Van der Veer is te sterk in Kerst halve marathon Yep Kramer toont vorm op Utrechtse schaatsmarathon Lia van Schie snel in Calgary Hoofdprijs voor Braam op Internationaal Zwemfestijn OPVALLEND AANWEZIG MAANDAG 24 DECEMBER 1990 SPORT ZOETERWOUDE - Theo van der Veer heeft gisteren de Kerst hal ve marathon van zijn club AV Holland gewonnen. Van der Veer had voor de 21,1 kilometer 1 uur 8 minuten en 55 seconden nodig. Hans Bader" van de Veenlopers werd tweede in 1.09.22 en derde Henk Ravensbergen van De Bataven (1.09.33). Bijzonder sterk was veteraan Piet van der Poel die binnen een minuut van Van der Veer vierde werd in 1.09.34. Maija Hoogenboom van De Bataven werd eerste bij de vrouwen in 1.27.16. Meer dan 400 atleten kwamen aan de start bij de veertiende Kerst-hal ve marathon in Zoeterwoude. De Guo Juan wint Go toernooi Rotterdam ROTTERDAM - Met zestig deelne mers, waarvan negentien van dan- sterkte, was het twaalfde Rotter damse gotoernooi zowel qua aantal als qua speelsterkte behoorlijk be zet. Het werd gewonnen door de in Den Haag wonende Chinese ex-be roepsspeelster Guo Juan, die in de laatste ronde de in Keulen wonende Koreaan Choi Seung-Soo, versloeg. Zij scoorde daardoor de volledige vijf uit vijf. De derde plaats werd ge deeld door onder anderen Michiel Eijkhout uit Zoetermeer en Frank Janssen uit Eindhoven. De Leidse kleuren werden met het meeste succes verdedigd door Filip Vanderstappen en Wim Hof man, die beiden drie uit vijf scoor den. Vanderstappen, zelf derde dan, speelde in de hoogste groep mee en moest voor dit resultaat onder meer een vijfde en een vierde dan uit Duitsland verslaan. LEIDEN De training begint bij Lia van Schie vruchten af te wer pen. In Calgary kwam de Stomp- wijkse schaatsster bij trainingswed strijden op de 500 meter als vijfde over de meet in 43,60. De 5000 meter won zij zelfs in 7.37,50. Jolanda Grimbergen, die op de 500 meter in 42,96 rondging, kwam op de 5000 meter net niet onder de acht minu ten: 8.00,70. In Den Haag reed Marcel Bliek een snelle 500 meter (40,25). weersomstandigheden waren zeer goed, alleen de wind zorgde op som mige delen van het parcours voor problemen. Mede daardoor vormde zich na enkele kilometers een kop groep van vijf man waarin bij tegen wind om beurten kop werd geno men. Tot op vijf kilometer van de fi nish bleef deze groep bij elkaar. Met de wind mee nam AV Holland-at leet Theo van der Veer een voor sprong die hij niet meer uit handen zou geven. Van der Veer:" Ik was ei genlijk van plan het op een eind sprint aan te laten komen maar voelde me sterk genoeg om op dat punt al toe te slaan". De onderwijzer uit Leiderdorp verklaarde voor het eerst in jaren niet "uitgewoond" aan de finish te zijn gekomen doordat hij meer lange duurlopen maakt dan in vorige jaren. Omdat Van der Veer duidelijk de sterkste was in Zoeterwoude restte voor de andere leden van de kop groep de tweede plaats om voor te strijden. Eén kilometer voor de fi nish plaatste Hans Bader uit Mijd recht zijn eindsprint die hem de tweede plaats opleverde in 1.09.22. De nummers drie, vier en vijf ein digden binnen twee seconden van elkaar. Henk Ravensbergen wist al dat hij in de eindsprint aardig sterk was. Hij bewees dit met zijn derde plaats in 1.09.33. De atleet van de Bataven was blij dat hij vooraan goed mee kon draaien daar het de laatste weken "niet echt florissant ging". Vlak achter hem eindigde Piet van der Poel van De Spartaan uit Lisse in 1.09.34. Van der Poel had nog even geprobeerd Van der Veer te volgen maar moest die po ging al gauw staken. Van der Poel, die in de klasse van de veteranen I uitkwam, leverde echter een bijzon der sterke prestatie met zijn vierde plaats. Het vijfde en jongste lid van de oorspronkelijke kopgroep was Ben Kerkvliet van De Bataven. Kerkvliet was al heel tevreden met zijn positie vooraan in de wedstrijd. Mede daardoor vocht hij misschien UTRECHT (ANP) - Een bookmaker zou snel failliet zijn. Zo gemakkelijk is het te voorspellen wie het marathonschaatsen domineert. Zaterdag stond na de tweede race om het tweede-periodekampioen schap in Utrecht weer een 'Klerks-rijder' op het hoogste trapje van het erepodium. Dit keer was het de beurt aan Yep Kramer. de. niet hard genoeg om de eindsprint voor de derde plaats van zijn twee concurrenten te winnen. Kerkvliet verbeterde wel zijn persoonlijk re cord van 1.11.25 met een kleine twee minuten tot 1.09.35. Winnaar bij de mannen veteranen II werd Henk Groenewegen in 1.20.30. Mede door de afwezigheid van Bataaf Willem Ravensbergen die last had van een enkelblessure wist Voorschotenaar Jan Schikhof de eerste prijs te winnen bij de man nen veteranen III. Bij de vrouwen won Marja Hoogenboom van de Ba taven in 1.27.16, waarmee ze zes mi nuten sneller was dan vorig jaar. Hoogenboom deed in het begin rus tig aan maar won toch zeer ruim. Tweede vrouw was Brigitta Nuis van AV Holland die in haar eerste halve marathon (ze was officieel zelfs niet ingeschreven bij de wed strijdloopsters) een zeer verdienste lijke 1 uur 36 liep. Kleyweg In een wedstrijd in Rhoon toonde Joke Kleyweg weer aan in uitste kende vorm te verkeren. Na een tweede plaats in de Duindigtcross twee weken geleden en een zeer snelle tien kilometer in Japan vori ge week kwam Kleyweg gisteren aan de start op een vijftien kilome ter. De Leidse die uitkomt voor het Haagse Sparta won afgetekend in een persoonlijke besttijd van 50.06. Kleyweg verklaarde weinig last te hebben gehad van de toch wel ver moeiende vliegreis terug uit Japan. Regina van Duyn liep in Rhoon haar eerste wedstrijd boven tien ki lometer en leverde een aanspreken de prestatie met haar derde plaats in 54.05. Van Duyn gaat zich de ko mende tijd meer toeleggen op lan gere afstanden onder leiding van haar nieuwe trainer Bram Wasse naar. Van Duyn, nu nog lid van AV Holland, zal daartoe lid worden van De Bataven, de vereniging waar Wassenaar zijn trainingen verzorgd. Bij de mannen eindigde Jan-Dirk Hazeleger van de Haagse Road- Runners als vierde in 46.26, ruim twee minuten achter winnaar van Vlaanderen. Na een solo achterhaal de Hazeleger nog bijna de nummer drie Rene Stam, maar eindigde daar net een paar honderd meter achter. Stigter Aart Stigter van AAV '36 uit Alphen liep in zijn geboortedorp Linscho- ten een ijzersterkè tijd op een halve marathon. Stigter zette al zijn tegen standers op grote achterstand en fi nishte in 1.03.18. Tweede in Lin- schoten werd Kees van der Klink van De Bataven. Van der Klink haalde twee minuten van zijn peoonlijk record af en finishte in 1.08.33. WILMAR KORTLEEVER Het ex-kernploeglid uit Oude- schoot maakte deel uit van een kop groep van 31 man. In de eindsprint liet hij al zijn medevluchters achter zich. Frans de Ronde en Richard van Kempen eindigden op de twee de en derde plaats. Aanvankelijk leek Kramer dit sei zoen aan slijtage onderhevig. De he gemonie werd opgeëist door zijn ploeggenoot Van Kempen. Vorige, week scoorde Van Kempen het bes te gemiddelde in de Aegon- vijfdaagse. De machtsgreep in het peloton kwam voor Kramer, die de laatste twee jaar de KNSB-cup ver overde, allerminst als een verras sing. „De meeste jongens maken de fout dat ze na de vijfdaagse keihard doortrainen. Ik heb de hele week rust genomen. Dat doe ik elk jaar, krijg ik vorm van. Toch voelde ik tij dens de wedstrijd de naweeën van de vijfdaagse. Ik had last van zere benen". De nuchtere Fries mocht dan pijn hebben gevoeld in zijn ledematen, zijn spieren stralen meer kracht uit dan die van zijn concurrenten. Con stant wanneer er slag moest worden geleverd, zat Kramer in de voorste linies. Ook toen halverwege de hon derd ronden in het peloton uit el kaar viel, zat Kramer goed. Een groep van 21 rijders, onder wie Piet Kleine, Lammert Huitema en Ri chard van Kempen reed vrij gemak kelijk weg uit de hoofdmacht. Toen een jachtgroep van acht man met onder andere Rein Jonker en Henk van Benthem ook nog eens aansluiting kregen, werd het tempo in de kopgroep nog eens opge schroefd. Na 55 ronden nam zij een voorsprong van 400 meter op de achtervolgers. Met uitzondering van de uitloop- Vrouwen De Zijl blijven overeind LEIDEN De vrouwen van De Zijl/LGB hebben een spannend be kerduel winnend afgesloten. In Haarlem versloegen de Leidse wa- terpolosters Rapido met 5-4. De Zijl zag een 2-1 voorsprong uit de eerste periode in een 3-2 achterstand om gebogen. In de laatste periode trok ken de Leidse vrouwen, van wie Wandy Kater en Ingrid van Veen twee keer scoorden, de zege alsnog naar zich toe. ronde in de finale had de wedstrijd, voor duizend toeschouwers in •Utrecht een tam karakter. De laatste ronde kende enerverende en angstige momenten. Van Kempen begon al bij de bel te sprinten. Hij werd gevolgd door Arend Veenhof, die echter in de voorlaatste bocht ten val kwam. Van Kempen leek met machtsvertoon naar de meet te rijden. Maar doordat klassements leider van de tweede periode, Huite ma, nog een demarrage uit zijn lijf perste, werd de sprinter uit Nieuw- veen voor de laatste bocht inge haald. Kramer: „Die Huitema heeft goed werk voor me gedaan. Hij heeft me gelanceerd. Ik was de eni ge die de uitgetrapte laatste binnen- bocht goed kon lopen."Kramer boekte in Utrecht zijn derde over winning dit seizoen. Marathon vijfdaagse krijgt vervolg UTRECHT (ANP) - Er komt vol gend jaar een tweede editie van de marathon-vijfdaagse. Het eve nement, dat vorige week door een ingewikkeld puntensysteem een flop werd, wordt op een aantal technische onderdelen verbeterd. Ploegleiders en sponsors heb ben zaterdag een evaluatiege sprek in Utrecht gehad. PR-man van de hoofdsponsor Aegon, Henk van Savooyen, liet weten dat men graag alleen met A-rij ders verder wil gaan. De ploegen- wedstrijden blijven gehandhaafd. Aegon was dit jaar 100.000 gulden aan organisatiekosten kwijt. UDEN Het Internationale Zwem festijn in Uden, het afgelopen week einde, leverde de Zijl/LGB-er Pa trick Braam de hoofdprijs op bij de schoolslagnummers. Toch wist hij geen van de drie afstanden, de 50, 100 en 200 meter winnend af te slui ten. Doordat de concurenten te wis selvallig scoorden, kwam hij toch voor de hoofdprijs, tien gram goud, in aanmerking. Op de 50 meter schoolslag werd hij tweede in 0.29,65, de 100 meter legde hij af in 1.04,18, terwijl hij ook tweede werd op de 200 meter afstand in 2.22,70. Marko van Brummelen (Zijl) was de schoolslagwinnaar, bij de mannen tot achttien jaar, op de 100 meter af stand met 1.05,00, terwijl hij de all- in finale van de 200 meter school slag op zijn naam schreef in een nieuwe persoonlijke recordtijd van 2.21,05. Clubgenoot Edwin Vissers was de rapste op de 50 meter met 0.29,53. Radna Mulder was de snelste op de 100 meter vlinderslag in 1.07,29 en tikte als derde aan op de 200 me ter wisselslag in 2.25,67 en dat was een limiet voor de komende Winter kampioenschappen (NWK). Schoolslagsucses was er ook voor Hanneke Koopmans die de derde plaats bezette op de 100 meter met 1.15,94. Robin Sprinkhuizen behaalde drie maal eremetaal. Zowel de 100 meter rugslag als de 100 meter vrije slag waren overwinningen voor hem, 1.02,35 en de NWK-limiet op. de rugslag en 0.53,98 voor de vrije slag. Op de 100 meter vlinderslag eindigde hij als derde in 1.02,03. Bij de jeugd deed Milan Verhoop het goed door als eerste aan te tik ken op de 100 meter vrije slag in 1.15,28 bij de jongens tot tien jaar. NORA BAKKER Succes worstelselectie DORDRECHT (ANP) - Voor het eerst in de geschiedenis heeft Ne derland een worstelinterland tegen Tsjechoslowakije gewonnen. In een ontmoeting op zaterdag en gisteren met een A-, B- en een jeugdselectie bedwong de Nederlandse ploeg de Oosteuropeanen met 66-32. Naam: Marcel van der Burg Leeftijd: 24 jaar Club: Roodenburg Beroep: Ambtenaar bij het Ministerie van Defensie Marcel van der Burg is één van de beste voetballers die er in Lei den rondloopt. Dat hij het nooit hogerop heeft gezocht dan de tweede klasse waarin zijn club Roodenburg speelt, is puur van wege zijn clubliefde. Van der Burg neemt Roodenburg bijna wekelijks op sleeptouw. Zo ook afgelopen zondag tegen Olympia. De spits scoorde twee keer. Frank Rijkaard in Elsevier: „Het is heel belangrijk om te we ten dat het leven eindig is en maar kort. Je bent eindeloos dogd. De dood maakt me niet bang, het is wel doodzonde dat je er op een dag niet meer bent. Er is een troost. Als ik dood ga weet ik alles. De zin van het leven, de geesten en schimmen, in een flits zal ik het al lemaal zien. God ook? Misschien. Het kan zijn dat we die God al in ons hebben zitten, dat ik mijn ei gen God ben". Frank Rijkaard in Elsevier: „Mijn grootste plezier is lekker op een terras zitten en veel mensen langs zien komen. Al die typetjes. Het nadeel is dat die voorbijgan gers nu naar mij kijken en dat vind ik niet zo leuk". Monique, de vriendin van Frank Rijkaard, in Panorama: „Alsjeblieft niet over Kees Jansma, ik zit te eten". Marco van Basten in Vrij Ne derland: „De voetballerij is toch een ta melijk eendimensionale wereld en als mens wil je je toch ook ontwik kelen. Want ik ben voetballer, maar buiten het voetballen na tuurlijk ook gewoon een mens". Van Basten over de vermeen de problemen tussen hem en Ruud Gullit, in VN: „Natuurlijk vind je elkaar van tijd tot tijd een eikel. Maar dat zijn de maatstaven niet. ledereen is van tijd tot tijd een eikel. Zelfs je eigen vrouw kan dat zijn". Van Basten over het WK, in VN: „De trainingen in Joegoslavië waren al slecht, ronduit slecht. De inbreng van de spelers was niet goed. Er was gebrek aan dis cipline en er werd niet ingegre pen. Niet door Beenhakker, niet door De Ruiter. Misschien was het ook wel onbegonnen werk. Het was een beetje een zinkend schip geworden, vond ik. De spelers lie ten elkaar ook zinken. Er was geen respect meer voor elkaar, er werd niet meer geluisterd". Wouters in Sport Internatio nal: „Ik zal nooit iemand bewust doormidden zagen of op zijn achillespezen trappen. Hoewel, als ze het mij flikken, doe ik het te rug. Ik ben tot alles in staat, alles in staat, alles wat een scheidsredh- ter toestaat. Ik ben op bepaal de momenten ook gemeen genoeg om iemand te spugen". Johan Cruijff in Voetbal In ternational: „Pech en geluk zijn tamelijk re latief. Pech komt over je heen als je je negatief instelt, geluk komt over je heen als je je positief in stelt. Als je het geluk zoekt, dan vind je het ook meestal". idem: „Het verkeer in Barcelona is nogal problematisch. Daarom heb ik ook een brommer aangeschaft. Waar ik met de auto drie kwartier over doe, dat doe ik met de brom mer in tien minuten. Dan zie je de mensen wel eens raar kijken, maar wat kan mij dat schelen. Van Basten heeft ook bij mij wel eens achterop gezeten". Makelaar Harry Mens, Pa- varotti-adept, in De Krant op Zondag: „Luciano is en doodgewone jon gen gebleven. In elk geval gewo ner dan de vele mensen om hem heen. Je kunt met hem ook enthou siast over Gullit, Van Basten, Rijkaard en renpaarden praten". Columnist Jan Blokker in de VPRO-gids: „Annette van Trigt, dat lijkt me een toffe meid voor de voetbal catacombe". Renze de Vries, ex-voorzitter van FC Groningen, in Voetbal International: „We moeten niet hypocriet doen. Netto tekengelden zijn een n maal verschijnsel in de voetballe rij. Wij hadden een bedrag van 100.000 gulden op de balans staan voor dergelijke betalin gen". Johan van de Velde in Sport International: „De soigneurs denken alleen maar op korte termijn. Later krijgt zo'n wielrenner wat, gaat 'misschien wel dood aan een acute hartstilstand. Daar staan die ver zorgers niet bij stil. Er vallen doden, er lopen er met zelfmoord plannen rond en ik heb me op mijn manier ook even laten gel den na mijn wielerleven". TV-presentator Tom Egbers in Voetbal International: „Ik sprak met twee woorden, kon niet koppen en maakte nooit smerige overtredingen. Daarom kreeg ik van mijn elftalgenoten de bijnaam Marie". Wim van Hanegem, praatpaal bij FC Wageningen, in De Tele graaf: „Ik ben een bijzonder geval. Normaal gesproken gaan gekken naar psychologen, maar ik maak psychologen gek". Dat was wel belangrijk, even binnen twintig minuten 1-0 en 2-0 scoren? "Voor het team maar ook voor mijzelf was het belangrijk. Het was al weer een tijdje geleden dat ik scoorde. Tegen ADO". Roodenburg heeft zes punten uit de laatste drie wedstrijden gehaald. Hoe verklaar jij die goede reeks? "Ik denk dat het komt door de jonge ploeg die wij hebben. Een aantal jongens moest ingepast worden, en daar heb je gewoon tijd voor nodig. Op het veld wordt al een beetje zichtbaar dat we vooruit gaan. We hebben nu het geluk ook een beetje mee". Hoe bevalt de trainer Jan Reurings? "Iedere trainer heeft zijn eigen capaciteiten. Hij ligt in ieder ge val erg goed in de groep. Tactisch inzicht heeft hij zeker en dat pro beert hij over te brengen op de groep. Het grootste pluspunt is dat hij van Roodenburg een een heid heeft gemaakt. We moeten er met z'n allen hard voor werken". Mag ik zeggen dat Rooden burg onder Rijsbergen geen eenheid was? "Dat kwam niet alleen door Rijsbergen. We hadden in verge lijking tot het huidige seizoen een brede selectie. Nu zitten we wat krapper. Jan hamert er dan ook steeds op dat we elkaar hard no dig hebben. Dat slaat aan". Je hebt dus geen spijt van het terugdraaien van je overschrij ving naar UVS. "Nee. Ik heb het reuze naar mijn zin met al die jonge gasten". Na de winst op Olympia, OW en Gouda hoeven jullie niet bang te zijn voor degradatie. "De tegenstand in de tweede klasse ontloopt elkaar niet veel. Er springen één of twee teams uit, de rest is aan elkaar gewaagd. Als wij constant blijven spelen dan blijven wij er gewoon in". Je gaf gisteren je tegenstan der een elleboogstoot. Was hij zo vervelend? "Nee. Het was een ongelukje. De bal stuiterde twee keer, we gingen een kopduel aan. Terwijl ik omhoog ging wilde hij koppen, maar hij raakte nu mijn elleboog. Er zaten twee tanden los, hij is naar het ziekenhuis geweest". Beckenbauer Franz Beckenbauer heeft het niet helemaal naar zijn zin bij Olympi- que Marseille, het speeltje van Ber nard Tapie. Tapie zou zich te veel bemoeien met technische zaken. Beckenbauer dreigde vorige week zelfs met een onmiddellijk vertrek. Donderdag werden de problemen uitgepraat en is besloten om een trainer aan de technische staf toe te voegen. De nieuwe trainer is verant woordelijk voor het veldwerk. In de nieuwe constructie werkt Beckenbauer tot het einde van het huidige seizoen bij Olympique Mar seille, in plaats van een jaar langer. In een gesprek met oud-voetballer Karl-Heinz Rummenigge, colum nist bij de krant Welt am Sonntag, zei de trainer het met voorzitter Ber nard Tapie eens te zijn geworden over het vroegtijdig vertrek. De Belg Raymond Goethals wordt volgens Beckenbauer trainer bij de kampioen van Frankrijk. Goethals, voormalig trainer van clubs als Standard Luik, An- derlecht en Bordeaux, leidt de trai ningen na dit weekeinde. Becken bauer maakt het seizoen af als tech nisch directeur. Hij is verantwoor delijk voor de technische staf. De Duitser, die als teamchef van zijn land dit jaar wereldkampioen werd, zei tegen Rummenigge dat hij zowel in Marseille als in zijn woonplaats Kitzbühel een deel van zijn werk zal doen. - Vice-voorzitter Levreau van Olympique Marseille heeft gisteren tegengesproken dat Beckenbauer zijn contract niet volledig uitdient. Ook dat Raymond Goethals na dit weekeinde veldtrainer zou worden is nog niet zeker. Jean-Louis Le vreau liet weten dat Beckenbauer hem had verzekerd dat hij geen uit spraken had gedaan over een voor tijdig vertrek en over zijn opvolger als trainer. Dope (1) De Duitse zwemmer Jochen Bruha reageerde positief op een doping controle tijdens de nationale kam pioenschappen in München, maar gebruikte geen dope. Zowel bij de eerste controle als de contra-expertise werd een te hoog epi-testosteron-gehalte geconsta teerd. Bruha, teamgenoot van Michael Gross, ontkende in alle toonaarden. Verder onderzoek door professor Donike verklaarde de zwemmer on schuldig. Donike oordeelde dat met een aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid Bruha geen verbo den middel heeft gebruikt, maar dat het lichaam van de sportman te veel epi-tesosteron heeft aangemaakt. Bruha is geselecteerd voor de we reldkampioenschappen die op 3 ja nuari in Perth beginnen. De uitslag van het onderzoek wordt Bruha schriftelijk bevestigd om te voorko men dat hij problemen krijgt tij dens de titelstrijd in Australië. 4 De halve Belg van Tottenham Hotspur Pat van den Hauwe valt na een tackle van Luton-speler Kingsley Black bepaald niet met zijn neus in de boter. Het zat Van den Hauwe zaterdagmiddag niet mee, hij haalde de rust niet. De linksback werd uit het veld gestuurd. «foto ap> Dope (2) De Duitse atletiekbond gaat naar aanleiding van de onthullingen over gebruik van dope de anti-do pingcontrole verscherpen. Van het begin van volgend jaar zullen atle ten van het A-kader elke veertien dagen worden gecontroleerd. Daar bij worden artsen van de anti-do- pingcommissie van de Duitse atle tiekbond en neutrale artsen inge schakeld. Daarnaast zal de Duitse sport bond uit eigen middelen steek proefsgewijs extra controles uitvoe ren. De tegen functionarissen, trai ners en atleten ingebrachte be schuldigingen zullen worden on derzocht. Mocht blijken dat zich in derdaad onregelmatigheden heb ben voorgedaan, dan zal dat conse quenties hebben. Hemingway Rik Smits is bij de Indiana Pacers aan zijn derde profjaar in de Ameri kaanse basketbalcompetitie (NBA) bezig. De center van de Indiana Pa cers versleet evenveel coaches. Za terdag werd Dick Versace ontsla gen. Hij werd opgevolgd door Bob Hill, zijn assistent. Smits, met 2 me ter 24 de langste center in de NBA, begon zijn profcarrière onder Jack Ramsay. Een oldtimer, die na negen nederlagen ontslag nam, ad-interim opgevolgd werd door technisch di recteur George Irvine en in januari '88 Versace de nieuwe technische baas van de Pacers zag worden. Versace, wiens bijnaam 'Heming way' luidt omdat hij altijd en overal één van de boeken vand e Aneri- kaanse schrijver bij zich heeft, werd weggeplukt als assistent van de De troit Pistons, de kampioen van de laatste twee jaar. Onder Versace bloeide Smits, met 15,6 miljoen gul den in vijf jaar de best betaalde Ne derlandse sportman, op. Hij werd in zijn eerste jaar 'rookie of the year' (beste eerstejaars) bij de centers (premie: 100.000 dollar) en maakte in zijn tweedejaar, waarin de Pacers voor het eerst sedert jaren de playoffs haalden, een veelbeloven de ontwikkeling door. In het huidige seizoen ging Smits traag van start. In 25 wedstrijden kwam hij tot 10,6 punten per wed strijd, 1,6 geblokte schoten en 5,9 re bounds. Armzalige rapportcijfers voor een center met de potentie en ambitie tot de top vijf door te drin gen. De Pacers verloren 16 wedstrij den en dat werd Versace fataal. Op zijn advies werd Hill in '88 bij de New York Knicks weggekocht. De assistent mag vooralsnog het sei zoen afmaken.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17