BV Lisse moet geen eendagsvlieg worden SPOoTTV Volleyballers hard aan vakantie toe Griep houdt Van Basten aan de kant Jeroen Piket snoept leider halfje af Eigen toernooi goed voor wedstrijdritme Gerard Kemkers ziet af van NK allround Van Rootselaar leidt Den Helder naar zege VRIJDAG 28 DECEMBER 1990 PAGINA 13 Oranje hapert in Apeldoorn APELDOORN (ANP) Met veel moeite probeert het Nederland se volleybalteam een passend slot te breien aan een uiterst ge slaagd jaar. In het eerste optreden bij het Dynamo-toernooi lukte dat niet al te best. Tegen Finland werd zo waar een setje uit handen gegeven: 3-1 (15-3 9-15 15-3 15-2). Zelfs de perfectionist Brokkink maakte er geen punt van. "Vanaf ja nuari", zei de bondscoach, "zijn we voluit moeten gaan. We hebben constant op onze tenen moeten lo pen. Het is logisch dat de ploeg aan vakantie toe i inspireren. Het lezen van de na- van de spelers in de selecties de Sovjetunie en Cuba zorgde r de eerste domper. De toplan- den zijn niet op volle sterkte. De ambiance in de matig bezette Ame rika Hal was de tweede teleurstel- Brokkink hoopt dat externe fac- ling. Er was geen sfeer. "Natuur- toren zijn zestal de laatste dagen van het jaar op het internationale toernooi van Apeldoorn nog kun- MILAAN (Rtr) - AC Milan zal het zondag in de wedstrijd voor de Itali aanse competitie tegen Juventus - hoogstwaarschijnlijk zonder Marco spelers hun opwachting maakten i Basten moeten doen. De Neder landse aanvalsleider is grieperig. Voor de ontknopig van de Itali aanse competitie wordt het een be langrijk weekeinde. Internazionale, met negentien punten koploper, ontmoet in Genua nummer drie van de ranglijst Sampdoria, terwijl Ju ventus, tweede met achttien pun ten, op bezoek gaat bij nummer vier AC Milan. Bij Inter zal Andreas Brehme weer zijn plaats innemen tussen Lo- thar Matthaus en Jürgen Klin- smann. De Duitser is hersteld van een dijbeenblessure, die hem sinds 18 november aan de klant hield. Sampdoria moet het doen zonder verdediger Moreno Mannini en de ervaren Braziliaanse middenvelder Antonio Cerezo. De één is ge schorst, de ander geblesseerd. Juventus, de tegenstander van AC Milan, mist hoogstwaarschijn lijk internationaal Roberto Baggio. De duurste speler ter wereld her stelt van een knie-blessure. Mede daardoor kon hij in het weekeinde niet worden opgesteld in de kwalifi catiewedstrijd voor het Europees kampioenschap op Cyprus. Het trainingsveld van Milaan was de af gelopen dagen bedekt met sneeuw. De selectie van AC week uit naar het kust van Toscane om zich daar onder betere omstandigheden voor te bereiden. lijk", stelde Brokkink, "wil ik dit toernooi winnen. Ik wil elk toernooi winnen. Aan de andere kant geven deze omstandigheden mij de moge lijkheid tot experimenteren. Teffer wordt uitgebreid getest, we probe ren enkele andere samenstellingen, er kunnen een paar nieuwe jongens worden ingezet. Als Cuba en de Sovjetunie met hun sterkste spelers waren gekomen, hadden wij dit waarschijnlijk niet kunnen doen". Brokkink laat bij de centrale trai ningen acht 'buitenstaanders' meelopen. Twee van hen. Bas van der Goor en Stefan van Offenbeek, mochten gisteren tegen Finland en kele puntjes meeslaan. Het was r het eerst sinds tijden dat club- de nationale ploeg. Het duo speelt in de competitie bij gastheer Dyna mo Apeldoorn. De komst van de debutanten zorgde in de derde set eindelijk weer eens voor opwinding bij het (thuis)publiek, nadat de Nederland se formatie het duel plichtmatig aan het afwerken was. "De batterij is leeg", zei Brokkink naderhand. Op 30 december stuurt hij zijn spelers op vakantie, pas op 28 januari wor den ze terug verwacht. De situatie voor Peter Murphy, de bondscoach van de Nederlandse vrouwen, is volstrekt anders. Ter wijl Brokkink afbouwt, bouwt Murphy op. Zijn formatie opende met een overwinning van 3-1 (4-15, 15-11, 15-9, 15-5) op Tsjechoslowa- kije. Volgens de bondscoach was dat het enige positieve. Nederland is op weg naar de Eu ropese titelstrijd, die in september in Italië wordt gespeeld. Een twee de plaats zal daar, waarschijnlijk, voldoende zijn voor kwalificatie voor de wereldtitelstrijd. "Zoals we nu spelen worden we hooguit tien de", klaagde Murphy. Bij het dit jaar in China afgewerk te WK was Nederland, in totaal ne gende, na de Sovjetunie het tweede land van Europa. De ploeg van des tijds was anders dan die van Apel doorn. De bedoeling is dat de for matie straks in Italië weer gaat lij ken op die van vroeger. Met succes polste Murphy re cord-international Piersma voor een rentree, met Gleisch lijkt het de zelfde kant op te gaan. De Tsjechos- lowaakse Machovcakova, net als vrijwel alle internationals spelend voor Olympus Sneek, hoopt bin nenkort de Nederlandse nationali teit te krijgen. De Jong ontbreekt in Apeldoorn nog wegens een blessu- "De ploeg die nu speelt weet weer precies waar ze staat", zei Murphy. "Werkelijk alles wat fout kon gaan ging fout. Dat we destijds tweede van Europa waren speelt op dit mo ment geen enkele rol meer. Ik hoop dat de ogen zijn ópen gegaan. We liggen erg ver achter". Murphy, om zijn speelsters op 'scherp' te krijgen wellicht enigszins overdrijvend, vond dat de oorzaak van de terugval bij speel sters noch coach lag. Het was, zo GRONINGEN (ANP) - De Sov jetrus Alexander Khalifman heeft zich gisteren tijdens het interna tionale schaaktoernooi van Gro ningen naast de jonge Brit Mi chael Adams op de eerste plaats gevoegd. Beide spelers hebben vier punten. Khalifman profiteerde van de remise, die A^ams met zwart speelde tegen de Leiderdorper Jeroen Piket. De Oosteuropeaan maakte een einde aan de remise reeks van de Amerikaan Boris Goelko. Na vijf puntdelingen ging de ex-Rus voor het eerst ten onder. In een loodzware Spaanse partij moest hij in 65 zetten zijn meerdere erkennen in Khalif- Jorris Brenninkmeijer behaal de zijn eerste overwinning. De Groninger versloeg na drie ach tereenvolgende nederlagen met wit de IJslander Jon Arnason op overtuigende wijze in 41 zetten. Na een pionoffer in de opening kwam Brenninkmeijer geleide lijk aan in het voordeel. Hij won twee stukken tegen een toren, waarna de IJslander in tijdnood mis greep. In het toernooi om de Europese jeugdtitel in Arnhem verstevigde de IJslander Stefansson zijn lei dende positie opnieuw met zijn zesde achtereenvolgende winst partij, ditmaal op de Joegoslaaf Mitkov. De Nederlander Louk van Wely voegde zich door een ze ge op de Roemeen Moldovan met een achterstand van anderhalf punt bij de achtervolgers op de gedeelde tweede plaats. Sponsor Ohra maakte bekend, dat het contract met de Koninklij ke Nederlandse Schaak Bond na een periode van zes jaar niet wordt verlengd. Dat betekent, dat de KNSB onder meer voor het toernooi om de Europese jeugdti tel een nieuwe financier moet vin den. legde hij weer eens uit, een gevolg van het systeem. "In Nederland spelen ze in de competitie per seizoen maar een paar keer op topniveau. Als Marti- nus tegen Olympus speelt. Verder staan ze niet onder druk. Zolang niet wordt gekozen voor het model van de mannen, zal daaraan weinig te veranderen zijn. De speelsters zeggen zelf dat ze het zat zijn", aldus de bondscoach, die het zeker niet zou betreuren als enige leden van zijn ploeg in, bijvoorbeeld, de Itali aanse competitie zouden uitkomen. Nederland, met nauwelijks moge lijkheden tot wisselen, begon tegen Tsjechoslowakije desastreus. De eerste set werd in twaalf minuten veloren: 4-15. Zo snel strafte enkele dagen eerder zelfs het onbereikbare Cuba in een testserie van drie duels de nationale vrouwen niet af. "Door een kleine omschakeling zijn we er daarna in elk geval nog in geslaagd te winnen", zei Murphy. "In dat op zicht zijn we in verder dan een paar jaar geleden". Ruud Bröring trainer FC Lisse LEIDEN - Ruud Bröring wordt de nieuwe trainer van zaterdageerste klasser FC Lisse. Hij is de opvolger van Wim Eilander die FC Lisse twee seizoenen geleden naar de top van het zaterdagvoetbal loodste. Bröring gaf enkele maanden gele den te kennen dat hij als trainer van de landelijke jeugd van Noordwijk hogerop wilde. De 43-jarige leraar li chamelijke opvoeding speelde zelf twintig jaar bij die club. ZONDAG 30 DECEMBER «IV SJSSs- SPORTffAa MEERZICHT* LISSE \,<C. Van c medewerker Harold van Biemen LISSE Lida Hoogervorst is behalve aanvoerder sinds jaar en dag het gezicht van BV Lisse. Op de vooravond van het sterk bezette Internationale Festo basketbaltoernooi voor vrouwen in Lisse blikt zij terug op haar verrichtingen binnen de vereniging en geeft haar visie op de rol van Lisse in de hoogste regionen van het vrouwenbasketbal in Nederland. Samen met haar man Ton, een re gelmatige toeschouwer van eredivi- sionist Lisse, runt Lida Hooger vorst (26) al enkele jaren het Sport- café van sporthal Meerzicht in Lis se. Doordeweeks dan, want in het weekeinde verlaat zij de tapkast steevast om zich te hullen gedoemd zijn te degraderen. Lapi dair nam de uitdaging graag aan en bewees met onverwachte zeges op onder meer Rotterdam Zuid en Grasshoppers dat Lisse een gevaar lijke outsider kan zijn. sie. "Zeker tegen de top drie, Den Helder, Tonego en Voorburg, kun nen we er bij voorbaat van uitgaan dat we tegen een grote nederlaag zullen oplopen. Maar als we in feru- de Elite B om een degradatie- clubtenue van BV Lisse, om zich technische kwaliteiten Volgens Hoogervorst ligt de plaats moeten spelen, zullen kracht van Lisse niet 2 vervolgens door een uitzinnig pu bliek al dan niet ning te laten schreeuwen. Meestal niet trouwens, want Lisse staat met drie overwinningen uit twaalf ont moetingen samen met Groningen onderaan de ranglijst ker niet blijven steken op de scha- het mele zes punten die we nu hebben, is er We zullen er alles aan doen om te 5 het voorkomen dat we, net als PSV vo- nodige zelfvertrouwen te geven, rig jaar, net zo snel uit de eredivisie de inzet. "Peter reid te werken voor elkaar en zich- de eredi- zelf op te offeren lang. Niemand is bij ons dan ook s een misbaar, de anderen vangen i iLis- slechte dag van iemand wel w In haar aspirantentijd trok op. Door die nadruk op zelfvertrou- behoort voor Lisse zeker tot de het teambe- gelijkheden". De deelname van Lisse aan sterk bezette thuistoernooi, dat de Lida Hoogervorst: "We zullen zeker niet blijven steken op de schamele z punten die we nu hebben". (foto Dick Hogewonit Hoogervorst, toen nog spelend braken ook enige speelsters uit geldt dan ook als der haar meisjesnaam Van der eigen kweek door. Zo hebben Joke genheid van der Heuvel en Marjo Fyma zich ontwikkeld tot speelsters die het eredivisieniveau gemakkelijk aan kunnen". Voort, voor het eerst het oranje- zwarte shirtje aan en sindsdien is niet meer weg te denken uit de s lectieteams van de ambitieuze v« eniging uit Lisse. "Doordat we met yy-i. Lisse steeds in dezelfde competitie U ltZHUllg met Den Helder en in mindere mate De sfeer die rond het sportcafé met Hoofddorp werden ingedeeld, hangt, speelt ook een belangrijke twee ploegen die jarenlang het rol. Tijdens de thuiswedstrijden ritme op te doen. "Bovendien speel wordt morgen (poulewedstrijden) je in Nederland niet elke dag tegen en zondag gespeeld in sporthal vrouwelijke tegenhanger voor de teams als Trudovi Reservi uit Gorki Meerzicht in Lisse. Aanvang zater- Haarlem Basketbalweek moet zijn, en Spartak Praag. Dat maakt het dag 10.30 uur. Zondag vanaf 9.30 basketbal in Lisse wel zo leuk". uur de kruisfinales; de finale begint Het Festo Basketbaltoernooi om 16.00 uur. COLLALBO (ANP) - Gerard Kem kers zal niet meedoen aan het Ne derlands schaatskampioenschap voor allrounders. Dat heeft de met een 'zwabbervoet' sukkelende kprnploegschaatser in samen spraak met zijn begeleidingsteam besloten. Bondscoach Ab Krook beklemtoonde dat het niet betekent dat Kemkers met schaatsen stopt. Noch houdt het in dat de 23-jarige schaatser dit seizoen niet meer in actie zal komen. "Gerard zal tijdens het nationaaal kampioenschap (op 5 en 6 januari in Alkmaar) buiten Nederland verbij- ven", zei Krook gisteren in Collalbo, waar de kernploeg een trainings kamp heeft opgeslagen. Waar schijnlijk zet Kemkers na terugkeer van de overige kernploegleden zijn verblijf in Collalbo voort. Mogelijk verkast hij naar Inzeil. Krook: "We hebben besloten Ge rard zo veel mogelijk buiten de pu bliciteit te houden. Collalbo biedt hem de mogelijkheid veel rust te ne men". Omdat Kemkers afziet van een start bij de nationale titelstrijd, kan hij zich niet plaatsen voor het toernooi om het Europees kam pioenschap, dat van 18 tot 20 januari in Sarajevo wordt gehouden. Krook sluit niet uit dat Kemkers de rest van het seizoen als sprinter in actie zal komen. Vorig jaar, toen hij ook al hinder ondervond van de zwabberende rechter voet, verbe terde de Eeldenaar zijn beste tijden 'Volleybalsters moeten bij clubs in buitenland' APELDOORN (GPD) - Bondscoach Peter Murphy van het Nederlands vrouwen volleybalteam, spoorde gistermiddag in Apeldoorn enkele van zijn speelsters openlijk aan in de nabije toekomst in het buiten land te gaan spelen. „Ik zou er niets op tegen hebben", sprak Murphy. „Door de zwakte van de Nederland se competitie blijft het altijd moei lijk voor de internationals om het opstapje naar een aanvaarbaar in ternationaal niveau te maken. De internationals net als bij de r is gebeurd, permanent voor het Ne derlands team te laten spelen, is on mogelijk. In het buitenland acteren is een aanvaardbaar alternatief. Een aantal speelsters is daar zelf ook van overtuigd." De woorden van Murphy staan ei genlijk haaks op het beeld dat zijn collega Harry Brokking van het mannenteam ten tenlandse clubs heeft. i ervaring jeugdbasketbal bij de meisjes heb' ben gedomineerd, liepen uitzondering van het 1979/80 keer op keer het kampioen weet Lisse zich gesterkt door ge niet middeld 300 uitzinnige toeschou- di'e zich na de koude ontberin gen tyij voetbalbuurman FC Lisse schap mis. Maar toen ik vanaf 1983 komen opwarmen in de sporthal, deel uitmaakte van het eerste vrou- "Zonjder twijfel vormen zij voor ons wenteam, ging het een stuk beter, de bekende zesde man. Het 'lelijke In dat jaar promoveerden we onder eendje' uit de eredivisie heeft toe leiding van Yvette Booden gelijk vallig wel het meeste publiek op de naar de eerste divisie, om twee jaar banken zitten", later onder Frans Broekhof de stap Maar ook te maken naar de promotiedivisie" aldus Hoogervorst. Uitgekeken Met de komst van Peter Lapida uitgekeken v op Voorburg, ging alles twee jaar uitgegroeid tot de trainingen is de sfeer goed. Zo had Lapidair in het begin van het seizoen wat moei te om tussen werk en training geven door tijd te vinden om te eten. Zo doende at hij vaak wat in de sport hal. Die 'snelle hap' is ondertussen HAARLEM (ANP) - Cees Rootselaar en Robert Smith zijn gu ards, spelverdelers. De eerste heeft basketbal geleerd, de laatste werd met een basketbal geboren. Van Rootselaar (25) is een harde werker, speelt sober, geen enorm ta lent, maar door zijn stabiliteit is hij altijd waardevol. Smith, tien jaar ouder, is een raspaard, een trapeze werker, die met een driedubbele Gisteren schroef naar de basket klimt. Denver Nuggets, tegen een half mil joen per jaar, trok zes jaar geleden naar Europa en speelt voor twee miljoen francs (660.000 gulden) bij zijn handen Antibes, dat als een vorst leeft op kosten van een bijzonder rijke sui keroom. Uitverkocht r 3000 toeschou- Ze zaten op de tribunes, ston- De werker versloeg het raspaard den overal en hingen in de spanten geleden in een sneltreinvaart Lisse. Na de tweede plaats promotiedivisie achter werd gebruik gemaakt recht om zich in te schrijven voo eredivisie. Dat veroorzaakte ov gens veel kritiek. Immers, Lisse met het huidige team niets te ken hebben in de eredivisie en gezamenlijk avondmaal, waarbij speelsters de trainer om beurten koken. "Af en Akrides toe is het sportcafé net een huiska- iet mer". Dat komt de sfeer alleen maar de ten goede. ïri- Natuurlijk is Hoogervorst zich er ou terdege van bewust dat Lisse in oe- deze samenstelling geen toonaange- ou vende rol kan spelen in de eredivi- op de vierde dag van de Haarlemse Basketball Week. Van Rootselaar trok Den Helder op de kritieke mo menten over de streep. Smith kreeg in die fases geen grip op zijn ploeg- makkers van Antibes. Vooral niet onder de eigen basket. Daar verloor de koploper in de Franse competitie het aantrekkelijke duel: 108-99. Van Rootselaar is prof bij Den Helder te gen een minimum salaris. Op zijn zestiende nam hij voor het eerst een bal ter hand. Negen jaar later speelt hij nog bij Den Helder nale ploeg. Smith was de overkapping. Als een glimp konden opvangen showmasters op de speelvloer. Vooral vanFamous Chicken, die gisteren zijn entree maakte. De Chicken is een fenomeen in de Ver enigde Staten, een als kip verklede clown uit San Diego, die zijn kun-, sten vertoont bij honkbalwedstrij den door heel Amerika. Tegen 8.000 dollar (13.000 gulden) per optreden. In Haarlem is hij voor een vrienden prijs. Met een rijk arsenaal aan grap pen en grollen. Smith kon zich meten met de Chicken. Niet als clown maar als een ander lid van het circus. Als tra pezewerker. Hij klom op fabuleuze de wijze naar de basket en werd top scorer met 30 punten. Verdedigend Koen Nijmeijer weg bij FC Zwolle ZWOLLE (ANP) FC Zwolle en manager Koen Nijmeijer gaan aan het einde van het seizoen uit elkaar. Beide partijen kwamen dit onlangs over- Nijmeijer (30) volgde bijna twee jaar geleden manager Henk van Ginkel ?n de natio- op bij de Zwolse club. Het bestuur van de Zwolse eerste-divisieclub be- prof bij de raadt zich nog over de opvolging. op de korte afstanden. Tijdens de nationale titelstrijd vorig seizoen eindigde Kemkers achter Ben van der Burg als tweede. Bij het wereld kampioenschap in Innsbruck werd hij vierde. Gedurende de crisisperiode heeft Kemkers wel besloten een oplei ding te gaan volgen aan de Acade mie voor Lichamelijke Opvoeding in Amsterdam. De hoofdstedelijke onderwijsinstelling biedt topspor ters de mogelijkheid een aangepast programma te volgen. De Neder lands kernploeg, die sinds vorige week in het Noorditaliaanse plaats je Collalbo traint, sluit de stage dit weekeinde af met wedstrijden. Voor de jaarwisseling wordt de groep in Nederland terug verwacht. Duitse midlotto. Trekking A: 7-18-27-28-45-49 Reservegetal: 36 trekking B: 1-20-26-32-43-45. Reservegetal: 46 Spiel 77:1731942. (onder voor behoud). Negende Haarlemse Basketbal Week Poule B: Commodore Den Helder (Ned) - Olympi- que d'Antibes (Fra) 108-99 (57-48). Toeschou- 13, Van Dinten 14, Cooper 19, Elmore 2. Schotpercentage: 57,53. Antibes: Smith 30, Mensah 2, Everl 8. Occansey 13, Adams 17, Johnson 14, Deines 15. Schotpercentage 61,29. WBL All Stars (VSt) - Hapoel Tel Aviv (Isr) 104-102 (61-52). Toeschouwers: 3000. Scores WBL: Con nelly 3, Thomas 12, Mitchell 17, McDonald 12, Hughes 21, Cofield 21, Blankmon 9, Brown 2, Newton 7. Schotpercentage: 48,83. Hapoel: Hen- WK junioren Rotterdam Negende en laatste ronde: Vissers - Koyfman (Isr) 0-2, Foerman (Sov) - Van den Hurk 1-1, Chmiel (Pol) - Nosevitsj (Sov) 1-1, Bubbi (Ita) - Hontaredde (Fra) 2-0, Van Berkel - Brywa (Pol) 1- 1, Louis (Bel) - Delmotte (Fra) 1-1, Van Dijk - Kar- totaroeno (Sur) 1-1, Martin (Fra) - Paquot (Bel) 1- I. Eindstand: 1. Koyfman 16 punten, 2. Nosevitsj II,3. Foerman 11,3. Nosevitsj 11,4. Bubbi 11,5. Van den Hurk 11,6. Van Berkel 10, 7. Chmiel 10, 8. Delmotte 10, 9. Vissers 9.10. Van Dijk 9. Nationaal toernooi Dordrecht Deetos - Foriuna 17-19, Nederland - Oost-Arnhem 17-19. Toeschouwers: 850. SPORTAGENDA Ton van Linder geeft handballes in Cameroun ZEVENAAR (ANP) - Op kosten van het Internationaal Olympisch Comité heeft Ton van Linder, coach van het Nederlands vrouwen hand balteam, twee weken ontwikke lingswerk in Cameroun verricht. Samen met de vroegere Westduitse bondscoach Ekke Hoffmann nam de trainer uit Zevenaar de beste clubteams van West-Afrika onder handen. Tevens gaf hij in de hoofd stad Yaounde een cursus voor trai- "Uit de stage met de kampioenen van onder meer Ivoorkust, Congo Brazzaville, en Gabon is mij geble ken dat er veel talent rondloopt", zei de deze week teruggekeerde Van Linder. "Maar de omstandigheden waaronder moet worden gespeeld zijn moeilijk. Zo is er in Yaounde geen sporthal te bekennen. Pro bleem is verder dat de top te weinig tegenstand heeft. Speltechnisch kunnen ze ver komen. Alleen het verdedigen willen ze maar liever vergeten". Van Linder heeft de eervolle uit nodiging te danken aan de techni sche commissie van de Internatio nale Handbal Federatie, die hem als een uitstekend docent beschouwt. In augustus mocht de Nederlander een inleiding voor handbaltrainers in Oostenrijk houden. Dit voorjaar kreeg hij al een invitatie om naar Mali te gaan. Daarop kon hij niet in gaan, omdat hij bij zijn toenmalige club, de Europese bekerkampioen Hypobank Südstadt (Oos), ver plichtingen had. OVERGANGSKLASSE C: SIOS-TOP (za. 19.30 uur De Steense) EERSTE KLASSE G: Pernix-Tjoba (za. 14.30 uur 5-meihal) DERDE KLASSE K: KNS-ADOS (zo. 15.45 uur Apollohal) RIJNDELFLAND: Dubbel Zes-Fluks, Hoekse- Madjoe TRIMKALENDER Zaterdag Polderloop Sizo Horst ten Daellaan Hillegom 11.00 uur 4,5/ 9/ 18 km 4,-/ 2,50) 02520 - 21161 Zondag Oliebollenloop De Bataven Leidse Hout Leiden 1/ 4/7/10/13 km/10 Engelse mijl 11.00 uur 3,50 2,50 jeugd t/m 14 jaar) 01717 - 6689 Oudejaarsloop WSB/ NSL De Boekhorst Noord- wijkerhout 2.5/ 7/15 km 11.00 uur 6,50/ 4,-) had hij geen greep op zijn ploeg- makkers. Die speelden onder het ei gen bord met de Franse slag en lie ten Den Helder zeventien aanval lende rebounds pakken. Daarin lag de oorzaak van de ne derlaag. Pas dertien minuten voor het einde sloot Antibes de toegangs wegen naar het bord. Maar toen had Den Helder al een gat van twintig punten geslagen (80-60). Smith ging een tandje hoger spelen en de Fran sen kwamen terug tot 86-79. Anti bes leek op weg zijn stunt van een dag eerder tegen Hapoel Tel Aviv te herhalen. Toen wonnen de Fransen na een achterstand van 22 punten met 108-96 in de verlenging. Door Smith die 37 punten scoorde. Van Rootselaar onderkende het gevaar. Hij behield de controle over de wedstrijd en leidde zijn ploeg koel door de moeilijke momenten. Met rake driepunters en strakke re gie. De spelverdeler werd topscorer van zijn ploeg met 23 punten. Door de overwinning behield Den Helder uitzicht op een plaats bij de laatste 15.00-17.00 Sportnet: NHL IJshockey. 16.00-19.00 EURO: Tennis: vanuit Australië. 17.00-18.00 Sportnet: Argentijns voetbal. 18.00-19.00 Sportnet: Go: auto- en motoi sportmagazine. 19.00-19.30 EURO: World Sports Specia 19.00-20.30 Sportnet: Kunstrijden op d 20.30-21.15 Sportnet: Bowlen: vanuit Fin- 21.00-00.00 EURO: Tennis: vanuit Australië. 21.15-23.30 Sportnet: Haarlemse Basket- 22.15-22.20 Super: Sports News. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Journaal. 22.50-23.15 Did 2: Die Sport-Reportage- met o.a. Bundesliga-basketbal (Charlot- tenburg-Leverkusen). 23.25-23.50 Did 1Sportschau. 23.30-01.30 Sportnet: NHL IJshockey. 00.00-00.30 EURO: Eurosport News. 00.30-01.30 EURO: Bodybuilding vanuit Spanje. 01.30-02.30 Sportnet: Pro Ski Tour. 02.30-05.00 Sportnet: Kunstrijden op de schaats, World Cup. 05.00-07.00 Sportnet: NHL IJshockey. ZATERDAG 07.00-08,00 Sportnet: Rallysport. 08.00-09.30 Sportnet: Kunstrijden op de schaats, World Cup. 09.30-10.00 Sportnet: Sport uit Frankrijk. 09.30-10.00 Sportnet: Sport uit Frankrijk. 10.00-12.30 Sportnet: Haarlemse basket balweek, derde dag. 11.00-12.00 EURO: Motorcrossgala in Parijs. 11.10-11.30 BBC 2: Sports review of the year. Verkiezing van sportman- o( vrouw 12.00-19.00 EURO: Afwisselend vooruit blik op de rally Parijs-Dakar; documentai re geschiedenis van het voetbal (deel 2); de Hopman Tenniscup vanuit Australië (nationale mannen- en vrouwenteams); World Cup cross country vanuit Les Sai- sie; cross country atletiek vanuit Durham; World Cup freestyle skiën vanuit Tignes. 12.30-13.00 Sportnet: Motorcross vanuit Nieuw-Zeeland. 13.00-14.00 Sportnet: Pro Ski Tour. 13.15-18.10 BBC 1Grandstand, met atle tiek (cross-country), cricket (Australié-Én- geland), paarderennen in Newbury, rugby league en voetbaluitslagen. 14.00-15.00 Sportnet: World Cup kunst schaatsen, tweede dag.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13