden, volgens de goe- een gewone treffer. Door Keane de Engelse gewoonte, aanvallend werd het in de slotminuut nog 3-0. Ruud Gullit was weer de animator van zijn ploeg. De aanvoerder van Oranje verkeert bijna in de vorm waarmee hij Milan in 1988 aan de landstitel hielp. Hij scoorde na een half uur een wonderschoon doel punt. zijn derde sinds het kerstre ces. Het doelpunt was een letterlij ke vlag op een modderschuit, want het veld maakte oogstrelend voet bal onmogelijk. Gullit schoot de door Rijkaard teruggelegde bal met zijn rechtervoet in de kruising van het vijandelijke doel. In de 60ste mi nuut werkte zijn bewaker Brambati een doelpoging van Stroppa in ei gen doel. Het tweede doelpunt kwam als geroepen, omdat een mi nuut eerder oud-Milan-speler Co lombo met een verrassend schot de paal trof. De roodzwarte ploeg speelde geen goede wedstrijd tegen de middenmoter. Van Basten was zelden gevaarlijk en liet zich een kwartier voor het einde vervangen. Juventus liet weinig heel van Pi- sa: 5-1. In de schaduw van de Sche ve Toren had de ,Oude Dame' geen kind aan de degradatiekandidaat. Het werd een regelmatige overwin ning van de Turijnse club. Na een helft was de stand al 2-0. De Duitser Thomas Hassler maakte een zeer sterke indruk en was betrokken bij de meeste doelpunten. De vorige week na een schouderblessure te ruggekeerde Pierluigi Casiraghi scoorde drie keer, waarvan twee maal met zijn hoofd. Roberto Bag- gio zorgde voor de andere twee tref fers en is samen met Lothar Matt- haus topscorer. De Argentijn Si- meone redde halverwege de tweede helft de eer voor de Toscaanse ploeg. Inter stuurde bij Lazio bewust op een doelpuntloos gelijkspel aan. Trainer Trapattoni zag zijn uitge stippelde tactiek slagen, toen zijn voormalige leerling Zoff na de pau ze voor een non-agressiepact teken de. De oud-doelman heet op het schiereiland 'mister remise', omdat zijn ploeg van de eestien wedstrij den er een dozijn gelijk speelde. Ru ben Sosa had voor de pauze de bes te kans om Inter op achterstand te zetten. Na rust maakte alleen Jur gen Klinsmann de indruk om de patstelling te doorbreken. Sampdoria, vanwege schorsin gen en blessures met zeven inval lers, leed bij Lecce de eerste neder laag van dit seizoen in een uitwed strijd en lijkt voorlopig uitgescha keld in de titelstrijd. In de afgelopen zes wedstrijden verspeelde de EC Il-houder acht punten. Trainer Boskov koos bewust voor een af wachtende tactiek. De Joegoslaaf zag zijn tactiek mislukken toen Pas- culli in 67ste minuut zijn bewaker Vierchowod te snel af was. De Ar gentijn kopte een voorzet van de Braziliaan Mazinho in het Genuese doel. „Ik wilde mijn ploeg niet te veel risico's laten nemen, maar na dit resultaat moet ik toegeven dat ik een fout heb gemaakt", luidde het 'mea culpa' van de trainer. Parma profiteerde van de neder laag van Sampdoria en staat verras send op de vierde plaats. De debu tant won de uitwedstrijd bij Cesena met 1-0. De Zweed Brolin scoorde in de blessuretijd van de eerste helft het enige doelpunt na aangeven van de Belg Grun. Parma krijgt in de ko mende weken de kans om nog ho ger te klimmen op de ranglijst. Zon dag komt AC Milan op bezoek en een week later staat het duel bij Ju ventus op het programma. Trainer Scala bereidt zijn ploeg onbevan gen voor op deze wedstrijden. MADRID (ANP) - Atletico Madrid vormt na de achttiende speeldag een se rieuze bedreiging voor koploper Barcelona. De tweede club van de hoofd stad verkleinde de achterstand op de club van Johan Cruyff tot vier pun ten door in een hectische derby Real in Bernabeu van het veld te vegen. Barcelona liet een week voor de kraker tegen Real beide punten aan en in Oviedo, 0-1. De ontmoeting tussen het kwakkelende Real en Atletico stond zaterdag avond in het teken van Bernd Schuster. De voormalige Duitse internatio nal werd bij de Koninklijke afgedankt en door Atletico liefdevol in de ar men gesloten. Zaterdag bleek Schuster weinig aan kwaliteit te hebben in geleverd. De Duitser was de stuwende kracht op het middenveld. Na vijf minuten trof Manoio doel, toen doelman Buyo de bal onder zijn lichaam liet doorglippen. Na een half verdubbelde Juanito uit een vrije trap de voorsprong. Kort na de hervatting moest Real met tien man verder. Verdediger San- chis kon na herhaaldelijk grof spel vertrekken. Nog voor het uur verstre ken was, wisselde interim-trainer Di Stefano doelman Buyo. Direkt daar na kreeg de Mexicaan Sanchez de mogelijkheid de achterstand te verklei nen. De wijze waarop hij de strafschop verkwanselde, was tekend voor de malaise bij Real. De bal belandde bij de cornervlag. Drie minuten voor het einde maakte de Oostenrijkse invaller Rodax de ellende voor Real nog groter met het derde doelpunt voor de bezoekers. Toen was Real-speler MaQueda ook al met een rode kaart van het veld ver dwenen en lag het terrein vol met zitkussentjes. Het publiek stelt voorzit ter Mendoza verantwoordelijk voor de tegenvallende prestaties.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14