Duisenberg: geen verhoging lasten 'Bouterse moet geen staatsgreep plegen' NOS haalt ex-voorzitter terug 'Elke Nederlander kan worden afgeluisterd Maxwell blaast plan voor ochtendblad Randstad af Meer overvallen op bedrijven Waterleiding knapt: snelweg stort in Kleurenfoto's 9xl3cm Dixons Wegtransport verwerpt eindbod cao MAANDAG 24 DECEMBER 1990 BINNENLAND PAGINA 3 Kritiek president Nederlandsche Bank op plannen Kok DEN HAAG (ANP/GPD) President Duisenberg van de Nederlandsche Bank vindt dat het kabinet meer moet bezuinigen om de financiële problemen het hoofd te bieden. Hij is het niet eens met de plannen van minister Kok (financiën) om de lasten van burgers en be drijfsleven te verhogen. Duisenberg sluit zich aan bij het standpunt van enkele topambtena ren van het ministerie van economi sche zaken, die onlangs pleitten voor lastenverlichting. Alleen dan zou het streven om elk jaar 100.000 nieuwe banen te scheppen niet in gevaar worden gebracht. Duisen berg vreest dat lastenverzwaring, zoals Kok wil, zal leiden tot loon-ei- sen en stijging van de werkloos heid. Volgens de bankdirecteur moet het kabinet de eigen uitgaven dras tisch verlagen. Op dit moment groeien de uitgaven van de over heid nog steeds, aldus Duisenberg in een vraaggesprek met De Krant op Zondag. "We gaan een economi sche recessie tegemoet, dan werkt lastenverzwaring averechts". Het kabinet moet in januari de 'tussenbalans' opmaken. Dan moet worden afgesproken hoe de bezui nigingen voor de komende jaren moeten worden ingevuld. Voor de TROS-radio zei minister Kok dat de plannen om de huren te verhogen, nog niet van de baan zijn. Maar de minister vindt een huurverhoging van vijf tot zes procent veel te hoog. Dat zou de koopkracht van de bur ger teveel aantasten, aldus Kok. ROTTERDAM (GPD) - De Rand stad krijgt geen nieuw, progressief ochtendblad. Volgens de Engelse krantenmagnaat Robert Maxwell heeft een dergelijk blad geen over levingskansen. Het besluit is een domper voor Geert-Jan Laan, één de initiatiefnemers. "Het is zeer teleurstellend," stelde hij gisteren. Laan is het niet eens met de con clusie van Maxwell dat het nieuwe blad geen overlevingskansen heeft. De ex-adjunct hoofdredacteur van het Vrije Volk kwam een half jaar geleden samen met de vroegere hoofdredacteur van die krant, Ge rard Krul, op de proppen met het plan voor een nieuwe ochtend krant. Via via wisten zij een afpraak te maken in Londen met Maxwell, aanvankelijk in de hoop dat hij een reddingsoperatie voor het noodlij dende Het Vrije Volk zou financie- Maxwell is één van de grootste uitgevers van de wereld die in Enge land een groot deel van de gedrukte pers in handen heeft. In het Vrije Volk zag Maxwell niet eel, maar Laan en Krul kregen tot eind dit jaar de tijd om een rapport te maken over de mogelijkheden voor een heel nieuw ochtenblad voor de Randstad. Naar verluidt is daarvoor een bedrag van 60 tot 70 miljoen gulden nodig. Niet lang daarna keerden Laan en Krul het Vrije Volk, waar intussen was besloten samen te gaan met het Rotterdams Nieuwsblad, de rug toe. Zij richtten de BV Cicero Re search op en betrokken op kosten van Maxwell een kantoor in het Rot terdamse World Trade Center. Be gin vorige maand leverde Cicero Research het beloofde rapport bij Maxwell in Londen in. Afgespro ken was dat Maxwell aan de hand an het rapport een besluit zou ne men. Meteen al is door Maxwell het besluit genomen om de krant niet uit te brengen," zegt Laan. "Ik heb dat helaas nu pas vernomen. Ken nelijk heeft het nieuws een hoop tijd nodig gehad om tot mij te ko men". De nieuwe krant had een re volutie binnen de Nederlandse pers teweeg moeten brengen. De bedoe ling was onder meer de krant op ta bloid-formaat, ongeveer de helft van de 'normale' krante-grootte, uit te brengen. Laan en Krul hebben de afgelo pen maanden onder 1200 mensen een onderzoek gehouden. Op basis van de uitslag, was Laan ervan over tuigd dat een nieuwe ochtendkrant juist wel commerciële mogelijkhe den had. Laan weet nog niet wat hij gaat doen: "Ik heb een normale ar beidsovereenkomst volgens de Ne derlandse wet, dus die zal ook op een normale manier moeten wor den beëindigd". Krul heeft zich on langs al teruggetrokken. Hij gaat voor de economie-redactie van de Gemeenschappelijke Pers Dienst werken. De Sociale Verzekeringsraad (SVR) heeft zich dit weekeinde afgezet te gen de plannen die de Centrale Eco nomische Commissie (CEC), een club van topambtenaren, heeft om het aantal wao'ers terug te brengen. Arbeidsongeschikt De CEC vindt onder meer dat geen wao meer moet worden uitgekeerd aan mensen die door een oorzaak buiten het werk (bij voorbeeld een auto-ongeluk) arbeidsongeschikt raken. SVR-voorzitter Fase zei gister middag voor de AVRO-microfoon te vrezen dat de ideeën van de CEC "contraproduktief" zullen werken. Fase wijst erop dat werkgevers en werknemers onlangs afspraken hebben gemaakt om het aantal wao'ers terug te dringen. Het kabi net kondigde afgelopen vrijdag maatregelen aan om die afspraken uit te kunnen voeren. Fase vindt dat eerst gekeken moet worden wat de effecten zullen zijn van deze "aan val op de wao". Volgens vroegere schattingen van het Sociaal Cultureel Planbu reau is een kwart van de wao'ers ar beidsongeschikt geworden door het werk en daarboven nog eens 13 pro cent mede door het werk. Fase be klemtoont dat in het verleden de keuze is gemaakt voor één soort ar beidsongeschiktheidsregeling en dat het er hoe dan ook om gaat om mensen terug te laten keren in het arbeidsproces. Buitenlandse Zaken waarschuwt: AMSTERDAM Ter gelegenheid van de 25.000ste bezoeker aan de ten toonstelling De Grote Tijd in de Amsterdamse Nieuwe Kerk, zijn dit week einde 120 kaarsjes geplaatst onder de Slinger van Foucault. De tentoonstel ling, waarop van alles en nog wat is te zien waarmee het verlopen van de tijd wordt aangegeven, loopt nog tot en met 6 januari. (foto ANP) DEN HAAG (ANP) - Het aantal ge welddadige overvallen op bedrijven is in 1990 flink gestegen. In 1989 kregen 431 bedrijven met overval lers te maken, dit jaar tot en met no- GRONINGEN (ANP) - De snel weg A28 tussen Haren en Gronin gen is gisteren deels ingestort. Dat gebeurde door een breuk in de nabij gelegen hoofdwaterlei ding van Haren naar de stad Gro ningen. Door de kracht van het vrijgekomen water werd een gat van vijftien meter in het wegtalud geslagen. Niet alleen het verkeer werd gedupeerd; gistermorgen zat ook een deel van de stad Gro ningen door de breuk korte tijd zonder water. De afgelopen nacht is met man en macht doorgewerkt om de schade aan de weg te herstellen, maar de verwachting is dat het verkeer niet eerder dan vanavond of morgen weer van de A28 in noordelijke richting gebruik kan maken. Dat komt omdat eerst de complete waterleiding moet wor den leeggepompt. Daarna zal het ingestorte weggedeelte weer ge asfalteerd worden. Uiteindelijk is dan éen rijstrook van het oostelijk gedeelte van de A28 weer berijd baar. Volgens woordvoerder J. Boer van gemeentewaterleiding Gro ningen is het al de vijftiende keer Een gedeelte van de snelweg A28 tussen Haren en Groningen stortte het afgelopen weekeinde in door een breuk in de waterleiding. (foto ANP) dat tussen Groningen en Haren een breuk is ontstaan. De oor spronkelijk betonnen waterlei ding is inmiddels grotendeels vervangen door een metalen. "Dit gedeelte gaan we ook vervangen wanneer daarvoor de middelen beschikbaar zijn. Ik verwacht dat dit voorval dit wel zal bespoedi gen", aldus Boer. De breuk betekende flinke overlast voor het zuiden van de stad Groningen. De bewoners kregen eerst bruin water uit de kraan en later viel de druk hele maal weg. Inmiddels is de druk alweer hersteld via een noodlei- ding. vember zijn al 556 ondernemingen overvallen. Dat heeft de Centrale Recherche Informatiedienst (CRI) bekendgemaakt. Banken en andere financiële in stellingen zijn verhoudingsgewijs dit jaar minder slachtoffer geweest. Dat heeft volgens de CRI-woord- voerder te maken met het feit dat dit type bedrijven steeds meer en betere beveiligingsmaatregelen neemt waardoor overvallers wor den ontmoedigd. "Maar de crimine len gaan dan toch op zoek naar an dere doelen", zo verklaart hij. In 1987 en 1988 werden respectievelijk 404 en 376 winkels en grote onder nemingen de dupe van brute over vallen. DEN HAAG (GPD) - Nederland heeft de afgetreden Surinaamse le gerleider, Desi Bouterse, gewaar schuwd geen staatsgreep te plegen. "Dat zou buitengewoon irrationeel zijn", aldus een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse za ken. "Bouterse weet heel goed dat een dergelijke inbreuk op de demo cratische rechtsorde onmiddellijke en verregaande gevolgen zal heb ben voor de relatie Nederland-Suri- name en ook op de ontwikkelings relatie tussen beide landen". Aanvankelijk liet Buitenlandse Zaken weten dat de ontslagaan vraag van Bouterse 'een binnen landse aangelegenheid is van een soevereine staat'. Pas nadat in vele reacties, ook vanuit de Tweede Ka- Minder Machten door Kemron bij aidspatiënten AMSTERDAM (ANP) - Het aantal klachten van aidspatiënten die een lage doses van het medicijn Kem ron krijgen, lijkt te verminderen. Dit meldt de stichting Fight fqr Live naar aanleiding van een beperkt on derzoek bij een eerste groep patiën ten, die in september met Kemron is begonnen. Een meer uitgebreide rapportage is pas over een paar maanden mogelijk als ook alle re sultaten van bloedonderzoek be kend zijn. De onderzochte groep bestaat uit 42 mannen tussen de 27 en 55 jaar (gemiddeld 40,4). Hun gewicht steeg in drie maanden gemiddeld met 2,7 kilo. Drie deelnemers meld den gewichtsverlies en tien bleven even zwaar (maar hadden wel min der klachten) terwijl 29 patiënten tussen de één en tien kilo aankwa men. Klachten als vermoeidheid, min der eetlust, hoesten, diarree, huid aandoeningen, lymfklierzwellingen en koorts namen volgens Fight for Life bij geen enkele patiënt toe. De vier die geen klachten hadden, kre gen ze ook niet. Bij 35 van de 38 ove rige patiënten namen ze in ernst en aantal af, of verdwenen ze helemaal (zes). De duur van het positieve effect staat nog niet vast. Inmiddels slik ken 200 mensen Kemron. Fight for Live wil binnenkort in Amsterdam een eigen kliniek openen waar ook andere mogelijke anti-aidsmidde- len worden geprobeerd. mer, de angst voor een nieuwe staatsgreep werd uitgesproken, kwam het ministerie met een meer uitgebreide verklaring. Daarin werd het vertrouwen uitgesproken dat Bouterse met zijn ontslagaan vraag "geen staatsgreep beoogt, zoals in kringen van sommige Suri naamse organisaties wordt ge vreesd". De PvdA wil van de regering we ten waarom tot drie keer toe specia le veiligheidsmaatregelen werden getroffen om Bouterse, tijdens tus- sentops op Schiphol, van de buiten wereld af te schermen. De regering zal volgens PvdA'er Melkert moe ten uitleggen hoe het contact is ver lopen tussen Paramaribo en Den Haag over verzoeken om Bouterse in Nederland toe te laten. Volgens Kamerlid Aarts (CDA) zal het aftre den van Bouterse de stabiliteit in Suriname niet ten goede komen. De WD vindt dat er een Surinaam s/Nederlandse conferentie moet ko men over de vraag hoe Nederland Suriname zowel in het openbaar be stuur als bij de rechterlijke macht steun kan verlenen. De vroegere minister van justitie van Suriname, André Haakmat, sprak van een "politieke crisis, die kan uitmonden in een staatsgreep". Haakmat, tegenwoordig advocaat in Amsterdam, meent dat de trouwe aanhang van Bouterse zich niet zal neerleggen bij diens ontslag. Flevolanders: steeds minder eten in Dmitrov SCHIPHOL (ANP) - De voedselsi tuatie in het district Dmitrov, niet ver van Moskou, verslechtert snel. Er is sprake van snelle prijsstijgin gen en gezien het gemiddelde maandinkomen van 257 roebel le vert dat voor veel Russen grote pro- blemem op. Dat zei gisteren, bij terugkomst op Schiphol, delegatieleider Mine- kus, die een zending hulpgoederen uit Flevoland naar Dmitrov heeft begeleid. De distributie was wel goed georganiseerd. De pakketten zijn volgens Minekus terecht geko men bij mensen met een minimum inkomen van 70 roebel per maand. Flevoland stuurt nog twee vluchten met goederen. Dan zijn in totaal 13.000 gezinnen geholpen, aldus Minekus. Problemen rond salaris-eis van Max de Jong HILVERSUM (GPD) - De voorma lig voorzitter van de NOS, Pieter van Dijke, keert tijdelijk terug naar de omroepstichting. Waarnemend voorzitter van de NOS, Albert van den Heuvel, heeft hem gevraagd als "technisch" voorzitter van de be langrijke vergaderingen op 10 en 11 januari. Dan moet 'Hilversum' be sluiten nemen over het reorganisa tierapport van McKinsey. Volgens een NOS-woord voerder heeft de terugkeer van Van Dijke niets te maken met de kritiek die Van den Heuvel kreeg te verduren, nadat hij uit de school had geklapt over de, toen nog geheime, McKin- sey-voorstellen. Van den Heuvel zou Van Dijke slechts hebben bena derd omdat hij volsterkt boven de partijen staat. Van Dijke trad twee jaar geleden af als NOS-voorzitter. De tijdelijke terugkeer van Van Dijke heeft alles te maken met de problemen rond de beoogde nieu we NOS-voorzitter, Max de Jong, Schietpartij De politie heeft gisteren twee man nen aangehouden die hebben be kend een 26-jarige man uit Amstel veen te hebben doodgeschoten. Het lijk werd eerder op de dag aange troffen in een woning in Amstel veen. De politie wil niets zeggen over het motief van de schietpartij. Wel was het slachtoffer een beken de van de politie. In Arnhem heef de politie zaterdag een 26-jarige man aangehouden die eerder die dag zóu hebben geschoten op een man uit Vianen, Vermoed wordt dat een oude ruzie om een vrouw werd uit gevochten. De man uit Vianen raak te zwaar gewond. Eurometaal De Haarlemse officier van justitie gaat in hoger beroep tegen de vrij spraak van de Zaandamse munitie fabriek Eurometaal. De rechtbank sprak het bedrijf vrijdag vrij van il legale export van granaathulzen via Oostenrijk naar Iran in 1986 en 1987. De officier gaat ervan uit dat Euro metaal wist dat de hulzen in Iran te rechtkwamen. Molenaar Een 30-jarige vrijwillige molenaar is zaterdag in een molen in het Zeeuw se Westkapelle om het leven geko men, vermoedelijk ojndat hij met zijn kleding tussen de draaiende tandraderen van de maalinrichting terechtkwam en werd doodge drukt. De man werd pas later aange troffen. Van onze correspondent Fred van Essen AMSTERDAM De stroom ont hullingen over afluisterpraktijken van de Binnenlandse Veiligheids dienst en de politie is nog niet opge droogd, of de handel stort zich erop. "Afluisteren kan iedereen elke dag overkomen. Het is het recht van Ne derlanders zich daartegen te be schermen", zegt Ronald de Groot. Met zijn bédrijfje Comsec probeert hij het volk te overtuigen van de noodzaak van huiselijke contra spionage. Vanaf duizend gulden doe,t hij een 'sweeper' aan huis: een complete doorlichting op bugs, ca mera's en telefoontaps. "De mensen zijn in hun eigen ADVERTENTIE Je komt ogen en oren tekort huis niet meer op zichzelf'. De Groot hoopt dat het goed tofr ieder een is doorgedrongen. Dat de BVD niet alleen spionnen, activisten en andere staatsgevaarlijke types in het archief heeft, maar dat ook de gewone burger wordt beloerd en beluisterd. Dat iedereen de kans loopt op een 'tap' van een of andere overheidsdienst. Of van criminelen en bedrijfsspionnen natuurlijk. Ronald de Groot (36), handelaar in beveiligingen tegen afluisterap paratuur, schuift een kranteknipsel over de tafel. Het gaat over de vroe gere chef-inlichtingen van de Zaan- se politie, S. Bos, die in Nieuwe Re- vu zijn hart luchtte over illegale te lefoontaps bij een gemeenteraads lid en het bestuur van een speeltuin vereniging. Is de boodschap duide lijk? "Iedereen kan worden afge luisterd". En om elke aarzeling weg te nemen: "Er wordt ontzettend veel afluisterapparatuur verkocht. Die koopt iemand niet voor de vuil nisbak". Liften De Groot verkocht de afluisterspul- len zelf vijftien jaar. Begonnen als hts'er met interesse in zendtech- niek, scanner-freak, en vervolgens technicus die op bestelling came ra's in een bloempot hangt en gehei me bandrecorders in liften schroeft. Vooral het bedrijfsleven klopt bij hem aan. Met zijn bedrijf Comsec (van: Communication Security) in Diemen stort De Groot zich sinds een maand op de markt van de be veiliging tegen afluisteren. "Neem de overvallen op geld transporten. Pas in Amsterdam weer een. Goed, daar had de chauf feur het gedaan, maar je hoeft niet bij het bedrijf te werken om te we ten wat er onderweg is. Iemand die drie weken de radiofrequenties van Brinks, Van Gend Loos en Geld- net afluistert, kan met een beetje fantasie precies in kaart brengen op welke tijden met hoeveel koffers ze naar welke bank rijden. Als je hoort dat ze 'met vijf keer van de dubbel nul naar de twaalf, of de zes' rijden weet je dat er vijf koffers met geld van De Nederlandsche Bank aan het Frederiksplein naar een bepaal de bank gaan. Buitenlandse geld transporteurs hebben zich allang te gen afluisteren beveiligd door cryp- tofoons te gebruiken. In Nederland gek genoeg niet". De 500.000 scannerbezitters in Nederland vormen een bedreiging voor vertrouwelijke communicatie, zegt hij. "Op elke vierkante kilome ter is altijd wel iemand aan het af luisteren". Dat is een markt. Want we moeten niet vergeten dat ook een autotelefoon is te onderschep pen met een gewoon scannertje. Daarmee kan kostbare bedrijfsin formatie uit de ether worden ge plukt en dat gebeurt ook, zegt De Groot. Ook telefoongesprekken via vaste lijnen kunnen makkelijk wor den afgeluisterd. "Alle PTT-kabels komen bij elkaar in kasten. De sleu tels voor die kasten zijn in omloop". Hij laat een foto zien waarop hij in een PTT-schakelkast bezig is. "Ik luister niet af, dit is alleen om te de monstreren dat het kan". PTT-tentje Een andere veelgebruikte mogelijk heid is het opgraven van een tele foonkabel, onder dekking van ?o'n gezellig zeildoeken PTT-tentje en het openmaken van een kabelver deelkast 'B20', waarvan de sleutels ook 'in omloop' zijn. Het gevaar voor afluisteren komt volgens De Groot vooral van overheidsdiensten die "nu de koude oorlog" voorbij is tijd en aandacht over hebben. De antenne van de scanner wordt richting RAI gedraaid. Daar staat de straaltoren van de PTT waar autote lefoons en internationale gesprek ken worden uitgestraald. "Gerard moet zich aanpassen aan de Troost wijkstijl, minder zijn eigen stijl va ren. Die jongens uit Groningen zijn ratten", zegt een zakenman vanaf de Rijksweg A2 tegen zijn collega op kantoor. "Die gozer heeft een straf rechtelijk verleden". Het gesprek komt luid en duidelijk binnen in de Diemense flat. Ander kanaal. Vrouw: "Ze belden van de zaak of ik opgeknapt was. Ik heb alleen gezegd dat het mijn maag was, niet dat ik overspannen was". Man, uit zijn auto: "Je hoeft toch niet meteen naar een bureau voor huwelijksproblemen te lopen". Zij: "Maar we kunnen toch niet einde loos zo blijven doorgaan. Jij blijft vrolijk doen, maar ik kan dat niet". De Groot draait het volume laag. "Er zijn figuren die systematisch af luisteren om zo bedrijfsinformatie te pakken te krijgen en dat lukt ook". Als je achter een auto aanrijdt en je haalt de antenne van de scanner pakt hij alleen het sterkste signaal en kun je alle gesprekken oppakken. Op de achtergrond meldt een zakenman dat hij "uren later komt". De Groot: "Het mooi ste is natuurlijk als hij meteen z'n vriendin of een hoertje belt en zegt: schat ik kom eraan. Als je maar lang genoeg blijft luisteren gebeurt dat ook wel. In principe is zo'n man dan chantabel". Tot nu toe is De Groot vooral in geschakeld door bedrijven met een communicatielek, of malverserend personeel. "Ik kom dan bij zo'n be drijf en sloop alles open, telefoons, tl-balken, stopcontacten; alles waar maar een zendertje kan zitten. Maar het kan ook op een stille manier. Dan installeer ik een zendertje en laat zo'n ondernemer valse informa tie verspreiden. Komt die verkeer de informatie via iemand terug, dan weetje in welke hoek je de afluiste raar moet zoeken". Belachelijk ADVERTENTIE SHOWROOM 2e KERSTDAG GEOPEND VAN 1 2 0 0 TOT 17.00 UUR JJMfllGIXIR. i i gpimmmimujjwuji uiiijjii id |h kromme spieringweg 565. vijfhuizen (bij haarlem) tel 02508 1044 nu 00k ZITCOMFORT OP MAAT in oisterwijk.heusdensebaan 50 De Groot wil nog even wat misvat tingen rechtzetten. Bijvoorbeeld dat je zou kunnen horen dat je wordt afgetapt. "Er is een appa raatje in de handel van een gulden of 400 dat een spanningsverschil op de telefoonlijn zou kunnen opmer ken. Dan licht een lampje op dat toestel op. Maar dat zegt niets over al dan niet afgeluisterd worden. De PTT-lijnen worden zo afgetapt, dat absoluut geen spanningsverschil is te merken". "De laatste tijd heb ik van vijf, zes kanten mensen bij me gehad die dachten dat hun lijn werd afgetapt. Ze hadden allemaal gehoord van een Amerikaans telefoonnummer, dat je kon draaien en aan de toon- wisseling horen of je lijn wordt af getapt. Een belachelijk verhaal, want dat nummer is gewoon een Amerikaanse testtoon. Maar ja, het geeft wel aan hoe de mensen ermee bezig zijn". voormalig president-directeur van de Perscombinatie. Het kabinet stelde vrijdag zijn benoeming uit, toen problemen ontstonden over zijn forse salaris-eisen. De Jong wenst een jaarsalaris van 500.000 gulden, terwijl voor de functie zo'n 170.000 gulden staat. CDA en PvdA hebben grote be zwaren tegen deze salaris-eis. Het ministerie van wvc noemt een ver hoging van het salaris echter be spreekbaar omdat de NOS zich in organisatorisch opzicht in een bij zondere situatie bevindt. CDA-ka- merlid Beinema stelde dit weekein de het daar niet mee eens te zijn. De Jong noemt de CDA'er niet "de meest geslaagde" kandidaat omdat hij de omvorming van het omroep bestel te zeer bedrijfsmatig en te weinig inhoudelijk zou begeleiden. Beinema had liever de CDA'er Hans de Boer als NOS-voorzitter gezien, maar hij heeft zich in de loop van vrijdag als kandidaat teruggetrok ken. UTRECHT (ANP) - De kaderleden van de vervoersbonden FNV en CNV in het wegtransport hebben zaterdag het eindbod van de werk gevers voor een nieuwe cao verwor pen. Ze vinden de aangeboden loonsverhoging onder de maat en menen dat er onvoldoenden afspra ken worden voorgesteld om de be drijfstak aantrekkelijker te maken. De vier werkgeversorganisaties NOB, PCB. KVO en FNK (totaal 70.000 werknemers) boden afgelo pen week 3 procent loonsverhoging en 0,7 procent voor andere zaken. De vervoersbonden willen 3,5 pro cent loonsverhoging en 2 procent voor verbetering van werkgelegen heid en arbeidsomstandigheden. De kaderleden hebben deze inzet zaterdag nog eens onderstreept. De bonden wachten af of de werk gevers na de jaarwisseling met een royaler bod komen. Zij hopen in het cao-overleg met de werkgeversor ganisatie Koninklijk Nederlands Vervoer (12.000 werknemers) in ja nuari een doorbraak te bereiken. Als dat niet het geval blijkt, gaan de bonden hun leden in het wegtrans port raadplegen over mogelijke ac ties.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3