Arsenal verkleint gat met Liverpool •;:VER !DE GRENZEN' Alliantie met Bayern moet Nürnberg redden Gesponsorde Sovjet-wielerploeg VerrassendVeelzijdigVoordelig Hoe krijgt de fabrikant méér dealers in de krant met minder moeite? PAGINA 16 DONDERDAG 27 DECEMBER 199 Simon Barker van Queens Park Rangers rechts) gaat sierlijk naar de bal terwijl Gary Gillespie van Liverpool afwacht. (foto ap> LONDEN (Reuter) - Arsenal heeft op Tweede Kerstdag de achterstand op Liverpool in de Engelse voetbal competitie met twee punten ver kleind. De Londense ploeg versloeg op Highbury Derby County met 3-0 door doelpunten van Smith (2) en Merson. Liverpool bleef bij Queen's Park Rangers op 1-1 steken. Na de openingstreffer van Barnes, pal na rust maakte Falco gelijk. Het ver schil tussen de leider en de achter volger werd door deze resultaten re sultaten teruggebracht tot vier pun ten. Sanchez geschorst MADRID (AFP) - Real Madrid kan twee duels niet beschiken over de Mexicaanse spits Hugo Sanchez. De aanvaller werd voor die periode geschorst we gens obscene gebaren naar het Catalaanse publiek tijdens de eerste wedstrijd om de Super cup tussen Barcelona en Real Madrid. De tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond gaf San chez tevens een boete van 1300 dollar, ruim 2200 gulden. Eerder werd Barcelona-aanvaller Stoitskov voor een half jaar uit gesloten. Hij zou in het bewuste duel uit wraak op de voet van de arbiter zijn gestapt. Aanvanke lijk kreeg hij een schorsing van tien duels opgelegd, onder druk van de scheidsrechtersbond werd de straf echter omgezet in een verbanning van zes maan den. De rush naar de kop van de rang lijst van Chelsea werd gisteren in Leeds door United abrupt afgebro ken. De club van Monkou werd met 4-1 verslagen. Leeds bleef voor'de tiende opeenvolgende keer ongesla gen en kwam op de vierde plaats te staan. Na een gelijkopgaande eerste helft opende Sterland in de 40e mi nuut de score. Dat doelpunt bete kende het keerpunt in de wedstrijd. ^Na rust scoorde Chapman twee keer. Na de tegentreffer van Dixon zorgde Whitlow voor 4-1. Voor de clubs in de degradatiezone werd het een goede kerst. Queen's Park Ran gers pakte een punt tegen koploper Liverpool. Rode-lantaarndrager Sheffield United boekte tegen Lu- ton de tweede achtereenvolgende overwinning: 1-0 door Deane. Co ventry versloeg Tottenham met 2-0, doelpunten van Gallacher en Gynn. Het was de eerste overwinning van Coventry sinds zes weken geleden Terry Butcher als speler-manager werd binnengehaald. Brian Robson, die voor het eerst sinds zijn herstel van een langduri ge blessure een thuiswedstrijd speeld, was de grote inspirator voor Manchester United tegen Norwich. Het werd 3-0. Hughes opende de score in de 54e minuut. Hierna was Robson aangever bij twee doelpun ten van McClair. Elf minuten voor tijd haalde manager Ferguson de uitblinker van het veld voor een ap- plauswissel. Everton pakte drie winstpunten door een rake kopbal van Sharp op een voorzet van Youds in de slotfase van het duel tegen Aston Villa. Everton ontsteeg met die overwin ning de degradatiezone. MÜNCHEN (SID) - Een alliantie tussen landskampioen Bayern München en het door Arie Haan getrainde FC Nürnburg moet de laatste club voor degradatie behoeden. De dit seizoen machteloze 'buur' van het steenrijke Bayern heeft het oog laten vallen op Hansi Dorfner en probeert de lands kampioen over te halen de middenvelder te laten gaan. Voorzitter Gerd Schmelzer van de sukkelende vereniging onthulde gis teren dat Nürnberg aan 'grote' transfer werkt. De praeses deed dat na ge sprekken met de leiding van Bayern. Concrete zaken zijn er nog niet ge daan. De hoofdsponsor moet de extra uitgave op zich nemen. „Eerst moet van bovenaf de financiële basis worden gelegd", meldde Schmelzer. Nürnberg zou tevens belangstelling hebben voor de bij Bayern in on genade gevallen Joegoslaaf Mihailovic en de Schot Mclnally. De titelver dediger zou niet onwelwillig staan tegenover het vertrek van het de laatste twee. In het geval van Dorfner ligt de zaak moeilijker. MOSKOU (Tass) - Lada-Gzhel is de eerste gesponsorde ploeg bij de profwielerbond van de Sovjetunie. De formatie heeft een licentie ge vraagd en zal komend seizoen aan de wedstrijden van de internationa le kalender deelnemen. Teammanager wordt Vjatseslav Maksimov., ploegleider Sergei Morotsov. Aleksander Krasnov, An drei Vedetnikov, Sergei Kmelin, Ivan Romanov, Aleksander Roma nov, Konstantin Bankin en Aleks ander Troebin zijn zeker van een contract. Voor het begin van het sei zoen zal de ploeg nog worden uitge breid. Uit Frankrijk en Italië is tech nische ondersteuning toegezegd. Om verzekerd te zijn van door stroming van jonge talenten wordt jaarlijks 100.000 roebel in een wie- lerschool gestopt. Twee jaar gele den debuteerden de eerste Sovjet renners in het peloton beroepsren ners. Dat gebeurde in de kleuren van de in San Marino gevestigde ploeg Alfa Lum Cebuco Bel 020-242316 en informeer naar hef effect van Co-adverferen in de dagbladen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16