MHet Motorhuis ALLEEN DIT |AAR NOG PRI|ZEN VAN f 70,- f500.000,- LFC-toernooi is een soort reünie' Waterpolosters willen goud Van der Zijden met trofee aan de haal WrnJi pm niemie node begint Vijf-meiplein Leiden NU Bl| ELKE OPEL 10 KEER KANS OP 'N HALF HIIL|OEN! 7 QPELty Vondefa 80, 2332 AH LEIDEN, telefoon 07I 769 3I3 DONDERDAG 27 DECEMBER 1990 Boskoper wint Sergio de Gregorio LEIDEN De 24ste jaargang van de Kerstwedstrijden van De Zijl/LGB om de Sergio de Gregorio-trofee waren minder boeiend dan vele voorgaande edities. Het hoofdnummer, de 200 meter wis selslag voor mannen die dit jaar afgewerkt werd, met rondom de 24 programma-nummers voor de jeugd, kende een klein aantal ge ïnteresseerde deelnemers. Slechts zeven landelijke zwemmers hadden zich hiervoor aangemeld. De organisatie van De Zijl besloot uiteindelijk om de vijf vrije banen met eigen zwemmers op te vullen, maar moest toezien dat op het aller laatste moment toch nog ingeschre ven deelnemers verstek lieten gaan Van Doorn sterk in Kerstcross VALKENSWAARD (ANP) - Gert- Jan van Doorn heeft een hoopvolle seizoenstart gemaakt. Bij de tradi tionele Kertscross in Valkenswaard beheerste hij op zijn nieuwe Honda- machine beide manches in de 250cc-klasse. De Belg Marnix Ber- voets werd tweede, voor de Neder lander Remy van Rees. In 1989 speelde motorische pro blemen hem het hele seizoen par ten. De overstap naar Honda heeft hem goed gedaan. In Valkenswaard reed hij alle concurrenten op af stand. met als gevolg dat er slecht negen deelnemers voor dit speciale num mer van de startblokken vertrok ken. De winnaar van de Sergio de Gregorio-trofee, de Boskoper Mark van der Zijden van De Gouwe, on dervond weinig tegenstand op de 200 meter wisselslag en tikte ruim schoots, in 2.12,6 voor Robin Sprinkhuizen (Zijl) aan die tweede werd in 2.15,8. Eduard van Veenen van Stadska naal eindigde als derde met 2.16,6. De organisatie overweegt om er vol gend jaar bij de 25ste en waarschijn lijk ook laatste editie van deze Kerstwedstrijden dit programma onderdeel in een speciaal jasje te steken, om zodoende een goed ein de van deze traditionele Kerstwed strijden te waarborgen. De Kerstwedstrijden voor de jeugd om de Prestatiebeker staan in schier contrast, qua belangstelling, met het seniorennummer. Evenals vorig jaar was er weer een massale inschrijving, 182 deelnemers, op de diverse zwemdisciplines. De Pres tatiebeker gaat naar die zwemmer 'Kikkers' en 'Kanaries' de zaal in LEIDEN - Om de wedstrijdloze weken van de winterstop een beetje te breken gaan horden voetballers weer de zaal in. Het sop- pige en doorweekte gras wordt even ingeruild voor het asfalt van de Groenoordhallen want het grote zaalvoetbaltoernooi van LFC staat voor de deur. Zondag trappen 21 clubs met elk twee teams af om een gooi te doen naar de wisselbokaal. Terwijl het aantal zaalvoetbalclubs team van Leidse voet bal voorzitters afneemt en de hausse van deze in- onder leiding van Karei Schimmel, doorsport al lang is geweest, is het Bovendien is er een boerenkapel LFC-toernooi voorlopig nog niet die voor de vrolijke noot zorgt, weg te denken uit de winterse perio- Rond 18.00 uur zal LFC-praeses de. "Het is een traditie en veel clubs Mart van der Linden de prijzen uit- Lugdunum De Kerstwedstrijden van de ZijllLGB waren dit jaar matig bezet. zien het toch als een leuke reünie in de voetballoze periode rond kerst en nieuwjaar", zegt Han Verhoeks, LFC-bestuurder en lid van de toer- Niet alleen voor de senioren is de nooicommissie. Hij is met Flip Mas- Groenoordhallen een toevluchts- saar en nog een viertal organisato- oord in de winterstop. Lugdunum ren alweer voor de dertiende keer zorgt ervoor dat morgen zo n 500 C- (foto Loek Zuyderduin) bezig om de Leidse verenigingen de en D-junioren de hal in kunnen. De of zwemster die het bestaande Kerstrecord weet te verbeteren of zo dicht mogelijk weet te benade ren. Natasja Sierag (LZ) leek op haar laatste afstand, de 100 meter vlinderslag, de beste papieren daar voor te hebben. Zij sloot deze af stand af met de winnende tijd van 1.14,1 en benaderde daarmee het re cord tot op 1,9 seconden, op dat mo ment de best geleverde prestatie van de dag. Eerder won Sierag al de 100 meter rugslag met eveneens een snelle tijd van 1.16,9 en wist zij nog met ereme taal op de 100 meter vrije slag uit het water te komen, met voor deze bijna twaalfjarige 'Leidse muis' fabelach tige snelle tijd van 1.05,8. Het een na laatste zwemnummer van de mid dag gooide echter toch nog roet in het eten van Sierag. Op de 100 meter vlinderslag voor meisjes geboren in 1978 benaderde WVZ-zwemster Wendy Timmermans het record op die afstand tot 1,7 seconden en nam zij de wisselbeker voor een jaar mee naar huis. Ook Remco Singeling (LZ) viel twee maal in de prijzen. Op de 100 meter rugslag werd hij als kam pioen gehuldigd voor zijn goede tijd van 1.12,4. De 100 meter vlinderslag legde hij sneller af dan hij voorheen had gedaan maar moest zijn meer dere erkennen in Kees van der Sluys (Kerkdriel) al was het verschil minimaal, 1.11,9 voor Van der Sluys om 1.12,1 voor Singeling. NORA BAKKER Groenoordhallen in te krijgen. Kikkerpolderclub is twintig jaar ge- PERTH (ANP) - Vier jaar geleden in Madrid verspeelden de Nederland se waterpolosters in de finale elf se conden voor tijd de gouden medail le aan Australië. Straks in Perth moet het edelste eremetaal voor het vijandelijke publiek worden wegge kaapt. Oranje doet niet voor minder aan het wereldkampioenschap mee. Het betekent tevens de bekro ning van het werk van bondscoach Peter van den Biggelaar, die zeven jaar, voornamelijk in de anonimi teit, druk doende is geweest de naam van Nederland als waterpolo- land prominent op de internationa le kaart te houden. Zijn vierjarenplan is met het we reldkampioenschap voltooid en het afscheid onafwendbaar. Van den Biggelaar geeft de teugels over aan Kees van Hardeveld, al enige tijd zijn assistent, en overweegt zijn er varing in dienst te stellen van de jeugd. Het is de logische en rimpel loze overgang in een aanpak, die het vrouwenpolo succes heeft gebracht maar nauwelijks publiciteit heeft opgeleverd. De samenwerking had eigenlijk nog jaren door kunnen gaan, zonder dat iemand het had gemerkt. Zo lang de prestaties maar hadden ge varieerd van zeer behoorlijk tot zon der meer goed. Het is nu, in ieder ge val voorlopig, welletjes. „Zeven jaar zonder echte binnenbranden is heel lang voor een bondscoach. De meeste meiden zijn meegegroeid. Nu zijn we op een punt aangeland, dat iedereen eikaars zwakke punten kent. Het pad is geëffend, er zijn geen rellen, het loopt goed, maar het is iedere keer weer zaak wakker te blijven. Een fris geluid wordt dan onontbeerlijk", schetst Van den Biggelaar de situatie kort en krach tig. Hij mag er dan in geslaagd zijn het niveau van Oranje te bewaken, het blijft steken dat de waardering ver achterblijft bij de prestaties: drie keer achtereen Europees kam pioen, tweede bij het laatste wereld kampioenschap, vorig jaar een toer- nee door Australië waar het gast land van kon leren en het sterkste clubpolo voor vrouwen ter wereld. Veel meer dan een goedkeurend schouderklopje leverde het zelden op. Toch is er volgens Van den Bigge laar, die een aanbieding voor zes jaar bondscoach van België te wor den (Atlanta'96 waar waterpolo voor vrouwen wellicht Olympisch zal zijn) in september opnieuw be kijkt, veel ten goede gekeerd. „Zelf heb ik het gevoel, dat vrouwenpolo in die periode uit de kinderschoe nen is gestapt. De tijd van kampeer boerderijen en jeugdherbergen is voorbij. We worden nu wel voor vol aangezien, terecht ook gezien de prestaties." Jammer vindt hij het alleen, dat de ontwikkeling in de breedte in Europa momenteel lijkt te stagne ren. Hongarije, Italië en Frankrijk zijn sterk opgekomen, maar Noor wegen dreigt weer af te haken. In ternationaal is er al langer een sta tus quo: Canada, Verenigde Staten, Australië en niet in de laatste plaats Nederland zijn redelijk gelijkwaar dig in het vrouwenpolo. Voorbereiding De voorbereiding op Perth is vol gens Van den Biggelaar intensiever geweest dan ooit en eigenlijk niet vol te houden voor volbloed ama teurs, De speelsters stapten met grote regelmaat na het dagelijks werk in Zaandam of Gouda in de auto en reden bijvoorbeeld naar Doetinchem voor een wedstrijd te gen een mannenploeg. De centrale trainingen en de weekeindesessies gingen daarnaast gewoon door. Een aantrekkelijke aanbieding om een maand naar de Verenigde Staten te komen, werd afgeslagen. Paste niet perfect in de aanloop naar de Australische zomer. „Het is een heel bewuste keuze geweest. We hebben nu zoveel mo gelijk geprobeerd de toernooisitua- tie in Australië na te bootsen, een ritme aan te nemen van twee dagen spelen, dag rust, twee dagen spelen. We hebben bijvoorbeeld tegen de mannen van Borculo geoefend, top tweede klasse en dus niet zo gewel dig goed maar toch, zoals we in Perth Canada tegemoet zullen tre den. We verloren maar net met 11- 12", aldus Van den Biggelaar. De belofte die uitslag tegen de Ca- nadesen, die heel beweeglijk en dus Nederlands spelen, als eerste oppo nent in Perth om te draaien hoeft hij niet eens te doen. Het spreekt bijna vanzelf. Oranje vindt het aan haar stand verplicht eerste in de poule te worden, ook al kan hetzelfde resul taat uiteindelijk wel worden bereikt via de tweede plek. Van 'lokken' is hierbij geen spra- leden begonnen met het evenement ke, want de meeste clubs willen nog en is sindsdien niet meer wegge- steeds dolgraag deelnemen aan het weest uit de hal. evenement. Verhoeks: "Sommige Jaap Eradus was de grondlegger clubs bellen al ruimschoots van te yan het jeugdtoernooi en de wissel- voren op, zodat ze er in hun winter- programma rekening mee kunnen houden". Niet alle Leidse clubs lukt naar voren werd gebracht, was het het overigens om twee ploegen af te zaalvoetbal hier nog niet zo in vaardigen naar de Willem de Zwij- zwang", zegt Kees van Duyvebode, gerlaan. Dat is geen punt, want van secretaris van Lugdunum en ooit het puur Leidse karakter is eerder voorzitter van de jeugdcommissie, ook al eens afgeweken. Daarom kijkt niemand meer raar op dat zon dag clubs als Alphia en ROAC de- deo- en spelletjesmiddagen voor de buteren. jeugd. Dit was een goede oplossing Met 21 verenigingen is het deelne- en de jongens waren van de straat mersveld behoorlijk vol. "Ooit had den we 18 clubs. Het past nu alle- Er werd begonnen met 14 vereni gingen. Morgen beginnen er 24 aan maal keurig in elkaar, al moeten we het karwei. Opvallend is dat er ook steeds de tijd goed in de gaten hou- profclubs zijn vertegenwoordigd, den", zegt Verhoeks. "Het luistert "Dat is een primeur", zegt Van Duy- nogal nauw op die zes speelveldjes, vebode. "Lugdunum heeft goede Als de laatste wedstrijd is gespeeld, contacten met SW en Dordrecht ben ik helemaal gaar". Het toernooi wordt vreemd genoeg voor de tweede keer dit jaar gehou den. De vorige editie werd namelijk door omstandigheden pas op 7 ja nuari van dit jaar afgewerkt. De winnaar van toen - Lugdunum - geldt nu ook weer als een van de fa vorieten. De Kikkers legden al va ker beslag op de wisselbokaal. Bij- 90. Daarom sturen ze nu teams naar de Groenoordhallen". De C-tjes en D-tjes beginnen 's ochtends om 10.00 uur. Mijlpaal voor Action Skoatter stri^i aarffn ee^iTnfalepou^mefDo^ GELSENKIRCHEN (ANP) - Action cos en UVS. Die twee verenigingen ^koatter heeft hij wedstrijden in - respectievelijk tweede en derde in Gelsenkirchen het eerste miljoen de vorige aflevering - treffen elkaar aa" prijzengeld binnengehaald. Be- nu al in de voorronden. rede" door de Fries Appie Bosscha won de zeven-jarige schimmelmer- Alle wedstrijden beginnen 's och- rie de Grote Kerstprijs en verdiende tends om half tien. Tussen de be- daarmee 15.000 DM (ruim 16.000 drijven door (15.50 uur) speelt een gulden). Het totaal aan prijzengeld ploeg van Leidse prominenten (on- kwam daarmee op 1.000.004 gulden, der andere Henk Mostert, Dick Tes- Een mijlpaal voor de Nederlandse selaar en Jan Duijvestein) tegen een drafsport. Ja, u hoort het goed, alleen dit jaar maakt u nog kans op enorme prijzen. En het is al bijna de 31e, dus komt u alstublieft snel, anders moeten wij u 'nee' verkopen. Wie nu, dus echtnü, een nieuwe Opel of nieuwe Isuzu koopt, krijgt gratis een 'straatje' Staatsloten. Dat is een serie van 10 Staats loten, die genummerd is van 0 t/m 9, waardoor u altijd minimaal f 70,- wint, en wie weet wel het half mil joen- Die loten krijgt u bijvoorbeeld bij de Kadett Life (vanaf f 25.700,-) met onder meer: van binnen uit ver stelbare buitenspiegels in de kleur van de karrosserie, getint glas en brede banden met sportvelgen. Of bij de Frisco Stationwagon (vanaf f33.550,-) met o.a. dakreling, DEOPEL-DEALER. ZEKERHEID VOOR ALLES. Prijzen inclusief BTW., exclusief aflevcrings- koslen Wijzigingen voorbehouden. Deze aklie is uilsluitend geldig voor parükulieren close-ratio 5-versnellingsbak en sport stoelen. En uiteraard ook bij de Beauty (vanaf f 28.950,-) met onder meer: toerenteller, centrale deurvergren deling, sportstuur en een transpa rant schuif dak.Bent u nu nog thuis, of bent u al naar ons onderweg??? 7Yekkingsdata: 16,21 en 22jan. 1991 Op Nederland 3. Maar ook op tele tekstpagina 525 en de volgende da gen in de ochtend- en avondbladen. DE AKTIE LOOPT NOG t/m 31 DECEMBER!

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17